Politie stond gewoon te kijken" „S cho onmaakpersoneel met te vertrouwen Huren na renovatie te hoog College wil plinten-aftrek huuraanpassing Zuid wil meer informatie voor huisbaas Kwart ton voor restauratie kerkorgel m&gedtrice foeschuMgt zonder bewijs: BERICHT ADVERTEERDERS VRIJDAGEDITIE MAANDAGEDITIE Glas fabriek: geen ge dwongen ontslagen nemen Ze ons toch nog wel serieus Ontploffing en gasbrand Inbraak Slachtoffer van vechtpartij: Schiedam „Terwijl vier politieagenten stonden te kijken, ben ik in elkaar geslagen door negen man", «egt de 27-jarige Peet Molendijk uit Rotterdam. Hij heeft een bittere nasmaak in de mond van het inci dent dat gistermiddag heeft plaatsgevon den voor de snackbar in de Celciusstraat in Schiedam. Sigarenkiosk verhuist SCHIEDAMSCHE COURANT slaandag 27 december 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD .101ste jaargang no. 25733- 4 pagina's Broersvest 3 telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De bewoners vereniging Schiedam- Zuid wil dat de kleine huisbazen beter worden ingelicht over de moge lijkheden tot verbete ring van hun hnizen. Aan de gemeenteraad en het college van burge meester en wethouders heeft men hierover een brief geschreven, naar aanleiding van het arti kel „Meeste woningen in v Gorzen zijn slecht" in onze krant van maandag 6 december. Een spreekuur van bouwkundi gen zou volgens de huurgroep van de vereniging wenselijk zijn. Daar zou men terecht moe ten kunnen voor bijvoorbeeld adviezen over subsidie-regelin gen Voor het aanbrengen van verbeteringen. Tevens zouden ambtenaren beschikbaar moe ten worden gesteld die een huis op verzoek van de eigenaar bouwtechnisch onderzoeken. Opdat het woningbestand in Schiedam-Zuid daadwerkelijk wordt verbeterd stelt men ook voor om informatie over be staande subsidieregelingen te bundelen in een info-mapje, aangevuld met praktische aan wijzingen en tips. Maassluis De Hervorm de Gemeente van Maas sluis heeft 25.000 gulden gekregen van het Prins Bernhard Fonds voor de restauratie van het be roemde Garrelsorgel dat in de Grote Kerk staat. De restauratiekosten worden we liswaar voor 90 procent gedra gen door rijk, provincie en ge meente, het resterende deel echter - 80.000 gulden - moet de kerkvoogdij op tafel leggen. De Hervormde Gemeente is dan ook bijzonder ingenomen met deze gift. Volgende maand hoopt men het rugpositief weer in gebruik te kunnen nemen. De orgelbouwer hoopt medio volgend jaar klaar te zijn met de totale restauratie. Na een korte periode van ïnto- nen wordt in. september of ok tober het orgel overgedragen aan de Hervormde Gemeente. Schiedam In een kledingzaak aan de Hoogstraat in Schiedam is het afgelopen weekeinde in gebroken. Hierbij werd een be drag van 2200 gulden buitge maakt De dader is het pand aan de achterkant binnenge- drongen. Hij/zij moet hiervoor over een aantal schuttingen zijn overge- klommen. Vervolgens werd de achterdeur geforceerd en kon de inbreker naar binnen. Rond vier uur stapten Peet Molendijk met zijn vrouw en twee kinderen Alexan der (3) en Natasja (6) - de snackbar binnen. „Er wa ren wat mensen aan het bakkeleien", vertelt de Schiedammer. „Plotseling grepen ze mijn zoontje en sloegen hera. Ook kreeg bij een kop koffie over zijn hoofd". De vader sprong gelijk in de bres voor zijn driejarige zoontje. Hierop volgde een vechtpartij tus sen Molendijk en negen van de snackbarbezoekers. „Een stukje verderop zag ik poli tie staan, maar die deden niks", verklaart een verbit terde Molendijk, „na de hoofd en gescheurde lip te „Ik zal zelf m'n maatrege- hebben overgehouden aan len nemen", het incident. Na behaode- De politie kon op het gebeu ling mocht hij weer naar ren nog geen commentaar huis. geven. 2ij zal de zaak eerst vechtpartij mochten ze van de politie gewoon doorlo pen". Met een ambulance werd het slachtoffer ver volgens naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd. II tj Emotioneel reagerend zei aan een nauwkeurig onder- bleek kneuzingen aan het Peet Molendijk gisteren: zoek onderwerpen. Vïaardingen Marjan Ekels, inspectrice van de Vlaardingse politie, vindt het personeel van de schoonmaakbedrijven, dat in de scholen werkzaam is, onbetrouwbaar. Zij is van mening dat deze betrouwbaarheid nader onderzocht moet worden. Niet alieen de schoonmakers/-maaksters zelf moeten gecontroleerd worden, maar ook de aanverwanten. Over mogelijke diefstal van het schoonmaakpersoneel in de scholen zegt mr. Ekels: „Ik weet zeker dat 't gebeurt. Maar ik kan het niet bewij zen". De schoonmaakbedrijven reage ren nogal verbaasd over de uitspraken van de Vlaar- dïngse politie-inspectrice. De heer H. van 't Woudt van* schoonmaakbedrijf Heto zegt: „Van de zijde van de politie is dit natuurlijk een makkelijke oplossing. Alles wordt in de schoenen van de schoonmakers geschoven". In anderhalf jaar heeft van Van 't Woudt slechts één klacht gehoord. Bij de GOM reageert districts-' manager E. A. CoUignon op deze beschuldiging.' „Bij dief stal in scholen valt de eerste verdenking al snel op het schoonmaakpersoneel. Het is nu eenmaal een. feit, dat zij ongecontroleerd iets zouden kunnen meenemen". De heer Collignan stelt hier echter wel twee punten tegenover. „In de eerste plaats worden de schoolgebouwen ook gebruikt door andere mensen, die eventueel aansprakelijk zou den kunnen worden gesteld voor diefstal. En ten tweede vindt in ons bedrijf een gede gen selectieprocedure plaats bij het aannemen van perso neel. Wij vragen ondermeer aan elke sollicitant of hij/zij in aanraking is geweest met de politie". Klachten komen bij de GOM nauwelijks binnen. De heer Colhgnon is hierover zeer ont stemd. „Wij stellen een onder zoek naar diefstal bijzonder op prijs, maar dan moeten er wel eerst klachten worden ge meld". Als een klacht wordt doorgespeeld aan het schoon maakbedrijf, dan neemt de GOM zo spoedig mogelijk contact op met de klant. Ver volgens hangt van die klant af, of de politie in de zaak betrokken moet worden. Wat doet u als blijkt dat één van uw mensen iets uit een school heeft ontvreemd? De heer Collignon: „Dan ontslaan wij de betrokken persoon op staande voet. In ons elfjarig bestaan is dat tot nu toe slechts één keer voorgeko men". Dé heer W, Holleman, een Vlaardingse schoonmaker, spreekt eveneens zijn verba zing uit over de beschuldiging van mevrouw Ekels. Ook de heer Holleman krijgt nooit klachten. „We waarderen het als het een en ander onder zocht wordt Maar zonder klachten valt weinig te onder zoeken". Allicht mag geconcludeerd wor den, dat mevrouw Ekels iets te voorbarig is in het beschul digen van het schoonmaak personeel. Zij weet zeker dat het gebeurt. Maar zij kan op geen enkele manier bewijzen, dat de schoonmakers/-maak- sters zich schuldig maken aan diefstal. ADVERTENTIE vooronze In verband met de feestdagen is het sluitingstijdstip voor het aannemen van advertentie-opdrachten als onderstaand gewijzigd. Voor onze van 31 december geldt als uiterste inleveringstermijn donderdag 30 december 's morgens 10.00 uur. Voorde van 3 januari kunnen advertenties worden aangeboden op vrijdag 31 december lot 's morgens 10.00 uur. w.vu Slachthuisbuurt: Schiedam De huur van de woningen in de Slachthuisbuurt vindt de bewonersvereniging Schiedam-West te hoog worden. Vandaag heeft men de Provinciale Di rectie van het ministerie van ruimtelijke orde ning er op attent ge maakt dat bij de komen de renovatie van het complex gebruik zou kunnen worden gemaakt van een bestaande rege ling voor extra subsidie. De'brief aan de provin ciale directie zal men ook sturen aan het pro- jektteam dat de aanpak van de Slachthuisbuurt voorbereidt. Voor de verbetering van de ge meentehuizen zijn onlangs drie pakketten samengesteld waar uit de bewoners mogen kiezen. Bij de goedkoopste mogelijk heid rijn de kosten per woning 43 mille. Bij de duurste lopen de kosten op tot 5? mille. In dat laatste geval worden zesentwin tig voorzieningen aangebracht De huur zou door dit alles stij gen met een bedrag variërend van 91,50 tot 118,-, ,Men krijgt te weinig waar voor dat geld", zo meent de bewo nersvereniging, „bovendien vin den wij dat de voorzieningen die worden getroffen bijna alle maal reparaties zijn. Merk waardig dat daar de huurder voor moet opdraaien". Q Vit onze krant van donderdag 23 december Actievoerster Tijd voor sciiooi; 9 Binnen afzienbare tijd zal het vertrouwde beeld van de uit 1919 daterende sigaren- kiosk aan de Parallelweg in Vlaardlngen verdwijnen. LIa en Henk van Leeuwen, die sinds twee jaar tot volle tevre denheid van hun uitgebreide klantenkring sigaren, sigaret ten, tijdschriften en versnape ringen verkopen, verhuizen dan naar een nieuwe, fraaie dagwinkel. Deze komt even eens op de Parallelweg te staan, echter meer naar het station toe. Volgens Henk moet de eerste paal in januari worden geslagen. Of hij tevre den is? „Wat dacht je", zo reageert hij, „mijn vrouw en ik krijgen daar de beschikking over een nieuw pand dat twee keer zo groot is en dat om zoomd zal zijn door veel groen en bomen. Voorts krij gen wij een grote parkeer plaats en dat betekent een stijging van de omzet". Het gebouwtje wordt opgetrokken uit fraaie baksteentjes en krijgt een stalen pul. lijk gevolg: van mo dernisatie van het be drijf, waarvoor ruim 35 miljoen gulden wordt geïnvesteerd. Schalier verwacht, dat werk voor 325 mensen komt te ver vallen door het mo derniseren. „Dat zal dan het geval zijn voor de vier vestigin gen in totaal. Hoeveel arbeidsplaatsen al leen in Schiedam worden opgeheven, kan ik met de beste wil van de wereld Schiedam Het te- n0g zeggen", zei rugbrengen van het i aantal arbeidsplaat sen bij de Vereenigde Glasfabrieken NV op de Buitenhavenweg mag niet gepaard gaan met gedwongen ontslagen, is de me ning van onderdirec teur J. Schalier. Evenals in de vesti gingen van de glasfa briek in Leerdam, Et- ten-Leur en Maa stricht wordt reke ning gehouden met een natuurlijk ver loop, waardoor over enkele jaren niemand op straat zal moeten worden gezet Het verloren gaan van arbeidsplaatsen heet een onvermijde- Schaller. Bij de Vereenigde Glasfabrieken wer ken 2400 mensen, ver deeld over de vier vestigingen. Waar de meeste arbeidsplaat sen worden terugge bracht, hangt volgens Schalier af van de on derlinge mobiliteit tijdens het vernieu wen van het produc tieapparaat Over twee A drie jaar moet de reconstructie zijn voltooid. Het natuur lijk verloop ontstaat door pensioneringen en vertrek van vooral jongere arbeiders, verwacht Schalier. 75' 55 Vïaardingen Henny Goedknegt van de actie groep Tijd voor school betreurt het dat zij niet aanwezig kon zijn op de commissievergadering voor onderwijs. Op de vergadering van woens dagavond hebben veer tig onderwijzers uit Vïaardingen nogmaals kenbaar gemaakt, dat zij tegen de plannen van Tijd voor school zijn. De reactie van Henny Goedknegt over het massale protest: „Goh, ze schijnen de actie toch nog wel serieus te nemen. Tenslotte komen ze niet voor niets met zo'n grote groep naar het stad huis". De actievoerster blijft het echter een moeilijke zaak vinden. Zij zegt: „In een gesprek met de gemeentelijke inspecteur van het onderwijs, de heer J. M. Wijlaars hebben we beloofd om voorlopig onze mond te houden tegenover iedereen, die iets met de actie te maken kan hebben. Ook tegenover de pers. We wachten af wat het gemeente lijk onderzoek voor resultaten zal opleveren". Aan de ene kant heeft de actie groep hierdoor dus haar mond gesnoerd. „Maar aan de andere kant", merkt Henny Goedknegt op, „hadden we in feite geen enkele keuze, omdat onze plan nen nu eenmaal niet in goede aarde vallen bij het onderwij zend personeel". Vïaardingen In een brief aan staatssecreta ris Marcel van Dam van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening vraagt het Vlaardings college van B en W om punten-aftrek bij wo ningwaardering ten be hoeve van de huuraan passing voor 1977. De staatssecretaris heeft daartoe de mogelijkheid geboden in bijzondere •gevallen wegens uitzon derlijke hinder, welke een gevaar oplevert voor de woonomgeving. „Het zal u genoegzaam bekend zijn dat de ge meente Vïaardingen zich in een dergelijke si tuatie bevindt", zo schrijven B en W. De adviesgroep van huurders en verhuurders heeft onlangs ad vies uitgebracht over de lig- gingsaspecten. De gemeente zou verdeeld moeten worden in vier 2önes. Voor de zónte ten zuiden van de Buys Ballotlaan, Marmxlaan, Maassluissedijk, Schiedamseweg en de spoor baan zou een punten-aftrek van twintig punten moeten gelden. Het gebied tussen rijksweg 20 en de genoemde lijn zou een aftrek van 15 punten moeten krijgen. Het gebied tussen de Europaboulevard en rijksweg 20 zou een punten-aftrek van tien en de zöne ten noorden van de Europaboulevard een pun ten-aftrek van vijf punten krij gen. Ht college acht een dergelijke in deling volledig aanvaardbaar. Dit ondanks het feit dat voor stankoverlast moeilijk grenzen zijn te bepalen. De burgemees ter en zijn wethouders verzoe ken de staatssecretaris, mede namens de woningcorporaties, toestemming te verlenen voor deze bijzondere aftrek. Vïaardingen In een wo ning aan de Huijgens- straat heeft daags voor de Kerst een ontploffing plaatsgevonden. Bij het aansteken van een buta- gasbrander, die gebruikt wordt voor het afbran den van verf, is iets mis- gegaan. De bewoner J. L. moest in het Holy-zie- kenhuis worden behan deld aan enkele brand wonden in het gezicht. In verschillende ver trekken van de woning van L. ontstond schade en brak een aantal rui ten. Zuurstof en acetyleen hebber, een mobiele kraan van HVO in brand doen raken. Het gas ont snapte uit een leiding, die door de kraan lek was gestoten. De kraan was namelijk door eer putdeksel gezakt. Het gas dat door het ontstane lek ontsnapte raakte in brand, waardoor ook de kraan ging branden De brandweer heeft de brand ge blust. De kraan heeft ernstig, brand- en waterschade.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1