Ursus-Martinit: spannend duel Vlaardingen lijkt inzinking te boven J uventus sterkste „Mentaal zijn we niet sterk genoeg' Hoofdklassers spelen niet MAANDAG 27 DECEMBER 1976 HBSS Wim Koppelaar: „Er kan nog van alles gebeuren" Twee nieuwe afdelingen voor De Ooievaars BIJTER Spirit-coach Jan Yoliebregt halverwege: Ingelaste wedstrijden 4 S chiedarn/VIaardingen In de aaalvoetbai- competitie is er voor vanavond een be scheiden programma. Doordat de Lijnbaan hallen niet beschik baar zijn, zijn de wed strijden Schiedam- RKWIK, Demos-HVO en VVK-BKB naar een latere datum op- gesehoven. In de hoofdklasse wordt deze week niet ge speeld, terwijl in de eerste klas A één wed strijd op het program ma staat In de Olym- piahal in Maassluis moet Groenoord het op nemen tegen VDL. De Schiedamse for matie van trainer Kloppers staat vijf punten achter op lei der De Rozet echter met een wedstrijd minder gespeeld. Wil Groenoord in de bo venste regionen van de eerste klas mee blijven draaien dan moet het wel met de volle winst naar Sehiedam terug ko men. Hellevoetsluis en Voorwaarts zijn Groe noord dicht genaderd en hebben beiden nog één punt achterstand. VDL verkeert in de onderste regionen en, Groenoord moet deze tegenstander zeker niet onderschatten. In de 3e klas komen alle teams In het veld. In deze klas zitten opmerkelijk veel teams uit het Waterwegge bied. In de Schiedamse Mar griethal begint om 19.25 uur de Schiedamse Politie Sportvereniging tegen VVHR. Dit Rotterdamse team staat met acht over winningen en één gelijkspel op de tweede plaats van de ranglijst. SPSV heeft vorige week door de tweede over winning de onderste plaats verlaten. Op papier moet VVHR dus de overwinning voor het grijpen hebben, maar het gezegde „een kat in het nauw maakt rare sprongen** zal in deze wed strijd zeker van toepassing kannen zijn. Om acht uur is de derby Ur- sus-Martinit De ploeg van coach Van Hees heeft een achterstand van twaalf pun ten op leider Martinit, In deze 3e klas moeten twee en twintig wedstrijden gespeeld worden en nu de helft bijna is bereikt is er al een duide lijk verschil tussen de bo venste en onderste ploegen. Ursus kan de punten best gebruiken om wat uit de ge varenzone te komen en Mar tini t moet trachten ongesla gen te blijven. Een spannen de strijd tussen de twee Schiedamse ploegen is te verwachten. HBSS moet het opnemen te gen de Vlaardingse Scheids rechters Vereniging. De ploeg van leider Meindert van Veen komt er de laatste wedstrijden steeds beter in en heeft de zesde plaats van de ranglijst bereikt met acht punten. VSV heeft uit de negen gespeelde wedstrijden vijf punten behaald. Hermes DVS heeft vorige week ervaren dat de Vlaar dingse arbiters bij een ach terstand goed terug kunnen komen, ze wisten in de laat ste fase van de strijd nog bijna een gelijkspel te be werkstelligen. Om half tien eveneens in de Margriethal treden de ploe gen aan van BFC en DCMR. De ploeg uit Bijdorp heeft twee punten achterstand op DCMR maar beiden behoren bij de bovenste vijf. Verlies van BFC betekent enkele plaatsen zakken op de ran glijst en dat zullen zij onget wijfeld willen voorkomen. In de late avonduren, om kwart over tien, moet DRZ het op nemen tegen rode lantaarn drager EDS. De Schiedamse ploeg staat op de vijfde plaats van onderaf maar kan door verlies met dit team van plaats verwisselen. EDS heeft vier punten uit negen wedstrijden en DRZ heeft één punt meer even eens uit negen ontmoetin gen. In de Olympiah&l in Maas sluis wordt de resterende wedstrijd uit de 3e klas C gespeeld tussen Hennes DVS en het Maassluise FC Vecom. Hermes is goede derde op de ranglijst en heeft een achterstand van vier punten op Marti&it. De blauw-witten zullen wat meer inzet moeten tonen dan is de laatste ontmoeting anders kan het wel eens ge beuren dat het team van coach Van Vuuren de derde plaats moet verlaten. Schiedam De dames en heren van de basketbal vereniging Juventus heb ben het toernooi van Smit/Slikkerveer gewon nen. In sporthal De Fak kel in Ridderkerk be haalden de Schiedam mers in totaal de meeste punten. Kaveno uit Ut recht werd tweede. Vooral het damesteam van Ju- venlus bleek oppermachtig. De Vlaardingen De resultaten van voetbalvereniging Vlaardingen zijn niet navenant aan het plezier dat de derdeklasser aan nieuwe trainer Wim Koppelaar beleeft. De uitspraak van voorzitter Cor van der Berg van de groenwitten „Wij hebben de juiste man gevonden" bevestigde nog eens dat het Vlaardingen-' bestuur op het goede paard heeft gewed. Toch bengelt Wim Koppelaar <37 jaar) met zijn ploeg onderaan de ranglijst De in Sliedrecht woonachtige oefenmeester (in het bezit van het C-diploma) lijkt nog geen succes te hebben. Dat betreft dan alleen de resultaten. De nijvere trainer is daarnaast in goed vaarwater terecht gekomen. Hij is door de spelers volledig geaccepteerd. Wat mankeert er dan aan? Tot voor enkele weken terug waren de resultaten teleurstellend. Voor wat betreft de punten zeer zeker. Wim Koppelaar, die Vlaardingen week in week uit keihard werkend naar een be ter verblijf op de ranglijst tracht te stuwen, daarover; „Vlaardingen miste de lef, had geen overtuiging en had vooral angst bij een achterstónd. Vlaardingen moest Karakter,- ruggegraat krijgen. Verder was de „elf* niet homogeen ge noeg". „Daar is duidelijk verbetering in gekomen" gaat Koppelaar ver der: „Met praktisch dezelfde spelers (bet materiaal is be perkt) is Vlaardingen een ande re weg ingeslagen. De uitsla gen tegen Ho Fair (3—1 winst) en het gelijkspel (laatste uit slag met 33 stand) tegen Hoogvlieger 's-Gravenzande spreekt tot de verbeelding. Dat betekent vorderingen anken". Vooral het gelijkspel was ka raktervol. Driemaal Dit een achterstand terugkomen geeft vertrouwen in de toekomst. „Wij moeten het dan ook kun nen redden. Daarbij ontbreekt ons het nodige geluk. Het krachtsverschil in onze klasse is niet groot. Dat geeft ons de kans om bij te komen". Wim Koppelaar heeft het uitste kend naar zijn zin bij zijn hui dige club. Er wordt met inzet van alle krachten gewerkt naar een weg omhoog. De trainings opkomst is uitstekend. De geva rieerde oefenstof boeit ondanks de vele inspanningen die de selectie zich moet getroosten. Wie is Wim Koppelaar? Een pro fiel is niet moeilijk te schetsen. Een korte omschrijving is vol doende. Een man die weet wat er van hem wordt verlangd. Een man ook die volledig in de amateursfeer denkt en werkt- AIs bednj fs nstru cteur van de PTT weet hij wat het is met Wim KoppeIaar...we missen kracht... mensen om te gaan. Vooral ook de jeugd. Wim Koppelaar voetbalde tot zijn dertigste .jaar bij Sliedrecht Speelde in het eerste elftal en vertoefde in de tweede klasse van de KNVB. Een beenblessu re maakte een abrupt einde aan zijn voetbalcarrière. Hij werd de „bijter" genoemd. Een speler die je twee keer tegenkwam en met een overdosis aan inzet werkte. Waarom als voetbaltrai ner verder gegaan was de vraag aan hem. Wim Koppe laar; ,JMijn collega Berry Janse (nu trainer van RVC) was de man die de zet gaf. Omdat ik ook sportlessen geef zag hij het wel zitten. Hij was de inspira tor. Tegelijk kon ik de praktijk ingaan. Door Berry Janse kwam ik als oefenmeester bij de zaterdag- formatie van Papendrecht te recht (Janse trainde toen zelf de zondagclub). Janse was daarbij een goede leermeester voor mij tijdens het volgen van de D-cursus (onder leiding van Han van der Zeeuw) en de C-cursus (Jan Brouwer). „Was de overgang na drie seizoenen Papendrecht naar het grote werk een grote stap?" Koppe laar daarover: „Ik heb bij Pa pendrecht fijn gewerkt. Het was een uitdaging voor mij. Het vlotte gelukkig vrij snel. Alleen de resultaten waren voor mij teleurstellend. Het is serieuzer bij de KNVB maar voor de rest rit er weinig verschil in de ama teursfeer". Zat Vlaardingen in een wurgende houdgreep?: „Het moeilijke af gelopen seizoen was mede een belasting. De ploeg was prac- tisch dezelfde. „Is er „bloedar moede?" Misschien wel", zo gaat Koppelaar verder. „Wij missen enkele persoonlijkheden en IJzersterke figuren". Vlaardingen lijkt het zware juk onder leiding van Wim Koppe laar te hebben afgegooid. Het klimaat lijkt gezonder te rijn geworden. De tweede helft van de competitie zal moeten bewij zen of Koppelaar het pad heeft geeëffend. Voorlopig is er voor- uitgang. Bij de reserves heeft de eerste man meer succes. Die prijken bijna aan de kop van de ranglijst. De eerstvolgende wedstrijd zal moeten aangeven of een gunstiger koers binnen het bereik ligt. Of het werk van Wim Koppelaar zal slagen is een vraagteken. In ieder geval staat vast dat de sfeer op Zuid- buurt terug is. Het klikt tussen hem en Vlaardin gen familie. „Alleen de jeugd is ook nog niet volledig doorge broken", stelt hij. „Als dat het komende seizoen ook nog ge beurd dan is er wellicht nog iets verrassends te verwach ten". Eén ding staat als slotcon clusie vast: al mist Wim Koppe laar enkele ijzersterke figuren, zijn werkwijze biedt een ijzer- sterke wil. SylWe Franzen (11) scoort voor Juventus. De Schiedamse dames waren oppermachtig in het toernooi van Smit Slikkerveer. in de eredivisie uitkomende ploeg eindigde dan ook als eer ste in de poule. In Ridderkerk werd overigens niet al te best spel op de vloer gelegd maar met name de Schiedamse da mes waren bestand tegen het felle en vaak ook harde spel van de tegenstanders. Het was voor de organisatoren dan ook duidelijk dat juist Juventus in het bezit zou komen van de sportiviteitsprijs. Tegen de organiserende vereni ging Smit Slikkerveer behaal den de dames een 34—20 zege terwijl de heren wonnen met 42—24. Opvallend wat betreft de prestaties was overigens ook de overwinning die de heren van Juventus behaalden op het Rotterdamse AMVJ. De eind stand van het toernooi was: 1. Juventus, 2. Kaveno, 3. Smit Slikkerveer en 4. AMVJ. De dames van Spirit in de wedstrijd tegen standsgenoot Asvion. Schiedam Jan VoUebregt, de traine r/coach van de Spirit-hockeydames, is van nature een optimist maar sluit niet zijn ogen voor de keiharde reali teit. De slechte resultaten van zijn dames in de laatste wedstrijden hou den hem al een tijd bezig. „Na die overdonderende start, waarin wij uit de eerste vier wedstrijden met groot gemak het maximale haalden, is een soort bezadigïng over het elftal gesla gen, die voor ons fnuikend was. Daarbij komt ook nog dat het enige meisje, Marian Hageraats, die een antwoord gehad zou hebben op die gegroeide situatie, wegens een ver huizing niet meer beschikbaar is". VoUebregt begrijpt wel dat er nog meer factoren zijn waardoor het wat slechter gaat Toch riet hij het vertrek van dit meisje als een groot verlies zowel voor het eerste elftal als voor Spirit zelf. „2e was niet alleen graag gezien maar was ook een voorbeeld voor de jongeren in dit elftal. Zo'n figuur wordt nu erg gemist", vervolgt hij. Over de mentaliteit van de speelsters heeft hij zo zijn eigen gedachten. „Conditioneel zijn ze ijzersterk, de opkomst bij de trai ning is 100%, maar vooral die jeugdgroep komt toch op het mentale vlak net iets tekort, dat de wat meer ervaren speel sters als Wil Wassenberg en een Marijke van Leeuwen wel hebben". Jan VoUebregt begrijpt echt wel dat dit moet groeien.' „Maar als er tegen deze meisjes wordt gezegd: jullie worden met gemak kampioen dan kan ik praten wat ik wil maar die gedachtengang krijg je er niet uit En dan kan het voorkomen dat je in de competitie van bijvoorbeeld Voor- ne met 1-0 verliest, terwijl deze wedstrijd gezien de gemiste kansen door ons wel met 12-0 gewonnen had moeten worden Dan worden de dames rkiegelig wat ten koste nkoste gaat van de sfeer. En juist die is zo erg belangrijk". Wat verbaasd is Jan VoUebregt door de wat starre houding van de hockey-commissie van Spirit. „Zij gaan er van uit dat een plaats bij de selectie alleen verkregen kan worden, wanneer men komt trainen. Op zich een goed standpunt maar als men dan de ogen sluit voor de werkelijkheid, en in lagere elftallen meisjes laat spelen die rijp zijn voor het eerste, vind ik dat onbegrijpelijk. Het lijkt wel of zij een eventueel kampioenschap bewust willen tegengaan. Ikzelf heb ook deze functie enkele jaren mogen doen, maar had dan wel oog voor dit soort problemen". Een verjonging doorvoeren is uitstekend, maar of het zo rigoreus ais bij Spirit moet gaan, lijkt Jan VoUebregt toch ook niet de manier. Zo zegt hij oak, dat Spirit geen team heeft dat in de tweede klasse kan spelen. „Want laten we eerlijk rijn, ten eerste komt er een levensgroot keepster* sprobleem om de hoek kijken, nu ook Ine Arents bij ons weg gaat In de tweede plaats spelen we nog lang niet constant genoeg om ons te handhaven, terwijl dit bij de verenigingen die reeds in de tweede klasse spelen, door een bredere selectie meer wordt opgevangen". Een kampioenschap ziet Jan VoUebregt niet meer zitten: „Daarvoor moet je er minstens elf bij elkaar hebben die er elke week voor willen knokken en er alles voor over hebben om die prestatie ook waar te maken. Dat wil niet zeggen dat de meisjes bij ons er niet genoeg voor doen, maar het lukt op dit moment ge woon niet". De dames spelen in deze winterstop in de zaal met goed resultaat. In januari wordt weer begonnen met de veldtraining om optimaal voorbereid de competitie in fe bruari weer te hervatten. geslist geen verloren seizoen, we hebben er erg veel van kunnen Ieren, niet alleen de dames maar ook ik'\ besluit trainer/coach Jan VoUebregt. Schiedam De invalidensport- vereniging De Ooievaars heeft er naast basketbal en tafelten nis twee nieuwe sport-afdelin gen bij. Op initiatief van de heren Maart en Van Mil kun nen de leden van de vereniging gratis pony-rijden. Op de Kin derboerderij van de heer Maat kunnen kinderen gebruik ma ken van dit initiatief. Al een maand geleden had de vereni ging met de eigenaar van de pony's een oriënterend gesprek waarbij besloten werd de ou ders en de kinderen te laten zien waar ze zouden gaan rij den. Omdat de betreffende plaats niet geheel aan de eisen voldeed hebben een aantal vrijwilligers een „manege" gebouwd. En vanaf dat moment kon gereden worden, Iedere zondag tussen 11.00 uur en 13.00 uur kunnen belangsteUenden en leden van de vereniging aan de Joppeweg een kijkje komen nemen. Overigens hebben de Ooievaars ook een trim-afdeling opge richt Ook daar kunnen de le den nog altijd terecht Iedere zaterdagochtend wordt door Huub en Marga Nelisse onder toezicht van een fysiotherapeu te aan de conditie gewerkt Schiedam/Vlaardingen De KNVB; heeft voor zondag 2 ja nuari; een aantal inhaal wedstrij- den vastgesteld, Voor de Water- wegdubs rijn dat Aalsm eer—Hermes DVS, Del- fia—Fortuna, De Hollandïaan- foedenburch, VFCDe Post duiven, DSO—Excelsior'20 ev Puttershoek—SVDPW.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4