'Radicalen zijn moreel failliet' Minder kinderen naar ziekenhuis Massale vechtpartij bij jongeren centrum Maassluis pr vermindering treinen Enig Nog meer linkse kritiek op PPR Overstroming na diefstal Windmill verwacht verder herstel Directeur tijdens jubileum afdeling: Maatregelen herhaling flat-brand ACHT IN ÉÉN KLAP Dancing in oude distilleerderij Maandag 10 januari 1977 SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no. 25743.6 PAGINA'S - Broers vest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Plotseling .jagen klanten en personeel van Radio Modern in de Hoogstraat in Schiedam druppels uit het pla fond van de zaak komen zetten. Een bhk op de eerste etage leerde, dat lekkage was veroor zaakt door een verstopte wc In de wc lag het polstasje van verkoper J. O. van W. (25) uit Sliedrecht. Enkele minuten eerder had een klant gevraagd, of hij van het toilet gebruik mocht maken. Dat bevindt zich naast het kan toortje boven de winkelruimte. De klant moet ook het kantoor tje zijn binnengegaan, het pol stasje hebben gepakt en op de wc de inhoud ervan op zak hebben gestoken om vervolgens het tasje in de pot te gooien en door te trekken dat wijst het politieonderzoek uit. Verkoper Van W. mist nu 150 gulden, girokaarten met pasje en een eurocheque met pasje, en Iaat nooit meer klanten naar de wc gaan. Met een deel van de buit heeft de dief overigens nog een grammofoonplaat be taald, die hij na het plassen nog kocht. Ledenvergadering en nieuw blad Schiedarn-Centrum Schiedam De bewonersvereni- gmg Schiedam-Centrum houdt dinsdag 18 januari een leden vergadering. De bijeenkomst wordt weer gehouden in zaal Beatrix aan de Lange Kerk straat. De aanvang is 20.00 uur. Op de agenda staat ondermeer het programma voor h«?t nieu we jaar en een bestuursverkie zing. Martin zal als voorzitter aftreden. Als opvolger wordt voorgedragen Hans van Kleef. Nog voor de vergadering zal het tweede clubblad in een oplage van zo'n tweehonderd stuks worden verspreid. In het blad zal onder andere aandacht wor- den geschonken aan de projekt- groep Lange Haven. Vlaardingen De Politieke Partij Radicalen, de PPR, is zo langzamerhand een moreel failliete partij. Dat staat in een artikel in het maandelijks verschijnen de Rood Vlaardingen, een uitgave van de gelijkna mige stichting, waarin de Vlaardingse afdeling van de PSP meestal haar mening naar buiten brengt. Vlaardingen In zijn nieuw jaarstoespraak tot het perso neel heeft drs. G. Valkier, di recteur van Windmill Holland B.V., als zijn verwachting uit gesproken dat het kunstmest- verbruïk zich dit jaar verder zal herstellen. Hierdoor kun nen waarschijnlijk de produk- tiebedrijven weer op volle ca paciteit gaan draaien. Voor waarde is echter dat de prijs verhogingen van grondstoffen, met name van ruwfosfaat, uit blijven zodat het ingetreden herstel van het verbruik niet voortijdig wordt afgebroken. De heer Valkier ziet het als een belangrijke opgave ervoor te zorgen, dat de marges verbete ren en de aanzienlijke kosten t en lasten van het bedrijf wor-' den gedekt. Voor 1978/79 mag men daar echter weinig van verwachten. Over het vijfjarenplan zei hij dat dit geleidelijk aan moet worden uitgevoerd. Zo zal er plaats moeten 2ijn voor een verdere uitbreiding in de voederfosfa- tensector. WindmOl blijft voorts met kracht streven naar een oplossing van de stikstofvoor- aening. Zij acht het beschikken over een eigen stikstoffabrieage onverminderd belangrijk en ge wenst. Daarom is de optie op een terrein aan de Eemshaven m Groningen verlengd. Het artikel heeft de kop Be sluitvorming i Ia PPR mee gekregen. De kritiek op de PPR in het artikel is niet mis. De stelling, dat de ar gumenten van de PPR zo zacht zijn als boter, die de1 Nieuwe Linie enige tijd ge-j leden lanceerde, wordt' door de schrijver van het! artikel onderschreven. „Overal zien we hetzelfde gedrag van de PPR", vervolgt hij. „Met fraaie leuzen en sterke manne tjesmakerij zijn verbluffende verkiezingsresultaten behaald, Dan volgt een meedoen aan allerlei bestuurscolleges waar vrijwel niets wordt klaarge maakt". Volgens de schrijver ontbreekt een duidelijke politie ke lijn. „Het wordt tijd", luidt de conclusie, „dat de PPR aan sluiting zoekt bij de PvdA, voordat, zoals nu al gebeurt, velen tot politieke apathie ver vallen". In dat artikel wordt ook aandacht besteed aan de affaire rond het net niet gedwongen aftreden, het op het nippertje aanblijven van PPR-wethouder Rien Bo venberg. Bovenberg kon wet houder blijven, omdat geen tweederde meerderheid van de aanwezige leden op de laatste PPR-ledenvergadering voor1 zijn aftreden was. „Grote vreugde bij de wethouder. Maar een zeer misplaatste vreugde, lijkt ons. Wie staat er eigenlijk nog achter hem? vraagt de schrijver van het Rood Vlaardingen-artikel zich af. Het aanblijven 20U Bovenberg, volgens de schrijver, te danken hebben aan „papieren leden". Dat zijn leden die verder niet aan politiek doen en die van toeten noch blazen wisten waar het het actieplan voor de Vette- noordsepolder betreft. Dat ac tieplan was de aanleiding voor de PPR om zich te bezinnen op hun plaats in het college. „Als we het goed begrepen hebben", vervolgt de schrijver, „trekken het bestuur en de fractie van de PPR geen consequenties uit de nederlaag die ze geleden hebben ten overstaan van de Vlaardingse bevolking". Be stuur. fractieleider Willem Kwakkelstein en de steunfrac- tie waren (zijn?) namelijk voor het aftreden van hun wethou der en voor het opzeggen van de samenwerking met de PvdA. Het artikel wordt afgesloten met een stukje over het overstappen van radicalen naar de PSP. Volgens de schrijver gebeurt dat, omdat die mensen beseffen dat werkelijke politieke veran deringen aan de „basis" be vochten moeten worden. Hoek van Holland is vrijdag één van de weinige gemeentes, misschien wel de eni ge. geweest die het veertig jarig huwelijk van koningin en prins met een lampionnen- optocht enige luister bijzette. Het is een duistere tocht gewor den. hoewel de bena ming het tegenoverge stelde doet vermoe den. Het was overigens geen slecht lampionnen- weer; geen regen en weinig wind. De fak kels en de kaarsjes wilden best branden. Het muziekkorps San- dido uit Hendrik-Ido- Ambacht verzorgde de vrolijke noten bij de door gebrek aan deelnemers toch bijna triest te noemen om megang. Gezien het feit dat vorstin en echtgenoot te kennen hadden gegeven geen aandacht aan hun veertigste huwelijks dag te willen laten schenken, blijft de vraag of de Hoekse geste in dank zal wor den aanvaard. Schiedam De uitzettingsvoeg in de Rijnmondflat is gedicht. Met een asbeststrip is de veertig meter lange voeg. waar vorig jaar september door een brand giftige gassen uit vrijkwamen, dichtgemaakt, Binnen enkele weken pakt men ook de andere vier zogeheten' ddettatievoegen in het gebouw aar.. Ook de voegen in de ande re Z-flats in de wijk Groenoord, de Benelux- en de Europaflat, worden binnenkort behandeld. „Theoretisch gezien is het onmo gelijk dat er dan weer zo'n brand komt. Een vlam kan niet zomaar meer tussen de muren schieten", aldus J. Vleugels, hoofd bij de afdeling technisch beheer bij Zomerhof en Muys in Rotterdam die de flats in beheer heeft. V Schiedam Op de kinderafdeling van het Gemeente ziekenhuis is het aantal kinderen, waarvoor zieken- huisverpleging nodig is, in de loop der jaren kleiner geworden. Zoals in de meeste ziekenhuizen komt dat*™ in Schiedam door een aanmerkelijk verbeterde zorgS vóór de geboorte en tijdens de kleuterjaren, terwijl^ het aantal geboorten jaarlijks terugloopt Dat zei algemeen directeur J. de Koning vrijdagochtend tijdens de viering van het vijfentwintigjarig bestaan van de kinderafdeling. Ook zuster E. Hagendoorn (59) jubileerde: vanaf het prille begin is zij hoofd van die afdeling. Vlaardingen Met de arrestatie van de 2I-jarige Vlaardinger T. W. heeft de Vlaardingse politie acht inbraken in één maal op gelost. W. is op 3 januari op heterdaad betrapt bij een po ging tot inbraak in een fabriek spand aan de Koningin Wilhel- minahaven, noordzijde. De partner van de jeugdige inbre ker wist te ontkomen en kon tot op heden niet worden achter haald. Met zijn maat in het kwaad heeft W. inbraken gepleegd in ver schillende fabriekspanden, ter wijl het tweetal bij een aantal pogingen tot inbraak gestoord werd. Succes hadden zij bij hun inbraak in een woning aan de Joubertstraat in oktober van het afgelopen jaar. Daar is voor 4500 gulden aan goederen buit gemaakt. Verder braken zij in een fabriekspand aan de Twee de Van Leyden Gaelstraat, waarbij voor 1230 gulden aan rookwaren ontvreemd is. Van de buitgemaakte goederen is niets teruggevonden. Schiedam In de vroegere distil- leerderij De Eelaart aan de Bo- terstraat komt een diseo-dan-' cing. Eigenaars J. Kooy en J. M. Koogje willen de zaak nog deze maand openen. Een en ander hangt af van de vergun ningen die de gemeente nog moet verstrekken. Na de opening wil men de dan cing woensdag tot en met zon dag in de avonduren openstel len. De initiatiefnemers, tevens de eigenaars van café De Brug en snackbar Het Praathuis, zeg gen dat zij geen entreegeld wil len gaan heffen. Een pdsje zou 1,25 gaan kosten. Tevens ligt het in de bedoeling om een paar maal per maand een ar tiest of een groepje te contrac teren. Om dat feest op te luisteren is het v j Gemeenteziekenhuis op zoek vfy' geweest naar de allereerste pa tiënten van die afdeling, die in 1952 nog was gevestigd m een paviljoen waar nu verpleegte huis Nieuwe Waterweg-Noord is, in de nabije Juliana van Stolbergstraat. "Van de 34 kin deren van toen hebben wij maar enkelen kunnen terugvin-. den, één emigreerde zelfs naar Australië," aldus economisch adjunct-directeur A. J. Baks. "De elf, die nog steeds in Schie dam wonen, hebben wij uitge nodigd voor de receptie. Je hoort de gekste verhalen, als zij J&WoSJSSS i«^öwndëS,MrtiSÖ'. moet destijds al het saamhorig heidsgevoel zijn geweest. De sfeer is nog heel prettig. Het personeel van de afdeling zette enkele evenementjes voor deze feestdag op touw". Eén van de merkwaardige verha- Maassluis Ongeveer dertig jongeren hebben vrijdagnacht slag geleverd met de Maassluise politie en te hulp geko men politiemensen uit Vlaardingen, Schiedam en Naald wijk. Drie politiemensen zijn lichtgewond en ook enkele jongeren liepen lichte verwondingen op. Bij de vechtpartij maakte de politie gebruik van de wapenstok. De jongeren hebben zich voorzien van bierflesjes, glazen en stukken hout, waarmee zij de agenten te lijf gingen. Tien vechters bazen zijn gearresteerd. Vandaag is beslist of zij voor de officier van justitie geleid worden, of dat zij er met een proces-verbaal afkomen. Zuster Hagendoorn jubileerde patientjes filmpje over de afdeling, die sinds 1 april 1969 op de begane grond (vanwege de tuin) van het Gemeenteziekenhuis is ge vestigd. len, waarop Baks doelde, betrof Met de bouw van een paviljoen een baby uit 1955 die de klem- kreeg de gemeente op 7 januari ste ukkepuk ter wereld heette. 1952 de beschikking over een De viering van het jubileum eigen kinderafdeling voor ruim ging gepaard met een toneel- zestig patiënten. Tot die tijd stukje van patientjes en een werden kinderen verpleegd op een zaaltje van het oude zieken huis, dat vroeger stond achter het huidige gebouw aan de BK- laan Dat zaaltje behoorde tot de klasse-afdeling. Het krijgen van een zelfstandige kinderaf deling met een eigen arts bete kende tegelijk een opleidmgsbe- voegdheid voor verpleegsters, die de kinderaantekening wil den halen. De massale vechtpartij is ont staan in de nieuwe behuizing van jongerencentrum De Toverbal aan de Lange Boo nenstraat in het centrum van Maassluis. Een bestuurslid heeft politiehulp ingeroepen, nadat in het gebouw een aantal vechtpartijtjes losbraken. Op het moment dat vier Maassltus- se agenten zich in het jongeren centrum vertoonden, richtten circa dertig jongeren zich mas saal tegen hen De vechtpartij liep zo uit de hand dat de assis tentie van andere politiekorp sen ingeroepen moest worden. Met vijftien man sterk is de politie uiteindelijk de situatie 1 meester geworden. De vecht partij had zich inmiddels naar buiten het gebouw verplaatst. Veertig ruiten van het jongeren centrum sneuvelden en ook een aantal fietsen en brommers zijn beschadigd. De gewonde agen ten hebben hun dienst wel kun nen voortzetten. Het jongeren centrum is de volgende dag ge woon open geweest. Bekende raddraaiers zijn volgens de po litie de oorzaak van de vecht partij. Drie inschrijvingen voor bouw van 147 woningen Maassluis Voor de bouw van 147 woningen en twee winkels in de Lijnstraat en omgeving hebben drie bouwondernemin gen mgeschr /en: Volker Bouwmaatschappij 9.628.000,-; Wilma Den Haag 9.608.000,- en Muijs en De Winter 9.538.000,-. Het bestuur van de Algemene Woningstichting Maassluis zal zich woensdag beraden aan wie de bouw wordt gegund. Maassluis In navol ging van Schiedam en Vlaardingen gaat nu ook Maassluis bij de minister van ver keer en waterstaat protesteren tegen de frequentie-verminde- ring van de treinen loop op het traject Rotterdam—Hoek van Holland. Dit hebben burgemees ter en wethouders van Maassluis vorige week besloten naar aanleiding van een ontwerp-brief van de gemeente Schiedam waarin elke frequen tie-vermindering op dit traject onaan vaardbaar wordt ge-' noemd. De NS wil met ingang van 22 mei vier tremen uit de ochtendspits vervan gen door twee. De trei nen die om 8.27 uur en 8.37 uur uit Maassluis vertrekken in de rich ting Rotterdam worden vervangen door een trein die om 8.31 uur uit Maassluis vertrekt, en de treinen die om 8 04 en 8.12 uur uit Rotter dam vertrekken worden vervangen door een trein die om 8,08 ver trekt. Eveneens met ingang van 22 mei zal de sprinter van het traject Rotter dam-Hoek van Holland verdwijnen. De proef tijd voor de sprinter op dit traject loopt op die datum ten einde. Voor een tweede proeftijd wordt de sprinter inge zet tussen Den Haag en Zoetermeer. De sprinter komt voor 1S79 op het traject Rot terdam—Hoek van Hol land voorgoed terug. Daartoe zijn zestig nieu we sprinters besteld die tussen 1978 en 1979 moeten worden afgele verd. In de nieuwe sprinters zullen toch toi letten worden aange legd en er zal een door loop-mogelijkheid tus sen de wagenstellen worden aangebracht Dit nieuwsblad, waarin u af het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotierdamsch Nieuwsblad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamseh Nieuwsblad Deze bon in ooef envelop, zonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 634, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1