BROKAMP ONGRIJPBAAR VOOR SVV Hermes DVS mist afmaker TAXI? KOUD BUFFET VOOR PIET elkaar gewaagd FC en Vlaardingen Excelsior aan onverdiende nederlaag" JEUGD MAAKT INDRUK LASEROMS BLIJFT Krsto Mitrovic uitblinker in streekderby door Bas van den Berg Pim Visser: Gele kaart voor Jos Zoetmulder Fred Meerhof de zondebok „Weer een MAANDAG 10 JANUARI 1977 3 Maastricht Het huisorkest van „Us-MVV-ke" kon uiteindelijk zes keer in actie komen. Want evenzovele malen wist MVV het net van het SW-doel te vinden. Het werd 6—1. Een uitslag die niet eens geflatteerd was. Want het sterk verzwakte SVV kon geen moment aantonen dat het tegen sterkere ploegen over het alge meen beter voor de dag komt. En evenals in het thuisduel was Willy Brokamp de man die min of meer in zijn eentje de SW- ers naar een nederlaag speelde. Drie doelpunten nam hij" voor zijn rekening. Maar niet alleen Brokamp speelde goed deze middag. In feite toonde de hele formatie van George Knobel aan dat het een plaats in de eredivisie dik verdient. Van daar ook dat Leo Halkes zei: „De kwaliteit heeft gezegevierd. Tegen dit MVV konden we domweg niet op". KWETSBAAR Een eerlijke bekenning. Dat ze ker. Maar ondanks dat had Hal kes reden genoeg om met ge mengde gevoelens de trein in te stappen. Immers, zonder Rinus Steenbergen (hij bleef met maagklachten thuis) blijkt de defensie erg kwetsbaar. Wor den ook fouten gemaakt die door de ook nu weer sterk spe lende Bas van Noortwijk niet gecorrigeerd kunnen worden. „Natuurlijk missen we een cen traal figuur als Rinus in derge lijke wedstrijden", erkende Leo Halkes, „Maar vergeet niet dat ook Wïm Mulder en Cor Huigen er niet bij waren. Dat zijn drie belangrijke spelers op alle li nies". Het zag er vooral in het begin niet zo best uit voor MW. Want nauwelijks had bet huisorkest zich op de tribune genesteld of ze moesten het eerste doelpunt muzikaal begroeten. Een praeh- uit, maar de bal stuitte op de lat af. SW was gewaarschuwd maar bleef ondanks dat chao tisch verdedigen. Hetgeen weer Brokamp aantoonde toen hij de bal van Van Noortwijk ontnam en inschoot. Jos Zoetmulder redde wel op de doellijn, maar deed het met zijn arm waar door de matig leidende scheids rechter Ruub Khnt een straf schop de juiste beslissing vond.i Overigens werd de ingeschoten elfmetertrap door Bas van Noortwijk gestopt. KRACHT Leo Halkes reageerde direct Wis selde de goed spelende Aad van der Vlist in voor Slobodan Dutina. „Om", zoals hij ver klaarde, „meer aanvallende kracht te krijgen. Aad speelde erg goed maar is meer verdedi gend ingesteld". Het haalde niet veel uit. Want nauwelijks was de wissel een feit of MVV stond via Dekker op 3—0. Het was toen wel bekeken. Leo Halkes terecht: „Als het een maal 3—0 is dan ga je aan andere dingen lopen denken. De concentratie verdween een beetje". Sterker nog, SW ging duidelijk geïrriteerd spelen. Hetgeen Jos Zoetmulder op een gele kaart kwam te staan „we gens het trappen naar een te genstander", zoals het formu lier vermeldde. Overigens ging die tegenstander, Bram Braam, voor hetzelfde vergrijp in het boekje. Maastricht Even leek het behoorlijk uit de hand te lopen na afloop van MVV-SVV. Fred Meerhof raakte onder toeziend oog van ongeveer zes politie mannen slaags met een wat over zijn toeren ge raakte Maastrichtenaar. Er werden klappen uitgedeeld waardoor de mannen van de Hermandad moesten in grijpen. Meerhof: „Nou, ik kwam gewoon van het veld af toen die vent me begon te spugen. Ik liep naar hem toe en opeens had ik een flinke klap te pakken. Later is de politie nog bij me in de kleedka mer geweest om te vragen of ik aangifte wilde doen. Maar daar zie ik van af. Want dan moet ik weer die hele reis naar Maastricht maken en je schiet er toch geen moer mee op". Waarom juist Meerhof de dupe leek te worden van het zuiderlijke tempera ment was niet helemaal duidelijk. Wel was bet ze ker dat de politie het zeke re voor het onzekere nam en het SVV-gezelschap zo snel mogelijk op de trein wilde zetten. Een nuchtere Maarten Eising echter te gen één van de agenten: „We gaan eerst in de res tauratie wat eten. Als ze ons willen hebben, slaan we ze er zelf wel uit". Waarop de politie opge lucht afreisde. O De gelijkmaker van Aad van de Voort. tige pass van Jo Bonfrère sneed pas toen Brokamp en Dekker er door de Schiedamse defensie en het was Willy Brokamp die 1—0 aantekende. SW leek onder de voet te wor den gelopen. Waarbij vooral aanvallend weinig of niets ge vaarlijks te bespeuren viel. Pas na een kwartier spelen kwam de eerste echte kans op de ge lijkmaker, Een verre uittrap ADVERTENTIE Bel een heerin't verkeer 50 van hadden gemaakt, deed SVV wat terug. Werd ook na-J drukkelijker de aanval opge-L zocht en kon Jan van Altenaj de eer redden door een fout in de MVV-defensie af te straffen, j Kerstgens echter bracht de eindstand op 6—1 na schitte rend voorbereidend werk van Chris Dekker. i dekorrekte'Rit'-meesters van Bas van Noortwijk werd De tonelen die zich echter na door de wind zover meegeno men, dat de bal over doelman Baetsen heen rakelings naast het Maastrichtse doel vloog. MVV antwoordde tien minuten later. Toen ging de verdediging van SW voor de eerste keer echt in de fout. Kon Willy Bro kamp ook vrij oprukken en zonder dat ook maar iemand ingreep passeerde hij Van Noortwijk voor de tweede keer. «We hadden gehoopt de rust met een 1—0 achterstand te ha len", zei Leo Halkes, „Maar vooral die tweede treffer was helemaal niet nodig geweest". Vijf minuten na rust leek Bro kamp zijn hattrick te voltooien. Uit een pass van Webb haalde afloop afspeelden hadden mets meer met voetbal te maken. Fred Meerhof werd op weg naar de kleedkamer door een om onbekende reden woeste supporter getracteerd op een kaakslag waarop de SVV-ver- dediger direct reageerde. Onder politiebegeleiding moest SW tenslotte richting station. En ondanks alle toestanden had het toch één voordeel: de af straffing werd er even door vergeten... MVV: Baetsco. Braam. DIJJutra, Lacroix, Webb, Vltesklc, Dekker, Kent«en», Boo- frtre, Brokamp IHoenco), KowaJik iNele- mansk SVV: Van Noortwijk, Merrelaar, Corver (Goudriaas), Meerhof, Van Dijk, Zoetmul der. De Haan, Van der VUsl (Dutina), Van Altena, Krell, De Tuinder. ex-Ajacied ineens keihard Tmtkamww»; 7M». BchcldErccbtcr Schiedam Opnieuw heeft Hennes DVS afge lopen zondag een onver diende nederlaag gele den. Ondanks het gemis van Piet Klepke en Arie Brouwer, beiden ge schorst, en de gebles seerde Frits de Nijs, hebben de Schiedam mers tweemaal drie kwartier de strijd gedic teerd. Opnieuw ontbrak het de thuisclub aan een afmaker en het nodige geluk. Opponent EDO bezat in spits Hans Len- sen wel zo'n afmaker. Tweemaal profiteerde hij attent van een dek- kingsfout bij Hermes DVS en schoot zijn ploeg naar een 1-2 over winning. Een geplaagde Pim Visser schud de na afloop mistroostig het hoofd. „Onbegrijpelijk dat we opnieuw de mist in zijn ge gaan", zei hij, „Wij hebben het spel lopen maken en zij gaan met de winst strijken". En zo was het ook. Vanaf de aftrap nam Hermes DVS het initiatief in handen en voor er vijf minu ten verstreken waren had het at een handvol niet te missen kansen gehad. Voortdurend bleven de Schiedammers aan vallen. Met korte combinaties, afgewisseld met snelle aanval len via de beide vleugels, werd de EDO-afweer voor grote pro blemen gesteld. Doelman Berend Tent moest voortdurend in aktie komen. Met banden en voeten werkend, wist hij zijn veste schoon te houden. Zoals elke goede doel man had ook hij geluk dat schoten van Frans en Dick Schaap en Rob van Vooren en een kopbal van Teun Kornaat. net langs de voof Hermes DVS verkeerde kant van de paal ver dwenen. EDO beperkte zich lot verdedigen en kwam slechts een enkele keer aan aanvallen toe. In de dertigste minuut hadden de Haarlemmers succes. Bij een voorzet van links ontstond er een misverstand tussen Gei Ru- seler en Piel van de Burg, waardoor Hans Lensen vrij voor doelman Sperm on kwam. De Haarlemmer bedacht zich niet en schoot van dichtbij on houdbaar voor Spermon zijn team naar 0-1. EDO putte inspiratie uit dit doelpunt en durfde zich wat meer naar voren te wagen. De ruimte die Hermes hierdoor kreeg, luidde in de 39ste mi nuut de gelijkmaker in. Frans Schaap stuurde Teun Kornaat op rechts de vrije ruimte in en zijn voorzet bereikte door een woud van benen de vrijstaande Aad van de Voort. Op diens zuivere schot in de uiterste hoek moest doelman Tent het antwoord schuldig blijven: 1-1. Hermes DVS veerde op en bleef tot aan de rust drukken. Op nieuw dankten de Haarlem mers het vooral aan hun doel man dat het tot aan de thee gelijk bleef. Direkt na de her vatting kwam voor Her mes DVS de grote teleurstelling. Op nieuw was het spits Hans Len sen die EDO op voorsprong zette. EDO-trainer Dobey Pe ters glunderde na afloop: „Ik had Lensen gezegd, dat, wilde hij een kans hebben tegen Piet van de Burg, hij stijf tegen herp aan moest gaan staan. Ik wist dat als je Van de Burg twee meter ruimte geeft, hij onpas- seerbaar is. Dat het in de eerste minuut na de hervatting al re sultaat had was natuurlijk een meevallerDe Haarlemmer^ beperkten zich na deze voor sprong nog meer lot verdedi gen, wat op zo'n zware grasmat meer tot zijn recht komt dan aanvallen. Rotterdam De jeugd van FC Vlaardingen '74 maakte bij Ex celsior een uitstekende indruk. De 3*0 overwinning kwam in grote mate tot stand door een betere conditie. De rust ging dubbelblank in op „Woudes- tein", maar daarna zochten de jeugdige Vlaardingers hun ei gen weg. In de tweede minuut benutte Fred Bruin een fraaie kans, uit een pass van Ron van Wijk, en toen Hans Bal na de tiende minuut een strafschop verzilverde, was de strijd ei genlijk al beslist. Het werd in de twintigste minuut ook nog fr-3 door Ron van Wijk. Keeper Eikelenboom, die geruime tijd geblesseerd is geweest, maakte een uitstekende indruk. Schiedam Door het bereiken van de 400ste wedstrijd voor het eerste team van Hermes DVS, werd Piet van de Burg voor de aanvang van de wed strijd tegen EDO gehuldigd. Tientallen junioren, vormden, getooid met blauwwitte vlag gen, een erehaag voor de 36-ja- rige centrale verdediger. In zijn toespraakje, memoreerde voorzitter Klein jan de grote verdienste van Van de Burg. Hij hoopte dat er na deze vier honderd wedstrijden nog talrij ke mochten volgen. Namens de vereniging bood voorzitter Kleinjan aan Piet van de Burg en zijn team na afloop van de wedstrijd een koud buffet aan. Voor de jubilaris zelf was er een volledige ski outfit. Van de spelers kreeg Piet van de Burg een fraaie polshorloge. Aan voerder Wim de Jong van het bezoekende EDO besloot deze U,I korte huldiging met een fraaie- Voorzitter Kleinjan overhandigt mevr. Van de Burg een bos bloemen. Daarnaast: ruiker bloemen. jubilaris zelf. de Ondanks het onfortuin bleef Her mes DVS manmoedig knokken voor een beter resultaat. Pim Visser: „Er is door iedereen erg hard gewerkt en ik kan nie mand verwijten maken. Toch mis je in zo'n wedstrijd een man als Piet Klepke. Met drie op de aanval ingestelde mid denvelders moeten er wel ga ten vallen". Toch creeerde Her mes DVS zich ook in de tweede helft vele kansen. Er werd ook veelvuldig geschoten, maar de versterkte defensie van de gas ten wist steeds weer op de onmogelijkste manieren red"- ding te brengen. Eenmaal hadden zij erg veel ge luk, toen een verdediger een schot van Teun Kornaat alleen ten koste van een handsbal op de doellijn kon keren. Scheids rechter Oomkes kende echter geen strafschop toe, maar liet slechts een hoekschop nemen. Een kwartier voor tijd wisselde Pim Visser Rob van Vooren nog wel voor Paul de Nijs, maar ook deze kon het geluk niet dwingen, zodat een beter spelend Hermes voor de zoveel ste keer dit seizoen een onver diende nederlaag 'eed. Vlaardingen Zelfs later, op de massagetafel, bleef Ton Eggers Met uitzondering dan van aan- bij zijn standpunt: "Ik had de bal - in tweede instantie - klem vast, toen hij uit m'n handen werd getrapt". Het betekende onver wachts, na een klein balfuur "winst" voor Excelsior. Vreemd genoeg maakte doelman Eggers ook daarna een onzekere indruk. Had veel concentratie-verlies en dat had zijn weerslag op de defensie. voerder Krsto Mitrovic (die ge schorste Cees Bouman m die rol verving), omdat hij weder om een glansrol vervulde. Lase- roms, blij met de 1-1 op de zeer zware grasmat (in het midden met plassen water) nam deson danks zijn doelman niet hele maal in bescherming. Waarom ook eigenlijk! Hij, die alles in het betaalde voetbal heeft mee gemaakt, verlangt van iedereen het uiterste. Ook van zijn doel man, "die", aldus Laseroms, "door recente krantebenchten (waaronder het Vlaardings Dagblad, red.) te veel vedette- nijgingen zou hebben gekre gen". Laseroms weer: "Ik streef er naar dat iedereen in het elftal gelijk is. Ook de doelman, die nóg meer tot rust zal moe zen komen". Niettemin werd het 1-1 door Rob van der Bol op vrijwel identie ke wijze, omdat ook doelman Eddie van de Roer zich verkeek op, in dit geval, een kopstoot van de Vlaardingse middenvel der. Zijn trainer Thijs Libregts daarover: "Hij dacht dat de bal naast zou gaan en bovendien stond hij op het verkeerde been". Voor de rest beschikten beide formaties over véél inzet, een zekere compensatie voor - door het drassige terrein het gemis van combinaties. Over de hele linie bezat Excelsior door zijn ervaring in de ere divisie - meer routine, "maar". verklaarde Laseroms, "bij FC Vlaardingen werden de taken goed opgevolgd. Om er één te noemen. Joop Quelhorst, die de gevaarlijke John van der Spek een halt moest toeroepen" Juist Van der Spek had, in opdracht van zijn trainer - door de blessure van Frans Struis - de dominerende rol op het mid denveld voor zich opgeeist, maar door de grote inzet van de kleine Hagenaar, kwam er van de uitvoering van Van der Spek weinig terecht. Ook de beide Vlaardingse wissels, Frans Fiers - lange tijd gebles seerd geweest aan zijn hand - en Joop van Dop waren bekwa me vervangers voor de beide geschorste spelers, Bep de Rui ter en Cees Bouman. Alleen miste FC Vlaardingen een spel- bepalende middenvelder. Een soort tweede Rob van der Bol, omdat de thuisclub de fout maakte juist op het slechtste deel van het veld te gaan lopen "tikken". Die houding was een doom m het oog van Wim Tijl, die een geslaagde rentree had, maar steeds zelf weer de ballen vanaf de middellijn moest gaan ophalen. Ook trainer Laseroms was van mening dat er meer dieptepasses hadden moeten volgen. Een kleine compensatie daarvoor waren de verre trap pen van het centrale duo Krsto Mitrovic en Cees Zwambom, maar lang met voldoende. Vlaardingen Het is vrijwel zeker dat Theo Laseroms ook het volgende seizoen bij FC Vlaardingen '74 blijft De trainer, die dit jaar in het bezit kwam van het A-diploma, heeft grote kans dat zijn eisen voor het nieuwe seizoen worden ingewilligd. Laseroms heeft intussen enkele aanbie dingen uit Belgie ge bad. Steeds weer werd FC Vlaardin gen '74 teruggedrongen en kwam de defensie onnodig te lang onder druk te staan. Positief was ongetwijfeld de in zet van de Vlaardingers en het vermogen om Excelsior op tijd van zijn geschuif af te houden. Waslander, de roodharige lin kerspits, dankte in de 28ste minuut voor het presentje dat doelman Eggers hem bood, toen hij de hal losliet uit een voorzet van John van der Spek, De Vlaardingse doelman later: "Ik had m'n twee handen op de bal, toen die Rotterdammer doortrapte". Tien minuten la ter zag Excelsior zijn winst in rook opgaan, toen Eddie van de Roer niet ingreep op de kopbal van Van der Bol. Toen al was het een duel van gelijke kansen. Met een geroutineerder Excelsior, dat zich echter steeds weer vast liep. En geen alternatief had om FC Vlaardingen anders aan te pakken. "Zelfs met een Frans Struis erbij zou dat mis schien niet gelukt zijn", aldus de Rotterdamse trainer. Het zelfde gold voor FC Vlaardin gen dat Dick Beek met zag verschijnen. Nog steeds wordt de blonde spits behandeld aan zijn kmenanden Libregts: "Ook een Dick Beek kan zijn stempel drukken op de wed strijd" Beide trainers waren overigens al blij genoeg dat de conditie op peil was gehouden. FC Vlaardingen speelde vorige week éénmaai, Excelsior oefen de ai die tijd. Na rust zette Excelsior de Vlaar dingers stevig onder duk, zon der overigens aanstalten te ma ken om te scoren. Afgedwaalde schoten waren er het resultaat van. terwijl de thuisclub vele malen gevaarlijk was via maar één man, Wim Tijl. Zijn solo's waren razendsnel, maar de Vlaardinger was wel op zichzelf aangewezen. Behalve éénmaal, toen Predrag Drapic de bal maar voor het inkoppen had uit een voorzet van Van Dop, maar op het laatste moment Rogge veen kon redden. FC Vlaardingen bleef naarmate Ted Hesling twijfelt nog, maar Eddie van de Roer en Sjaak Roggeveen zien het ai; Rob van der Bol heeft gescoord. de strijd vorderde, speculeren op de counter. De puur aanval-" lende bedoelingen liet het ach-_ terwege. Ergens wel begrijpe lijk omdat het een puntje al, een hele beloning vond. In de slotfase liep Cees Zwambom" zelfs nog tegen geel op, toen hij- Roos - als een reactie - aan zijn shirt trok. Niettemin zette scheidsrechter Geurds uit Eindhoven op het formulier' normaal shirtje trekken en daar past een boeking voor. Vlak voor tijd werd Van Tour* nog ingezet voor Kievit, maar. veel gevaar voor Excelsior le verde dat niet meer op. On-' danks de regenval verveelden de kleine tweeduizend kijkers zich geen moment. Fred Meerhof (links) en Jos Zoetmulder (rechts). Meerhof kreeg een linkse directe. Zoetmulder een gele kaart.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3