jKorengevel viert PPSC toch nog in met gelijkmaker 7 speelt Ma Ivan MVV'27! MVV' ka Arie Baas: Fantastisch gespeeld99 Wii Huizing uit veld gestuurd maandag 10 januari 1977 Si®.»!»' Schiedam houdt leider SVW in bedwang Trainer Van I Veen: 'fysiek 1 genoeg r«e\; niet sterk GSS bedwingt koploper Herkingen BESLISSING Programma zaalvoetbal 4 Ridderkerk Zoals Arie Baas al voor de aftrap zei móést Bolnes, om aansluiting met Oranje Wit te houden, de wed strijd van HBSS win nen. HBSS, dat op de derde plaats achter Bol nes stond, moest ui teindelijk met 2—1 het onderspit delven tegen een opvallend goed draaiend Bolnes dat on danks de verplichte zes weken rust weinig aan wedstrijdritme verloren bleek te hebben, In de eerste helft kon HBSS Bol nes steeds minder in bedwang houden en in het tweede bedrijf was er voor de ploeg uit Schie dam helemaal geen houden meer aan. Wat vriend en vijand eigenlijk verbaasde was dat het verschil tot één doelpunt be perkt bleef. Voor de verklaring moet dan gezocht worden bij de lankmoedigheid van de Bolnes- ser aanval en het goede optre den van de HBSS-sluitpost Cees Verduin die met „vinger toppen-werk" de bal nog uit zijn doel wist te houden. Gert van Dongen, één van de uitblin kers van Bolnes, zorgde voor de eerste doeltreffende schuiver en aanvoerder Krijn Legerstee verzilverde een strafschop m het tweede bedrijf. „We hebben zes weken niet ge voetbald. We konden de laatste tijd niet meer trainen op een grasmat Tijdens Kerst en nieuwjaar hebben we het rustig aan gedaan en de laatste week hebben we alleen een pittige conditietraining afgewerkt", somde trainer Arie Baas van Bolnes op. Zijn verwachtingen voor de wedstrijd, op het zware en gladde veld, waren: „De moeilijkheid is om het wedstrij dritme weer te pakken te krij gen. Ik verwacht dat we het vooral In de eerste helft bijzon der moeilijk zullen krijgen. Vo- rig jaar hebben we na de win terstop ook een inzinking gehad en we mogen nu geen punt missen, daarom ben ik wel opti mistisch over het resultaat". Zijn kollega Zoltan Szalay: „Op dit zware veld en met de lange winterstop (HBSS stond vier weken op non-aktief) acht ik Bolnes beter in staat om deze moeilijkheden te overwinnen We zuilen nu meer risico ne men, meer aanvallen. Degrade ren kunnen we niet meer. Dan maar een gooi naar boven". De trainer van HBSS bleek het goed gezien te hebben. Na het eerste kwartier begon Bolnes, met de opbouw van een veld- overwicht dat tot doelpunten móést leiden. Dank zij het goe de werk van de uitblinkende Cees Verduin in het doel en voor hem de goed op dreef zijnde Henk Scharloo en Gert Pieroen bleef het ruim een half uur 0—0. Daarna volgde wéér een aanval van Bolnes die Gert van Dongen, vlak voor het doel. plotseling m staat stelde om rustig tussen drié afwachtende verdedigers de bal in de uiterst linker-bened^nhoek te schui ven, onbereikbaar voor Cees Verduin. HBSS leek even wakker geschud en kwam uit de verdediging maar op dit veld was Bolnes vooral technisch sterker dan HBSS. De verdediging was bij Bolnes toch soms duidelijk het zwakste punt, waardoor doel- verdediger Nees Flach onnodig vaak in actie diende te komen. In de tweede helft kreeg Bolnes letterlijk de wind ïn de zeilen en daarvan maakte het dank baar gebruik met lange passes en schoten voor en door Cees Sla, Gert van Dongen en Arie Troost geassisteerd door de eerste en tweede schietgrage linie van Bolnes. Het werd géén doelpunten festijn, maar aantrekkelijk was het wèl! Arie Baas later glunderend: „Fantastisch gespeeld, wel wat veel kansen laten liggen, maar ik ben zeer tevreden over het spel. We hebben nog nooit zo veel geschoten als vandaag". In de laatste fase van deze aan trekkelijke wedstrijd viel de ge nadeslag door een handsbal, van Peter Boom, Scheidsrech- Bolnesser Krijn Legerstee verzilvert een strafschop en brengt daarmee de stand op 2—0. ter van Amerom legde de bal op de stip en aanvoerder Krijn Legerstee passeerde gemakke lijk Cees Verduin. HBSS open de nog een slotoffensief en wist daaruit nog het enige tegen doelpunt te forceren, dat Peter Boom op zijn naam bracht en de eindstand bepaalde op 2—1." Het kon echter trainer Zoltan Szalay niet meer opvrolijken. „Het verlies was te wijten aan. te weinig inzet, een onterechte penalty en een te sterke tegen stander", volgens de trainer van HBSS. Schiedam De scheidsrechter vond het veld van Schiedam bespeelbaar, dus ging de wedstrijd Schiedam—SVW gewoon door. Met die van Hermes DVS was het ook de enige wedstrijd waarin Schiedammers op de grasmat kwamen. Het zware veld stelde veel eisen aan de amateurs, die toch voor hun plezier voetbal spelen. Afgezien nog van de schade die aan de grasmat werd toegebracht. Trainer Hans Ruytenberg had een goede greep gedaan door Leen Korengeve] zijn debuut te laten maken tegen koploper SVW, waarvan uit met 4—0 werd verloren. Korengevel was de man die een aanval goed afrondde en er daarmee zorg voor droeg dat Schiedam een winstpunt afsnoepte van kam pioenspretendent SVW. In de eerste helft zag het er zeker niet naar uit, dat SVW een punt zou laten liggen in Schiedam. Het speelde beter, maar zag on danks de veldmeerderheid toch geen kans om verder te komen dan een doelpunt gescoord door Usmany. De Schiedamse verdediging stond pal en zette herhaalde malen de aanvallers van SVW de voet dwars. Zelf trachtte Schiedam ook wel tot een doelpunt te komen, maar de overtuiging ontbrak en er werd te veel gecombineerd, waardoor het voor de verdedi ging van SVW niet veel moeite kostte om dan tussenbeide te komen. In de rust verrichtte trainer Kui- tenberg wonderen. Hij gaf zijn team weer de motivatie en de wil om de tegenstander met open vizier tegemoet te treden. Dat bleek al m de derde mi nuut, toen een aanval van Schiedam tot een doelpunt had moeten komen, indien de bal niet in de modder was ges moord. Maar een minuut later kroop Schiedam door het be- Schiedam Geheel onnodig is PPSC toch nog in de problemen geraakt. Tot tien minuten voor tijd leek de winst op het bezoekende Amemuiden een bekeken zaak. De mannen van trainer Kostense hadden immers een 2—0 voorsprong bereikt Amemuiden profiteerde toen echter van de wegebbende concen tratie. Het kwam tot 2—1, waarna PPSC neg een angstig slot meemaakte. kende oog van de naald, toen: na een vnje trap van SVW het daaruit gescoorde doelpunt werd afgekeurd. De man was nog bezig geweest om de Schie- dam-muur op zijn plaats te krij gen, toen SVW al tot aktie over ging- Kort daarop moest Leen van der Ploeg met een hersenschudding het veld afgedragen worden en hij werd vervangen door Wim Schemkens. Dit alles demorali-i seerde de ploeg van Schiedam! allerminst. Aanvoerder Bram Schotte „pepte" zijn jongens wat op vanaf dat moment deel de Schiedam de lakens uit Dat lukte. Uit een pass van Rob Beukers kon Bram Seholte de ba] voor het doel krijgen en daar stond Leen Korengevel klaar om het leer ineens in te knallen: 1—1. Indien de scheidsrechter alles goed had kunnen zien, zou Schiedam wellicht de winst hebben kunnen grijpen, Bij een hard schot werd de doelman van SVW 20 verrast, dat hij de bal uit de handen liet vallen. Ton Verwey was er als de kip pen bij om het leer tegen de touwen te trappen. De scheids rechter keurde" het doelpunt achter niet goed, omdat, vol gens hem, Verwey de bal uit de handen van de doelman zou hebben gelopen. Het bleef dus 1—1, maar daar was men bij Schiedam toch dik tevreden mee. Cees Hoogendam (rechts) weer in Maas dijk-shirt. PPSC wist dat winst op Amemui den noodzakelijk was om niet verder te zakken. Het leverde dan ook meteen een aanvallend beeld op, waarbij Amemuiden slechts tot enkele counters kan komen. Met hoge en lange bal len werd getracht Joost de Rid der te bereiken, maar deze werd uitstekend afgestopt door Koen Scheffers. Scheffers was de invaller van Rob de Nijs, die met het militai re elftal in Duitsland was Van uit de Schiedamse werd de voorhoede werk gezet, maar Lodi Kalden. Ton van der Linden en Hans Vorstenbos hadden nog met de juiste richting. Amemuiden haalde ongeschon den de rust, maar nauwelijks tien minuten daarna PPSC toch de verdiende voor sprong. Na een door Hüde Ploeg ingezette aanval, liet langs de lijn opkomende Dick Vos van 20'n dertig meter een onhoudbare kogel los. 1—-0 PPSC groeide na dit doeipunt. vooral door goed spel van Koen Winkelman en grote animator Lodi Kalden Dit duo was ook verantwoordelijk voor de twee- f. t de treffer, al het die nog genu- L me tijd op zich wachten, f Pas in de dertigste minuut breid- de PPSC de voorsprong uit Loek Kalden had kunnen schie- jp- "£v£v ten, maar zag Koen Winkelman er nog gunstiger voor staan. A Met een knappe kapbeweging en een beheerste lob maakte Winkelman het werk af: 2—0 defensie PPSC dacht toen de buit v,vl aan het binnen te hebben. De cor.eer tratie verminderde en Amerr jj- den rook nog kansen. Geheel f onnodig leidde dat tot e-n te- gendoelpunt (2—1), waarna PPSC besefte er nog rue: te zijn nam In de resterende minuten b>cf Amemuiden aandringen, «at hachelijke momenten voor het Schiedamse doel met zich bracht. Doelman Rost kreeg in j die slotfase nog voldoende werk. maar wenste de overwin ning niet meer prijs te geven. s-.- .5 Maassluis De VDL-zaterdag-elf zette de competitie voort met een gelijkspel (1-1), Het ontving op eigen terrein Hellevoetsluis. Met de rust was de deling ai bereikt. De tweede periode ging gepaard met te harde acties. De scheidsrechter floot niet al le sterk; hij stuurde VDL'er Wi] Huizing van het veld en noteer- de maar liefst drie spelers (twee var. de gasten en één van de thuisclub). Hellevoetsluis lever de goed spel af, maar de blauw- witten schiepen zich de beste kansen uit voornamelijk 'coun ters'. Hellevoetsluis vertrok pittig uit de startblokken en VDL had er tien minuten voor nodig om tot initiatief te komen, dat de be zoekers op de eigen helft bracht. VDL kreeg in het eerste half uur goede mogelijkheden via Jan Rtjpsma, Peter Berk hout en Rob Custers, In de poging tot scoren werd VDL verrast door de tegenpartij. In de dertigste minuut verloor het VDL-middenvcld de bal en Hel- s levoetsluis liet een vloeiende t aanval volgen waaruit werd ge- doelpunt. 0-1. Met nog meer ijver vervolgde de thuisclub f zijn weg. Drie minuten later was het 1-1 door Peter Berk- e hout, die een keiharde kopbal liet volgen uit een vlotte aanval r VDL verkeeg nog enkele moge lijkheden maar slaagde niet Na de pauze werd het spel te hard en te onvriendelijk. Hellevoet sluis probeerde nog het beste te voetballen. Dat ging hun met slecht af. Er kwamen te weinig kamen uit VDL kreeg die met tien spelers wel, maar kwam ook niet verder. HiiiiiiiiiiMiiiuiiiiiiiiiiiiiiEiiniiiitiiiiiifiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiHmiiiiiiijtiiiiüiiiEiiiiiiuiiiiDiiiiintiimiinii: Maasland MMV'27 en trainer Bert van Veen (34) hebben 1 vroegtijdig besloten het kontrakt niet meer te verlengen. H j%a een driejarig verblijf in Maasland, stapt de in Abben- broek wonende oefenmeester aan het eind van het lopende seizoen op. Het in een zo vroeg stadium bekend maken van de senei- dingt gebeurde in beider belang. In feite was het al langer bekend. Van Veen: „Vanaf het begin heb ik gezegd dat 5 drie jaar voldoende was. Daarom heb ik afgelopen donder- dag de selectie al ingelicht". 1 Hoewel MVV onder Van Veen in het eerste jaar degradeer- 5 de, kijkt de oefenmeester toch niet ontevreden terug. MVorig jaar kwamen we maar net tekort. Dit jaar gaat 5= het wat minder, maar het elftal moet nog groeien". Van Veen, in bezit van het C-diploma en waarschijnlijk m 2 september opgaand voor B, wijst ook de problemen die I opgelost moesten worden. „We begonnen al meteen met Cees Hoogendam, daarna hadden we te maken met blessu- ics en schorsingen. We hebben toch in enkele wedstrijden laten zien tot goed voetbal In staat te zijn". H Het elftal is gedurende het driejarig verblijf van trainer Van Veen flink gewijzigd. „Vooral verjongd ook, omdat er diverse A-junioren zijn doorgedrongen". Bert van Veen: I „De achterban is wel goed, want er staan straks al weer S een aantal opvolgers klaar". liiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiBiiiiiiiiiiiiiiitiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiHiiHniiiiiiiiimiiiiKimiiaiiiiÊ Maasland De verwachtin gen waren te hoog gespan nen. Want MVV '27 tegen Maasdijk is niet die derby geworden wat er van ver wacht werd. Zelfs met een Cees Hoogendam nu weer in de Maasdijkse gelederen, trok de derby nog geen vierhonderd toeschouwers. Zij zagen niet waarvoor zij gekomen waren, want MVV '27 was een te steriele tegen stander voor een hardwer kend Maasdijk. MW bleef uiteindelijk met een 2-0 ne derlaag achter, louter en al leen omdat Maasdijk het bij die stand wel voor gezien hield. De sfeerloze derby begon met een aanvallend Maasdijk, dat overi gens zonder Arie van der Sar en Cees Hoogendam begon. Van der Sar maakt trouwens al enige tijd geen deel meer uit van het keurkorps van trainer Nico de Bruin, maar Hoogen dam was wel degelijk weer speelgerechtigd. Voor hem in het veld verscheen echter Aad Bouwhuizen, "om dat ik", zo verklaarde trainer De Bruin, na afloop, "Cees heb gespaard. Het is immers zijn eerste wedstrijd, en dan meteen in Maasland tegen zijn oude vereniging". Hoogendam verscheen na de rust wel in b"' "Ik was we! blij met -ie zet va. de trainer". verklaarde hij onomwonden. "'Het publiek wil je graag af zien gaan. Maak je in het begin een paar fouten, dan kan dat je spel in de rest van de wed strijd beïnvloeden". Veertien minuten had Maasdijk nodig om de Maaslandse defen sie open te splijten. Uitblinker en spelverdeler Jan Hordijk mikte een vrije trap op het hoofd van de geheel vrijstaande Aad Visser, wiens kopballetje voor de weer in het Maaslandse doel staande Rinus van de We tering onhoudbaar was: 0-1. Dat beloofde veel voor de toe schouwers, maar MVV kon het spel niet verplaatsen. Maasdijk had vaste greep op het midden veld, waartegen slechts Huib Bos kon attaqueren. Hetgeen de kleine Maaslartder van goed lei dende scheidsrechter P. J. M. Vervloet veel vrije trappen te gen opleverde. "De laatste twintig minuten voor rust waren wij toch sterker", aldus MW-trainer Bert van Veen. Inderdaad kwamen de Maaslanders meer in de aanval, maar slechts éénmaal leverde dat gevaar voor Maasdijk op. Dat was in de 33ste minuut, toen André de Baan op doel man Arend van Staalduinen stuitte. Toen was er assitentie nodig van Leen Visser om de bal voor de doellijn te houden. "Maar ook het eerste kwartier na de rust waren wij de betere ploeg", zo meende trainer Van Veen. "Gaat die bal van Huib Bos er in, dan loopt het toch heel anders". MW was dat eer ste kwartier inderdaad dicht bij Derbydue! om de bal de gelijkmaker, maar Huib Bos schoot in de achtste minuut te gen de paal. Trainer De Bruin: "Op dat mo ment kwamen we goed weg. Maar dat was ook de enige keer dat MW ons kon verontrus ten". De Maaslanders schoten daarvoor veel te weinig, alhoe wel het fel op de bal zittende Maasdijk ook weinig gelegen heid gaf om aan te leggen. De Bruin: "Gelukkig maar, want ik had niet geweten of Van Staal-, duinen wel gestrekt was ge gaan". Enkele dagen eerder blesseerde de Maasdijk-doelman zich bij het zaalvoetbal. Voor Maasdijk had het geen verdere gevolgen, want vooral door toedoen van Jan Hordijk kreeg Van Staal- Schiedam GSS heeft koploper Herkingen het eerste compeli- tiepunt ontfutseld. Het bleef ui teindelijk bij een 0-0 stand, waarmee Herkingen nog het be ste af was. Immers GSS was vooral in de tweede helft de aanvallende ploeg, maar zag geen kans dat met een doelpunt tot uitdrukking te brengen. Voor de thee was Herkingen het meest in het offensief, zonder dat GSS overigens in grote moeilijkheden kwam. Van Schiedamse zijde stond daar slechts één uitgespeelde kans tegenover, die met benut werd- In de tweede helft moest Herkin gen in de verdediging. Het of fensief van GSS leidde tot goe de kansen, maar het kleine bee tje geluk ontbrak. Zo kogelde Siem van Gerven langs de Her- kingen-doelman, maar de paaJ stond sukses in de weg. GSS bleef aandringen en Chris van Gerven was eveneens dicht bij een doelpunt. Een inzet vait hem werkte de Herkmgen-doel- man met een zeer knappe reak- tie nog uit het doel. Zelfs kwam GSS in de laatste minuten nog goed weg, toen Herkingen van af drie meter een uitgesproken kans nog over het doel werkte- Daarom was ook trainer Steen bergen na afloop toch niet onte vreden met het gelijke spel. duinen slechts weinig te doen. Trainer De Bruin: "MW speelde ons ook wel in de kaart. Ze bleven achter maar breed spe len, dan kan je immers niet gevaarlijk worden". Collega Van Veen zag echter een ande re oorzaak voor het steriele spel van zijn ploeg. "Technisch heb ben wij een redelijk gopd elftal We missen echter nog fysieke kracht, en dat bezat Maasdijk nu juist wel", Bij het beroepen op de pech bij de bal tegen de paal, moest MVV het overigens wel laten. Want een even geschrokken Maasdijk besliste nauwelijks vijf minuten later al de wed strijd. Met een juweel van een doelpunt, voor rekening Hans Hordijk, Uit een vrije trap joeg hij het kleine zuivere tikje van broer Jan snoeihard in de lin kerhoek: 6-2. De Maaslandse muur ging daar bij niet vrijuit. Te veel werd er gelet op Cees Hoogendam (Bram van der Hout was licht geblesseerd uitgevallen). Hoog endam stond wel in de buurt van de vrije trap, maar Hordijk was ditmaal de suksesvolle schutter. Bert van Veen: "Bijna alle doel punten in deze competitie zijn ontstaan uit vrije trappen. Van middag zelfs twee keer. De be doeling was ditmaal een zgn. gespleten muur. Het mislukte echter toch nog", erkende hij gelaten. Maasdijk liet verder nog verschil lende kansen liggen om de voorsprong uit te breiden. Pas in de slotfase kreeg MVV nog twee kansen. Htub Bos lobde echter rakelings over, terwijl Wim Bosschaett in blessuretijd; rakelings voorlangs schoot. Cees Hoogendam was het spel van 2ijn oude ploeg tegen geval- Jen. "Voornamelijk conditio neel", zo meende hij. "Vorig jaar was die heel wat beter' Het gemis aan het wedstrijdrit me was echter dichter bij de werkelijkheid. MW speelde im mers op 20 november de laatste wedstrijd, terwijl Maasdijk nog enekele keren in aktie is ge weest. Hetgeen voor MW over igens geen enkel excuus was: Maasdijk verdiende de zege vol ledig. PPSC-VVOH, 2045 uur, Margriethal; RKWIK-Europoint, 20.00 uur, Lijnbaan hallen; BKB-Schie- dam, 22.15 uur, Lijn baanhallen; SVO-Ex- celsior Maassluis; GGK-WK; Activitas- HVO.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4