SHO en Excelsior M kennen niet scoren Zwaluwen legt zwakke plekken NSVV bloot Vlaardingen drukt niet door Satelliet glijdt uit BLESSURES VELLEN HVO Fred Smits mist strafschop Sunlight ook mét invallers op winst .vlAANDAG 10 JANUARI 1977 Ondanks 0-0 toch een redelijke wedstrijd MIDDENUNIE Scheidsrechter onthoudt Leen Pijpers zijn ierde goal Sportagenda 3 V. <vJ >JM&JÊ^- Goalie Ad Heemskerk pro- beert Joop Brussé van suc ces af te houden. %4? 0 Hoogstandje van Pim van der Sijde en Jan van Dijk. Oüd-Eeijerland Het na-praatje met Wim van der Gijp (SHO) en Leen Admiraal (Excelsior M) vertoon de een opvallende gelijkenis. Beide trainers vonden dat een overwinning toch meer verdiend was dan het 0-0 gelijke spel wat de uiteindelijke eindstand weergaf. Terecht? In feite niet Want twee toch gerenommeerde oefenmeesters die beschikken over een volledig falende frontlinie mogen niet praten over een overwinning. „Fe hebben niet krachtig genoeg gespeeld", was de kritiek van Firn van der Gijp op zijn pu pillen. „Als Aad van der Sande die twee kansen niet gemist had waren we de zekere over winnaar geworden", meende Leen AdmiraaL Het beste is het om daar één zeer belang rijk punt tegenover te stellen: als zowel SHO als Excelsior wat meer moed zouden hebben zouden ze allebei wat verder kunnen komen. Debutant Zwa luwen Vlaardingen is een prachtig voorbeeld. En toch heeft vooral Wim van der Gijp volkomen gelijk als hij stelt: „We trainen niet voor een gelijkspel. En zeker niet voor een 0-0 uitslag. Winnen moeten we. Maar op gezette tijden mis je gewoon dat kleine beetje ge luk wat nou eenmaal nodig is. We hebben duidelijk niet de ploeg om er keihard tegenaan te gaan. We hadden vooral te- gen deze ploeg veel krachtiger moeten spelen. Het is ook nu niet gebeurd en daarom werd het 0-0". Excelsior maakte overigens totaal geen slechte indruk. De Maas- sluizenaren, met Tonny Vonk en Aad van der Sande als enige spitsen, waren zelfs voor rust redelijk veel in de SHO-defen- sie te vinden. Kregen ook als eerste de beste kans op een treffer. Het was na een kwar tier spelen toen Jaap Schipper zijn traditionele fout maakte door te nonchalant terug te spe len op Jan Barendregt Aad van der Sande ontving de bal maar wachtte te lang met schie ten. Pas na rust werd de wedstrijd echt het aanzien waard. Iets wat ook kan gebeuren ondanks het feit dat doelpunten vrijwel zeker tot een unicum behoren. Na rust echter wilde SHO, met als stuwende kracht de uitblin kende Cees Visser, wel degelijk wat meer aandacht aan de door Marlijn Verwaaijen frontlinie besteden. Maar toen ook bleek dat Pim van der Sij de met de lastige spits is en op het middenveld vooral Piet Brussaard met de bekende vorm te pakken heeft. SHO was wel sterk in de defen sie. Maar dat was ook Excel sior. Met een foutloos keepende Gerrit Geurtsen en een ogen schijnlijk weer volledig herstel de Ferry Groeneweg die een goede vervanger bleek te zijn voor de geschorste Hans Plaat- zer. En juist doordat de beide defensies zo sterk voor de dag kwamen was er voor de aanval lers totaal geen eer te behalen j En kon het matig opgekomen publiek een treffer wel verge- ten. En juist dat was zo jammer. Want stuk voor stuk bezitten beide ploegen aardige aanval lers. Jan Grauss kan bij SHG alleen al door zijn techniek heel wat leuks laten zien. Zoals ook Tonny Vonk dat bij Excel sior kan. Maar eens temeer bleek dat beide middenlinies te weinig steun leverden. Wim van der Gijp: „Ons middenveld liet het inderdaad een beetje afweten. Dat werd vooral dui delijk als een aanval van ons werd afgeslagen. In zo'n geval moet je als middenlinie zorgen dat die aanval zo snel mogelijk wordt voortgezet. Maar Excel sior kon naar hartelust counte ren als ze aan de bal waren". En Leen Admiraal: „Er was geen goede verdeling op het midden veld. Dat is overigens met de schuld van Aart Trees (hij was er na een lange afwezigheid weer nadrukkelijk bij). Waar het wel aan ligt kan ik in feite niet zeggen. Ze hebben er alle maal keihard voor gewerkt". Toch waren na de pauze de beste kansen voor SHO. Zo kwam Excelsior erg goed weg toen de foutloos leidende scheidsrech ter Van Driel weigerde een strafschop tegen Jan van Dijk te geven toen hij Pim van der Sijde m het strafschopgebied neerlegde. En moest Gerrit Geurtsen op schoten van Jan Grauss en Piet Brussaard dui delijk in actie komen. Een doel punt leverde het echter met op. Het zou ook niet terecht zijn ook. En toch meenden Van der Gijp en Admiraal dat hun ploeg aan spraak maakte op de beide punten. Misschien was het ook we! logisch. Want teleurgesteld was in feite niemand. Het was ook niet nodig want broederlijk werden de punten gedeeld. Dat het publiek zeker niet content was met de uitslag is van later zorg. En misschien is dat in deze fase van de competitie ook wel terecht... "%r v; door Bas van den Bera Vlaardingen Diek Buitelaar zocht niet naar excuses, de „onvolwassenheid" van NSW baarde hem té veel zorgen. Want juist Zwaluwen, dat verdiend met 3-1 won, legde alle zwakke plekken bloot en profiteerde daarvan volop. Om te beginnen beantwoordde NSW een dubieuze straf schop, kort na rust, met een paniekreactie, die uitmondde in verwaarlozing van de dekking en falen bij pogingen de Vlaardingers onder druk te zetten, „Ook op het gebied van tactiek moet de ploeg nog veel leren", beaamde Buitelaar na afloop. Ondanks winst, waardoor Zwalu wen oprukte naar de derde plaats. Niets dan nuchterheid uit de mond van trainer Frans de Kruis. „Juist door inzet", didus de Vlaardingse trainer, „na rust, kregen wij NSW op de knieen". Voor het overige ging De Kruis er niet aan voor bij dat niet alle spelers opti maal geconcentreerd waren. De gevolgen ervan bleven alleen beperkt tot een kopbal van Pe ter Knoop tegen de onderkant van de lat, maar de laconieke angst", aldus trainer Buitelaar, „voor Leen Pijpers en mijn naamgenoot, kwamen wij snel tot de ontdekking dat de vleu gelverdedigers van Zwaluwen (John Schoenmakers en Nico van der Vhs voor geschorste Henk Nentjes, red.) erg traag opereerden en daar vandaan konden met name voor rust Hans Reedijk (waarvoor Sparta interesse heeft, red.) en Adrie Hoogvliet, bijzonder gemakke lijk tot het Vlaardingse doel doorbreken' houding maakte het duel voor Maar NSW scoorde niet, on- circa vijfhonderd kijkers lange danks de veelvoud van kansen, tijd niet erg aantrekkelijk. Ondanks de kopbal van Peter Nochtans was de houding van Knoop en het schot van Gerrit NSW te prijzen. „Ondanks de Jonas, bleef Zwaluwen op de Schoonhoven Een voorsprong van twee doelpunten bij rast bleek voor Schoonhoven nog net voldoende. Want ondanks de spoedige treffer van Luc Du- mont - vla de paal bracht hij na de hervatting de stand op 3-2 - zag Vlaardingen met nog veertig minuten te gaan geen kans om een werkelijke vuist te maken. Gezien het spel na de pauze was een gelijk spel misschien wel ver diend geweest voor Vlaardingen, maar de eerste drie kwartier was Schoonhoven toch wel beter. De ze mening van trainer Ab van der Steen werd gedeeld door zijn Vlaardingse collega Wim Koppe laar. Enthousiast over de wed strijd was geen van beide oefen- meesters, zij beaamden dat het ritme duidelijk zoek was na enke le weken van stilstand. Koppe laar: "Wij hadden niet meer ge speeld sinds november. En dan al direct zo'n ongelukkig doel punt tegen. Maar ik vind het fijn dat geen van onze spelers enig verwijt heeft gemaakt aan het adres van keeper Dick Bos". Het gebeurde tien minuten na het begin. Een onnozel opraapballe- tje verspeelde de Vlaardingse goalie aan Leo Kroos, die er toen maar tegen hoefde te blazen (1-0). Dank zij dit presentje kwam Schoonhoven beter op gang, ter wijl Vlaardingen even van de kook was. Jan Groenenberg, op links doorgebroken, werd tegen de grond gewerkt maar de weinig overtuigend optredende scheids rechter Kardinaal uit Zwijnd- recht wilde nog even wachten met strafschoppen nemen. Schoonhoven bleef komen. Terwijl Vlaardingse laatste man Theo Jansen zich nog op het midden veld ophield waar een van zijn spelers na een blessure was opge lapt dook Wim Overbeek in het gat om met een forse kopstoot de gave voorzet van Piet Schep te verlengen (2-0). Het was de mooiste treffer van de vijf, maar de Vlaardingse trainer zag er iets onreglementairs in: de scheids rechter liet na die onderbreking door de blessure te vroeg het spel hervatten waardoor de spelers niet op hun plaats terug waren. In die richting uitte zich ook scheidsrechter-controleur R. Nol» ten uit Gouda. Geen gemor echter bij de Vlaar dingse spelers, die dapper terug vochten. Karei van der Mark maakte zich op links vrij en hield er een strafschop aan over, nadat Bas Roth er wat al te hardhandig was tussen gekomen. Herman Hoogerboord faalde niet vanaf de witte stip (2-1), maar even later wel bij zijn poging om aan de andere kant Kees Kout- staal onschadelijk te maken. Ook dat ging ten koste van een penalty, waarvan aanvoerder Bert van der Horst gebruik maakte om de marge weer tot twee doelpunten te verruimen (3-1). Was er dus na de rust snel weer spanning, van een boeiend schouwspel bleven de kleine 200 toeschouwers verstoken, In de hand gewerkt door het uitblijven van een arbitrale waarschuwen de vinger werd het spel rommelig en harder. Vlaardingen durfde het niet te riskeren om alle man kracht voor de aanval in te zet ten, het moest attent blijven voor de Schoonhovense tegenstoten. Kansen van betekenis wist geen van beide ploegen zich meer te scheppen. Dat Koppelaar zijn beide wisselspelers Jan Rietveld en Hans Breeman in het veld bracht voor Luc Dumont en Sjaak van der Berg legde voor Vlaardingen ook geen gewicht meer in de schaal. Vlaardingen Trainer Leen de Korver kon zijn makkers niets verwijten. Satelliet over heerste over Zinkwegse Boys, maar bij het scheiden van de markt keek hel toch tegen een 2-1 nederlaag aan. Oorzaak: blunders van doelman Arie van der Winst. Trainer De Korver: „Zeker de eerste goal, ongeveer na een half nur spelen". De Vlaardingse doel man liet de bal toen glippen. Niettemin kreeg Satelliet kansen genoeg om gelijk te komen. Maar alle pogingen van Peter van der Hoek (kopbai op de lat) faalden. Het werd zelfs na rust 2-0 en tegen het einde slaagden de Vlaardingers er door Jan Kra mer in via een kopbal om de eer te redden: 2-1. been Voornamelijk door laat ste man Hennie Kuiten De vroegere aanvaller, die thans in de smaak valt als laatste man; .Jk kon het op mijn dooie ak kertje aan". Toen hij na rust zijn „oude" liefde onder ogen kreeg om via een solo aan te vallen, leverde dat door zijn toedoen twee goals op. Ook het feit dat Zwaluwen kon profiteren van de misstappen van de concurrentie, haaide Frans de Kruis niet uit zijn rol. En elftalleider Piet Erkelens: „We zijn blij ais wij op de vierde plaats gaan eindigen- Dan is deze competitie de aan loop voor volgend jaar". Mis schien wel naar de top, want Zwaluwen kende afgelopen za terdag weinig zwakke plekken. Zelfs Buitelaar moest beamen, dat de Vlaardingers veel routi ne in zich bergen. Opvallend verschil met NSW; de bewe ging. Zwaluwen tracteerde voor rust NSW al op dieptepasses, waarmee het grote moeite had. Zelfs toen Zwaluwen in het strafschopgebied een vrije trap mocht nemen, weigerde de NS W-defensie, na het tikje van Jos Buitelaar aan schutter Leen Pijpers, aan te vallen. Dick Buitelaar: „Ook voor mij was dat een doorn in het oog. Een stukje onvolwassenheid dus". Maar goed, beide forma ties kwamen de eerste 45 minu ten zonder kleerscheuren door. Maar daarna sloeg de balans duidelijk naar Vlaardingse zij de. Geholpen door scheidsrech ter Mellenbergh, die al na twee minuten een strafschop zag in de poging van Jan Gebuis om Ernest Kegel van de bal af te houden. Door Leen Pijpers werd het 1-0 en toen draaiden de Vlaardingers de defensie van NSW helemaal dol. Er werd met meer gedekt, iede reen stond stil en toen Leen Pijpers op 2-0 aanstuurde, na dat doelman Ad Heemskerk de bal gedeeltelijk had kunnen on derscheppen, was de strijd be slist. Niettemin had NSW daarvóór nog gelijk kunnen ko men door Peter Knoop, maar zijn kopbal schampte langs de verkeerde kant van de paal Zwaluwen bleef de situatie vol komen meester, waardoor het niet zo vreemd was dat Joop Brussé de derde goal voor zijn rekening nam. Een schuiver van Hans Reedijk was het enige wapenfeit van de Numansdorpers (3-1). In de slot fase draafde Hugo Sluimer nog op voor Emest Kegel, maar de Vlaardinger vergat te scoren bij reele kansen. Leen Pijpers zag tot groot verdriet zijn solo, in clusief de vierde goal, afge keurd door de scheidsrechter, omdat het tijd was. Op het moment dat de schutter uit haalde, blies Mellenbergh af. Schiedam WK heeft in de thuiswedstrijd tegen Veronica een puntloos gelijkspel behaald. De ploeg uit Kethel had meer verdiend tegen het op de onderste plaats staande Veronica. De formatie van trainer Jan Post had de hele wedstrijd een veldoverwicht en had pech toen in de tweede helft Fred Smits zijn eerste penalty in deze competitie niet wist te benutten. Oefenmeester Post na afloop: „Ik had het wel ingecalculeerd dat er eens een penalty gemist zou worden. Er is bij ons keihard gewerkt, maar aan routine ontbreekt het nog in de ploeg. "We hebben gelukkig een verschrikkelijk goede keeper. Blij met dit punt ben ik uiteraard met Helemaal tevreden ben ik alleen met een overwinning. Toch blijf ik vertrouwen houden in de jongens en ben er van overtuigd dat we er wel komen met deze ploeg". De wedstrijd zelf had een wat rommelig karakter, waar scheidsrech ter Veen ook wel enigszins schuld aan had. Vooral tn de tweede helft werd er van beide kanten -hard voor de overwinning geknokt- In de vijfde minuut na rust werd Henk Bijl onderuit gehaald binnen het strafschopgebied en dat betekende een penalty. Fred Smits richtte wel zuiver in de linkerhoek, maar doelman Gerrit Hemmes stopte de bal keurig. Ook WK-keepcr Hans van Oudheusden stak in grootse vorm en was er mede debet aan dat er met werd gescoord. Met nog tien minuten te gaan werd Peet van der Meer vervangen door Ton Rijnsdorp, maar deze wisseling had geen effect Twee minuten voor tijd werd een inzet van Gerrit van Mil op de doellijn weggehaald door verdediger Wim Wiekeraad en dat was het laatste wapenfeit uit deze toch wel spannende wedstrijd. HVO tegen DSO in moeilijkheden. Maandag: Damsimultaan, De Seinpost, De Hoek, 20 uur. «ujarten tweede klas, café 5 dam, 19.30 uur. Rust W/A- Shell (d), umsdag; Oranje Nassau- Nreuwerkerk, E-hal, 20 uur. Spirit-De Bermen, É-hal, 22 uur.Flits-VoUey(D). Woensdag: Succes-De Spar taan, Margriethal, 21.30 uur. Donderdag: Basket Boys-Rea! Parbo, Westwijkhai, 21 uur. Biljarten tweede klas, café De Waal, 19.30 uur. Biljar ten tweede klas, café De Kroon, 19.30 uur. Zoetermeer Voor HVO komen de klappen op het ogenblik hard aan. Niet alleen het on verwachte verlies bij DSO (2- 0), maar eerder de vele gebles seerde spelers die de derde klasser telt. Riake Baaima is al geruime tijd uitgeschakeld door een beenblessure, waar mee hij onder behandeling is bij dr. Mosterd in het KNVB- centrum in Zeist. Jan Alderliesten tobt met een knieblessure, maar speelde toch mee, terwijl Pim van Rey last heeft van zijn hiel. Piet Vogel is sinds kort in militaire dienst en speelde niet mee, terwijl voorstopper Gerne de Goede met de sportacademie naar Oostenrijk is. Trainer Harry Bouquet, die zater dag door griep werd geveld- „Je kan eigenlijk nu al spreken van een verloren seizoen. Jam mer, maar het is met anders. Het zijn voornamelijk wed- strijdblessures en andere om standigheden. Beslist geen bles sures, die op de trainingen zijn opgelopen. Ik begon het nieuwe seizoen met 41 spelers voor drie (KNVB) elftallen en daar zijn cr nu nog maar 31 van over". Het gevolg was dat HVO tegen DSO moest opereren met spe. Iers die de laatste weken met meer hadden getramd. In dat opzicht was de strijd tegen <te ploeg van HVO's oud-trainer Wim van Tricht een moeilijke opgave. De Vlaardingers kwa men niettemin met 1-0 voor, maar die goal van Cees Schil der werd afgekeurd. De thuis club scoorde voor rust wél, en daarna nog eens: 2-0. Harry Bouquet. „Voorlopig zijn we uitgeschakeld voor de race. In die derde klasse ontlopen de clubs elkaar niet zo veel, maar nu Groot Ammers weer heeft gewonnen, is de achterstand voor ons duidelijk te groot ge worden". Vlaardingen Sunlight bleef ongeslagen nu weer tegen Excelsior Pernis al waren er vooral twijfels. Ed Hassveld en Eugene Sordam (schorsing en vakantie) moesten vervan gen worden, terwijl de basis van de Sunlight-ploeg toch al niet breed is. Bovendien raakte wissel Martin Dijkshoorn al na vijf minuten geblesseerd, waardoor pas na rust Paul Gast na drie jaar zijn rentree kon maken. Achteraf lachte Sunlight omdat het met 2-1 won, maar boven dien lang bleef napraten over de sublieme kogel van Johan van Aken, na een overstapje van Leo Zonneveld, die even eens zijn rentree vierde. Ondanks het feit dat er nogal wat spelers waren verschoven, nam Sunlight na twintig minuten toch de leiding aan de Deltaweg. Op het moeilijk te bespelen veld raakte Boudewijn Groen de bal uit een vrije trap maar half, maar vol effect verdween het leer toch in de hoek: 1-0. De gelijkmaker leek echter een kwestie van tijd te zijn, vooral toen iedereen in de defensie miste, maar doelman Leo Verduyn op het laatste ogenblik nog de bal met zijn vingers kon beroeren. Na rust was Sunlight duidelijk sterker en baarde het geen opzien dat de voorsprong kon worden uitgebouwd. Alleen de wijze waarop dat gebeurde door Johan van Aken dus was bijzonder knap. Paul Gast zag daarna nog een schot gekeerd door de doelman van Excelsior. Vlak voor tijd kwamen de gasten zelfs aan een tegengoal, waarbij doelman Verduyn zijn uitzicht zag belemmerd. De laatste twee minu ten verliepen daarom nog m grote spanning. Met die 2-1 overwinning bleven de makkers van Gertie Baas lijstaan voerder.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5