Bert Donkers inspireert Unitas Monsterzege voor De Hollandiaan Harga vier punten voor Passage VCJ gedecideerd naar 3-0 Scheidsrechters blijven strijdbaar" over Vlaardingen gelijk MAANDAG 10 JANUARI 1977 6 RITME GENADEKLAP Frieda Keijzer ook nu topscoorster STRAFWORP SUCCES Geslaagde prestatieloop MVV'27 Alleen nederlaag voor Shell-dames VOLLEY SHELL Leen Schotting: 77 Scluedam Alleen de hand bal dames en -heren van DWS kwamen dit week einde niet tot winst. De overig® teams pakten alle de beide punten, waarbij vooral de zege van Unitas op MOK opvallend was- De heren van Hollandiaan hebben de laatste strohalm, om de derde klasse vast te houden, met beide handen aangegrepen. Voor rost kon de Vlaardingse ploeg nog maar weinig afstand can en, daar Actief II in die fase nog voor behoorlijk tegen spel zorgde. Maar na rust vergrootte Hollandiaan met goed opgezette aanvallen de 7-4J ruststand snel tot 12-6. Even kwam Actief II terug, maar snel werd het Rotter damse verzet gebroken en pakte Hollandiaan een 18-8 zege. Actief UI was geen tegenstan der voor de wat slordig spe lende HVK-heren- Na een getijkopgaande openingsfase (3-3). nam HVK het initiatief en kwam tot een 5-9 voor sprong bij de rust Na rust had HVK alle ruimte en liep weg naar 5-18. Vanaf dat moment verslapte de aan dacht van HVK, dat Actief zag terugkomen tot 11-21. Een bijzonder gemakkelijke dag hadden de beren van WIK, die in Rotterdam Au rora TV duidelijk terugwe zen. Voor rust nam WIK een wat afwachtende houding aan, maar verzuimde niet om een 5-9 voorsprong te laten aantekenen. Na rust combineerde de WlK-aanvai dat het een lust was en ver saagde geen moment. Het zwakke Ancora kreeg een 8-20 nederlaag te incasseren. De heren van UVG blijven ongeslagen aan kop gaan in de promotie-klasse. Reeds na tien minuten had UVG een 0-6 voorsprong opge bouwd tegen Ancora III, dat zich volledig naar de wil van UVG liet zetten. Na een 3-11 ruststand ging UVG wat te gemakkelijk over de zaken denken, waardoor Ancora wat terug kon komen maar een 7-18 nederlaag niet kon ontgaan. Na een rustperiode van drie weken konden de heren van Unitas het wedstrijdritme niet direct vinden. Maar ge leidelijk aan kwam Unitas weer in haar oude spel en nam een 8-2 voorsprong op MOK. Balverlies van Unitas bood MOK de kans om tot 9-6 terug te komen, waarmee ook de rust aanbrak. Na rust moest Unitas enkele zeer gevaarlijke MOK-aan- vallen verwerken, maar de pas van het Schiedamse DWS overgekomen doelman Bert Donkers stond op zijn post en keerde met gemak twee strafworpen, waaruit Unitas moed putte en uitliep naar een 8-11 overwinning- Een wel erg gemakkelijke dag werd het voor de dames van Unitas, die Achilles op be zoek hadden, en dat geen vuist kon maken. Zonder zich al teveel in te spannen, kwam Unitas via een 8-2 ruststand, tot een 13-3 zege. De dames van Wilton hebben hun voorsprong op Eros tot vier punten kunnen uitbrei den door een 2-9 zege op Spartaan. Het vrij jonge Wil ton had voor rust nog enige tegenstand van belang van Spartaan, waardoor het bij rust een kleine 2-4 voor sprong had. Na rust schakel de Wilton echter al snel de Spartaanspits Klepke volle dig uit, waardoor het gedaan was met Spartaan, dat 2-9 nederlaag te verwe en kreeg. De dames van DWS hebL.-"" zich in Naaldwijk uitstekend geweerd tegen Westtandia, maar ook nu weer had men te kampen met een niet al tijd even zuiver schot, waar door Westiandia toeh een 7-12 zege kon pakken. De heren van DWS hebben de aansluiting met de kopgroep verloren, door een 23-17 ne derlaag tegen EHC. Voor rust was het een vrij gelij- kopgaande strijd, waann DWS zelfs korte tijd de lei ding had, maar die het vlak voor rust uit handen moest geven (9-7). Direct na rust werd DWS in vijf minuten ujd op een 13-7 achterstand geplaatst, welke genadeklap het niet meer te boven is gekomen. De opbouw van DWS klopte niet geheel, ter wijl bovendien te vaak de cirkelspelers niet werden aangespeeld. Hierdoor kon EHC de strijd controleren en een 23-17 zege in huis halen. Vlaardingen In de pro motieklasse van de zaal handbalcompetitie heb ben de dames van De Hollandiaan hun koppo sitie op de ranglijst ver stevigd door MOK met een ll_2 nederlaag naar Dordrecht terug te stu ren. De Vlaardingse oe- fenmeester Herman van Eijk was uiteraard zeer tevreden met het resul taat en merkte na afloop terecht op: „Vroeger was het doelpunten sco ren maar voor enkele dames weggelegd. Maar nu in deze competitie komt de gehele ploeg wel aan één of meer treffers, al blijft Frieda Keijzer wel de topscor- ster in de ploeg". De Vlaardingse formatie was in het treffen met MOK wel de overheersende ploeg. AI in het beginstadium strafte de goed leidende scheidsrechter Meinen het te zwaar verdedigen van de Dordtse ploeg af door kort ach ter elkaar de Hollandiaan twee penalty's toe te kennen. Frieda Keijzer wist beide in een treffer om te zetten en kon de Vlaar dingse ploeg al na zes minuten met een 2—0 voorsprong de wedstrijd wat gemakkelijker opnemen. In de twaalfde minuut werd Hen- ny Smith aan de cirkel vrij aangespeeld door Frieda Keij zer en met een zuiver schot wist zij keepster Yvonne van Ginne- ken op het verkeerde been te zetten en dat betekende 3—O. MOK gaf zich nog geenszins gewonnen en vooral de zeer gevaarlijke Marian Wouters en Connie van Eijk brachten di kwijls de Hollandiaan-dames in het nauw. Maar Marleen Bak ker in het "Vlaardingse doel wist onheil te voorkomen. Het spel werd toen harderen dat was er de oorzaak van dat Mar go Lagendijk voor de Hol landiaan en de MOK-speelster Marian Wouters voor twee mi nuten op de strafbank moesten plaatsnemen. De aanvallen van de Hollandiaan werden steeds van achter af goed opgebouwd en dat leidde in de twintigste minuut tot 40, toen Ada van Buuren op de cirkel vrij werd aangespeeld. Het mooiste doel punt van de wedstrijd kwam op naam van Hanneke Maan, die met een sprongschot de score tot 5—0 opvoerde. De uit blinkende Frieda Keijzer zorg de voor een ruststand van 6—0. Lagendijk bediende en deze tot 8—0 kwam. De MOK-keepster, Yvonne van Ginneken, raakte in het geheel met gedepri meerd, maar was toch niet op gewassen tegen het geweld van de Vlaardingse ploeg. Cora Sneek kwam op 9—0 en toen eindelijk werd de eer gered voor MOK. Connie van Eijk werd voor de cirkel vastgehou den en zeer terecht gaf arbiter Meinen een strafworp. Marian Wouters bracht de stand op 9—1 door hard in te schieten. MOK zette de aanvalsdrift voort en niet zonder succes. Connie van Eijk kreeg de bal, op maat afgegeven door Francien Broe- re, en kon wederom keepster Marleen Bakker passeren en de stand op 9—2 brengen. De laat ste minuten van de wedstrijd waren toch weer volkomen voor De Hollandiaan en het waren Frieda Keijzer en Henny Smith die de eindstand op 11—2 bepaalden. Trainer Herman van Eijk: „Hele pleeg kan nu scoren". Dat MOK maar met één wissel- speelster naar de Vlaardingse Westwijkhal was gekomen was geenszins aan het team te mer ken. De conditie van de Dordt se ploeg was uitstekend maar het ontbrak hen aan goede schutters. Al vrij snel na rust kon Hanneke Maan de voor sprong vergroten tot 7—0. In de vierde minuut van het twee de bedrijf verdedigde De Hol landiaan te zwaar en hiervoor kreeg MOK een penalty, die echter door Marian Wouters op de staander belandde. De strijd bleef aantrekkelijk en vooral Yvonne Pijpers, die haar tweede wedstrijd in het standaardteam speelde, paste zich heel goed aan en het zal voor Nel Vogel wel heel moei lijk worden om weer in de formatie terug te komen na het sterke spel van haar vervang ster. Yvonne Pijpers is een sterke spel- verdeelster en dat demonstreer de zij duidelijk toen zij Margo Hollandiaan op weg naar alweer een doelpunt. iiiiiiiiiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiuiiiiiiiiniiinniiiiimmiiiininiiuiJiniiiiimiiiEiiiiiiiiiiiiuiiiFiiimiiniiiifiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiütiiiiiji Schiedam Het voetbalteam van Harga heeft een grote overwinning behaald op het op de tweede plaats staande NKV. Het is een regelmatige over winning geworden, waarin de overwinning geen minuut in gevaar is geweest: 611. Door de2e overwinning staat SSC Harga er zeer rooskleurig voor. Het heeft nu een voorsprong van vier punten op nummer twee. Binnen twee minuten was de stand al 2—2. De Harga-doel- punten werden gemaakt door Karei van der Linden uit een doorloper en Cook van der Pool uit een strafworp. Hierna ging Harga uitlopen en regel matig werd de voorsprong uit gebouwd tot 2—7. Harga was in deze periode veel sterker. De Harga-doelpunten werden ge maakt door Bert Karstel 3x, Cook van der Pool en Jan Er- kelens. Vlak voor de rust kon DKV nog tot 37 ophalen. Direkt na de pauze werd het 3—7 door Jan Erkelens en Cook van der Pool bracht de stand zelfs op 3—9. Bij deze stand vond er een wis sel plaats. Bert Karstel werd vervangen door Ton Sahli. De ploeg moest er even aan wen nen en daardoor kon DKV op halen tot 5—9. 5—10 werd het door Cook van der Pool die zijn vierde doelpunt maakte. Nadat DKV had tegengescoord, bracht Ton Sahli uit een door loper de eindstand op 611. Vlak voor het einde werd Gerdi van Day! nog vervangen door Francien Rusaler. SSC Harga kan de rest van de microcom petitie met vertrouwen tege moet zien. Succes heeft in de sporthal van Gouda net geen overwinning kunnen boeken op Ter Gouw. Met nog 1 1/2 minuut te spelen, leidde Succes nog met 5—4, maar in de laatste minuut kwam Ter Gouw nog op gelijke hoogte. En dat was gezien het spelbeeld de juiste uitslag: 55. „Ik had graag de overwinning mee naar huis genomen", aldus trainer/coach Freek Veer. „Er is van de eerste tot de laatste minuut hard gewerkt voor een goed resultaat. Dit alles was het resultaat van een bespreking vooraf waarin nog eens de pun tjes op de i zijn gezet". Ter Gouw nam al gauw een 2—0 voorsprong. Koen van der Schalk mocht een strafworp ne men en de stand werd 2—1, Het antwoord van Ter Gouw was niet mis want vanaf de uitworp werd de marge weer op twee doelpunten gebracht Bij deze stand miste Ter Gouw een strafworp en daar profiteerde Succes van, want door Lenie Alblas werd het van ver 3—2 Na de rust schoot Lerue Alblas wederom raak en daarmee kwam Succes op gelijke hoogte. Hierna miste ook Succes, een strafworp. maar even later was het wel raak, weer uit een straf worp. Koen van der Schalk was de maker; 34. Ter Gouw kwam weer op gelijke hoogte. Hierna vond een taktische wis sel plaats. Peter van der Zou- wen kwam in het veld voor Rob de Bas. Dat deze wissel goed uitkwam, bleek even later, want Peter van der Zouvven schoot van achter de korf raak: 4—5, Tach kwam Ter Gouw, helaas voor Succes, op het laatste nip pertje nog gelijk. imiiiimmmiiniiminiinnniniiiiiiininumiiiiiiiiïimiHiiiiiiiimiuiiiiiniiiintiiiiiiinniiiiiiuintiiiiiimiiinniiiiiiiiiiiiiriiiiiiiirHiriiiiiiinimtutiHitiHDi Vlaardingen Het korfbal- microteanj van Vlaardigen heeft zich uitstekend her steld van het verlies tegen Merwic. De Vlaardingers hadden zelf na rust een voorsprong, niettemin kwa nten de Hagenaars door hard spel aan de gelijkma ker 12—12. De Vlaardingse doelpunten werden ges coord door: Dsneke Bout kan, Joke Huis in 't Veld, John Kuit, John Ditiecher, Hoen Roozendaal, Wim Blo kland, Marja Bergman en Marijke Heinsius. Maasland De jeugdafdeling van MW'27 kan terug zien op een geslaagde prestatieloop. Liefst 72 deelnemers versche nen er zaterdagmorgen aan de streep om een rondje door het dorp te maken. Behalve de E' en D-adspiranten kon ook de overige Maaslandse jeuod in schrijven. Het parcours liep van de kantine aan de Doelstraat via de Burg. van der Lelykade, Postlaan, Hammerdreef, Foreest, Hofsin gel en Leenman terug naar de kantine. Daar wachtte de snel ste deelnemers van E en D een beker, terwijl er voor alle deel nemers een medaille was. De uitslag: E.-adspiranten 1. Maar ten Roest; 2. Daco Vos; 3. Mar tin van Walsum; 4. Paul Louter, D-adspiranten: X. Arie van Aal st; 2. Fred Louter; 3. Djeen Bouhuizen. Schiedam De laatste wedstrij den voor de eerste helft van de volleybal competitie zijn voor de Waterwegteams opnieuw bevredigend verlopen, De da mes van het Maassluise MVC zagen kans om concurrent Ros- well II op eigen terrein met 03 te verslaan en daarmee de tweede plaats definitief voor zich op te eisen. Ook de dames teams van Volley'68 en Passa ge VCJ sloten de eerste compe titiehelft winnend af. Alleen Shell leed in Den Brie! een 3—1 nederlaag tegen koploper TOP. Bij de heren won. Volley'68 met moeite van Spirit II. De uitslag was hier 3—2. Ook Passage had tegen een geïnspireerd spelend Rovok meer moeite dan ver wacht werd maar bloot toch ook met een 3—1 winst af. Koploper Passage VCJ heeft m de wedstrijd voor de promotie klasse dames niet de minste moeite gehad met het zwakke Rovok. Binnen veertig minuten behaalden de Schiedamse da mes een gedecideerde 3—0 overwinning. De setstanden wa ren: 15—4, 15i en 151. Een tevreden Hans Soeters na afloop: „De grote winst in deze wedstrijd vond ik dat de ploeg goed is doorgegaan. In vorige wedstrijden tegen zwak ke tegenstanders was er altijd wel een zeker concentratiever lies, waardoor wij onnodig pun ten verspeelden. Dit keer zijn de dames in één tempo doorge gaan". Het damesteam van Volley'68 was zaterdag met de nodige reserve naar Den Briel ver trokken. Tegenstander Hobby S/K had immers na een zwak competitiebegin een opmerke lijk herstel te zien gegeven. Bovendien is Volley vorig jaar door Hobby voor de beker uit geschakeld en werkte de neder laag tegen Passage nog door in eigen gelederen, waardoor de angst wel verklaard is. De angst bleek echter ongegrond te zijn, Wel speelde Hobby S/K een goede partij, maar Volley toonde zich op alle spelonder- delen sterker dan de thuisclub. In de eerste set ging de strijd vrijwel gelijk op, totdat Ton van Yperen de geroutineerde Clary van de Tuyn inzette. Vooral door haar rustgevende spel werd de eerste set met 10—15 gewonnen. Na dit voor treffelijke begin ging Volley vol zelfvertrouwen door en won ook de beide volgende sets, dit maal met 6—15 en 7—15. Hier door blijft de aansluiting met concurrent Passage behouden. De dames van Shell speelden eveneens in Den Briel. Tegen stander was koploper TOP. Na een voortreffelijk begin (18) viel Shell wat terug en verloor toch nog met 15—13. In de tweede set ging het gerouti neerde TOP door en bracht de stand op 2—0. Shell kwam in de derde set knap terug en verkleinde de achterstand tot 2—1. Vooral de vierde set was een spannende aangelegenheid. Tot 13—13 bleven beide teams bij elkaar. De grotere routine van TOP gaf uiteindelijk -de doorslag en met 17—15 hfeld TOP de 31 winst in eigen huis. Het herenteam van Volley'68 heeft in de thuiswedstrijd tegen Spirit II één punt moeten af staan. In de eerste fase van-de strijd profiteerde Spirit goed van het zwakke stoppen aan Vlaardingse zijde en de gasten bereikten via tweemaal 12—15 een 0—2 voorsprong. In de overige sets herstelde Volley zi ch. Er werd beter verdedigd, waardoor ook de aanval beter tot zijn recht kwam. Via 15—8, 15—8 en 15—10 kwam de over winning toch nog in Vlaar dingse handen. Passage VCJ heeft het tegen een onverwacht fel spelend Rovok moeilijker gehad dan de stand op de ranglijst doet vermoeden. De Rotterdammers, die ge traind worden door Passage speler Lex Mastenbroek, wilden zich kennelijk tegenover hun trainer waar maken. De onmo gelijkste ballen werden door Rovok gestopt, waardoor Pas sage het erg moeilijk kreeg. Na twee sets 15—13 en 13—15 was de strijd nog volkomen open. Rovok had echter zóveel moe ten geven, dat het in de derde set met 15—3 ver terugzakte. In de vierde set ging de strijd tot 9—9 weer gelijk op, waarna de routine en de grotere aanvals- kracht van Passage toch de doorslag gaven en met 15—9 de winst in Schiedam bleef. Schiedam Een feestdag met veel vriendelijkheid voor el kaar noemde voorzitter Leen .Schotting de nieuwjaarsbijeen komst in het clubgebouw De Toekomst van de Sportvereni ging Excelsior. Dit traditionele gebeuren werd wederom door bestuurders en andere gasten bijgewoond als vertegenwoör- digers van de Schiedamse-voet- bal verenigingen, afgevaardig den van zusterverenigingen en functionarissen van de KNVB en de landelijke overkoepelen de CO VS. Hij voegde hieraan toe, dat deze vriendelijkheid zich over het gehele jaar 1977 mag uitbrei den. Over de schouder kijkende is het nodig dat ook de SSV zich strijdbaar blijft opstellen tegenover spel verruwing en verwording in de voetbalsport, waar alle betrokkenen, ook bui ten het speelveld, debet aan zijn. „Wij zien hierin een rede lijk evenwicht met de agressie welke ook buiten de sport valt te onderkennen", aldus de heer Schotting. „Ook al gebeuren er dingen waar- Overzicht van de zaal van de griezelt, dienen wij in dit opzicht te relativeren nu er nog ergere zaken zich voor doen. Zoiets kan leiden tot een mildere stemming, al blijven wij scheidsrechters ons strijd baar opstellen. Toch moet deze opstelling zo zijn, dat de vereni gingen ons gaarne blijven ont vangen. Mensen van wie ze blij ven zeggen; „van die man kan ik het hebben als er moet wor den opgetreden", zo besloot voorzitter Schotting zijn nieuw jaarstoespraak. De teneur hiervan was tevens te vinden bij de overige sprekers op deze, overigens sfeervolle en gezellige, feestavond. In de loop hiervan reikte de heer Schot ting een speciaal ontworpen clubvlag uit aan voorzitter Ton Verweij van Schiedam. Een ge schenk als dank voor de gedu rende achttien jaar genoten gastvrijheid in het clubgebouw van Schiedam voor het houden van ledenbijeenkomsten en an dere activiteiten van de SSV. Den Haag De volleybalsters van MVC hebben afgelopen za terdag de tweede plaats in de derde divisie via een 0—3 over winning op Ros we 11 II stevig in handen genomen. MVC had zich via een oefenwedstrijd te gen het Rotterdamse dïstrikt- steam goed op dit treffen voor bereid. Dat bleek al in öc eer ste set. Ros we II, dat met slechts twee punten achter stand op de Maassluise dames de derde plaats bezette, werd volkomen weggespeeld. Vooral Joke van Beekum scoorde via haar scherpe serve aan de lo pende band. MVC won die eer ste set dan ook overtuigend met 3-15. In de tweede set liep het wat minder vlot Dit keer opereerde MVC aan de ongunstige zijde van het veld. Toch kwamen de Maassluise dames vlot op een 7—12 voorsprong, waarna Ros- well tot 13—13 terug kwam, Het was echter opnieuw MVC dat meer inhoud bleek te hebben en via 13—15 op 0—2 kwam. In de derde set namen de bezoek sters het initiatief weer volko men in handen en opnieuw werd Roswell kansloos met 6—15 terug gewezen. Theo Verrips: „Het verlies in de eerste wedstrijd tegen Tonegi- do telt nu wel bijzonder zwaar voor ons. Als koploper OVRA geen steek laat vallen, hebben wij het niet meer in eigen hand. Wij moeten dus gokken op de tweede plaats, die mis schien recht geeft op het spe len van promotiewedstrijden"-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6