SCHIEDAMSCHE COURANT Extra huurverhoging: i renovatie onzeker College wil toch woningen in West Politie slaat in op café-vechters Niet alleen woningen in Commandeurspolder Conflict bij brandweer bijna opgelost Vechtersbazen voorgeleid Leerlingen boycotten koffie- automaten Pont-woningen in Indische buurt: Actieplan kan nu worden uitgevoerd Kritiek ingeslikt Sluipverkeer uit Ketliel Aanleg groenstrook Commandant vertrekt Na vechtpartij in De Toverbal Dinsdag 11 januari 1977. ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 102de jaargang no. 25744 4 pagina's - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL gaardingen De leerlingen van de Groen van Prinsterer Scholengemeenschap zijn deze week met een boycotac tie gestart tegen het gebruik van de koffie-automaten in het schoolgebouw. HederA hiertoe is de onaange kondigde prijsverhoging van 25 naar 50 cent per kop. De leerlingen hebben met de aanvang van de lessen na de kerstvakantie massaal tegen deze verhoging bij de rector geprotesteerd. Toen bleek, dat hij geen uitleg over de genomen maatregel wenste te geven, besloten de leerlin gen tot actie over te gaan. De zes koffie- en chocolade automaten zijn nu met band dichtgeplakt en voorzien van grote opschriften, die tot boycot oproepen. De leerlingen nuttigen nu hun consumpties uit de automa ten (voor een kwartje per bak) van een tegenover de school gelegen winkel. De heer Vlaskamp, directeur van het administratieve bu reau, die door de leerlingen verantwoordelijk wordt ge steld van de prijsverhoging, weigert commentaar. iitiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiuiitiimfiiiiimiiiniiiHiiimiiiiuimiiimiiiimniiimniiiiimiiiiifniimiiAtmiHnmunmitififfiiHniiiHiiiiiiiiiiiiiininLiiiiuiMinuiiiiiinMtiiiniHiiiiinniiniiiiiinnHiiiitiniimiiuiitiihitiitiniiiiirmiHiiiniiiHiiiniiiiTtiiiiiijiiiiiiiiriiiii Vlaardingen Het college van burgemeester en wethouders van Vlaardingen wil woningen bouwen op de open plekken aan de Roemer Visscherstraai en de Boerhaavestraat in de Westwijk. In een brief aan be woners uit de genoemde straten staat, dat een plan in voorberei ding is tot de bouw van een aantal koopwoningen ten be hoeve van minder draagkrach- tigen. Het plan zal moeten voor zien in de bouw van woningen in twee of drie lagen. Boven dien zullen enkelé'eengezinswo ningen gebouwd kunnen wor den. lege een plan voor de open plaatsen ontwikkelt. Dit plan is na bezwaar van de betrokken, bewoners en nadat het in strijd met het bestemmingsplan bleek, weer ingetrokken. Het college ontwikkelt het plan in weerwil van protesten van be- In hun bnef schrijven B en W dat woners van de genoemde stra- 156,1 wifcieng van het bestem- ten. Reeds eerder heeft het) col- mingsplan noodzakelijk zal zijn voor het bouwplan. Zodra een schetsplan is ingediend, zal hierover een informatie-avond voor de bewoners worden be legd- Hierbij worden de bewo ners in de gelegenheid gesteld hun bezwaren aan de commis sie voor stadsontwikkeling en volkshuisvesting en aan die van verkeer en vervoer kenbaar te maken. B en W delen de bewoners verder mee, dat iedereen in staat is om schriftelijk bezwaar in te die nen tegen het plan. Bezwaar makers zullen bovendien in de commissie voor stadsontwikke ling en volkshuisvesting wor den gehoord. Om die reden vin den B en W het niet nodig om op reeds ingediende bezwaren m te gaan. Volgens het college is het vorig bouwplan niet ver worpen, omdat op de open plekken niet gebouwd zou mo gen worden, maar omdat daar hoogbouw gepland was. Vlaardingen De renovatie van de 144 William Pont-woningen in de Indische buurt in Vlaardingen staat op losse schroeven. Gisteravond bleek tijdens de zeer drugbezochte vergadering van de project en buurtcommissie in wijkcentrum West dat het grootste aantal bewoners nog wel vóór renovatie was. Maar het aantal vóórstemmers zal allicht de zeventig procent niet overschrijden. Gisteren stemden zestig mensen buurtcommissie vond het nu - - - te ver gaan. In een uitbreid 5 schrijven wordt duidelijk ge maakt dat men vindt dat met cijfers wordt gegoocheld door! de gemeente Vlaardingen. „De® gemeente heeft steeds staande gehouden, dat de renovatiekos- ten niet boven de 114 gulden per maand zouden komen. De nieuwe huur zou zodoende de 250 gulden niet passeren", ver meldt het schrijven, dat aan alle bewoners van de William Pontwoningen is gericht Vlaardingen Het actie plan stadsvernieuwing Vet- tenoordsepolder kan wor den uitgevoerd. President J. van der Hoeven van de afdeling rechtspraak van de Raad van State heeft geen schorsing van het raadsbesluit van de Vlaar- dingse gemeenteraad opge legd. De wijkvereniging Wijkbelangen Vettenoord- sepolder heeft eind vorig jaar om zo'n schorsing ver zocht. Waarom de president niet tot schorsing van het raads voorstel heeft besloten is nog niet bekend. De schrif telijke bevestiging van zijn uitspraak met de bijbeho rende argumentatie was gisteravond nog niet op het stadhuis aangekomen. De uitspraak van de afde ling rechtspraak, een uit spraak over het beroep dat door de wijkvereniging te gen het raadsbesluit was ingesteld, kan nog wel even op ach laten wachten. Deze uitspraak is er echter wel voordat met de sloop van woningen, in het tweede kwartaal van het volgend jaar, wordt begonnen. Over het algemeen laat een der gelijke uitspraak een jaar op zich wachten. vóór renovatie, dertig stemge rechtigden waren tegen.Het percentage van zeventig pro cent moet behaald worden, want anders krijgt de gemeente Vlaardingen geen toestemming van het rijk om te renoveren. In totaal zullen nu nog zo'n vijftig mensen hun stem moe ten uitbrengen. Als meer dan veertien tegenstemmen dan is de renovatie voorlopig weer van de baan. Het hete hangijzer op de vergade ring van gisteravond was een Indien alsnog ja" wordt extra huurverhoging van zeven tegen de renovatie dan zullen gulden per maand. De bewo ners verbonden hieraan de con clusie dat „de huui* nog wel meer 2ou kunnen stijgen". Een paar maanden geleden was met de bewoners overeen gekomen dat de huurverhoging na de renovatie 114 gulden zou bedra gen. De bewoners waren hier mee akkoord gegaan. Nadat het project door de gemeente was aanbesteed, kwam men echter tot de conclusie dat de huur met zeven gulden extra zou moeten worden verhoogd. De huurverhoging is ondermeer te wijten aan renteverlies. de werkzaamheden eind maart aanvangen. Als de bewoners zoals het er nu naar uitziet - toch tegenstemmen vanwege die huurverhoging van zeven gulden dan wordt slechts een in—stand—houdingsregeling voor de woningen getroffen. Binnen tien jaar is een mogelij ke sloop van de woningen in dat geval niet uitgesloten. Wet houder Bas Goudriaan was be paald niet onder de indruk van de uitlatingen van de bewoners. Hij verwacht dat de plannen toch nog spoedig zullen worden uitgevoerd. Schiedam Met gummiknuppels hebben zeven politiemannen dit weekeinde hardhandig een tie, eind gemaakt aan een vecht- Tegen één van hen is proees-ver- d ara-Oost, zijn meegenomen naar het hoofdbureau van po% partij in bar La Cave aan de Broersvest. Drie raddraaiers, waaronder Th. P. uit Schie- Schiedam De Bond Heemschut trekt haar woorden over het Proviniershuis gedeeltelijk te rug. In een brief aan het college van burgemeester en wethou ders geeft men toe dat de kri tiek op het onderhoud van het monumentale pand slechts'' deels waar is geweest. De opmerkingen die het bestuur van de heemschutters vorig jaar juli schriftelijk spuiden over het slechte onderhoud van het voorhuis en de beide vleu gels zouden inderdaan ten on- rechten een negatief en een on genuanceerd karakter hebben gehad. De kritiek over het zeer slechte onderhoud van het ach terhuis handhaaft men echter wel degelijk. Schiedam Het verlengde van de Van Dalsumlaan wordt nog deze maand opengesteld voor het verkeer. De Harreweg tus sen deze laan en de Laan van Spaland zal dan worden geslo ten voor het gemotoriseerde verkeer. Daarmee zal het sluip- verkeer uit het dorpscentrum worden geweerd. Het betreffende gedeelte van de Harreweg zal dan alleen nog met de auto mogen worden be reden door gebruikers en be zoekers van de aanliggende panden. baal opgemaakt. De 27-jarige Schiedammer M. R. v. V. wordt verdacht van mishandeling. Na verhoor is hij op vrije voeten gesteld, net als de andere twee. Eén van de bezoeksters van de bar, de 17-jarige Debby Wieg man uit Nieuwl and, werd bij de vechtpartij gewond toen er een veertigtal bierglazen en wat flessen in het rond werden ges meten. Voor verwondingen aan bovenlip en neus is zij behan deld in het Nolet Ziekenhuis. Over het harde optreden van de politie is café-eigenaar Paul van Bielzen dik tevreden: „Ik hield het niet voor mogelijk dat de Schiedamse politie zo kon knuppelen. Vroeger werd er nog wel eens afgewacht tot de vechtpartij voorbij was voordat men kwam opdagen. Als ze de ze taktiek echter volhouden rijn ze binnen een half jaar van die vechtpartijen af". Het gerucht dat de raddraaiers in opdracht werkten van ande re bar-eigenaars in Schiedam ontkent Van Bielzen: „Dat lijkt me overtrokken". Ook bij de politie zegt men hiervan niets te weten. HK AJs de president besloten zou hebben schorsing op te leggen, zou dit de gemeente een niet onaanzienlijke hoe veelheid geld hebben ge kost. Weihouder van stads ontwikkeling Bas Goud riaan zei gisteren een der gelijke uitspraak verwacht te hebben. Volgens de juri dische adviseur van de ge meente, mr. P. C. Franken, staan de wijkvereniging VOP nu geen juridische wegen meer open om het raadsbesluit tegen te hou den, als de afdeling recht spraak hun beroep onge grond verklaart. Maassluis De nationale boom- plantdag op 16 maart moet een echte feestdag woeden, waarbij niet alleen de schooljeugd, maar ook de volwassenen moe ten worden ingeschakeld. Op die dag wordt namelijk een be gin gemaakt met de beplanting van de recreatiestrook langs de Nieuwe Waterweg vanaf het station Maassluis-West tot aan de Poortershaven, De raad zal worden gevraagd hiertoe een krediet van een tont beschikbaar te stellen. Boven dien heeft Staatsbosbeheer po sitief gereageerd op het verzoek om subsidie. Van deze organi satie ontvangt de gemeente op de boomplantdag nog als ex traatje het predikaat „accent gemeente". Hierdoor komen de boomplantactiviteiten nog meer in de belangstelling te staan. „En dat kan helemaal geen kwaad", zo zei de wethouder met enige voldoening. ^laas- sluis staat bekend om de stank, laten we nu ook eens op een fijne manier de aandacht krij gen." Hij zei er overigens nog met enige nadruk bij dat het voorlopig slechts gaat om het plantmateriaal en dat de aanleg van paden en dergelijke in een later stadium verwezenlijkt moeten worden. Over de uit voering van het totale plan moet u straks zelf beslissen aan de hand v&n de samen te stellen priori tei tenjijst De wethouder kondigde voorts op vragen van een werkgroep aan dat het zogenaamde geuzen pad, dat eveneens langs de Water weg loopt maar in zeer slechte staat verkeert, weer zal worden opgeknapt „Wij hopen in maart met een voorstel te. ko men", zo beloofde Han Humme- len, „zodat u nog deze zomer uw wandelpad weer terug hebt" S Maasland De Open Groepe- ring Maasland blijft het on- 5 juist vinden op voorhand 5 een groot gebied van de Commandeurspolder te be- stemmen voor woningbouw. Sj Aan een deel van dit uitbrei- 2 dingsgebied is door de s Kroon de goedkeuring ont- houden. In het desbetreffen- de deel van het plan werd tot 1980 eeen bebouwing van 5 vijf hectare toereikend S geacht IË De resterende oppervlakte dient niettemin voor woning bouw gereserveerd te blij ven. In verband met de on zekerheid omtrent de ont wikkelingen op lange ter mijn is pas na 1980 een fase ring noodzakelijk geacht. Volgens de wet op de ruimte lijke ordening dient de ge meenteraad voor een gebied waaraan ten dele door de Kroon goedkeuring is ont houden, binnen een jaar met een nieuw plan te komen. Om ongewenste bebouwing tegen te gaan blijft het ge meentebestuur er vanuit' gaan het gebied voor wo ningbouw te reserveren. De voorbereidingen voor dit nieuwe plan verwacht het Maaslandse college overi gens pas in het eerste kwar taal van dit jaar gereed te hebben. De Open Groepering vindt het onjuist om het gehele gebied nu te bestemmen voor wo ningbouw. „Wat ons dan te wachten staat is een bou- wexplosïe", aldus mevrouw Van Kranenburg. „Wij wil len slechts een gebied dat Geen bouwexplosie in s de Commandeurspolder" Luchtfoto Westlandsche Courant/Sijthoff Pers, Piet de Nijs en Henk van Westering. nodig is, aanwijzen. De rest 2 is landelijk gebied." j§: Burgemeester Van den Brink is het met de stelüngname jjjjj, van de Open Groepering 2 niet eens. „Het té nemen 5 voorbereidmgsbesluit be- H treft een voorbereiding tot |f herziening. Er wordt nog 5 geen definitieve bestemming aan gegeven. Niemand heeft 5 besloten tot de bouw van 5 vierhonderd woningen", vol- 3 gens de burgemeester. „Ik fs blijf erbij, dat wij slechts voor de natuurlijke aanwas bouwen." Schiedam Het conflict binnen verlof is heeft gesolliciteerd bij het Schiedamse brandweer- dg rijksinspectie voor het korps is bijna opgelost Brand- brandweerwezen in Den Haag. weercommindant Jan de De brief met het verzoek aan het brief de'deur uitgaan. Groot neemt waarschijnlijk gemeentebestuur om hem het Hierop vooruitlopend heeft het ontslag te verlenen heeft hij college van burgemeester en thuis reeds klaarliggen. Het wethouders de brief reeds gezet wachten is nog op de uitslag op de lijst van ingekomen stuk- van de medische keuring bij de ken voor de komende gemeen- per 1 februari ontslag. De commandant die na enkele conflicten met het personeel sinds mei vorig jaar met ziekte rijksdienst, Deze wordt nog de- teraadsvergadering van maan- ze week verwacht. Indien de dag 17 januari. uitslag positief is zal de ontslag- Het is volgens het college onmo- j- gelijk de commandant die sinds mei '74 in Schiedam werkzaam is weer in het kops op te ne men. Burgemeester Arie Lems meent nu een elegante af vloeiingsregeling te hebben ge vonden. De commandant zal eervol ontslag worden verleend. In zijn nieuwe functie gaat De Groot enigszins terug in rang. Het salaris zal echter door de gemeente worden gecomple teerd tot het huidige salarispeil is bereikt. Maassluis Negen jongeren die het afgelopen weekeinde betrokken zijn geweest bij de massale vechtpartij in het jongerencentrum De Toverbal in Maassluis zijn gistermiddag voor de officier van justitie in Rotterdam geleid. De Maassluise politie verwacht nog dne jongeren te zullen aan- h °*-aci i wc v*ne*ns voorgeleid zullen worden. De oorzaak van de vechtpartij, waar ongeveer dertig jongeren met vijftien politieagenten slaags raakten, is dat een jon gen na een overdadig gebruik van alcohol in een hoek van de grote zaal ging staan braken. Bestuursleden die de jongen naar het toilet wilden „slepen" werden daarbij hardhandig ge hinderd. Tijdens de vechtpartij sneuvelden veertig ruiten, werd forse schade toegebracht aan het meubilair en liepen ver schillende personen jongeren zowel als poktie-agenten flin ke kleerscheuren op. Twee poli- Zie verder pagina 3. tiewagens liepen een schade op van 650 gulden. Tevens werd een ruit ingegooid van het Maassluise politiebureau aan de Westlandseweg. Over het to tale schadebedrag is nog niets bekend. Burgemeester N. K. van Dijke heeft inmiddels laten weten op korte termijn een indringend gesprek te willen hebben met de bestuursleden van de jonge rencentra De Toverbal en De Toevlugt. De Toevlugt beschikt nog met over een eigen ruimte en daarom gaan de Toevlug- tjongeren nogal eens op bezoek bij De Toverbal. Zo ook vrij dagavond. Helaas liep de zaak toen danig uit de hand.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1