Nationale selectie mijdt Schiedam Nassau, CION en DVO'32 zoeken alternatieven Broekpolder verder weg c an ooit Zuidhollandse schaats jeugd bedreiging voor Friesland Corrie van der Ende derde in Speedo DINSDAG 11 JANUARI 1977 Risico voor blessures erg groot Fred Dolman sterk in Alioy Zuid buurt- clubs verhuizen Ton Steens door pech achterop ACHE CION SCHOOLSPORT WSBBUSêÊBbè&Si ■saactfc*» VZC-jeugd verbetert persoonlijke tijden vzc 4 Schiedam Al is het winterprogramma op de baan van het sportpaleis Ahoy' nog in volle gang, nu al zijn de directies van de zomerbanen bijeen geweest om het pro gramma voor de zomerbanen in elkaar te steken. De baancommissie van de wielerbaan Schiedam (die niet weet of de baan wel op tijd gerepareerd zal zijn) heeft zijn, programma de sportcommissïe van de KNWU aangeboden en dat is met algemene stemmen aangenomen. Ben Verstege (DVO'32) ...vier kleedkamers Piet Reygers- berg(m): bij CION volgend seizoen junioren Op zaterdag 16 april gaan de poorten weer open en word be gonnen met de trainingen voor de jeugd en overige categoriën. De eerste populaire zal worden verreden op dinsdagavond 26 april, vanaf die datum zullen elke dinsdagavond populates worden verreden. Daar er in 19*77 zomertijd zai zijn, heeft de baancommissie besloten ook de nationale wedstrijden voortaan op de dinsdagavonden te laten verrijden De eerste nationale wedstrijd zal worden verreden op dinsdag 24 mei. De volgende nationals zijn dan op dinsdag 26 juni, dinsdag 26 juli, dinsdag 30 au gustus terwijl de laatste wed strijd op zondag 25 september zal worden verreden met een wedstrijd achter grote motoren, die nu al door de KNWU zijn toegezegd. Op de vraag aan bondscoach Frans Mahn om tijdens de na tionale wedstrijden ook de na tionale selectie naar Schiedam te sturen zei hij: „De renners willen met in Schiedam rijden zolang de baan zo slecht is. Zij willen niet het risico lopen om blessures op te lopen op een zo slechte baan. Wel willen, we ko men als de baan gerepareerd is. Maar het risico willen we niet meer nemen, dat een heel sei zoen naar de knoppen gaat door blessures." Ook staat de SchSedam.se baan weer genoteerd op het lijstje van Nederlandse kampioen schappen voor junioren en voor nieuwelingen. Wel is er als eis gesteld door de sportcommïssie van de KNWU dat het rij vlak herrteld is, anders komt er geen kampioenschap van Nederland in 1977 op het Schiedamsche ovaal. Rotterdam Tijdens de op één na laatste „Ahoy" op zondag" vóór de Rotterdamse zesdaagse, heeft Fred Dolman (Harga-Smt- maartensdijk) zich weer bijzon der goed geweerd in het sterke veld nieuwelingen. In de klasse mentwedstrijd moest hij met een derde plaats genoegen ne men achter de renners Havik en Elshof. Maar m de punten- v/edstnjd wist hij achter Martin Havik een tweede plaats te be halen, omdat Elshof zich nu liet verrassen en op achterstand werd gereden. Dit resulteerde in een tweede plaats in. het omnium voor de nieuwelingen, wat gezien de conditie evan Dolman een knappe prestatie is. Als gevolg van te overmatig trainen heeft de renner van dokter Visser een aangepast trainmgsssehe- ma gekregen om zijn bloeddruk weer op peil te brengen, Eddie Wittekoek (Coureur) be haalde een tiende plaats in dit nieuwelmgen-ommum. De jeugdige Eric Meyer (Coureur) wist bij de 13-jarigen in het omnium als derde te eindigen, wat ook een goede uitslag is in dit sterke veld renners. Hier kwam Rob Huisman (Harga) tot een tiende plaats. In het kampioenschap Van Ne derland voor dames kwam de Maaslandse Nita van Vliet tot eert vierde plaats, terwijl Dinp- hy Wesdorp (R.C. Schiedam) als zevende na drie onderdelen werd geklasseerd. Vlaardingen Bij de verhuizing van de voetbalvereniging Vlaar dingen en de hockeyclub Pollux naar de Broekpolder, die zeker, gezien het investeringsprogram ma, niet voor 1981 zal plaatsvin den, zijn in totaal vijf sport clubs betrokken- De korfbalver eniging zou het complex van Fcliux gaan bevolken, CION zou overstappen naar de w Vlaardingen aan de Marathon- weg en DVO'32 zou in het bezit komen, van het huidige veld van CION. Die plannen lijken ver der dan ooit, met alle moeilijk heden voor de clubs van dien. In bijgaand verhaal de menin gen van drie club, Oranje Nas sau, CION en DVO'32 over het op de „lange baan" schuiven van de plannen. Helvoirt Een week voor het kampioenschap van Nederland cycle-cross, hebben de renners uit de Waterwegregio zich nog even laten zien in de zware cross te Helvoirt. Bij de veteranen wilde Manus Brinkman na zijn vierde plaats van vorige week zondag bewij zen terug te zijn op het voorste plan, Na een zeer spannende race, waarin hij steeds met de eer sten mee draaide, moest hij te gen het einde toch terug en eindigde op een negende plaats. Bij de junioren was het Ton Steens (Harga-Sintmaartens- dijk) die zich direct in de strijd mengde en zijn schroom van vorige week volkomen kwijt was. Goed schakelend waar dat nodig was, bleef hij bij de kopgroep, totdat in de tweede ronde een stok tussen het voorwiel kwam waardoor hij tegen de grond smakte. Snel overeind, kon hi] toch niet voorkomen dat het contact met de leiders verloren was. Vele renners konden hem passe ren en al wist hij er nog een aantal terug te pakken, meer dan de negentiende plaats zat er voor hem niet in. Volgende week zondag zullen de renners aantreden voor het Ne derlands kampioenschap te Apeldoorn. Vlaardingen Het plan om het sportcomplex in Broekpolder op de „lange baan" te schuiven, is bii - de Vlaardingse sportwereld in het verkeerde keelgat geschoten. Niet alleen bij de betrokken clubs, Vlaar dingen (voetbal) en Pollux (hockey), maai' ook bij de verenigingen uit de Zuidbuurt, die van die ver schuivingen zouden profiteren. Op 24 januari spreekt de VRSR zich uit over het investeringsprogramma voor de sport Dat er vijf jaar lang niets aan Broekpolder zal worden gedaan - ook geen aanleg van een bos - heeft al tot vele vragen geleid. De speculaties variëren van een controverse tussen Rijnmond en Vlaardingen over woning bouw en de ruim zeseneenhalf millioen die het project Broek polder moet gaan kosten, en dat voor wethouder van finan ciën, IJsbrand van der Velden, te duur is. Feit is dat de Zuid- buurtelubs zich „gepakt" voe len. Na jarenlange beloften voe len zij zich in de maling geno men. De ernst van de situatie onder streept bijvoorbeeld Mart Ro mers, praeses van de korfbal vereniging Oranje Nassau. „We zitten, als één van de snelst groeiende clubs van het district, aan ons plafond. We moeten voor negentien teams met één veld doen en ondanks de recen te renovatie aan ons clubge bouw (15 mille, red), staat het houten gebouwtje als het ware weer op instorten." „Erger is," gaar Romers verder, „dat ik een kleine twee jaar terug, toen ik voorzitter werd, de 250 leden heb voorgehouden, dat de „pijn" over twee zou zijn verzacht met de overplaatsing naar het hockeyeomplex van Pollux. Wat moet ik nu weer zeggen tegen de leden om de moed er in te houden?" De zaterdagclub ondernam intus sen zelf al actie en liet in een brief aan het dagelijks bestuur van de Vlaardingse raad voor sport en recreatie, duidelijk zijn teleurstelling blijken. Maar kwam ook met alternatieven op door Bas van den Berg de proppen. Zoals een nieuw clubgebouw op het huidige complex, in de omgeving van de fietsenstalling, of desnoods verhuizen naar kaalslag aan de Van Leyden Gaelstraat in het centrum van Vlaardingen. Mart Romers: „Zo gaat het niet lan ger. Dit seizoen moesten wij supersnel uitwijken naar het at- letiekcomplex van Fortuna om daarop te gaan spelen, omdat ons veld al zo vroeg in het seizoen naar de knoppen was. Wat wil je als er negentien teams gebruik van maken," Daarom verzoekt Oranje Nassau thans een gravelveld, waarop men altijd kan spelen. „En," besluit Romers, „korfballers zijn gravel gewend." Duidelijk is dat Oranje Nassau geen vijf jaar kan wachten voordat Pol lux naar Broekpolder gaat An derzijds zijn er investeringen nodig voor een nieuwe accom modatie of nieuw clubgebouw en gravelterrein op het huidige complex. Huldiging van het 75.000 ste korlballid voor het clubgebouw van Oranje Nassau, dat vee! te klein is. CION rit in hetzelfde schuitje. Nadat verhuizing naar Broek polder financieel niet haalbaar bleek, gaf voorzitter Piet Rey- gersberg zijn club nog dne jaar. Met andere woorden." In het seizoen 1979/1980 zitten wij bij Vlaardingen." Van die plan ning klopt mets meer, met als gevolg dat Vlaardings kleinste voetbalclub rich thans moet af vragen: klein blijven en dan de jeugd (weer) afstoten of om uit breiding van het clubgebouw verzoeken. Piet Reygersberg: „Dat laatste bgt meer voor de hand, omdat wij intussen hebben gezien een wijkfunctie te vervullen. Twee jaar terug begonnen wij met pupillen en dat gaat uitstekend- Volgend jaar starten wij met junioren, maar wel hebben wij maar twee kleedlokalen. Recent hebben wij - als bestuur - wel eens een begroting gemaakt voor uitbreiding van de klee daccommodatie en cantine en kwamen toen aan 75 mille. Het betrof hier een nieuwe lengte van 12 meter voor de kleedka mers." .Blijven wij ritten - aan de Sa muel Esmeijerstraat Ln de West- wijk - dan zijn er nog meer voorzieningen nodig, Zoals een fietsenstalling, een bruggetje en wanneer wij een enquête onder de flatbewoners zouden hou den, komen er zeker klachten uit, waarvoor weer voorzienin gen nodig rijn geweest. Rey gersberg: „De enige subsidie was twee mille voor het clubge bouw aan de Samuel Esmeijer straat Voor de rest hebben wij alles zelf betaald. We hielden vorige week een geslaagde nieuwjaarsreceptie, maar ik was bang als de deur open ging. Onze cantine is veel te klein." De derde club die betrokken is (was) bij de verhuizing van Vlaardingen en Pollux, DVO'32, heeft grote behoefte aan een veld van CION, omdat het an ders zijn jeugd niet raeer opti maal kan opvangen. ,3 oven- dien," zegt voorzitter Ben Ver- stege, „is er dringend behoefte aan zeker vier kleedkamers, an ders dreigt er een ledenstop. Verder worden DVO'32 en CION regelmatig geconfron teerd met schoolsport op hun complexen en dat wordt steeds intensiever. De drie betrokken clubs {Oranje Nassau, CION en DVO'32) deinzen er tenslotte met voor terug om in dit ver band hun krachten te bundelen. Utrecht De suprematie van 4e Friese schaatsjeugd bij de na tionale kampioenschappen voor C- en D-junioren is dit keer minder groot geweest dan in voorgaande jaren. Vooral de junioren van de Haagse baan- selectie snoepten de noordelij ke jongens en meisjes enkele ereplaatsen af. De opmars van de pupillen van trainers Ben van Hagen en Gerrit Moerman tekende zich het duidelijkst af bij de meisjes C waar Rla Vis ser (15) uit Oud-Beijerland de titel voor zich opeiste. Het blonde meisje uit de Hoekse Waard: „Ik had het met ver wacht omdat ik eerste jaars junior C ben. Een plaats bij de eerste vijf daar had ik wel ap gerekend. Maar de beste kan sen gaf ik toch aan Jelly van der Steeg en Marja Struyck". Het werd echter evenals vorig jaar bij de D-meisjes een eerste plaats voor Ria Visser, die met 46.4 en 1.33 op de 500 en 10000 meter nieuwe kampioenschaps- door Bert Hertog records reed. De eveneens uit stekend rijdende Marja Struyck uit Den Haag legde beslag op de tweede plaats met resp. 47.6 en 1.37.9. De Friezin Jant San tema werd derde. Opvallend goed weerde zich ook Annette Kramer uit Den Haag die resp. 48.7 (nieuw pers. re cord) en 1.40.5 op de klokken bracht In het eindklassement werd zij vijfde. De Goudse Ir ma van Kossei eindigde als twintigste. Bij de meisjes D ontging de Haagse baanselectie een vnjwel zekere overwinning. Favoriete Monique Kauffman, op weg naar veruit de beste tijd op de 500 meter, kwam vijftien meter voor de finish ongelukkig te vallen. Zij moest naar een Ut rechts ziekenhuis worden ge bracht waar een dubbele enkel breuk werd geconstateerd, La- Rudie Christoffers veertiende. ter op de dag werd zij naar huis vervoerd waar Ria Visser en Marja Struyck haar de kam- pioens-bloemen kwamen aan bieden. De zege op de 500 meter ging nu in precies 50 seconden naar de spichtige Boukje Keulen, doch ter van de welbekende Atje. In het eindklassement werd rij echter twee na Tilly Alderts. De laatste won de 1000 meter in 1.44,4. Bij de C- en D-jongens regeerden de Friezen nog weL Geert Kui per uit Oldeholtwolde en Kees van der Kooy uit Heerenveen werden de nieuwe kampioenen. Maar in de C-categorie gaf Menno Boelsma uit Nootdorp goed partij. Hij won de 1500 meter in de nieuwe kampioen- schaps-recordtijd van 2 min. 14.5 sec. Geert Kuiper vestigde bij de C-junioren op de 500 meter met een tijd van 42.6 sec, een nieuw baanrecord. De Nieuwerkerker Peter van Oos ten werd in de eindklassering achttiende en Rudie Christof fers (Vlaardingen) veertiende. Kees van der Kooy won bij de jongens D zowel de 500 als de 1000 meter in resp. 44.5 en 2.39. Maar ook in deze klasse kon digden de Zuidhollandse schaatsers zich aan met een vijfde plaats voor Kees Admi raal, een zesde voor Addi Petri en een zevende voor René van Oosten. De gelukwens van bondssecretaris Comello aan het adres van de Haagse baan selectie was dan ook terecht Opvallend was dat ondanks de matige weersomstandigheden vrijwel alle kampioenschapsre cords van 1975 scherper wer den gesteld. De uitslagen zijn: 500 meter meis jes-junioren D: 1. Boukje Keu len (Imsum) 50 sec., Jeanet van Spronsen (Monster) 56.2 sec., Arja Otting (Delft) 57 sec., 1000 meter; 1. Tilly Alderts 1.44-4, Jeanet van Spronsen 2.02.4, 4. Arja Otting 1.02.8, eindklasse ment: 1. Tilly Alderts 102,900 p., 2. Boukje Reulen 103.500 p., 3. Saskia Kooke 105.300 p., 500 meter meisjes C: 1. Ria Visser (Oud-Beijerland) 46.4 sec., 2. Marja Struyck (Den Haag) 47.6 sec., 3. Jant Santema (Akkrum) 47.9 sec., 1000 meter: 1. Ria Visser 1.33, 2. Jant Santema 1.37.6, 3. Marja Struyck 1.37.9, eindklassement: 1. Ria Visser 92,900 p,, 2. Marja Struyck 96.100 p., 3. Jant Santema 96.700 p., 4. Rina Meekma 98.100 p., 5. Annette Kramer (Den Haag) 98.950 p., 20. Irma van Kesscl (Gouda) 109.300 p., 500 meter jongens C: 1 Geert Kuiper (Oldeholtwolde) 42.6 sec., 2. Menno Boelsma (Noot dorp) 43.3 sec,, Hein Vergeer (Haastrecht) 46.6, Marco van Leeuwen (Den Haag) 47.6, Peter van Oosten (Nieuwerkerk) 47.5, Rudie Christoffers (Vlaardin gen) 46.5, 1500 meter: 1. Menno Boelsma 2.14.2, Peter van Oos ten 2.27.1, Hein Vergeer 2.31.7, Marco van Leeuwen 2.32." eindklassement: 1. Geert Kui per 87.767 p„ 2. Menno Boelsma 88.033 p., 3. Tom Mulder (Gie- kerk) B8.533 p., 14. Rudie Chri stoffers, 18. Peter van Oosten, 20. Hein Vergeer, 23. Marco van Leeuwen, 500 meter jongens D: 1. Kees van der Kooy (Heeren veen) 44.5 sec., Kees Admiraal (Noordwijk) 47.6 sec., René van Oosten (Nieuwerkerk) 48.7, Ad di Petri (Vlaardingen) 47.6, 1000 meter: 1. Kees van der Kooy 1.39, René van Oosten 1.43. Kees Admiraal 1.42.9, Fred van Geest 1.48.5, Marcel van der Ent 1.50, Addi Petri 1.43. Eindklassement: 1. Kees van der Kooy 91.850 p., 2. Jan Ykema 94.700 p., 3. Gerbert v.d. Bosch 98.650 p„ 5. Kees Admiraal 6. Addi Petri, 7. René van Oosten, 13. Fred van Geest. Dordrecht In het Dordtse Com- bibad zijn de jaarlijkse Speedo zwemwedstrijden van start ge gaan. In het hele land worden die wedstrijden gehouden met een landelijke finale in maart in het sporfondsenbad in de Van Maanenstraat in Rotter dam. De voornaamste uitslagen van de jeugd uit de regio Rotterdam waren: 100 vrij meisjes: 1. Eu genie Lewis (SCOM) 1.22, 2. Le- nie Tol (SVH) 1.368, 3. Jenny Guldemons Poseidon) 1.37.2. 1C0 school jongens: 1. Jan Peter Riksman (De Lansingh) 1.40,6, 2. Theo Dersigni (PGG) 1.53, 3. Adreas de With (ACZ) 1.53.4. 100 vlinder meisjes: 1. Jolanda Kruithof (Nautilus) 1.38.6, 2. Lu- cienne Groenewegen (Poseidon) 1.45.4, 3. Laura de Groot (De Lansingh) 1.45.7. 100 rug jongens: I. Dick Kloppen burg (Poseidon) 1.27, 2. Jeroen. Verhulst (Kempvis) 1.30.9, 3. Dennis Gideonse (De Lansingh) 1.32. 100 vrij meisjes: 1, Amta Weenink (R) 1.17.3, 2. Eugeme Merkx (De Devel) 1.20, 3. Anja Kramer (Poseidon) 1.20.3. 100 school jongens: 1. Jan Dirk de Bruyn (Stnjen) 1.35.1,2. Her man Okkerse (R) 1.35.3,3. Ernst van Wijngaart (DE Lansingh) 1.37.3. 100 vlinder meisjes: 1. Joke Sant bergen (De Devel) 1.17.8, 2. Ilse Sindorf (Menvede) 1.25.3, 3. Mieke Heemskerk (ZPB) 1.25.5. 100 rug jongens: 1, Jan Éversen (R) 1,22.9, 2. Remco Snuverinic (De Zeehond) 1.23.1, 3. Frans van Eekeren (SCOM) 1.23.4, 100 vrij meisjes: 1. Tonnie de Jong (Wiekslag) 1-08.2, 2. Jo landa van Laarschot (R) 1.08.9, 3. Corrie van der Ende (V2C) 1.10.4. 100 school jongens: L Arnold Nonnekes (R) 1.28.1. 2. Jan Maarten Groen (Merwede) 1.28.1, 3. Hans Noien (ZPB) 1.28.8. De jeugdige Vlaardmgers, jon gens en meisjes van 10 en 11 jaar, vielen, met uitzondering van Come van der Ende, met in de prijzen. Wél werd dan op op tal van fronten het persoon lijke record verbeterd. Lex Bourn an zwom de 100 school in 2.09.4 en die tijd was 2.13. Voor Tom Zwanenburg was er een nieuwe tijd van 2.04.4, terwijl hij eerder op 2.12 stond, Marco van Ijzerlo klokte op de 100 rug 1.49,7 en zijn beste tijd tot dus ver was 2 rond. Bij Mariette Schaier was dat 1.31.9 tegen 1.35.3 en van Rita Hoogerwerf 1.31 tegen 1.37.6. Voor Astnd van der Burg kwam. op de 100 vrij een tijd uit de bus van 1.31.5 en dat was 1.32.6. Bij Roberto Brugmans kwam op de 100 school aan een nieuwe tijd toe: 1.37.6 tegen 1.39.2 als per soonlijk record. Voor Pieter Wapenaar was dat 1.36.2 tegen 1,39.5 als beste tijd tot dusver. Corrie van der Ende verbeterde haar tijd tot 1,12.2 op de 100 vrij.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4