In beroep bij GS tegen heffing zuiveringsrecht Zwerfkatten bestrijden zonder advies commissie Praten over dagelijkse problemen Net geen 80.000 Blues in De Sokkel Generale repetitie van St. Radboud Jan Klaassen Show Sociale betalingen geautomatiseerd Toneel voor bejaarden 50 jaar getrouwd Historische lezing Kind van de zon The Tombstone Bluesband. Frits Lambrechts in Zoldertheater: Warmte voor beiaardier Jeugd gemeenteraad Wij kbi jeenkoins t Bibliobus komt half februari WOENSDAG 12 JANUARI 1977 Vlaardingen Op de laatste dag van het vorig jaar tel de Vlaardingen 79067 inwo ners, dus net geen 80.000 zoals werd gehoopt. Er werden in 1976 999 geboor te-aangiften gedaan, terwijl 576 personen kwamen te overlijden. Het geboorte overschot bedroeg 423. Daar komen nog eens 33 per sonen bij die zich vorig jaar in deze gemeente heb ben gevestigd. Schiedam De muziekverenigin St. Radboud houdt woensdag 19 januari een generale repeti tie voor de kampioenschappen van de federatie van katholieke muziekbonden in Nederland De repetitie voor het festijn van 22 januari in Etten-Leur wordt 's avonds gehouden in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71 Onder leiding van dirigent J. Segers zal men drie stukken spelen. Tevens is er een optre den van het Rijnmond-saxo foonkwartet. De toegangsprijs voor de repetitie bedraagt een rijksdaalder. Schiedam De tweede helft van het poppentheater seizoen be gint zaterdag 15 januari in het Zoldertheater in de Teerstoof met een beroemdheid. Het Tea- tro Cabalzi van Dirk Kersber gen brengt de „Enige echte overvalste Jan Klaassen Show". Dirk Kersbergen werd zo be kend door zijn optreden met z'jn poppenkast op de Dam in Amsterdam, dat ook op de mini Dam in Madurodam zijn kast te pronken staat. De voorstel ling begint zaterdag 's middags om half drie. Kaartjes kosten 2,5:0 en kunnen tot en met vrijdag gereserveerd worden bij het VVV in het Pro veniershuis, telefoon 266000, vrijdagavond en zaterdagmid dag vanaf 1 uur bij het Zolder theater aan de Nieuwstraat 12, telefoon 269455. Vlaardingen Vorige week is de financiële ad ministratie van de ge meentelijke sociale dienst overgegaan op het gemeentelijk reken centrum. Dit centrum is gevestigd in het gebouw van het gemeentelijk elektriciteits- en water leidingbedrijf aan de Hof laan. De berekening en betaalbaarstel ling van alle, via deze dienst lopende uitkeringen gebeurt voortaan geheel automatisch. De overzetting van de gegevens van de ruim 2500 bijstandclien- ten en personen met een ww- uitkering is over het geheel ge nomen voorspoedig verlopen. Een aantal clienten kon om technische redenen niet auto matisch uitbetaald worden. De ze zijn echter door de sociale dienst tijdig gewaarschuwd. Zij kregen de mededeling dat de uitkering aan hen in de vorm van een voorschot betaalbaar zou worden gesteld. Vlaardingen In dienstencen trum West aan de Frank van Borselenstraat wordt morgen avond een toneelstuk voor be jaarden uit de Westwijk en Zuidbuurt opgevoerd. Het stuk heet „Vrijdags de dertiende". De toneelvoorstelling begint om acht uur. Kaarten zijn verkrijg baar bij het dienstencentrum. Maassluis Vandaag zijn de heer A. Firet en mevrouw P. Firet-van der Weijden van de Vincent van Goghlaan 133 in Maassluis vijftig jaar getrouwd. Mevrouw C. van Dijke-van Dijk, echtgenote van de burgemees ter, bracht vanmorgen het gou den bruidspaar de gelukwensen van het gemeentebestuur over. Zij bood daarbij de gebruikelij ke attenties aan. Het bruid spaar geeft vanavond van ze ven tot negen uur in het ge- bouw De Sluis aan de G.A. Brederolaan 49 een receptie. Maasland Ook voor dit jaar heeft de Historische Vereniging Maasland weer een gevarieerd programma samengesteld. Mor gen bijt historicus M, C. M. van Adrichem het spits af met zijn lezing over de „bewoning van het Westland ten tijde van de Romeinen". De Westlandse his toricus zal zijn lezing verduide lijken met dia's. De bijeenkomst vindt plaats in zaai de Magneet en begint om acht uur. Leden hebben gratis toegang. Niet-leden moeten drie gulden betalen. Josee Ruiter Maassluis Het kind van de zon, de film met in de hoofdrol Josee Ruiter wordt vrijdagavond vertoond in het Maassluise jongerencentrum De Toverbal aan de Lange Boonestraat. Zaterdagavond treedt de groep Trail op. De muziek bestaat uit eigen composities, die op de'büh ne het best tot haar recht komt. Op zondagavond tenslotte geeft theater Incubus een voorstelling. Deze Engelse theatergroep brengt het stuk De vele liefdes van Madame Desiree. Den Haag Een viertal inwoners van Zuid-Holland, dat bij het dagelijks bestuur van de provincie in beroep is gegaan tegen hun aanslag verontreini gingsheffing 1975, kon zijn bezwaren toelichten op een hoorzitting, maar slechts één van hen maakte daarvan gebruik. Twee Heten, zonder bericht van verhindering te sturen, de betrokken commissie uit gedeputeerde staten op zich wachten, en de vierde reageerde schriftelijk. Omdat in alle vier gevallen de aanslag door het hoogheem raadschap overeenkomstig de voorschriften is opgelegd, lijkt het niet waarschijnlijk, dat GS daar iets aan zullen kunnen De briefschrijver was de heer J. de riolering van de heer Schii- peroord werd gegoten, waarna die kleurstof in een sloot weer te voorschijn kwam. veranderen. Het bezwaar van de heer H. A. Lanser in Schiedam richtte zich tegen het feit, dat hij voor 56 werd aangeslagen en zijn buur man, die de zelfde septictank gebruikt, maar voor de helft. Het hoogheemraadschap had al laten weten, dat niet de heer Lanser te hoog, maar zijn buur man te laag was aangeslagen. De reglementen bieden echter Mevrouw Wesenhagcn uit Moord- geen mogelijkheid die fout door recht was wel naar het Provm- Bonnewit uit Capelle a d IJs- sel. die geen redenen zag om verontreinigingsheffing te beta len, aangezien het water naast zijn huis buitengewoon smerig is en niet wordt gezuiverd. Te genover dit argument stelt het hoogheemraadschap, dat het onlangs de gemeente heeft geadviseerd iets aan de vervuil ing van dat water doen. een navordering te herstellen. Voor 1976 krijgen beiden echter een gelijke aanslag. heer A. W. Schilperoord in Bieiswijk heeft vernietiging van de aanslag gevraagd omdat zijn woning niet op de riolering is aangesloten en hij ook met op andere wijze afvalstoffen m op pervlaktewateren loost. Het hoogheemraadschap stelt ech ter dat dit wel degelijk het ge val is. Dat is gebleken tijdens twee onderzoeken, waarbij een onschuldige kleurstof in ciehuis gekomen en betoogde, dat het onjuist is, dat zij, als alleenstaande, voor drie perso nen moet betalen. Sinds begin 1976 worden alleenstaanden voor één persoon aangeslagen, maar dat geldt nog met voor '75. De aanslag voor dat jaar ontving mevrouw Wesenhagen echter pas in 1976, toen de nieu we regeling al van kracht was. Daarom vond zij, dat die dan ook maar met terugwerkende kracht toegepast moest wor den.. Schiedam Met bestrijding van zwerfkatten willen b en w wachten tot een speciale commissie daarover een advies heeft uitgebracht. Wel verwacht het college, dat de gemeen teraad in haar maandvergadering aanstaande maandag reeds een kre diet ter beschikking stelt van 24,000 gulden. Het college zegt in de eerste plaats te handelen vanuit dierenlief de en om dieren te beschermen. Het grote aantal zwerfdiereren betekent namelijk volgens het raadsvoorstel een dreigende ernstige verstoring van flora en fauna. Zonder het advies van de commissie, die voor het probleem is ingesteld, af te wachten willen b en w 1200 gulden uittrekken voor de aan schaf van vangkooien, 800 gulden voor vervan ging of reparatie daarvan, en de rest voor arbeidskosten voor plantsoenen, die dus al flink zouden zijn aangetast. „Mede in het licht van heden ten dage gesigna leerde verschijnselen van hondsdolheid dient het nog altijd doorgaande vangen van zwerf dieren krachtig te worden geïntensiveerd," stel len burgemeester en wethouders in hun ambt- staal aan de raad voor. ZWerfkatten worden het meest gesignaleerd op scheepswerven, op het terrein van de glasfa briek op de Buitenhavenweg, op het industrie terrein rond de 's-Gravelandseweg en de Fok kerstraat (bij de plantsoenendienst), in het Prinses Beatrixpark en op de pleinen in wijk Groenoord. Het krediet om het kattenprobleem op te lossen is wat prijs betreft gebaseerd op het prijspeil van oktober vorig jaar. Vlaardingen The Tomb stone Bluesband treedt zater dagavond op in sociëteit De Sokkel aan de Van Maeriant- laan 4 in Vlaardingen-West. De groep bestaat ai meer dan zes jaar en heeft zich in de loop der tijd ontwikkeld van een voornamelijk elek trisch versterkt gezefschap tot een meer akoestisch mu sicerende groep. De drie ieden van"bluesband spelen muziek uit de jaren dertig. Big Bill Broonzy, Leadbeiiy, Lightning Hopkins en John Lee Hooker zijn voor hen geen onbekende namen. Aanvang van het concert is om negen uur. De toegang sprijs bedraagt voor leden een rijksdaalder; niet-leden betalen drie gulden vijftig. Vlaardingen De Vlaardmgse politie heeft twee inbrekers aangehouden, die begin decem ber een bromfiets ontvreemd- den uit een garagebox aan de Geert Grotelaan. De bromfiets, ter waarde van zo'n duizend gulden, werd door de 16-jarige R. v,d. B. en de even oude C.T gesloopt. De onderdelen mon teerden het tweetal op hun ei gen brommers. Het frame vond zijn weg in een sloot. Tegen het duo is proces verbaal opge maakt. Frits Lambrechts, Margriet de Groot en Wlm van de Meeberg tijdens de voorbereidingen voor hun cabaretprogramma in het Zoldertheater in De Teerstoof. Schiedam „Ik put al mijn kracht uit het feit, dat ik met mensen wil praten over dingen waar wij dagelijks mee geconfronteerd worden. Ik zou mijn programma niet willen omschrijven als politiek cabaret. Dat is zo'n beladen woord. Ik snijd die onderwer pen aan waar de men sen dagelijks mee te maken hebben. "Frits Lambrechts kijkt ern stig als hij deze dingen zegt. Hij wil niet gezien worden als iemand, die om geld en roem op het toneel gaat staan. „Het is een grote stap om op het toneel te gaan staan Daar is lef voor nodig Ik ambieer een goed technisch program ma te maken, zodat ik mensen zover krijg met me mee te denken. Ik denk dat ik een zeer goed inzicht heb in wat er zich m Nederland afspeelt En ik meen voor mijzelf vast te kunnen stellen dat de gevol gen van de problemen die ik aansnijd voor de toekomst van ons land, dus voor onze kinde ren van belang zijn Je kunt het een handicap of een pré noemen, maar ik denk op een bepaalde manier en dat draag ik uit." Fnts Lambrechts brengt aan staande vrijdag en zaterdag samen met Margriet de Groot en Wim van de Meeberg de eerste voorstellingen van zijn nieuwe cabaretprogramma Moeder Geef Me Nog Eens Raad in De Teerstoof Hij is daarvoor al deze heie week aan het repeteren in het Zol dertheater aan de Nieuwstraat „Ik word hier bijzonder harte lijk ontvangen door de familie Holmer, de mensen die voor dit theater zorgen De Teer stoof is een uitstekende ac- commodatie, het is een gezellig theater waar de Schiedam mers erg trots up mogen zijn". „Moeder, geef me nog eens raad" zouden onze huidige re- genngleiders eens moeten uit roepen, de armen ten hemel heffend en opspringend mid den in de tweede kamer. „Zou de loop van de geschiedenis anders zijn geweest", zo vraagt Fr lts Lambrechts zich af „wanneer regenten, konin gen, regeringsleiders en ande re machthebbers eên keer hadden toegegeven dat ze, net als ieder ander, overliepen van ailerlei tekortkomingen?" In het programma worden on derwerpen aangesneden als de grote werkloosheid in Neder land en de gevolgen daarvan, de kapitaal vlucht uit Neder land Het wegkwijnen van de industrie. Ook het verschijnen van het neo-fascisme in West- Duits land komt aan bod. Daarnaast de invloed van de omroepen op het denken en het politieke bewustzijn van de mensen. Tegenover deze problemen wordt de houding van de politici aan de kaak gesteld „Politici die veelal be hept zijn met het carrière ma ken en er de voorkeur aan geven om voortdurend enkel op te komen voor de belangen van de werkende bevolking." Het programma bevat liedjes, scènes en conferences. Frits Lambrechts: „Alles vloeit na tuurlijk in elkaar over, het is een levendig pr. .mma. Een belangrijke or moom m het geheel is het verschil tus sen goed en kwaad, recht en onrecht, dat naar mijn mening aan het vervagen is Met het oorspronkelijke begrip, vanuit het Christendom of het huma nisme, wordt geknoeid Wij verstrekken bijvoorbeeld mil joenen ontwikkelingshulp aan Indonesië, terwijl de bevolking daar vergaat onder de knoet van de corruptie. Het geld komt met terecht waar het terecht zou moeten komen. Mensen hoeven het met met me eens te zijn na zo'n pro gramma Iedereen mag geluk kig een eigen mening hebben. Als een grote groep mensen aanvoelt wat je bedoelt, vind ik het een geslaagde avond." Kaarten voor de voorstellin gen van Moeder, Geef Me Nog Eens Raad, vrijdag 14 en za terdag 15 januari om negen uur, kunnen tot en met vrijdag gereserveerd worden via WV, telefoon 266000, en vrijdag avond en zaterdag vanaf één uur 's middags bij het Zolder theater aan de Nieuwstraat 12, telefoon 269455 Een kaartje kost 8,50 voor houders van een CJP of een 65+ kaart 6,25. Maassluis De beiaardier van de Grote Kerk behoeft zijn handen met meer warm te slaan op het carillon. Tevens kan er een einde komen aan zijn koude—- voeten—tijdperk In de verga dering van de commissie voor culturele zaken komt namelijk het voorstel aan de orde om 5500 gulden beschikbaar te stel len voor het plaatsen van een verwarming in de speelruimte van de beiaard. De verwarming had al geplaatst moeten zijn bij de ingebruikna me van het carillon. Daar de elektriciteitskabel naar de to-r renkamer overbelast zou raken als de verwarming zou worden aangelegd werd het verwar mingsplan bij wijze van spre ken in de ijskast gelegd. Met het te verstrekken krediet wordt de siroomverdeehnrich ting uitgebreid en de huidige stroomkabel vernieuwd. De raadscommissie behandelt het voorstel vanB en W in haar vergadering van donderdag 13 januari om 20.30 uur in de con ferentiekamer van de gemeen tesecretarie aan de Govert van Wijnkade. Vlaardingen De openbare ver gadering van de jeugdgemeen- teraad van Vlaardingen verga dert vanavond in de raadszaal van het stadhuis. Aanvang 19.30 uur. Op de agenda staat: Vragenhalfuur, Huisvesting al leenstaanden en twee persoons huishoudens, Schaduwverkie zingen en Uitbreiding bestuur. Vlaardingen Voor de bewoners van Vlaardingen-Holy wordt dinsdag 1 februari om 20 00 uur m De Heipaal aan de Reiger- laan weer een bijeenkomst ge houden, waarbij de buurtbewo ners het college van B en W vragen kunnen stellen. Bewo ners die vragen over hun wijk hebben moeten die uiterlijk twee weken voor de aanvang van deze vergadering indienen bij burgemeester en wethou ders. Maasland Inwoners van Maas land kunnen vanaf half februa ri gebruik maken van een bi bliobus van de Verenigde Pro vinciale Bibliotheekcentrale. Het betreft een proef van drie maanden. Daarna moet worden beslist of de bibliobus Maas land blijft aandoen. De stand plaats van de bus waarin onge veer drieduizend boeken aan wezig 2ijn, is vóór de brand weerkazerne. Maasland heeft de bus voor twee uur per week gehuurd. De kosten op jaarba sis bedragen 1.850 gulden per sta-uur per week. Op dit moment is nog niet bekend op welke dagen en uren de bibliobus in Maasland komt De kosten van het lenen zijn even min bekend. De bus wordt re gelmatig van nieuwe boeken voorzien, want de centrale heeft ongeveer twintigduizend boe ken ter beschikking.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5