SVV wil alleen maar winnen Laseroms gokt op gelijkspel Jeugdderby Excelsior M. over dieptepunt heen? De Korenbeurs start in Groningen 1 ON en Sagitta doen voor elkaar niet onder Koen van der Schalk uitblinker John Marrevee m UEFA-jeisgd VRIJDAG 14 JANUARI 197? 5 Zoetmulder speelt zeker niet EERSTE DIVISIE Krsto Mitrovie de nieuwe aanvoerder WÊMM Zaterdagvoetbal: UVG favoriet tegen DWS Succes blijft bij winst in de race MAASSLUIS ODI DHS heeft uitzicht op winst Schiedam Vooral na de ruime 6-1 nederlaag die SW tegen MW leed. hebben de Schiedammers nog maar één wens: wmnen van Vlaardingen. En 'niet alleen om het publiek aan le tonen dat SW wel degelijk meedoet. Maar ook omdat Leo Halkes vindt „dat een derby altijd iets aparts heeft". "En vooral deze wedstrijd zal zondermeer een spektakel worden", vervolgt de oe- fenmeester. "Want SW en Vlaardingen hebben al eerder aangetoond dat ze volkomen aan elkaar gewaagd zijn. Wij kennen ze en zij kennen ons. Wat wil je dan nog meer? Ik weet vrijwel zeker dat je alleen maar opgestroopte mou wen zal zien". Maar niet alleen de derby-sfeer zal bepa lend zijn. Immers, de eerste confronta tie tussen beide ploegen werd door SW verloren En dat zit de ploeg nog steeds dwars. Halkes- "Het spreekt na tuurlijk we! mee. Net 20 goed als de nederlaag tegen MW gerevancheerd moet worden". Halkes neemt voor zeker aan dat Theo Laseroms zijn ploeg met een verdedi gende taak het veld op zal sturen. "Ze zullen wel lekker voor het doel gaan hangen", zegt hij, "met de verwachting dat wij dan zullen komen. Nou, dat zullen we zeker. Vooral omdat ik aan neem dat er behoorlijk wat publiek zal komen, moeten we wel aanvallend spe len. En dus ook hei risico van een counter-doelpunt incalculeren. Dat blijf je toch houden maar het maakt het voetbal er wel aantrekkelijk door". Blessures SW zal waarschijnlijk weer kunnen be schikken over Rinus Steenbergen die tegen MW met maagklachten verstek moest laten gaan. Wim Mulder en Cor Huigen blijven echter in de ziekenboeg. "En we missen natuurlijk Jos Zoetmul der, die tegen MW een gele kaart kreeg", vult Halkes aan, "SW heeft wel om een mondelinge behandeling verzocht, maar dat hebben we in feite Steenbergen ...hersteld... gedaan omdat MW hetzelfde wilde doen met Braam Met als reden dat scheidsrechter Kimt het geval helemaal met heeft gezien en dus nooit een gele kaart had mogen geven. Maar het zou niet erg verstandig van me zijn om ondanks dat te rekenen op Jos" Schiedam John Marrevee, met Ed dy van der Most de tweede doel man van SW, is deze week geselec teerd voor de UE- FA-jeugd. Binnen kort vertrekt Mar revee met de se lectie naar Spanje om daar een inter land te spelen. De doelman werd ge selecteerd nadat hij één helft speel de tegen het Mili taire Elftal. Hij werd daarbij niet gepasseerd. Vlaardingen De jeugdteams van FC Vlaardingen '74 en SW ontmoeten elkaar morgenmiddag al, maar dan aan de Marathonweg. De Vlaardingers verbaasden afgelopen zaterdag met bun 3—0 winst op Excelsior, terwijl trainer Dutina tobt met enkele geblesseerde spelers. De selectie van FC Vlaardingen '74 bestaat uit: Eikelenboom, De Bie, De Ruiter, Domenie, Seekies, Vilijn, Van der Walie, Berckenkamp, Van Leeuwen, Bal, Vork, Van Wijk, Bouman. Stans en Bruin. De selectie van SW: Van der Most, Marrevee, De Gids, Oosterwaal, Van der Hoek, Smulders, Van der Reyken, Van Wijk, De Wolf, Korengevel, Goudriaan, Bonte. De selectie zal worden aangevuld met een speler uit het derde elftal en een a-junior. Vlaardingen Stand eerste divisie Vitesse 17—2D. MW 17-26, PEC/- 2 wol Ie 17—26, Volendam 17—22, Wagemngen 17—20, Groningen 17—20, Heerenveen 17—19, Excel sior 18—18, Den Bosch 17—17, For- tuna SC 17-17, Willem II 17-17, Vlaardingen 17—17, Veendam 17—16. Amersfoort 17—13, SVV 1712, Cambuur 1712, Helmond Sport 18—10, Dordrecht 16—8, Heracles 17—5. Programma: Den Bosch—Helmond Sport, Fortuna SCWagemngen, VolendamWillem II, Veendam- Heerenveen, SC Cambuur—FC Groningen, PEC/ZwolleHeracles, Vitesse—MW. SW—FC Vlaardin gen (Van Dijken). Excelsior—FC Dordrecht. Vlaardingen Voor FC Vlaardingen '74 is de confrontatie tegen SW - voor wie niet - uiterst belangrijk. Nog steeds wachten de Vlaardingers op de sprong naar de subtop, maar de Schiedammers zullen na het deba cle tegen MW (6-1) optimaal gemotiveerd zijn. Uitgezonderd Dick Beek, die nog last van zijn kniebanden heeft, is de ploeg van Laseroms compleet. Desondanks heeft Hugo Lochtenbergh zijn plaats op het middenveld moeten afstaan aan Frans Stans. Laseroms: "Op grond van het feit dat ik juist in deze aerby op een middenveld dat de acties kan onder breken, kan rekenen. Lochtenbergh kon dat duidelijk vorige week tegen Excelsior niet". Daarentegen is Joop Quellhorst op het mid denveld gehandhaafd. Laseroms weer: "Voornamelijk op grond van het feit dat hij John van der Spek het vuur aan de schenen heeft gelegd, is de Hagenaar ge handhaafd. Frans Stans krijgt", aldus La seroms, "een taak als zwervende Linksbui ten". Hetgeen mogelijk betekent dat FC Vlaardin gen, dat toch al Drapic en Tijl in zijn aanval heeft, de aanval op "Harga" niet gaat schuwen. De Vlaardingse trainer heeft één zekerheid: FC Vlaardingen '74 heeft goed overwinterd. Want juist conditie en inzet zullen nodig zijn om bij SW zeker aan een gelijkspel te komen. Opmerkelijk is dat Cees Bouman, die na zijn schorsing weer meespeelt, aanvoerder af is. Krsto Mitrovie, die als aanvoerder afge lopen zondag zelfs van scheidsrechter Geurds een compliment kreeg door zijn gedrag, heeft intussen de voorkeur van Theo Laseroms gekregen. Bep de Ruiter, die vrij van schorsing is, moet zijn plaats afstaan aan Frans Fiers. Ook is er geen onzekerheid meer over voorstop per Cees Zwamborn, die tegen Excelsior tegen een gele kaart opliep wegens shirtje trekken. Hij kwam eraf met een boeking. Mitrovie ..captain.. Trainer Laseroms hoeft zijn defensie dus niet om te wisselen. De opstelling van de Vlaardingers: doel Toon Eggers, achter Frans Fiers, Krsto Mitrovie, Cees Zwambom en Cees Bouman. midden Joop Quellhorst, Ted Hesling en Rob van der Bol, voor Predrag Drapic, Wim Tijl en Frans Stans. Beknopt handbalprogramma Schiedam Het komende week einde is er een zeer beknopt handbaiprograininn, met als hoofdschotel de damesderby UBG—DWS. Helaas is het een avondprogramma geworden, wat over het algemeen niet zo in trek ligt bij het publiek. De Margriethal zal zondag vanaf 18.00 uur ongetwijfeld heel wat spanning gaan bieden, als de dames aantreden. In het verle den waren het altijd sfeervolle ontmoetingen, waarbij met volle inzet werd gestreden. De eerste ontmoeting van dit zaal seizoen liet aanvankelijk een sterk UVG zien, dat echter na rust door DWS goed werd op gevangen. met een 9—9 stand als eindresultaat. UVG heeft zich steeds méér ge manifesteerd en staat nu op een dik verdiende vierde plaats. DWS had problemen, die in middels zijn opgelost, maar die wel tot gevolg had dat het een 2eer bescheiden plaats inneemt. De heren van DWS ontvangen om 1855 uur het Rotterdamse An- cora 2, waarvan het uit maar ternauwernood een 15—16 zege kon pakken. Het is van DWS een wat wisselvallig seizoen, waarin het uitermate goede wedstrijden afwisselt met zeer zwakke prestaties. Gevolg hier van is dat DWS zijn aanspra ken op het eremetaal wel kan vergeten, nu het ruim negen punten achter is komen te staan op koploper Actief. Bo vendien mist trainer Wim Schaap zijn grote troef Jan Jansen, die veertien dagen te rug een vinger brak, wat hem voor de rest van het seizoen heeft uitgeschakeld. De heren van Holiandiaan haal den afgelopen zondag, na de strijd met Actief 2, opgelucht adem toen het zijn eerste zege van dit zaalseizoen binnen haal den. Maar veilig is Holiandiaan nog lang niet, want het heeft een wedstrijd meer gespeeld dan Actief 2, waarmee het nu de laatste plaats deelt. Holiand iaan rest nu nog de thuiswed strijd tegen het Goudse Vires en moet uit nog aantreden te gen Hennes 2, Koda en de te genstander van dit weekeinde De Meeuwen. Geen van alle gemakkelijke tegenstanders, die een springplank zouden kunnen vormen. Tegen Meeu wen zijn er weinig winstkansen voor Holiandiaan, na de 10—2! nederlaag die het op eigen bo dem te verwerken kreeg Vlaardingen Voor Excelsior M. is er morgen alles aan gelegen om Quick Boys van repliek te dienen. Om met het negatieve te beginnen: bij verlies is de situatie hopeloos geworden, maar niemand die daar goals tegen op rekent. De Maassluizers gaven vorige week tegen SHO al de indruk over hun dieptepunt heen te zijn en in dit verband is trainer Leen Admiraal vrij optimistisch gestemd. Excelsior M. deelt met Zwart Wit '28 de laatste plaats, maar juist in de eerste klas is er sprake van versterkte degradatie. PPSC heeft moed geput uit de aan met SC Voome. Beide winst vorige week op Amemui- clubs zijn nog met geheel kan den en daarom wordt het voor sloos voor een plaats in de sub- Katwijk, dat thuis speelt, een top. In de vierde klas blijft Sunlight verbazen. Maar mor gen is er tegen Capelle het duel van de waarheid De CapeUena- ren bezitten vier punten min der, maar hebben ook nog een wedstrijd te goed. Na vele we ken werd doelman Leo Ver- duyn tegen Excelsior P weer eens Leo Verduyn minste Schiedam De ereklasse tafeltennis gaat morgen al gedeeltelijk van start. moeilijke zaak. De Schiedam mers hebben thans elf punten uit evenveel duels. In de derde klas is de rol van HVO vrijwel uitgespeeld. De oranjehemden tobben nogal met geblesseerde spelers (onder andere Rinke Baaima) en daar om is het maar goed dat de Vlaardingers vrij zijn. Vlaardingen zit in het slop, getui ge de 3—2 nederlaag bij Schoonhoven en daarom een achterstand heeft van twee punten op DUNO, dat voor laatst staat Morgenmiddag komt SV '35 naar de Marathon- weg. De Hagenaars zitten volop in de race en daarom wordt het voor de pupillen van trainer Wim Koppelaar een moeilijke klus KBSS gaat in 3 B de confrontatie TSB, dat intussen een achter stand heeft van twee wedstrij den, moet de confrontatie tegen GOZ tot een goed einde kunnen brengen. Hoekse Boys staat voor de streekderby tegen Naaldwijk en dat moeten de Hoekenaren tot een goed einde kunnen brengen. Loosduinen en MW '27 doen voor elkaar niet onder. In de afdeling het volgende programma: DVO '32—Goudswaardse Boys, FC VeronicaGTB, WK-Flak- kee, DOS '32-VDL, CION—R- hoon, GDA—Hoek van Holland. Aanvankelijk zou De Korenbeurs op 22 janua ri de voorjaarscompeti tie starten tegen Delta Lloyd, maar door de Eu ropacupwedstrijd van de Amsterdammers is deze ontmoeting verschoven. Daar zaterdag 29 januari vrij gehouden wordt in verband met de open Ts jechische kampioen schappen, wordt er nu al gestart. Schiedam De korfbalploeg van Succes heeft een regelmatige I overwinning bcboekt geboekt het in de bovenste regionen verke- f rende De Spartaan. Met goed korfbal werd De Spartaan naar! een nederlaag gespeeld: 6—4 Succes, dat gebrand was op een 1 Voor De Korenbeurs betekent revanche voor de nederlaag in de eerste wedstrijd, zette van het begin De Spartaan onder druk Met open aanvallen waarin iede reen bewoog, kwam De Spar- taankorf keer op keer in ge vaar. Maar zoals altijd viel een doelpunt aan de andere zijde: 0—1. Succes bleef toch door gaan en het was Edith Verbrug- ge die een doorloper op prachti ge wijze benutte. Zwaar gehin derd schoot zij de bal door de korf. Vlak voor rust nam Suc ces nog de leiding door Koen van der Schalk die een straf- worp op de juiste wijze afrond de. Na de rust hetzelfde spelbeeld, maar nu hadden de Schiedam mers meer succes en was het wederom Koen van der Schalk die van achter de korf raak schoot: 3I. Het vierde doel punt van Succes was werkelijk van hoog gehalte. In een aan val, waaraan iedereen meedeed en er mooie kombmaties kwa men, schoot Peter van der Zou- wen van achter de korf raak. De Spartaan kwam iets dichter bij tot 4—2. Maar met doelpun ten van Paula de Geus uit een doorloper en Koen van der Schalk die van ver de korf doorboorde nam Succes ruim afstand van De Spartaan: 6—2. Succes verslapte hierna even en dat gaf De Spartaan de gele genheid tot 6—4 terug te ko men. dat de ontmoeting tegen het Groningse Midstars. De an dere wedstrijd gaat tussen Tempo Team en Interlanee. Voor de Schiedammers be tekent het een verre reis, want debutant Midstars wordt in Groningen ont moet (aanvang 4 uur). Voor Midstars betekent het een heroptreden in de ere klasse. Vorig jaar duikelde het Groningse drietal Jan en Anne Vlieg en Ton Pit stra omlaag, maar in de na jaarscompetitie werd de plek bij de zes sterkste teams van het land weer heroverd. De Korenbeurs met Hans Lingen weer compleet. Ook dit seizoen komt het Gro ningse team weer in dezelf de opstelling uit. Voor De Korenbeurs moet dat nor maliter twee punten opleve ren, temeer daar Hans Lin gen de militaire dienst in middels heeft verlaten. Toch 2al het voor de Schie dammers nog moeilijk ge noeg kunnen worden De noordelingen plegen im mers vrij fanatiek te star ten, temeer daar zij voor eigen publiek hun rentree vieren. Hans Lingen, Peter en Hans van den Broek be zitten toch wel het klasse en routinevoordeel. Vlaardingen De komende dagen ïs cr een druk programma voor de korf balteams uit het Waterweggebied. De competitie is m een beslissende fase gekomen, zodat elke wedstrijd be langrijk is geworden- Vlaardingen gaat morgen op bezoek bij ADO in 's-Gravendeel. Een tegenstan der "he in eigen huis zeer moeilijk af - stoppen is en daardoor een' zv .ur karwei wordt voor Vlaardin gen. Het moet tot een goed resultaat komen om m de middenmoot te blij ven meedraaien Verlies betekent af zakken naar de staart van het klasse ment. Men mag daarom een geladen Vlaardingen verwachten, dat op zijn minst een gelijkspel uit de strijd pro beert te halen, hetgeen beslist moge- lij». moet zijn Stand- VEO 6-11, Mer- wic 5-7, Ten Donck 6-6, Vlaardingen 6-5. ADO 5-4, KNS 6-4. Kwiek 6-3. Oranje Nassau moet het opnemen tegen een van de mede titelkandidaten. Een tegenstander, die Nassau al vele jaren lang ontmoet. Men kent eikaars spel zeer goed en het zal daarom vooral een takt!sche slag worden. Maarten Goetsch, tramericoach van Nassau, hjkt in het voordeel. Hij is m de afdeling Rotterdam vooral bekend als de oud-speler van Het Zuiden t, maar minder als coach Al met al ingrediën ten voor een spannend duel, waann zowel Sagitta als Oranje Nassau even veel kansen hebben. Dinsdagavond komt Nassau weer in aktie en wel tegen het laaggeplaatste Vriendenschaar, Een team dat vecht tegen degradatie. Daarom zal het een veel moeilijker duel worden voor Nas sau dan menigeen denkt Nassau zal zeer geconcentreerd Vriendenschaar moeten bestrijden, doet men dat, dan moet winst mogelijk zijn. Stand: SC. Olympia 6-9, Sagitta 6-8, Kwiek 7-8, Oranje Nassau 6-7, Nieuwerkerk 8*6, IJsselvogels 5-4, Vriendenschaar 6-2. Voor de Maassluise korfbalvereniging De Jong Verzekeringen/CKC Maas sluis is het morgen een belangrijke dag. Want dan vindt ui de Olympiahal de presentatie van de nieuwe trai ningspakken plaats. Voor het belang, rijke duel van Maassluis zal de spon sor trainingspakken overdragen aan thet bestuur van Maassluis. Daarna kan men zich gaan opmaken voor het belangrijke treffen tegen Kwiek 2 Een aanval van een sterk opkomende ploeg op de ongeslagen positie van Maassluis. Dit terwijl Kwiek zonder zorgen speeit, moet Maassluis wmnen om aan de kop te blijven Want wil Maassluis de kam- pioensvlag hijsen, dan za] vanaf nu elk duel gewonnen moeten worden. Daardoor mag men een geconcen treerd en geladen Maassluis binnen de lijnen verwachten. Hopelijk kan de trainer over de volledige selektie be schikken. Stand. Maassluis 6-11, KOAG 3 5-8, Kwiek 2 5-6, Kapellen 5-5, SC Olympia 2 5-2, Vrienden schaar 2 6-0 Stand Sperwers 4 6-11, Spirit 7-9. Ro zenburg 6-8. Eureka 2 7-8, Unicum 2 6-5, Hoogvliet 2 7-2 en Bermen 3 7-0. Wederom komt de korfbalploeg var» Succes twee maal achterelkaar tn het veld Zondag tegen Velox en dinsdag tegen Unicum, Dit zijn dan voor Suc ces vier wedstrijden in acht dagen, terwijl soms dne weken speling is tussen twee wedstrijden. Verschillen de ploegen hebben vier wedstrijden meer gespeeld dan Succes en dat is met bevordehjk voor het verloop van de kompetitie. Zondagmiddag wordt m de Margriethal gespeeld tegen het Rotterdamse Ve lox, aanvang 17.00 uur Succes heeft tegen Velox nog niet gespeeld en daarom valt de kracht van deze ploeg niet te voorspellen. Gezien de uitsla gen in deze afdeling, waann iedereen van elkaar verliest, is er nog van alles mogelijk. Er is nog geen uitgesproken favoriet. Daarom moet aanstaande zondag het thuisvoordeel van de Schiedammers de doorslag geven en met de hulp van de supporters moet dit mogelijk rijn. Zodoende blijft Succes dan in de race voor de bovenste plaats Dinsdag avond wordt m de Enk tegen Unicum gespeeld, aanvang 21.00 uur. Succes moei proberen om deze wedstrijd in een overwinning om te zetten, anders wordt de afstand tussen deze twee ploegen te groot. De eerste wedstrijd werd met 6-2 door Succes gewonnen, maar Unicum zal nu wel gewaar schuwd aan de start verschijnen, zo dat een overwinning voor Succes erg moeilijk zal worden. OD1 speelt morgenochtend om 11,00 uur tn de sporthal van Gouda tegen Ter Gouw. Het wordt voor ODI tijd dat er een paar punten gehaald wor den, ODI staat nog steeds met 0 punten onderaan de ranglijst en het zal moeilijk zijn om deze plaats te verlaten, Het Waterschip, dat boven ODI staat, heeft al vier punten, dus ODI heeft de punten wel nodig. Om deze nu juist tegen Ter Gouw te behalen, zal met makkelijk zijn, want Ter Gouw is heel wat mans op eigen terrein Maar met volle inzet en een beetje geluk zorgt ODI misschien voor een verrassing. Trainer Joop Schop: „inzet moet nog beter" Vlaardingen Eersteklasser DHS heeft een goede móge lijkheid om DBGC tot slachtoffer te maken. In dat geval zal de Schiedam- se formatie, die nog steeds gehandicapt door schorsin gen, naar de middenmoot kunnen opschuiven. Overig programma eerste klas: Coal-Papendrecht, Zwijnd- recht-Gouda, HION-Wilhel mus, DHS—-DBGC, Blauw Zwart-HQV» Olympia-N'ep- tunus, Lenig en Snel-Roo- denburg. Schiedam heeft vnjwel zeker moed geput uit de uitstekende tweede helft tegen leider SVW, Van die dadendrang gaat waar schijnlijk Spartaan op eigen veld het slachtoffer worden. Martmit blijft in het hoekje at- ten waar de slagen hard aanko men „Ondanks het feit dat de formatie", aldus trainer Joop Schop," goed op elkaar inge speeld is De meeste jongens spelen aJ vanaf de junioren met elkaar en dat is het nou juist, techniek overheerst. Wanneer we een klas hoger zouden spe len, hadden we tang niet zoveel moeilijkheden met handhaven. Juist in die derde klas komt het voornamelijk op inzet aan". Zondag reizen de Schiedam mers naar SSW. De drie Vlaardingse clubs in de derde klasse C zijn vnjwel kan- sloos voor de titel. Delft zal ook bij Vredenburch geen fout ma ken, evenals Oud Beyerland thuis tegen RKDEO Fortuna VL behoeft geen fout temaken bij het laag geklasseerde Flak- kee. evenals VFC dat de reis onderneemt naar het Brjelse WRW. De Holiandiaan speelt thuis tegen Spoorwijk, dat ook nog op de Loer ligt voor een hoge- klassering. In de vierde klas is Hoek van Holland met kansloos tegen ASC, terwijl Excelsior'20 zijn hoge positie kan handhaven ten koste van ESDO. SVDPW gaat de ihuis-confrontatie aan met Sparta, terwijl in 4 G RKWIK moet wmnen van Transvalia om zijn leiderspositie te hand haven. Het Maassluise VDL ligt in ieder geval op de loer wan neer h"t van DJS wint. Het Schiec'amse Ursus reist naar DER Afdeling Hillesluis—DRZ, Demo s—Belvedere, Smeetsland- -SFC, ZP-WF, FCN'66—AVS Sehied. Boys—SC Zuid, Afri kaander Boys—MSV'71.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5