m Aad Koudijzer: „terug naar SVV? Misschien wel ja" Juvenilis weer met lege handen Arie Verkade: zip?, niet 99 UVG-DWS: Aim ORANJE NASSAU VERSPEELT VOORSPRONG spannende derby ZENUWACHTIG M Waregem heeft 9,De Lange" helemaal geaccepteerd Heren weinig moeite met ÖSG BELG GEEN HEIMWEE Tijdens opening Zuidbollandse bokstitelstrijd HEREN GELUK 4 Handbalwedstrijd trekt veel publiek Schiedam De handbalder by tussen de damesteams van UVG en DWS zijn de laatste jaren altijd sfeervol le wedstrijden geweest. De ze traditie hebben de dames ook nu weer gehandhaafd. Het was in de Margriethal een volle „bak" en aan spanning was geen gebrek. Voor ruim vierhonderd toe schouwers hebben de teams er een zeer aantrekkelijke wedstrijd van gemaakt En. dat was in hoofdzaak ook de bedoeling van UVG-trai- ner Ruud Bierhoff. „Ik heb de dames voor deze der by geen speciale opdrachten ge geven. De zenuwen hebben vooral in het begin al parten genoeg gespeeld. Ik heb ze ais enige opdracht meegegeven om rustig te spelen en proberen er een goede wedstrijd van te ma ken". Ook DWS-trainer Nel Bos was enthousiast over het ver toonde spel en uiteraard ook met de overwinning. „De laat ste weken had de ploeg totaal geen zelfvertrouwen meer. Ie der speelde voor zichzelf en het teamverband was totaal zoek. Ik ben er van overtuigd dat na deze wedstrijd het vertrouwen in eigen kunnen weer is terug gekeerd". zegt de tramster, die tijdelijk de open plaats bij de DWS-dames heeft ingenomen, na het vertrek van André van Riet. Na een wat zenuwachtig begin kwam DWS in de vijfde mi nuut bijna aan een voorsprong. Via een break-out van Lenïe Triel was al snel duidelijk dat UVG-keepster Elly van Leeu wen in grootse vorm stak. Op keurige wijze wist zij het schot te stoppen. Door het te hard verdedigen van DWS na tien minuten wist Elleke Verwaijen de toegekende straf worp te be nutten. UVG bleef met goed opgezette aanvallen het doel van DWS bestoken, maar ook keepster Mieke Huuksloot wist van geen wijken. Wilma Broeren had geen succes toen haar harde schot door de staander werd gekeerd. Na een gelijkopgaande strijd was het Marian Eerd- mans die in de dertiende mi nuut de stand weer m even wicht bracht 1-1, Kort voor rust zorgden Annemarie Dubber en Ca rla Bos voor een 3-1 rust stand voor UVG. In het begin van de tweede helft bracht Lente Triel met een schitterend doelpunt de span ning weer terug. UVG bleef echter de toon aangeven en het was Marian Butterbng die de score tot 4-2 opvoerde. Hierna ging DWS sterker spelen en het was weer de goed spelende Ma rian Eerdmans dte 4-3 het aan tekenen. Wilma Broeren kwam aan 5-3, maar de laatste tien minuten waren toch wel voor DWS Marian Eerdmans scoor de haar derde treffer en toen UVG daarna een strafworp te gen kreeg en deze door Ingrid Korperaal werd benut, was de stand in evenwicht 5-5. Toen was DWS met meer te stop pen en binnen een minuut was het 5-7 door treffers van Marja de Bie en Marian Eerdmans. Drie minuten voor tijd kwam Ans Ham aan 5-7. Wat UVG in de laatste fase van de strijd ook probeerde, DWS gaf de voor sprong niet meer uit handen. 9 Koudijzer verdedigt ook t in het Belgische voetbal mee Zulte (België) Even waan je je in de Middeleeuwen- Een smal weggetje, begin nend met de kenmerkende „kinderhoofdjes" brengt je in het 5000 zielen tellende plaatsje Zulte. Een wat vreemd plaatsje eigenlijk. Links van het vervallen station een groot aantal villa's, rechts de oude Bel gische huisjes en natuurlijk de plaatselijke kroeg. Aan de tap staan vijf Belgen en de waardin m onbegrijpelijke taal te praten over voetbal Het enige waar aan je merkt dat het over dit onderwerp gaat is het feit dat namen als Jan Ruiter, Gerrie Kleton en natuurlijk Robbie Rensenbrmk verstaan baar zijn. Ons doel is echter Aad Koudijzer, nu al weer vier jaar lang speler bij "Waregem, de plaats die on geveer drie kilometer van Zulte afligt. „Koudijzer? Natuurlijk is ie een hele goeie, wat9 Die jen lange heeft een slechte tijd ach ter de rug Maar nu gaat het weer, watHet is net verstaan baar maar m ieder geval een duidelijke aanwijzing dat Arend het gemaakt heeft bij onze zuiderburen. Ze mogen hem wel, zeker nu hij ook de „kapitein" van Waregem is ge worden en weer aan het scoren Schiedam De basketbaldames van Juventus wachten nog steeds op hun eerste winst. Ook al bereikten, zij zaterdagavond in de Margriethal een voorsprong tegen het jeugdige Jolly Jumpers uit Tubbergen, in de slotfase kwam de onvolwassenheid voor de eredi visie duidelijk naar boven. De gasten namen afscheid met een 57-37 overwinning en lieten de Schiedam mers met lege handen achter. De heren hadden daarentegen tegen het laag geklasseerde OSG uit Utrecht geen enkele moeite en wonnen met 76-61. door Martijn Verwaaijen Het huis van de ex-SVV'er ligt eigenlijk precies tussen de twee delen van Zulte in. Een kapitale bungalow. „Het is niet van mij hoor maar we konden via een kennis aan dit huis komen," zegt hij. „Een verade ming. De afgelopen vier jaar hebben we in een appartement in Waregem gewoond boven een winkel. Maar het was de drukste straat van die plaats. Dit is dan wel even wat an ders." In eerste instantie lijkt Arend Koudijzer blij te zijn weer eens wat uit Holland te horen. Hij informeert naar alles-en-nog- wat maar vertel hem niks over SW of Sparta en zelfs niet over VDL want daar weet hij alles van. „Mijn vader stuurt me altijd de maandagkranten uit Rotterdam op. Dus lees ik alle verrichtingen van mijn ou de clubs. Ik begm altijd eerst met SW, daarna komen VDL en Sparta pas aan de beurt." SVV. Samen met Wout van Mee- teren vormde Koudijzer in de goeie ouwe tijd de „lucht macht", gevreesd door iedere defensie uit de eerste divisie. „Bij SW heb ik de beste tijd gehad. Zelfs toen we in de ere divisie speelden en we niet zul ke beste resultaten haalden bleef de sfeer grandioos. Van daar dat ik ook vurig hoop dat ze het dit jaar beter doen dan vorig seizoen. Omdat ik gewoon weet dat de sfeer daar ook nu hartstikke goed zal zijn. Daar staat de vereniging op zich wel borg voor. Hoe doet Jantje van Altena het eigenlijk? Ik ken hem met maar het is toch leuk dat hij ook van VDL afkomstig is Ook met VDL onderhoudt Kou dijzer regelmatig contact. „Met oud-trainer Van Bommel heb ik regelmatig een gesprekje. Trou wens, met heel Maassluis heb ik nog wel contact. In oktober worden hier altijd feesten ge vierd en de laatste keren is ook een drumband uit Maassluis hier geweest om op te treden. Het was zelfs zo vol dat het leek of heel Maassluis hier op de markt liep." Aan Koudijzer is duidelijk merk baar Belg aan het worden. „Dat zeggen ze inderdaad tegen me," zegt hij. „Dat is in feite ook weï logisch. Ik ben in Wa regem volledig aanvaard. Een bewijs is het feit dat ze me als aanvoerder hebben gekozen. Maar zonder op te willen scheppen moet ik ook zeggen dat mijn prestaties er ook naar zijn, In de vier jaar dat ik hier nu speel heb ik ongeveer 95 doelpunten gemaakt. En daar hebben ze me voor gekocht." „De Lange" is duidelijk veran derd. En met alleen vanwege het feit dat hij zich voorlopig financieel geen zorgen hoeft te maken. Hij merkt het 2elf op: „Ik ben veel rustiger geworden. Praat ook veel gemakkelijker met mensen. Bij SW bleek ge woon dat ik wat dat betreft nog totaal geen zelfvertrouwen had. Daar is nu wel verandering in gekomen. Vandaar ook dat ik hier zo goed met onze sponsor, de heer Bécaud, op kan schie ten. Omdat ik de waarheid zeg en er met omheen draai." De toekomst van de 29-jarige spe ler komt Ier sprake, Keert hij ooit nog eens als voetballer te rug naar VDL of zelfs SW? „Ik weet het eigenlijk met. De kans zit er wel degelijk in. Maar ik ben nu bijna klaar met de cursus voor oefenmeester en dat lijkt rae toch ook wel een mooi vak. Als ik mijn diploma haal dan mag ik een club in Belgie trainen en ik wil graag werk doen waarbij ik in contact kom met mensen." „Ik heb alleen één groot nadeel: Ik ben totaal niet zakelijk. Ja, wel als voetballer maar daar buiten niet. Ik geloof ook dat ik met geschikt ben om een winkel te beginnen al 20U tk het wel leuk vinden. Maar de kans is groot dat ik veel meer weg geef dan dat ik verkoop. Maar voordat ik daar intensief over na ga denken wacht ik eerst even af tot mijn contract verlo pen is. Tot die tijd ben ik in dienst van Waregem en zal ik me voor meer dar. honderd pro cent voor die club inzetten." Trinet Koudijzer komt met twee van haar drie kinderen binnen. „Alles goed in Holland?" infor meert ze. „We gaan we! vrijwel iedere maand naar Maassluis maar toch ben je altijd weer benieuwd of er nog nieuws is." Ze is één van de weinige „voet bal-vrouwen" die totaal geen last hebben van heimwee. „Nog geen seconde gehad. Nee, we hebben het hier gewoon zalig. En als er eens wat pro blemen zijn ben je binnen twee uur in Maassluis. Maar ik zou hier voorlopig niet weg waf len." Ook zij roemt ondanks dat de tijd dat Aad bij SVV speelde. „Een vreselijk gezelli ge vereniging," zegt ze. „Ook onderling waren er nauwelijks problemen." Het is vijf uur. Aad moet naar Waregem om wat voor zichzelf te gaan trainen. Tegen Ander- lecht brak hij zijn neus waar door hij met meedoet in de oefenwedstrijd die die avond gepland is. „Gelukkig maar want het is tegen een amateur- ploeg. En daar kan je hier beter maar niet tegen spelen want die vechten voor een doelpunt als: leeuwen." Aad traint dus voor zichzelf. „En omdat ik zelf moet bepalen wat ik moet doen zal ik vanavond weï vroeg thuis zijn," zegt hij tegen Trinet. Hij is inderdaad veranderd Juventus begon gehandicapt aan de wedstrijd doordat Arja van de Heuvel door ziekte niet kon spelen. Trai- J ner/coach Ton van Velzen hield maar zeven speelsters over, waardoor hij noodge dwongen terug moest grij pen op een speelster van het tweede damesteam, An neke Aleman. Toch begon nen de Sehiedamse dames de wedstrijd erg goed, want Jollv Jumpers kon met tot scoren komen. De verdedi ging van Juventus sloot goed en als de tegenstander er een keer door kwam, had het geen kracht meer om de aanval goed af te ronden. Aan de andere kant deed Juven tus het heel wat beter. Na vijf minuten had de Sehiedamse ploeg dan ook een volkomen verdiende 6-1 voorsprong geno men. Toen beten echter ook de scheidsrechters van zich horen. Op de meest vreemde momen ten werd er voor persoonlijke fouten gefloten. Voornaamste slachtoffer aan Juventus-zijde was Sylvie Franz en. die al gauw vier persoonlijke fouten kreeg maar ook Jolly Jumpers had last van deze vreemde ma nier van fluiten. Juventus raak te wat geirnteerd en Jolly Jum pers profiteerde daar van. In de tiende minuut was het verschil nog maar twee punten (10-8). Trainer/coach Ton van Velzen nam toen een time-out en de rust keerde weer terug m de ploeg. Juventus ging weer sco ren en Jolly Jumpers zag geen kans meer om nog verder in te lopen. Vooral Tineke Aleman en Sylvie Franzen vonden de weg naar de basket goed. Jolly Jumpers probeerde door steeds sneller te gaan spelen Juventus ook tot snel spel te verleiden. De Sehiedamse da mes speelde echter de aanval steeds goed uit Met de rust had Juventus dan ook een volko men verdiende 21-14 voor sprong. De tweede helft verliep niet zo goed voor Juventus. AUe rust was uit het spel verdwenen. De Sehiedamse dames probeerden met lange passes m de fast- break tot scoren te komen, maar door onnauwkeurig gooien kwam het daar met van. Na vier minuten was de voor sprong helemaal verdwenen. Het hoge tempo uit de eerste helft kon Juventus niet meer bijbenen en Jolly Jumpers bleef maar doorgaan. Toen na acht minuten Jenny de Visser al haar vijfde persoonlijke fout kreeg, verdween ook nog eens de enige ervaren spelverdeel- ster die Juventus nog had. Op dat moment stond Juventus al met 25-34 achter. VI aardingen Van het korfbal front wei nig nieuws. Negatief waren de resultaten voor VIaardingen en Oranje Nassau, die in vijf minuten tijd naar een beslissende achterstand werden gespeeld. Maassluis had zijn handen vol aan de reserves van Kwiek en won ternauwernood met 8-7. Het Sehiedamse ODI bleef onderaan staan na de 8-5 nederlaag tegen Ter Gouw, maar Succes was de enige club die winst veroverde ten koste van Velox: 6-3 Vlaardingen nam in 's-Gravendeel wél een voorsprong door John Kuit, maar de makkers uit de Hoekse Waard namen het initiatief snel over: 2-1. Dmeke Boutkan scoorde gelijk en nadat ADO wederom een voorsprong had genomen, bracht John Kuit de partijen weer op gelijke hoogte. Toch kon de thuisploeg met een 4-3 voorsprong gaan rusten. Daarna kwam voor de Vlaardmgers de fatale periode. In korte tijd hep ADO uit naar een 10-3 voorsprong, die het niet meer prijs gaf. Wim Blokland en Rier» Roozendaal zorgden nog wel voor 10-5, en daarna Roozendaal nog eens, maar daar bleef het bi). Oranje Nassau zag zijn titelkansen tot het minimum teruggebracht door Sagitta, dat na rust de Vlaardmgers overtroefden, die zich toen al veihg waanden. Oranje Nassau nam door Theo van Veelen de leiding en daarna scoorden ook nog Alex Braad en Ton Sluimer. De rust kwam met 3-1. Theo van Veelen scoorde 1-4, maar toen was het gebeurd. Sagitta profi teerde van de laconieke houding van de Vlaardmgers en hep uit naar 5-4. Daar bleef het ook bij. Maassluis hield met moeite zijn gen positie vast al was de 8-7 overwin ning wel een dubbeltje op zijn kant. Nadat Kwiek, dat moest winnen om nog kans te hebben, een voorsprong had ge nomen, scoorde Mieke Montizaan de ge lijkmaker. Kwiek kwam wéér voor, maar toen trok Lrnda Vonk de zaken recht Daarna trok De Jong Verzekeringe- n/CKC Maassluis het imtaitief naar zich toe en dat leidde tot 5-2 door doelpunten van Leo van der Vaart, Rob Koevoet en Martha Nustetijn. Het werd 5-3, maar Leo van der Vaart en Mieke Montizaan ver hoogden de voorsprong tot 7-3. Henny Nieman scoorde nog 8-4 en toen kwam Kwiek terug tot 8-7. De 8-5 nederlaag van ODI bij Ter Gouw doet vermoeden dat de Schiedammers weinig hadden in te brrengen, maar niets was minder waar. Ria Zeeuw gaf ODI zelfs een voorsprong, maar lang duurde die blijdschap met. Na rust werd het zelfs 3-1, waarna Dick van der Hoeven twee- maat scoorde: 3-3, Leon 't Hart scoorde 4-4 cn tenslotte liepen de Gouwenaren uit naar 8-5. De inzet van Succes stond borg* voor de 6-3 overwinning tegen Velox. De Rotter dammers namen wél een voorsprong, maar nadat eerst Succes twee strafwor- pen had gemist, scoorde Peter van der Zouwen: 1-1. Koen van der Schalk benut te een strafworp (2-2) en toen de Schie dammers éénmaal op een voorsprong kwamen, gingen zij door. Peter van der Zouwen en Chris Niehot brachten de voorsprong op 6-2. Velox kwam daarna nog één keer terug: 6-3. Den Haag Arie Verkade was in ieder geval blij met één ding. „Die vier jongens van mij zijn vanavond per se niet afgegaan. Oké, geen overwinning, dat is zo. Mis schien had ik onbewust wel op één zege gehoopt, bij voorbeeld van John de Graaf. Maar het zat er een voudig weg niet in. Ik ben al lang tevreden dat ze er verder zonder kleerscheu ren zijn doorgekomen. Een Zuidhollands bokskam pioenschap is mi eenmaal heel wat anders dan een avondje training in 's-Gra- venzande. Dat hebben ze vanavond ook wel ervaren^'* Zenuwen. In een bomvol Amici- tia, zelfs de nieuwelingen trek ken vandaag-de-dag weer volle 2alen en op zich is dat hoopvol, liep de nervositeit bij de meeste boksers ver voor de kwaliteit uit. Logisch ook. Luister weer naar Verkade: „De meeste jon gens staan voor de eerste keer in de ring. Het vele publiek. De gehele ambiance. Op zo'n mo ment kan én mag je met al te veel verwachten. Ik heb het al eerder gezegd, ervaring opdoen is op het ogenblik het belang rijkste. Het ontbrak ons ook aan voldoende wedstnjderva- ring." Moed en durf kon het Verkade- nieuwlingen kwartet overigens zeker niet worden ontzegd. Neem 18-jarige Monstemaar Ti- nus Maat. De Westiandse zwaarwelter moest in zijn partij tegen Jan Bosman (Huizenaar) m de tweede ronde een aantal tellen rust m acht nemen van arbiter Hartman, maar herstel- door Wim de Lange de zich nadien toch weer erg knap. Een triomf zat er echter zeker met in. Hetzelfde ging op voor middenge- w:cht John de Graaf. Deze 18- jarige Loosduiner, als junior al gebokst, opende tegen oppo nent Toon van Kuijk erg be- houdend. Zo erg zelfs, dat arbi- ter Hartman beide boksers op een gegeven moment tot wat meer actie dwong „omdat het publiek was gekomen om iets te zien." Beide boksers gooiden er in de derde ronde een schep je bovenop met Van Kuijk (Hui zenaar) als winnaar, ;-Gravenzander Wout van der Weijden (middengewicht) moest tegen Koos Westerlaken (C roos- wijk) al in de eerste ronde en kele tellen rust m acht nemen. Veel scorende Westerlaken hield té veel op afstand blijven de Van der Weijden nadien van zich af om met 4—1 de jury met zich mee te krijgen. Chiel van Berkel, de laatste pupil van Arie Verkade gisteravond, had een uiterst agressieve start, maar dit ging wél ten koste var» Tussen de derde en de negende zag de Sehiedamse ploeg geen kans om te scoren. Het jonge team van Jolly Jumpers was nu echter goed op dreef gekomen. Uit alle standen werd raak ge schoten, terwijl Juventus met heel veel moeite zo nu en dan kon scoren. In de laatste minu ten was het Sylvie Franzen, die de hele tweede helft met vier persoonlijke fouten had ge speeld, die de stand nog een beter aanzien gaf. Bij het laat ste fluitsignaal van. de scheids rechters, die de tweede helft heel wat beter floten, was de stand 37-57 voor Jolly Jumpers. Topscorers: Silvia Framen 8-10; Tieneke Aleman 8-2. De Juventus-Heren begonnen met een man-to-man verdediging, terwijl OSG met een zone-ver dediging startte. Beide ploegen kwamen maar moeizaam in hun spel en de eerste minuten ging de strijd gelijk op. Aanval lend draaide het bij Juventus goed, maar verdedigend klopte het nog met helemaal. OSG profiteerde daar goed van, kon bijblijven en zelfs een kleme voorsprong nemen. Meer als twee punten voorsprong kwam met op het scorebord. Ook in deze wedstrijd was er een slachtoffer van de scheidsrech ters. Juventusspeler Dirk de Jong werd door de scheidsrech ters finaal uit de wedstrijd ge floten. Na veertien minuten mocht hij het veld al verlaten met een maximum aan per soonlijke fouten (5). Van deze 5 kreeg hij er 3 voor het kon- takt houden met de tegenstan der. Juventus liet zich echter door dit hinderlijke fluiten niet van de wjjs brengen. Het kon echter OSG met op afstand krijgen. Na een kwartier was de stand nog steeds gelijk: 25- 25. In de laatste minuten ging Juventus over op zonepress. OSG liet zich hierdoor verras sen en Juventus zag kans om een voorspro ig te nemen. De tijd was echter te kort om nog goed afstand te nemen. Bij het rustsignaal stond de Sehiedam se ploeg dan ook pas zes pun ten voor: 37-31. John de Graaf (links) in zijn partij tegen Van Kuyk. de kwaliteit. Van Berkel, die het bij. Arie Verkade's rechter zijn eerste wedstrijd bokste, hand Frans van Geest: „Vooral liep tegen een korte rechtse in de derde ronde was Chiel hoek van tegenstander Steef veel te nerveus." Lerenveld (Hiuzenaar) op en Wim Ue Haan-pupil Kramer en dat impliceerde een aantal tel- Hagenaar Martin Taal (Te Pas) len gedwongen rust. Van Ber- maakten er in de slotpartij kei bokste later de partij wél (zwaargewicht) een spektakel enthousiast uit, maar daar bleef van. In de tweede ronde liep de hard stotende Hagenaar welis waar tegen een officiële waar schuwing aan wegens het te laag inkomen met zijn hoofd, maar Kramer hoorde uiteinde lijk de jury tóch in zijn nadeel beslissen. De Schiedammer droop teleurgesteld af met een 3—2-nederlaag. Na de rust had Juventus zijn zo langzamerhand traditionele slechte start. De voorsprong werd geheel uit handen gege ven en OSG kwam weer gelijk. Beide ploegen scoorden nu om beurten, zodat er weinig veran dering tn de stand kwam. In deze tweede helft maakte ju- niorspeler Frank de Jong zijn debuut in de ploeg van Juven tus. Hij was invaller voor de geschorste Peter van de Waal. In de negende minuut nam trai ner/coach Jan Start een time out om zijn ploeg weer op het goede spoor te zetten. Na deze time-out nam Juventus inder daad het heft weer in handen. Vooral via Wim Cordemans en Harry Sluimer vond Juventus de weg naar de basket. Tegen de zonepress van Juventus bleek OSG niet opgewassen. Na een kwartier had Juventus een 64-51 voorsprong. Een time-out van de OSG-coach had weinig effect. In de laatste minuten gingen beide teams op een man-to-man verdediging over. OSG probeerde ook nog te pressen, maar dit werd door T,jventus goed ontlopen. De I.n.:tste minuten speelde Juven tus rustig aan om OSG geen» kans meer te geven. Het einde van de wedstrijd kwam bij de stand 76-61. Topscorers: Harry Sluimer 16-12, Wim Cordemans 13-12, Rob Mark 4-5, Jaap Boon 4-4,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4