Deining binnen COVS Rijnmond Volley-dames moeten op oassen 'Als het stormt houden we oos har t Tast 30-50% KORTING modehuis Scheffer ruimt op 10 - 30% korting VROUWELIJKE ASSISTENTE B.V. ETI m isl mm Biokmakerstraaf 1 -Vlaardingen-tel. 34.33.78 representatieve direktle-secretaresse DONDERDAG 20 JANUARI 1977 Kritiek op praeses Gé van der Borden WAARNEMEND VOORZITTER VIERPOLDERS Geen toppers in volleybal-programma Dijkgraaf Van de Berge: op onze mantels - japonnen - pakjes - blouses en jumpers NV SLAVENBURG'S BANK IIP® ECHTE OPRUIMING PERZISCHE TAPIJTEN Gevraagd voor direkt plm. 19 jaar - t.b,v. onze afdeling verkoop, voor diverse werkzaamheden. Sollicitaties tussen 10-16 uur. JAMES WATTWEG 18 TEL. 010-34.16.11 (Ind.terrein 'de Vergulde Hand') 4 BrieUe Het rommelt binnen de seheidsrech- tersvereniging Rijn mond. De borrelende vulkaan, die de club vol gens insiders - allang was, is enige tijd gele den tot uitbarsting ge komen. Een aantal ru moerige vergaderingen, en aankondigingen: dat bepaalde bestuursleden het bijltje er bij neer zouden gooien, resul teerden er ten slotte in dat Henk van Snek zijn functie als penning meester en als bemidde laar tussen voetbalver enigingen en Rijnmond neerlegde. In zijn voet- spoor volgde de twéede penningmeester de heer Zijlstra. Dit alles heeft echter het rumoer bin nen de COVS Rijmond niet tot bedaren kunnen brengen. in het clubblad spreekt secretaris Peters zijn verontrusting uit over de voortdurende kritiek en ook voorzitter Gé van der Bor den stelt dat het nu tijd is om de krietiek te staken om uit de impasse te raken waarin de vereniging zich in haar eerste lustrumjaar bevindt De contr overse lijkt te zijn ontstaan door een conflict tussen Van der Borden en Henk van Snek. Het is allemaal begonnen op een vergadering op 2 november waarbij zowel de voorzitter ais de vice-voorzitter niet aanwe zig waren. Tijdens deze bijeen komst trad Henk van Snek als waarnemend voordtter op. Henk van der Snek over die vergadering: „Er kwamen op die beruchte avond, want zo mag ik het zo langzamemhand best noemen, klachten naar vo ren van onze leden. Er moest door het bestuur gehan deld worden, Er zijn toen ook besluiten genomen. Daags na de vergadering heb ik Van der Borden tijdens een drie uur durend gesprek, ingelicht over de gang van zaken en de beslui ten die zijn genomen. Hij heeft toen weinig gezegd. Hij vroeg alleen na afloop: wat is jouw mening? Ik heb hem toen ver- door Casper Postma teld dat ik achter de bestuurs besluiten stond. Zijn antwoord was, dat hij niet meer van zo'n spulletje voorzitter wilde rijn." Een van de dingen die Van der Borden rich heeft aangetrok ken is de kritiek die in de ver gadering zou zijn geleverd op zijn regelmatige afwezigheid op vergaderingen en contactavon den. Naar aanleiding van deze kritiek zond Van der Borden een brief waarin hij aankondig de als voorzitter af te treden als deze kritiek inderdaad was ge meend. Een ander punt dat tij dens de vergadering van 2 no vember naar voren kwam was de onvrede over de accommo datie. Vorig seizoen vond Rijn mond nog onderdak bij Vier polders, maar dit jaar stapte de vereniging over naar Nieuwen- hoom. Henk van Snek hierover „Bij Vierpolders zijn we altijd gast vrij ontvangen. Verschillende leden wilden echter op donder dag trainen omdat die dag dichter bij de wedstrijd ligt. Dat vond het bestuur redelijk. We hebben eerst geprobeerd om met Vierpolders een rege ling te treffen. Dit lukte niet. Zodoende zijn wé bij Nieuwen- hoom terechtgekomen. Ik be treur nog steeds dat we bij Vierpolders weg zijn. De kanti- ne bij Nïeuwenboom is fantas tisch maar de trainingsgelegen heid gering. We zouden op het hoofaveld mogen trainen maar daar is maar weinig van te rechtgekomen. Ook is het licht wel'eens uitgeschakeld. Al met al kwam het er op neer dat het bezoek aan de trainingsavon- den verminderde. Als bestuur moet je dan maatregelen ne men om dat bezoek weer te stimuleren. Een van die maatre gelen was, dat we met Vierpol ders zouden gaan praten over een eventuele terugkeer." Intussen zat Rijnmond wel met een bestuurscrisis om dat Gé van der Borden, die eerder voorzitter was vande COVS Vlaardingen, onder de huidige omstandigheden niet verder als voorzitter wilde optreden. Hij droeg zelf min of meer een oplossing aan. C. Mols, een lid van Rijnmond, achtte hij capa bel om hem op te volgen. Over de zaken die hierna vólgen lopen de lezingen van beide partijen uiteen. Eerst'die van Henk Snek: „Van der Borden heeft gezegd: op het moment dat jullie een nieuwe voorzitter hebben ben ik voorzitter af. Hij noemde de naam van Mols. Hij 20U zelf Mols benaderen. Dat is echter nooit gebeurd. Uiteinde lijk ben ik naar hem toegegaan met het mandaat van het overi ge bestuur. Mols ging akkoord op de voorwaarde dat het hele bestuur achter hem stond. Aan die voorwaarde was voldaan. Op 20 november hadden we dus een nieuwe voorzitter. Op de contactavond van 25 novem ber heeft Van der Borden ech ter een aantal mensen weten om te praten. Met als gevolg dat dezen hun standpunt wijzig den en Van der Borden aan-~ bleef. Waarom is mij een raadsel. Toen was het voor mij tijd om er een punt achter te zetten. Op een maal genomen besluiten kan je niet zondermeer terugkomen. Ik beschouw Van der Bonden dan ook niet als de voorzitter van Rijnmond." „Er hebben zich daarna nog een aantal vreemde zaken af speeld. Aan de veranderingen is een brief gestuurd waarin wordt geschreven dat ik om gezondheidsredenen ben afge treden. Nu, daar heb ik harte lijk om moeten lachen- Tijdens de vergadering op 1 december, waarbij ik niet aanwezig was, is geloot wie mij zou opbellen dat mijn ontslag was aanvaard- Zijn dat nu grote mensen of een stelletje kinderen Gé van der Borden voelt er eerst niet veel voor om commentaar te leveren. „Wij.distantiëren ons volkomen van de uitlatingen van de heer Van Snek. Wat hij vertelt is niet waar, maar an ders had ik het ook niet ver wacht De vereniging vindt dat hij teveel vardiensten heeft ge- had om hem nog na te trap pen." .Ik heb nooit ontslag genomen. Ik heb alleen een brief geschreven waarin ik meedeelde dat mocht het waarrijn wat Van Snek ver- telde, ik dan zou opstappen- Toen bleek dat de kritiek niet van de ledenvergadering kwam maar van Van Snek zelf en nog een ander bestuurslid." „De heer Mols is nooit als voorzit ter benoemd. Er is afgesproken dat Mois minimaal door het dagelijks bestuur zou worden aangezocht. Dat is nu door kruist door een persoonlijke ak-. tie van de heer Van Snek." i Schiedam Bij de volleybal teams uit het Waterweggebied zijn deze week de dames van het Ittaassluisse MVC en die van Passage VCJ vrij. De over ige teams komen wel binnen de lijnen. Vanavond spelen de SheLl-dames thuis tegen ZVC, een mogelijkheid voor de Vlaardingsen om weer eens tot winst te komen. De Rotterdam se tegenstandsters van Shell nemen met slechts twee punten uit elf wedstrijden de laatste plaats in «n mogen voor de thuisclub geen probleem vor men. De heren van Passage VCJ spe len eveneens vanavond- De Schiedammers gaan in Rotter dam in sporthal Woudenstein Alcazar bestrijden. Alcazar neemt met zeven punten een bescheiden plaats op de ran glijst in en zal lijstaanvoerder Passage wel niet in moeilijkhe den kunnen brengen. De dames van Volley'68 zullen het 'morgenavond in eigen sporthal heel wat moeilijker krijgen. Tegenstandster is het onberekenbare Krimpen, dat achter Passage, Volley en Spirit de vierde plaats bezet. De da mes van Krimpen hebben dit jaar ook Passage al eens de voet dwars gezet en Volley zal dus op haar tellen moeten pas sen. Het herenteam van Volley speelt zaterdag een uitwedstrijd. Gast heer voor Volley is het Papend- rechtse Flits. De Papendrec ti ters hebben zes punten minder dan Volley, maar rijn in eigen sporthal erg sterk. Spelen de VI aar dingers even goed als af gelopen vrijdag tegen koploper Gerard de Lange, dan moet Volley, evenals in de eerste wedstrijd, tot winst kunnen ko men. Standen: derde divisie G. OVRA 11-33. NVC 11-28. Rosweil 111- 23. Be Fair 11-20. Gemini K U-20. Allides 11-13. Leski W 11-12. Tonegido II 11-12. v. Zan ten L IK 11-10. Advendo II11-6. Die Reeckse 10-3. Promotie klasse dames: Passage VCJ 13-37. Volley '68 12-33. Spi- lex Mastenbroek door breekt de defensie van Hob by S/K rit 13-28. Krimpen 12-25. Tena- co 13-24. Delta 12-23. Hobby' S/K 13-20. Meteoor 13-15. Ani- mo 13-15. Pendrecht 13-13. Ro- vok 13-10. Flits 13-4. Libanon 13-0. Eerste klasse B dames: TOP 12* 22. Schippers B 12-21. G de. Lange III 12-19. Alexandria U- 15. Shell 12-14. Intermezzo II 12-12. Rust W/A 11-10. Alcazar 9-7. Otte VC 11-5. MVC II11-5. Voveró 12-4. ZVC 11-2. Promotie klasse Heren: G. de Lange II 14-37. Krimpen 14-32.:.; Vollido 14-31. Schippers B 14- 31. Volley '68 14-26. SUedrecht sport 14-25. Flits 14-20. Animo. 14-20. WHV 14-19. Spirit II 14-,/ 18. Pendrecht 14-16. Foranto 14-: 9. Spirit'! 34-9, Delta II 14-min 6. Eerste klasse B heren: Passage VCJ 12-21. Intermezzo 12-20. Tenaco 12-14. Vollëy'68 II 12- 14. Libanon 11 12-13. G. de Lan ge III IM1. Schietbaan 12-10. Hobby S/K 12-10. Rövok 12-10. YUM 12-8. Alcazar 11-6. Data C/D 12-5. Een jaar geleden richtte een zware storm een ontzaglijke ravage aan. Bomen moesten het ont gelden, duinpannen wer den weggeslagen omdat het woeste zeewater er op los beukte- Schepen werden als een notedop op het strand geworpen zoals gebeurde met de Stardust Maandenlang was het strand van V Gravenzande n£ deze scheepsramp een be zienswaar dighei d. Het was toen. dat na ruim twintig jaar. uitgebreide dijkbewaking werd toegepast. Het dijkleger van bet hoogheemraadschap Delfland, driehonderd man sterk, werd opgeroepen en naar de bases Kijkduin, Arendsduin in 's-Gravemande en Maassluis gedirigeerd. Vanuit deze posten trokken patrouilles de duinen, in om te controleren waar het ging spannen. Andere eenheden bewaakten de. spoorlijn tussen Hoek van Holland en Maas sluis. Niet lang daarna reden vrachtwagens af en aan om zandzakken aan te voeren die werden gebruikt om zwakke plekken te beschermen. De storm van vorig jaar was zo erg nog niet maar de waterstand in Hoek van Holland was beang- stigend hoog. Mr. A. P. van den Berge, dijkgraaf van het Hoog- heemraadschap Delfland zegt: „Als de waterstand in de Hoek 2,80 meter is kan het er behoor lijk om spannen. Vergeet niet dat Delfland de meest gevaar lijke kuststrook van het land moet bewaken. Ons gebied strekt zich uit van Hoek van Holland tot aan, de grens van Wassenaar, De duinenstrook tussen Ter Heijde en de Hoek is gevaarlijk smal. Vandaar ook dat we tussen de maanden ok tober en april in feite constant „stand by" blijven omdat deze periode doorgaat als het storm seizoen". Het dijkleger bestaat uit vrijwilli gers die ieder jaar opnieuw een contract krijgen aangeboden. Men spreekt bij het hoogheem raadschap dan ook van dienst plichtigen. Ook worden er jaar lijks nieuwe contracten afgeslo ten met aannemersbedrijven die moeten kunnen garanderen dat ze hun zwaar materieel vrachtwagens en draglines in tijd van nood beschikbaar hou den. Niet zonder trots vertelt de dijkgraaf dat het dijkleger in januari 1976 binnen twee uur tijd was 'gemobiliseerd. Behoor lijk snel als men bedenkt dat er toen wel het een en ander fout ging in de organisatie. Maar dat buiten de schuld van het hoogheemraadschap om. Door rijkswaterstaat rijn regels gemaakt hoe er moet worden gehandeld bij noodsituaties. En juist rijkswaterstaat vergat de spelregels vorig jaar. Vóór de watersnoodramp in 1953 bestond er al een waarschu wingssysteem voor de waterke ringen. Na die tijd rijn er ech ter belangrijke verbeteringen aangebracht. Daaronder vallen onder meer de waakzaamheid en een goed sluitend controle systeem, op en nabij de dijken. Niet dat het dijkleger naar bed gaat met schoppen en zakken zanddat is ook weer niet nodig. Een zorgvuldig gefa seerd waarschuwingssysteem zorgt er voor dat men het on heil bijtijds kan zien aankomen. De organisatie die een overkoe pelende rol speelt in het geheel is de stormwaarschuwings- dienst Deze instantie geeft alle informatie door aan de belang hebbenden, bijvoorbeeld de wa terschappen. Men onderscheidt twee diensten nl. beperkte en uitgebreide dijkbewaking. Een telegram voor beperkte bewaking gaat uit wanneer er een te hoge wa terstand wordt verwacht Voor Hoek van Holland is dat 2.20 meter. Uitgebreide bewaking wordt pas bevolen als de hoog waterstand 2,20 meter gaat. worden. De stormwaarschuwingsdienst beschikt over een eigen weer- voorspeller, Daar beschikt men over een zogenaamde water standenschrijver die onder an dere de stand van het boezem water, de windrichting en -sterkte en hét getij in de gaten houdt. Deze apparatuur is on dergebracht in het DelflandhuL aan de Oude Delft Tijdens de storm van vorig jaar maakte ook Rijkswaterstaat gebruik van deze apparatuur. Na de storm In feite begint het „echte" werk voor het hoogheemraadschap pas na een storm. Dijkgraaf krijgt de weersvooruitzichten van het KNMI in De Bilt. Het hoogheemraadschap Delfland mr. Van den Berge blikt terug naar de Stardust. „Er werd toen voor tienduizenden gulden schade aangericht in de duinen. Het publiek liep dwars door de duinen en beschadigde de helmbeplanting op een vreselij ke manier. Iedereen weet dat helm de belangrijke functie heeft het duinzand bij elkaar te houden. Maar daar houdt nie* mand dan rekening mee. Lange tijd zijn wij bezig geweest om nieuwe helm te planten. Een zeer arbeidsintensief karwei omdat we eerst dood riet moe- tep aanbrengen waarop het zand kan „pakken". Pas daarna kunnen we beginnen met de beplanting. De grootste klus en tevens de duurste in de geschie denis van Delfland betreft de zandopspuiting op hetstrand van Scheveningen. In Kijkduin heeft Delfland dat ook willen 'doen maar om de een of andere reden is dat niet mogelijk. Het „waarom niet" is nu in studie. De waterschappen hebben door de eeuwen heen altijd een zeer belangrijke taak gehad. Acht honderd jaar geleden ontston den deze instellingen in dat deel van het land dat onder de zees piegel ligt. De eerste stukken land werden van dijken voorr zien en hiermee ontstonden de eerste poldert. Zij die-.aan een dijk woonden moesten die zelf onderhouden. Wie deze taak niet nakwam, werd zwaar ge straft Later werd de dijkbewa- king overgenomen door de wa terschappen al moesten de dijk bewoners daar natuurlijk'wel voor betalen. Dat Delft en omgeving zich door de eeuwen heen hebben gereali seerd „er waterig voor te staan" bewijzen wel de plaatsnamen zoals Dijkshoorn. Poeldijk, Schiedam en Wateringen. Na men die na de regende eeuw werden gevo.De zeer ver snipperde dijkzorg en de voort durende onenigheid tussen de kleine waterschapjes leidden tot de oprichting van het hoog heemraadschap Delfland. Dat was in 1319. Ruim 6 1/2 eeuw kunnen we dus rekenen op be scherming van het hoogheem raadschap ai is deze, zeker in de laatste twintig jaar, een stuk optimaler geworden. te Vlaardingen zoekt een Taak: zelfstandig verzorgen van vertrouwelijke korresponde ntie. onderhouden van kontakten met relaties en het regelen van afspraken. het organiseren van vergaderingen en het notuleren daarvan koördineren van werkzaamheden welke ver band houden met een aantal bestuursfurik- ties van de direkteur. leiding gaven aan de afdeling Algemene Zaken, waaronder ressorteert: de postbe- handeling, huishouding, inkoop en beheer kantoorbenodigdheden, etc. Niveau:. V.W.O.-ppleiding aangevuld met bijvoor beeld een secretaresse-opleiding. Leeftijd plm. 22 tot plm. 35 jaar. Uw sollicitaties gelieve u te richten aan: Direktie varvN.V. Slavenburg's Bank Postbus 73 Vlaardingen ,De huidige secretaresse mevrouw J. P. E. M. Jochims-Pattijn is gaarne bereid telefonisch inlichtingen te verstrekken. Telefoon 010- 35 20 55. na 19.00 uur 010-34 28 33. 1953. Nog vers in het geheugen Kom «en* gezellig langs in een Van onze 3 zaken Fa. DtRAG Boezem «eg 13fe 138. Rotterdam, tel-Ü1014Qbi9 r o. voormalige veemarkt. 200 mt» van Oostplein bereikbaar mei tramlijn 1,3.8,9 en 0ui36en37. F reerick plaats 9, Hillegersberg. tel. Q10-1877QQ bereikbaar mei lijn 4 en bus 35 en vanaf om liggerfde gemeenten meMijn2en4 Rubensplein 12, Schiedam tel. 010-261975 bereikbaar met bus 52. 54, 59 en vanuit VVestland'rnel lij" 53 Koopavonden geopend

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4