vzc Monde 11 Ing onderzoek in zaak Van dJer Bol Hennie Kuyten is weer helemaal terug Z&Jm Hans Jaap Oppenheim prolongeert titel Klappen voor Vlaardingen komen hard aan werkt zich omhoog in elitegroep Ten onrechte gele kaart gekregen99 VLAARDLNGER OOK ALS TRAINER SUCCESVOL ssiw^pfi^p DONDERDAG 20 JANUARI 197? HERSTEL VAN ADA PORS HEREN „Van mij mag hij levenslang krijgen" VLEUGELS Nico Jansen in Maassluis OPGAANDE LIJN BIJ ODI ORANJE NASSAU 6 Vlaardingen In de lan delijke zwemcompetitie, die na drie ronden nog onbedreigd wordt aange voerd door PSV, is VZC opgeklommen naar de zesde plaats. De Vlaar- dingers danken dit suc ces voornamelijk aan de goede tijden van Diane Edelijn op andere num mers dan haar speciali teit de rugslag, en Irma Voorham, het snel opko mende Vlaardingse ster retje. Daarnaast bleek Ada Pors weer op het goede spoor te zitten met haar 1.01.7 op ds 100 viij. Ook Rob de Gier verkeerde in een uitste kende vorm dankzij zijn 2.20 op de 200 rug. De Vlaardingse jeugd moest voorts gering terrein prijsgeven in het duel te gen AZC. Het Eindhovense PSV bleef onbe dreigd koploper, dankzij voor namelijk de werkwijze van trai ner Peter van. der Biggel aar. Deze trainer, die reeent nog als voorzitter bedankte van de trai nersvereniging, en het bondsbe- stuur verweet dat het zich wei nig inzet voor de sociale bege leiding van de jeugd, showde vorig jaar bij de Nationale zwemkampioenschappen al zijn talent en ook in deze jaarlijkse Cullighan-competitie is er voor de rest van de elf sterkste zwemclubs in ons land,, geen speld tussen te krijgen. Op de tweede plaats staat het Amersfoortse AZ en PC, dat tegenwoordig door Anke Ren ders wordt getraind. Opmerke lijk is bij de dames de terugval van het Amsterdamse Het Y, dat ergens onderaan staat Ook al stelde de vrije slag formatie van trainster Wil Storm de es- tafette 4 x 100 weer wat scher- per, tot 4.04.2. Het oude record stond op naam van VZC/Rït- meester in 4.05.8. Na drie zwe- montmoetingen ziet de stand er bij de dames als volgt uit: PSV, AZ en PC, VZC/Ritmeester, ZPA, Dinkel VZC/Vlaardingen, Mosa/Regio, Het Y, Zian/Vites- se, AZC en HPC. In het Kolpabad zorgden zowel de dames als de heren van VZC voor een onbedreigde overwin ning op AZC uit Alphen. Nadat Ada Pors er op de 100 vrij uitsprong in 1,01,7, leverde haar tijd op de 400 wisselslag per soonlijk ook een plak op, brons. Diane Edelijn begint de school slag steeds beter te beheersen en dat leidde tot haar overwin ning op de 400 wisselslag per soonlijk in 5-23-6. Ook Anneke van der Ende was in staat om enkele persoonlijke records te verbeteren. Zoals de 100 vlinder in 1.10 en de 400 vrij in 4.42. Haar zusje Corrie zorgde met een tijd van 5.24.5 voor een - verbetering van maar liefst elf seconden. Irma Voorham kwam op de 200 rug tot een derde plaats in 2.40.2, waarop Diane Edelijn 2.26.6 klokte en dat landelijk gezien - hoewel op 25 meter baden - de tweede tijd is na Enith Brigitha. Die zwom al 2^4.8. De dames-estafettes le verden voor de Vlaardingse zwemploeg ruime winst op. Bij de heren sprong Rob de Gier eruit met zijn 2.20 - eerste plaats - op de 200 rug, terwijl Frits Jan Edelijn zilver klokte in 2.23- Pim van der Werff fi nishte als eerste op de 100 school in 1.16.1 en Gerrit Buys werd tweede in 1.17.2. Maar ook de resultaten van Peter Jonk man - tweede op de 200 vrij in 2.12.6 - en Marcel Blomsteel - derde in 2.16.4 - spraken tot de verbeelding. Deze laatste zwem mer eindigde op de 100 vlinder op de eerste plaats in 1.13.8 en Peter Jonkman klokte hierop 1.23.3. Ook de jongste jeugd bracht de nodige punten bin nen, maar een intensievere trai ning is een vereiste om in de top te gaan meedraaien. De vierde zwemontmoeting vindt plaats op 30 januari, wederom in het Kolpabad, om 14.45 uur. 99 Vlaardingen FC Vlaardin gen stuurt aan op een mon delinge behandeling van de zaak Rob van der Bol, die afgelopen zondag tegen SVV geel en rood voor ogen kreeg en tussentijds mocht vertrekken van scheidsrechter Henk van Dijken. Op grond van een aantal „steekhoudende" be weringen van de Vlaar dingse middenvelder, heeft het stichtingsbestuur van de FC gemeend te moeten ingrijpen. Na het monde ling beraad, morgenavond in het KNVB-centrum in Zeist, heeft de tuchtcom- missie betaald voetbal het laatste woord- In zijn verweer schrijft Rob van der Bol onder andere, dat de gele kaart, die hij kort na rust kreeg omdat hij Wim den Haan ten val zou hebben gebracht, met juist is. „Ik heb*', verklaart hij, „toen ik de Schiedammer aanviel, gemerkt dat hij zich snel liet vallen. Voor mij veel te viug omdat ik nauwelijks aan een actie toe was1'. Ook over het krijgen van de rode kaart valt te filosoferen, „maar ik ben van mening dat, toen ik in duel raakte met keeper Bas van Noortwijk, hij zijn hoofd naar voren stak en tegen mijn rechterborst aan kwam. Daar hield hij een blessure van over. Verwondingen aan zijn gezicht omdat hij mij tegen mijn borst raakte. Dat hij later tegenover de pers verklaart, dat ik leven slang mag krijgen, moet hij we ten. maar als ik bestuurslid of trainer was, zou ik zo'n speler onmiddellijk op het matje roe pen. Het lijkt wel of ik de groot ste boef ben die op aarde rond loopt". Behalve de argumentatie van Van der Bol heeft FC Vlaardingen door Bas van den Berg advies ingewonnen bij John Fredenksstadt, een radiomede werker die als specialiteit heeft van elke scheidsrechter in het betaalde- voetbal bij te houden hoeveel gele en rode kaarten hij uitdeelt en om welke overtre dingen het ging. „Het blijkt", aldus het Vlaardingse bestuur, „dat Van Dijken koploper in iet betaalde voetbal is in het geven van gele en rode kaarten en dat dit alleen al bij Rob van der Bol in zijn carrière zeven maal is gebeurd". Van der Bot zèlft „Wanneer wij Van Dijken als scheidsrechter hebben, ben tk al gewaar schuwd, omdat hij mij altijd moet hebben1'. Trainer Theo Laseroms houdt zich wat be treft de gele en rode kaart voor Noortwijk Van der Roö var» öw BolroodV MV '1- Rob van der Bol op de vlakte. Afgelopen zondag liet hij al doorschemeren de kaarten voor zijn speler terecht te vinden". We moeten er niet te lang over zaniken", was toen zijn mening. Maar juist Laseroms is een type trainer die zó professioneel is ingesteld, dat hij alle beslissin gen in het betaalde voetbal van scheidsrechters, het missen van kansen en strafschoppen, enzo voort, bij voorbaat incalculeert. Nimmer kritiek heeft op Wit onze krant van afgelo pen maandag scheidsrechters, „omdat", zegt hij ook nu weer, „je zo'n man in rijn waarde moet laten". Het stichtingsbestuur van FC Vlaardingen denkt daar alt hans over dit geval een klein beetje anders over en hoewel de kans niet groot is dat Van der Bol zijn straf zal ontgaan, is het een proberen waard. Vlaardingen Voor Frans de Kruis is het seizoen nu al geslaagd. De „Michels van Zwaluwen", zoals hij zich in alle bescheidenheid noemt, omdat hij het managerschap bij de zaterdag eersteklasser ambieert en dit seizoen al een deel van zijn trainerswerk overliet aan hulptrainer Ed Klouwens, heeft van zijn team na een aarzelend begin een ijzersterke formatie gemaakt, die weinig zwakke plekken kent. Binnen afzienbare tijd is overigens 'wel verjonging noodzake lijk en in dat verband verkeert Zwaluwen in de gelukkige omstandigheid dat het tweede elftal, waar in zich noga! wat jeugd beweegt, ook tegen de top bij de reserves aanleunt. Recent is de rentree van Hennie Kuyten een gouden greep ge weest. De Vlaardinger, stond vele jaren terug nog onder con tract bij de eerste divisieclub Fort una, maar was slechts zel den in de A-formatie te vinden- Alleen bewaart hij mooie her inneringen aan een oefenpartij tegen AnderlecbL In het begin van de competitie viel hij uit de boot omdat de zwartwitte aanval, een plek waar hij het liefst opereert, overbezet was. Maar zie, Hennie Kuyten was ook op een andere plek in te zetten. Net zoals in zijn betaalde tijd in de defensie. Toen Werner van der Meer in de oefenperio de al vonnverlies vertoonde en dit voortzette in de „ouverture" van de nieuwe competitie en daarom moest worden ingelost, greep Kuyten zijn nieuwe kans met beide handen aan om de plaats, die van laatste man, te testen. En met succes tot dus ver. Hij zegt er zelf van: „Ik heb het daar uitstekend naar mijn zin. De laatste zes wed- strijden, die ik heb meegedaan, pakten wij elf punten. Niet gek voor een amateur. Ik schroom zelfs met mee de aanval in te duiken". Zoals de Vlaardinger demonstreerde tegen NSW. Hennite Kuyten dus weer hele maal terug bij de zaterdag eer steklasser. Ook al maakt hij bij de vogels in de eerste klas geen enkele training mee. „Ik ben", zegt hij, „dit seizoen trainer van het Hoogvbetse Animo H ge worden, de club waaruit ik ben voortgekomen en dat was voor het bestuur van de zondagafde- Imgs-tweedeklasser aanleiding om mij als trainer aan te stel len". Kuyten: „Ik mag wel zeg- door Bas van den Berg gen dat het met het eerste elftal goed voor de wind gaat Ik train de ploeg tweemaal per week uiteraard tram ik zelf ook mee en daardoor blijf ik uitstekend in conditie". De Hoogviietse formatie is ge zien de ranglijst m felle con currentie gewikkeld met het Schieclamse FCN '66 m de strijd om de eerste plaats en die confrontatie staat binnen niet al te lange tijd voor de deur. Animo H gaat dan op bezoek in sportpark Harga. Maar behalve rijn club staat bij Hennie Kuyten Zwaluwen vo- Viaardingen Het clubkampioenschap van tafelten nisvereniging Radio Molenaar is' gewonnen door Hans Jaap Oppenheim. Hij prolongeerde zijn vorig jaar veroverde titel door in de finale te winnen van Yung Yoo. Het bereiken van de finale van Yoo was één van de verrassingen van het geslaagde toernooi, waaraan bijna vijftig senioren deelnamen. Een andere verrassing was de uitschakeling van Aad van Op stal. Al in een vroeg stadium zelfs, want in de kwartfinale werd hij teruggewezen door routinier Sjaak van Opstal. Op zijn beurt werd Van Opstal ech ter in de halve finale weer ver slagen door Yoo. In de finale benadrukte Yoo rijn verrassend sterke spel, want hij dwong Hans Jaap Oppenheim tot drie games. Yoo won welis waar de eerste, maar Oppen heim liet rich verder niet ver rassen: 21—13,18—21 en 14—21. Kuyten (midden) ook voor iege tribunes uitblinker, in dit geval in Ahoy lop in de belangstelling. E)e Vlaardingse formatie moet het ook zaterdag tegen Kozakken Boys kunnen opnemen. Overi gens wel zonder Henk Nentjes, die enkele weken geschorst is naar aanleiding van onregelma tigheden tegen DOVO. Het riet er naar uit dat Van der Vlis rijn plaats weer zal innemen. Kuy ten als laatste man en dat hield tot dusver weinig goals tegen ui. Ook al zegt Hennie: „Ik doe het op'mijn dooie akkertje", hij weet dat de vleugelplaatsen bij Zwaluwen op het ogenblik zwak bezet rijn. En ook voor stopper Ben van Hofwegen is bepaald met het type speler om het „vuile" defensieve werk op te knappen. Veel hangt bij Zwaluwen nog al tijd af van de vorm waarin Leen Pijpers verkeert. Zonder hem mist de zwartwitte aanval de intelligentie en vooral de slimheid van dieptepasses. Leen Pijpers, waarvoor weer interesse bestaat bij Sparta, komt overigens niet voor in het districtself tal. Zijn onverbloem de uitspraken in deze krant dat hij zich te groot voelde om te gen het zuidelijk elftal in Oud- Beyerland in te vallen, viel ver keerd bij de technische com missie. Het gevolg, was dat hij daarna van- de lijst werd ge schrapt. Voorgoed? Maassluis Nico Jansen, de topscorer van Feyenoord, is volgende week, dinsdag weer in Maassluis te zien. Hij reikt dan de winst uit aan de EjHBO, die men heeft overgehouden aan Ministars, een show van super stars, waaraan de Feyenoorder eind vorig jaar zelf heeft mee gedaan. In het bowlingcentrum is hij dan in gezelschap van de Maassluise EHBO. Oppenheim mocht daardoor de Radio .Molenaar-cup voor een jaar mee naar huis nemen. Sjaak van Opstal, één van de spelers die Radio Molenaar des tijds op landelijk niveau bracht, moet de vereniging overigens gaan verlaten. 'Hij verhuist in februari namelijk naar Dord recht. Een tweede verlies achter de top is het vertrek van Hielke Brugts, die zo goed als zeker naar NOAD gaat. De clubtitels in de overige klas sen gingen naar: tweede klas:' 1. John Aartsen; 2. Martin van Benthum; 3 Sjaak Hoogendijk. Derde klas: 1. Wim Huisman; 2. Piet Tuitel; 3 Sipke André. Vierde klas: 1. Harrie Geelen; 2 Ben Louter; 3 Sjaak Dumortier. Vijfde klas: I. Huub Weltens; 2. Hans Antis; 3. Frits Angenent Gemengde vijfde klasse plus re creatie; 1. Leny van Ginneken; 2 Connie de Groot; 3. Jan Ster renburg. De Radio Molenaar trofee ging naar Rïen Hoogendijk. Hij ont ving dit kleinood uit handen van wedstrijdsecretaris Ton Stolk voor de beste persoonlij ke prestatie van de vereniging, door in de afgelopen competitie een honderd procent score te boeken. Vlaardingen Het microteam van Maassluis gaat één van de zwaarste wedstrijden van het seizoen tegemoet, namelijk bij Olympïa m Spij- kenisse, dat een heel ander speltype heeft, Oranje Nassau loert op revanche tegen Sagitta en Vlaardingen heeft weinig kans tegen het sterke Merwic, ODI zet de opgaande lijn voort en daarvan moet De Spartaan het slachtoffer worden, terwijl Harga er vrijwel zeker van is dat het NIO opzij kan zetten en steviger op de eerste plaats kan komen zitten. Het team van Vlaardingen lijkt langzaam maar zeker in de hoek terecht te komen waar de slagen vallen. Ook in de komende wedstrijd wordt het weer moeilijk. Het moet het opnemen tegen het sterke Merwic in Dordrecht Het eerste duel was in het voordeel van Merwic, terwijl Vlaardingen het erg moeilijk had. Vooral vlak na de rust krijgt de ploeg een onverklaarbare inzinking, die in de laatste vier wedstrijden binnen enkele minuten van de nederlaag een voldongen feit maakte. Weet Frans Vermeulen zijn ploeg over dat „dode" punt heen te tillen, dan krijgt Vlaardingen weer allure. Voorlopig start het als underdog en zal het de 'grootste moeite hebben om een neder laag te voorkomen. De ploeg van Oranje Nassau krijgt de kans om zich te revancheren voor de nipte 5—4 neder laag in het eerste dueL Toen gaf de formatie van trainer - Goetsch een comfortabele 14 voorsprong uit handen. Ditmaal mag men een gemotiveerd Nassau binnen de lijnen verwach- den. Bij verlies is het definitief uitgeschakeld. MAASSLUIS ten, dat Sagitta het vuur na aan-de schenen Stand: Sagitta 8—12, SC Olympia 7—11, O. zal leggen. Iets wat noodzakelijk is om de Nassau 8—9, Kwiek 8—8, IJsselvogels 7—6, minimale kans op het kampioenschap te behou- Nieuwerkerk 9—6 en Vriendenschaar 7—2. CKC Maassluis in de nieuwe training spakken. Olympia is een tegenstander, die Maassluis beslist niet ligt. Juist tegen tegenstanders als SC Olympia, die naast hard korfbal ook het slaan- en hakwerk niet schuwt, gaat De Jong Verzekeringen/CKC Maassluis vaak de boot m. Voeg dit bij het verschijnsel, dat SC Olympia 2 aan een sterke eindsprint bezig is, dan mag men gerust stellen, dat de Maassluise aanhang niet genist is op de einduitslag. De Jong Verzekeringen/CKC Maassluis kan dit duel 'alleen tot een goed einde brengen, als het zeer gedisciplineerd en geconcentreerd speelt, Zich dan ook strikt houdt aan de opdrachten van coach Kooijmans en rich niet laat verleiden ■tot hetzelfde harde spel als SC Olympia. Stand: De Jong Verzekeringen/CKC Maassluis 7-13, KOAG 3 6-10, Kwiek 2 7-8, Kapellen 7-5, SC Olympia 2 6-4 en Vriendenschaar 2 7-0. ODI speelt volgende week dinsdag in de Ener- giehal tegen Dc Spartaan. De wedstrijd begint onri22.Q5 uur. Na de goede wedstrijd, die ODI tegen Ter Gouw speelde, zit er duidelijk een opgaande lijn in het spel van de Schiedammers- Daarom rijn er winstkansen tegen De Span taan. De thuiswedstrijd werd slechts met 3—2 verloren en dat is voor ODI een reden om te proberen revanche te nemen en De Spartaan met lege handen te laten. Woensdagavond speelt SSC Harga in de Mar griethal de returnwedstrijd tegen NIO, aanvang 19.30 uur. Dat moet voor SSC Harga geen moeilijkheden opleveren om deze wedstrijd in winst om te zetten en daarmee nog steviger op de eerste plaats te blijven. Dè eerste wedstrijd werd destijds ook al gewon nen met 8—5. Het enige gevaar schuilt nog w onderschatting, maar daar zal1 trainer/coach Het team van De Jong Verzekeringen/CKC strijden tegemoet van dit micro-seizoen. Het Roel Evenblii ziin spelers ongetwijfeld op wij- Maassluis gaat één van rijn zwaarste uitwed- gaat op bezoek bij SC Olympia 2 in Spijkenisse. zen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6