Nieuwe studio geef t leden weer een kick i Blokje ^.rond/ Start onderzoek baarmoederhals kanker voor Zingen restauratie Nieuwe VOS- cursussen Wijkbijeenkomst in voorbereiding „WOENSDAG 26 JANUARI 1977 Koster mist collectegeld Duikhelm ontvreemd Gewond door luchtbuks- kogel Orgelconcert in Emmauskerk Papagaai verdwenen Diamanten echtpaar „Klaag"- avond Postzegel veiling Wedergeboorte van ziekenomroep tii'Üülli SYMBOLISCH tV' - Met auto over de kop Oude Sluis Klokken weg „Elektriciteit in huis" VD,'SC/WW 3 Schiedam De koster van de Grote Kerk in Schiedam heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal uit twee collecte bussen. Het vermiste bedrag wordt geschat op zestig i hon derd gulden. De twee bussen, die zondag tijdens de dienst de kerk doorgingen, stonden in de hal van het gebouw aan de zijde van de Nieuwstraat. Vlaardingen Het Vlaardingse duikbedrijf Holland Diving In ternational heeft het afgelopen weekeinde bezoek gehad van inbrekers. Vermist wordt een messing duikerhelm van het merk Heinke ter waarde van 6000 gulden. Voor tientallen guldens werd breek schade aan gericht Vlaardingen De filatelistenver eniging Vlaardingen en Omstre ken houdt volgende week dins dagavond haar jaarvergadering in zaal Triangel aan de Fran senstraat Tevens 2al een ge bruikelijke postzegel veilin g plaatsvinden. Het bestuur no digt iedereen, die postzegelver- zamelen als hobby heeft, uit voor deze avond. De zaal is om half acht open, de aanvang is om achtuur. Het eerste orgelconcert van dit jaar in de Emmauskerk aan de Kethelweg in Vlaardingen wordt op vrijdag 28 januari ge geven. Naast werken van Jan v.d. Berg Adriaan Schuurman en Willem Mudde zal de eigen organist Guus Korpershoek Preludium en fuga in G. van Bach, Sonate 2 van Mendels sohn, Suite in D. van Stanley en Toccata van Andriessen ten gehore brengen. Het concert begint om kwart over acht 's avonds en is voor iede reen gratis toegankelijk. Vlaardingen De kinderboerde rij in Holy mist een grijze rood- staartpapagaai. De vogel moet zondag na vijf uur *s middags zijn verdwenen. Maandagmor gen bemerkte men, dat de stal deur was opengebroken. De waarde van de papagaai be draagt 450 gulden. Vlaardingen Komelis Sterk en Maartje Sterk-Van Noordt vie ren maandag. 7 februari hun zestigjarige huwlijksfeest. Bur gemeester W. A. Kieboom brengt op die dag een bezoek aan het diamanten echtpaar op de Schiedamseweg 161. Vlaardingen In het Badhuis aan de Vlaardingse Valerius- straat wordt volgende week maandag een avond gehouden voor bewoners van de Van Bee- thovensingel. Parallelweg, Die- penbrockstraat en Vettenoord- sestraat. De bewoners hebben geklaagd over het slechte on derhoud van hun deuren en stalen raamkozijnen. Het is de bedoeling dat maandagavond besproken wordt hoe de proble men aangepakt gaan worden. De aanvang van de avond is om acht uur. Hoek van Holland Een 16-jari- Se jongen, die met zijn ouders m het Roomse Duin in Hoek van Holland aan het wandelen jvas. is in de hand getroffen door een kogeltje uit een lucht buks. Het moest in het Holyzie kenhuis worden verwijderd. De Politie heeft de schutter nog tnet kunnen achterhalen. „Als we een beetje zou den opscheppen over onze nieuwe studio, dan raag je genist stellen dat het een professionele ruimte is geworden". Zonder blikken of blozen ver kondigen Ellen Scheurkogel en Hans Eggink dat ze trots zijn op de nieuwe huisvesting van de Zieken en Bejaarden Omroep Vlaardingen (ZBOV). Op de eerste verdieping van het zusterhuis van het Holyziekenhuis zijn twee kamers veran derd in een echte stu dio, waar vanaf afge lopen zaterdag weer allerlei programma's voor de Vlaardingse zieken en bejaarden worden opgenomen. Ellen en Hans. respectievelijk algemeen bestuurslid en voorzitter van de ZBOV, zijn dus erg in hun nopjes met de nieuwe ruimte. Voomtter Hans zegt zelfs: „De nieuwe studio heeft de leden een echte kick gegeven. Er is weer enthousiasme, men door Kees Jonker heeft er weer echt zin in. Je zou in feite kunnen spreken van een zekere wederge boorte. De wedergeboorte van de Vlaardingse Zieken en Bejaarden Omroep". Op een feestje in 1969 kwam Hans Eggink een aantal mensen van de toenmalige Holy Zieken Omroep (HZO) tegen. „Ze hadden het alleen maar over de ziekenom roep", 2egt de nu 23-jarige Vlaardinger, „het was duide lijk een gemeenschappelijke hobby van het gezelschap, Dat waren mijn eerste con tacten met de HZO. Zoals zo vaak gebeurt, kwam van het een het ander en voordat ik het eenmaal goed besefte, was ik lid geworden van de HZO". In 1971 ging de HZO een fusie aan. Vlaardingen kende na melijk nog de Radio Om roep Vaartland (ROVA). De HZO en „zendbroeder RO VA werden samengebundeld in één organisatie: de ZBOV. „De ROVA zond uit In de bejaardentehuizen Vaart land en De Meerpaal. De ZBOV ging deze taken nu op zich nemen. Na verloop van enige tijd moesten we Vaartland van ons lijstje schrappen", vertellen Hans en Ellen, „het bestuur van Vaartland kon zich niet meer verenigingen met de programma's die wij maak ten. Ze voldeden niet meer aan de eisen van het Vaart- Jandbcstuur. De bewoners van het bejaardentehuis tïHSS* ten blik in de nieuwe studio van de Zieken en Bejaarden Omroep Vlaardingen. hielden er echter een andere mening op na. Zij vonden het nog wel leuk om naar onze uitzendingen te luiste ren. Het opnemen van de program ma's voor Vaartland was een problematische zaak. We hadden namelijk een piep klein zijkamertje tot onze beschikking, De technische kamer - daar worden de pro gramma's op een band gezet - was een stuk verderop in de gang. Je kon elkaar dus met zien, de enige verbin ding was een koptelefoon. Tot overmaat van ramp lie pen door het kamertje, waar alles werd opgenomen, de waterleidingen en riolerin- gen van de bejaardenflat Als je met een opname bezig was, werd je vaak gehinderd door het gekletter van ie mand die doortrok- En dat gaat op den duur wel verve- Ier.. Vooral 's avonds was het erg. Ais die bejaarden een feestje gaven op hun kamer, dan kon je zowat wel ophouden met opnemen. Al spoedig na de fusie tussen de HZO en de RQVA kreeg yde nieuwe ZBOV een ruimte aangeboden in het oplei- dmgsgebouw voor de ver pleegsters van het Holyzie kenhuis. Tot vorig jaar no vember heeft de ZBOV daarvan gebruik gemaakt Hans Eggink: „In dat ge bouw hebben we eigenlijk een hoop ellende gehand. Twee keer hebben we het gebouw - de oude bouwkeet van het Holyziekenhuis - on verhoeds moeten verlaten. Eén keer ontplofte de ver warmingsketel. Het was zo'n knal dat het dak de lucht in ging. We moesten verhuizen naar de Meerpaal. Daar kre gen we een zeer luxe berg hok. Na een half jaar konden we gelukkig weer te rug naar het opleidingsge bouw, De oude ruimte was inmiddels een beetje opge knapt. Zo waren bijvoor beeld betonvezelplaten aan gebracht voor de geluidsisi?- latte. Dat - en is nog steeds - hard nodig, anders lijkt 't net of je in koelblik zit te praten. Het technisch ge deelte was voorzien van een gloednieuw mengpaneel, dat we zelf gefabriceerd had den". De ZBOV heeft nooit hoeven klagen over zijn installatie. Van het blindeninstituut Rotterdam kreeg men eens drie bandrecorders te koop aangeboden voor een sym bolische prijs: één gulden. In het voorjaar van 1976 werd de ZBOV opgebeld door de secretaresse van Max Tailleur, die met zijn actie „Geef Max de zak" geld had opgehaald in Vlaardingen. Het is de be doeling van deze actie om geld bijeen te brengen voor korte vakantiereisjes voor bejaarden. De Vlaardingse bejaarden bleken niet zo veel zin te hebben in vakan tie, Vandaar het telefoontje van Max' secretaresse. Maar liefst zesduizend gulden werd in principe vrijgege ven onder de voorwaarde dat het geld goed besteed zou worden. Van dit geld kocht men drie nieuwe Re- voxbandrecorders, want de ouden waren aan vervan ging toe, In november van het vorig jaar uiteindelijk zei men de studio in het opleidingsge bouw bij het Holyziekenhuis vaarwel. Het gebouw moest worden ingericht als opsla gruimte voor de apotheek. De verpleegstersopleiding was intussen verplaatst naar het Noletziekenhuis in Schiedam, Op de eerste ver dieping van het zusterhuis van het Holyziekenhuis wer den twee kamertjes ont ruimd. Ellen Scheurkogel verhaalt: „In eerste instantie waren er nog wat moeilijk heden. In de tussenliggende wand moest namelijk een gat komen, 2odat een raampje gemaakt kon wor den. Dit is gewoon nodig. Vanuit het technische ge deelte moet je het opname gedeelte kunnen zien. Je moet aanwijzingen kunnen geven. Het probleem was nu dat die tussengelegen wand een draagmuur was. De ar chitect moest tenslotte be slissen dat er toch een gat dn de muur gemaakt mocht worden". Na twee maanden koortsach tig bezig te zijn geweest, heeft men afgelopen zater dag weer gedraaid. De nieu we studio zal binnenkort of ficieel geopend worden. Hans Eggink en Ellen Scheur kogel zien het weer helemaal zitten met de ZBOV. „Op een gegeven moment kwam er vorig jaar een beetje de klad in, het was enigszins een aflopende zaak", ver klaart het tweetal. Een maand of twee geleden werd door de ZBOV een oproep in de kranten gedaan: „We willen meer leden!" Tot gro te vreugde en verbazing van het oude ZBOV-kader. dat was geslonken tot een vijf tiental mensen, meldden zich zo'n dertig nieuwe le den. De Zieken en Bejaar- .•den Omroep Vlaardingen gaat met nieuwe energie de toekomst tegemoet Signalement: Naam: Jasper Ras: bastaard Schotse Collie Leeftijd: 5 1/2 maand Geslacht: Mannelijk Kleur: bruin/Wit Beharing: enigzins half lang Het is duidelijk dat Jasper het bloed van een Schotse Collie in zijn aderen heeft stromen. Het is alleen ver mengd met dat van een ander ras. Zijn lange snuit doet in ieder geval zijn kop denken aan een Schotse Collie die erg populair was, toen de serie op de televisie was met als hoof drol Lassie de Schotse Col lie. Zoals gezegd, Jasper is waar schijnlijk een kruising. Zijn haar is dan wel niet zo lang, maar helemaal kort is het ook weer met. Het is een vrolijk hondje hetgeen je kunt verwach ten van een hond van zo'n 5 1/2 maand. Alles trekt zijn aandacht en hij wil met alle vreemde dingen even kennis maken. Zo ook zal het in het gezin gaan, waar Jasper eventueel ge plaatst gaat worden. Hij zal het huis van onder tot boven willen onderzoeken. Gaat een kastdeur open, dan zal hij er waarschijn lijk nog eerder bij zijn dan degene die iets uit de kast moet hebben. Erg nieuws gierig dus. Hij staat nog open voor alle nieuwe din gen en moet nog veel leren. Er zal hem zo langzamer hand bijgebracht moeten worden, wat door de vin gers gezien kan worden en wat met Men moet echter altijd respecteren dat een hond het reeht heeft niet te luisteren, mits het uite raard niet te gek wordt. Tenslotte heeft ook een hond zijn eigen wil en hoeft hij niet helemaal slaafs te zijn. Zijn vonge eigenaar, heeft hem naar dierentehuis Hargahoeve aan de Sport- laan 2 te Schiedam ge bracht, omdat hij en na tuurlijk ook de bazin er erg tegen op zagen om Jas per op te voeden. Natuur lijk heeft men er veel ge duld voor nodig en wan neer men denkt dit niet op te kunnen brengen, moet men niet aan een jonge hond beginnen. Jasper is al helemaal ingeënt en zou dus zo met zijn nieuwe baas en/of bazin meekun nen. Men moet zich ook realiseren dat meestal de bazin de gehele dag met de hond „opgescheept" zit, terwijl de baas overdag zijn brood moet gaan verdienen. De bazin moet zich dus reali seren dat zij het meeste met de hond moet optrek ken. Heeft zij bezwaren te gen het nemen van de hond, dan is het beter dat men niet aan dit huisdier begint Nu nog even de andere die ren vermelden die in die rentehuis Hargahoeve zit ten: p Honden: 2 herders, reuen van 7 maanden; een bastaard Ierse Setter, teef, 6 maanden; 2 bastaard reuen van 1 1/2 jaar, één van 10 maanden en één van 2 1/2 jaar, en een bas- taard-teef van 2 jaar. Poezen: een poes van 8 maanden, één van 5 jaar en één van I jaar. Hoek van Holland Een automo bilist uit 's-Gravenzande is op de Dirk van den Burgweg uit de bocht gevlogen, toen hij de2e te scherp nam en daarbij de betonnen stoeprand raakte. De wagen schoot door de midden berm en sloeg vervolgens op de andere rijbaan over de kop. De man kwam mét de schrik vrij. De wagen was rijp voor de sloop. ,Hoek van Holland Vandaag is men gestart met het houden van een onderzoek naar baar moederhalskanker in Hoek van Holland. Het onderzoek, dat is bedoeld voor vrouwen in de leeftijd van 35 tot en met 54 jaar, wordt gehouden tot en met 3 februari. Bij het wijkgebouw De Hoekstee aan de Mercatorweg is een por- Met dit speciale onderzoek dat tocabin geplaatst, waarin het snel en eenvoudig kan worden uitdrukkelijk verzocht op de af gesproken tijd te komen. Iedere vrouw krijgt van de GG en GD de uitslag van het onderzoek. Opgemerkt wordt dat de ziekte, kanker aan de baarmooderhals kan worden genezen wanneer ze tijdig genoeg wordt opge spoord. onderzoek wordt gehouden. Ie dere geselecteerde heeft een op roepkaart ontvangen waarop de datum en het tijdstip van onderzoek staan vermeld. Met het oog op de beperkte ruimte in de portocabin wordt men uitgevoerd (het nemen van een uitstrijkje), is' het mogelijk het begin van deze ziekte te ontdek ken, zodat er zonodig tijdig iets aan gedaan kan worden. De kosten van het onderzoek be dragen twee gulden. Vlaardingen Half februari gaan twee gloednieuwe VOS-cursussen van start. VOS betekent Vrouwen Oriënteren zich in de Sa menleving, De cursussen worden gehouden in het wijkcentrum 't Nieuweiant en in het wijkcentrum van de Vettenoordsepolder aan de Valeriusstraat. De les sen worden opgezet door een groep vrouwen, die voortkomt uit zowel poli tieke als niet-pobtieke or- ganisaties, waarin vrouwen elkaar ontmoeten. De VOS-cursus is bestemd voor de vrouw die na de lagere school geen of heel weinig onderwijs heeft kunnen genieten. Vanaf 16 februari wordt op elke woensdagochtend tus sen negen uur en half twaalf „les" gegeven. De kennismakingsochtend wordt gehouden op 9 fe bruari. De kosten voor de cursus bedragen slechts twintig gulden. Belangstel lenden kunnen zich opge ven bij Ali Ploeg, tel. 348900; Riet Steehouwer, tel. 710458; Jacqueline de Beer, tel. 742343; en Els Voss. tel. 346580. plaats, waarop de agenda vast gesteld moet worden voor de wijkbijeenkomst van woens dagavond 16 februari Vlaardingen Bewoners van de Babberspolder en Vlaardinger Ambacht kunnen donderdag avond hun problemen rond ver keer, onderhoud van woningen, renovatie enzovoorts naar vo- Op deze bijeenkomst zijn leden ren brengen in het wijkcentrum van het Vlaardingse college van 't Nieuweiant. In het houten B. en W. aanwezig om vragen gebouw aan de Goudsesingel 87 van de wijkbewoners te beant- vindt een voorbereidingsavond woorden. Met grote blijdschap nemen wij kennis van het feit, dat bedrijf Walraven en Dekker uit ons dierbare gebied gaat verdwij nen. In een artikel in deze krant van vrijdag jl. zegt heer Dekker dat de werkgroep bestaat uit jongens die schijnbaar te vee! vnje tijd hebben. Echter gaat het hier om alle gezinnen en bedrijven die (op een enkele uitzondering na zoals het voor genoemde bedrijf) streven naar behoud en herstel van het histo rische milieu van de Oude Sluis en omgeving. Wij hopen dat zich er zo snel mogelijk een eigenaar zal vestigen, die geen kans ziet tijdens zijn werktijd een permanente afbreuk aan de buurt te doen. Aldus de in de schaarse vrije tijd gemaakte reactie van de werk groepsleden, die alleen naast hun dagelijks werk ook nog opbouwwerk trachten te doen. Werkgroep Oude Sluis Schiedam-Centrum Schiedam Om de last van de restauratiekosten van het orgel wat te ledigen worden twee tot drie maal per jaar zang- en orgel avonden gehouden in de St. Janskerk. Het orgel van de Grote of St. Janskerk aan de Grote Markt heeft in het begin van de jaren zeventig een grootscheepse res tauratie ondergaan. Een deel van de kosten werd betaald uit subsidies en een aantal potjes. Maar een rest rust nog steeds als een last op de toch al niet zo brede financiële schouders van de Hervormde Gemeente, Met de belangeloze medewerking van de Hervormde Koren, de Christelijke Harmonievereni ging Harpe Davids en de orga nist J. P. Bekkers worden nu jaarlijks een aantal concerten gegeven. De eerste van deze zangavonden wordt gehouden op 4 februari. Medewerking wordt verleend door Harpe Davids, The Young Voices, het Opstandingskerk- koor, het Kethels Kerkkoor, de organist J. P. Bekkers het be-" jaardenkoor Samen zingen en het publiek, dat ook wordt uit genodigd tot samenzang. Het programma begint om tien voor aebt. De toegang is vrij. Maar aan het eind van de avond wordt een collecte ge houden om de restauratie schuld te kunnen kwijten. Schiedam Uit het pakhuis van koopman M. K. (45) in de Van Beverenstraat zijn twee maho niehouten klokken gestolen. De waarde daarvan is vijfhonderd gulden. Inbrekers kwamen bin nen door een hangslot te force ren. Gaardingen De wijkvereniging Vettenoordsepolder gaat een cursus „Elektriciteit in huis" or ganiseren. Iedereen - vanaf vijf tienjarige leeftijd - kan hier aan meedoen. De cursus zal gehou den worden in het informatie centrum Het Badhuis aan de Valeriusstraat, Vlaardingen. Vanavond is een eerste kennis makingsavond voor belangstel lenden. De kosten bedragen zeven gulden vijftig voor de gehele cursus.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3