Schiedam zoekt jonge honkballers „De competitie !3emngIi]ker*!', Nico overhandigt rampeiitasêen aan EHBO NO AD gastheer van SKF novote TSB contra SVV-jeugd ...in novotel DONDERDAG 27 JANUARI 1977 Remmerswaal: „Onroerend goedbelasting niet meer te betalen Supporters naar Vitesse Uit opbrengst van Mini-stars VFC-dames krijgen een trainingspak Passage en Volley zijn het niet elkaar eens: UNIEK gewoon lunchen in een oergezellig restaurant... GEPOWttfiOt VD,'SC/WW 5. RKWIK luidt de noodklok Vlaardingen De onroe rend goedbelasting is voor de voetbalvereni ging RKWIK niet meer te betalen. Op de verga dering van de sectie voetbal van de Vlaar dingse raad voor sport en recreatie, kwam Jan Remmerswaal, praeses van die club, er eerlijk voor uit, dat er voor de circa 2500 gulden over dit jaar subsidie moet komen, evenals de hal vering over 1976, anders kan de belasting over dit jaar niet worden vol daan. Het dagelijkse bestuur van de vrsr adviseerde de voetbalvereniging deze week schriftelijk een verzoek om subsidie in te sturen en er tevens een financieel overzicht bij te doen. Eerder kwam de sectie voetbal van diezelfde sportraad tot de slotsom, dat RKWIK eerst con. tact met de voetbalvereniging De Hollandiaan, eveneens in park *t Nieuwelant, moet gaan opnemen, alvorens de brief aan het db te schrijven. Ook de SV De Hollandiaan heeft de opstal len in eigendom en is thans ook, in tegenstelling tot de rest van de Vlaardïngse voetbal clubs - die alles inbeheer heeft van de gemeente ernstig ge dupeerd. Eerder trok de watersportvereni ging De Bommeer aan de bei bij b en w omdat zij de onroerend goedbelasting niet kon betalen. Voor dit "jaar staat die vereniging geboekt voor zegge en schrijve vijfduizend gulden, maar gezien een uit spraak van de gemeenteraad, vorig jaar november,^iet het er niet naar uit dat de waterspor ters van hun last worden be vrijd door de overheid. Naar aanleiding van verzoeken uit de Vlaardingse sportwereld, besloot de gemeenteraad om de belasting op onroerend goed met de helft te verminderen, maar wel met de restrictie, dat die vermindering alleen geldt voor sportclubs die hun sport bedrijven op gemeentegrond. „Omdat de wav De Bommeer", zegt het dagelijkse bestuur thans in een mededeling aan de leden van de vrsr, „geen eigena- door Bas van de Berg resse is van zowel de opstallen als de grond, wordt geen hal vering van het bedrag toege staan". In de vergadering deze week van de vrsr drong afge vaardigde Van der Meer daar om aan op een uiteenzetting van de wethouder van finan ciën, Ijsbrand van der Velden, in een volgende bijeenkomst van die raad. RKWIK'svoorzitter Jan Rem merswaal vroeg zich op de bij eenkomst van de voetbalclubs nog af waarom alleen kerkelij ke en maatschappelijke.instan ties vrij van onroerend goedbe lasting zijn. Antwoord: Het is wettelijk geregeld dat alleen zij daarvoor in aanmerking ko men, omdat het overmogende organisaties zijn. Het dagelijks bestuur tekent er tot slot nog bij aan, dat te allen tijde die belasting moet binnenkomen. Niet van de sportclubs, dan maar van debevolking zelf, die daarvoor hogere aanslagen krijgt, ,Db motie Barendregt", aldus af gevaardigde Jan van Zelm van de voetbalvereniging HVO, had tot resultaat, dat de clubs over 1976 maar de helft behoefden te' betalen. Waarom maken we ons weer niet sterk? Er werden vergelijkingen getrokken met andere steden in ons land, die wel de onroerend goedbelasting voor de sportclubs hadden af geschaft, maar de Vlaardingse raad voor sport en recreatie bleef bij zijn standpunt, dat sportclubs, die door betaling er van in hoge nood komen, een beroep op het db kunnen doen, maar wél met overlegging van een (gefundeerd) financieel' overzicht. De voetbalvertegenwoordigers praten uitvoerig over de onroerend goedbelasting Vlaardingen De stichting FC Vlaardingen laat zondag een extra bus rijden naar leider Vitesse -n Arnhem, Supporters kunnen 2ich daarvoor opgeven tot morgenmiddag 14 uur bij sigarenmagazijn Het Westen aan de Van VGravendijkplein in Vlaardingen. Kosten twaalf gulden per persoon. De bus ver trekt zondag om 12 uur van hetzelfde adres. Vlaardingen De selectie van de Vlaardingse voetbalvereniging TSB speelt vanavond een liebt- wedstrijd tegen het C-elftal van SW. De wedstrijd, die in Vlaardingen wordt gespeeld, begint om 20.00 uur. mm Maassluis Nico Jansen was er zelf voor naar Maassluis gekomen gLa om de opbrengst van de mini-stars te overhandigen. Deze sports- lf| how werd op 25 november vorig jaar gehouden. De opbrengst e| daarvan was bestemd voor de Maassluise afdeling van de EHBO. g| aldus de heer Olthof, „Ons f|| werk is daarom afhankelijk i|| N van de kollekte en andere bij- WÊ v dragen". gil Wat de mini-stars overigens be- lp treft, een herhaling zit er door ||j, De organisatoren, Willem van den Bosch en Jos Bemelmans, kon den zich tevreden tonen. De EHBO kon verrijkt worden met liefst 17 rampentassen en 6 rampenkoffers. Feynenoord-ve- dette, Nico Jansen, de winnaar van de mini-stars, reikte het rampenmateriaal uit aan voor zitter J. Olthof. Willem van den Bosch: „Ondanks dat de belangstelling wat tegen viel, was het financieel toch een sukses". EHBO-voorzitter Olt hof beaamde dat gaarne. „Met deze uitbreiding van ons mate riaal zijn we geweldig blij, al hopen we", aldus de EHBO- man, „dat het nooit gebruikt behoeft te worden". Voorzitter Olthof wees' daarbij op de realiteit, de industrie aan de overkant van de Waterweg. „Ui teindelijk leven we hier op een vulkaan", zo liet hij beangsti gend weten. „Door de op brengst van de mini-stars zijn wij geweldig geholpen", aldus voorzitter Olthof. „Ik hoop dat de gemeente en het bedrijfsle-" ven nu ook eens over de brug komen". Olthof wees daarbij op de toezeggingen van de ge meente. „Tot dusver zijn die nog niet waargemaakt". Dringend behoefte is er aan een garage voor het stallen van een ambulance, maar ook de in het vooruitzicht gestelde 15G0 gul den voor overalls en helpen zijn er nog steeds niet. „Ook op de rampen-aanvragen aan het be drijfsleven is het echter nog steeds wachten", aldus voorzijl- ter Olthof. Daarom waren de mensen van de eerste hulp blij met de op brengst van de mini-stars. „Van de gemeente krijgen we slechts 25 gulden subsidie per jaar", het sukses zeker in. Waarbij aan een groter regionaal ver band wordt gedacht. Het plan is om in november in het West- lan'd een tweede mini-stars te houden. Aan de derde prestatieloop van de sv en hv Schiedam, op zaterdag 12 februari, ver leent De Amstelbron zijn medewerking. Deze sportie ve manifestatie staat open voor alle actieve voetballers, honkballers, softbalsters, trimsters, heren so ft baliers en zaalvoetballers van de Schiedamse club. Men kan kiezen tussen de afstanden 3 1/2, 6, 8 172 en 16 kilometer. Inschrijven vanaf 12 uur. Bij de voetbalvereniging SVDPW worden alle lolbroe ken en aanverwante figuren op zaterdag 26 februari op het carnavalsfeest verwacht Alaaf. De jeugd van Fortuna kan zijn toernooien al in de schoolagenda schrijven. Naast een internationaal toernooi voor de pupillen in Duitsland in mei neemt het A-team deel aan toer nooien bij VÏOS, WFC, de nederlaagserie van Hennes DVS, Beverwijk, HOV en DCV. De keihakles bij HBS5 is langzaam uit zijn winter slaap ontwaakt Een extra lange slaap deze keer, omdat het Prinsenbal niet door ging en nu iedereen dit is voor het grote carnavals feest op zaterdag 12 februari op Harga. Naast de bóeren- blaaskapel, de volledige raad van elf en prins carna val zal ongetwijfeld the new specials hun aandeel leveren in het onvervalste carnavals feest. Schiedam zoekt jeugd die opgeleid wil worden voor honkballer, in de leeftijd van 14 tot en met 16 jaar. Diploma's worden niet ver eist, wel een goed humeur. En er zal met vakantie-af spraken rekening worden gehouden. Aanmelden bij Wiebe Pannekoek, tel. 701242. De eerste inspraakavond van handbalvereniging De Hollandiaan met betrekking tot het nieuwe complex in Hoiy-Noord is een groot suc ces geworden. Ook ten aan zien van het gevoerde beleid had er niemand op- en aan merkingen. Eén lid had wel aanmerkingen, Nelis Assen berg, op de public relation- s Dat verschillende sponsors ook aan de dames denken bewees de geldschieter van VFC. Hij schonk het dame selftal van de Vlaardingse club namelijk een splinter nieuw trainingspak voor alie speelsters. Zou het dames voetbal dan toch erkend worden? Het jeugdfeest van de hoc- keyveremging Asvion is een groot succes geworden. Er was in feite maar één pro bleem: de muziekjongens hadden de verkeerde platen meegenomen. Iets dat snel werd opgelost want diverse jeugdleden sprongen op hun fiets bij het horen van de muziek om thuis de eigen (en dus betere) schijven op te halen. Ook de korfbalvereniging Succes gaat feestvieren. Op 29 januari zal de kantine vanaf 20.00 uur open zijn om de leden te laten deelnemen aan het „sokkenbal". Wel verzoeken de organisatoren schone sokken aan te trek ken omdat er niet genoeg knijpers in de kantine be schikbaar zijn Het was druk op de laatste dag van de Zesdaagse in Ahoy. Onder de toescboou- wers ook de selectie van Ex celsior Maassluis inclusief de dames. De mannen van VFC zouden ook komen. Maar omdat het clubblad vermeldde dat men op dins dag 25 februari zou gaan, zullen een aantal spelers nog wel met spanning een maandje wachten ADVERTENTIE. Vlaardingen In verband met het bekerprogramma deze week geen distrikscompetitie- wedstrijden voor de volleybal lers in het Waterweggebied. Wél spelen de dames van het Maassluise MVC voor de lande lijke competitie. Vanavond om kwart over negen ontvangt de Maassluise ploeg het team van Gemini Kangaroe's in de Olympiahal. Schiedam Twee weken na de start van de ereklasse, begint de competitie zaterdag ook voor de andere landelijke afde lingen. NOAD komt daarbij weer uit in de hoofdklasse, Ra dio Molenaar speelt nu in de promotie-hoofdklasse, terwijl Bowling Maassluis TOG het nog altijd met een plaats in de overgangsklasse moet stellen. NOAD begint de competitie met de thuiswedstrijd tegen SKF. Geen onbekende tegenstander, want' in de najaarscompetitie zaten beide teams ook in dezelf de afdeling. NOAD won toen beide malen met 9-1, maar of de ploeg uit Veenendaal zich opnieuw naar zo'n grote neder laag zal laten spelen is nog de vraag. NOAD zal SKF in ieder geval niet dienen te onderschatten, in welk geval de winst zeker thuis zal blijven. De wedstrijd wordt ffcspeéld in de Korenbeurs en begint zaterdagavond om zes uur. Radio Molenaar debuteert in de promotie hoofdklasse, Voor de Vlaardïngers betekent dat de uitwedstrijd tegen Phoenix 2 in. Delft. Hetgeen ongetwijfeld een zware tegenstander zal zijn, want de Delftenaren degradeer- den uit de hoofdklasse. Bowling Maassluis TOG gaat op nieuw proberen de overgangs klas te verlaten. Waartoe zater dag ide eerste stap kan worden gezet ten koste van het onbe kende Dito uit Groptebroek. Deze wedstrijd wordt gespeeld in de gymzaal aan het Fenseo- liusplein te Maassluis. De aan vang is om twee uur. In dezelfde afdeling H van de "overgangsklasse speelt ook De Korenbeurs 2. De reserves van de Schiedamse ereklasser spe len uit tegen Wibats 2. In de ereklasse is er slechts één wedstrijd, die tussen Interlance. en Midstars. Voor De Koren beurs, dat vrij is, niettemin toch van belang. Immers, samen met deze twee teams zal De Koren beurs moeten strijden om het behoud van het ereklasser- schap. Gemini K neemt met twimg pun ten de vijfde plaats in op de ranglijst. MVC, dat tweede staat met een forse voorsprong op nummer drie, is kompleet en hoeft ook deze tegenstander niet te vrezen. Een overwinning lijkt dan ook vanzelfsprekend voor MVC. De enige Waterwegteams, die nog in de bekerstrijd zijn gewik keld, zijn de damesteams van Passage VCJ en van Volley '68. Het lot heeft gewild dat beide competitierivalen elkaar deze week ook voor de halve beker finale ontmoeten. Volgens de loting was het een thuiswed strijd voor Passage. Maar om dat de Schiedamsen niet over de sporthal beschikken, maken zij dankbaar gebruik van het aanbod van Volley om in de Vlaardingse sporthal te spelen. Passage coach Hans Soeters; „Een unieke gelegenheid voor ons om buiten de competitie om eens kennis te maken met de kracht van Volley op eigen terrein." Passage lijkt er op gebrand dit bekerduel te win nen. Hans Soeters: „Hoewel ik het kampioenschap voorop stel, wil ik, nu de gelegenheid zich voordoet, een gok op de dubbel wagen." Omdat Greet van Norde binnen kort moet afhaken wegens een hardnekkige blessure waaraan zij geopereerd moet worden en dan voor de rest van de compe titie is uitgeschakeld, hebben de speelsters van Passage onder ling de afspraak gemaakt, kost o Coach Hans Soeters spreekt zijn team toe. Passage wil in ieder geval winnen. er d mei jen tal otteWes wat het kost de beker te win nen. Juist voor huij onfortuin lijke teamgenote, die in haar loopbaan nog nooit eer beker Of competitietriomf meemaak te, willen zij alles op alles zet ten. „Deze afspraak heeft mij toch wel-goed gedaan," zegt Hans Soeters, „en ik heb mij er dan ook volledig achter gesteld. Wij gaan dus naar Vlaardingen om te winnen." Ook Volley is er op gebrand om juist deze wedstrijd te winnen. Coach Ton van Yperen zegt hierover: Ook ik sla de compe titie hoger aan dan de beker, maar ik wil wél winnen. Vooral nu zich weer eens de gelegen heid voordoet een topwedstrijd te spelen, waarvan er in deze competitie te weinig voorko men, Afgelopen vrijdag heeft Volley In de topper tegen Krim pen bewezen ook mentaal erg sterk te zijn. Ik heb dan ook het volste vertrouwen in mijn team." Opnieuw een wedstrijd van hoog niveau dus in de Vlaardingse sporthal, waarvan niemand de uitslag zal durven voorspellen. Volley is vooral op eigen terrein erg sterk, maar ook Passage komt gemotiveerd aan de start. Wat wel vaststaat is dat er op nieuw volleybal van klasse ge boden zal worden. Morgen, kwart over acht sporthal Vlaar dingen. Hargalaan 2 - Schiedam - Tel. 010-713322 telex 22562

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5