Sportcomplex voor Sunlight erg ver weg wmm -1II-heren: kans op revanche nik weekeinde voor VZC iSchotel ,39Er is met 'ons geen overleg gepleegd99 rnsm m* en neme ui we m mm Standen zaal handbal Huih van Horssen: „Vollier heeft een fijn team" DONDERDAG -27 JANUARI 1977- m iteSI ws&#^a; SIMM wG» TT- wyW- §^i§gg Smith treedt af Fanclub Middelburg viert feest Ilrfïl VD/SC/WW 6. Voorlopig nog op het fa briekscomplex van de LZM spelen. Vlaardingen Het eerste bad- min ton team van „Vijfslui zen" is uitge schakeld voor de titel. De Vlaardingers verloren met 5—3 van Drop Shot 2 en moes ten daarom het kampioenschap laten aan de formatie van Hermie Wes- dorp, Temeu- zen. In het duel nam Frans Bergmans Jtiet eerste heren enkelspel voor zijn rekening en verloor deze in drie sets. Erie Abresch daarentegen was goed op dreef en won in twee sets. De dames enkel spelen, te we ten van Helen Toutenburg en Cathrien Mas tenbroek, gin gen beiden ver loren, zodat de singels een 3—1 achterstand op leverden, Daar na wonnen He len Toutenburg en Frans Berg mans het ge mengd dubbel in twee sets, maar daarente gen verloren Jan Willem Kroon en Cath rien Masten broek weer. Het heren dub bel, 'gespeeld door Eric Abresch en Jan Willem Kroon, leverde in twee sets winst op, maar daarna ging het dames dubbel, die tus sen Helen Tou tenburg en Cathrien Mas tenbroek, weer in rook op. Drop Shop won daarom met 5-3. De reserves van „Vijfsluizen" hadden weinig moeite met Ommoord 2 en bereikten vlot een 3—0 voor sprong. Na Wim Touten burg en Aad van der Win den, verloor echter Ria van der Vlies haar enkelspel in twee sets met de vijfers: 11—9 en 11—5. Het heren dub bel, die tussen Aad van der Winden en Chris Vermeu len, ging onno dig verloren in twee sets en daarna verlo ren ook nog eens Ria van der Vlies en Chris Vermeu len in het ge mengd dubbel. Eindstand toch 5—3 voor de Vlaardingers. Het derde team van „Vijfslui zen" had geen enkele moeite met Alexandria 7 en won met 8—0. Het vierde team daarente gen verloor met 7—1 van Rot terdam 11. y'f Vlaardingen „We hebben het gevoel dat er met Sunlight gemanipuleerd wordt." Op deze wijze uitte voorzitter Ab Schotel op een vergadering van voetbalclubs zijn kritiek op het sport beleid in Vlaardingen, omdat de za- terdagciub, die sinds twee jaar open staat voor iedereen, de eerste jaren niet in aanmerking komt voor een nieuw sportcomplex. In eerste instan tie was Sunlight een plaats toebe dacht in Holy-Noord, naast de be graafplaats, maar omdat de gemeente Vlaardingen de eerstkomende jaren met zijn begroting wil uitkomen om geen narigheid met de Rijkscontrole dienst te krijgen, is er een aantal projecten, waaronder die voor Sun light, voorlopig van de lijst ge schrapt In een brief aan het dagelijks bestuur van de Vlaardingse raad voor sport en recreatie schrijft Sunlight, dat het angsti ge gevoel dat leefde, op niet te misverstane wijze is bewaar heid. „Als mogelijk breekpunt", aldus de brief van Sunlight, „wordt door het dagelijks be stuur aangevoerd, het optbre- ken van fmanciele steun, welke verstrekt zou moeten worden door de LZM bv. Deze toch wel unieke benaderingswijze ten aanzien van een eventuele reali sering van de gemeentelijke plannen, is toch op zich nauwe lijks reëel te noemen." „Heeft u zich", aldus de brief weer aan het db, „niet gereali seerd, dat onze voetbalvereni ging sinds 1026 sport bedrijft binnen een fabriekscomplex, en dat de hieruit voortvloeiende kosten ten aanzien van de ac commodatie, onderhoud van velden enzovoort, geheel voor rekening komen, ook nü nog, voor de LZM? Nooit heeft Sun light de gemeente gedurende vijftig jaar lastig gevallen met een dergelijke onkostenpost." „Natuurlijk", gaat de brief ver der, „kan worden aangevoerd, dat de voetbalvereniging Sun light gedurende een lange pe riode een besloten karakter droeg. Bedenkt u echter wel dat deze „besloten" leden in feite inwonefs zijn van Vlaardingen. Dat de voetbalvereniging Sun light duidelijk andere verlan- door Bas van den Berg gens heeft dan in de achter ons liggende periode, is op zichzelf, dacht ik, niet vreemd te noe men. Uit niets is in uw schrij ven kenbaar geworden," dat ge noemde punten in uw overwe gingen zijn verwerkt. Begrijpt u goed", gaat de brief verder, „het benodigde geld dat gemoeid is om tot realisering te komen van een dergelijk plan, is niet gering, daar zijn wij ons terdege van bewust Als nu echter het door het db genoemde bedrag van 100.000 gulden, als breekpunt wordt ge hanteerd, dan komt dit enigs zins vreemd bij ons over. Een dergelijk bedrag zou door de vereniging zelf kunnen worden opgebracht." „Waarom", vraagt Sunlight zich af, „is niet de weg van het overleg gevolgd. Uw geachte college moet toch bedenken dat het niet reëel is om plannen te maken op zo'n wankele basis, als die waarvan wij nu kennis hebben mogen nemen. Er is in belangrijke belangrijkse fase Sunlight sunlight gediscus sieerd," „zonder" Sunlight. De voetbalvereniging Sunlight is een open vereniging. Maar zo'n 280 inwoners van Vlaardingen zullen hun sportie ve en sociale contacten moeten blijven bedrijven op een fa briekscomplex, omdat uw geachte college plannen heeft ontworpen waarvoor de reële middelen ontbreken, alle urgen- tiebjsten ten spijt. Wij zullen echter bbjven aandringen langs paden van redelijkheid op een plaats in Vlaardingen, zelfs op de valreep van ons vijftigjarig bestaan", aldus de brief. D' Viaai Diane Edelijn, het 16-jarige zwemsterretje van,VZC, gaat een drukke tijd tegemoet De Vlaardingse, die in het trainings kamp in Las Palmas, enkele weken terug, ziek werd, heeft verschillende uitnodigingen van de KNZB gehad. Op 4, 5 en 6 februari neemt zij met de nationale zwemploeg, evenals René van der Kuil, deel aan de Speedo—World Meet in Amersfoort. Drie dagen lang ontmoeten de sterkste zwemmers uit de hele wereld elkaar. Diane Edelijn zal na drie dagen zwemmen in Amers foort het slotfeest ovengens niet kunnen meemaken, omdat zij 's-maandags vertrekt naar Parijs voor de jaarlijkse Tiltwedstrijden. Overige Nederlanders daarvoor zijn: Ineke Ran, Wij da Mazereeuw, Anne- lies Maas en Rotterdamse Maritzka van der Linden, die in Las Palmas wederom een nieuw Nederlands ad spirantenrecord zwom, ditmaal op de 200 school slag in 2.43—7. Weliswaar eindigde zij achter Wijda Mazereeuw op de tweede plaats, maar voor dit seizoen heeft de pupil van Dries Peute, die al eerder in dit winterseizoen van zich deed spreken, veel perspectieven. Voor Parijs zijn twee heren uitgenodigd, te weten Erik Kamphuis en Fred Vollebregt. Diane Edelijn zwemt jn de lichtstad de 100 en 200 rug en Maritzka van der Linden de 100 en 200 school. Op 3 maart vertrekt de Vlaardingse zwemster, evenals René van der Kuil, naar Bremen voor een internationaal zwemga- la. Ook in Duitsland komt Diane uit op de rugslag. Een weekeinde later worden in Amsterdam de win terkampioenschappen gehouden. Vlaardingen Een kleine zeven tig zwemmers van de VZC staan zondag wederom voor de zware opgave om het Alphense AZC terug te wijzen in het kader van de Cullighan-compa- titie en de B-strijd. De Vlaar dingse dames nemen uit het élite-gezelschap van de twaalf sterkste clubs uit ons land de zesde plaats in^en een trapje ïager handhaven de heren zich eveneens in de middenmoot. Belangrijk, in dat dubbele zwem- duel in het kolpabad is het feit dat er limieten moeten worden vbrzwommen voor deelname aan de Nationate adspiranten- k^m pioenschappen, tussen 25 en 27 februari in Leiden en de seniorenkampioenschappen op 11, 12 en 13 maart in Amster- dam-Öost, De jeugd van VZC moet zondag trachten om de limiet te beha len op de 4x100 vrij, terwijl op. de persoonlijke nummers Peter Jonkman nog een poging zal gaan doen op de 200 school.; Rob de Gier en Frits Jan Ede- bjn, die beiden al zeker zijn van plaatsing op de rugslagen,.zul len ongetwijfeld zondag trach ten nog scherpere tijden te ma ken en zich daardoor te verze keren van een snellere serie. Bij de dames, die al zeker zijn van deelname aan alle estafet tes, zullen Irma Voor ham en Anneke van der Ende nog en kele limieten moeten passeren. De 800 vrij ligt nog vrij voor Anneke van der Ende. Irma Voorham kan een poging wa gen op één van haar bijnum mers, de 100 vrij, terwijl Karin Nieuwstrat^n op de vlinder zal moeten proberen haar tijd van 1,12.2 nog verder omlaag te drukken. Ook op de 200-school zal zij tot een snellere tijd moeten komen, Ada Pors zit ruimschoots bin nen de limiet van de 100 vrij en Diane Edelijn zal verschil lende bij nummers wel laten schieten om zich verder te spe cialiseren op de rugslagen en de estafettes. De wedstrijden zondag in het Kolpabad begin nen om half drie. Vlaardingen In het bestuur van de Rotterdamse Ontspan- nings Vereniging Shell (ROVS) stelt C. Smith zich op de leden vergadering van woensdag 23 februari niet meer herkiesbaar. De vergadering van het over koepelende orgaan van de Shell sportvereniging, die zo'n 15.000 leden telt, wordt gehou den op het sportpark „De Vijf sluizen" en begint om 20 uur. Naaldwijk De fanclub van de Naaldwijkse motorcoureur Jack Middelburg, die over een aantal maanden naar het Ame rikaanse Daytona afreist, komt zaterdagavond bijeen voor de jaarlijkse feestavond. Plaats van handeling is café De Har monie aan de Harmoniestraat 17 in Hoek van Halland en de aanvang is 's avonds om 20.00 uur. Schiedam Het handbal programma voor dit weekeinde kent twee uit schieters, te weten de da mesontmoeting HoIIand iaan-—Oliveo en bij de heren Unitas—UVG. Twee wedstrijden die van invloed kunnen zijn voor het kampioenschap. De dames van HoIIandiaan zijn zich er van bewust dat het zondag een lastige strijd tegemoet zal gaan, nu het Oliveo uit Pijnacker op bezoek krijgt. Oliveo, ge traind door de Schiedamse Loes Schaap, ïs de grootste concurrent van HoIIand iaan en kwam in de eerste ontmoeting aanvankelijk aan een 9—8 zege. Een pro test van HoIIandiaan bracht de uitslag terug tot 8—8. HoIIandiaan weet ech ter dat het goed 'op haar tellen zal moeten passen, daar het anders de punten wel eens kan verliezen. Ook de heren van UVG heb ben in hun eerste ontmoe ting met Unitas een duide lijke waarschuwing gekre gen, dat het in Maassluis danig op zijn tellen 2al moe ten passen. Na een sfeervol le strijd pakte UVG uiteind elijk toch de punten, maar de 29—17 eindstand geeft wel aan dat UVG het niet cadeau heeft gekregen. Het zou zelfs wel eens kunnen gaan gebeuren dat UVG de eerste nederlaag gaat Incas seren, De Margriethal biedt de hand- balliefhebber zondag een goed programma, dat om 10.15 uur begint met de da meswedstrijd HVK—Toda. YJUtttU De dames van HoIIandiaan en trainer Van Eijck optimaal gemotiveerd tegen concur rent Oliveo. HVK heeft zich tot dit mo ment zeer verdienstelijk ge weerd in de promotieklasse. Algemeen werd aangeno men aan het begin van het seizoen dat HVK 'het niet zou gaan redden, maar het dappere ploegje heeft rich goed verweerd en zorgde zelfs voor enkele verrassin gen. Tegen Roda zit er winst in, gezien de 5—7 overwinning die in Rotter dam werd behaald. De heren van HVK zijn nog slechts enkele weken af van hun kampioenschap. De ko mende strijd tegen Actief 3 uit Rotterdam (11.10 uur) kan weinig problemen ople veren voor HVK, dat in de Maasstad een ruime 11—21 zege pakte. De dames var» UVG, op een verdienstelijke vierde plaats, ontvangen om 13.20 uur het Stompwijkse HVS, dat met een stapje voor gaat op de ranglijst. UVG is beslist niet kansloos in het komende duel, dat niet gemakkelijk zal worden. De DWS-dames in dezelfde klasse uitkomende als UVG, krijgen om 15.10 uur bezoek van Hermes uit Den Haag, waarop DWS een 3—6 zege pakte. DWS kan best nog wat punten gebruiken om eindelijk weer vrij te kun nen ademhalen, zodat het in het komende duel ongetwij feld alle registers open zal gaan trekken om de punten m huis te houden. De heren van Wilton blijven een abonnement houden op de avonduren, want nu ont vangt het (weer om 18.50 uur), het Rotterdamse An- cora 3. In Rotterdam had Wilton lange tijd uitzicht op de volle winst, maar het kon zich niet beheersen, waardoor het ritme uit de ploeg ging en het alsnog een 1412 nederlaag moest aan vaarden. Houdt Wilton het hoofd koel in de komende strijd, dan behoort winst niet tot de onmogelijkheid. De dames van WIK, die een wat wisselvallig seizoen doormaken, hebben nu weer alle troeven in handen om tot winst te komen, nu het DES uit Papendrecht op bezoek krijgt DES heeft een enthousiaste ploeg, die echter weinig kwaliteit her bergt, waardoor het met moeite drie punten heeft kunnen vergaren. De heren van WIK hebben de kans om zich te revanche ren voor de 'blamerende 14—9 nederlaag die het in Rotterdam leed op .Spar taan, dat nu om 13,10 uur aantreedt in Vlaardingen. WIK gaf in het eerste duel onnodig de punten uit han den, doordat het na rust volkomen blunderde, na een strijd die het maar zo snel mogelijk wil vergeten. De dames van Unitas kunnen na zondag de tweede plaats nog steeds stevig in handen hebben, nu zij Atomium 2 uit Rotterdam om 14.40 uur ontvangen. Uit had Unitas geen enkel probleem en toonde haar sterkte duide lijk in een 3—12 uitslag. Dames: Landelijke Se klas F Vcrburgh 11-20 Westlandia II—16 HVS 11—15 Qmntus 2 11-12 Ancora 2 10- 8 DWS 10- Hermes 11— 2 AHC 10- 1 Promotieklasse HoIIandiaan 11-19 Ohveo 9—15 Snelwiek ll-U ADO 10—11 Aiomium 10-1J Meeuwen 10—10 HVK 9~ 8 Roda tö- 5 MOK 10 4 Afd. Ie klasse A: Olympia 9-18 unitas 9-15 Treffers 3-10 UVG 2 9—11 DWS 3 9- 6 Atomium 2 9- 5 Achilles 9—3 Wilton 2 9- 2 Afd. Ie klasse B: Wilton 9-17 Eros 8—13 Vires 2 9- 9 DWS 2 88 WIK 8- 8 Spartaan 96 DES 7— 3 Ancora 3 83 Heren: Landelijke 2e kl. F: Actief 11—19 AHC 11—15 Snelwiek 10-14 DWS 11-12 EHC O-IO Ancora 2 10-6 llrl laas 2 10- 5 Aiomium 10 I Landelijke 3e klas F: Kwiek Sport 10-18 Vires 12-15 Meeuwen 11-14 Westlandia 11-13 Hermes 2 11—12 Roda 11—10 Actief 2 11— 4 HoIIandiaan 11-2 Promotieklasse: UVG 16-a Satumus 8-13 MOK 7—10 Unitas 8- 9 Ancora 3 10- 8 Wilton 9— 7 Snelwiek 8-* 5 Meeuwen 10- 0 Afd. Ie klasse A: Achilles 9-16 Treffers 9—16 WIK 9-12 Spartaan 9-11 Roda 2 8- 7 Unitas 2 9— S UVG 2 9-3 Ancora 4 10- 1 afd. 2e klas A: HVK 10-20 Vires 4 11-15 Hoogvliet 9-14 JKVHW 2 11-10 DWS 3 9-7 Holland 2 11-5 Actief 9— 4 DES 2 8-2 De Lier - „Ik had nooit gedacht om zo snel helemaal aangepast te zijn in De Lier. Ik speel nu mijn tweede seizoen bij Vollier - mijn vrouw speelt er trou wens ook- en ik voel me hele maal thuis. Alsof we hier al jaren wonen". Huib van Horssen, de 29-jarige .leraar natuur- en scheikunde 'aan de Christelijke Mavo in De Lier, kwam vorige week in het nieuws doordat hij met een zwaar geblesseerde enkel een volleybalwedstrijd van Vollier uitspeelde om zijn ploeg voor een reglementaire nederlaag te behoeden. „Eigenlijk is het stom om in een thuiswedstrijd geen reseivespe- ler op het formulir te zetten", zo stelt hij. „Er zijn altijd wel mensen aanwezig en je zit dan formeel gewoon goed. Het is nu eenmaal niet toegestaan om la ter nog spelers toe te voegen. Maar dat is een goede leer voor de volgende keer", aldus Van Horssen. In de wedstrijd tegen GVC 2 (3-0 winst) ging hij ongelukkig on deruit toen hij op de voet van een GVC-speler terecht kwam. „Die jongen was in de aanval en wij moesten een blok zetten. Een aanvaller is dan wat eerder terug op de grond en zo kon het gebeuren dat zijn voet on der de mijne zat, ik door mijn enkel ging. Ik had trouwens ook bet idee dat ik door de grond ging". Na een voorbehandeling in ae kleedkamer ging Van Horssen naar de dokter in de overtui ging dat er wel wat „geritseld" zou worden met een reserve speler. „Twee Westlandse ploe gen en een Westlandse scheids rechter. Ik dacht dat het wel in orde 2ou komen. Maar toen ik na een half uurtje terug kwam bleken ze nog steeds aan het krakelen te zijn en iedereen wilde zich juist gaan aankleden. Ik heb toen gezegd: kom op, we spelen die wedstrijd uit, want er was formeel nog niefgeeind- igd, Dat kon ook moeilijk want de aanvoerder van Vollier zat bij de dokter," zegt Van Hors sen wat gniffelend. Hij heeft toen in elk geval zijn formele plicht gedaan door de eigen opslagbeurten uit te voe ren en bij de opslag van ande ren binfien de lijnen te staan. „Geweldig zoals die jongens ge speeld hebben. Ze hebben zich volledig ingezet en de wedstrijd in zo kort mogelijke tijd naar het eind gespeeld. Met zo'n ploeg is het een plezier om te spelen". Huib van Horssen verdiende deze week de door 's-Gravenzander Leo van de Wal beschikbaar gestelde Adidas-schoen en van de week."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6