Bootbewomers bevoordeeld? Schiedam kijkt af voor voorlichting PROTEST TEGEN NACHTCLUB bekennen vandalisme Commissie stelt onderzoek m: Guichelheil, de nieuwe telg van de Cashnirfamilie PPR wil grootse verkiezingscampagne Verkeer.§-expert veelt wel voor beleimnermgen INBRAKEN OPGELOST Groter groeien Terug naar het verleden SCHIEDAMSCHE COURANT Vrijdag 28 januari 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD _102de jaargang no. 25757-S PAGINA'S Broersvesi 3 - telefoon adm.mstrat.e 268091 redactie 26256S - klachtendjenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 'Aandelen' in 3 FC Vlaardingen zijn waardeloos Viaardmgen -- De aande len van de N.V. Beter Betaald Voetbal Vlaar dingen zijn geheel waar deloos. Onder voor wendsels zijn ze drie jaar geleden verkocht in coupures van honderd en vijfhonderd gulden. ,Van enige vorm van rendement is geen spra ke. De aandelen blijken achteraf niet meer dan een soort donatie aan F.C. Vlaardingen te zijn. Een van de aandeelhou ders is toegezegd dat hij zijn geld terugkrijgt. De voetbalclub heeft onge veer 45 mille aangewend voor de koop van nieu we spelers. De vennoot schap is niet meer dan een „papieren handel" zonder directeur of com missarissen, met nog steeds het predikaat „in oprichting" achter de naam. De zaak kwam aan het rolten toen een der aandeelhouders zich schriftelijk tot de N.V. wendde waarvan naam en adres schuil gaan achter een postbus. Hij vroeg zich af waar om hij nooit een kwitantie voor 2ijn vijfhonderd gulden heeft ontvangen noch enige vorm van dank of een bericht wat de N.V, zich voorstelt met het geld te gaan doen. Ook op een tweede schrijven van de aandeelhouder per aangetekende post bleef antwoord van Beter Betaald Voetbal Vlaardingen geheel uit Hierdoor is onder verschillende andere aandeelhouders wan trouwen ontstaan omtrent de besteding van hun geld. Zo stel de de N.V. in een schrijven aan de adspirant aandeelhouders, dat iedere koper een kwitantie krijgt welke recht geeft op één of meerdere aandelen. Dit zou dan gebeuren zodra de N.V. officieel is opgericht. Kopers van de coupures wachtten ech ter al drie jaar op deze kwitan tie. Achter de N.V. in oprichting gaat de naam C. M. J. van Hees schuil, directeur van Steven- burg's Bank in Vlaardingen en eveneens penningmeester van F.C. Vlaardingen. Hij geeft toe, dat de aandelen nooit zullen worden uitgegeven en dat de hele zaak moet worden gezien als een donatie. Van openbaar heid van het Financieel over zicht kan volgens Van Hees pas sprake zijn als honderdduizend gulden in kas is waarmee de N.V. officieel een feit is. „Maar dat zou ik betreuren want een directeur, die daarvoor aange steld moet worden kost geld". Maassluis Elf jongens, in leef tijd variërend van 12 tot 17 jaar, hebben tegenover de poli tie bekend in het afgelopen najaar voor duizenden guldens schade te hebben aangericht aan lantarenpalen. Zij deden dit voornamelijk in de Verto- wljk. Door veelvuldig tegen de palen te trappen sneuvelden vele lampen. Ook braken zij de zich iu de lantarenpalen bevin dende deurtjes open. Hierdoor ontstond gevaar dat de bedra ding werd beschadigd. Het schadebedrag, ruim 3000 gul den, zal door de ouders moeten worden vergoed. Maassluis Binnenkort zullen de. beerstraat en de Noordvliet een ouderwets aanzien krijgen. B W willen namelijk bijna 61.000 gulden uittrekken voor bet plaatsen van Oudhollandse (elektrische) lantarens, Deze be staan uit een gietijzeren licht mast, afgeleid van de vroegere jpslantarens, met daarop een koperen Oudhollandse lantaren. voegt hij er openlijk aan toe. Dat er nu iemand is, die de cou pures niet heeft beschouwd als een donatie maar als puur aan deel, noemt Van Hees flauwe kul. Hij stelt, dat iedereen wist dat de N.V. en F.C. Vlaardin gen één en dezelfde zijn. „De N.V. is opgericht voor dit fisca le voordeel", zo stelt hij. Hoe wel dat bij een donatie zeer ongebruikelijk is, zal de betrok ken aandeelhouder of donateur toch zijn geld terug krijgen, „want met zulke figuren willen wij geen verdere contacten be houden", aldus Van Hees, die absoluut niet verwacht dat meer „donateurs" hun geld te rug eisen. Hij zegt zelf voor ongeveer 35 mille te hebben ingezameld en alle mensen exact de situatie te hebben uit gelegd. Hoeveel dat er waren kan hij zich met geen mogelijk heid meer herinneren: „Het is al weer bijna drie jaar gele den". i Burgemeester Kie- boom neemt het eerste exemplaar in ontvangst r, -V V - De woonboot van Kalfsbeek, een doorn in het oog van Arie van Loenen. Schiedam De gemeente onderzoekt binnenkort of Woonschepen mogen m Schiedam wonen op een woonboot niet te voordelig wordt ten opzichte van het wonen in een huis. De commissie voor Vervoer-, Reiniging-, Ontsmetting- en Markt- dienst (VROM) en Havendienst laat nagaan hoe de verhouding ligt tussen woonscheeprechten en erf pacht bij een huis, of de onroerend goed belasting ook van toepassing is op woonboten en hoe de tarieven van woonscheeprechten in buurgemeenten zijn geregeld. Woonscheeprechten kwamen aan de crde in de commissieverga dering van deze week naar aan leiding van vragen van raadslid Arie Verlinde in de gemeente raad of er geen progressief ta rief ingevoerd kon worden bij deze rechten. Ook had PvdA- raadsljd en VROM-commissie- lid Arie van Loenen herhaalde lijk laten blijken niet van woon boten te houden. Vooral de woonboot van Kalfs beek zit Arie van Loenen dwars. Deze woonboot ligt praktisch voor het huis van Van Loenen en bederft kenne lijk zijn uitzicht op de Nieuwe Haven. Het bevalt hem hele maal niet dat bij de nieuwbouw van Garage Kalfsbeek niet ge lijk een riante woning is neer gezet alleen nog maar liggen in Westerhaven. Iedere gemeente die beschikt over wateropper vlak is vanuit het Hoogheem raadschap verplicht er een aan tal ligplaatsen voor woonboten op na te houden. De Schiedam- se raad heeft een paar jaar geleden al besloten dat in de toekomst alleen in de Westerha ven woonschepen mogen lig gen, en ivel 24. Aan die ligplaat sen valt niet te tomen. Woonbo ten die eiders in de stad liggen verliezen het recht van ligplaats bij verkoop, of bij overlijden van de bewoners. Andere boten worden op die plaatsen niet meer toegelaten. Wat de commissie wel kan doen is onderzoeken of het wonen in een woonboot niet te aantrek kelijk wordt gemaakt. Ook vroegen Arie van Loenen en contract. Daar zouden aardige Peet van der Lubbe zich af of woekerwinsten mee gemaakt het niet beter is een wachtlijst kunnen worden, van liefhebbers bij de gemeente Voorzitter wethouder Eef Collé te maken voor de ligplaatsen in voorzag wel moeilijkheden met de Westerhaven. Nu wordt die ligplaats verkocht 'met de boot, net als bij huisjes onder de huurwaarde. Het woonrecht wordt verkregen met het koop- zo'n wachtlijst, maar zegde toch toe te laten onderzoeken hoe een en ander in Den Haag is geregeld, waar wel zo'n wacht lijst schijnt te bestaan. Scaiedam De verbetering van de ge meentelijke voorlichting start traag. De raadscommissie voor algemene bestuur lijke zaken, die de voorlichtingsproblema- tiek gisteravond behandelde, heeft alleen besloten dat voor de zomervakanties wordt onderzocht hoe andere gemeenten een en ander geregeld hebben. Alle leden van de commissie waren het er op deze openbare bijeenkomst in het stadskantoor over eens dat aan de huidige situatie iets moet worden gedaan. „Inderdaad moeten er zoals de ene voorlichter die we nu hebben voorstelt meer ambtena ren voor de voorlichting komen," zo meent PvdA—fractievoorzitter Joop de Jong. De uit breiding van de betreffende afdeling op het stadskantoor moet volgens De Jong een hoge prioriteit krijgen. Gisteravond liet de PvdA—er wel weten dat hij niet veel voelt voor een samenvoeging van de afdeling voorlichting en de WV, een idee dat wel eens door een raadslid is geopperd. Ook CDA—man Siem Rusman wil meer aan dacht voor de gemeentelijke voorlichting. Zijn partijgenote Rietje Taverne bemerkt de laatste jaren een verminderd enthousiasme van de voorlichter. Vroeger zat Dolf Buschkens vol gens haar bij elke commissieen gemeente raadsvergadering, terwijl hij daar tegenwoor dig nog zeer zelden zijn neus laat zien. In haar betoog voor de commissie maakte Rietje Taverne gisteravond een foutje. Zo stelde 21 j dat ook de pers de laatste tijd nog maar zelden bij de commissievergaderingen aanwezig is. Bij elke openbare bijeenkomst van de commissie voor ruimtelijke ordening, algemene en be stuurlijke zaken en sociale zaken zijn echter dagbladjournalisten aanwezig. Bij de vergade ringen van de commissies voor vorming en recreatie, fin ancien en vromzaken is de pers met altijd, maar wel vaak present, al naar gelang de belangrijkheid van de agendapunten. Vlaardingen „Guichelheil is de nieuwe telg van de Casimirfamilie." Deze woorden sprak de heer Breeraan, conrector van de Havo van de Professor Casimïrscholen- gemeenschap, gistermiddag bij de uitreiking van de nieuwe schoolkrant. Burgemeester W. A. Kieboom mocht het eerste exemplaar in ontvangst nemen uit handen van rector L. J. Ph. Maas. In de aula van de scholengemeenschap aan de Claudius Civihslaan in Viaardmgen werd gisteren een speciaal feestelijk tintje gegeven aan de uitreikmgsplechtigheid. Leraren Hosman en Staal brachten enige fraaie liederen ten gehore. De liederen vielen bij het publiek goed m de smaak, omdat het leraarschap bij vlagen flink werd afgekraakt. Tevens werd een film vertoond over de Professor Casimirschool. Deze film was vervaardigd door de leerlingen en gaf een korte impressie van het wel en wee op de school. Burgemeester Kieboom verklaarde zeer verheugd te zijn dat hij het eerste nummer van Guichelheil m ontvangst mocht nemen. Hij benadrukte echter wel dat zorg gedra gen moest worden voor een continuïteit in het verschijnen van volgende kranten. „Zo'n eerste exemplaar is natuur lijk erg mooi", zei Kieboom, „maar ja kan pas van een succes spreken als Guichelheil voortdurend van de pers zal rollen." Vlaardingen een grootse verkiezings campagne gaan houden. De aandacht zal hierbij vooral gevestigd worden op het vraagstuk van de kernener gie. Op vier plaatsen in de stad moeten PPR-stands worden opgesteld. „Als alle leden van de partij mee doen, dan zal het ongetwij feld een geslaagde campag ne worden", denken de PPR-leden Heieen Boven berg en Cor van Housselt De PPR wiliriet is de bedoeling dat niet alleen de bezwaren tegen kernenergie tijdens de ver kiezingscampagne duidelijk worden gemaakt, ook de al ternatieven voor het splijten van uranium zullen worden aangevoerd. De plannen die overigens nog helemaal uitgewerkt moeten worden houden ondermeer in dat ter afsluiting van de cam pagne 's avonds een feest gehouden wordt. Gedacht wordt hierbij aan het Veer- piein. Schiedam De bewonersvereni- ging Schiedam-Centrum ageert tegen de toekomstige vestiging van een nachtclub op de Hoog straat. Het bestuur benadert binnenkort de gemeente met het verzoek initiatiefnemer H. Schomaker geen vergunning te geven in verband met geluids overlast. De eigenaar van het Bruin Café heid beginnen in het pand waar tot voor kort sociëteit 't Honk was gevestigd. Ook het ernaast gelegen gebouw wil hij er bij betrekken. De mening van de buurtbewoners heeft de eige naar reeds gepolst. Een tiental bewoners van de Zwaansteeg en Hoogstraat lekende daarbij een verklaring van geen be zwaar. mensen des duivels nu blijkt De horecaman heeft reeds bij de wil de nieuwe horecagelegen- Volgens de vereniging rijn deze dat ze ruet voor een soos, maar voor een nachtclub hebben ge tekend. Cafébaas Schomaker meent dat zoiets geen verschil maakt' „Een soos klinkt beter, maar het wordt inderdaad een soort nachtclub. Iets anders dan tot nu toe in Schiedam is. Iets tussen het Brum Cafe en een dancing, met wat ouder publiek en wat andere muziek". gemeente een nachtvergunning aangevraagd. Op het stadskan toor is die aanvraag echter nog in behandeling. Schiedam De verkeersdeskun- dige van de gemeente is groot voorstander van het aanbren gen van belemmeringen bij de Harreweg, waardoor automobi listen worden afgeschrikt om over die weg naar Delft te •rijden. Volgens Hans van der Vlist, die daarover contact heeft gehad met Koos den Har- togh van een inspraak groep voor Midden-Delfland, moet in derdaad de bedoeling zijn dat mensen met bestemming Delft de rijkswegen gebruiken. Hem is inmiddels ook gebleken, dat de verkeersdrukte is toegeno men sinds de openstelling van de „strandweg" die door een zandvlakte loopt van de Van Dalsumlaan naar de Harreweg. Van der Vlist wijst erop, dat die weg uitsluitend is aangelegd om dorp Kethel van verkeer te ont lasten en dat de omJeidmgs bor den op ondermeer de Schie- damseweg naar die nieuwe weg verwijzen en niet naar rijksweg 20, „Voorop stond het veilig maken van Kethel", zei hij, „en de indruk bestond met dat door de nieuwe weg meer automobi listen zich tot de Harreweg zou den voelen aangetrokken. Jam mer, dat blijkt wel het geval". Met belemmeringen doelt hij op drempels en verkeerslichten. Viaardmgen De recherche heeft tien inbraken opgelost, die vanaf september tot heden zijn gepleegd. Twee Vlaardm- gers, de 19-jarige R.N. en de 18-jarige B.V, zijn aangehou den. In totaal ontvreemdde het tweetal voor een bedrag van 11,500. Hun voorkeur ging ui de eerste plaats uit naar geluidsappara tuur. Zo braken zij m bij kanti nes van de hockeyveremging Pollux en de wielervereniging De Coureur. Eenmaal bezoch- ten zij het vormingscentrum voor R.K. werkende jongeren in Holy. Aan breeksehade werd in totaal een slordige 1300 gulden aangericht Vlaardingen De bevol king van Vlaardingen is in december weer ge groeid. Het inwonersaan tal is vermeerderd met 63 en bedroeg op 1 janua ri 79067. In totaal werden 52 jonge tjes en 45 meisjes gebo ren. Er overleden 30 mannen en 18 vrouwen. In de maand december vestigden zich 353 men sen in Viaardmgen. Hier staat tegenover dat 339 Vtaardingers hun ge meente vaarwel zeggen. Het aantal mensen dat bin nen de gemeente verhuis de, bedroeg 406. De amb tenaar van de burgerlijke stand voltrok de laatste maand van het vorig jaar 94 huwelijken. Negen echtparen heten zich scheiden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1