Excelsior M is echt de zwakste Boys scoren er op los Weinig interesse bij HBSS Jan Molenaar aanwinst voor Zwaluwen Schop, Post en Hoogen boom blijven *wr MAANDAG 7 FEBRUARI 1977 Leeu Admiraal: „Eigen schuld Sunlight alsnog ingehaald - 1 Schiedammers helpen Groote Lindt Foutje VDL onderuit Rinke Baaima scoort VB/SC/WW 4 Maassluis Wat moet Excelsior Maassluis nou nog doen om de dreigende degradatie te ontlopen? Na de verdiende 0—2 nederlaag tegen de grootste con current Zwart Wit'28 lijkt de ploeg van Leen Admi raal niet alleen gedoemd te verdwijnen naar de tweede klas, ergens zou het allemaal nog redelijk zijn ook. Want al klinkt het allemaal erg negatief, de manier waarop de ploeg zich nu door Zwart Wit liet inpakken was zondermeer beschamend. En rechtvaardigde de conclusie: Excelsior is op dit moment de zwakste ploeg in de hoogste afdeling van het zaterdag-voetbal. Een trieste conclusie. Maar wel degelijk waar. Met name de intelligentie ontbrak bij de Ad miraal-formatie. Waardoor het zich veel te gemakkelijk het Inpalmen door de ook niet over tuigend spelende Rotterdam mers. Jan Nieuwstraten typeer de het het beste door op te merken: „Ik had zeker van deze ploeg verwacht dat ze veel fel ler 2ouden spelen. Alleen met pressie-voetbal kan je in een dergelijke wedstrijd resultaten boeken. Het viel me tegen dat Excelsior dat niet deed". De vertrekkende Zwart-Wit-trainer had volkomen gelijk. Want de Maassluizenaren waren nerveus (logisch), bang (onbegrijpelijk tegen deze tegenstander) en erg onnauwkeurig. En juist dat laatste deed de ploeg de das ,In die eerste helft hadden we al op rozen kunnen zitten", oor deelde Jan Nieuwstraten, „Als we toen al die kansen hadden benut was er geen vuiltje aan de lucht geweest". En Admiraal door Martijn Verwaaijen Onzeker Toch zag het er in de eerste helft helemaal niet naar uit dat Ex celsior naar de slachtbank zou worden geleid. Via de twee hard werkende spitsen Peter van der Burg en Mart van Gel deren kreeg de thuisclub wel degelijk redelijke kansen maar er werd te weinig gebruik ge maakt van de onzekerheden van doelman Loike Lolkema. Maar ook Excelsior kwam goed weg toen nog voor rust Hans van Deelen buiten bereik van Gerrit Geurtsen op de paal knalde. over de eerste periode: „Ik speelde fcewust met twee spit sen. Vorige week hadden we daar ten Zwaluwen ook succes mee. Maar vooral voor rust bleek duidelijk dat het maken van doelpunten een groot pro bleem blijkt te zijn. De kansen waren er in ieder geval wel voor". Was de wedstrijd voor rust het aankijken zeker waard, na de pauze bracht vooral Excelsior het er niet best van af. Goed, de snelle Zwart Wit-txeffer was er ook de oorzaak van. Want nauwelijks was de tweede helft een minuut oud toen de defen sie van Excelsior behoorlijk in de fout ging bij een voorzet van Leen Rademaker. De attent meegekomen Rob Smaal kon' toen vrij voor Gerrit Geurtsen scoren: 0—1. Het tweede doelpunt, na 25 minu ten spelen, ontstond door vrij wel dezelfde fout. Want ook nu weer verzuimde laatste man Ferry Groeneweg te organise ren en was Jan van Dijk veel te gretig. Waardoor alle verde digers richting Jos Roestenburg trokken en Leen Rademaker vergaten. Roestenburg zag het wel en toen de snelle buitenspe ler van Zwart Wit de bal kreeg toegeschoven kon ook hij vrij voor Geurtsen uithalen: 02. „Duidelijke fouten in de organisa tie", zei Leen Admiraal bitter, „Voor Gerrit is er geen houden aan als een speler zo vrij uit kan halen. Maar allebei de ke ren bleek de dekking op de vleugels totaal niet te kloppen. Die buitenspelers konden doen wat ze wilden". Excelsior had niet de kracht om zich te herstellen. Zakte steeds verder weg in het moeras en beperkte zich uiteindelijk tot het voetbal wat normaliter in een pupillen-wedstrijd gespeeld wordt Totaal zonder overleg, werden de ballen hoog richting - Lolkema gestuurd die geen en kele moeite had de „aanvallen" te onderscheppen. En juist die spelwijze zorgde er voor dat de nederlaag, hoe ver velend het ook klinkt, verdiend was. Leen Admiraal zag de rea liteit ook wel in. Zei na afloop: „We hebben het allemaal aan ons zelf te danken. De manier waarop wij dachten zeker één punt binnen te kunnen halen kwam er helemaal niet uit Maar om nou te zeggen dat Excelsior verloren is gaat me toch te ver. Kijk maar naar PSV. Een paar weken geleden zei iedereen nog dat ze kansloos waren voor de titel. Moet je nou eens kijken". Ton Vonk (10) stich ting verwarring voor het Zwart Wit-doel. Loike Lolkema heeft het moeilijk Vlaardingen Sunlight verspeelde wederom een punt. Het ontving in ei gen huis het laagge plaatste ZBVH en onder zware veldomstandighe- ëen haalden beide ploe gen een hoge score, maar de schade was evenredig. Terecht werd de uitslag 33, nadat de rust met een blanco 0—0 stand was ingegaan. Tot tweemaal toe namen de Zuid Beijerlanders een voorsprong. Beide ma len achterhaalde Sun light de gasten en nam bij 22 zelfs een voor sprong. In blessuretijd kon dit voordeel niet worden behouden toen een vrije trap van de bezoekers trefzeker was: 3—3. Sunlight onderschatte ZBVH enigszins. Was vaak te laconiek, vooral in defensief opzicht Maakte de fout het spel te kort te houden en de tegenstander die het van hard werken moet hebben kon er dan ook steeds een been tussen steken. Daarbij speelde de thuisclub het spel niet uitgekookt. Had moeten profiteren van de sim pele strategie. Sunlight had £u- géne Sordan weer in de forma tie en Bas Post was geschorst Mar Verburgh kreeg in de niet onaantrekkelijke strijd de eer ste goede kans, maar slaagde niet Kleine kansen deden zich in de eerste helft voor. In het tweede deel kwam de pro ductie in de derde minuut op gang, na een slipper in de Sun light defensie: 0—1. Een offen sief van de gastheren volgde en dat gaf risico's. Toch werd het 1—1 door Paul Gast, na solo- werk van Johan van Aken. ZBVH leek stormrijp, maar Sunlight profiteerde niet ZBVH wel: 1—2. Sjaak Suvaal was goed meegekomen bij een actie, die voor Sunlight ges meerder liep en 2—2 was een feit Vijf minuten voor tijd kreeg Sunlight een strafschop toegewezen nadat Boudewijn Groen was neergelegd. Sordan 1 verzilverde deze: 3—2 maar de vrije trap van ZBVH verraste -h: 3-3. I Schiedam Joop Schop, i voor het tweede seizoen trainer bij Martirüt, heeït zijn contract met de Schiedamse club weer I voor één jaar verlengd. Het was al eerder bekend dat Martinit de huidige oefenmeester niet kwijt wilde, maar de trainer zelf kon nogal moeilijk beslissen. Ook bij WK hoeft men dit jaar nog niet uit te kijken naar een nieuwe trainer. Jan Post tekende deze week een nieuw con tract voor twee jaar bij de Schiedamse afdelingS' club. Een tevreden voor zitter Ruud Kooij'mans er over: „We hebben de ko mende jaren erg belang rijke zaken af te hande len. Dan is het voor ons een opluchting dat cfe trainer in ieder geval twee jaar wil blijven. Daarbij komt dat Post graag iets op wil bouwen bij VVK. Daar is één jaar niet genoeg voor. Dus ook hij is erg tevreden met de ontwikkeling". Ursus kent daar ook^een problemen over. Dirk Hoogenboom dient zijn tweejarig contract nor maal uit. Voorzitter Krijn Wijnstekers: „Ik neem tenminste wel aan dat Hoogenboom gewoon blijft We hebben nog niet I met hem over deze zaak j gesproken, maar we slui- I ten tenslotte niet voor niets een tweejarig con tract af". En Dirk Hoog- enboom zelf: „Ik heb het reuze naar mijn zin bij j Ursus. Daarom denk ik er niet over om weg te gaan bij Ursus. Daarbij komt dat ik hier zeker toe- komst zie. Ik heb dit jaar een aantal jonge spelers i een kans gegeven en juist l daardoor en doordat deze jongens erg goed voor de j dag zijn gekomen kan ik e werken met een enorm I brede selectieDaar wil ik 1 zeker nog een jaar mee doorgaan". I Oude Wetering We mogen wel stellen dat we goed hebben overwinterd". Aldus een uiterst tevreden Hoekse trainer Wim de Vries na afloop van SVOW's Hoekse Boys. „We hebben op 20 november 1976 onze laatste competitiewedstrijd gespeeld, dus zo'a tweeënhalve maand geleden. En dan met 0—4 win nen dat is natuurlijk iets waarvan je alleen maar kunt dromen. Temeer omdat we in acht voorgaande wedstrijden in totaal vijf keer scoorden". Waarmee duidelijk werd dat ook met twee spitsen een royale score mogelijk is. Vooral wan neer spelers uit de tweede lijn kunnen en durven opkomen. Het eerste Hoekse Boys doel punt, zo'n tien minuten voor rust, vormde daarvan een be wijs. Een hoekschop van Louis Knip- scheer werd „verlengd" door Henk Sterrenberg en de opge komen Lammert Omhof schoot hard en onhoudbaar in. Dat Huizen houdt rogels op 1I Huizen Zwaluwen bedankte Hen- nie Kuyten omdat hij vlak voor tijd het offensief van Hnizen weerstond. Maar het grote compliment na de 1—1 ging naar Jan Molenaar, die op het middenveld veel techniek afwis selde met vlijmscherpe passes, waarvan Leen Pijpers uit één ervan profiteerde. Kortom: Huizen^Zwa- luwen was een interessant duel van twee gelijkwaardige ploegen, waar in de vogels verzuimden hun jacht op winst te verzilveren. Vrij naar het systeem van trainer Frans de Kruis, sloeg Zwaluwen vanaf het begin alle aanvallende bedoelingen van Huizen de bo dem in door zelf te gaan jagen. Trainer Henk Buskermolen: „De ploeg schrok daar zó van, dat wij snel op een behoudend concept over gingen. De thuisclub offerde zelfs twee spitsen op om mee te verdedigen, alleen de linkerkant bleef een groot struikelblok voor Zwaluwen. Nog steeds houdt Zwaluwen de hand „boven het hoofd" van John Schoenmaker, die weliswaar niet schroomt de aanval te zoeken, maar ook op Huizense grond te laat terug was. Henk Buskermolen, enke le weken terug in Vlaardingen bij Zwaluwen—Kozakken Boys, had dit goed gezien: „Het is de enige zwakke plek in de zwartwitte veste". Hui zen profiteerde er naar harte lust van, alleen kwamen er geen goals uit Slechts een ko gel tegen de staander van Henk van Metelen was het eni ge bewijs ervan. Voor de rest had Huizen zeer veel moeite met de beweeglij ke Vlaardingers. Op het mid denveld was er geen houden aan. Over tal van fronten viel Zwaluwen aan, maar met veel kunst- en vliegwerk bleef Hui zen de situatie meester. Tot echter de zeventiende minuut Toen joeg Jan Molenaar, na zich goed te hebben vrijge- speeld, de bal naar opkomen de doelman Leen Pijpers en op diens schuiver had doel man John van der Roest geen schijn van kans: 01. Leen Pijpers enige goal 7 Huizen antwoordde daarna wél met enkele akties, veelal via de vleugels, maar bleef angstig. Zwaluwen verzuimde in die fase door te gaan. Het haalde te weinig rendement uit zijn eigen snelle aanval, waarin andermaal Joop Brus- sé door een hardnekkige lies blessure ontbrak. Ook Maar ten Keizerwaard ontbrak op het appèl door een enkelbles sure, opgelopen vorige week tegen Excelsior M. verdedigen. Uit de eerste de beste hoekschop stompte doel man Ab Nijgh de bal voor het hoofd van Henk van Metelen die dankbaar de bal kon in koppen: 1—1. Daarna moest door Bas van den Berg Tn de eerste minuut na rust kwam Huizen op gelijke hoog te. Geholpen door de sterke wind mee noopte een massaal offensief de Vlaardingers tot Zwaluwen bij herhaling aan de noodrem trekken. Huizen steunde maar op enkele gerou tineerde spelers, maar die maakten de vogels wél ang stig. Niettemin waren er ook kan sen aan de overzijde. Van Er- nest Kegel, die over de bal heen maaide, een mislukte vrije trap van Leen Pijpers en Jos Buitelaar, Zwaluwen deed dappere pogingen-om via Hu- go Sluimer en Ernest Kegel de aanval te blijven zoeken, maar de overmacht was in vele ge vallen te groot Anders dan verwacht was Huizen in staat om vanaf het middenveld via gegroepeerd voetbal Zwaluwen onder druk te blijven houden, maar goals kwamen er niet meer. Trainer Buskermolen tot slot: „Zwalu- j wen is toch een verrassend sterke ploeg, die bewust is van zijn mogelijkheden. Het elftal kent weinig zwakke plekken en is zeer beweeglijk in de aanval". Schiedam Volkomen ontspannen kon HBS5 zater dag zijn partijtje voetbal in Zwijndrecht tegen Groote Lindt spelen. Zowel promoveren als degra deren zat er voor de Schiedamse ploeg niet meer in, terwijl Schiedamse trainer Molendijk van Groote Lindt daarentegen best nog wat puntjes kon gebrui ken om uit de gevarenzóne te komen. Volkomen verdiend kwam dan ook de overwinning van 20 bij de Zwijndrechtse ploeg terecht en mocht HBSS zeker nog van geluk spreken niet met een grotere nederlaag geconfronteerd te worden. Totaal ongeïnteresseerd trachtte HBSS zijn spelletje te spelen, wat koren op de molen van Jan Klootwijk c.s. was, want con stant werd het Schiedamse doel onder druk gezet. Terwijl pas in de tweeëntwintigste minuut de Zwijndrechtse doelman Jan Schoon zijn eerste bal te ver werken kreeg. De hele HBSS- ploeg blunderde keer op keer, liep elkaar in de weg, plaatste naar de tegenstander of maaide over de bal heen, waardoor ook in de vijfentwintigste minuut het eerste doelpunt ontstond. Groote Lindt had via de tech nisch begaafde Goof Boon weer eens het doelgebied van HBSS Maassluis VDL speel de in de kaart van tegen stander ft Noorden (Rot terdam). Met 1—0 verloor de ploeg van trainer Ri- nus Cïarijs. De eindstand was al met de rust be reikt. VDL beging de fout de bal te brengen en de aanvallers niet op tijd in stelling te brengen. Dat was helemaal naar de zin van de thuisclub, die stevig op de man speelde. Het nam een kwartier na het begin met 10 de leiding, na dat in de VDL-defensie onvoldoende was inge grepen. Na de thee conso lideerde de thuisclub de voorsprong en hield be houdens enkele mogelijk heden van VDL de 1—0 overwinning vast opgezocht, een pass op Hermi van Gelderen werd door Henk Scharloo half gemist, waardoor de Zwijndrechtse middenvelder op zijn gemak kon richten en een schot in de hoek losliet wat weliswaar 10 voor Groote Lindt betekende, doch niet he lemaal onhoudbaar voor Cees Verdam leek. Vanaf dat moment ging HBSS beter voetballen en wist het zich diverse kansen te creëren. Een schot van Martin Meyer werd goed door Jan Schoon gepakt doch de beste kans op een Schiedams doelpunt kreeg Leo Gilden uit een sublieme pass van Wim van Est doch alleen staand voor het Zwijnd- rechtse doel wilde hij het ken nelijk te mooi doen en schoot onbeheerst over. Na rust dacht iedereen dat HBSS wel zou trachten het goede spel van het laatste kwartier voort te zetten, doch niets was min der waar. Het was weer Groote Lindt dat volledig het initiatief naar zich toetrok en HBSS vol komen onder druk zette. In de derde minuut was het al weer raak. Het was andermaal Goof Boon die drie HBSS'ers om speelde en vervolgens de bal bij Evert Meulenmans bracht Half vallend wist Evert met een schitterende omhaal zijn ploeg op 2—0 te zetten. Vanaf dat moment was er voor Groote Lindt geen vuiltje meer aan de lucht HBSS volhardde in zijn slechte spel van voor de rust en bijna had Groote Lindt nog een derde doelpunt aange tekend toen wederom Evert Meulemans een keurig lobje over de handen van Cees Ver dam losliet, doch HBSS-aan- voerder Leen Dijkshoorn wist met een snoeksprongetje de bal nog net uit zijn doel te koppen. Het bleef 20 voor Groote Lindt dat met deze zege in veili ger water is gekomen, terwijl het voor HBSS een wedstrijd is geweest om maar heel gauw te vergeten. leverde Hoekse Boys een kost bare voorsprong op een erg prettig moment. Daarvoor had een aanvallend ingesteld SVOW eigenlijk maar één goede kans gehad maar Theo Hooidonk redde uitstekend, zoals hij dat in de tweede helft nog vele malen zou doen. Bovendien kregen de Boys kort na de thee al snel een nieuwe „prikkel". Cees van der Pol, veel te vaak vrij gelaten, kon door de SVOW-defensie breken en 0—2 laten aantekenen. En daarmee was de strijd in feite beslist Henk Sterrenberg: „Die jongens waren mentaal nergens meer na dat tweede doelpunt Er werd alleen nog maar flink ge schopt". En Cees van der Pol, samen met Sterrenberg in de spits: „Het was onvoorstelbaar hard en ik sta er van te kijken dat we vrijwel zonder blessures zijn weggekomen". Wel werden trouwens in de twee de helft Lammert Omhof en Jan PJeijzïer vervangen door Bert Ouwens en Marlo Groo thuizen, maar toen had Henk Sterrenberg de score inmiddels al uitgebouwd naar 0—3. Dat gebeurde nadat de SVOW- doelman een harde inzet van Cees van der Pol op de vuist had gekeerd. Sterrenberg ke gelde de terugspringende bal in de touwen en de ontreddering van de ploeg uit Oude Wetering was geheel compleet. Het zou uiteindelijk zelfs 0-4 worden door een doelpunt met een „luchtje". Het ontging de overigens behoorlijk leidende scheidsrechter namelijk dat Cees van der Pol de bal met de vuist in plaats van met het hoofd tot doelpunt promoveer de en 0—4 werd de score die op het milformulier prijkte. Vlaardingen De in angst vertoevende clubs HVO en Duno bestreden elkaar om lijfsbehoud. In de poging de dans te ontspringen werd puur om de punten gespeeld. Een schoonheidsprijs kon na het treffen dan ook niet worden gege ven. De uitslag werd 1—1, nadat thuisclub HVO een 1-0 achter stand had weggewerkt De weer herstelde Rinke Baaima (door bondstrainer Arïe de Vroet in jong Oranje gekozen voor Amerika) gaf de verlos sing. Met een berekende bal haalde HVO zijn tegenstander in. Trainer Harry Bouquet had voor deze belangrijke ontmoe ting Maarten Born in de spits opgenomen, ten koste van José de Jongste. Van meet af aan trok HVO ten aanval. Bij het aandringen moest Duno het van de „coun ter" hebben. Bij zo'n tegenstoot trof Duno de roos. De defensie van de thuisclub tastte mis en de stand was 0—1. HVO was getroffen en Duno xon blijven komen. HVO kwam er zonder verdere kleerscheuren van af. Na de pauze was HVO weer zichzelf en ging pressie (met Piet Vogel als grote man op het middenveld) uitoefenen. Na een half uur was het raak voor HVO: 1—1. Duno reageerde wel. maar kwam niet verder.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4