DSC1 -Excelsior '20: 'n slappe vertoning DHS TE ANGSTIG Fortuna hou€lt WRW op afstand TAXI? Snel vergeten Rinus Clarijs haakt af u Peter van der Hoeven matchwinnaar Twee spelers uit veld gestuurd MAANDAG 7 FEBRUARI 1977 FINISH AUTOBEDRIJF Mi rw.iv iiniiiiHiiniiimiiiii Programma zaalvoetbal GEEN SCHADE VDj'SC/WW 5 Eoek van Holland De grote afgang waar Hoek van Holland eigenlijk wel recht op had, werd de blauw-witten uiteinde lijk bespaard. SJC „beperkte" de overwinning tot 0—2, terwijl de ploeg uit Noordwijkerhout in de tweede helft volop gelegenheid kreeg om de score zeer hoog te laten oplopen. Dat gebeurde nadat Hoek van Holland in de eerste helft al een aantal mogelijkheden onbenut had gelaten om te scoren. Een uiterst slechte en uiterst merkwaardige strijd, dat zeker. Trainer Nol Olsthoorn had er nauwelijks woorden voor. Met stijgende verbijstering moest hij vanuit de dug-out constateren dat dit Hoek van Holland een machteloze formatie vormde die zelfs de allermooiste kans niet doeltreffend kon afronden. Neem alleen de eerste helft. Goed, SJC kwam al na een twaalftal minuten op 01, toen de rammelende Hoekse defensie weer eens te laat sloot en Bennie Schilder kon inschieten. Maar op zichzelf leek die achterstand niet veel te betekenen. De zeer jonge en eigenlijk wat onervaren SJC-ploeg leek zeker wel te kloppen., temeer omdat ook de defensie uit Noordwijkerhout zwakke plekken vertoonde, zo mogelijk nog meer dan aan Hoekse kant. Maar dan dienen er natuurlijk wel kansen benut te worden. Het scheppen van kansen ging de Hoekenaren in die periode nog goed af, Hans den Boer verscheen zelfs op drie meter van de SJC-doelman en zag nog kans om tegen het keepersbeen te plaatsen en vlak voor rust presteerde falende Hans Gardenier hetzelfde. Daartussen was een uitstekende kopbal van Hans den Boer goed gestopt en een schot van Ruud Muilwijk over de lat gegaan via de handen van de doelman. SJC had in die tijd ook niet stil gezeten en een aantal acties op touw gezet De Hoekse verdedigers moesten nogal eens aan de noodrem trekken en het was eigenlijk verwonderlijk dat er geen „geel" aan te pas kwam, want met name Peter Rooney en Rien Voois leken daar wel rijp voor na een aantal vrij grove charges. In de tweede helft zakte het spelpeil van Hoek van Holland tot onder het vriespunt. Het geloof in eigen kunnen was volledig verdwenen en het was tekenend voor de onmacht van SJC dat het zolang duurde voordat de mannen uit de bollenstreek konden profiteren. Doelman Kees Dekker ver richtte enkele wonderbaarlijke reddingen, maar hij kon niet voorkomen dat Jan Schooten tenslotte met een gave „lob" de score naar 0—2 tilde. Zoetermeer DSO heeft afgehaakt in de race om het kampioenschap in de vierde klas. En gezien het spel, dat de Zoetermeerse ploeg tegen Excel- sior^O etaleerde volkomen terecht. Want de nog jonge ploeg van trainer Hans Hazebroek komt nog veel te kort. De angstige houding van Excel- sior'20 gistermiddag was dan ook niet terecht Het had de bezoekers zelfs bijna de overwinning gekost. Peter van der Hoeven profiteerde echter goed van een fout van Jaap Schellin- gerhondt en hielp de Schiedamse ploeg in de tweede helft zo aan de overigens verdiende overwin ning: 0—1. Trainer Aad Bierhuizen was ui teraard erg blij met de over winning: „Ik heb tegen deze wedstrijd opgezien. DSO is in eigen huis een lastige tegen stander. Ik heb mijn spelers daarvoor gewaarschuwd en dus zijn we niet te aanvallend begonnen. Na die voorsprong hebben we ook geen risico's wijl het middenveld en de aan val volledig faalden, voldeed de verdedigmg prima. Vooral Pe ter Faber was als linkervleugel- verdediger goed op dreef en gaf baar. Zelden lieten zij zich te rugvallen waardoor nu de meeste dieptepasses een ge makkelijke prooi voor de Schiedamse defensie werden. Peter van der Hoeven nauwe- Excelsior'20 begon in Zoetermeer lijks de gelegenheid de ba! aan te nemen. De mandekking bleek een goede greep van Ha zebroek. rkcrw ®en®men- hebben Zoals gezegd maakte DSO opbou- DSO laten komen en hun offen sief goed opgevangen. Daarom is onze overwinning verdiend". Wat dat laatste betreft had Bier huizen gelijk. De trainer ging echter voorbij aan het slechte spel van beide teams. Want Ex- celsior'20 boekte in Zoetermeer alleen maar winst door het zwakke spel van de thuisclub. Was de enige treffer m de wed strijd niet een „cadeautje"? Na- INZICHT tuurlijk, de bezoekers hadden een overwicht. Maar veel kan- Bovendien misten de meeste spe- sen werden er niet gecreeerd. Iers inzicht. De spitsen stelden En dat was eigenlijk de enige zich veel te scherp op en waren verdienste van DSO. V/ant ter- daardoor meestal wend nauwelijks een vuist. Dat was ook wel begrijpelijk, want jonge spelers als Huub van Kesteren, Jaap Sehellinger- houdt, Gerard en Rini van Rui tenburg, Harry van der Werk en Bart Altewisser hadden dui delijk moeite met het felle en soms harde spel van de bezoe kers. redelijk en met snel spel via de vleugels werd DSO al gauw onder druk gezet. Dat leverde enkele kleine kansjes op maar een goede scoringsmogelijkheid deed zich toch met voor. Zo kon de thuisclub zich langzaam door Oscar van der Kroon Huub van Kesteren rukt voor DSO op in de wedstrijd tegen Excelsior'2Q (in gestreept shirt). De Schiedamse ploeg won met 10 dank zij een doelpunt van Peter van der Hoeven. herstellen. Na een kwartier moest Harry van der Werk overigens al het veld ruimen door een maagblessure. Freddy Wurms viel in waardoor Peter Langeveld op het middenveld ging spelen, onbereik- Aantrekkelijk spel kreeg het pu- Maassluis Trainer Rinus Clarijs van VDL gaat aan het einde van het seizoen de blauw witten verlaten. Na een tweejarige verbinte nis gaat de in Zevenbergen wonende oefemneester {37 jaar) zoeken na een club in de directe omgeving. Het verband was te ingrijpend, gezien afstand en zijn werk. Op verzoek van Cla rijs heeft afgelopen week een gesprek tussen hem en het VDL-bestuur plaatsge vonden. Het bestuur toonde voor zijn bezwaren begrip en gaat op zoek naar een andere trainer. Clarijs lichtte voor de wedstrijd tegen 't Noorden zijn ploeg; Voorburg Wilhelmus maakt moeilijke tijden door. Toegegeven, laag geklasseerde tegenstanders zijn voor een topploeg per definitie lastig te bestrijden opponenten; er moet juist dan keiharde arbeid worden verricht waarbij het echte bikkelen niet mag worden geschuwd. De extra handicap die de Vuurburgse elf de laatste weken ook nog meetorst heet echter vormverlies. bliek nauwelijks te zien. Alleen de individuele acties van Mar- üen de Vette en Cor Timmer oogstten waardering. In de tweede helft opende Excel- sior'20 al snel de score. Jaap Schelhngerhoudt leverde een verkeerde pass af en Peter van der Hoeven was onmiddellijk attent om doelman Wirn Gerrit sen kansloos te laten. Vanaf dat moment trokken de bezoekers zich terug en kon DSO zich met de aanval bezig gaan houden. Niet lang daarna wilde Hans Ha zebroek spits Huub van Keste ren uitwisselen maar Henk van den Brink viel uit met een no gal ernstige armblessure waar door die wissel met mogelijk bleek. Rim van Ruitenburg kwam wel in de ploeg. Naarmate de tweede helft vor derde werd steeds duidelijker dat Excelsior'20 onder leiding van laatste man Wim Tieman weinig problemen met de Zoe termeerse aanvallen had. Hoe wel Peter Langeveld en Jacky Matray veelvuldig voorin wa ren te vinden ontstonden er toch nauwelijks kansen waar door de bezoekers moeiteloos de finish haalden. Hazebroek: „Het belangrijkste is nu dat we ons handhaven. En verder verdient de opbouw van de jeugd veel aandacht. Over mijn aanblijven bij DSO is nog geen beslissing genomen. Ook weet ik nog niet of ik weer ga voetballen". Mï¥v' A®, S. Vlaardingen De bezoekers konden er maar moeilijk warm voor lopen wat er gepresteerd werd in de ontmoeting Fortuna—WRW, Behalve dan in het tweede hoofdstuk toen scheidsrechter Van Britsum uit Leiden het nodig vond om bij beide equipes een speler van het veld te zenden. Toch toonde Fortuna zich meer berekend in het scheppen van kansen. In het tweede deel werd de strijd (rust 0—0) beslist. De roodgelen bezaten meer raffinement om op het juiste moment toe te slaan. Ondanks de matige aflevering besloot Fortuna de negentig minuten met een 20 over winning. Fortuna-aanvoerder Dick Verburgh wordt neergelegd. Inleiding voor de tweede Vlaardingse treffer. Of zoals trainer Chiel Jansen het na de 0—0 tegen Schie dams DHS formuleerde: „De jongens willen wel, dolgraag zelfs, maar bet loopt gewoon niet. Ze lopen meer tegen zichzelf te voet ballen dan tegen de tegen partij, In het begin van de competitie liep het lekker. Een goede kans was een doelpunt. Nu verliezen ze door Hans Koster echter steeds meer het zelf vertrouwen, er wordt te ge haast gevoetbald. Wordt er een klein beetje kien ge voetbald, dan staan we bij de rust al ruim voor". Zulks gebeurde met Inderdaad, Wilhelmus had voor de pauze moeten profiteren van de moge lijkheden die het te angstige DHS bood. De Schiedammers („Ik weet dat Wilhelmus twee goede spelers door schorsingen mist, maar wij hebben er vijf en een geblesseerde goal-get- ter", vertelde DHS-tramer Adriaan van Huuksloot vooraf), legden het accent op de verde diging maar hadden in spitsen Karei Doesburg en Joop van Gulik geen spelers die een counter rendement konden ge ven. ht de 12e minuut ging een kopbal yan Ton Winkels net naast en bi de 21e minuut kon Jan Kers- semeijer, de laatste man van ""HS maar net redding brengen *chot van teleurstellen de Kees-Jan Klein. In de 33e minuut ging een schot van Kol stee net over en zestig seconden voor de rust kon goed werken de DHS-doelman Jos Sparla via een fraaie actie een kopbal van Chris Linders maar net onscha delijk maken. Wilhelmus maakte in die spelfase te veel de fout de bal door het centrum te spelen. Op de vleu gels stonden Dick Kolstee en Ton Winkels geregeld vrij, maar Linders, hij vormde met ijverige Robin Isselman de sterkste troeven van Wilhelmus, prefereerde soli door het mid den waar hij Lraehtfé een-twee tjes aan te gaan. „Jammer dat hij na een paar mislukte combi naties met inzag dat hij het spel beter open had kunnen gooien", beaamde Jansen na afloop. Na de hervatting bewees DHS zichzelf plotseling. Geïnspi reerd door wat oppeppende woorden in de kleedkamer ont ketende de Schiedamse ploeg een fors aantal offensieve da den waarbij het Wilhelmus- doel regelmatig in gevaar kwam. Kees van Kralingen was bij DHS overigens vervan gen door Peter Alvers, In de le minuut moest Voorburgse doelman Rob Oostdam al han delend optreden toen een vrije trap van Karei Doesburg ach ter hem dreigde te belanden. En zo ontstonden er meer ha chelijke situaties voor Oost- dam. Jammer voor DHS en ook voor het publiek dat het Schiedamse offensief snel luwde en plaats maakte vojr het verdedigen van het gelijke spel. Toen im mers kreeg een nauwelijks im- o Leslie Hazel- zet kopt, Jos Sparla redt en 'Ög, Jan Kerkhof fH' kijkt toe. sT§ S 3 ponerend Wilhelmus alsnog de kans om te komen. In de 16e minuut verdween geblesseerde Erik Winkster ten gunste van Leslie Hazelzet. In de 20e mi nuut liet DHS-uitblinker Ge rard van der Pluim nog wel een treffer noteren maar zwak lei dende scheidsrechter G. L. de Haas (Leiden), had daarvoor een overtreding geconstateerd en annuleerde het doelpunt. Bekerwedstrijden: Maandag: Groenoord—De- ta Boys 19.00 uur, Mar griethal; VDLDe Hoogt 20.00 uur, Mar griethal; SW-PPSC 21.00 uur, Margriethal; FCN'66SC Hogenboom 22.00 uur, Margriethal; De Maas—Wiltop F,; Eu rosportOACN Boys. Competitie: SPSV-HBSS, 19.15 uur Lijnbaanhallen; Ursu- s—DCMR, 20.45 uur Lijnbaanhallen; Martini- t—Hermes DVS, 21.30 uur Lijnbaanhallen; DR- ZVSV, 22.16 uur Lijn baanhallen; DRZ-VSV, 22.15 uur Lijnbaanhal len; MSV'71—Steeds Hooger 21.30 uur Olym- piahal; DVO'32-HWD; GSSSCR; RFC—Ex celsior'20; SVO-WK; GGK—Demos; HVO—Excelsior M; RKWIK—BKB. Voor beide oefenmeesters, Ane Verburgh (Fortuna) en Gerard Flaes (WRW), was het aftasten hoe het ritme bij de spelers was na de gedwongen rust Vooral op het zware veld, waar hoge eisen aan de spelers werden gesteld en onvoorziene omstan digheden een belangrijke rol van betekenis konden spelen. In deze tweestrijd stonden twee belangen centraal. Voor Fortu- na om aansluiting te houden met de koplopers Delft en Oud Beijerland en voor de Brielena- ren om uit de gevarenzone te komen. Gerard Flaes trof daarvoor maat regelen en nam daarbij risico. Als rechterverdediger werd Hans van der Lugt in dat be langrijke treffen als laatste man geposteerd en moest mee helpen de Fortuna-drang tot scoren een halt zien toe te roe pen. Deze achttienjarige speler kon tenslotte niet verhinderen dat zijn club met de volle scha de huiswaarts moest keren. Be langrijker was dat Gerard Flaes een goede zet had ge daan. De opzet van Flaes was om aan vallender te gaan spelen. Door het neerzetten van Van der Lugt als libero kon aanvoerder Jan van Pelt die plaats verlaten om zich op het middenveld te gaan bezighouden met de op bouw Deze mutatie leverde geen doelpunten op. Gerard Flaes daarover: „Wij zijn hier naar toe gc-komen om te trach ten één punt te pakken. Dat hadden wij voor de thee moe ten doen. Wij bleven m gebreke al waren de kansen gering. Maar wj hielden Fortuna goed m bedwang en dat was ook winst". Flaes; „Het uit het veld sturen van rechterverdediger Nico Heymans was een streep door de rekening De stand was toen nog 0—0. Kort daarop viel de eerste tegengoal en dan moet je risico's gaan nemen. En wat had er gebeurd als kort op de Fortuna treffer de score 1—1 was geweest, als de leidsman de zekere goal van ons had gezie- naEen Een had daarom op zijn plaats geweest", aldus Flaes. Inderdaad was de uitstekend ge nomen vrije trap van centrum spits Jos Passenier goed voor een treffer. Doelman Rob Bre- kelmans was compleet kansloos bij de dalende inzet, die stijf in de hoek net onder de lat kwam. Het loer mocht echter nog een maal op de grasmat stuiten voordat Brekeiman attent de bal omklemde. WRW claimde een doelpunt omdat de bal over doellijn zou zijn geweest. De arbiter zag dat niet en liet ver der spelen. WRW was m die beginfase con structiever en vooral ook direc ter. Maar echt gevaarlijk was de aanval niet. Het ging behoor lijk tot aan het zestienmeterge bied Aan de kant van de thuis club kregen Mane Visser en Peter Zonneveld mogelijkhe den, maar van succes was geen sprake. Trainer Verburgh over het aftas ten: „De grote vraag was hoe kan de ploeg uit de voeten op de zware grasmat na lang uit de running te zijn geweest. Daarbij was het zaak geen schade op te lopen. Dat lukte goed m het eerste bedrijf. Na de rust kwamen wij op tijd op de 1—0 voorsprong, maar had den korte tijd het voordeel van elf man. Een 1—0 stand geeft angstige momenten en daarom namen wij geen risico's. De 2—0 score was een opluchting". Bij de Fortuna pogingen om te scoren was na de pauze spits Aad Biesheuvel de man die als eerste aandrong Doelman Theo van der Meer bleek bij de drang een betrouwbare post. Nadat Nico Heymans reeds op de bon was geslingerd, was een opmerking aan het adres van de arbiter voldoende om van het veld gezonden te worden. Een aanval van Fortuna kort daarop was goed voor 1—0. Goedspelende Dick Verburgh bediende Hadde van der Meyde (maakte zijn debuut) op maat en deze scoorde via de paal. Toen volgde de dubieuze beslis sing van de scheidsrechter na de vnje trap van Passenier. Aan Fortuna-zijde werd Rob Ducienne daarna van het veld gezonden nadat hij een speler onderuithaalde toen het spel dood was. En toen was het tien tegen tien. Bij de thuisclub was inmiddels hans van Os door een blessure vervangen door René Cornelis- se. Fortuna gaf in dat deel meer inhoud en van zijn aan vallen en ging meer gevaar uit. Kees de Rover van WRW en Dick Verburgh haalden de kruising nog. Kort voor tijd werd Dick Verbrugh in het strafschopgebied onderuit ge veegd en de terecht gegeven strafschop verzilverde hij zelf: 2-0. AOV£RT£NV£ Bei een heer in't verkeer de korrekte'Rit-meesters j

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5