Velen laat op werk mWÉM Mëk'im EVO dreigt met proces Break in PSP Wijkvereniging wil duidelijk antwoord Bewoners klagen over enorme tocht ïéêïi' iiË* Leden schorten overleg op Nachtelijk rijverbod in Vlaardmgen: Tocli uitwisseling met partnersteden *1 Interesse voor Volvo- filiaal Inbrekers laten gestolen drank in auto achter Rustig verloop stakingsaktie RET SsTïi Pacifisten stappen op Deuren zijn krom 18812 SCHIEDAMSCHE COURANT Dinsdag 8 februari 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144141 .102de jaargang no. 25764.4 pagina-s SCHIEDAM EN KETHEL Waterweggebied Vele werknemers uit Vlaardingen en Schie dam zijn vanmorgen te laat op hun werk verschenen. Dit van wege de staking van het RET-personeel. De verwachte ver keerschaos is vanmor gen meegevallen. Wel had de Schiedamse politie acht man ex tra voor de verkeers- groep ingezet, die op de belangrijkste ver keerspunten de zaak in de gaten hield. Op vallend was overigens wel het grote aantal fietsers op de weg. Verder legden velen de weg van hun huis naar de NS-stations te voet af. De treinen waren door het grote passagiersaanbod stampvol maar kon den het werk redelijk aan. Op enkele plaatsen in Schiedam en Vlaar dingen werden pam fletten uitgereikt aan wandelaars waarin begrip werd gevraagd voor de stakende RET-ers. Andere vor men van openbaar vervoer zoals de bus maatschappij Westne derland en taxi's de den normaal dienst. Die laatsten reden af en aan van verschil lende bushaltes om groepjes mensen, die tevergeefs op een bus hadden gewacht naar hun werk te rijden. In het algemeen werd het nodige ongemak laconiek opgevat, zoals enkele Vlaardin- gers, die voor niets op de bus wachtten: „We wisten niets van een staking af." Wat gaat u nu doen? „Gewoon, naar huis en de zaak opbellen. Dan bekijken ze het maar." lï.*-ZT O 1 gftSfi Vlaardingen De perso neelsvertegenwoordiging van het georganiseerd over leg van de gemeente Vlaar dingen heeft het overleg voorlopig opgeschort. Re den hiertoe zijn de onrust gevoelens bij de leden van de bonden van overheid spersoneel. Deze zijn ont staan nadat de raad vorige week donderdag zijn goed keuring had gegeven aan het door de gemeente ge voerde personeelsbeleid nieuwe stijl. De bonden zullen zich nu nader beraden met hun achterban over de ontstane situatie. Het breekpunt betreft de samenstel ling van de medezeggenschaps commissie. In de vorige jaar verschenen nota over het perso neelsbeleid staat namelijk dat deze niet alleen moet zijn sa mengesteld uit vertegenwoordi gers van de vakbonden, maar dat ook niet-leden daarin zitting mogen hebben. Tegen dit laat ste hebben de bonden grote be zwaren. Schiedam De plaatselijke PSP is een gevoelige klap toegebracht. Gisteravond hebben voorzitter Aad van de Tang en secretaris Eiso Blaauw de partij de rug toegekeerd, ook heeft Lieke Blaauw ontslag genomen uit provinciale staten waarvan zij voor de PSP lid was. De partij is daar door in Schiedam haar ac tieve kern kwijt. Als reden voert Blaauw aan, dat de jonge generatie over het al gemeen het pacifisme in de doelstelling niet zo nauw neemt. „De tendens is, dat steeds meer sprake is van een vorm van aati-militarisme die niet conse quent is," benadrukte Blaauw gisteravond in de ledenverga dering. „Uitbanning van ge- j weid is al een moeilijke zaak, i maar principieel moet je ge- i weid en militarisme blijven te gengaan. Het heeft geen zin om cpn-achtig te mekkeren over uitholling van het leger-appa- raat door zogenaamd soldaten- verzet, want dat heeft niets om het lijf. Loze kreten dus, maar realisme is ver te zoeken. Ons streven is meer daadwerkelijk, om bijvoorbeeld defensie geen cent te geven". In het landelijke congres in Arn hem geven volgens Blaauw le den een verklaring af, omdat zij met dezelfde gevoelens rondlo pen. Tijdens twee vorige con gressen over de idealen van de partij werd gesteld, dat het so cialisme een ruimere plaats moest krijgen, maar volgens de opgestapte leden is dat ten kos te van het pacifisme gegaan. „Het is een moeilijke stap ge weest. Al achttien jaar was ik lid. Maar de naam van de partij klopt niet meer helemaal, het schip heeft een andere lading dan de vlag doet vermoeden," aldus Blaauw die in Schiedam verder actief is in wijkvereni ging Bijdorp en Stuwgroep Midden Delfland, waarmee hij zich overigens wel blijft bezig houden. Van de weinige actieve leden, die de PSP in Schiedam overhoudt, reageerde Yvonne Hontelé des gevraagd: „Tijdens het laatste congres was ik op vakantie en de stukken heb ik ng niet ge zien. Het moet wel heel waan zinnig zijn, voor ik ook wegga. Maar ik begrijp de stap wel, al betreur ik dat zij zijn opge stapt". Vlaardingen De gemeente Vlaardingen hangt nog steeds een proces boven het hoofd. Op 23 februari zullen wethouder Bas Goudriaan en de eigen verladers- en vervoerders organisatie (EVO) het overleg heropenen over het ingestelde nachtelijk rijverbod voor vrachtverkeer. Wanneer de partijen niet tot overeenstemming komen, zal de EVO een proces tegen de gemeente aanspannen. 'Hoofdpunt van het gesprek zal.de normen voor onthef fingen op het besluit zijn. In juli van het vorige jaar drong de EVO er bij Goudriaan al op aan om wettelijk geregelde criteria in te- stellen over wanneer een bedrijf al dan niet in aanmerking voor een ontheffing komt. Hoewel Goudriaan de EVO toen zou hebben toegezegd daar het hoofd nader over te buigen, bleef iedere vorm van verder overleg tussen beide partijen geheel int. Groot was daarom de verbazing aan de kant van de vervoerdersorganisatie toen Vlaardingen op 18 januari het besluit nam om vrachtverkeer in de nachtelijke uren te weren zonder voor ontheffing criteria te hebben ingesteld. De EVO neemt dit de wethouder zeer kwalijk en vreest nu willekeur bij het verlenen van ontheffingen. Verder is de organisatie teleurgesteld in het verbreken van Goudriaans toezegging zich nader over het ontheffin genbeleid te beraden. „Er is nu helemaal geen beleid", stelt de heer Bruins van de EVO. „Van onze kant zijn wij altijd bereid te praten over vermindering van geluidsoverlast", stelt hij. „Dan mogen we toch ook van de gemeente ver wachten, dat rij bereid is te praten over het opstellen van criteria om een ontheffing te verlenen". Veel verwacht de EVO echter niet van Bas Goudriaan: „In juli zegde hij ons toe zich over de kwestie nader te beraden. Na een half jaar laat hij nog niets over zich horen en stelt slechts opnieuw bereid te zijn aan de hand van argumenten, die we op 33 februari op tafel zullen leggen, er het hoofd over te willen buigen". De gemeente, die een dergelijk conflict met de EVO nooit heeft uitgesloten maar juridisch stevig in haar schoenen meent te staan, heeft intussen zo'n dertig ontheffingen verleend. Als belangrijkste voorwaarde gold daarbij: Is het in het belang van het bedrijf onvermijdelijk dat zij vrachtverkeer *s nachts door de Vlaardingse straten laat rijden. SS SB BIB sas Vlaardingen De wijkvereni ging Vettenoordsepolder (VOP) is het al bij voorbaat niet eens met het antwoord, dat het col lege van B en W wil geven op een brief van de VOP. Het gaat hier om een schrijven, dat eind augustus van het vorig jaar aan het Vlaardingse college werd gestuurd. In de hrief vroeg de VOP of de gemeente zich wilde uitspreken over de representativiteit van de wijk vereniging. Wethouder Bas Goudriaan had namelijk verkondigd, dat de le den van de wijkvereniging niet als goede vertegenwoordigers van de mensen uit de wijk mochten worden gerekend. Als eis stelde de VOP in haar brief: „Als wij niet representatief zijn. dan behoort u onze subsidie direct in te trekken." In de ontwerp-antwoordbrief, die volgende week maandagavond in de commissievergadering voor stadsontwikkeling bespro ken zal worden, schrijft het col- lege: „Wij zien geen aanleiding om de subsidie in te trekken." j Piet Solleveld van de wijkvereni- ging zegt dat de VOP geen ge noegen kan nemen met dit ant woord. Hij zegt: „Het draait juist om het wel of niet repre sentatief zijn. In het gemeente lijke antwoord wordt daar hele maal geen aandacht aan be steed. Dat die subsidie niet zou worden ingetrokken, dat wisten we natuurlijk wel- Maar we wil den liever weten hoe het college denkt over de negatieve uitla tingen van Goudriaan." De VOP zal ongetwijfeld nog rea geren op de brief als hij in ongewijzigde versie aan de wijkvereniging wordt gestuurd. „Het is voor ons een principe- zaak geworden", aldus Piet Sol leveld, „overigens zullen we er ons niet al te druk om maken. In feite is het allemaal mosterd na de maaltijd." Het vertrouwde beeld van het Maassluise station zal in 1980 verdwenen zijn. Op dezelfde plaat staat dan een modem, strak perrongebouw. Het huidige, oude sta tionsgebouw voldoet reeds Jang niet meer. De NS voeft er weinig voor om het op te knappen of zelfs te restaureren. Dat kost te veel. Slopen en op nieuw bouwen is goedkoper, zo zegt een NS-woord voerd er. Hoet het statiou-nieu- we-stijJ er precies gaat uitzien is nog niet bekendDe archi tect, Wim van der Gaart, moet zijn visie nog op papier zetten. Hij hoopt de tekenin gen in de tweede helft van dit jaar te vol tooien. Naar verluidt zal in het nieuwe Sta tion geen restauratie worden opgenomen. Wel wordt rekening gehouden met de groei van het Maas sluise centrum. Schiedam Met een andere opzet stort de Schiedamse Gem schap zich opnieuw iu het uitwisse lingswerk mat de partnerste den in het buitenland. Een niet al te groot aantal jongeren wordt daardoor in de gelegenheid gesteld enige tijd hij een pleeggezin in een partnerstad le logeren, terwij! tijdens dat bezoek aan het buitenland de uitgewisselde jongeren uitstapjes maken om het land te leren kennen Het ontdekken van sociaal-cultu rele toestanden, de economi sche situatie en de bevolking staan hoog in het vaandel van de Schiedamse Gemeenschap (SG). Op haar beurt ontvangt de culturele stichting jongeren uit de partnersteden. Deze zo- mer kunnen dertig Schiedamse jongeren vanaf zestien jaar meedoen. Groepen worden ge formeerd voor Vienne in Fran krijk, Velen je in Joegoslavië en Esslingen in West-Duitsland. De laatste stad, gelegen aan de Neckar, bestaat dit jaar twaalf eeuwen. De jeugduitwisseling wordt bij de viering daarvan aangepast. Uit Vienne en Velenje verwacht Schiedam een tegenbezoek in de periode van 24 juli tot augustus. De financiële moge lijkheden staan volgens Cees van der Wel van de betrokken SG-afdeling niet toe, dat ook een groep uit Esslingen naar hier komt. Wel hebben de West duitsers elf Schiedammers uit genodigd. Overweging daarbij was, dat Esslingen grote waar de hecht aan uitwisseling met jongeren. Herhaaldelijk werd verklaard, dat dat de basis is waarop verder kan worden ge werkt. Van 24 juli tot 7 augustus ver wacht Esslingen een groep uit Schiedam, naar Vienne en Ve lenje wordt op 10 juli afgereisd terwijl twee weken later jonge ren uit de gastgezinnen de Schiedammers op de terugreis vergezellen. De buitenlanders krijgen hier een programma aangeboden, zoals de Schie dammers dat in de partnerste den hebben gekregen. De uitwisseling geldt voor wer-i kende jongeren en scholieren., Bij hen bestaat volgens SG-di-! recteur Ruud Pillard behoefte.' aan een dergelijk internationaal gebeuren. Op middelbare scho- i len doet de stichting waar-! schijnlijk nog iets aan werving; en voorlichting over het uitwis- selings verband. Wie zich nu al interesseert, schrij ve zich in bij het kantoor vanj de SG.'VW in het Proveniers-j huis (telefoon 286000). De deel-! nameprijs voor Esslingen isi 150, voor Velenje 250 en; voor Vienne 180. De reis gaatj per trein. Enige jaren geleden i stopte SG-afdeling intematio- nale uitwisseling met de tradi-j tie, maar vanuit de partnerste- i den kwam zo'n levendige be-! langstelling voor Schiedam dat de SG toch weer meedoet, nu met een meer sociaal-cultureel} karakter. Een van de Elementumflats aan de Bernweg Vlaardingen Er wordt een tecbnisch rapport opge steld over de tochtende buitendeuren van Elemen tumflats in de Vlaardingse wijk Holv-Noord. Het betreft hier de zeven verdiepingen tellende flats aan de Bernweg, Brussclweg, Botuiweg en Wenenweg, Schiedam Inbrekers hebben op ae Buitenhavenweg een grote Partij drank achtergelaten, die zij kort tevoren bij distilleer derij Coebergh hadden gesto len. De auto, waar de sterke drank ter waarde van twaalf mille in werd teruggevonden, was eveneens ontvreemd. De Fiat-bestelwagen was verdwe nen bij garagebedrijf Unique op het Stationsplein. Daar had men een draadglasruit ingesla gen om binnen te komen. Met de auto gingen de daders naar de Van Kleefstraat. Bij de dis tilleerderij in die straat klom men de inbrekers op een plat dak en vernielden een ruit. Daarna kon men de deur van de binnenplaats openen en de wagen binnenrijden. Honderdt weeëntwintig flessen bessenje never en veertien flessen Schot se whisky werden in de wagen gestouwd. Het is voor de politie nog een raadsel, waarom men de auto met de buit daarna op de Bui tenhavenweg achterliet. Het kantoor van de Schiedamse Gemeenschap is opnieuw door inbrekers bezocht. Voor de vijf de keer binnen een half jaar tijd. Ditmaal verdwenen alleen een cassetterecorder en een be drag van 25 gulden. Om binnen te komen heeft men het slot van de voordeur geforceerd. Schiedam Volgens woordvoer ders van Volvocar aast nog een autodealer op het Schiedamse filiaal, dat de directie wil slui ten ondanks protest van vakbe weging en personeel. Naast We ber, een agentschap van Volvo op de Overschieseweg, zou ook het bedrijf van Walraven en Dekker interesse hebben voor het pand in de Nieuw Mathe- nessestraat Van de zijde van deze dealer in Japanse automerken (Honda en Mitsubishi), gevestigd tussen de Grote Markt en de Schie, wordt dat echter ontkend. Directielid Dick Dekker: „Maanden gele den dachten wij nog wel aan dat bedrijfspand maar nu gaat onze voorkeur uit naar nieuw bouw". Volvo-Schiedam grenst evenwel; aan een kaalslag, die nog geen' bestemming heeft. Met de op-i trek van Volvo erbij kan op die i plek een volwaardig autobe drijf worden gesitueerd. Maar Dekker geeft te kennen, dat Chris Walraven en hij nieuw bouw in industriegebied 's-Gra- velandsepolder op het oog heb ben. Hiiib Zandwijk, onderne mingsraadslid van Volvo, vindt dat toch niet uitmaakt welke autodealer te zijner tijd het fi liaal overneemt, omdat de werknemers dan automatisch in een minder gunstige cao-re geling vallen. Volvo moet het filiaan blijven beheren, maakt hij ook duidelijk op pagina drie. Tijdens de wijkbewonersbij eenkomst is er bij wethou der Bas Goudriaan (stads ontwikkeling) geklaagd over de kromgetrokken bui tendeuren, waardoor het enorm tocht in de flatwo ningen, vooral wanneer de wind pal op de buitendeu ren staat. „Wanneer het stormt fluit de wind door ons huis", aldus een bewo ner op de vierde etage van de flat aan de Bernweg. Doordat de deuren (vervaar digd van lichtmateriaal, be staande uit hardboard op een houten raamwerk) zijn kromgetrokken ontstaat er ook onnodig warmteverlies. De ruimte tussen de deur en de sponning bedraagt soms twee tot drie centime ter. Het enige commentaar dat op zichter Van Ekelen van het gemeentelijk woningbedrijf op de klachten wilde geven was: „Het tocht in elke wo ning wel eens". Overigens was het bouwbedrijf Ele- raentum BV in Maassluis nog niet op de hoogte ge steld van de toehtklaehten. De heer Burgers vertelde: „Wanneer er klachten zijn zal er contact wordt opge nomen met de leverancier. In gezamenlijk overleg kunnen we dan misschien iets doen". Voorts wees hij er op dat een bepaalde kromming van de deuren is toegestaan. Bewoner G.H. Stam, die reeds vijf jaar in een Elementum- flat aan de Bernweg woont, vindt het noodzakelijk, dat er iets aan de deuren ge beurt. Zijn mening wordt onderschreven door bewo ners van de andere Elemen tumflats De heer Stam ver volgt: „Toen wij hier vijf jaar geleden kwamen wo nen, werd ons beloofd, dat na een jaar of drie de toe stand van de flat opnieuw zou worden bekeken. Het pand zou zich dan inmid dels, zoals ze dat noemen, hebben gezet. Voorlopig is er echter nog steeds niets gebeurd. Een paar wonin gen verderop hebben de be woners zelfs vloerbedek king van de kieren gespij kerd om de tocht te weren. Het was daar gewoonweg niet te harden".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1