i 'ringt provincie W' on ingb ui rt erug? „Commiimsteis niet .in lotto''"* Bescherming van Midden Delfland Commissie wijst Vlaardingen aan MAASSLUIS KRIJGT DE REKENING: 2 MILJOEN WEST SCHREEUWT OM EIGEN RUIMTE Fiat voor cai Herdenking Berlin- a- In de rij Kampvuur in telefooncel ramp Weinig belangstelling voor informatiecentrum Ambtenaren beraden zfcb Voortgezet buitengewoon onderwijs Overgang twee nachten gesloten Koffie-boycot in jeugdgemeente- raad II HIIiDAIVt (HE COURANT injdag II februari 1977ONAFHANKELIJK DAGBLAD102de jaarSanS 25767.g PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Vlaardingen maakt een goede kans op een openbare school voor voortgezet buitengewoon onderwijs (VBO). Een commissie van onderwijsdeskundigen zal de gemeentebe sturen van Vlaardingen, Maassluis en Schiedam adviseren om de school in Vlaardingen te vestigen. Verwacht mag worden dat de lessen in augustus *18 van «tart kunnen gaan. Deze vorm van onderwijs wordt doorgaans gevolgd door moeilijk lerende kinderen. Eind november van het vorig jaar kwam een aantal klachten naar voren van ouders van leerlingen van de Albert Schweit- zerschool, de lagere school voor moeilijk lerende kinderen in Vlaardingen. Op de commissievergadering voor onderwijs in het Vlaardingse stadhuis maakten een dertigtal boze ouders duidelijk waar het hen om ging: „We willen VBO in Vlaardingen". De gemeente Vlaardingen had volgens de ouders helemaal geen pogingen ondernomen de gewen ste school in Vlaardingen te vestigen. „In Schiedam is wei VBO (de Professor R. Casimiischool heeft een VBO-afdeling), maar het onderwijs is slecht op die school", luidde de klacht. Wethouder Ton Kloots deed op de commissievergadering de toezegging, dat het Één en ander onderzocht zou worden. Een speciale commissie werd in het leven geroepen, die zou bekijken welke gemeente (Vlaardingen, Maassluis of Schie dam) het meest aanspraak zou maken op deze school. Die commissie bestond uit: de Vlaardingse en Schiedamse onderwijsinspecteuren Wijlaars en Tigges, schoolhoofden De Rooij en Veenstra, Rijnmondgecommitteerde Olde Monnikhof en een stel ambtenaren. Na enige malen bijeen te zijn geweest, kwam de commissie met het advies, dat Vlaardin gen het meest geschikt is voor de school voor moeilijk lerende kinderen van dertien tot achttien jaar. De VBO-af de ling aan de Professor R. Casïrairschool in Schiedam moet dan als een tijdelijke voorziening gezien worden. De rijksinspecteur voor buitengewoon onderwijs, de heer Bij kerk, heeft al laten doorschemeren dat Vlaardingen goed genoteerd staat De gemeente kampt met een gebrek aan schoolruimte. Maar bij een eventuele vestiging van een VBO-school in Vlaardingen, is nieuwbouw volgens de rijksinspecteur niet uitgesloten. Exploitatietekort afvalverwerking Maassluis De tarieven voor reinigingsrechten in Maassluis gaan met twintig procent omhoog. Dit is het Schiedam De provincie schijnt wo ningbouw in het noorden van Schie dam te willen terugdringen om Mid den-Delfland te beschermen. Alles wijst erop dat wethouder voor stads ontwikkeling Chris Zijdeveld de grens, tot waaraan mag worden ge bouwd, meer naar het zuiden moet verleggen. De provinciale planologische commissie (ppc) wil name lijk, dat de gemeente Schie dam de voorlopige plannen voor wijk Woudhoek-Noord ingrijpend wijzigt. Stede- bouwkundige Nikoiaj Die- lemans, het raadslid van de PvdA dat over het vooront werp van het bedoelde be stemmingsplan steeds met zijn partijgenoot Zijdeveld in de clinch lag, voelt zich daardoor nog sterker in de schoenen staan. Hij wees al vele malen erop, dat de wethouder en zijn ambte naren teveel richting Delft willen uitbouwen. Volgens Zijdeveld moet echter nog niet de conclusie worden getrokken, dat bij het maken van het voorontwerp met een verkeerde grens rekening is ge houden. Wei deelde hij op vra gen van onze krant mee dat de sportvelden, die gemeentewer ken op de kaart had ingetekend tussen de voorgestelde wonin gen en de landelijke Woudweg in het poldergebied, links van het bestemmingsplan moeten worden geprojecteerd. Zo wil de ppc dat De recreatiestrook, die ten noord en van de toekomstige huizen loopt en waarop Zijdeveld sportvelden had gepland, moet nu worden ingericht in samen werking met de reconstructie- commissie voor het polderge bied. Die commissie wacht op de uitslag van de inspraakpro cedure, die de provinciale raad voor ruimtelijke ordening (pr- ro) maanden geleden instelde. „Eén en ander is natuurlijk on der voorbehoud, dat wij aan de opmerkingen van de ppc ge hoor geven", aldus de wethou der. ,H:ij zal wel moeten, anders krijgt hij het met gedeputeerde staten aan de stok", reageerde desge vraagd Dielemans, die overi gens daaraan toevoegde dat hij nog geen kennis heeft genomen van de stukken van de provin ciale commissie. „Ik krijg het plezierige gevoel, dat de wo- ninggrens inderdaad meer naar het zuiden moet. Want als op die groene strook, waar ge meentewerken de sportterrei nen had gedacht, straks het agrarische karakter wordt ge handhaafd zoals ondermeer de milieugroepen willen dan moet er ook nog een overgangs gebied komen met enig groen en recreatieruimte. Want de ge meente kan moeilijk huizen bouwen tot pal op de grens, waar de weilanden beginnen". Woensdag vergadert de raads commissie voor ruimtelijke or dening weer. Zijdeveld zal dan nog geen mededelingen kunnen doen over wat instanties als' Rijnmond vinden van de voor lopige plannen voor Woud- hoek-Noord. Ook over de me ning van de provincie had hij liever nog willen zwijgen tot dat duidelijk op papier staat, wat het vooroverleg met deze hogere instanties heeft uitge wezen. Deze week echter liet collega Her-| man Posthoorn uit zijn mondj vallen, dat de ppc flinke veran deringen beoogt Dat kwam tus sen neus en lippen door even ter sprake in de vergadering van de raadscommissie voor vorming en recreatie. Arie Ver- linde (PvdA) stelde toen de vraag, wanneer zijn eommissie zich kan gaan bezighouden met de toekomstige sportvelden in Woudhoek. Het antwoord van Posthoorn luidde dat „het be stemmingsplan nog niet be spreekbaar is omdat nog enkele wijzigingen erin moetenworden aangebracht". Schiedam Opnieuw vraagt bewonersvereniging Sehiedam-West de gemeente om een eigen ruimte. Vandaag heeft het bestuur een verzoek voor een dergelijke ruimte gestuurd aan het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad. De vereniging, die voor het ver krijgen van een lokaal al twee jaar m de weer is, wil dezelfde condities als bewoners vereni ging Schiedam-Centrum on langs heeft gekregen. Het be stuur van deze vereniging werd onlangs een pandje m het Broersveid aangeboden op ba sis van het zogeheten kraakcon- tract Indien een dergelijke re geling niet te realiseren zou zijn, wil West subsidie voor huisvesting. „Het begint ons goed de keel uit te hangen," aldus één van de bestuursleden. „We zijn de eni ge bewonersveremgmg die mets hebben. We hebben al ik weet met hoeveel brieven geschre ven Op het stadskantoor is het echter veel beloven, maar wei nig doen." De stakende werknemers van de imdtcstrièle hou w- maktscbappij Elementen BV in Maassluis hebben gisteravond de admini stratieve formaliteiten moeten vervallen te- MciMde er zeker ran te lijm straks de stakings- uitkering te ontvangen. Bet NVV-gebonwtje De Kern aan de P.CJIooft- Izan bleek al gauw te klein om alle stakers te berber gen. Een aantal moest buiten blijven wachten tot binnen weer voldoende plaats was. De con troie- werkzaam heden zelf konden vlot worden afgewikkeld. Rond kwart over aebt was iedereen geholpen. Volgens een FKV-woord- voerder is de eerste sta kingsdag ordelijk verlo pen. Vlaardingen Helemaal moede loos geworden van het feit dat hij geen taxi te pakken kon krijgen, heeft een Griekse zee man met telefoonboeken een gezellig kampvuur gestookt In een Vlaardingse telefooncel. Dat de man geen taxi kon krijgen had mede als oorzaak taalmoei lijkheden. De politie trof in de nacht van dinsdag op woensdag de man in de telefooncel aan terwijl hij zijn handen warmde aan het door hem aangelegde vuurtje. Na betaling van de schade werd de politiewagen zijn langverbeide taxi. Deze bracht hem aan boord van zijn schip. gevolg van het Maassluise aandeel in het exploitatie tekort van de afvalver werking van Rijnmond over de jaren 1973-1976. In totaal gaat het om het lieve sommetje van 66 miljoen gulden. In overleg met de Afvalverwerking Rijnmond is overeenstemming bereikt over de verdeling, die onder de Rijnmondgemeenten wordt gemaakt om het te- kort op te heffen. Maassluis kreeg daarbij de rekening gepresenteerd: ruim twee miljoen gulden. De raad wordt daarom gevraagd hier een krediet voor be schikbaar te stellen. Een deel van de bijdrage in het astronomische verlies wordt dan door middel van de twintig-p rocents-tarief sver- hoging doorberekend. Schiedam Met de aanleg van een centrale antenneïnrichting (cai) in Schiedam aan gedepu teerde staten van Zuid-Holland akkoord. Deze week gaf het dagelijks bestuur van de pro vincie goedkeuring aan het be sluit van de gemeenteraad om voor de aanleg een bedrag van twaalf miljoen gulden beschik baar te stellen. De raad achtte dat vorig jaar september nood zakelijk. De gemeentelijke technische be drijven (gtb) verrichten binnen kort v/eer in Schiedam-West montagewerkzaamheden voor het nieuwe systeem. Eén en an der gebeurt samen met de uiti' voering van herbestrating in de Nieolaas Beetsstraat en omge ving, Volgens ambtenaren van de gtb is de levering van signalen via de cai in deze buurt reeds in oktober of november mogelijk. Het is bijna zeventig jaar geleden, dat één der grootste scheepsrampen zich voor de Nederland se bost voltrok. Door een vliegende storm raakte de veerboot Ber lin van British Railways bij het binnenlopen oit de koers en werd door de golven op de pier hij Hoek van Holland ges meten. Enkele uren daarna brak het schip in tweeën. Zo'n 135 opva renden kwamen in de golven om. Slechts enke len konden - na verwoe de pogingen van de red ders - worden gered. Op 21 februari Is het pre cies zeventig jaar gele den, dat de ramp zich voltrok. Dit scheepsdra- ma zal op die dag plech tig worden herdacht met een kranslegging bij het standbeeld aan de Boeg- De Berlin verdwijnt in de goh/en. haven in Hoek van Hol- aanwezig zijn. land. Bij deze plechtig- Ten onrechte vermeldden heid zullen vertegen- wij in onze krant van de Bri- woordigers van tish Railway Company gisteren, dat u het ver haal van de ramp op pa gina 3 kon vinden. Waar u gisteren tevergeefs naar heeft gezocht vindt u nu op pagina 5. Met onze excuses. Schiedam Communisten spelen niet mee in de lotto, volgens de sportvereniging Excelsior. De CPN gaat deze stelling wellicht in een ledenvergadering aan de orde stellen. Wij vroegen Schiedams CPN-lid zijn partij weer te herinneren: „Het is met gebruikelijk by on ze partij om als eenling com mentaar te leveren Dit moet op een ledenvergadering bespro ken worden. Dan kunnen wij als partij een standpunt inne men". Arm and van Puyveide om een reactie op een berichtje van de rooms-kathobeke sportvereni ging Excelsior. Excelsior Nieuws, het weekblad van de sportvereniging, bracht deze week namelijk de volgende op roep: „Als U geen communist bent, en U wilt een echte kapitalist wor den, vergeet dan niet Uw lotto en/of totoformuberen in te leve ren". Armand moest er eerst smakelijk om lachen en hikte tussen deze spontane reactie door, dat hij Vlaardingen Wegens het een mooie uitspraak vond. Maar toen wij hem om nader commentaar vroegen, wist hij zich gelukkig snel de regels van Lj v s. A» w v v De Visbank, het Vlaardingse WV-kantoor. Weinig, zeer weinig belangstelling heeft men voor gemeentelijke stukken, informatie over inspraak- groepen, de mogelijkheden van huursubsidie en zovoorts, In de Visbank, het Vlaardingse WV-kantoor, is hiervoor in oktober van het vorig jaar een spe ciaal informatiecentrum ingericht Tot op heden wordt er echter nauwelijks gebruik van gemaakt. „Per week zie je hier hooguit twee of dne mensen het informatiecentrum binnenstappen", vertelt een VW-informs trice, „en dat is niet bepaald erg veel". Van WV-zijde wordt het betreurd, dat bijna me mand zich interesseert voor gemeentelijke zaken en dergelijke. „We hebben veel liever dat mensen af en toe langs komen om zich te verdiepen in alle papieren die voor hen klaarliggen", wordt ons verteld, „dan liggen die spullen hier tenminste met voor niks". Vlaardingen De Jeugdgemeen- teraad van Vlaardingen heeft besloten de leiding van bet Groen van Prinsterer Scholen gemeenschap een brief te schrijven over de boycot-actie tegen de verhoogde koffieprijs- en met 0,25 per kop. In het schrijven uit de jeugdraad haar ongenoegen over de ma nier waarop de leiding van de scholengemeenschap de prijs verhoging argumenteert. Ver der noemt zij het verbieden van aetie vaa de leerlingen-be langengroep ondemocratisch. Zowel een vertegenwoordiger van de schoolleiding als de be langengroep van de leerlingen is uitgenodigd op de eerstko mende vergadering van de jeugdraad de standpunten ui teen te zetten. Vlaardingen De besturen van het georganiseerd overleg van ambtenaren rullen op 3 maart hun standpunt bepalen tegen over de gemeente Vlaardingen. Zoals bekend is overleg tussen de ambtenaren en de gemeente ge heel opgeschort nadat de raad besloot, dat ook niet go organi seerden m de medezeggen schapscommissies km uien wor den gekozen. Volgens de Neder landse Christelijke Bond van Overheidspersoneel druist deze maatregel in tegen haar be voegdheden zoals die in de ambtenarenwet zijn geregeld. werk zaamheden aan de spoorweg overgang aan de VIaardmg>e Deltaweg/Parallelweg zal deie overgang voor twee nachten zijn afgesloten. Van elf uur 's avonds tot negen uur 's morgens zal het verkeer vannacht en zaterdagnacht een andere route moeten kiezen. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving Kunt vinden, wordt, zonder extra kosten be zorgd m combinatie met bet Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij tfit mouwsblad 14 dagen gratis op pioel toe IncamblnaUemet: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Ad^es Waonp! Tel Ptz* oort in open envelop, zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 634. Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1