"Vit 3sse een fa ploeg59 Sir af training voor FC Vlaardingen WEER ZWARE OPDRACHT VOOR EXCELSIOR'20 Scholieren gratis naar SW SPSRT ©TIPS M Rob Jacobs vrijwel zeker naar BH8 Leo Halkes over tegenstander van zondag: Jeugd- wieler- ronde begin juli ODI haalt het niet Szaiay blijf bij HESS VRIJDAG 11 FEBRUARI 1977 GELEERD Theo Laseroms rekent op winst tegen Veendam Sportpark MSV '71 nog niet klaar Van Huuksloot niet naar Schiedam Programma zaalvoetbal Hoekse Boys wil op woensdagavond spelen msMCwiLjdiwt VD/SCAVW Schiedam Het lijkt allemaal wat onwezenlijk, praten met SW-trainer Leo Halkes over de komende ont moeting tegen Vitesse. Immers, met bakken komt de regen uit de hemel zetten. Het veld is zacht en evenals waar dan ook vrijwel niet bespeelbaar. Toch blijft er genoeg reden over om niet te wanhopen. Leo gelijke wedstrijden zal nemen, Halkes .....brutali- Gelukkïg maar want Leo Halkes blijft het herhalen: "Ik hoop maar dat het doorgaat. We zou den er zeker niet gelukkig mee zijn als deze wedstrijd uitge- DWERG steld moest worden. Tenslotte zijn we voor meer dan honderd procent gemotiveerd en ben ik er nu al zeker van dat Vitesse het zeker niet gemakkelijk zal krijgen. Ondanks het feit dat ze zich willen revancheren op de nederlaag van vorige week". Dordrecht dat niet deed: sco ren". Wij gaan er van uit dat we ook zonder steun van de gemeente voor resultaten moeten zorgen. Temeer omdat op korte termijn VOLLEDIG weinig verandering lijkt te ko men in deze situatie. Je moet er niet bij stil staan dat bijvoor beeld Vitesse meer mogelijkhe den heeft dan wij. Het is alleen maar een extra goede prestatie als je juist van een dergelijke ploeg de punten kan pakken. dosis lef moeten we het ver kunnen schoppen". SW-Vïtesse. Oftewel het duel tussen de {sterk gesubsidieerde) reus en de (van financiële steun De Arnhemse koploper in de eer- ste divisie werd vorig week einde duidelijk door Excelsior verrast. Op de tribune Leo Hal kes. "En ik ben erg blij dat ik mijn vrije zondag daar voor heb opgeofferd", zegt de oefen- meester. "Want ik heb erg veel geleerd van juist die wedstrijd. door Martijn Verwaaijen verstoken) dwerg. Halkes: "Ik wil het anders benaderen. Het fenomeen "subsidie" kan frus trerend werken. Vandaar dat ik het in mijn taktische praatje nooit als uitgangspunt voor der- Daar werken we op". 'Vandaar ook dat we totaal geen angst hebben voor deze toch complete ploeg", vervolgt Hal kes, "Want compleet is Vitesse zondermeer. Snelheid, ervaring, intelligentie, noem maar op. Al les hebben ze in huis. Maar het is wel een bekend feit dat Vites se toch een klein beetje angst heeft voor SW in Schiedam. Daar zouden, we eventueel van kunnen profiteren. Ik blijf er op hameren dat als een betere ploeg met angst naar ons toe komt, we er voor moeten wa ken dat we zelf niet bang zijn. Met brutaliteit en een flinke Het unieke feit doet zich ditkeer voor dat Halkes kan beschik ken over een volledig fitte ploeg. Alle spelers zijn be schikbaar. "Voor het eerst sinds het begin van het sei zoen", zegt hij, "De opstelling? Eze maakt ik morgen pas aan de jongens hekend. Dan zal ik ze ook uitleggen waarom ik voor die spelers gekozen heb". Tot slot het publiek. Voetbal-min nend Schiedam heeft het wat SW betreft nog een klein bee tje af laten weten. "Toen ik bij Vitesse was hoorde ik al dat de supporters vrij goedkoop met een bus naar Schiedam konden. Ik verwacht dus enorm veel Arnhemmers. Het is te hopen dat zij het Schiedamse publiek niet zullen overstemmen. Want ik gun het de jongens, dat ze naar een goed resultaat ge schreeuwd worden. Ze werken er tenslotte hard genoeg voor..." Vlaardingen Straftrai- ning voor FC Vlaardin gen. Trainer Theo Lase roms zwakt het af tot iets extra's, duidelijk is het een antwoord op de slechte inzet van SC Cambuur. Laseroms draait daar ook niet om heen. "Het was bedroe vend. Een enkeling uit gezonderd, en dan te be denken dat SC Cambuur bepaald geen groots elf tal had. Maar wél inzet en dat besliste de strijd. Wij deden niets". Het gevolg ervan was dat de A-se lectie al maandagavond werd opgeroepen voor de training, dinsdagavond in Brabant oe fende tegen tweedeklasser BSC, woensdagavond in twee groepen trainde, gisteravond wederom Laseroms moest ac cepteren, evenais vanavond. De trainer: "Zoiets overkomt mij maar één keer. Niet werken, geen geld, dat zou toch moeten wreken bij de Door Bas van den Berg Laseroms verwacht zondag thuis tegen Veendam daarom een heel ander team. Wél zonder Rob van der Bol en mogelijk Ted Hesling (schorsing), maar wel optimaal gemotiveerd. Drie nederlagen op een rij, een diep tepunt deze competitie, bieden de Vlaardingers een zeer nede rige positie. Laseroms: "Ik had minstens vier punten verwacht uit de laatste drie ontmoetingen om dan ste vig in de middenmoot te zitten, maar FC Vlaardingen zakte diep weg. Ten onrechte overi gens", zegt de Vlaardingse trai ner, "omdat het elftal veel kwa liteit heeft. Alleen zijn we nog steeds niet vrij van blessures. Nu weer Dick Beek aan zijn knie, waarbij ik nog maar zal moeten afwachten of hij er zon dag bij is". En dan de verklaring van de re cente drie nederlagen: "Bij SW de fatale fout van Frans Fiers, bij Vitesse geen dekking uit een vrije trap, vlak voor tijd, en afgelopen zondag geen in2et. Dat vraagt om een andere aanpak. FC Vlaardingen kreeg die deze week". Laseroms: "Tot aan het einde tan het seizoen blijf ik een maal per week oefenen. De amateurclubs, in het bezit van vaak uitstekende lichtinstalla ties, bieden zich aan. ïk ga er nog steeds vanuit dat wij op 35 punten moeten eindigen. Niet meer en niet minder. Vol gend seizoen, met versterking, moet de FC tot meer In staat zijn". Afwachten maar! Voorlopig staat FC Vlaardingen voor twee inte ressante thuisbeurten. Tegen Ted Hesling (links in de clubs waarvan het uit onver- lucht) vanavond uit- diend verloor: eerst Veendam spraak en volgende week Vitesse. En ondanks het feit dat Vitesse dan op eigen veld verloor met duidelijke cijfers moet men niet denken dat ze op de terug weg zijn. Het Is gewoon één van de betere ploegen in deze afdeling". Vitesse dus zondermeer uit op rehabilitatie. Maar dat is SW ook. Immers, het duel tegen Dordrecht zit de ploeg nog steeds niet lekker. "Toch zou ik niet willen spreken over een revanche ten opzichte van het publiek", meent Leo Halkes. "Daarvoor hebben we ondanks de nederlaag toch teveel en te hard gewerkt We hebben er alles aan gedaan maar wij faal den op één essentieel punt waar Hoek van Holland De achtste jeugdwielerronde in Hoek van Holland is vastgesteld op maan dag 4, dinsdag 5 en woensdag 6 juli met een eventuele ver schuiving naar donderdag 7 ju li. De organisatie heeft al vele vra gen gehad over de data in ver band met vakantieplanning. Wel wordt het voorbehoud ge maakt dat de nodige vergunnin gen worden verleend en dat men ook nu weer verzekerd is van de o^dewerking van de dienst sport en recreatie en de dienst van gemeentewerken. De betreffende aanvragen zijn verzonden, Einnenkort zullen de Hoekse v .nkgliers en bedrij nen weer worden benaderd om een ploeg voor hun rekening te nemen. Hiervoor wordt een be drag van vijftig gulden in reke ning gebracht Dankzij de beschikbaar gestelde premies in de voorgaand jaren durft de organisatie het aan de prijs ook nu weer ongewijzigd te laten. Eventuele nieuwe sponsors kunnen zich aanmel den bij mevr. van Ooijen, Ma- hustraat 135, teL 2804 in Hoek in Holland. De inschrijving van de deelne mers zal te zijner tijd weer via de basisscholen worden gere geld. Kinderen die dit jaar zes jaar zijn geworden, maar die nog op de kleuterscool zitten, kunnen zich rechtstreeks aan melden. Het inschrijfgeld be draagt twee gulden voor alle drie de avonden. Alle deelne mers krijgen weer een herinne ring. Maassluis Nog steeds kan de Maassluisseafdelingsclub MSV '71 niet terecht op zijn nieuw complex in de Steendijkpolder; De twee velden zijn klaar voor gebruik, alleen de kleedaccom modatie nog niet Vorige week zijn pas de vloeren gestort Daarom spelen de Maassluizers zondag wederom uit, deze keer tegen FC Rotterdam. Binnen enkele weken hoopt de Maas- sluisse omnidub naar de Steen dijkpolder te vertrekken. Schiedam Het korfbalteam van ODI heeft de beslissende wed strijd tegen koploper Ter Gouw met 2—7 verloren. Door deze nederlaag degradeert het Schie damse team naar de tweede klasse. Voor rust kon ODI het nog wel bijbenen. Al nam Ter Gouw wel een 1—2 voorsprong waarbij Ria Zeeuw voor het Schiedamse doelpunt zorgde. Maar na rust bleek duidelijk dat de korfbalploeg uit Schie dam te weinig conditie heeft Waardoor kanidaat voor de titel Ter Gouw gemakkelijk uitliep naar 2—7. Het tweede doelpunt voor ODI kwam op naam van Leon 't Hart Vlaardingen Het is zo goed als zeker dat Hob Jacobs volgend seizoen eersteklasser DHS traint, wanneer hij deze maand slaagt voor zijn C-diploma. Die kans acht de ex-prof van Feyenoord erg groot. „Er zijn min of meer al toezeggingen", zegt hij, „dat ik niet hoeft te vrezen," Aan die C-cursus zit een vervolg in de vorm van een B-cursus, die deze maand ook al gaat beginnen, in maart of pas in september. Het feit dat Rob Jacobs voor die cursus heeft ingeschreven, houdt dan vrijwel zeker in dat hij dispensatie krijgt Ook bestuurslid Cees van Brandwijk van DHS is van mening dat Jacobs dispensatie van de KNVB gaat krijgen. Afgelopen zondag was Jacohs al in de gelegenheid om DHS aan het werk te zien tegen Wilhelmus, omdat hij zijn werk bij FC Ommoord heeft neergelegd per 1 februari. „Pas op 21 februari", zegt Rob Jacobs, „kan ik echter definitief zeggen of ik geslaagd ben voor het C-diploma". Schiedam HBSS heeft gister avond overeenstemming be reikt met Zoltan Szaiay. De hui dige oefenmeester tekende voor één jaar bij. Al eerder had zo wel het bestuur als Szaiay dui delijk laten doorschemeren dat ze de situatie wel wilden hand haven maar pas gisteren viel daarover de definitieve beslis sing. Overigens moest het alle maal wel telefonisch gebeuren want de oefenmeester was door de gnep geveld. Voorzitter Rien Klink: „Het is allemaal vrij soe pel verlopen. Problemen bij de onderhandelingen hebben we niet gehad. Dat kwam omdat we allebei wel graag nog een jaar wilden samenwerken". De oefenmeester gaat nu zijn .der de jaar bij HBSS in. Vlaardingen Tweedeklasser Schiedam is op zoek naar een nieuwe trainer. Kandidaat voor die post was Van Huuksloot, de huidige trainer van DHS. Zijn financiële eisen waren echter te groot. Bij Schiedam stapt zoals bekend Hans Ruytenberg op. Sc uiedam Na het beker voetbal kunnen de zaal voetbalteams uit het Wa terweggebied zich weer gaan opmaken voor de competitie. Alleen PPS'C, Groenoord en Schiedam bekeren ver der, de andere teams zijn in de eerste ronde reeds uitgeschakeld. In de Margriethal zal PPSC maandagavond ongetwijfeld trachten om op ZW de volle winst te behalen. De ploeg van coach Cor Donkersloot moet in de hoofdklasse nog vier wed strijden spelen en zou zich ze ker nog wat hoger kunnen klas seren. Groenoord, dat in de eer ste klas eveneens een thuiswed strijd speelt, mag geen punt meer verliezen om in de kop van de ranglijst te blijven mee draaien. Tegen hekkesluiter Zwart Wit kan wel de volie winst behaald worden. In de tweede klas moet SW, dat nu niet meer verder bekert, al het mogelijke doen (om kam pioen te worden en dè formatie van coach Dick Onverwacht moet hiertoe in staat worden geacht Aan stadgenoot Wilton zal het echter de handen vol krijgen. Coach De Kroon zal met zijn team zeker proberen de vierde plaats te behouden, Excelsior'20, dat vorige week een onverwachte nederlaag leed bij RFC, zal het maandag in de Olympiahal in Maassluis weer moeilijk krijgen. Dit keer tegen MSV71. De Maassluise forma tie draait de laatste weken goed en heeft de onderste plaats ruimschoots verlaten. Wil Ex celsior stadgenoot SW bbjven volgen dan mogen zij geen punten meer verspelen. VDL, dat in eigen huis bezoek krijgt van leider De Rozet, zal wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. VDL heeft weer een achterstand van vijf punten en met winst gaan zij weer tot de kanshebbers behoren. In de derde klas D staan nog steeds zes ploegen op de nomi natie voor de titel. Excelsior Maassluis komt in het veld te gen GGK. Beide behoren bij dit zestal en Excelsior moet in staat worden geacht om de bei de punten binnen te halen. FC Tybex, ook al in deze kopgroep, komt in de Margriethal uit te gen WK De ploeg uit Kethel heeft uit dertien wedstrijden acht punten maar dat aantal hebben ook HVO, Demos en Schiedam. Schiedam moet in deze klas winst kunnen behalen op hekkesluiter SVO. De Schie damse formatie heeft deze week de bekerwedstrijd gewon nen en dit zal het team zeker het nodige zelfvertrouwen heb ben gegeven. RKWIK moet naar Activitas en laar zal de Vlaardingse ploeg wel met een nederlaag vandaan komen. Activitas staat er het beste voor van de zes bovenste teams. Immers, deRotterdam- mers hebben een wedstrijd minder gespeeld en hebben het zelfde aantal punten. FCN66 dat wat ongelukkig uit de bekercompetiüe is gewipt, kan nu ai 2ajn troeven uitspelen in de competitie. De ploeg van trainer Wim Poulus komt om half tien in de Margriethal bin nen de lijnen tegen HVO. De Schiedammers hebben evenals Europoint en Excelsior M het zelfde aantal punten als Activi tas maar alle drie een wedstrijd meer gespeeld. Verlies kan FCN zich dus niet veroorloven. In de derde klas C worden maar twee wedstrijden gespeeld. BFC krijgt hienn tegenstand van FCiVecom. De Bijdorpse ploeg kari;;met winst de vijfde plaats bereiken. Donderdag avond speelt de Vlaardingse Scheidsrechters Vereniging te- gen WHR en moet daar maar met op winst rekenen. 0 De redaktïe van ODOVa ria, het clubblad van de Maaslandse korfbalclub, zoekt een opvolger voor Kees van der Vaart Het wedstrijdsec re tariaatschap micro en studie vergen te veel tijd. 0 Mevrouw Buquet heeft het voorzitterschap van de jeugd bij De Hollandlaan (handball neergelegd. Ada Visser is de nieuwe vrouw, met Frieda Keyzer als haar rechterhand. 9 De schaaksimultaan met Hans Böhm en Rob Harto- ch, volgende week vrijdag op het sportpark „De Vijf sluizen" een evenement van de ROVS dus Is in beperkte mate ook bestemd voor schakers die geen lid zijn van HVO en ROVS. Op gaven bij Reijenga, Coorn- bertstraat 88, Vlaardingen (348801) en Van EIburg, Prof. Mekelstraat 60, Vlaar dingen (431365). 0 Hoekse Boys heeft nog veertien wedstrijden voor de boeg- In verband met de zo mertijd, die op 3 april in gaat, overweegt het op de woensdagavonden te gaan spelen. Maar het is er zich wel van bewust dat het al leen clubs betreft uit eigen afdeling die in de buurt wo nen. Dus zoals: Naaldwijk, JAC. SV PTT, en Te Werve. Een initiatief overigens dat navolging verdient 6 Dezelfde club moet op nieuw gaan vergaderen (half jaarlijks) omdat vorige week het aantal vereiste stemgerechtigde leden ont brak. Nieuwe avond is don derdag 17 februari. Om 20 uur. 0 Natuurlijk viert ook de handbalvereniging UVG karnaval. Tijdens het feest zal ook een tombola gehou den worden. Daarvoor heeft ieder handballid in het club blad een eigen letter gekre gen. Het is de eerste letter van een artikel wat de be treffende feestvierder mee moet nemen. Voor de tom bola. 0 Wij kregen op de redactie de letter Z. We twijfelen nog tussen een aantal Zoute droppen, een Zadel of een Zak Zangzaad 0 RKWIK gaat ook beginnen met de mini's. Jonge knapen (van 6 en 7 jaar) die graag lid willen worden van de voetbalclub kunnen zich aanmelden bij de heer Jan- sen. Vondelstraat 60 in Vlaardingen. Vermeld moet worden de namen (voluit), geboortedatum en -plaats, adres en telefoonnummer en familieleden die al RKWÏ- K'ers zijn. 0 De hockeyvereniging Spirit houdt op dinsdag 22 februa ri een D-juniorentoemooi voor jongens en meisjes, teelnemende verenigingen zijn naast Spint, Aeolus, Asvion, Ring Pass, Pollux, Westland, Rotterdam en Tempo. 0 Satelliet kan nog steeds nieuwe leden gebruiken. Vandaar dat in de weekbrief een uitgebreide oproep stond. Een bericht dat werd besloten met de mededeling: „Heeft U een nieuw lid, noem dan contact op met D. Hamerslag". Telefoon 016- 708783. 0 De Schiedamse scholieren van de basisonderwijs kun nen zondag gratis naar SV- V—Vitesse komen kijken. Voor hun en ook voor de 1 ;raren is een overdekte zit plaats gereserveerd. De sch olieren moeten echter wel berrie maken 0 De trainersmutaties bij de voetbalclubs rijn vroeger dan ooit De clubs worden hartelijk bedankt voor hun spontane medewerking de sportredactie van deze krant daarvan op de hoogte te stel len. Vreemd genoeg zijn de meeste behssingen al bij de kleinere clubs gevallen. Van de grotere clubs, zoals Her mes DVS en Zwaluwen, nog geen enkel bericht. Daar wachten we dus nog op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7