SCHIEDAMSCHE COURANT Inspraak is mosterd na de maaltijd 11 ersoneel van Volvo overnemen Bus duikt dijk af Vlaardingen koploper in woningbouw J Nieuwe afdeling mteusive-care in Holy-siekeuliuig Wachten op brommerdief Ik neem de proef vltl Cecilia is weer thuis til 'h'.'ij, m Synres» personeel stelt ultimatum Zes gewonden en enorme ravage ier van bus gewond Veel gebreken bij fietsen - controle ast Maandag 14 februari 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 288091 - redactie 262566 - klachtondienst 144144 _102de jaargang no, 25768_ 8 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL 12-janse Cecilia elcsta Bertcr opsporing eboliertje Uit onze krant van donderdag 10 februari Schiedam Politieagenten hebben de vorige week van huis weggelopen Ce cilia Herter teruggevon den en weer gebracht naar haar ouderlijk huis op het Cornelia van Zan- tenplein in wijk Groe- noorcL Het twaalfjarige meisje had zich, evenals beide vorige keren toen zij was verdwenen, tegen de kou beschermd door 's nachts in kelders van flats te slapen. De rest van de dagen heeft zij rondgezworven in Schie dam en Vlaardingen. Bin nen een half jaar is het meiske drie keer verdwe nen. Bedden staan Vlaardingen Op 15 februari gaat het Holy-ziekenhuis in Vlaardin- 96Sprefd a an- gen een geheel nieuwe afdeling voor patiëntbewaking in gebruik derhafve ton. Schiedam Doordat de chauf feur van een RET-bus plotse ling hard moest afremmen raakte zondagmorgen de 61-ja- rïge Vlaardïngse M.K. gewond. Als passagier klapte zij met haar hoofd hard tegen een der sten gen in het voertuig op. Bij de halte aan het Emmapleïn wachtte een ambulance het slachtoffer op. Met vermoede lijk een hersenschudding is de vrouw naar het ziekenhuis ge bracht Deze afdeling omvat in totaal elf bedden waarvan vijf voor hart- bewaking en zes voor de bewa king van vitale functies bij pa tiënten, die net een zware ope ratie achter de rug hebben of bij ongevallen betrokken zijn geraakt. Een nieuw Philips vi deosysteem geeft daarbij niet alleen de meetgegevens als cur ves (in lijnen) weer, maar ook als getallen. De belangstelling tijdens het „open huis" was vrijdagmiddag erg groot. Burgemeester Wim Kieboom en wethouder Ton Kloots waren daarbij aanwezig en lieten zich door het perso neel van de gloednieuwe afde ling uitgebreid over de werking van de kostbare apparatuur voorlichten. De afdeling op de tweede verdie ping van het ziekenhuis wordt voorzien van de modernste ap paratuur. Naast de monitors in de centrale post is eik bed voor zien van een eigen beeld scherm, Terwijl de verpleeg kundige aan één bed bezig is kan zij daardoor tevens de meetwaarden van elke andere patiënt in het oog houden. Ook anderszins stelt dit systeem het verpleegkundig personeel in staat zo efficiënt mogelijk te werken. Zo kunnen in de cen trale post op elk gewenst mo ment de meetgegevens van de patiënt worden afgedrukt op papier. Zo'n „hard copy" een momen topname van een bepaalde si tuatie wordt daarbij automa tisch voorzien van een identifi catie van de patiënt en van datum en tijdstip. Bij de patiën ten kunnen continu worden ge meten: electrocardiogram, pols- frequentie, temperatuur en ver- schillende bloeddrukken en de ademhalingsfrequentie. De kos ten voor het een en ander be dragen ongeveer anderhalve ton per bed. Schiedam De inspraakproce dure voor Midden-Delfland is mosterd na de maaltijd. Dat vindt althans bet lid van pro vinciale staten Van den Berg (Boerenpartij), De kosten, die de provinciale raad voor de ruimtelijke ordening door de inspraak moet maken, zijn vol gens hem veel te hoog omdat „toch het paard achter de wa gen wordt gespannen". Schiedam Een aantal politiemannen heeft zich geruime tijd op de Koemarkt en omgeving schuilgehouden om een bromfietsdlef in de kraag te kunnen grijpen. Dat lukte. Na lang waebten kwam uit café-restaurant De Amstelbron de zestienjarige C. F. naar buiten, die 2ich zonder omwegen begaf naar de gestolen brommer van een op de Singel wonende vrouw. Dat gebeurde rond kwart over twaalf 's avonds. Tegenover de agenten bekende de jonge leer ling-kelner (die volgens de poli tie overigens niet in De Amstel bron werkt) niet meteen, maar wel op het bureau. Hij is door de politie nog enige tijd vastge houden. De eigenaresse had die avond bij toeval haar brommer zien. staan en de politie gewaarschuwd. Naar het hoofdbureau van politie in de Lange Nieuwstraat is ook de eigenaar van café 't Anker gestapt. In deze kroeg in de Lange Kerkstraat hebben in brekers huisgehouden. Door aan de achterkant over een muurtje te klimmen en het deurruitje in te slaan konden zij binnenkomen. Uit de ka is 110 gulden gestolen en uit een gokautomaat 700. Daarvan heeft de houder van het etablis sement aangifte gedaan. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. de Haagsche Courant of Het Binnenhof. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Haagsche Courant D Het Binnenhof Adres Woon pl Tel Deze bon m open envelop, zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 232. Den Haag, Antwoordnummer 834, Rotterdam. Schiedam De mogelijk heid bestaat, dat de ee nentwintig werknemers van Volvocar in Schie dam zelf het filiaal overnemen- Officieel is daarover nog niet ge praat, maar de gedachte lijkt hen aantrekkelijker dan "in handen te val len" van een autodealer, wanneer Volvocar af stand doet van het fi liaal, omdat het een ver liespost zou zijn. "Als je mijn mening vraagt, ik zie er wel wat in", deelde ondeme- mingsraaöslid Huib Zandwijk ons zaterdagavond mee. Dat plan schijnt hem gunstiger toe dan afwachten tot een dealer (genoemd zijn Volvo-agent- schap Weber en de handelaar in Japanse auto's Walraven Dekker) het filiaal gaat behe ren. Dat laatste betekent name lijk, dat de personeelsleden fi nancieel erop achteruit gaan. De cao voor de grootmetaal, waaronder zij nu vallen, is be ter dan die voor de kleinmetaal die een dealer met zich mee brengt. Zandwijk: "Al met een mannetje of zes zou het te doen zijn. Wij blijven gewoon ervan uitgaan, dat dit filiaal open moet blijven en dat kan, want het is winstge vend. Indien wij het zelf over nemen, en hoe dat dan moet valt nog te bezien, zijn er wel consequenties: hooguit een jaar zouden wij nog als specifieke Volvo-garage door kunnen draaien, en daarna niet meer". Eind deze week stelt het perso neel, in samenwerking met de vakbeweging, opnieuw een ulti matum aan de directie. De be doeling is dat vrijdag Zand wijk, Hdl Peperkamp (FNV) en Dick Bijl (CNV) naar Eindho ven gaan. Aan directeur Van der Pap van Volvocar worden dan alle protestbrieven tegen de voorgenomen sluiting over handigd. Klanten, collega's enl derden hebben de afgelopen) week ruim achthonderd sympa thiebetuigingen gestuurd naar de werknemers in het filiaal in de Nieuw-Mathenesserstraat in Schiedam. Bij de overhandiging zijn waar schijnlijk ook aanwezig: Han Dado, directeur van Volvo-Ne- derland Personenauto BV, en F. van Druten, chef personeels-! zaken van Volvo. Van hen wordt, indien de sluiting inder daad doorgaat, geëist, dat bin nen drie weken een sociaal plan op tafel ligt, waardoor de werk nemers niet langer in het kof fiedik hoeven te kijken wat be-] treft hun financiële toekomst. Van der Pap heeft vorige week in Zweden uitgebreid verga derd met president-directeur Per Gyllenhémmer. Zandwijk noemt de organisatie bij Volvo bijzonder ingewik keld, vooral nadat van Daf de personenwagensector werd overgenomen. Zo is er Volvo-1 car, de Nederlandse divisie van' de Zweedse Volvo-fabriekeni die dus de productietak vormt. De andere tak is Volvo-Neder-j land, die import en verkoop verzo rgt j Mtmm De garage muren zijn geheel onzet Van den Berg: „De desbetreffen de wet op de herinrichting van Midden-Delfland is intussen al aangenomen en nu pas zijn in spraakprocedures op gang ge zet. Dat had al voor de indie ning van het wetsontwerp moe ten gebeuren. Dan 20U ook zijn gebleken, dat de bewoners van Midden-Delfland geen enkele interesse hebben om opnieuw ingedeeld te worden". Volgens gedeputeerde statenlid Boone bestaat echter wel dege lijk behoefte aan een inspraak procedure, omdat de inrichting van het poldergebied zich dui delijk in de toekomst afspeelt. „Wij hebben de indruk, dat de inspraakprocedure qrg goed functioneert en dat men het ook erg op prijs stelt. Het ver heugt ons, dat de provinciale raad voor de ruimtelijke orde ning deze zaak ter hand heeft genomen en op een uitstekende wijze gestalte geeft aan de pro cedure", zo heeft hij Van den Berg geantwoord. Hoek van Holland Het perso neel van Synxes NV chemische industrie in Hoek van Holland heeft de directie van het be drijf vanmorgen een ultima tum gesteld om aan hun eis over de automatische prijscom pensatie te voldoen. Daartoe heeft het personeel vrijdag- en zaterdagavond besloten na ver gaderd te hebben in de Hoek stee. Het ultimatum zal vrijdag aflopen. Daarna zal ongeveer tweehonderd man personeel van de* productieafdelingen het werk neerleggen. Maasland Tijdens een door de rijkspolitie gehouden fiet- sencontrole van leerlingen van de vier basisscholen, zijn veel gebreken geconstateerd. Totaal werden er 359 fietsen gdcontroleerd, waarvan er 137 één of meer gebreken ver toonden. By liefst 108 fietsen bleek de verlichting met m orde. Hier bij dient echter te worden aangetekend, dat vooraf was aangekondigd dat dit geen noodzaak was. Niettemin ad viseert de pobtie voor oen goede verlichting zorg te dra gen. Hoek van Holland De politie en marechaussee in Hoek van Holland hebben vijf Britse passagiers van de veerboot S2 Edmund aangehouden en met dezelfde boot weer terug naar Engeland gestuurd als onge wenste vreemdelingen. Dit ge beurde nadat het vijftal on derling zo hevig was begon nen te vechten dat de kapitein van de boot bij aankomst in de haven zich genoodzaakt zag de politie te waarschu wen. Vlaardingen Een enorme ravage was het gevolg van een aanrijding tussen een bus van de RET en een per sonenauto op de hoek van de Maassluissedijk en de Van Beethcvensingel in Vlaardingen. Zes personen liepen daarbij verwondin gen op en moesten naar het Holy-ziekenhuis worden vervoerd. Het ongeval ontstond zondag middag rond half twee door dat de bestuurder van de personenauto de BET-bus geen voorrang verleende. Na eerst de wagen te hebben geramd, raakte de bus ge heel uit de koers, schoot dwars door het hekwerk langs de dijk tientallen me ters het talud af en kwam beneden met een daverende klap tegen de garage achter een woonhuis aan de Sun- namesmgel tot stilstand. De bestuurder van de perso nenauto moest met een pols fractuur en een hersen schudding naar het zieken huis worden gebracht Vijf passagiers van de bus liepen verwond mgen op, vanerend van lichte kneuzingen, blau we plekken tot been- en rug klachten. Wonder boven wonder mankeerde de chauffeur mets. Wegwezen Mevrouw T. P. Terleth is de schrik nog met te boven Zij zat m haar woning aan de Surinamelaan nummer 1 in de achterkamer toen zij de bus plotseling dwars door de struiken recht op haar huis af zag komen. „Ik schrok me een ongeluk en dacht maar aan één ding- wegwezen want de bus komt de achter kamer binnen!" Mevrouw Terleth spurtte daarop naar de voordeur van de woning en wachtte op de klap. „Die viel me reuze mee, want de bus reed op de garage ach ter het huis van het loodgie- tersbednjf Kabel en 2onen. Ik was er als eerste bij Nie mand kon aanvankelijk uit de bus komen want de deu ren zaten dicht. De politie was binnen vijf minuten per plaatse en even later konden de eerste passagiers, die nog erger geschrokken waren dan ik. worden bevrijd", zo vertelt zij. De materiele schade door dit ongeval is enorm De perso nenwagen, die door de bus werd geramd is zwaar be schadigd, evenals de voorzij de van de RET-bus, die zich in de garagemuur boorde. De muren van de garage zijn geheel ontzet, het ge bouw zal waarschijnlijk moeten worden afgebroken Van het hekwerk boven aan de dijk, waar de bus door heen schoot, zijn met meer dan wat verwrongen stan gen overgebleven. Ook de twee auto's, die m de gara; stonden werden Vlaardingen „Van alle Rïjnmondgemeenten beeft Vlaardingen in bet afgelopen jaar het grootste aantal woningen gebouwd". Dit deelde burgemeester Wim Kieboom mee bij het slaan van de eerste paal van een nieuw complex te bouwen woningen in Holy-noord II. In 1976 heeft Vlaardingen ongeveer achthonderd woningen opgeleverd, waarvan het leeuwedeel in de wijk Holy. Dit zijn er zelfs meer dan het aantal huizen, dat er in Rotterdam gebouwd werd. Vrijdagmiddag sloeg de voorzit ter van Patrimoniums Wonin gen A Meerman de eerste paai in de grond voor 82 woningwet woningen in Holy-Noord II. Daarbij waren onder anderen Wim Kieboom en wethouder De woningen kregen het predi- Bas Goudriaan aanwezig caat „Goed en goedkoop" van Het betreft hier eengezinshuizen het ministerie van Volkshuis in opdracht van diverse wo ningbouwverenigingen, die in het overkoepelend orgaan Pa trimoniums Woningen zijn on dergebracht. in twee verschillende typen, die door het architectenbureau Wissing mt Barendreeht in sa menwerking met het stede bouwkundig bureau Kuiper uit Rotterdam 2ijn ontworpen. De bouwer van het geheel is aan- neemmaatschappij Delf-Schie- land uit Vlaardingen In het bestemmingsplan zuilen m to taal ongeveer vijfhonderdvijftig woningwetwoningen verrijzen vesting waardoor aanvankelijk extra subsidie kon worden ver wacht. Door wijziging in de premiemogelijkheid kwam dat helaas te vervallen. De te ver wachten huurprijs van de eer ste 92 woningen bedraagt 455 per maand. De bouwprijs van het geheel bedraagt ongeveer 7,5 miljoen gulden. Getracht zal worden de huizen nog dit jaar op te leveren. *?4É •ij ui

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1