PPSC-ASWH: routine geeft doorslag Van der Berg beslist Overmaas profiteert van Martmit- fouten DRZ: tweede nederlaag FCN'66 slagvaardiger dam Sagu Boys Gagesteijn verplettert De Hoilandiaan Cbris van Gerven scoort driemaal MAANDAG 14 FEBKUARI 1977 Schiedammers werken 2—-0 achterstand weg CONDITIE GEVAARLIJK Twee missers John Nagelhout beslissend vd/sc/w 4 De ASWH-defensie in Schiedam ASWH-irai- ner Leo vaa Graafeiland koe het andennaal con stateren. Het sterk ver jongen van een ploeg heeft consequenties. Te gen PPSC nam de Am- bachtse ploeg weliswaar een snelle 2—0 voor sprong, na twee keer drie kwartier kwam PPSC toch als overwin naar uit de bus: 3—2. PPSC juicht en deed dat drie keer Maassluis De zaterdag! onna tie van VDL wist het uiterst pover spelende WHE dat de laatste plaats bezet in het uitduel met minimaal afstandsvoordeel (1—0) te ver slaan. De mannen van trainer Arie Usselsteljn waren ondanks de matige vertoning heer en meester over de thuisclub. Bij de rust was de score nog dubbelblank, terwijl de blauwwittcn vele kansen ongebruikt Heten. Harde, maar tegelijkertijd inspirerende woorden van de aan rugklachten lijdende Usselsteijn brachten na de pauze de enige goal in deze partij. In de eerste editie waren het Peter Berkhout, Ruud van der Berg en Jan Rijps ma, die van de zwakke WHR-defensie de gelegenheid kregen doeltreffend uit te halen. Zij lieten de kansen voor wat zij waren. Bij uitvallen kregen de gastheren zelfs nog twee goede mogelijkheden die werden benut door onder andere goed keeperswerk van VDL-goalie Bernard Groen en daal. Na de thee was VDL gemotiveerder en na tien miuten was het Ruud van der Berg, die uit een voorzet van Jan Rijpsma doel trof: 0—1. VDL ging daarna wel directer op het doei af, in tegenstel ling tot de eerste helft, maar liet daarna nog vele kansen liggen. Uit het uitvallen van Siem Koffeman was daar wellicht ook debet aan. Schiedam Na de zeer krap pe overwinning in de uitwed strijd tegen Indus (0—1), begon trainer Brussaard de wed strijd Schïedamse Boys—In- dus met een verdedigende tak- tiek. De Boys moesten doel man Van Heiten en Schenauw rmssen wegens ziekte. Daarom had Brussaard de trui maar weer om de schouders getrok ken om de vakante plaats on der de lat m te nemen. De vrees voor Indus bleek on gegrond, want reeds in de tien de minuut profiteerde Chris van Gerven attent van een misverstand in de verdediging van Indus en bracht met een sliding zijn club op 1—0. Van Gerven nam ook het tweede doelpunt voor zijn rekening. Uit een hoekschop van Jan van Hattem kopte Nico Doef de bal door naar Chris en tegen diens kopstoot had de doelman geen verweer. Indus trachtte hierna het spel te verplaatsen, wat wél lulde, maar waaruit geen doelpunten kwamen. Daar zorgde Bruss aard wel voor. Na de rust moest de trainer zich, aan de schouder geblesseerd, laten vervangen door Aad van Tricht, de doelman uit de jeugd. Tegelijkertijd moest Ben Overdevest zijn plaats af- staan aan Ben Stip. Deze was nog maar nauwelijks in het veld, of hij kwam, uit een hoekschop van Nico Doef, tof de derde treffer van de Schie dammers. Chris van Gerven zorgde nog voor 40, waarna Ben Stip met een fraaie kopbal num mer vijf liet noteren. Kort voor tijd was het een foutje van Piet van Tricht, waaruit Indus de eer kon redden. En toch was de uitspraak van Van Graafeiland opzienbarend. „De positieve kant van deze wedstrijd is dat de jongens go- leerd hebben dat ondanks een grote voorsprong best verloren kan worden. En waarom zou je niet mogen verliezen als je zo snel op 2—0 komt? Vergeet niet dat ik beschik over een elftal met een gemiddelde leeftijd van ongeveer negentien jaar. Dan kan het wel eens fout gaan." Maar het was alleen door meer ervaring dat PPSC de gevrees de tegenstander versloeg? In feite niet. De Schiedammers toonden na rost karakter en behaalden juist daarmee de dik verdiende zege. Of, zoals Hans Kostense het zei: „Ondanks het feit dat ik het met drie inval lers moest doen hebben de jon gens op een schitterende wijze teruggevochten na die 2—0 achterstand. Natuurlijk was die routine van ons wel belang rijk maar ook conditioneel wa ren wij de betere ploeg." PPSC moest al na tien minuten spelen de eerste tegenslagen in casseren. De sterk spelende Leen Rijnenberg strafte toen een fout in de Schiedarase de- Jacky Rietdijk (1)gelijkmaker.. door Martijn Verwaaijen fensie bekwaam af door doel man John Rost onhoudbaar te passeren. „Doordat ik vrijwel mijn hele verdediging moest vervangen liep het juist daar in het begin niet zo best," oordeel de Kostense terecht. De grote verdienste van vooral ASWH was dat de ploeg bleef aanvallen. En daardoor in die eerste periode ook veel gevaar lijker was. Twee minuten na de openingstreffer bewees weer Rijnenberg dat door op de kruising te knallen. Rob Dorré kon het toen niet afma ken, Dat gebeurde wel na een half uur spelen tooi Joop Ja cobs op de rand van buitenspel (de grensrechter van PPSC vlagde wel maar scheidsrech ter Hartman liet doorspelen) moeilijkheden door kon gaan. Alleen voor de weifelende John Rost beteken de dat 0—2. Pas toen kwam ASWH echt in moeilijkheden. En bleek doel man Simon van der Me uien een betrouwbare post, Het was daarom jammer dat juist hij tien minuten voor rust in de fout ging door een corner van Lodi Kalden volkomen ver keerd te beoordelen. Waardoor Ton van der Linden gemakke lijk in kon koppen: 1—2. „Toen al wist ik dat er eigenlijk nog niets verloren was," zei Hans Kostense. „Na dat doel punt werd het aï duidelijk dat wij minder ervaren waren," meende Leo van Graafeiland. De ASWH-oefenmeester had volkomen gelijk. Hetgeen na een half uur in de tweede helft (Graafeiland had toen Jaap Scheurwater al gewisseld voor Bert Rijsdijk) de gelijkmaker veroorzaakte. Lodi Kalden pas seerde met een aantal kapbe- wegingen de Ambachtse defen sie inclusief doelman Van der Meulen: 2—2. PPSC leek op rozen te zitten maar verzuimde op dat mo ment door te gaan. De ploeg, met de sterk spelende Nico de Vries in de defensie, liet ASWH veel te ver komen hetgeen bijna een treffer opleverde. Rob Dor ré zag zijn kopbal echter door Loek Kalden via de lat uit het doel gekopt Toch was het andermaal de thuisclub die scoorde. Het was na 35 minuten spelen toen Wim van 't Hof faalde bij het weg werken van een voorzet van invaller Jan van Eijk. Ton van der Linden reageerde attent en passeerde Van der Meulen an dermaal: 3—2. En Leo van Graafeiland? Die zei alleen maar: „Die routine hè!" Schiedam Overmaas is ook in de uitbeurt tegen Martinit ongeslagen leider gebleven in de derde klas. In het sportpark Thurlede zegevierde de ploeg van trainer Piet van Miert met 1-2. De Rotterdammers hebben nu uit 14 ontmoetingen een totaal van 26 punten behaald. Rotterdamse oefenmeester Piet van Miert hierover: „We staan nu vijf punten voor en een wedstrijd minder gespeeld. Theoretisch is dat dus zeven punten. Dt ga er nu in geloven dat de ploeg ongeslagen kampioen worden. De lastigste ploegen, waaronder zeer zeker Martinit behoorde, hebben we nu allemaal achter de rug". Voor Piet van Miert, die het zon dagvoetbal aan het einde van het seizoen als trainer gaat ver laten en overstapt naar de za- het begin op winst gerekend en bleef er in geloven. Ook nog toen we al snel tegen een ach terstand moesten aankijken". terdagclub Zwart Wim zou Martinit moest aantreden zonder geen mooier afscheid mogelijk - zijn. Over de wedstrijd was de Overmaas-trainer minder te spreken. „Het was niet fraai en eigenlijk wel een blamage voor het voetbal. Maar waar en wie is er in de fout gegaan. We wisten dat dit een moeilijke wedstrijd zou worden. Thuis konden we tegen Martinit ook maar krap aan tot een 2-1 over winning komen. Ik heb vanaf Vlaardingen Spits Gijs Gagesteijn van Delft verpletterde (in cijfers 5-1) in eigen huis tegenstander De Hoilandiaan. De koploper was in het geheel de betere ploeg, maar de vijf treffers (alle gescoord door de centrum spits) kwamen met behulp De Hoilandiaan tot stand. In de eerste plaats gaf het de topscorer van Delft teveel ruimte en ten tweede werd de opdracht van trainer Hans Renirie door de rood witten niet voldoende uitgevoerd. Zo kreeg Gagesteijn voor de thee (ruststand 3-1) tot driemaal toe de gelegenheid uit een vnje trap doeltreffend in de koppen. Toch was het Ron de Vette, die het spelmaker Piet de Vries van Delft erg lastig maakte. De Hoilandiaan kon het qua tegenwicht in de eerste helft goed bolwerken tegen een gerou- tineerder en verzorgder spelende thuisclub. Na een 1-0 voorsprong voor de gastheren| was het Jacky Rietdijk, die voor 1-1 zorgde* Bij de gasten werd daarna Puck Haddeman gewisseld voor Rob Maat Na twintig minuten was het 2-1 en tegen de pauze 3-1 in het voordeel van de thuisclub. Na de onderbreking was De Hoilandiaan gemo tiveerder en werden de taken beter uitge voerd. Bij de gasten was Ben Floridas in de ploeg. Het eerste half uur gaf De Hoilandiaan de toon aan. Jacky Rietdijk haalde de lat en Rob Maat zag 2ijn inzet van de lijn gehaald. Toen Chris Kronshorst in het strafschopge bied was gevloerd, was de strafschop goed voor 4-1. Ook kwam Gagesteijn nog tot 5-1 kort voor het einde. Capelle a.d. IJssel Volgens het boekje moest de wedstrijd te gen Sagu Boys en FCN'66 meer een verplicht nummer dan een open wedstrijd zijn. De Schie dammers verkeerden immers bovenaan de ranglijst en de Capelse ploeg fungeert als hek- kesluiter. Een bekeken zaak dus, maar het liep toch even anders. Eerst na rust besliste FCN de strijd (0-2). Sagu Boys schoot goed uit de startblokken ondanks het op stellen van 2even nieuwe spe lers. Palapessy knalde net naast en al gauw bleek dat de Capel se ploeg FCN onder druk kon zetten. De Schiedammers zoch ten het in de snelle counter en ook al leverde dat voorlopig geen succes op, gevaarlijk bleef het in elk geval wel. Counteren was in het eerste half uur het enige dat de Schiedammers lukte, omdat schuiven en tech niek twee attributen waxen die in de bagage volkomen ontbra ken. FCN moest het vooral hebben van „lange" ballen" en dat le verde zowaar kansen op. Kan sen die voorlopig nog door voornamelijk Peter Friedrich werden gemist. Middels de ge broeders Kakialattu, beheerste Sagu Boys het middenveld. Zo dra echter het strafschopgebied werd bereikt, haperde de Ca pelse machine. Pas na een half uur zag FCN kans om het spel enigszins te verleggen. Keeper David Ten- Doelman De Ruiter grijpt in voordat Sagu Boys aanvaller Palapessy ge vaarlijk kan worden. tua redde tweemaal op inzetten van Peter Friedrich, maar vlak voor de rust dreigde FCN toch op voorsprong te komen. Een gevaarlijk genomen corner zeil de in de richting van de boven hoek waar een zich tot het ui terste uitrekkende Patty de bal nog net weg wist te koppen. Na de thee opnieuw een technisch beter maar niet gevaarlijk Sagu Boys. Palapessy stelde keeper De Ruiter op de proef terwijl aan de andere kant de snelle Friedrichs voor langs schoot. Pas na twintig minuten kwam er gevaar in de rommelig verlo pende acties. Een aanval van Sagu Boys werd door FCN met moeite afgeslagen waarbij Steenhoek wel de bal met de hand weg sloeg. Scheidsrechter Hoogenchjk zag er echter geen penalty in. Even later was het aan de andere kant wel raak. Dijkshoorn nam op het middenveld de bal aan, passeerde twee man en schoot via de handen van Tentua in de bovenhoek (0-1). Het werd zelfs 0-2 toen Peter Friedrich een voorzet benut 2ag door Joop Kemper. Daarna hadden de Schiedammers geen moeite om de voorsprong vast te houden. Daarvoor was het technisch wel leuke voetbal van Sagu Boys te steriel. Een slagvaardiger FCN ging dan ook wel verdiend met de zege strijken. Rotterdam DRZ heeft in Rotterdam tegen Swift Boys de tweede nederlaag van het seizoen te slikken gekregen. De eerste was ook tegen diezelfde ploeg, al was dat dan thuis. Het spel van de Rotterdammers schijnt DRZ niet te liggen, of het was de angst voor de nederlaag, die de Schiedam mers parten heeft gespeeld. De drie doel punten, van Swift Boys waren in feite fouten van de verdediging en dat begon al in de vijfde minuut Jan Grootveld trachtte een bal weg te trap pen. Doremalen was er sneller bij en dat betekende 1-0, Tien minuten later werd het zelfs 2-0 door Van der Schans en eerst kort voor de rust zag Piet van Os kans, om na een vloeiende combinatie, tot een tegantraffer te komen: 2-1. Na de rust liep de thuisclub door Robe verder uit tot 3-1 en toen na een kwartier spelen, Cack Bruins el de stand op 3-2 bracht, had iedereen bij DRZ toch wel moed dat het tot de gelijkmaker zou kun nen komen. Dit lukte niet zo moest DRZ voor de tweede keer rijn meerdere erken nen in het onder aan de ranglijst staande Swift Boys. trainer Joop Schop in de dug out. De Schïedamse oefenmees ter vertoefde een weekeinde voor werkzaamheden in Enge land. Toch zagen de rood-wit- ten kans om al na twee minu ten een 1-0 voorsprong te be werkstelligen. Uit een scrim mage voor het Overmaas-doel kwam Ruud Quadt als over winnaar te voorschijn en gaf doelman Ed Elvers het nakij ken. De Rotterdammers konden deze achterstand goed verwerken, maar kreeg vrouwe Fortuna toch niet op hun hand. Eerst maakte aanvoerder Joop Lub- ker hands binnen het beruchte gebied, maar scheidsrechter Branderhorst had dit niet ge constateerd en kwam Martinit dus goed weg. Korte tijd later was een harde inzet van Aad van Asch zeker een doelpunt waard geweest, maar zijn schot werd door de bovenlat gekeerd. Martinit kreeg het steeds moei lijker en werd zwaar onder druk gezet. Maar het bleef 1-0 tot bij de rust Ook na de thee een verwoed aan vallend Overmaas. Uit een vnje trap van Aad Groene zag Ge rard van der Draaij zijn kopbal net over gaan. Een minuut later moest Herman den Brinker de bal van de doellijn weghalen toen Martinit-doeiraan John Nagelhout al was gepasseerd. Dit waren allemaal de voorte kenen van de gelijkmaker. Na een kwartier spelen in de tweede helft zag Eddy Langen- doen zijn schot weer op de lat belanden. Het was om wanho pig van te worden, maar Over maas werd dit niet en bleef gestadig doorgaan. Na negen tien minuten kregen de Rotter dammers dan eindelijk loon naar werken. Leo Houtkamp speelde zich op links keurig vrij en stelde Fred GieSbens in staat om te scoren. De Martinit-doel- man stond wat te ver voor zijn domein en kon de treffer met meer voorkomen. Zes minuten later werd het 1-2- Leo Houtkamp haalde de bal van over de doellijn terug en zijn voorzet was voor Gerard van der Draaij voldoende om te profiteren van de fout van Mar- tinitrdoelman John Nagelhout die de bal niet onder controle kon krijgen. Met een eenvoudi ge voetbeweging verdween de bal in het net Martinit protes teerde maar scheidsrechter Branderhorst, die overigens geen beste wedstrijd floot, was met van zijn beslissing af te brengen. Hierna kon Martinit de nederlaag niet meer ontgaan en ging de overwinning toch wel naar de ploeg die er het meeste recht op had. Tien minuten voor tijd liet Her man den Bruiker zich nog ver vangen door Anton Klootwijk, maar dit was nauwelijks merk baar in de Martinit-voorhoede.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4