RWH bang voor Zwaluwen mm? Sim] ight goed weg bij WGZ TSB alsnog ingehaald MSV '71 blijft i vinnen EUROTAX De Kruis blijft, Erkelens ook Fysieke kracht ontregelt Ridderkerkers Joop den Breems beslist Boudewijn Groen: twee keer raak CÏON gelukkig Nog geen beslissing Oefenduels MAANDAG 14 FEBRUARI 197? VDiSC/WW 5 De Kruis ...weer een jaar... Vlaardingen Trainer Frans de Kruis blijft ook volgend seizoen bij Zwa luwen, maar verbond er wel de voorwaarde aan dat ook elftalleider Pieter Erkelens zou moeten blij ven. Gevolg is dat de twee-eenheid ook volgend seizoen gehandhaafd blijft De Kruis zal zich echter wat meer met ma nager taken gaan bezig houden, terwijl Ed KIou- wens, die eveneens blijft, nog meer de trainingen zal gaan leiden. Nieuwe man bij Zwaluwen is Aad van der Wilde, oud speler, die in het bezit is van het D-dipioma. Vlaardingen Zwaluwen blijft verrassend sterk in de i» fysiek opzicht", constateerde RVVH-trainer Ad van Dongen na de 3-1 nederlaag, „Taktisch gezien misschien wél juist, maar het moet met gepaard gaan met blessures, waarvan al vroeg t' Cees den Hartog het slachtoffer werd. Tot driemaal toe werd hij" aldus Van Dongen, „neergelegd door Henk Nentjes (De Kruis: „De linksachter had geen enkele opdracht in die richting"). Het gevolg was dat er bij RWH een angstcomplex opborrelde, dat de eenheid in de Ridder- kerkse formatie wreed ver stoorde. Van Dongen: „Wij zijn nog niet in staat om zoiets ach teloos te accepteren. Het brak de collectiviteit in ons spel en daarvan kon Zwaluwen profite ren." RWH bezondigde zich daarna aan body loze solo's op het mid denveld en daaruit putte Zwa luwen veel moed. Het was slechts een kwestie van tijd dat de Vlaardingers met RWH korte metten zouden maken. Zelfs het missen van een straf schop van Leen Pijpers, op slag van rust, behoefde geen enkel probleem te zijn. De Ridder- kerkse fouten kwamen daarna vanzelf. In dat opzicht ging RWH kopje onder deels door eigen grove fouten. Een stukje onvolwas senheid, waarop met name doelman Nico Bravenboer zijn ploeg traeteerde. Hij luidde door een mistrap aan Hugo Sluimer (korte solo en 2-0) defi nitief het verlies voor de blauw- wïtten in. Van Dongen: „Eigen lijk het eerste foutje van hem, omdat hij er in opvolging van De Baat, vier wedstrijden in staat Dan mag je wel een stuk je persoonlijkheid gaan ver wachten". BLESSURE Desondanks was trainer Frans de Kruis (Zwaluwen) onder de indruk van dit RWH „Wij werden verrast door het collec tieve spel, maar dat wij door ons spel qp blessures lopen te azen, laat ik graag voor reke ning van Van Dongen". Vooral door Bas van den Berg voor rust was Zwaluwe- nRWH (voor duizend kij kers) met genoegen gade te slaan. Ondanks het feit dat RWH maar twee spitsen wil de inzetten, kwam bet met zijn gegroepeerd spel massaal rich ting doelman Ab Nijgh aan stormen. Angstige momenten voor Zwalu wen dienden zich aan, toen Cees Steketee en André van der Spoel ideale kansen onbe nut lieten. Dat Hugo Sluimer aan de overzijde doelman Bra venboer tot actie dwong, was slechts een geringe compensatie voor de wijze waarop RWH dirigeerde. Maar tot zolang het echter duur- Nico Bravenboer „kijkt" de bal naast z'n doel. de. Want plotseling brokkelde die eensgezindheid af. Van Dongen: „Je zag het gewoon aankomen. Spelers geblesseerd en de ploeg werd gelijk ang stig". Het gevolg was dat alleen aanvoerder Steketee zich nogal eens van de solotoer bediende en niemand meer mee kreeg. Angst voor de aanpak van de vogels of voor de zeer beweeg lijke aanval? Misschien een combinatie van beide. Want het moet elke club in die eerste klas zo langzamerhand wel be kend zijn, dat de vogels erg gemakkelijk scoren. Of kansen uitbuiten door fouten, zoals nu tegen RWH. Nochtans hield RWH tegen die dadendrang stand. Van Don gen: „En dan te bedenken dat verdedigende uitblinker Mar- tijn van Faassen van nature een aanvaller is. Hij doet het echter, in opvolging van André van der Spoel, die opschoof, goed. Drie minuten voor rust leek Zwaluwen afstand te gaan nemen, maar Leen Pijpers knalde de strafschop (aanlei ding een charge van Van Faas sen tegen Emest Kegel) op de vuisten van doelman Braven- boer. Maar Zwaluwen kwam, mét Leen Pijpers in de hoofdrol, na rust uitstekend terug Ook al had trainer Van Dongen zijn beden kingen tegen de dokter. „Ek had de indruk dat hij wat minder speelde". Wie echter Pijpers kent, weet dat hij met alleen wil scoren, zoals afgelopen zater dag weer tweemaal, maar zich ook wil opofferen voor de ploeg. Daarom dirigeerde hij ook vanuit de laatste linie, in penoden waarin Zwaluwen met de rug tegen de muur stond. Maar de voorsprong kwam en vraag met hoe! Iedereen kon horen dat Pijpers luidkeels nep om de pass van Jos Buitelaar. Op enkele meters afstand van doelman Bravenboer wachtte hij de bal op. Maar geen enkele RWH'er in de directe omge ving. Gevolg: 1-0. Twee minuten later legde dezelfde doelman de bal over de lat op een priemen de kopstoot van Rem Homan, en toen doelman Bravenboer zich vergaloppeerde, was Hugo Sluimer, die tot dusver uit de gratie lag, er via een korte solo bij om RWH de genadeslag toe te brengen. 2-0. Het werd kort daarop ook nog 3-0 door Leen Pijpers, weer uit een pass van Jos Buitelaar en wéér door nonchalance van de defensie om de "Vlaardingers aan te pak ken. Zelfs Van Dongen had daar niet een zinnigant woord op.„De de fensie had wel de taak om mandekking toe te passen, maar misschien waren de Vlaardingers té beweeglijk. En niet vergeten dat zij zaalvoet bal spelen. En daarin eindeloos combinaties kunnen instude ren. Ik ben daar overigens wel tegenstander van. Het gaat vrijwel vroeg of laat altijd fen koste van het gewrichtenstel sel". In de slotfase werden de gebles seerde spelers John Schoenma kers en Heruue Kuyten nog in gewisseld voor Cees Broos en Martin Keizerwaard. Op de val reep, toen Martij n van Faassen werd neergehaald door Hugo Sluimer, benutte Ronald Maas dam nog een strafschop: 3-1. Conclusie: Zwaluwen zit dank zij een elftal vol met kwaliteit volledig in de race om het kam pioenschap Maassluis i Bel een heer in t verkeer dekorrekte'Rit'-meesters het Boude wijn Groen die de voorzet meteen in het net joeg. „Tja, twee verdedigings fouten en je gaat de boot in, hè", mompelde teleurgestelde Hans Ruytenberg later, „ja, in de voorhoede ging het er te ge jaagd aan toe. Logisch, want je stond nu eenmaal tegen een achterstand op te boksen". Desondanks keerde de spanning, met nog zo'n kwartier in het vooruitzicht, terug via Jan Bu- sink, die als winnaar uit een scrimmage te voorschijn kwam. Daarbij blééf het wat WGZ betreft daar de precisie aan het front volledig ontbrak. Alleen Wim Vernes was in de slotmi nuut nog dicht bij een huldi ging, wat toch een regelrechte sensatie zou zijn geweest aange zien Sunlight juist in die perio de levensgevaarlijk was met z'n counters doordat WGZ alle Zwijndrecht Een tiental minuten nadat arbiter Van Ooyen het einde had aangekondigd van de confronta tie met WGZ, klonken er juichkreten uit de kleedka mer van Sunlight. Aanleiding vormden de resultaten van de achtervolgers (Phoenix, Hiliegersberg, TSB, Capelle), die één of meer punten hadden laten liggen. Het had maar een haar gescheeld of Sunlight was hetzelfde overkomen, want met de $-1 zege mocht het zich gelukkig prijzen. WGZ's trainer Hans Ruyten berg: „Ach, we hebben gewoon een zwakke keeper. Cees van der Ent kan ik nog niet onder de lat zetten. Die is weer té lang geblesseerd geweest". „Ik zal niet zeggen, dat er slecht werd gevoetbald, maar er zijn wél bepaalde dingen achterwege geble ven", concludeerde Sun light-trainer Gertie Baas. Een opmerking die voorna melijk betrekking had op de afwerking. „Boudewijn Groen heeft het er eigenlijk een beetje bij laten liggen, hoewel hij twee keer scoor de", verduidelijkte Baas enkele ogenblikken later. Boudewijn Groen hhd inderdaad bjdens het eerste bedrijf de knock out kunnen toedienen als hij de twee reële mogelijkheden die hem, na individuele fouten van Wim Vernes en sluitpost Hans Barends, werden aange boden, had verfraaid. De eer lijkheid gebiedt evenwel te mel den, dat Sunlight dan we! te ruim beloond was geworden. WGZ had z'n opponent aardig in de greep en dwong Sunlight z'n concept op de counter af te stemmen. Het Vlaardingse mid denrif (Leo Zonneveld, Johan van Aken, John Sey) diende veel verdedigend werk op te knappen, het nam niet weg dat WGZ verschillende keren aan een doorboring ontsnapte, om dat Boudewijn Groen, Mar Ver- burgh en Bas Poot „scherp" stonden opgesteld en de Z wij nd rechtse buitenspelval herhaaldelijk mislukte. Bij die gelegenheden was het ook Bou dewijn Groen, die Sunlight in een gunstige positie had moeten manoeuvreren. Wat dus niet ge beurde, waardoor het aan de sterke Surdight-defensie, met de technisch begaafde Eugéne Sordam als uitblinker, was te danken dat WGZ niet aan sco ren toekwam. Overigens bleef het gevaar van de zijde van WGZ, door de overmacht aan verdedigers, be perkt tot een aantal schermut selingen. Van uitgespeelde kan sen was geen sprake. Niettemin wekte het verwonder ing, dat Sunlight een halve mi nuut voor het thee-intermezzo aan de leiding kwam, toen de zwaar door Bas Post gehinder de Hans Barends het cadeau in dankbaarheid aanvaardde. IDENTIEK De tweede episode gaf een iden tiek spelbeeld te zien. Weer was het WGZ die de strijd onder contröle had, al was het ander maal Sunlight dat na een kwartier toesloeg. Wout Ver- burgh verslikte zich in de om geving van de hoekvlag in Mar Verburgh en vervolgens was Vlaardingen CION uit en thuis is een groot verschil. 'De Vlaardin gers ondervinden het wekelijks, vandaar dat de 0-0 bij DOS '32 als winst kon worden beschouwd. In dat op zicht was het aan Vlaardingse zijde een nerveus begin om niet opnieuw te worden ge confronteerd met een 5-0 nederlaag, eerder tegen Zuiderpark. Maar ondanks het feit dat DOS '32 fanatiek van start png, hielden de Vlaardingers stand. Zelfs werd het na een half uur een gelijkop- gaand duel, met zelfs een reële kans voor Emo Elfers. Ook na rust wogen beide par tijen tegen elkaar op, maar ook toen werd er niet gescoord. Vlaardingen TSB heeft m^ar gedeeltelijk het pad kunnen effenen voor stadgenoot Sunlight Het Rot terdamse Phoenix zou daarvan het slachtoffer moe ten worden op de "Vijfsluizen" en die coup was bijna nog geslaagd ook. Tot de 89ste minuut hadden de Vlaardingers nog een 1-0 voorsprong, totdat de de fensie de linkerspits van de gasten geen strobreed in de weg legde om van dichtbij doelman Gerrit van der Velden het nakijken te geven: 1-1. Met dat gelijke spel werd Phoe nix toch beknot in zijn race naar de top, omdat leider Sun light tegen WGZ geen fout maakte (1-2), maar Hiliegers berg wel. In theorie staat TSB thans gelijk met de Vlaardingse leider Sunlight, maar het houdt nog wel twee achterstallige duels in. TSB kwam op eigen grond, na ruim een half uur, aan ajn enige treffer via Arjo Peters, één van de wissels die trainer y* Jan van der Berg had laten "-M. n opdraven. - >*.>-- j'v ,Maar in die fase", reageerde y» trainer Van der Berg na afloop, - v, „lieten wij wel drie kansen lig gen. Anders gezegd: TSB had TSB-doelman Gerrit van der Veldea redt. het karwei bij de rust al moeten klaren." Maar omdat hetslechts loofden zij er zelf met meer in, der Berg, "totdat alsnog de ge l-O bleef, bleef Phoenix als- "waren aan het einde van hun lijkmaker kwam". Pech voor de maar aandringen. Tenslotte ge- krachten", aldus trainer Van Vlaardingers, maar m dit sta dium van de stnjd had de thuisclub de winst nooit uit handen mogen geven. Vlaardingen DVO *32 is de laatste plaats ontvlucht Daarvoor moest het afreke nen met SC Botlek en dat gebeurde ook. Al was het maar een dubbeltje op zijn kant De formatie van Wim van der Windt, waarvan nog niet bekend is of hij blijft of weggaat, won met 1-0. Joop den Breems ging kort voor rust te hoog voor de Spijkeius- ser doelman met zijn kopbal en scoorde uit een pass van Aad Hanson Gejuich alom, maar het heeft er na rust lange tijd naar uit gezien dat Botlek langszij kwam. De zwart witten stonden toen met de rug tegen de muur, maar er gebeurde mets meer. Een kop bal van dezelfde Den Breems had zelfs nog een beter lot ver diend. In de slotfase voerden de gasten ook nog eens verse krachten aan, maar doelman Cees Zegers iiield de poort ge sloten. Evenals voor rust, toen de thuis club zich het eerste kwartier aardig kon uitleven. Toch kwam Botlek toen al halverwe ge aardig terug, maar juist doelman Zegers stak in een goede vorm om de "overkan- ters" van een goal af te houden. Een kogel van Dick van der Eist bleef zelfs toen uit doeL mogelijke risico's ondernam en daarbij de organisatie van de verdediging en het middenveld liet voor wat het was. Eugéne Sordam was het die in blessuretijd vergat een derde treffer te registreren door een strafschop (Boudewijn Groen was neergelegd door Joost de Jong) in de handen van Hans Barends te deponeren. Gertie Baas: „Zo'n penally moet er natuurlijk altijd in. Op die ma nier verspeel je nog bijna een punt Nee, wij hebben wel bete re wedstrijden gespeeld. Ons middenveld was niet zo sterk bezet Doorgaans is het zo, dat we zélf het initiatief nemen. Dat kwam er nu niet uit". Als excuus mocht worden aange voerd, dat Frans Goudriaan (gebroken been) voorlopig is uitgeschakeld en dat een twee tal andere spelers (Leo Zorme- Boudewijn Groen en WGZ's keeper Hans Ba rends kijken hoe de op de ze foto onzichtbare bal naast het doel zal verdwij nen. veld, John Sey) allesbehalve fit aan het karwei was begonnen en om die reden werden inge wisseld voor „Puck" Fierens en Jan Bosselaar, terwijl bij WGZ Henny van der Adel en Wim Tuyl tijdens de slotfase opdraafden voor Ger van der Heuvel en Hans Snikkers. Hans Ruytenberg reëel: „Toch heeft Sunlight verdiend gewon nen. Ze hebben twee kansen gehad die ook benut werden, Op zich heeft WGZ heus met slecht gedraaid. Qua veldspel zijn we de beste van de afde ling...". Zwijndrecht WGZ ver keert nog in het onzekere over het al dan niet aan blijven van trainer Hans Ruytenberg. Het bestuur van WGZ staat niet on welwillend tegenover ver lenging van het contract, maar Ruytenberg zélf heeft nog niet beslist. "Hij heeft een paar leuke aanbiedingen gehad. Emd van de maand Iaat hij ons weten wat hij doet", vertelt voorzitter Teun Grens. Wel is zeker, dat Ruytenberg over en kele maanden opstapt bij de 2ondag tweedeklasser Schiedam. Bij Sunlight weet oefen- meester Gertie Baas evenmin of hij z'n hand tekening zal 2etten onder een meuw contract. Het bestuur van Sunlight voelt veel voor continue ring van de overeen komst en ofschoon Baas dezelfde mening is toege daan, is nog geen beslis sing genomen. Baas: "Dat moeten de spelers maar bepalen. Het be stuur houdt een enquête onder de spelers, om te weten hoe zij er over den ken. Want wat heeft het voor zin om aan te blij ven als zij willen, dat ik wegga?" Vlaardingen In grote lijnen heeft eersteklasser Zwaluwen zijn oefenprogramma al rond, als voorbereiding op het nieuwe seizoen. Het zijn voornamelijk wedstrijden tegen de hoofdklas sers CVV, Xerxes en Wit Rood Wit (A) en De Musschen. Ook zijn er uitnodigingen verstuurd naar Sparta en Feyenoord. MSV72 hervatte de competitie moeizaam. In het uitduel tegen FC Rotterdam kwam de brigade van trainer Arie Kap niet tot de gemiddelde prestatie, maar zag toch kans de partij in zijn voordeel (1-2) te beslissen. Het ging stroef in de zwartwitte formatie. De aanvallen hepen veelal via de vleugels (Henk van Ruiven en Bert de Jager). Na een kwartier in de eerste editie scoorde Bert de Jager Ö-t en daarna kreeg MSV'71 nog verschillende goede mogelijkhe den. Een inzet van Jacob Hui zing beroerde de lat De zware veld omstandigheden waren me de de oorzaak dat de opbouw rommelig verliep. In het tweede hoofdstuk bleef MSV71 het beste van het spel houden, maar een tegentreffer van de voet van eigen verdedi ger Nico van der Lely brak de bezoekers op. Tien minuten lang waren de gasten met bij machte de draad weer op te pakken, Een counter van MSV'71 bracht drie minuten voor tijd de laatste tien mi nuten ging het goed Henk van Ruiven in de goede positie en deze bracht zijn ploeg op 1-2 MSV'71 voert door deze winst met ruime voorsprong de ran glijst (m theorie vier punten) aan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5