Elementnm»bonwvakkers ontvangen stakingsgeld Halkes moet weg Rijksweg 24 nog niet van de baan Nieuwbouw op plaats verzakkende woningen Plannen voor zwembad moeten op tafel komen Veerdienst mogelijk plat Metaal nieuwe commandant bij brandweer Ik neem de proef Rijk houdt serieus rekening met aanleg j Rustig verloop demonstratieve optocht Scheeres in rijnmondraad Goudriaan mag niet slopen Volgend jaar klaar: Komende en gaande burger- raadsvrouw AFGESCHREVEN 0" SCHIEDAMSCHE COURANT Vrijdag 18 februari 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD .102de jaargang no. 25772 _g pagina's Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262565 klachtcndienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis De stakende Ele- mentum-bouwvakkers heb ben gistermorgen voor het eerst sinds het uitbreken van de acties hun uitkering ontvangen. Dat gebeurde in het NVV"-gebouw De Kern aan de P. C. Hooftlaan. Voorafgaande aan de uitbe talingen werd een demon stratieve optocht door de stad gehouden, waaraan vrijwel alle stakers hebben deelgenomen. Reeds om half negen hadden zich tientallen werknemers bij de fa- briekspoort verzameld aan de Industrieweg. Auto's, beplakt met leuzen van het landelijk Schiedam Voor de rijnmon draad wordt Reinier Scheeres voorgedragen. De voordracht van. de 32-jarige wethouder van financiën vindt plaats op maandag 28 februari. Scheeres komt op de vakature van Cees Roozemond, die on langs burgemeester van Alk maar is geworden. Eef Coüe, de tweede Sehiedamse wethouder in de rijnmondraad, is momenteel met ziekteverlof. Waarschijnlijk zal die pas over zes weken, na een operatie, meedraaien in het stadsbestuur. Vlaardingen Bewoners van de Babberspolder en Vlaar- dinger Ambacht hebben wethouder Bas Goudriaan gevraagd of hij een aantal woningen wil slopen. Het gaat hier om de woningen aan de Dijkzieht en Dijk- zichtstraat bij de Schiedam- sedijk. Deze woningen staan al lange tijd leeg en zijn inmiddels dichtgemetseld. Volgens de bewoners zijn hij de huisjes een geliefde prooi van spelende kinderen- „Op zich is daar niets op tegen", stellen, de bewoners, „maar als de boel in elkaar stort, dan komen onze kinderen in gevaar". Daarom hebbben de bewoners er bij Goud riaan op aangedrongen, dat hij de huisjes zo spoedig mo gelijk met de grond gelijk maakt. Hierop heeft de wethouder een enigszins cynisch antwoord gegeven: „Ik sta hier bekend als een gevreesd sloper, die niet te remmen is. Nu mij verzocht wordt om een stel huizen te slopen, moet ik zeggen dat ik het met kan". De Tlaardingse gemeenteraad stelt namelijk geen geld voor de sloop van de woningen aan de Dijkzieht en de Dijk- zichtstraat beschikbaar. „Eerst moet besloten wor den wat in de plaats van die huizen komt", heeft de raad gesteld, dan pas wordt de boel afgebroken". Bas Goudriaan is niet erg ge lukkig met deze situatie. actiecentrum, reden voorop. Daarachter liepen de druk met elkaar discussierende bouwvak kers, Tot een ware happening met strijdlustige kreten is het niet gekomen. De op de auto geplakte eisen zoals „Wij eisen goede cao's" spraken voor zich zelf. In tamelijk snel tempo werd naar het NW-gebouw ge marcheerd waar met de uitbe talingen kon worden begonnen. Geruchten, als zouden enkele werkwilligen in opdracht van de directie hebben geprobeerd de Turken er toe te bewegen weer aan het werk te gaan, zijn van vakbondszijde ontkend. Het heeft er overigens alle schijn van dat bij sommige sta kers ongerustheid bestaat over de duur van de stakingen, Een van de mannen, die aan een tafeltje een biertje zaten te drinken, zei: „Vervelen doen wij ons niet. Er is nu gelegen heid om thuis karweitjes op te knappen waar je anders niet zo snel toe komt. Maar ik begin een beetje de zenuwen te krij gen over die onzekere toestand. Nog steeds ziet het er niet naar uit dat die staking afloopt, on danks het akkoord op hoog ni veau. De stakers van de bouw plaats Vlaardingen ontvan gen hun stakingsuitkering. Schiedam Na twee jaar als trainer bij SW te hebben ge werkt moet Leo Halkes aan het eind van dit seizoen opstappen. Deze week hoorde Halkes van het bestuur dat men op zoek wiJ gaan naar een nieuwe oe- fenmeester. Het nieuws kwam bij de trainer zelf volkomen onverwacht „Ik had weer hoop na afgelopen zondag", 2ei hij. Halkes heeft twee moeilij ke SW-jaren aehter de rug. In zijn eerste seizoen eindigde SW als laatste in de eerste divisie en werd zelfs bedreigd met degradatie naar de ama teurs. Ook dit seizoen gaat het niet al te best met de Schie dammers. „We hebben tot nu toe wel meer punten behaald maar vooral wat betreft de toe schouwers-aantallen blijft de toestand stabiel", aldus Hal kes. Inmiddels gaan de geruch ten dat SW al een aantal nieu- Leo Halkes..weg. we kandidaten heeft. Daaron der ex-SW-doeiman Jan van der Velden. Zie verder pagina 6. Rijkswaterstaat houdt nog steeds ernstig rekening met aanleg van rijksweg 24. Alle betrokken gemeenten hebben in het verleden fel tegen die weg geprotes teerd en zelfs Rijnmond houdt al geen rekening meer met de komst van deze rijksweg, die werd geprojec teerd van Maassluis via Midden-Delfland naar Ber- kel. Rijkswaterstaat echter heeft Schiedam bevolen de bouwplannen in het noorden van die stad zo te veranderen, dat aanleg van de rijksweg niet onmoge lijk wordt gemaakt of wordt bemoeilijkt. Er is geen geld voor de sloop van deze woningen aan de Dijkzieht In het nieuwe structuurschema van het hoofdwegennet zal rijkswaterstaat de rijksweg toch weer opnemen. Dat had niemand verwacht. De gemeen ten Schiedam en Vlaardingen en ook actiegroepen velzetten zich wel tegen aanleg van rijkseg 19 maar zonder naar nummer 24 te kijken. Bij de inspraakprocedure voor Mid den-Delfland werd zelfs al ge sproken van „het voormalige tracé rijksweg 24". Wel hebben Sehiedamse raadsle den enige tijd geleden voorge- Vlaardingen. Met ingang van 1 maart zal mevrouw Ineke Leenders (26) bij het Instituut Raadsleden in dienst treden als burgerraadsvrouw. Zij volgt hiermede Elly Wilbrink (29) op, die in haar eigen woonplaats Delft burgerraadsvrouw is ge worden. Elly Wilbrink is van september 1975 af verbonden geweest aan het instituut. Ineke Leenders is hog niet eerder burgerraads vrouw geweest. Wel heeft zij ruime ervaring opgedaan in de rechtswinkel, club- en buurt huiswerk en het leiden van ge spreksgroepen onder gedeti- t neerden. Schiedam In Oost komt nieuwbouw. Over ruim een maand begint Hen- nik BV op de hoek van de Boerhaavelaan en de Edisonstraat met de bouw van acht flatwo ningen. Met de afbraak van de be staande bebouwing is men reeds gevorderd. Reden van de sloop zijn ernstige ver zakkingen van het wonin gencomplex, dat uit 1930 dateert. De oorzaak van de verzakkingen js nog steeds onbekend. Dat ondanks enkele onderzoekin gen. Bij verzekeringsmaat schappij Énnia in Den Haag, de eigenaresse, zegt adjunct-direc teur A. O. Benschop: „Het is een kwaal van vele jaren. De gevels kwamen er door naar voren hellen. Op den duur zou dat gevaar kunnen opleveren". Bij aannemersbedrijf Hennik BV, die voor de sloop en de nieuw bouw zorgt, noemt men als mo gelijke oorzaak meerdere facto ren. „Het kan zijn dat de funde ringspalen te droog staan. Een andere mogelijkheid is dat men destijds bij de bouw te korte palen heeft gebruikt", aldus een woordvoerder van het Rotter damse bedrijf, „zekerheid zal er echter pas zijn na de sloop. Voorlopig is het onbegrijpelijk dat juist de laatste paar jaar de verzakkingen zq doorzetten. Zo staat er op een punt een kozijn reeds acht centimeter uit de haak". De aannemers zeggen herhaling zijn ruim een miljoen, te voorkomen door stevig hei- De acht flatwoningen van elk drie werk. Over een maand zal daar mee worden begonnen. De nieuwbouw hoopt men even voor de bouwvakvakantie van 1978 klaar te hebben, De kosten kamers komen zeer waarschijn lijk m de premiesector. Enma schat voorlopig de toekomstige huur op zo'n 325 gulden per maand. Schiedam De plannen voor een overdekt zwembad in Groe- noord komen maan dagavond op tafel bij de openbare gemeen teraadsvergadering. De wethouder van stadsontwikkeling heeft beloofd de stand van zaken op deze bij eenkomst in het stads kantoor mee te delen. Chris Zijdeveld wilde dat deze week nog met doen op de verga dering van de raads commissie voor ruim telijke ordening. Hij gaf te kennen dat hij daar eerst eens met collega Herman Post hoorn over wilde pra ten. De commissiele den onthielden dan ook hun stem over het voorstel om ruim een miljoen uit de ge meentekas te halen voor een aantal voor zieningen nabij bad Groenoord. Men zal pas akkoord gaan als blijkt dat die plannen de bouw van een over dekt zwembad met be lemmeren. Een belangrijk onder deel van de plannen die de ambtenaren op het stadskantoor heb ben is de aanleg van een grotere parkeerac commodatie. Het aan tal parkeerplaatsen wil de dienst gemeen tewerken van 150 naar 250 brengen. Reden is het vele verkeer dat bad Groenoord, de sporthal Margriet, de sportvelden Bijdorp en het Hargaprk aan trekken Bij het voor plein van het zwem bad is daarom ook een fietsenstalling ge projecteerd. Andere uitgangspunten van de plannen zijn het verbeteren van het overgangsgebied tus sen Hargapark er Beatrixpark en verbe tering van de toegang tot het Beatrixpark aan de westzijde. steld de gemeentebesturen zich officieel tegen rijksweg 24 te laten uitspreken, maar dat zag men als een formaliteit die met direct nodig was „omdat die weg er toch wel nooit 2ou ko men". In streekplannen wordt de weg ook niet meer opgeno men. Alleen Maaslands burge meester Jan van den Bnnk ha merde er maanden geleden, op, dat niemand meer bij een even tuele rijksweg 24 stilstaat. „Daartegen protesteert geen mens", verbaasde hij zich. De directie Zuid-Holland van rijkswaterstaat heeft Schie dams wethouder voor stadsont wikkeling ïr. Chris Zijdeveld laten weten, dat het tracé van rijksweg 24 de noordoostelijke punt van de in Woudhoek- Noord geplande woningbouw doorsnijdt. Met dat deel van de bebouwing wordt daarom met ingestemd. Wel mogen er enke le recreatievoorzieningen ko men, De gemeente Schiedam vindt evenwel, dat het bestemmings plan voor Woudhoek aanleg van de rijksweg niet onmoge- bjk maakt. Het Vlaardingse col lege van b. en w. heeft ver klaard evenmin gelukkig te zijn met een weg, die de nieuwe wijk verbindt met een enigszins doorgetrokken rijksweg 19, een verbmding die zou lopen over het tracé van rijksweg 24 Vlaardingen vreest namelijk een sluipweg naar wijk Holy langs het aantrekkebjke gebied Park Zouteveen. Het oude structuurschema van hoofwegen dateert uit 1966. Daarop begint rijksweg 24 bij rijksweg 20 ui Maassluis en ver- volgens gaat de route dan om Holy heen, door de Sehiedamse wijken Woudhoek en Spaland in de richting van viaduct Doenkatfe in Rotterdam om vervolgens bij Berkel aan te sluiten op een eveneens gepro jecteerde rijksweg, namebjk nummer 14. De meeste instan ties hebben m feite beide wegen al afgeschreven. „Bij rijkswaterstaat noemen ze dat: in lange termijnen den ken", zegt M. Smit, plaatsver vangend chef van afdehng openbare werken in het Sehie damse stadskantoor, hoewel de gemeente en Rijnmond ervan uitgaan dat die weg er met moet komen. Maar ook al zou de gemeenteraad dat bevesti gen, dan heb je daarmee rijks waterstaat nog met plat. Dat is net een staat in de staat. Wij bekijken de zaak vanuit het plaatselijke en regionale aspect, rijkswaterstaat ziet dat anders en formuleert zijn standpunt heel voorzichtig: de mogelijk heid blijft open, dat die weg evertueel eens doorgaat". Maassluis Het veer tus sen Maassluis en Rozen burg gaat volgende week mogelijk plat. Gis teren heeft de Federatie van Vervoersorganisa ties de directie van Van der Schuyt-van den Boom-Stanfries (S.B.S.) een ultimatum verzon den. Als de directie van het bedrijf niet binnen vijf dagen aan hun eisen tegemoet komt, zijn ac ties te verwachten. Dat betekent, dat de zestig werknemers van de veerboot tussen Maas sluis en Rozenburg het werk neerleggen. In het verteden heeft de S.B S.-di- rectie de bonden al weten aan hun eisen inzake prijscompen satie noch mitieie loonsverho ging te willen voldoen. Een woordvoerder van de Indus triebond verklaarde desge vraagd, dat het ultimatum ook het provinciaal bestuur zou moeten aanspreken. „De pro vincie - als opdrachtgever kan de S.B S. inzake de veerdienst - kan mede het laatste woord hebben m de loonkwestie," al dus de industnebondwoord- voerder. Gedeputeerde Staten hebben echter al te kennen ge geven zich geen partij in de zaak te beschouwen. Schiedam De moeilijk heden bij de brandweer zijn vrijwel opgelost. Het korps krijgt een nieuwe commandant. Voorgedragen wordt de hui dige onder-commandant ing. A. Metaal. Over deze voordracht van het college van burgemeester en wet houders oordeelt de ge meenteraad maandagavond 21 februari, tijdens een openbare vergadering in het stadskantoor. De 34-jange Metaal is smds 3 oktober 1974 bij het Sehiedam se brandweerkorps. Voor die tijd was hij in Utrecht werk zaam. Het is nog niet bekend of er weer een ondercommandant bij het korps komt Dat moet volgens burgemeester Lems nog wor den bekeken. Oud-commandant De Groot is inmiddels werk zaam bij de rijksinspectie voor het brandweerwezen in Den Haag. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotte'damsch Nieuws blad. Siuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe incombinattemet: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Tel Deze bon in open envelop, zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1