Clubhuis en méér zwemwater FC Vlaardingen niet bang voor koploper Vitesse E oksen om Zuidhollandse titels 0TSPS Pollux-dames: kampioenschap voor de deur Excelsior begroet 200ste pupil Hollandiaan, UVG en HVK mogen niet falen Wensenpakket van 50-jarig Renovatie Kolpabad kost een 'wm. slordige 2 1/2 millioen In Vlaardingse lijnbaanhallen: 4 f dat wordt wat zondag met vlaardingen~vitesse|j kans op een transistor radio VRIJDAG 18 FEBRUARI 1977 Coach Nico Petri: „Hopen op een ontspannen wedstrijd" Zwoeger Rob van der Bol speelt weer mee Renirie blijft bij Hollandiaan VD/SC/WW 7 Vlaardingen Het 50-jarige VZC telt officieel 1467 leden, de behoefte om zwemwater is groot, de moge lijkheden op korte termijn erg klein. De norm voor sporthallen gaat ook voor zwembaden op: 1 op de 20.000 inwoners. Vlaardingen heeft twee zwembaden, waarvan één instructie. Geen reden daarom tot optimisme. Nieuwe jpraeses Jan Edelijn Maar pas in de beginjaren 1980 "i" J' wordt er gedacht aan een zwembad. In dit geval een in- structiebad in de Oostwijk. Voorts staat een indrukwekken de renovatie van het Kolpabad centraal, waaraan men niet zonder meer voorbij mag gaan. Het Kolpabad dat 22 jaar be staat en indertijd met financiën van de Shell, tot stand is geko men, moet dringend in de stei gers. Een lijst van klachten wijst de noodzaak aan van in tensieve reparaties. Zoals ver nieuwing van het dak, de zuid gevel, de aanleg van een perso neelsruimte, alle kieedkabines geconcentreerd op de begane grond en een nieuwe technische installatie. Kosten voor dit pro ject een slordige 2 1/2 millioen. Tel uit je winst van Vlaardings grootste zwemclub, ook landelijk bij de toptien: „Men gaat, om precies te zijn, uit van 250 m2 water voor 20 25.000 inwoners. In Vlaardingen is er dan 500 m2 water tekort. Overkapping van het bui tenbad van het Kolpabad is dan een ideale oplossing." door Bas van den Berg SS, VT' Het Kolpabad, dat dringend aan renovatie toe is. Maar er is geen geld. Op de inves teringslijst voor de eerstkomen de vijf jaar ontbreekt een voor ziening om méér zwemwater. In 1973, toen Vlaardingen 700 jaar bestónd, waren er nog plannen voor een overkapping van het Kolpabad. Nu met meer. Niette- Voor dit jaar moet de gemeente- min ontgaat het de gemeente raad al een post van 750.000 Vlaardingen niet dat, in het ka- gulden goedkeuren om de der van de sportieve recreatie, noodzakelijkste reparaties te de behoefte om méér water kunnen laten verrichten. Zoals groot is. een ruimte voor het badperso- neel en een andere route van en naar de kleedcabines en naar buiten. Teun Goedknecht, secretaris Vlaardings e raad voor sport en recreatie: In het zg. vernieuwingsfonds voor het Kolpabad zit een portie van vier ton, zodat de raad zijn goedkeuring moet hechten aan de overblijvende 350 millioen. Maar er blijft wei het tekort aan zwemwater. Jan Edelijn: „Zonder zo'n overkapping zijn wc nergens. Ik begrijp »n- lijk niet goed waarom 1 t- structiebad in de Holywij. t maar tien meter breed is, zo klein is gehouden. Terwijl de rijf uur dicht gaat en maan dagmorgen weer open is. Het dekkingspercentage zal wel niet erg hoog liggen. VZC zag zich graag verrijkt met de twee ovenge zwemtakken, kunstzwemmen en schoonspnn- gen, maar daarvan is geen sprake. Naast de roep om méér zwemwater, een kreet die nocit te hard kan zijn, is VZC er zich van bewust dat het met zo'n Duidecjk is dat VZC, dat dreigt groot ledental ook_ steeds meer uit te groeien tot Vlaardings plannen ontwikkeld om de zg. wachtkamer om te laten bou-; wen tot twee verenigingsruim-; ten. Ook Is VZC er niet afkerig! van om een gedeelte van de' kelder tc willen benutten als' clubruimte. Dicht bij de plaats", zegt Jan Edelijn weer, „waar wij onze sport bedrij ven. een sociale functie krijgt zwembond instructies geeft om jan Edelijn weer: „In dit ver- de moderne baden aan te kJe- band hebben we een aanvraag den, om daardoor de leegloop ingediend om in aanmerking te terug te dringen, bouwt Vlaar- komen voor een verenigïngs- dingen een badje. Waarin wa- ruimte in het Holybad. Zoals terpolo taboe is. Zaterdag om bekend heeft de sportraad grootste sportvereniging, tal van wensen heeft. „Er zal nog jaren moeten worden geknokt", aldus Edehjn, „om aan de be hoefte te kunnen voldoen, maar de bereidheid van onze kant is Schiedam Wanneer het weer dit weekeinde de veldsporters wat mee zit, is de kans erg groot dat de dames van de Vlaardingse hockeyvereniging Pollux kampioen van de vierde klasse kunnen worden. Het duel tegen de enige concurrent Evergreen dient dan wel winnend te moeten worden afgesloten. Nog maar net bekomen van de Toch is vriend en vijand het er winterstop, waarin alleen aan over eens dat het vrij jonge zaalhockey is gedaan, spelen de dames van Evergreen en Pollux hun uitgestelde competitiewed strijd. De inzet is, dat bij winst van Pollux, deze Vlaardingse dames kampioen zijn. Zij be ginnen de ontmoeting in Maas sluis met drie punten voor sprong op Evergreen, met in totaal nog drie wedstrijden te spelen. Toch vertrekt Pollux niet helemaal gerust naar Maassluis. Aanvoerdster Agnes Franssen zegt hierover: „Ever green is thuis erg sterk en bezit een team met veel routine waar wij het erg moeilijk mee kun nen krijgen". Een geheel ander geluid komt er uit Evergreen-kringen. Coach Lex Jazet over deze ontmoe- tmg: „Onze prestaties zijn nu constant maar we hebben geen elftal dat zich in die derde klas se waar kan maken". Ook aan voerdster Elly Pijpers heeft zo haar eigen mening: „Het is erg leuk, dat wij Pollux wat zenu wachtig kunnen maken, maar voor ons is het geen heilig moe ten. We rijn pas eind januari begonnen met de training zodat de conditie er nog met helemaal is, maar eenmaal m het veld zullen wij er voor blijven knok ken en krijgt onze tegenstander het beslist met cadeau". De dames van Evergreen hebben al een oefenweddtrijd achter de rug- Tegen Bleiswijk wisten zij met een enigszins gewijzigd elf tal, met 31 te winnen. Dit resultaat steekt wat schril af tegen dat van Pollux. De Vlaar- dingsen behaalden in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Aeolus II een grote 8—0 overwinning. „Wel leid?, dat de „scormgsmachine" van Mieke Meerhof weer optimaal aan het werk was", vertelt coach Nico Petri van Pollux. „Zij nam van de acht doelpunten er zes voor haar rekening". De coach doet er alles aan om rijn dames voor deze belangrij ke ontmoeting zo goed mogelijk voor te bereiden. „Voordat wij naar Maassluis gaan, komen al le dames bij mij op de koffie. We bespreken dan de wedstrijd en hopen in een ontspannen sfeer aan de ontmoeting te be- grnnen. Het is voor ons alles of niets en wanneer de dames meer aan het hockey denken en wat minder aan een kampioen- schap, moeten wij het zeker •redden". team van Pollux over de beste papieren beschikt. „Wij zullen het surplus aan techniek van Evergreen moeten bestrijden met snelheid en inzet", zegt Ag nes Franssen. Aan een voor spelling waagt niemand zich, al lijkt een gelijkspel de meest reele oplossing. Op het veld van Evergreen in Maassluis begint deze ontmoeting om 12.30 uur. Rob van .schorsing voor- Vlaardingen Vitesse is nog koploper. Maar voor hoe lang nog, nu de formatie van Charley Bosveld zich met moeite staande houdt. Trainer Henk Wullums ervoer dat al thuis tegen MW (0-1) en hoewel op de valreep, konden ook FC Vlaardingen en SW worden aangepakt. Beide met 1-0. Zondag staat Vitesse we derom tegenover de ploeg van Theo Lase- roms. FC Vlaardingen kan weer beschik ken over Rob van der Bol, die na drie wedstrijden vrij is van schorsing, en ge zien het recente succes tegen Veendam, moet het Vitesse lang kunnen ophouden. Ook a! is het verschil, qua produktie, erg groot: 52 tegen 22, maar het feit dat de Arnhemmers de laatste tijd niet meer scoren, is een teken aan de wand. Ook vonge week op „Harga" moest Vitesse regelmatig aan de noodrem trekken, om de aanvalsgolven van SW de baas te bbjven. Theo Laseroms zit intussen wel met een puzzel, nu Joop van Dop, linker vleugel- verdediger, aan zijn kuitbeen geblesseerd is geraakt Wie hem vervangt is met be kend Trouwens, ook de rest van het elftal met. Verwacht mag worden dat de Vlaar- drngers zullen gaan aanvallen. Een te lo ven uitgangspunt voor een thuisclub, maar juist Vitesse is geen defensief ingestelde ploeg. Dus wordt het aan de Marathonweg een botsing van twee aanvallend ingestel de clubs. Het meespelen van spits Dick Beek is nog steeds orneker Trainer Laseroms heeft hem rust gegeven, nu hij regelmatig last van zijn krue blijft houden. Wim Tijl had de2e week last van zijn enkel, maar daar voor is goede hoop dat hij zondag speelt. Overigens gonst het van geruchten over belangstel! mg voor Vlaardings centraal duo. Krsto Mitrovic en Cees Zwambom. Laseroms: „Zij bezitten veel kwaliteit, daarom zou het mij niets verbazen. Af wachten maar". Laseroms voor zondag: „De ploeg is voldoende gemotiveerd om het op een gelijkspel aan te sturen. En daarmee de jacht naar de middenmoot te openen. We moeten nu eenmaal in staat zijn om een goede middenmoter te wor den". i Vlaardingen De regerende zwaargewichtkampioen John Doornbos, is dén Tan de finalisten in het boksgala, dat maandagavond in de Vlaardingse lijnbaanhallen centraal staat. Organisator Louis van Sinderen heeft voor dit evenement, dat een interna tionaal tintje heeft, een indrukwekkend programma samengesteld. De komst van Doornbos heeft overi gens wel aan een zijden draadje gehangen, omdat de pnpil van De Haan afgelopen week volkomen ongeconcentreerd aan zijn partij tegen Kradolfer begon. titel in het licht weltergewieht blijft vrij, omdat de finalisten Ncoteboom en Baghau met te gen elkaar zullen uitkomen. Van Sinderen heeft voor die leemte een partij tussen Duitse boksers klaar staan. In het zwaar weltergewieht gaat de partij tussen de Hagenaar Jan Hermans en Wim de Jonge. Vooral van De Jonge kan een overdonderende start worden verwacht. Afgelopen week Het Lijnbaaneomplex, regelmatig ging hij er zo fel in tegen Ma- gïelse, dat hij bij een misslag uit de ring tuimelde. Voor de echte boksliefhebbers zijn de finales van Zuid-Hol laad een uitstekende gelegenheid om de „grote mannen" aan het werk te zien. Van Sinderen: „Het is een overladen programma, waaraan een attractie is ver bonden". Wat is niet bekend. plaats van internationale bokse- venementen. zal ongetwijfeld uitverkocht raken. Voor zover er nog kaarten verkrijgbaar zijn, kan men terecht bij de Vlaardingse VW in de Vts- bank. Prijzen: eerste rang tien gulden, ring vijftien gulden en ring speciaal twintig gulden. De wedstrijden beginnen om 20 uur. 9 De radio geeft zondag via het NOS sportprogramma „Langs de lijn" flitsen van FC Vlaardingen—Vitesse. Het is voor het eerst dit seizoen dat de formatie van Theo Laseroms de belang stelling heeft van de radio. 9 Het publiek bij FC Vlaar dingen—Vitesse wordt ver zocht de toegangskaartjes te bewaren m verband met het feit dat er m de rust twintig radio's zullen worden ver loot. Daarom is het belang rijk dat de nummers van die kaartjes worden bewaard. 9 Het tenniscomplex in de Maassluise Steendijkpolder moet geschikt gemaakt wor den voor een overdekte hal van drie tennisbanen. Een groep particulieren heeft er plannen voor ontwikkeld. Men wil opgaan in een stichting en garantie aan vragen bij de gemeente. 9 Voorzitter Ad van Wijk van Fortuna heeft zijn nood ge klaagd bij het dagelijks be stuur van de Vlaardingse raad voor sport en recreatie. Thema: de overbespehng van de velden aan de Mara thonweg door Fortuna en FC Vlaardingen, Op den duur kan het de relatie tus sen beide clubs verstoren, maar die en andere opmer kingen mochten met worden genotuleerd. O Met name het hoofdveld verkeert thans in een slechte staat Jaren gold het als één van de beste velden van Vlaardingen. thans is het één van de slechtste uit het betaalde voetbal. Verschil lende betaalde scheidsrech ters, die het veld vooraf keurden, hebben er al aan merkingen over gemaakt. De oplossing beide clubs een eigen complex 9 Excelsior Maassluis maakt trots melding van zijn 200ste pupü. Het is Dick Dtkland, een kleuter van zes jaar, die het rood-wit-blauw shirt mag aantrekken. Ter ere van dat feit kreeg kleine Dick een complete voetba- luitrustmg. 9 De Hollandiaan heeft na uitgebreide gesprekken het contract met trainer Renirie verlengd. Hij gaat zijn twee de seizoen in. 9 Dezelfde club, die in felle degradatiestrijd is gewik keld, is gevraagd aan de ne- derlaagsenes van Neptunus en Coal deel te nemen. De selectie-spelers van De Hol landiaan zijn uitgenodigd om maandagavond het boks gala m de Lijnbaanhallen (finales van Zuid-Holland) bij te wonen. 9 Voor die finales in het Lijnbaaneomplex bestaat grote belangstelling. De or ganisatie is in handen van Louis van Sinderen en rijn staf van Westlanders, De winnaars plaatsen zich voor de nationale kampioen schappen. Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij het VVV- kantoor. Prijzen: eerste rang tien gulden, ring 15,- en ring speciaial 20,-. 9 Waar gewerkt wordt, wor den, zoals bekend, ook fou ten gemaakt Zoals m deze krant van afgelopen woens dag, waar boven het over zicht van het zaalvoetbal stond vermeld: „Groenoord komt met opdagenNiet juist natuurlijk, want Groe- noord stond zelfs te popelen om te spelen. Er had moeten staan: „Tegenstander van Groenoord komt met opda gen." Oorzaak: De Haan heeft voor de Zuidhollandse boksstrijd zijn pupillen teruggetrokken. Daar om heerste er m „Odeon" grote verwarring toen uit telefonades bleek dat Doornbos met zou komen. Te elfder ure kreeg de pupil van De Haan wél toestem ming van de boks bond, en dat ging ten koste van de motivatie, Niettemin won de Schiedammer van de Dordtse clown Kradol-: fer, omdat de Dordtse verzor ger na een kreet uit het pu bliek: „Bouwlust heeft de joker; ingezet", de handdoek in de ring wierp. Doornbos komt' maandagavond in de ring tegen de winnaar van Fasam-Kersken tui De zich geplaatste Wim Radlngs voor de Zuidhollandse titel in het half zwaargewicht tegen Van de Akker komt met in de ring. „Hij is niet", aldus organi sator Louis vart Sinderen, „op de verplichte keuring versche nen vorige week. Dus is hij van de lijst geschrapt". Ook Bandel komt niet in de ring tegen Dries se in het veder ge wacht „Om dezelfde reden", al dus Louis van Sinderen. Daar entegen is felle strijd te ver wachten tussen Dolf Krijgsman van Bouwlust en Wullems. De Vlaardingen Nu het einde van de zaalkompetiüe steeas meer m De dames van WIK treden in zicht komt, hebben nog vier teams uit het Waterweggebied uitzicht op het kampioenschap. Degradatie problemen zijn na afgelopen zondag voorbij, want alleen de heren van Hollandiaan zijn uit de boot gevallen, In de promotie-klasse dames gaat het team van Hollandiaan nog steeds aan de leiding, al is de voorsprong op Ohveo uit Pij- nacker gedaald tot één punt, door het gelijke spel van afgelo pen zondag tegen F. 'da. In Schiebroek speelt Hollandiaan tegen De Meeuwen, dat in Vlaardingen een duidelijke 9-0 ook de dames van DWS hebben nederlaag kreeg te verwerken, zich vrijwel veilig gesteld en Poeldijk om de strijd tegen Verburgh aan te gaan, dat in Schiedam een 10-9 nederlaag moest accepteren. Voor UVG Voor de heren van DWS en Hol- Ancora 3, dat eerder een 7-18 Papendrecht aan tegen DES, nederlaag kreeg te verwerken, dat m groot degradatiegevaar Deze ruime zege mag UVG ech- verkeert. De eerste ontmoeting ter niet ui slaap wiegen, nu de werd een duidelijke 10-5 WIK belangen zo groot zijn. zege, maar er zijn twijfels dat Heel wat moeilijker wordt de aan kop is hier nu: HVK 12-22, Hoogvliet 11-18 en Vires 12-18, HVK gaat naar Gouda om Vi- res 4 partij te geven, dat in Schiedam met 17-8 duidelijk werd terug gewezen. Als HVK tot volle winst komt, wat wel m de Lijn der verwachting ligt, dan heeft het alleen nog gevaar van Hoogvbet te dulden. WIK het nu ook zo gemakkelijk zal krijgen. Staat er m deze ontmoeting mets meer op het spel, maar Verburgh kan bij een overwin ning de kampioensvlag hijsen. landiaan zit na dit weekeinde de 2aalkompeutie er op. DWS zal vanaf 14.10 uur in de Mar griethal trachten revanche op Snelwiek te nemen voor de 19- 17 nederlaag m de eerste ont- taak van de heren van Unitas, die in Rotterkerk aantreden te gen Satumus. Umtas heeft ech ter de faam dat het Satumus en UVG de eerste punten af pakte. Zouden de punten achtei in Ridderkerk blijven, dan valt Unitas uit de boot en gaat de strijd tussen UVG en Satumus verder. Het ziet er echter niet naar uit dat Hollandiaan het nu ook weer zo gemakkelijk zal krij gen. In dezelfde klasse handha ven de dames van HVK zich tot op heden uitstekend. Het ont vangt zondag om 16.15 uur Atü- mium uit Rotterdam, dat HVK in de uitwedstrijd met 11-12 achter rich hield. kunnen dus onbevangen Charlois de strijd aangaan met Ancora 2, dat de eerste ontmoe ting in een 3-8 zege omzette. de spanning er uit, nu Olympia door een 20-4 zege op Achilles de titel heeft binnen gehaald. De strijd tegen DWS 3, om 20.05 uur m de Margriethal, heeft dus verder geen enkele betekenis De dames van UVG gaan naar af meer. Voor de dames van Umtas is In de promotie-klasse heren is er nog steeds een gedrang om de koppositie, die door UVG met zwier wordt verdedigd. De moeting, De heren van Holland- De heren van Wilton kunnen kun ïaan gaan in Voorburg de stnjd *"1'1 aan tegen Hennes 2, dat eerder een 14-16 overwinning behaal de. positie in de promotieklasse wat gaan verstevigen, nu het m Schiebroek De Meeuwen 2 ont moet, dat in Schiedam een 24- 18 nederlaag te verwerken kreeg. Geen al te zware opgaaf voor Wilton, dat het alleen al op konditie kan winnen. stand is op dit moment: UVG Door het verlies van de heren van 10-18, Satumus 10-15, Unitas 11- HVK, afgelopen zondag tegen 15, MOK 10-12. UVG ontvangt Hoogvliet, is de kam op de titel 11.20 uur het Rotterdamse gevaar gekomen. De stand Voor beide ploegen een belangrijke wedstrijd. En als u komt, dan maakt u Tijdens de rust van de wedstrijd houden wy tU. een verloting van 20 radio's. Kom ook naar Vlaardingen. Wie weet "scoort" u in de rust en komt u thuis met een radio! Om half drie begint het.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7