COIOP ctafbent Uzêff Personeel dupe van falend Volvo-beleid Hoek van Holland herdenkt scheepsramp Veerpontkapitein over mogelijke staking Kledingzaak geplunderd KUNSTHANDEL^ I VA GUNSTER DINSDAG 22 FEBRUARI 1977 VD.'SC/WW 3 KOELKASTEM WASAUTOMATEN CENTRIFUGES STOFZUIGERS GASFORNUIZEN KOOKPLATEN Via kelder in bar Schiedam Inbrekers hebben dit weekeinde voor 4300 gulden aan kleding gestolen uit een winkel aan de Rotterdamse- dijk. Na het vernielen van een ruit kwam men aan de achterzijde cle zaak van Kok bedrijfskle ding binnen Uit het pand wer- ,den meegenomen: twintig over hemden, vijfentwintig panta lons, twintig spijkerbroeken, negen spijkervesten en tenslotte nog twee colberts. Tevens stal men uit een lade een bedrag van 60 gulden. Via de kelder van het onlangs afgebrande hotel AÜantic zijn onbekenden in een bar aan het Rubensplein gekomen. Daar hoefde men alleen een vloerluik voor weg te schuiven. Uit een speelautomaat lichtten de in brekers vervolgens zo'n 200 gul den. Met een ladder die zij in de tuin vonden Mommen onbekenden dit weekeinde ook op het bal kon van een pand aan de Bur gemeester Knappertlaan. Daar maakte men een gat m de ruit van de toegangsdeuren, waarna de sluiting kon worden geo pend. Eenmaal binnen werd het gehele kantoor van Bospolder binnenhuiskunst BV doorzocht. Volgens de directie wordt er echter niets vermist. Iets meer geluk hadden waar schijnlijk dezelfde inbrekers bij de buren, een importbedrijf, eveneens aan de BK-laan. Op dezelfde manier, door het ma ken van een gat in een van de ruiten aan de achterzijde, kwam men het kantoor binnen. In de openstaande kluis werden twee deurtjes opengebroken. Meegenomen werden vervol gens een bedrag van 12B gulden en een draagbaar televisietoe stel ter waarde van 300 gulden. De schade die bij deze inbraak werd aangericht wordt geschat op 400 gulden. ADVERTENTIE C PCÖOOO OCCOOOOOCKOCOÖ" g SEDERT 1S4S 0 SCHILDER- 8 8 STUKKEN S ETSEN g SCHOONMAKEN g gRESTAUREREN S 1 INLIJSTEN f I EIGEN ATELIER g g 1e Middellands!,"ast 91a 6 Rotterdam R Tei. 010-775827 J Geen filialen. OOCOOOOOOOODPOCOS#! Twee ziekmeldingen zijn gisterochtend binnengekomen. De beide afwezigen konden het nog niet verwerken. Ook het overige personeel had een paar keer flink moeten slikken, toen Huib Zandwijk en Jan Godijn vlak voor het weekeinde de boodschap overbrachten dat de directie van Volvocar niet was te vermurwen. Ook niet door de ruim achthonderd vijf tig sympathisanten. Volvo-Schiedam wordt opge doekt, ondanks de acties die er zijn geweest. Vrijdagoch tend zijn Zandwijk en Go dijn, de eerste als onderne mingsraadslid, naar Eind hoven afgereisd om daar de honderden protestbrieven te overhandigen aan direc teur A. van der Padt. „Ei genlijk hadden wij kunnen verwachten dat het besluit niet zou worden ingetrok ken," zei Zandwijk gister middag, „maar ja, door die bezetting kreeg je toch hoop. Vakbonden en klan ten steunden ons." Een bestemming voor het filiaal in de Nieuw-Mathenesserstraat is nog niet gevonden. Dealer Sjoerd Weber van het Volvo- agentschap op de Overschiese- weg wacht onderhandelingen met Volvocar af en gaat mis schien daarna de zaak beheren, maar voor de werknemers in het filiaal is dat een financiële teruggang. Liever kijken zij naar de mogelijkheid om zelf Huib Zandwijk Acties, a/s sociaal plan niet snel komt door Kor Kege! het filiaal over te nemen. Ge werkt moet eerst worden aan een goed sociaal plan, vindt Zandwijk. Een begeleidings commissie moet garanderen dat, als personeel moet af vloeien, dat nog zo gunstig mo gelijk verloopt Sprakeloos wa ren Zandwijk en Godijn echter na hun terugkeer uit Eindho ven. „De directie geeft absoluut toe, dat fouten zijn gemaakt," zeg gen zij. „Het directiebeleid heeft gefaald maar de fouten kunnen niet worden terugge draaid, want sprake is van eco nomische gebondenheid. Het is verbijsterend. Directeur Van der Padt heeft moeten toege ven, dat ons filiaal is opgeof ferd ten behoeve van de dealer- vereniging." In de praktijk be tekent dat volgens hen, dat We ber als handelaar in het Volvo- merk in Schiedam straks een alleenrecht heeft UITLEENBASIS Inmiddels zijn al enkele werkne mers vertrokken. Van de eenen twintig waren gisteren vijftien aanwezig: twee zijn overge plaatst naar het filiaal in Beesd, twee zijn overgestapt naar de Daf-Trucks in de Spaanse Pol der, twee waren ziek. Boven dien werkt de verkoopleider van het filiaal volgens Zand wijk alvast op uitleenbasis voor Weber, „omdat de dealer zelf geen vertegenwoordiger kon krijgen". Jan Godijn zegt: „Stel je voor, dat straks nog een paar monteurs weggaan. Dan kunnen wij de boel wel sluiten, doorwerken is dan onmogelijk, en dan wordt voor ons ook moeilijker om dit bedrijf over te nemen en op de been te houden. Daarom ook is noodzakelijk, dat een goed so ciaal plan zo snel mogelijk uit de bus komt Anders zijn weer acties te verwachten, maar dan bij Volvo in heel Nederland. Vergeet niet, dat het filiaal in Eindhoven ook dichtgaat, ter wijl de situatie in de andere v, filialen evenmin rooskleurig is." Gistermiddag na half vier vond weer een bespreking plaats tus sen Zandwijk, Godijn en vak bondsbestuurders Dick Bijl (CNV) en Hill Peperkamp (FNV). Het ondernemingsraad slid was nog niet erin geslaagd zwart op wit te krijgen, hoe de directie van Volvocar erbij komt dat het Schiedamse filiaal 1 een verliespost is. „Volgens on ze berekeningen is een ton aan de strijkstok blijven hangen," zei hij. „Ik wil daarover uitleg. Daar heb ik als or-lid recht op. Maar het zit er niet in, dat Lk voor eind maart inzage krijg m de rekensommetjes van de di rectie. Het lijkt mij zonneklaar, dat wij de dupe zijn van falen "«'van de directie." De Berlin 70 jaar geleden vergaan Hoek van Holland Een grijze, regenachtige morgen, de kianken van het oud-Hollands dankgebed, ge speeld door de harmonie Rotterdam aan Zee, en een honderdtal mensen verzameld rond „Dorus", het gedenkteken van de Berlinramp in 1907. Dat was het beeid waarin deelgemeenteraadsvoorzitter L. van der Houwen gistermorgen een krans aan de voet van het gedenkteken neerlegde ter nagedachtenis van de slachtoffers en de redders die waren betrok ken bij de ondergang van het schip Berlin, nu zeventig jaar geleden. schappij A. M. Seis merkte bij de opening van de expositie op: „Deze ramp is er, ondanks alle leed die hij heeft veroorzaakt, wel de oorzaak van geweest dat het reddingswezen een snelle ontwikkeling heeft doorge maakt". Daarna opende Van der Houwen de expositie met foto's van slachtoffers en redders, oude kranten met verslagen over de ramp en tekeningen en schilde rijen van het gebeuren. Verder zijn er modellen van de Berlin, en de reddingsboot, oorkondes en onderscheidingen van de redders en spullen die van de Berlin rijn teruggevonden. Onder de genodigden bevonden zich gistermorgen veel familie leden van de helden die hebben deelgenomen aan de reddings acties. Dat bleek duidelijk uit de gesprekken die in de exposi tiezaal werden gevoerd. Regel matig wezen de gasten elkaar iemand op de foto's aan en zeidon dan „Kijk, dat is mijn vader, en daar links staat mijn oom. Die man op die foto, is dat met uw vader?" Ook zij die geen familie op de foto's had den staan wisten veel te vertei len over de redders en hun levensloop De geschiedenis van de Berlinramp leeft nog steeds onder de mensen in Hoek van Holland. De expositie duurt tot en met woensdag. Na deze plechtigheid vertrok het gezelschap naar het wïjkge- bouw De Hoekstee waar Van der Houwen een kleine tentoon stelling opende over de Berlrn- ke rampen nog steeds kunnen voorkomen Daarom is het nog steeds functioneel om deze ver schrikkelijke ramp te herden ken". ramp. Hij zei: „Wij moeten ons Voorzitter van de Koninklijke er van bewust zijn dat dergelij- Zuid-Hollandse Reddingsmaat- NIEUWE WATERWEG KETHELSTRAAT 10 - SCHIEDAM POSTBUS 283 Deelgemeenteraadsvoorzitter L. van der Houwen legt een krans aan de voet van het gedenkteken aan de Berlinramp. □EISERS I k BOILERS V [SHOWROOM SCHIEDAMSEVYEG S3 KANTOOR £N WERKPLAATS' TELEFOON 010-342400 ARN HOOGVLIETSTRAAT 4, VLAARDINGEN Moet je de bo in hun hemd Men, staan?" „Ha, ha, jij denkt zeker dat we jou aan je neus gaan hangen wanneer wij in staking gaan.neen, daar beginnen we niet aan. Bovendien, zelf weten wij het ook nog niet eens precies. Het tijdstip waarop wij plat gaan wordt door de bonden op een onverwacht ogenblik gegeven, zo dat niemand dit van te voren kan weten. Dan is het verrassingselement des te groter, snap je? Wel hebben wij voor ons zelf al uitgemaakt dat we straks gehoor zullen geven aan de stakings- oproep. Leuk? Helemaal niet, maar verdikke nog an toe, mogen wij als jeblieft opkomen voor onze centen!. Als je meer wilt weten, dan ga je maar naar de bazen. Die onderhan delen, ik niet neer dat we thuis moeten blij ven, of dat we moeten worden opgehaald", is het meest ge hoorde commentaar. En chauffeur Jan Ruben (50) van het transportbedrijf Pol dervaart in Maassluis merkte terloops op dat de staking zijn baas wel een stevige duit zal gaan kosten. „Wij rijden hier met zo'n twaalf tot dertien wa gens", zo vertelt hij vanuit zijn cabine, „en per wagen maken wij zo'n twee tot drie overtoch ten per dag. Reken dan maar eens uit wat het bedrijf dan moet betalen aan extra omrij den en tijdverlies", voegt er echter onmiddellijk aan toe begrip te hebben voor de eisen van het pontpersoneel, maar dat staken toch wel erg jam mer is. „Naar mijn simpele mening wordt te snel gegrepen naar het machtsmiddel van staken", zo stelt de beroep schauffeur. „Nu is een beetje het hek van de dam, hè?" De heer De Ruyter en zijn mannen hebben wel een beetje begrip voor dergelijke kritiek. Al zitten zij minder met de problemen van de vrachtwa genchauffeur die een eindje moet omrijden in hun maag, dan met de fietser die nu hele maal niet meer aan de andere kant van het water kan ko men. „Stiekem hopen wij dan ook dat die eventuele staking niet te lang zal duren. Het allerliefste zien wij dat de bon den met onze bazen een com promis kunnen siurten. Dan V.l.n.r.: kapitein E. de Ruyter, matroos Bas en stuurman Rob. gaat de hele zaak gewoon met door. Daar zijn we allemaal het beste mee gebaat Mis schien alleen de directie met De heer E, de Ruyter (63) is kapitein op de veerpont Stael- diep Een knaap van een pont (167 ton) die 480 passagiers kan vervoeren. Vele malen per dag maken de veerpont-kapi tein en zijn vijf mannen de overtocht over de Waterweg tussen Maassluis en Rozen burg In totaal zijn zo'n 60 mensen in dienst bij de Veer dienst. Terwijl hij een zware Branda- ris draait zegt De Ruyter dat hij al 52 jaar op het water zit, waarvan 37 jaar op de veer pont. Het zal voor hem en zijn collega's op de Staeidiep de eerste maal zijn dat de boel plat gaat. „Een beetje raar idee geeft dat", erkent hij. „Maar moet je de bonden, die voor je boterhammetjes knok ken, in hun hemd laten staan? Eerlijk gezegd weet ik ook niet meer hoe de zaken er precies voor staan. Dat zoeken de bondsbazen maar uit. Er zijn zo veel belangengroepen die over je ritten te bekvechten dat je er horendol van wordt Ik zeg maar zo: ik ben lid van één Bond en dat is het NW en geen gezanik over al die andere vakverenigingen. Je ziet door de bomen de bonden niet meer, ha, ha, ha. Als ze er maar wat voor ons uitsle pen". Als gevraagd wordt naar noodgevallen, reageert hij bij na beledigd en rijn stuurman en machinist zijn het hier vol ledig mee eens: „Nou mót je niet denken dat er straks nie mand meer op die boot zit Als door Jaap Hazejager de boel plat gaat zijn we straks netjes present, net alsof wij werken. Alleen varen doen we niet Tenzij er noodgeval len zijn. Voor deze zaken blij ven wij ook paraat Als er een ernstige zieke of gewonde moet worden vervoerd, als er een calamiteit is, ja, dan wordt er natuurlijk wel gevaren. Maar voor de rest: laten die automobilisten maar een paar dagen een stukje omrijden. Daar krijgen ze toch niks van, of wel soms? Als ze eenmaal weten dat we niet meer varen dan gaan ze rechtstreeks van huis via de Benelux naar de andere kant van het water. Alleen die eerste keer zullen zij het wel een beetje verve lend vinden, omdat het voor de meesten erg onverwacht komt". Kapitein De Ruyter grinnikt in zichzelf bij de ge dachte dat hij straks toch nog vóór zijn pensionering eed keer in rijn leven betrokken zal zijn geweest bij een echte staking, waarbij het gaat om de centen. Toch spreekt hij er liever niet over. Telkens pro beert hij het gesprek over een andere boeg te gooien. De deur van de stuurhut gaat open en matroos Bas komt met veel lawaai binnen. „Kap- pie, niks zeggen tegen die gas ten, hoor. Die proberen je toch maar uit te horen. Wil je soms weten, wanneer er gestaakt wordt? Nou dat zeggen we na tuurlijk niet. Dat zou een goeie zijn". Bas staat bij vrienden bekend als „rooie Bas" en of dat nu om zijn eventuele poli tieke kleur gaat of om zijn wat rossig getinte kleur haar, Bas staat pal achter de staking. Vol overtuiging giert hij:„Bas staat overal achter. Immer ge- rade aus, niet waar stum?" En als om zijn gedachten kracht bij te zetten geeft hij de stuur man een joviale klap op de schouder. Begrip De gebruikers van de pnt heb ben over het algemeen wel begrip voor de eisen van de bemanning. De meesten zeg gen het er wel voor over te hebben eventueel straks een poosje te moeten omrijden. Al leen de fietsers hebben wat minder waardering voor deïe plannen. „Dat komt er dan op

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3