John Doornbos prolongeert titel Fortuna-jeugd blinkt uit op indoor strijd Vlaardingen experimenteert /©'SS content B.V. Westland huldigt Alan Minter m UVG stelt Verburch-feest uit Rol van Oranje Nassau uitgespeeld DINSDAG 22 FEBRUARI 1977 Ljer banen CTL gesproken.! MAGAZIJNBEDIENDE TELEFONISTE/TEIEXJSTE ENGELS SECRETARESSE AANK, SECRETARESSE TELEFONISTE/ RECEPTIONISTS Tien remises tegen Böhm en Hartoch HANDBALOVERZICHT: VLAARDINGEN ODI Max van der Does kampioen VD/SC/WW 4 Harry Dragstra (1) en Arjan de Winter geven elkaar niets toe Vlaardingen In de sporthal West wijk zijn de mdoorclubkam- pioenschappen van de atletiekvereniging Fortuna gehouden. Er was een goede opkomst van ruim zestig atleten. Verheugend is op te merken dat er onder de jeugd veel talent schuilt. Dat bewees Bianca van Londen die bij de meisjes C een nieuw club record vestigde op de veertig meter m 5.8 seconden. Yvonne Smits evenaarde het dubrecord bi] de dames op de veertig meter in 5.7 sec. Bij de heren leverde Hans Scheffers op het onderdeel hoogspringen een prestatie van formaat. Hij bracht het indoordubreeord op 1.91 meter. Arjan de Winter haalde deze hoogte net niet, maar noteerde met 1.85 meter toch een persoonlijk record. Het hoogspringen voor pupillen A kwam op naam van Robert de Winter. Op de veertig meter horden gaven Harry Dragstra en Arjan de Winter elkaar mets toe en finishten beiden m 62 seconden. Het spektakelstuk van de avond was de 1500 meter. Hier was Robert van Zanten iedereen te vlug af en finiste in 4.30.3 Tweede werd Cees den Hoedt en derde Theo van Everdingen, m respectievelijk 4.31.0 en 4.32.9. Vlaardingen Vlaardingen gebruikte de afgelasting (DSQ op eigen veld) om te oefenen. Hoekse Boys had een goed bespeelbare grasmat en bood zich als sparringpartner aan. De eindscore (2-2) mag dan minder belangrijk voor de statistiek zijn, de wijze waarop vierdeklasser Hoekse Boys tot de deling kwam, was voor de thuisclub meer positief dan voor de groenwitten. In de laatste seconde van de partij maakte centrumspits Eddy Symoer voor Vlaardingen gelijk en bespaarde daarmee zijn club een afgang. Met de thee was de score 1-1. Vlaardingen gebruikte de mogelijk heden scoringskansen niet, terwijl de thuisclub door een goede inzet tot dit resultaat kwam. Trainer Wim Koppelaar van Vlaardingen experimenteerde met twee spelers. De resultaten noopten hem daartoe. Gerard Born werd rechtervleugel verde diger en Peter Bojo moest het middenveld meer inhoud geven. Dat gmg ten koste van Kees van der Mark en Sjaak van der Berg. In de eerste helft hadden de bezoekers het beste van het Spel. Bojo bleek een duidelijke versterking. Het afmaken en de inventiviteit ora te scoren ont brak echter. Eenmaal lukte het wel. Eddy Seym oer zette zijn ploeg op 1-0. Henk Sierrenberg maakte bij een van de wils krachtige Hoekse Boys acties de stand gelijk: 1-1, N'a de pauze was het eerst Vlaar dingen dat het initiatief nam, maar aan de kansen geen glans gaf. De bezoekers zakten terug en Ron Sellers bracht de thuis club zelfs op Winst: 2-1. Trai ner Wim de Vries van de thuis club liet drie junioren in de frontlinie bewijzen wat zij konden. Het waren Kon Selïers, Jacky Renzen en Eric Klok. Vlaardingen kwam toch nog op 2-2. Doelman Theo Hooydoak van Hoekse Boys was wel een sta in de weg voor Vlaardin gen. Wij zoeken per 20 spoedig mogelijk een tussen de 20-30 jr Je moet bereidt zijn heftruck ie leren rijden en <n het bezit zijn van rijbewijs B E Oeze baan is voor langere tijd voor één onzer relaties m bchiedam. en zrj zullen het op prijs stellen, ais je er netjes uitziet Een onzer relaties zit te springen om een gerouïi* De centrale omvat 8 lijnen Werktijden van 7 30 tot IS 15 uur Deze baan is voor ongeveer 5 weken, Per direkt zoeken wij een voor een relatie in de Spaansepolder, Je moet zelfstandig kunnen werken, goed kunnen typen, diploma steno Nederlands, Engels hebben en rap kunnen telexen teeltijd circa 25-35 iaat Deze baan is voor een langere periode Wij zoeken per zo spoedig mogelijk een voor een relatie »n Schiedam Leeftijd ongeveer 20-21 jr Heb je MAVO en een secretaresse opleiding gevolgd dan zou je voor deze baan m aanmerking kunnen kamen, waarbij je de directie secretaresse gaat assisteren bij naar werkzaamheden Steno moderne taian is niet noodzakelijk De baan is voor een lange t/jd Een relatie m Schiodam heeft zo snel mogelijk een zeer representatieve (12 fijnen) nodig Ook deze baan «s voor langere vtijd en werktijden zijn van 6 15 u tot 1700 uur I Schiedam; I Korte Singelstr. 14 01Q-7308S7 Vlaardingen Lou van Sinderen kon tevreden zijn. De organisator van de laatste avond van de Provinciale bokskam pioenschappen blikte meerdere keren uiterst tevreden in het rond. Een werkelijke volle bak was het gisteravond in de Vlaardingse Lijn baanhallen tijdens de grote finales van de Zuidhoilandse strijd. Boksvereniging West- land, die dit evenement was toegewezen wegens het 15-jarig bestaan, lok te echter de liefhebbers niet alleen met een over laden en sterk bezet ju bileumprogramma, maar daarnaast had Lou van Sinderen al eer der aangekondigd dat er ook een attractie was. Wat wilde de Vlaar dingse instructeur tot vr jr enkele dagen terug nog niet zeggen. Gisteravond kwam de aap echter uit de mouw. Alan Minter, de Europese kam pioen in het middenge- wieht, stapte halverwege het programma samen met zijn manager Doug Bitwell de ring in om vervolgens lijdzaam een huldiging te ondergaan. Van Sinderen had de gelegenheid aange grepen om Minter naar Vlaardingen te lokken. De Engelsman die pas in de loop van deze week in zijn eigen land zal worden ge huldigd, verbleef tot van daag in ons land om te praten over een titelge vecht tegen de Nederland se kampioen bij de profes sionals, Rudie Koopmans. Peter Bonthuis, die na mens het sportpaleis Ahoy' de onderhandelingen voert: „Het eerste gesprek is zon- Alan Minter en zijn coach Doug Bitwell worden tijdens de Zuidhoilandse boks kampioenschappen gehuldigd. Cor van der Sar in zijn partij tegen Henk Bouwense. De Westlander zou een knappe zege boeken. der meer positief verlopen. Volgende week zullen we waarschijnlijk opnieuw rond de tafel gaan zitten". Het publiek in de Lijn baanhallen vond het in ie der geval plezierig om de kersverse Europese kam pioen in levende lijve te zien, maar kwam, logisch, om de actie, En wat betreft de hoofdschotel van de avond, de zwaargewicht A-klasse-finale tussen Schiedammer John Doorn bos en de Hagenaar Leo Fasani, moest men tot rond het middernachtelijk uur wachten, want Van Sinde ren had niet minder dan twaalf partijen op zijn door Wim de Lange overladen programma ge plaatst Doornbos, in de afgelopen weken uitgroeiend tot hoofdpersoon in een vete met zijn instructeur Wim de Haan, prolongeerde zijn titel in een gevecht waarin bleek dat Doornbos tech nisch nog altijd heel wat in z'n mars heeft, maar het karwei niet kan afmaken. In de finale lichtgewicht A-klasse had Dolf Krijgs man (Bouwlust) beslist pech dat zijn opponent Pe ter Wullems (BV Huize naar) de strijd in de derde ronde noodgedwongen moest staken van ringarts dokter Pijl. De oorzaak: een flink bloedende wond aan de wenkbrauw. De reglementen schrijven in zo'n geval namelijk voor dat de hele partij overge- bokst moet worden en dat zat Krijgsman beslist niet lekker Jubilaris BV Westland, dat door districtsvoorzitter Jaap Villerius met enkele woorden in het zonnetje werd gezet, zond ook nog twee pupillen de ring Ln. Karei Doodkorte moest zijn meerdere erkennen in J. Veenstra (Kristabjn), maar zwaargewicht Cor van der Sar deed het dit keer heel wat beter. Tegen Henk Bouwense (Te Pas), als tweede in de C-klasse geëindigd, bokste de West lander vooral in de tweede en derde ronde een uiterst offensieve en moedige par tij die uiteindelijk ook de zege opleverde. De titel bij de zwaarwelters (A-klasse) ging naar Hage naar Jan Hermans, die zijn clubgenoot Wim de Jonge vooral in de derde ronde meerdere keren goed raak te. Voor de uitslagen zie de landelijke sportpagina. Vlaardingen De schaaksimultaan op „De Vijfsluizen" ts een geslaagd evenement ge worden. Precies zestig amateurs namen het op tegen Rob Hartoch en Hans Bohm. Beide topschakers kwamen uit op een winstpercen tage van 91.75 procent. Wat overeen kwam met 25 gewonnen partijen van de dertig De Vlaardingers, die op een remise uitkwamen, waren (tegen Böhm): Both (HVO), Dopper (HVO), Sodderland WC. (HVO), Van der Hoek (Shell) en Meijer (Rotterdam). Ook tegen Hartoch bereikten vijf schakers remise, waaronder het jeugdlid van HVO, Erik Smeekes. Verder: Van Driel (HVO), Akkerman (HVO), De Bongerd (HVO) en Holtzapfel (Shell). Beide schakers, die om geldprijzen speelde, ontvingen uit handen van voorzitter Van El burg van de Shell, namens het gemeentebestuur van Vlaardingen, een boek en een stropdas. Schiedam De handbal dames van UVG hebben in Poeldijk voor een enorme verrassing ge zorgd. Heel de aanhang van Verburch stond aangetreden met spandoeken, omdat Ver burch in deze ontmoeting de titel in de landelijk derde klasse F wel zou gaan pakken. Maar na afloop was het enthousiasme danig bekoeld, daar UVG voor het „onmogelijk" had gezorgd en Verburch een 14—16 neder laag had toegebracht. In de openingsfase kreeg UVG weinig ruimte, maar geleidelijk aan zette het haar stempel op de strijd, waarbij vooral doel- vrouw Elly van Leeuwen be wondering afdwong. De eerste helft bracht UVG met 713 op haar naam, maar moest na rust handelend optreden om het sterk terugkomende Verburch te stoppen, dat inhaalde tot 14—13, Een door Verburch ge miste strafworp deed UVG weer ontvlammen en de zege veilig stellen. De dames van DWS hadden wei nig antwoord op het spel van Vlaardingen In het afgelopen weekeinde xijn er weer wat beslissingen gevallen, alleen was er geen feest voor de Wa terwegclubs. Oranje Nassau zag één van zijn grootste riva len, SC Olympia, in de Vlaar dingse hal kampioen worden. Vlaardingen nam iets meer af stand van de onderste plaats en Spirit had geen enkele moei te met rode lantaarndrager Hoogvliet Harga, toch ai kam pioen, verloor zijn eerste duel en andermaal bleef ODI met lege handen zitten. In de beginfase was Oranje Nas sau—Olympia een gehjkop- gaande strijd. Via een straf worp opende Theo van Veelen de score, maar even later werd het 1—1. Ondanks een gelijkop- gaande strijd, waarin Oranje Nassau het meeste last had van 2enuwen. Bikkelhard korfbal was het gevolg en dat leverde een 1—3 voorsprong op voor SC Olympia bij rust. Na rust was er iets meer overleg in het spel van Nassau en dat leverde de gelijkmaker op: 3—3. De doelpunten kwamen uit de handen van Alex Braad en Theo van Veelen. De stnjd werd grimmig en de scheids rechter had zeer veel moeite oro het spel in de hand te houden Het werd 3—4, maar snel ge volgd door een strafworp door Ton Sluimer: 44 De slotfase was zeer spannend voor het publiek, maar bijna chaotisch waren de taferelen in het veld. SC Olympia kwam weer voor met 4—5 Ondanks een licht overwicht kreeg Nas sau de genadeslag, toen een SC Olympia speler op een zeer on sportieve wijze gebruik maakte van een struikelpartij van zijn tegenstander. De scheidsrechter bevoordeelde duidelijk SC Olympia en dat betekende 4—6. Ton Sluimer bepaalde de eind stand op 5—6. Een nipte over winning voor SC Olympia, maar een gelijkspel was de juis te verhouding geweest. Door een sterke slotfase wist Vlaardingen pas laat zijn sup porters genist te stellen en een zege te behalen op ADO uit 's-Gravendeel. Vooral in de eerste helft en bet begin van de tweede helft speelde Vlaar dingen zonder overtuiging. Vlaardingen begon goed, toen Wim Blokland in de eerste mi nuut een fout afstrafte (1—0), maar daarna bouwde ADO met goed en fel aanvalsspel een 1—3 voorsprong op. Twee tref fers van de gemakkelijk schie tende Joke Huis in 't Veld be tekende 33 en Kien Roozen- daal zorgde voor een 4—3 voor sprong uit een strafworp. Na de rust keerden John Kuit en Marijke Hemsius met meer te rug. Carla van Vooren en Hob Bons namen hun plaatsen m. Direkt na rust werd er regelma tig door beide teams gescoord, maar ADO was steeds feller en wist één of twee doelpunten voor te blijven. Dit duurde tot 10—11. De doelpunten kwamen van Marja Bergman, Rien Roo sendaal (2), Joke Huis m 't Veld en Dineke Boutkan. Pas na de wissels van ADO kwam Vlaardingen sterk terug. De gelijkmaker van Joke Huis in 't Veld was de genadeklap voor ADO. Good-old Rien Roo- zendaal maakte hat karwei doeltreffend af: 13-11. ADO zat kapot en in de slotfase be paalde Marja Bergman de eind stand op 14—U. De korfbalploeg van ODI heeft ook in zijn voortaatste wed strijd de punten bij de tegen stander moeten laten. Van het Waterschip werd met 5—8 ver loren. ODI nam een 2—0 voorsprong door doelpunten van Chiel Bos en Els van *t Hoff. Alles leek er op dat de eerste punten bin nengehaald zouden worden, maar niets was minder waar. Binnen een kwartier was de stand gewijagd in een 2—4 voorsprong voor het Water schip. Voor de rust scoorden beide ploegen nog eenmaal: 35. Het ODI-doelpunt werd gemaakt door Elly van der Le- ly. Na de rust zakte ODI weg en daarvan profiteerde het Water schip: 3—6. Els van 't Hoff bracht ODI door middel van een strafworp weer iets dichter bij: 46, Via 4—7 kwam ODI op 5—7 door Elly van der Lely uit een doorloper, maar Water schip had het laatste woord:: 5-5. het opvallend sterk spelende Ancora II en leden een 144 nederlaag. De dames van Hollandiaaan heb ben geen al te grote problemen gekend met de Meeuwen in Rotterdam. Met een hoog tem po liep Hollandiaan uit naar een 0—4 voorsrong, maar had daarna toch even de handen vol aan het fanatiek aanvallende Meeuwen, dat voor rust terug kwam tot 2-4. Maar in de tweede helft had Hollandiaan de strijd volledig in handen en liep gemakkelijk uit naar 4—14. Een kleine opleving deed Meeu wen wat van de achterstand afknabbelen, maar verder dan 7—15 liet Hollandiaan hen met komen. De dames van HVK hebben zeer veel pech gehad in de ontmoe ting met Atomium uit Rotter dam. Atomium hep snel weg naar 0—2, waarbij getwijfeld wordt aan de juistheid van het eerste doelpunt, dat van de paal terugkwam in het veld. HVK kwam verbeten terug,maar zag niet minder dan drie treffers afgekeurd op twijfelachtige grondslag. Hierdoor kwam Ato mium via een 2—3 ruststand tot een 47 zege. Tegen het einde van de competi tie komen de dames van WIK steeds beter in vorm. Tegen DES kwam men tot zeer goed spel waarbij men het 42 con sequent uitvoerde. Dit legde de basis voor de verdiende 1—7 ruststand. Ook na rust bleef WIK de strijd dicteren, waarbij doelvrouwe Bep Hoogendijk zelfs vier straf- worpen stopte, wat mede de grondslag was voor de verdien de 6—15 overwinning. De herenontmoetïng DWS-Snel- wtek is een uitermate spannend geheel geworden, wat boven- dien een zeer sportief treffen werd. Er was van goed handbal te genieten, waaruit DWS een 17—16 zege behaalde. De heren van Hollandiaan heb ben in Den Haag in hun laatste wedstrijd weinig succes kunnen behalen tegen Hermes II. Na een vrij goede eerste helft (8—6) viel Hollandiaan na rust veel vuldig in de fout in de verdedi ging, wat een 16—8 achterstand betekende. Hierna kwam er iets meer verweer van Hollandiaan, dat echter een 21—15 nederlaag niet kon voorkomen. De heren van Umtas hebber, voor de tweede maal UVG een handje geholpen. Tegen Saturnus bet Unitas zich veel teveel in de verdediging dringen, waardoor het weinig ruimte kreeg om tot scoren te komen. Bovendien had men veel te kampen met balverlies, wat onnodig vertra gend werkte. Hierdoor kon Sa turnus gevaarlijker worden dan nodig was, maar het had te weinig inhoud om een 11—13 nederlaag te voorkomen na een 5—7 ruststand. De heren van Wilton speelden een vrij slordige wedstrijd tegen Meeuwen in Rotterdam, waann het vooral te weinig lette op de afbouw van de aanvallen. De start van Wilton was goed en bracht hen een 4—8 voor sprong, maar daarna was het gebeurd en kwam Meeuwen tot een 2620 overwinning. De heren van HVK hebben op nieuw twee kostbare punten verloren, In de eerste helft had het goed antwoord op spel van Vires, maar na rust trok Vires het spel geheel tot zich en no teerde een verdiende 15—8 overwinning. De dames van Unitas hadden meer moeite met DWS III dan verwacht werd, en kwamen met moeite tot een 7—9 overwin ning Utrecht Tijdens de Ne derlandse indoorkam pioenschappen atletiek in de Usselhal m Utrecht, is Fortuna-lid Max van der Does kampioen van Ne derland geworden op het onderdeel hmk-stap- sprong. Zijn winnende afstand was 14.34 meter. Van der Does is sinds twee jaar trainer bij het "Vlaardingse Fortuna en mag als bd van deze ver eniging vanaf begin dit jaar uitkomen m officiële wedstrijden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4