Jan van der Velden nieuwe trainer SVV Inn? m 22 Juicht te vroeg SW: alleen aa f waardering Hermes DVS mist intellect MU Vlaardingen PEC Zwolle gelukkig naar zege Lv.H& POSITIEF GELUK Piet Klepke uit het veld gestuurd MAT Vlaardingen in trainings kamp jeugd onderuit jyjAANDAG 28 FEBRUARI 1977 VD/SC/WW 3 Schiedam SW heeft zijn vroegere doelman Jan van der Velden opnieuw een contract aangeboden. Dit keer echter als trainer, in de plaats van Leo Halkes, die aan het einde van dit seizoen de Schiedamse eerste divisieclub gaat ver laten. Van der Velden zelf, die er nooit een geheim van heeft gemaakt graag naar zijn vroe gere club te willen te rugkeren, beschouwt het aanbod van SW als een regelrechte promotie. De Schie dammer: „Vorig sei zoen was ik ook al door SW benaderd, maar toen had ik te gen HOV in principe a! ja gezegd. En ik ben van mening dat je in dat soort gevallen woord moet houden. Nu was SW echter wel op tijd, want het gesprek met HÖV moest nog plaatsvin den". Overigens kan Van der Velden niet zomaar zonder meer bij de se- miprofclub aan de slag. Van der Velden: „Ik ben in het bezit van het B-dipoloma, dus zal er wel iets op gevonden moeten worden. Misschien trekt SW een mana ger aan, of een andere trainer met een A-di ploma, die niet meer actief is. Ik ga er ech ter van uit dat dit niet mijn probleem is. Wel wil ik proheren op de A-cnrsus te worden toegelaten". Jan van der Velden, die volgens velen door SVV als doelman te vroeg werd afge dankt, volgt op Harga Leo Halkes op. SVV* huidige trainer ver trekt aan het einde van dit seizoen, om dat het bestuur van de Schiedamse club van mening is dat een nieuwe trainer de spe lersgroep opnieuw moet kunnen motive ren. Jan van der Vel den gaat er vanuit dat hij, gezien SVV's ver richtingen in de afge lopen seizoenen, de uitdaging kan aan vaarden. „In principe is de over eenkomst voor de pe riode van een jaar en ik ga eens rustig be kijken wat ik er in die tijd van kan ma ken. We gaan eerst maar eens alles op een rijtje zetten", al dus SVV's nieuwe trainer, die uiteraard dik tevreden is met de geboden kans. „Natuurlijk vind ik het fijn om een club in het betaalde voetbal te gaan trainen en ex tra plezierig dat het SW geworden is. Ik verwacht wel dat het allemaal in orde zal komen met mijn li centie. SW zal dat heus wel regelen, an ders vragen ze me toch niet?" iet gebrek noesten de i Visser an- hoe op ei- t werd ver- SW heeft andermaal bewezen dat het onverdiend is afgezakt naar de derde plaats van onde ren. Immers, als de formatie van Leo Halkes zou beschikken over een koelbloedige spits had PEC zeer waarschijnlijk genoe gen moeten nemen met een ge lijkspel. Maar het mocht met zo zijn. En toch ging het wat de frontli nie betreft al een stuk beter dan bijvoorbeeld in de wed strijden tegen FC Dordrecht en Vitesse. Als experiment stond' nu Aad van de Vlist in de punt van dc voorhoede en met rede lijk succes. De jonge Schiedam mer toonde zich in de duels met vooral Rinus Israël bru taal en was één van de weinige SVV'ers die van alstand durf de te schieten. door Marlijn Verwaaijen Het begin was zeker niet zoals Leo Halkes zich had voorge steld. Want er waren nog nau welijks vijf minuten gespeeld of de defensie ging in de fout Jan den Tuinder verzuimde een dieptepass van Koko Hoekstra weg te werken waarvan Ronald Hendriks attent profiteerde: 1-0. Direct daarna kreeg het Zwolse publiek een bijzonder positief SW te zien. Met Wim Mulder als stuwende kracht op het middenveld en Rinus Steenber gen en Ruud van Dijk als on neembare verdedigers kreeg PEC het zelfs erg moei ijle Maar toen vooral bleek dat het gemis aan een afmaker SW wel eens fataal zou kunnen worden. Temeer omdat de snel heid van Cor Huigen en Jan van Altena niet voldoende werd uitgebuit. Leo Halkes: „We weten nou zo langzamerhand wel dat PEC een „oude" verdediging heeft Mannen als Henk Warn as en Rinus Israel moet je niet in een directe confrontatie uitspelen. Dat lukt gewoon niet. Alleen met lange ballen vanaf het mid denveld heb je kans er door heen te komen. Maar juist dat werd door onze middenvelders met voldoende gedaan. Eigen lijk was alleen Rinus Steenber gen de man die met lange lellen de voorhoede redelijk aan het werk kon zetten Voor rust had Halkes wat dat betreft volkomen gelijk. Maar na de pauze liep het heel an ders. Toen sprak de factor ge luk een duidelijk woordje mee. Want SW durfde toen wel de gelijk de aanval op te zoeken en aasde met drie spitsen op een gelijkspel. Het middenveld werd in banden genomen waar bij vooral Wim Mulder zich onderscheidde. Toen ook de min of meer falende Jan van Altena werd gewisseld voor de gretige Bart Kreft leek SVV in de opzet te gaan slagen. Aad van der Vhst knalde eerst tegen het been van Rinus Israel aan terwijl hij kort daarna in kansrijke positie rakelings voorlangs schoot. En PEC? De ploeg van Hans Alleman stelde daar weinig te genover. De deze week van FC Amsterdam overgenomen Bjar- ne Pedersen kon geen moment gevaarlijk worden en werd zelfs halverwege de tweede helft ingewisseld voor Klaas Drost. Waardoor de kracht he lemaal uit de Zwolse aanval verdween. Leo Halkes: „Ik wist eigenlijk al dat PEC met zo'n wonderploeg is. Alles draait om Rinus Israel. Als hij er met bij zou zijn zou de ploeg een stuk minder ge vaarlijk zijn. Ik dacht, en dat is het positieve van deze wed strijd, dat wij hebben aange toond dat PEC best te pakken is. Met een klein beetje meer geluk was dat het geval ge weest" PEC Zwolle: Gerards, Warnas, Israel, Hendriks, Hamming, Hendriksen, IJzerman. Hoek stra, R. Hendriks, Pedersen (Drost) en Van 't Land. SW: Van Noortwijk, Corver, Steenbergen, Van Dijk, Den Tuinder, De Haan, Merrelaar (Zoetmulder), Mulder, Van Al tena (Kreft), Van der Vlist en Huigen. Schiedam Hermes DVS heeft zich ook tegen Elin kwijk niet uit de zorgen kunnen spelen. Voor onge veer zeshonderd toeschouwers werd het een bijzon der matig duel waarin duidelijk bleek dat Hermes evenals zijn tegenstander volkomen machteloos was. Het 1—1 gelijkspel was dan ook volkomen verdiend. Waardoor Hermes nog steeds het zware juk niet van zich af kan gooien. De laatste plaats moet zo langzamerhand een obsessie gaan worden voor Pim Visser en zijn spelers. Daarbij kwam dat de thuis club ook nog een speler zag verdwijnen. Halfspeler Piet Klepke werd door de veel vuldig maar vooral matig blazende scheidsrechter Zwang tien minuten voor het einde uit het veld ge stuurd. Klepke had al eer der een waarschuwing van de leidsman ontvangen we gens te veel opmerkingen maar toen de Hermes-speler iets tegen zijn aanvoerder Piet van der Burg zei zag Zwang er een persoonlijke aanval in. Klepke kon naar de kleedkamers. Uiteraard was Pim Visser he lemaal niet tevreden met het behaalde resultaat. De oefenmeester: „Het is me bitter tegengevallen. Zeker gezien de mogelijkheden die Elinkwijk ons heeft ge- ADVERTENTIES 1 tel een heepin't verkeer [ge korrekte 'Rit- meesters boden. Wat er bij ons aan ontbrak was de „bezeten heid". We speelden veel te mat, zonder enige gretig heid. En dat terwijl ze zich ervan waren bewust welke belangen er meespeelden". Hermes startte uiterst be hoedzaam. Met twee spitsen (Aad van der Voort en Paul Nijs) en het wisselend opko men van Teun Kornaat en Dick Schaap werd getracht een bres te slaan in de Ut rechtse defensie. Elinkwijk, dat duidelijk aasde op de counter, kreeg echter in de beginperiode de beste kans. Toch was het de thuisclub die op I—0 kwam. Al was ook die treffer een cadeau tje. Ger Ruseier drong ver door in de Utrechtse defen sie en liet zich binnen de lijnen vallen. Hetgeen voor Zwang aanleiding was om de bal op de stip te leggen. Het vonnis werd door Teun Komaat voltrokken. Tot vlak voor rust zag het er allemaal goed uit voor de Schiedammers. Toen echter sloeg Elinkwijk alsnog toe. Nico Le Maitre ondernam een wanhopige solo die in het doel van Harry Sper- mon eindigde: 1—1. Een te genslag die Hermes ook na rust niet te boven kwam. De ploeg speelde daarvoor niet verstandig genoeg. Pim Visser beaamde dat: „Vooral in de voorste lijn De aanleiding tot de strafschop (boven) die Teun Kornaat niet al te overtuigend benut (onder). liep het niet best. Dat in de ploeg hebben. Dan anders. Door het kwam echter ook doordat wordt het natuurlijk wel aan intelligentie we veel te veel op hoge een moeilijke zaak". mannen van Pim ballen voor het doel speel- Elinkwijk slaagde in zijn op- dermaal toezien den. En dat terwijl wij zet. Eén punt was voldoen- veld een punt geen enkele kopspecialist de. Voor Herme§ lag dat speeld. Vlaardingen FC Vlaar dingen Is grotendeels rond met zijn oefencara- pagne voor het nieuwe seizoen. Voor het eerst in de geschiedenis van de jonge stichting past daarin een trainings kamp van twee maal drie dagen. Op 22, 23 en 24 juli en 29,30 en 31 juli is dat in Roosendaal. In wijde omgeving zullen op grote schaal wedstriy den worden gespeeld. Ook in België, onder an dere tegen AA Gent, die club die pas geleden nog een bod op Johan Cruyff deed. Voorts staat een wedstrijd tegen hoofd klasser RBC op het pro gramma. Uitnodigingen zijn ver stuurd aan Ajax, AZ'67, club Brugge en P5V om tegen één van die clubs ol meerdere ie oefenen. Dinsdagavond 2 augus tus speelt het nieuwe FC Vlaardingen in park "t Nicuwelant tegen RKWIK, de club van trainer Ger Robhemond. De nieuwe selectie van FC Vlaardingen wordt overigens al op 4 juli op geroepen voor de eerste training. Volendara Wat een feestje had moeten zijn, werd voor FC Vlaardingen een levensgrote kater. Twee kapitale blunders van de defensie verstoorden op grove wijze de jacht op winst. FC Vlaardingen, voor het eerst na maanden weer compleet, speelde bij Volendam één van zijn betere wedstrijden. Maar compenseer de zijn verdiende voorsprong (al na zeven minuten) met een houding, die trainer Theo Laseroms na afloop bijna tot razernij bracht. Op zichzelf had FC Vlaardingen weinig moeite met het povere Volendam om die 10 te conso lideren, „totdat", aldus Lase- roms, „dat houtaine gedoe de kop opstak". Het gevolg: twee Volendamse goals van Kees Tol. Zelfs trainer Leo Steegman moest bekennen dat Volendam veel geluk had gekend. Lase- roms: „Dat is nu voor de zo veelste maal dat de ploeg bij een voorsprong een houding gaat aannemen. Bovendien speelt het véél te netjes. Ons kon het vroeger met gebeuren (bu Sparta en Feyenoord, red.) dat wij een voorsprong op die wijze prijsgaven. Desnoods gin gen de ballen de tribunes in". Maar wat FC Vlaardingen deed, was heel wat anders. Het gaf gewoon Volendam de gelegen heid aan te vallen. Eén van de oorzaken voor het verhes lag bij Bep de Ruiter, de Vlaar- dmgse rechtsachter, die vlak voor eigen doel een Volendam- mer trachtte te passeren, waar van Kees Tol goed profiteerde. Na afloop waren de verwijten onderling bij FC Vlaardingen niet van de lucht. Het had alle maal voorkomen kunnen wor den wanneer de FC zich vdór rust al sterk had gemaakt. Toen moest Volendara bij her haling terug om de Vlaar- dingse aanvaïsstoten de baas te kunnen. Dick Beek en Wim Tijl. die al na zeven minuten scoorde uit een sublieme pass van uitblinker Wim Bercken kamp, maakten het met name Fred André erg lastig. Volendam leek lange ujd rijp voor een grote nederlaag. Er was maar één ploeg die speelde en dat was FC Vlaardingen. Waarschijnlijk bepaalde dat verschil in kwakten de houding van de Vlaardingers na rust. Laseroms; „Eén ding is zeker, deze week zal daar een hartig woordje over gesproken wor den. Zo'n houding betekent au tomatisch punten inleveren". VoIendam-FC Vlaardingen was met genoegen te aanschouwen. Juist de fel geïnspireerde Vlaardingers zorgden voor een aantrekkelijk duel. Laseroms weer: „Meestal is de middeiüi- me het zorgenkindje, maar nu - na rust - de defensie. Over de middenlmie kon de Vlaardmgse trainer mets an ders dan content zijn. Met na me Hugo Lochtenbergh en Wim Berckenkamp creeerden talrij ke kansen voor de spitsen Beek en Tijl en daarom had FC Vlaardingen met name het eer ste halfuur op een grotere voor sprong kunnen aansturen. La seroms daar weer over: „Volen dam is zoals het nu speelt één van de slechtste clubs uit de eerste divisie, We hadden het karwei bij de rust duidelijk moeten afmaken". Fred André dreef bij Volendam op een grote dosis routine en kon daardoor steeds weer bij tijds de acties van ..zwerver' Wun Tijl de baas. Behalve m de 2evende minuut, toen een lange bal van Krsto Mitrovic Wun Berckenkamp bereikte, die slim de bal doorspeelde naar Wim Tijl, die toen voor iedereen te snel was en scoor de: 0—1. FC Vlaardingen bleef toen mas saal aanvallen. Laseroms weer: „Met een eindelijk complete ploeg waren we m staat dat te doen Maar het had geen gevol gen. Ook al waren er uitsteken de kansen voor Dick Beek, die een kopbal het lopen voor Wim Berckenkamp en Wim Tijl, die uit een pass van Berckenkamp, die eerst op zijn beurt Dick de Boer de verkeerde kant had uitgestuurd, over schoot maar FC Vlaardingen scoorde met meer. Volendam wel en dat lag com pleet aan de houding. Vijf mi nuten na rust bleef iedereen staan op een pass van Dick de Boer en daaruit scoorde Kees Tol 1—0. FC Vlaardingen bleef toen, ondanks een sterk aanval lend Volendam, dc situatie vol ledig meester. Het verdedigde op dat moment zelfs kundig uit en kwam met gegroepeerd voet bal bij herhaling voor doelman Frans Hoek te staan. Maar ook nu weer geen goals. Totdat Bep de Ruiter zijn actie zag misluk ken en Tol andermaal raak schoot: 2—1. Toen was er ineens paniek bij de Vlaardingers. Laseroms diri geerde Predrag Drapic en Paul Vork naar de frontlinie voor (zieke) Cees Zwambom en Rob van der Bol. Maar het haaide mets uit. Mitrovic verscheen herhaalde malen in de spits (met Bouman als laatste man), maar Volendam hield het toen wel goed gesloten. Daarom een triest verlies omdat FC Vlaar dingen kwalitatief beter was, maar het werk bij de rust ai had moeten afmaken, maar ook een andere houding had moe ten aannemen. Vandaar die ka ter. Opstelling FC Vlaardingen: doel Toon Eggers, achter Bep de Ruiter, Krsto Mitrovic, Cees Zwambom (Predrag Drapic), Joop van Dop, midden Rob van der Bol (Paul Vork), Hugo Lochtenbergh, Wim Bercken kamp, Cees Bouman, voor Dick Beek en Wim Tijl. Schiedam Het C-elfial van SW heeft de moei lijke uitwedstrijd tegen Heracles met 2—1 verlo ren. Het werd een voor SW positieve wedstrijd waarin de ploeg van Slo bodan Dutina een flinke dosis vechtlust toonde. Toch kwam Heracles na rust door een fout in de Schiedamse defensie op 1—0. Ton de Wolff echter maakte weer gelijk. Tien minuten voor het einde wisten de Almeloërs als nog de volle winst bin nen te halen. Bij SW speelden Jan van der Hoek en Henk Sigmond een goede wedstrijd maar was Co Goudriaan de absolute uitblinker. Zwolle Het Zwolse publiek stond toch wel even vreemd te kijken. Had rich voorbereid op een afslachting van het toch zo laaggeplaatste SW door het favoriete PEC. Temeer om dat bekend was dat de Schiedammers al langer dan vandaag in de onderste regionen te vinden zijn. En toen het na vijf minuten spelen ook al 1—0 stond ging men er eens goed voor zitten. Verbazing na afloop echter toen de 1—0 stand nog steeds op het scorebord prijkte. Wim Mulderstuwende kracht Wim Berckenkamp .uitblinker.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3