Juventus bedwingt chaotisch VDBE szc SPiRT ©TIPS Tennisvereniging wil gaan uitbreiden Animo acc&ord met fusie Dames raken achterop Struik nieuwe leider van DHS HSV Groenoord zelfstandig Coacli Jan Start: „Press effectief grijpt naast winst I Heuvelman grote kanshebber Vergadering Sportraad ^^ÊSSÊSÈ *1! College b. en w. achter plan Molenweide Mini-schandpaal bij Vlaardingen Inspraak voor tennissers van ROVS Rinus Clarijs: geen club MAANDAG 28 FEBRUAHI 1977 vwscnvw 7 Van Splunter.toch ver lies. Nog vier damronden. VI aardingen. Met nog vier ron den te spelen, maakt Wim Heu velman de beste kans om de nieuwe damkampioen van VIaardingen te worden. Hij is tot nu toe de meest constant spelende deelnemer, die uiter mate secuur speelt en die geen mogelijkheid laat voorbijgaan om een zwakke zet van een tegenstander af te straffen. In zijn partij tegen Dik Tamboer nam hij tweemaal een combi natie die schijfwinst oplever de. Na de tweede combinatie gaf Tamboer de strijd maar meteen op. Leen Tom zag kans om Van Splunter op achterstand te zet ten, maar toen het eindspel m zicht kwam, moest hij toch weer toestaan dat Van Splunter de balans weer in evenwicht bracht. Beiden probeerden nog om op winst te komen, maar dat zat er echt met meer in. Niestadt, die ook nog alles m het werk stelt om in de kop groep te eindigen, kreeg het tegen Verburg met zo bijzonder moeilijk. De Vlaardingse dam- neator is dit seizoen niet zo best Op dreef en kreeg opnieuw een nederlaag te incasseren. Heuvelman leidt thans met negen punten uit vijf partijen en wordt gevolgd door Van Ma- strigt en Tom, die beiden acht punten uit zes partijen hebben. In de eerste klasse werden slechts dne partijen gespeeld. Van Oudheusden won van Lensvelc, terwijl Vermeulen de punten deelde met Van der Harst, Ro nald Bolderheij, die tegen Voer man remise speelde, heeft nog wel de leiding, maar verspeelde iets van zijn riante voorsprong. Van Woerden en Van Oudheus- den hebben, evenais Bolderheij, acht punten, maar speelden één partij meer. In de tweede klasse won Lucas- sen van Goeaknegt en moest Bredius beide punten aan Gel dof afstaan. Verder handhaaf de Nentjes zijn plaats in de kopgroep dankzij zijn overwin ning op Ter Haar. STANDEN Hoofdklasse: Heuvelman Van Mastrigt Tom Niestadt V.d. Kerkhoff Van Splunter Van Veelen Mast Tamboer Van Hertum Verburg Eerste klasse: R, Bolderheij Van Oudheusden Van Woerden Voerman Autar LensveJt Vermeulen K. Bolderheij Van der Harst Tweede klasse: Neutjes Peels Dijkstra Geldof Langeweg Bredius Lucassen Boudewijns Mostert Ter Haar Güedknegt Maassluis De basketbal streekderby tussen Stomerij van Den Bosch Eagles en Juventus is door de Schiedamse gasten overtuigender gewonnen dan de 65—74 eindstand aangeeft. In de eerste helft legde Juventus de basis voor de zege. VDBE kwam in de tweede helft wél terug, maar miste tegen het zwakke arbitrale duo voldoende zelfbeheersing. Juventus be perkte zich toen tot h'et controleren van de wedstrijd, waardoor nog altijd een tweede plaats in de eind rangschikking haalbaar is. Voor de Maassluise formatie is de situatie veel minder rooskleurig. De vorig jaar veroverde positie in de tweede divisie slaat op het spel, ai staan Lakers en Midland nog op de twee degradatieplaatsen. Onder leiding van nieuwe trainer- coach Ray Stosik resten de Eagles nog zes wedstrijden zich te handhaven. Juventus nam vanaf het begin het 5 6 5 5 6 5 6 5 6 4 6 4 2 2 5 2 5 5 5 5 5 4 4 2 5 2 6 9 4 8 5 8 5 7 5 7 5 6 6 5 4 3 6 2 5 1 5 0 UITSLAGEN: Hoofdklasse: Tamboer - Heuvelman 0—2, Nies tadt - Verburg 2—0, Van Splunter -Tom 1—1. Eerste klasse: Bensvelt - Van Oudheusden 0—2, Van der Harst - Vermeulen 1—1, Voerman - R. Bolderheij 1—I. Tweede klasse; Geldof - Bredius 2—0, Ter Haar - Nentjes 0—2, Goedknegt - Lu ssen 0—2. Schiedam Vanavond komt de Schiedamse Sportraad bijeen. Op de agenda voor de vergade ring staat onder meer het ver lag van de gehouden bespre kingen met DHS, DRZ en DDH Groenoord, de jeugduitwisse- hng met Esslïngen en Wands worth Mevrouw Ruseier zal worden voorgedragen als lid van de Sportraad voor de sek- "e binnensporten en tennis. De vergadering begint om 20.00 uur in het Stadskantoor. Schiedam Zaterdagavond had in het Zwembad West in Rotter-, dam voor de derde maal dit seizoen een confrontatie plaats tussen de waterpoloteams van SZC en SVH. Winst was er voor SZC in de bekerfinale van de Kring Rotterdam. De competi- tiepunten in de tweede klasse van de KNZB werden volledig bijgeschreven op het saldo van de Rotterdammers, want met het kleinst mogelijke verschil werd ook het tweede competi tieduel een overwinning voor SVH. Het was een aantrekkelijk duel, waarin beide ploegen niets voor elkaar onder deden. Het leek er halverwege op dat SZC rich in een goede positie had gespeeld. Via doelpunten van Paul Goe- derond, Ruud Kramer Freher en Willem Jan Looman hadden de Schiedammers een voor sprong van 3-0 genomen. Jonny van der Linden bracht met twee doelpunten de stand op 3-2, In de derde periode werd er niet minder dan vijf maal gescoord. Van Westenbrugge bracht met een ver schot de stand op 3-3. Via een strafworp van Looman en een onverwacht verrassend schot van Panne- koek werd het 4-4. Met Antho- nie van SVH op de kant had SZC de leiding moeten nemen. Ondanks een dubbele bewaking slaagde Van der Lihde er met een doorgetikte bal in SVH op 4-5 te brengen. Via een strak schot van Dieter Kros (5-5) kwam SZC de klap echter weer te boven. In het laatste gedeelte profiteerde SVH er goed van dat Paul Gast de kant op moest. Westenbrug ge benutte de meerderheid om zijn team op 5-6 te brengen. Knap op balbezit spelend werd met die stand ook het einde gehaald. Overige uitslagen van SZC: SZ- C II-Zian 3 4-5; SZC 3-Vi- ktng 2 7-4; adspiranten: Wiek- slag-SZC 2-3. initiatief, wat meteen tot een voorsprong leidde. Toen al bleek dat Juventus meer lengte in de ploeg had, en vooral Wim Cordemans was voor VDBE nauwelijks aan te pakken. Trai ner-coach Jan Start: „Corde mans speelde erg sterk. Btwen- dien was hij een vechter tot de laatste minuut". Juventus leidde in de zesde mi nuut ai met 3—10, maar de Eagles kwamen toen iets terug. Een time-out van Start onder brak dat echter, waarop Juven tus tussen de tiende en zeven tiende minuut meteen de defini tieve beslissing tot stand bracht. BESLISSING „We hebben de hele eerste helft press gespeeld", aldus Start. „Hetgeen effectief bleek". Van 913 in de tiende minuut liep de voorsprong op tot 15-—33 in de zeventiende minuut. De Eag les vonden toen pas een ant woord op het spel van Juventus door bloes te zetten en veel te passen. Veel balverlies van VD BE leidde er echter toe, dat de achterstand niet ingelopen werd. De tweede helft, begonnen met een 29—39 voorsprong voor Ju ventus, bood een chaotisch en rommelig beeld. Voornamelijk aan Maassluise zijde ontston den er problemen met de zwak ke arbiters P. van Drie! en R. Snijders. Grove overtredingen bleven onbestraft, wat voor de agressieve Fred van Hoom overigens een geluk was, terwijl onbenulligheden tot strafwor- pen leidden. „Er was toen wel zelfbeheersing nodig", aldus Jan Start. Zijn team-toonde zich daarin meer volwassen dan de Eagles, wat tot een fikse tussensprint leid de. Tussen de achtste en vijf tiende minuut liep de stand van 5058 ineens uit naar 5072. Roel Pieper liep in die periode ook tegen rijn vijfde persoonlij ke fout op. Bij Juventus moest Rob Mark naar de kant, maar dat was al in de slotfase. OPDRACHT Dat VDBE niet dichterbij kwam lag deels ook aan het niet uit voeren van de opdracht van Ray Stosik. De Amerikaan wil de balverlies tegengaan door de drive tot onder het bord te brengen. Slechts de kleine Ben Zonneveld voldeed aan die op dracht, maar ook hij kon de defensie van Juventus niet ver ontrusten. In de slotfase kwamen de Eagles toch nog wat terug. Zelfs werd de tweede helft met één punt voordeel afgesloten (36—35). De fuilpress van VDBE kon Juven tus echter niet meer'bedreigen. Met 65—74 ging de overwinning verdiend mee naar Schiedam. Wim Cordemans met 20 en Harrie Sluimer met 19 punten waren bij Juventus de produktiefste spelers. Bij VDBE kwam cap tain Henk van der Vaart even eens tot 19 punten, terwijl Roel Pieper en Jimmy Sanders dit maal ver achter bleven. S-Vï \<<f; Springen naar de bal- Juventus reikte uiteindelijk het hoogst. Maasland De gemeenteraad van Maasland wordt voorge steld een zevental bezwaar schriften tegen uitbreiding van hei tennispark aan de Molen- weide nietig te verklaren Het bestemmingsplan Dorp-west kan dan gewijzigd worden, zo dat de tennisvereniging van. drie naar vijf banen kan uit breiden. Twee jaar terug kwam het uit breidingsplan al ter sprake. Burgemeester en wethouders wezen toen uitbreiding aan de Molenweide van de hand. Zij wilden in de Commandeurspol der tennisbanen aanleggen, maar zijn daar vooral door de financiële konsekwenties van teruggekomen. Nu staat het college achter de tennisclub om aan de Molen weide uit te breiden. Met vijf banen kan volgens de progno ses tot een inwonertal van plm. 7.000 worden volstaan. Een eventuele verdere uitbreiding is volgens het college taboe. De tegen het uitbreidingsplan in gediende bezwaren, o.a. van schoolhoofden, bewoners, vo gelvereniging en stichting her tenkamp, geiden de aantasting Schiedam Na de gym nastiekverenigingen DOK en ODO, heeft ook Animo de jaarlijkse le denvergadering gehou den. Het belangrijkste punt van de agenda was ongetwijfeld het samen gaan van de drie chris telijke gymnastiekver enigingen. Na de jaarverslagen vlot te hebben doorgewerkt, was er bij Animo niet veel tijd nodig ojn de nieuwe statu ten aan te nemen. Binnen een half uur ging de verga dering volledig accoonL Voorzitter Wim de Gids memo reerde, dat het bestuur ge meend heeft geen verkiezingen op de agenda te plaatsen, in verband met de te verwachten oprichtingsvergadering van de nieuwe vereniging Alliantie. De zittende bestuursleden blijven tot deze vergadering aan. Piet Kegel, bondsconsulent van het KNCGV, was met nog enke le ere-leden aanwezig op deze zo belangrijke vergadering van zijn oude vereniging. Animo nam afscheid van Wil de Gids als hoofdleider. Na zeven jaar dit omvangrijke werk te hebben verricht, heeft hij ge- Overzicht van de vergadering bij Animo 3 3 1 Aan het slot van de vergadering bedankte Koos Kapteijn, als broer voor het vele werk ver- voorzitter van ODO, de Animo- ncht en beloonde hem met een praeses voor het vele werk dat cadeaubon en er waren bloc- hij ui de samenwerkingscom- men voor zijn vrouw Nel. m ssie heeft verzet. meend er nu mee te moeten sloppen, De Gids blijft wel lei der en Ud. Namens de vereni ging dankte de voorzitter rijn van de omgeving. De uitbrei ding gaat ten koste van de speelweide en de groenvoorzie ning. Ook worden er verkeer sproblemen verwacht, daar er in het park nagenoeg geen par keerruimte is. Burgemeester en wethouders stel len de raad morgenavond voor de bezwaren ongegrond te ver klaren. Het exploitatietekort ui de Commandeurspolder speelt daarbij een grote rol. Wat het verkeer betreft wordt voorge steld de Molenweide eventueel voor gemotoriseerd verkeer af te sluiten. De leden kunnen vol gens burgemeester en wethou ders best per fiets komen. Wat de aantasting van de beplan ting betreft, zeggen b. en w. maatregelen toe dit zoveel mo gelijk te voorkomen. Voorts stellen zij in hun afwijzende voorstel, dat er ter compensatie elders in het dorp trapveldjes en recreatieve voorzieningen worden aangebracht. Aansluitend op dit agendapunt komt er nog een krediet voor de tennisclub ter sprake voor dc aanleg van een oef enkooi. Dit bedrag betreft de benodig de afrastering, alsmede verwil dering en weuwaanplant van een aantal bomen. Hiermee is een bedrag van 9.800 gulden gemoeid. O Bij MVV '27 kwam het af gelaten van alle dertien wedstrijden vorige week niet eens zo ongunstig uit. Als gevolg van de crocusva- kantïe waren er maar liefst 23 afschrijvingen^ O Korfbalclub Vlaardingen heeft nu ook een mmi- schandpaal voor de wegblij vers van de sportkeuring. De consequentie is: géén keunngskaart, met spelen. HVO is een beetje jaloers op Rinke Baai ma die met Jong Oranje in Amerika zit, maar ook trots. De redactie verwacht dat hij zijn bele venissen in de weekbrief zal publiceren. O Hans van Zelm nodigt alle handbalscheidsrechters en contactpersonen uit voor een grandioos feest in Maas sluis. Het staat in het teken van de afsluiting van het seizoen. De nieuwe selectie van FC Vlaardingen wordt op 4 juli al weer op de training ver wacht. Trainer Laseroms heeft contacten gelegd met Ajax, AZ '67, PSV en clab Brugge om tegen één van die clubs of meerdere te oe fenen. A. Struik is voor de rest van het seizoen de nieuwe leider van DHS Hij volgt L, Koekebakker op Struik (53) speelde twaalf jaar m het eerste team van de geelzwar ten, was 17 jaar penning meester en is nu nog lid van de adviescommissie. 9 De loting voor het Schie damse zaalvoetbalkam pioenschap zal morgen I maart worden verricht door Frans van Rijsbergen. Frans zal om 20.00 uur de eerste kaartjes uit de koeler halen. De 17-jarige VDL-speler Gerrit van Altena (broer van SW-er Jan) heeft een hekel aan lange ballen. Snel opko men vanuit het midden is zijn ideaal en zelfs geeft hij toe dat hij het liefst solis tisch te werk gaat. 4 Ad van Wijk, voorzitter van Fortuna, huldigt de po litie voor het opsoren van een versterker, die een jaar geleden uit het sportpark verdween. De daarbij beho- rende cassette-recorder is nog niet gevonden. 0 Omdat het ministerie van CRM het met nodig acht subsidie te geven aan de honkbal verens ging Ver- hoexeks Snacks (oftewel Ho ly), heeft de club de demon stratiedag, in het kader van sponreal, zelf moeten bekos tigen. Ook het materiaal moest uit eigen zak worden betaald. Dat krijg je ervan als je een sponsor aantrekt. A Hermes DVS, trotse bezit ter van de Vaan cup, heeft de eerste wedstrijd van de nieuwe serie tegen organisa tor Zwart WiF2S met 1-0 verlaren. Het doelpunt werd door Rademaker in de eer ste helft gescoord. 6 Als het aan de secretaris van de voetbalvereniging Vlaardingen ligt, wordt als nog een kort geding tegen FC Vlaardingen '74 aange spannen. Inzet zou zijn de naam van de betaalde club. Immers, afgelopen zondag werd de amateur-secretaris zeker 26 keer gebeld met de vraag of FC Vlaardingen '74-Vitesse doorging. De ge tergde man heeft wel het idee dat ze hem een zeurpiet zullen gaan vinden, omdat hij er steeds weer op terug komt maar dat maakt hem niet uit. Het moet nou maar eens afgelopen 2ijn. Schiedam De honk- en softbalverenïging Groe noord heeft weinig- meer te maken met de Schiedamse clubs DHS en DRZ. Tot voor kort noemde de nieu we club zich DDH Groe noord, maar op een gecom bineerde bijeenkomst van honkballers werd de naam omgedoopt tot honk- en softbalverenïging Groe noord. Op weg naar zelf standigheid dus. Het eerste bestuur van Groenoord kwam er als volgt uit te zien: voorzitter ir. A. Smit; secretaris K. L, C- van Veen; penningmeester G. Smit; commissarissen M. van Doom, J. P. Ouweneel, A. J. Suvaal en IL M. Zag- wijn. Groenoord diende al een verzoek m bij de Schiedamse sportraad om als onafhankelijke vereni ging le worden opgenomen en voorts zijn de goedgekeurde statuten en huishoudelijke reg lementen voorgelegd aan het notariskantoor Van der Valk in Schiedam. Om na bestudering zonodig wijzigingen voor te stellen, die nodig zullen zijn om volgens de geldende voorschrif ten een notanele akte voor het veremgingsregister te kunnen opmaken. Intussen is een sponsorcontract met sporthuis Kethel opgesteld en dit zal ter goedkeuring wor den voorgelegd aan de KNBSB m Amsterdam. Na goedkeuring hiervan zal Groenoord de ko mende dne seizoenen in de competitie gaan uitkomen on- acr de naam sporthuis Kethel- Grocnoord. De onderhandelingen met de ver eniging DHS en DRZ rijn nog met afgerond wat betreft het gebruik en de vergoeding van de aanwezige attributen op het speelveld. Groenoord heeft daartoe een voorstel ingediend, dat nog in behandeling is. Vlaardingen De tennissers van de ROVS knjgen inspraak in de samenstelling van de teams. In een zg. open gesprek kunnen de leden hun bezwaren kenbaar maken op een vergadering van woensdag 9 maart op het sport park "Vijfsluizen". De voor jaarsvergadering is gepland voor dinsdag 22 maart op "Vtjf- sluizen". De agenda bestaat uit acht punten. Een van de agen dapunten is een bespreking over de viering van het veertig jang bestaan. Maassluis Het ziet er naar uit dat scheidende oefenmeester Rmus Clanjs van VDL in het komende seizoen geen club on der zijn hoede zal hebben. Hij wil het een jaar zonder doen nu hij geen club in eigen omgeving heeft gevonden. Eerder was Clarjjs - die twee seizoenen VDL heeft gediend - m de slag met tweedeklasser Schiedam. De afstand tot zijn woonplaats Zevenbergen was toen een van de factoren waarop verder on derhandelen is afgesprongen. Maassluis Opnieuw heeft het damesbasket balteam van Stomerij van den Bosch Eagles in Schoonhoven van Silver- town Lions verloren. Tot halverwege de tweede helft had VDBE nog de leiding, maar in de slot fase kwam het team net iets te kort: 39-37. De beide aangeschreven bonds- scheidsrechters hadden verstek laten gaan, zodat er met club- scheidsrechter gespeeld werd. Voor de rust gaf dat geen pro blemen, maar in de tweede helft zou dat anders worden. De Maassluise dames hadden steeds een lichte voorsprong, al werd er betrekkelijk weinig gescoord. In de negende minuut was de stand 4-10 voor VDBE, terwijl de rust met 15-20 aan brak. Het gemis aan neutrale scheids rechters deed zich in de tweede helft gelden. De twee club- scheidsrechters floten nu tegen elkaar in, waardoor de wed strijd een rommelig beeld kreeg. Een definitieve beslis sing konden de Maassluise da mes niet bewerkstelligen, want het chauvinisme van de Siiver- towr, arbiter beïnvloedde de wedstrijd meer en meer. Halverwege de tweede helft had VDBE nog een voorsprong, maar in de vijftiende minuut kwam Silvertown voor het eerst aan de leiding: 34-32. Na een time-out ging VDBE over op man-to-man, maar het kwam net iets te kort: 39-37. Door deze nederlaag is de rol van VDBE nagenoeg uitgespeeld. Weliswaar wordt nog een ge deelde tweede plaats ingeno men, maar de achterstand op koploper Hoogvliet bedraagt nu al zes punten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7