Verlies voor Asvion-dames Lingen/Van den Broek; op één na beste duo Pollux- dames Passage-heren punt achter De Hollandiaaii in feeststemming UVG weer de sterkste 1 MAANDAG 28 FEBRUARI 1977 Coach Petri: „Nu de promotie-wedstrijden" EFFECT Wilton praat te veel OUDE FOUT VD/SC/WW 8 Schiedam Voor de hockey-competitie werden dit weekeinde enkele inhaalwedstrijden gespeeld- Thuis won Evergreen met 2-1 van het Hoogvlietse Oeda en verloren de Asvion-dames met dezelfde cijfers van koploper Te Werve in Rijswijk. De met veel spanning tegemoet geziene wedstrijd van Evergreen tegen het Hoogvlietse Oeda, die afgaande op de eerste ontmoeting naast een gelijkspel 3-3 ook erg hard spel te zien gaf, werd vooral, voor rust een leuke partij hockey. Evergreen, met in het doel Pieter van Noord als vervanger voor de plotseling vertrokken Ruud de' Vos, wist na tien minuten spelen op voorsprong te komen toen Derk Golthof uit een strafcomer de Hoogvlietse doelman wist te passeren: 1-0. Nog voor rust kreeg Evergreen een straf push toegewezen omdat de Oeda-doelman op de bal ging zitten. Deze kans werd door Peter de Lange op de enige juiste wijze verzilverd: 2-0. Na rust een geheel ander spelbeeld, met een feller spelend Oeda dat er op - gebrand was om koste wat kost wal aan die achterstand te doen. Wist Pieter van Noord eerst nog een straf push te keren, toch was hi; kansloos op het vliegend schot van de Oeda-midvoor waarmee de spanning ineens weer terug was. Met beheerst spel van Evergreen kregen de mannen uit Hoogvliet geen kans meer, en moesten zonder punten naar huis. De dames van Asvion moesten al vroeg uit de veren om in Rijswijk koploper Te Werve te ontmoeten. Met een in de eerste helft zeer sterk spelende verdediging kon Asvion het allemaal nog wel bijbenen, al had het schot van Marina Mansoer beter lot verdiend. De rust werd toch met de dubbeiblanke stand bereikt. Direct na rust profiteerde Te Werve van een misverstand in de Asvion-verde- diging en was Yvonne Buter kansloos op de harde inzet: 1*0. De Schiedamse dames gaven zich nog niet gewonnen en het goede doorzetten van Manna Mansoer werd door Ineke Magrijn goed afgewerkt waarmee de stand werd gelijkgetrokken: 1-1. Terwijl iedereen zich al had verzoend met dit gelijkspel waren het toch de Te Werve-damës die uit een straf corner met een schitte rend doelpunt de winst tot zich trokken. 2-1. Coach Guus Stóver had vee! waardering over het vertoonde spel van enkele van zijn pupillen"1. De tweede helft heeft veel goed gemaakt van de mindere inzet voor rust'1, vertelde hij. Hans Lingen (links) en Hans van den Broek achter de tafel in actie. Het Schiedamse duo eindigde in Utrecht als tweede. Tulpen voor Pollux. Maassluis De Pollux-dames zijn kampioen van de vierde klasse. Een mijlpaal waarop ai vele weken is gewacht. Im mers nadat het w eer al drie maal als spelbreker had ge fungeerd, ïs de wedstrijd waarin het allemaal moest ge beuren dan eindelijk een feit geworden. Op een droog en zeer hobbelig veld van Ever green in Maassluis wisten de Vlaardingse dames hun naas te concurrent naar een ver diende 1—0 nederlaag te spe len, waarmee het kampioen schap een feit werd. Bij Evergreen begon men met een geheel andere instelling aan deze wedstnj'd dan Pollux, getuige de uitspraak voor deze ontmoeting van coach Lex Ja- zet: i,Y.'e gaan er een leuke ■wedstrijd van maken, waarbij het beste team zal winnen". Zijn collega van Pollux, Nico Petri, dacht er geheel anders over: „We hebben de laatste weken keihard getraind, en hebben vanmorgen onder de koffie met het hele elftal de taktiek bespraken" Deze voorbereiding had tot ge volg dat Pollux wat nerveuzer van start ging dan Evergreen. Met het beginsignaal van de scheidsrechters Snoeck en Reinders bleek de Pollux-tak- tiek overduidelijk: Zo snel mo gelijk een doelpunt scoren en dan de wedstrijd controleren. Met felle aanvallen werd het Maassluise doel opgezocht, maar het rustige verdedigen van Evergreen met aan het hoofd routinier Etly Pijpers smoorden alle goede bedoelin gen. Evergreen kreeg zelfs de eerste reele kans toen Pollux- doelvrouwe Eva van Toot de grootste moeite had op een hard schot van Dorien Prit- chard. Dit kwam het onrustige spel van Pollux niet ten goede. Het bleek dat Evergreen geen ont zag had voor de reputatie van haar tegenstandster en met fris aanvalsspel uit was op heide punten. Ook bij de Vlaardingse dames bleek de Evergreen bedreigt de Pollux-defensie. verdediging het sterkste ge deelte. Vooral Ineke Petri met haar harde slagen, Els Schoen makers door haar onverzette lijkheid en aanvoerster Agnes Franssen wasten het spel regel matig naar dat van hun tegen standsters te verplaatsen. Pas na twintig minuten spelen kreeg Pollux haar eerste echte kans. Mieke Meerhof kwam net wat lengte te kort om deze kans te verzilveren. Toch was het deze, op elke kans loeren de speelster, die vijf minuten voor rust het 20 later bleek, belangrijke doelpunt kon sco ren. Na een lange corner op rechts gaf zij het laatste tikje aan het harde schot van Ineke Petri: I—0. Na rust een nog feller aanval lend Evergreen dat uit was op een doelpunt, om daarmee de achterstand in te lopen. „De kanthalfs moesten naar voren om de Pollux-verdediging nog meer onder druk te zetten", verduidelijkte Evergreen- coach Jazet de nieuwe tactiek. Dit leek het gewenste effect te hebben toen al direct, de Maassluise dames vijf straf- comers achter elkaar mochten nemen, echter zonder resul taat. Evergreen bleef de wed strijd dicteren met aanvallen over rechts waar Eüen Smith goed op dreef was. Pollux moest ver terug om het dreigende gevaar te keren. Ook nu ging het ze goed af al verdient het qua leeftijd wat oudere team van Evergreen een compliment voor de ge toonde conditie. Daarom was het niet vreemd dat het laatste fluitsignaal van de scheids rechters door alles wat Pollux was met veel gejuich werd ontvangen, want het kam pioenschap was nu dan toch een feit. Met een „Lang zullen ze le ven", gezongen door de speel sters van Evergreen, vergezeld van de traditionele bloemen werd Pollux gelukgewenst. Ook PoUux-voorzitter Petri was aanwezig om zijn dames met bloemen als ook een fles champagne zijn gelukwensen aan te bieden. Coach Petri was bijzonder blij met het kampioenschap: „Nu gaan we ons terdege voorbe reiden op de moeilijke promo tiewedstrijden welke ons nu te wachten staan". Het elftal waarmee het kam pioenschap werd behaald be stond uit de volgende speel sters: Eva van Toor, Els Schoenmakers, Agnes Frans sen, Marja Schol, Joke Lïchte- nauer, Marlène Hogenverff, Ineke Petri, Joeke Rodenburg, Karin Schoenmakers, Mieke Meerhof, Helen de Gorter, An- neloes van Erven en Monique van Doom. Utrecht Geen uitschieters, wel verdienstelijke pres- taties voor de Schiedamse tafeltennissers bij de Nederlandse kampioenschappen- Zorgden Hans Lin- gen en Hans van den Broek (herendubbel) en Nico van Slobbe (mixdubbel) vorig jaar nog voor twee gouden plakken, dit weekeinde bleef het bij slechts twee zilveren medailles. Van Slobbe stuitte evenals vorige keer in de finale op een oppermachtige Bert van der Helm en het duo Lingen/Van den Broek werd tweede in het herendubbel. Dat neemt niet weg de Schiedam mers op een geslaagd toernooi kunnen terug zien. Met name Nico van Slobbe en Hans Lin gen maakten hun keuze voor de wereldkampioenschappen die eind maart in het Engelse Bir mingham worden gehouden, volledig waar. Lingen gaat, nu hij meer tijd kan vrij ra aken beslissende vijfde game herstel- de de Schiedammers zich knap en met 21—13 bereikte hij de finale. Waarin hij het evenals vorig jaar moest opnemen tegen titelhou der Bert van der Helm. Van Slobbe kon niet profiteren van het feit dat Van der Helm ner veus en gespannen acteerde en moest m drie games {21—9 21-18 en 21-18) buigen. door Cees Olsthoorn DUBBEL om te trainen, steeds beter spe len. Na een 3—0 zege op Jaap van Spanje stuitte de linkshan dige Korenbeurs-speler echter in de kwartfinale op stadgenoot Nico van Slobbe. Maar de blonde steunpilaar van Tempo Team (deze dagen ge plaagd door herhalingsoefenin gen) had wel vijf games nodig om de laatste vier te bereiken Lingen verspeelde zijn kansen op de zege in de derde en vijfde game door te grote achterstan den in de beginfase. Hij verloor met 13—21, 21-16, 18-21, 21-18 en 16-21, Van Slobbe bereikte vervolgens de eindstrijd door een triomf op clubgenoot René Hijne. Een onnodig moeizame zege overi gens. Nico nam via 2115 en 21—5!! moeiteloos een 2—0 voorsprong. Daarna gaf hij ech ter het initiatief uit handen en kon Hijne terug komen, Van Slobbe ging verkrampt spelen en via 23—21 en 2119 was de strijd weer volledig open, In de In het herendubbelspel bereikte Hans Lingen en Hans van den Broek zonder veel problemen de eindstrijd. Bert van der Helm en Anton Will van Zoeien waren daarin de opponenten die met 26—24 en 21—13 ten slotte aan het langste eind trok ken. In de C-klasse was er tenslotte toch nog een eerste plaats voor een Schiedamse combinatie. In het herendubbelspel legden Jan Simons en John Buyk fraai be slag op de eerste plaats. Al met al toch wel een succesvol week- einde voor de tafeltennissers uit de jeneverstad. Nico van Slobbe wacht donder dagavond overigens opnieuw een belangrijke klus. Samen met Bert van der Helm en Bet- tine Vriesekoop maakt hij deel uit van het Nederlandse team dat in Luik uitkomt tegen Bel gië. Het betreft een wedstrijd voor de eerste divisie van de Europese competitie. Wint Ne derland met 7—0 of 6—1 dan is promotie naar de superdivisie een feit. Schiedam De handbal dames van Hollandiaan hebben de laatste directe ,kans om de titel te grijpen, volledig benut. Het begon tegen Snel wiek vrij nerveus, wat wel duidelijk bleek toen Frieda Keizer al direct in de aanvang een strafworp te nemen kreeg, maar deze uitgelezen kans onbenut liet. Het zou tot de vijfde minuut du ren eer de doelpuntenmachine van Hollandiaan op toeren kwam tegen het zich fel verwe rende Snelwiek, Margo Muller werd goed vrij gespeeld en liet 1-0 aantekenen. Kort hierop had Snelwiek de mogelijkheid om langszij te komen, door een strafworp, maar deze werd door Marleen Bakker fraai ge stopt. Zij wierp de bal snel uit, in handen genomen. Tegen DES II kwam het snel tot een 0-2 achterstand, maar daarna heeft het weinig problemen meer gekend wat met de rust een 12-3 stand opleverde. In de tweede helft was de motivatie van HVK niet meer zo groot en kreeg DES iets meer kansen, maar werkelijk gevaarlijk werd het toch niet, zodat HVK een 21-7 overwinning boekte. waaruit een 1-2 ontstond tussen De dames van HVK gaven in de Nel Vogel en Cora Sneek, wat 2-0 opleverde. Snelwiek trachtte terug te komen, maar het kreeg geen ruimte van Hollandiaan, dat voor rust via treffers van Margo Muller en Frieda Keizer de stand op 4-0 bracht.' Direct eerste helft tegen MOK de toon aan, wat hen een 4-4 voor sprong opleverde. Na rust kwam MOK goed terug, maar werd door HVK goed afgestopt, wat een 9-9 eindstand beteken de. na de hervatting kwam Hol- De dames van Wilton hebben bij landiaan op 5-0, wederom door Margo Muller, die fraai was aangespeeld door Marleen Bak ker. Met een laag afstandschot zorgde Snelwiek voor 5-1, maar Hollandiaan had direct ant woord (6-1). Een paar fouten in de Hollandiaan-verdediging ga- stadgenoot DWS II geen vergis singen gemaakt. Met Bea Teemv als de grote spelveróeei- ster nam Wilton snel het heft in handen en kwam voor rust tot een 6-2 stand. Ook na rust bleef Wilton het spel controle ren en liep uit naar 10-4. ven Snelwiek de kans om tot Enkele verdedigingsfouten m de 6-3 bij te komen, maar vanaf dat moment heeft Hollandiaan het spel volledig in handen ge nomen en kwam door twee tref fers van Frieda Keizer en een van Nel Vogel op een 9-3 zege en behaalde daarmee het kam pioenschap in de promotieklas- se. De heren van HVK hebben hun aanspraak op de titel weer wat Schiedam/Vlaardmgen Dit voIleybaJweekeinde hebben de vertegenwoordigende teams uit het Waterweggebied voor weinig verrassingen ge zorgd. Alleen het herenteam van Passage raakte door het 2—2 gebjke spel een punt achter op op kopiojier Intermezzo. Zowel de dames van Passage als van Volley'68 maakten geen fout terwijl ook MVC na lange tijd weer in actie kwam. Ook zij wonnen met 3—0. Het herenteam van Passage VCJ stelde in de uitwedstrijd tegen Hobby S/K teleur. De Schie dammers bleven bij een 2—2 stand steken. Pas sage lijkt in een uiterst moeilijke periode te zitten. Want ook vorige weken werd weinig overtuigend gespeeld. De setstanden waren dit keer 158, 715, 159 en 9~'r Door dit pun tenverlies staat concurrent Imei mezzo nu één punt voor. De Schiedamse dames maakten geen fout tegen hetzelfde Hobby S/K. Zoals verwacht wonnen de dames vrij gemakkelijk met 3—0. De setstanden waren hier 1513,15—-S en 156. Het team van coach Hans Soeters probeerde in dit duel een nieuw systeem uit waarbij minder individueel gespeeld wordt Hetgeen succes had. De dames van Volley'68 blijven in die zelfde klas goed volgen. Tegen het op de derdp plaats staande Spirit werd weer eens duidelijk bewezen hoe groot het verschil is in die klasse tussen de top en de daaropvolgende teams. Spirit ging met 3—0 kansloos ten onder. Alleen door fouten van Volley kon het team uit Barendrecht nog redelijk bijkomen. De setstanden waren 154, 1513 en 15—6. De heren van de Vlaardingse vereniging deden het een stuk minder. Tegen Schippers Berkel ging zij kansloos met 3—0 ten onder. Volley speelde op alle fronten bijzonder matig. Vandaar ook dat de wedstrijd binnen een uur beslist was. De setstanden: 15—9,1512, en 15—5. Het damesteam van MVC kwam na lange tijd gedwongen rust weer in actie. Van Advendo werd met 3—0 gewonnen. „Het is door deze wedstrijd moeilijk te zeggen of we door die gedwongen rust in vorm achteruit zijn gegaan", aldus coach Verrips. „Daarvoor was onze tegen stander te zwak". Alleen in de derde set wist Advendo redelijk partij te geven. De setstanden: 15-6,152 en 15-11. Tegen het tweede team van MVC hebben de dames van Shell een 2—2 gelijkspel behaald. Het werd een gelijkopgaande strijd waann duidelijk was dat voor vooral Shell geen belangen meer op het spel stonden. MVC echter staat in de onderste regionen en kan het ene puntje best gebruiken. De setstanden in dit met al te hoog staande duel waren 7—15, 15—10, 8—15 en 15—10. Schiedam Het eerste jaar dat de herenselectie van de handbalver eniging UVG in de promotieklasse uitkomt, hebben de Schiedam mers met een kampioenschap afgesloten. Jn de Rotterdamse Energiehal, behaalde het team van trainer Gerard van Eijk een 24-12 overwinning op MOK uit Dordrecht. De overwinning is geen moment in gevaar geweest en al na een kwartier spelen hadden de groen witten een veilige 8-0 voorsprong opgebouwd. Van deze acht treffers werden er drie door een penalty benut. De zeer goed leidende scheidsrech ters Den Bruiker en Stuiver hielden het spel kort en tole reerden ruets, Raymond Schrift kreeg hierna de gelegenheid de score voor de Dordtse ploeg te openen. Met een goed genomen strafworp bracht hij de stand op 8*1, Keeper Henk Brouwer stond te ver voor zijn doel en zodoende was het voor Martin Draaier niet moeilijk om met een lob de Dordtse doelman te passeren. Hierna werd UVG wat slordig en kon MOK met enkele treffers terugkomen, maar verder dan een 33-4 ruststand liet UVG het niet komen. Hierna kwam er een periode waar er om beur ten gedoelpunt werd en dat bracht een stand van 19-10 op het bord. De ruim driehonderd toeschou wers roerden zich geweldig en dat stimuleerde UVG nog meer. Door treffers van Herman Ha- zewinkel, René Bos en Aad Ham liep UVG steeds verder uit. Het laatste doelpunt in deze enerverende wedstrijd kwam op naam van good old Albert de Jong. Een hard ingeschoten penalty bepaalde de eindstand op 24-12 en was het kampioen schap van UVG een feit. Imponerend was te zien dat di rect na afloop de jongste UVG- welpen het kampioensteam met bloemen overlaadden. Sportief werden de felicitaties aanvaard door de aanvoerders van N üton cn Satumus de medekoplopers in de promotiek'asse. De voor zitter van de afdeling Rotter dam van het Nederlands Hand bal Verbond, Leo Melse, reikte het kampioens schild uit en complimenteerde het team met De UVG-formatie met de kampioensbloemen. het behaalde succes. Speciaal richtte Melse zich tot de nu drieend'Ttig-jarige speler Al- bert de Jong, die al zo'n zestien jaar lang speler van het stan daardteam is. Trainer Gerard van Eijk was ui teraard royaal met zijn com mentaar: „De ploeg heeft dit seizoen geweldig gedraaid en heeft de trainerswisseling goed opgevangen. Be heb in het begin van het seizoen er wel tegenop gekeken, maar achteraf is alles toch meegevallen. Het heilige moeten was er niet bij maar nu we de titel binnen hebben vind ik dit toch een leuke ervaring". laatste fase gaven DWS weer wat kansen, maar een 11-7 ne derlaag kon het niet voorko men. De dames van WIK kenden wei nig problemen met Ancora III uit Rotterdam en kwamen via een 8-1 ruststand tot een ver diende 20-2 overwinning. In een volle Margriethal hebben de dames van Verburch het uitgesteld kampioensfeest kun nen vieren na een verdiende 12-4 overwinning op DWS. Voor rust had Verburch de handen vol aan het goed spelende DWS, wat een 6-3 ruststand beteken de. Na rust kreeg Verburch met minder dan zes strafworp en te nemen, wat door DWS niet meer te overbruggen was. De dames van UVG konden tegen Quintus II niet ontvlammen en leden een nipte 4-5 nederlaag. De heren van WIK hebben revan che genomen tegen Unitas II voor de smadelijke nederlaag in Maassluis. Het werd van WIK een goede wedstrijd tegen een wel zeer hard verdedigend Unitas, dat dan ook menig spe ler naar de strafbank zag ver- De heren van Wilton zijn tegen Satumus weer eens in oude fout vervallen. Ook nu weer moest de scheidsrechter het re gelmatig ontgelden, waarmee Wilton de tegenstander in de kaart speelde. Saturnus maakte hiervan gretig gebruik en zette het matig spelende Wilton voor rust op een 12-8 achterstand- Ook in de tweede helft bleef Saturnus het spel dicteren en had geen enkel probleem met het tempoloze Wilton, dat met 25-15 verloor.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 8