Winters trijd adspiranten slaat aan Pollux houdt Asvion In bedwang Vlaardingen eindelijk veilig FUSIE DOK, ANIMO EN ODO BJfJNA EEN FEIT FRED DOLMAN START MET ZEGE Rob Jacobs wacht nog steeds op C-dipIoma DINSDAG 1 MAART 1977 VZC'ers verbeteren bun tijden SNELLER Korfballers weer de zaal uit Nieuwe vereniging heet „Alliantie" Wielerseizoen weer geopend VD/SC/WW 4 Rob Jacobs. ..bnef Leiden Het initiatief van de zwembond om een strijd om de wintertitels voor adspiranten te lan ceren, is bij het gros van de zwemelubs goed aan geslagen. Drie dagen moest zwemclub De Zij- 1/LGB in Leiden uittrek ken om de circa driehon derd zwemmers een vol ledig programma te la ten afwerken. Wel een bewijs dat het evene ment in een grote be hoefte voorzag. Tot dus ver prijkie op de zwem- kalender *>oi net eerste kwartaal dt v interkam- pioenschapp»m voor se nioren en de Speedo-fi nales, voor de jeugd ge boren in '61, '62 en '63 was er niets. Bovendien, „reageerde bonds coach Bert Sitters verheugd, kan ik de jeugd eens in actie zien due geselecteerd gaat wor den voor de jeugd landenwed- stnjden". Op de internationale kalender staan er vier vermeld: acht Landentoemooi in Spanje, USSR—Italië—Nederland in Rusland, DDR—Nederland in Oostduitsland en een interna tionaal toernooi in Luxemburg. Sitters: „Dat eist een gedegen voorbereiding. Je mag er na tuurlijk niet vanuit gaan dat de jeugd al met toptijden komt aandragen, daar is de tijd niet rijp voor". Belangrijk is. „zeg gen ook de clubtrainers, dat er vooruitgang in de prestaties zit". En daarover had het gros van de negentig trainers niet te klagen. Eén ervan, Arie Florus- se van het Dordtse Nautilus, was er zichtbaar verheugd over. „Ik heb er vier in Leiden afgeleverd en alle vier kwamen ze in de finales". Graadmeter voor Judith Verkerk was de tijd op de 200 vimder. Zij klok te daarop 2.23.2 en naast eeen gouden medaille, was dat ook haar beste tijd. Dries Peute zag met genoegen de terugkeer van Eline Herfst op diezelfde 200 vlinder. De jeugdi ge Rotterdamse, die lange tijd last van bloedarmoede had, stopte in 2.27.8, „terwijl" aldus haar vader, „zij tot dusver rond de 2.30 zweefde". In alle drie de jaargangen was de 4Q0 wisse! een Eindhovense aangelegen heid (PSV), wat betreft de meis jes. Bij de jongens stak Arie van Dijk van ZPBjUnico daar een spaak tussen door die af- door Bas van den Berg stand bij de jongens 1962 op zijn naam te brengen. In een uitstekende tijd van 5.01.9. Netty Geysen van Alicante kwam. als zesde de finale binnen op de 200 vlinder (2.16.5), maar greep in die beslissende strijd het zilver in 2.12.9. Goud was ZÏLVER er voor Anneke van Kraay van PSV in 2.11. Eline Herfst van R greep bij de meisjes, geboren in 1962, het goud in 2.08.3, terwijl bij de jongens 1963 Robin van Maan- en van ZPB/Unïco het brons voor zijn rekening nam in 2.14.4. Maritzka van der Linden, steeds meer genoemd als de opvolger van Wijda Mazereeuw, die er dit seizoen mee stopt, stelde teleur op de 200 school. Haar trainer Dries Peute: „Ver geet niet dat zij uit Parijs (Titel- wedstrijden, red) met een keel ontsteking is gekomen, daarvan koorts heeft gehad en enkele dagen op bed heeft gelegen". Gevolg een tijd van 2.45.4, ter wijl zij het nationaal record in haar bezit heeft in 2.39.2. Jeannet van Koldenhoven van Alicante had er bij de meisjes, geboren in 1961, een tijd voor nodig van 2,54.8 en dat hield zilver in. Bij de jongens vielen Piet van der Wel van Nautilus en Peter Geelen van dezelfde ^plub in de prijzen. Van der Wel in 2.45.8 en dat hield brons in en zijn één jaar oudere collega greep het zilver m 2.37.2. Irma Markestein van BZPC be klom de hoogste tree na haar race op de 200 rug in 2.32.9. Anneke van der Ende van het Vlaardingse VZC kwam op de 200 vrij ruim een seconde te kort om aan brons te komen. Haar tijd was 2.14.4. Op de derde en laatste dag kwa men de regio-zwemmers bijzon der sterk naar voren. Anneke van der Ende van VZC behaal de brons op de 200 wissel in de snelste tijd van 2.35.2, terwijl bij de jongens Arie van Dijk van ZPB/Unico zilver pakte in 2.22.5. Peter Geelen won die afstand in 2.22. Netty Geysen van Alicante bleef steken op de vierde plaats op de 100 vrij in 1.02.3. Judith Verkerk klokte op die afstand 1.01.8 en dat hield een vierde plaats in. Op de 100 school veegde Maritska van der Lin den alle concurrentie van tafel in 1.16.8, „maar", aldus haar trainer Peute, „zij had nog te veei last van die keelontste king". Jeannet van Koldenho ven van Alicante had er in haar leeftijdsgroep 1.19.9 voor over en dat hield zilver in. Bij de jongens behaalde Peter van der Wel van Nautilus brons in 1.16.6, evenals voor Peter Geel en van dezelfde club (1.132), maar dan in een andere leef tijdsgroep. De 100 vlinder ten slotte was een aangelegenheid voor Judith Verkerk (1.05.6). Schiedam Rob Jacobs is nog steeds niet in het bezit van 2ijn C-diploma. De toekomstige trainer van DHS had het pa piertje afgelopen maandag al op zak kunnen hebben, maar er zijn te veel herexamens in de verschillende vakken. Jaci zelf: ,J>at is een beetje jammer, omdat ik nu de dupe dreig te worden van de matige interes se van een aantal cursisten." Rob Jacobs moet nog examen doen in één vak: voetbaltheo rie. H>j- „Zonder die vertraging 2at ik nu al op de B-cursus. Wat tege lijk als dispensatie zou kunnen dienen voor het feit dat ik eer steklasser DHS ga trainen." Nu die B-cursus later gaat begin nen, zal Jacobs een bnef sturen naar de bondsoefenmeester Plooijer om dispensatie. Vol gens Plooijer is er wat betreft het toekomstige tramerschap bij DHS voor Rob Jacobs geen vuiltje aan de lucht, alleen moet er een steekhoudend argument worden gevonden voor dispen satie. En die is er. de dupe geworden van de vele herexa mens, waardoor de B-cursus is uitgesteld. Drie judoka's Westwijk plaatsen zich voor Nationale VIaardingen In de sporthal Den Donck te Papendrecht werden de judo kampioen schappen van Zuid-Holland ge houden Hier bleek de Vlaar dingse sportschool Westwijk zeer succesvol. Bij de lichtgewichten tot 60 kg werd Rob Hoogendjjk kam pioen. Hij zegevierde op beslis sing van de scheidsrechter over Bennie van der Ende (Guam- Lin) In het middengewicht tot-78 kg wist Leo^van Oosten zijn club genoot Wilham Komrrungs met een wurgtechniek de baas te blijven Bij de adspiranten tot 85 kg behaalde Jan Hoogen- doom een fraaie derde plaats Door deze resultaten hebben zo wel Rob Hoogendijk, Leo van Oosten als William Kommmgs van sportschool Westwijk zich geplaatst voor de nationale kampioenschappen, die op 13 maart in de sporthal Loopik te Zevenbergen gehouden worden Keeper Boogaard van Pollux redt Schiedam Op een goed bespeelbaar veld heeft de semi-derby Asvion—Pollux, mede gelokt door het zonnetje veel publiek naar Thurlede gebracht. Door doelpunten van Ronald Jacobs (2x) voor Asvion en Van de Kamp en Jan Wattez voor Pollux werd deze spannende wedstrijd op de stand 2—2 afgesloten. Voor eigen publiek moest As vion laten zien dat de win terstop geen nadelige in vloed op hun conditie heeft gehad. Ditzelfde gold na tuurlijk ook voor Pollux dat als „underdog'* aan deze wedstrijd begon. Deze extra tot zich trokken. Een grote voldoening moet het voor oud-Asvionspeler Jan Wat tez geweest zijn, dat juist hij uit een strafcorner, tot ontzetting van alles wat As vion was, Pollux op een 12 voorsprong zette. kwam van Nog wilde Asvion zich niet Schiedammers met ten goe- verslagen weten. Het laatste Felie strijd om de bal de, waar Pollux met fris aanvalsspel dankbaar van profiteerde. Door veel over de vleugels te spelen wisten zij het de Asvïon-verdedi- ging erg mpeilijk te maken. Maar de wat te fel op de bal spelende verdediging met Henk Magrijn aan het hoofd wist vooralsnog van geen wijken. Loerend op de counter kwa men de geelhemden toch di kwijls gevaarlijk bij Pollux doelman Edwin Boogaard, die vele malen corrigerend moest optreden bij inzetten van Rob Strik, Ronald Ja cobs en Tom Kremer Ho- vinga. Toch wist Pollux erg verrassend op voorsprong te komen. Via een straf- push, veroorzaakt door Henk Magrijn, werd deze niet te missen kans goed benut door Van de Kamp: 01. Voor rustkwam aan deze stand geen wijziging meer. Na rust een nog feller aanvallend Asvion dat na een legio gemiste kansen door een strafcorner, aan geslagen door Mark Jacobs en ingepusht door broer Ro nald op gelijke voet wist te komen, 11. Dit dvelpunt inspireerde Pollux meer dan Asvion. Asvion-aanvoefder Henk Ma grijn hierover: „Bij sommi ge spelers heerste duidelijk een gebrek aan inzet in deze fase van de wedstrijd." Zo kon het gebeuren dat de Viaardingers het initiatief restje conditie werd uit de lichamen geperst en in een alles of niets offensief kre gen de Schiedammers een unieke kans. Een strafpusb gegeven wegens afhouden van Follux-doelman Edwin Boogaard werd aan Asvion door de strak leidende scheidsrechters Driessen er. Vos toegekend. 1 Evenals bij die strafcorner bleef Ronald Jacobs de kalmte zelve bij het nemen van de bal. Op zijn goed geplaatste harde inzet had doelman Boogaard geen verweer wat 2—2 beteken de. De tijd bleek te kort voor Asvion om alsnog de overwinning te pakken. Bij het eindsignaal bleken bei de teams best tevreden over het resultaat. Vlaardingen De korfbal lers van Vlaardingen zijn de degradatiedans ontsprongen. Daar was wel winst voor nodig te gen KNS (105), maar dat duel ging de forma tie goed af. Harga moest andermaal de eer aan de tegenstander laten, nu tegen DKV met 106 en Succes was niet bij machte om Ter Gouw een halt toe te roepen: 52. Het Maaslandse ODO sloot de beurt bij "Warmond met 55 af en bleef daardoor eerste klasser. Vlaardingen heeft zich door een duidelijke zege op KNS in Oegstgeest gehandhaafd in de tweede klasse KNKV. Met vier andere teams was Vlaardingen een goede middenmoter. In het eerste deel van het duel hielden beide teams elkaar goed in evenwicht. KNS opende de score. 10. Vlaardingen liet een mooie kans een strafworp, onbenut, maar kwam toch op 11 door een treffer van Joke Huis in 't Veld. KNS zocht goed óe aanval en Vlaardingen keek spoedig weer tegen een achterstand aan, maar Rien Roozendaal maakte geen fout vanaf de stip en scoorde 2—2. KNS bleef sterk spelen en vooral het sterke da meskwartet viel op, Vlaardin gen kreeg toch enkele kansen, maar door slordig spel van KNS en via Joke Huis in 't Veld en Marja Bergman werd het HARGA 2—4. Ook Vlaardingen maakte fouten, zodat KNS op 3—4 kwam, Maar Vlaardingen ging met 45 rusten door een treffer van Rien Roozendaal, vrouwe Fortuna aan zijn zijde KNS kon het hoge tempo met bijhouden en moest afhaken Twee strafworpen kreeg Vlaar dingen, slechts één benutte het: Mar ja Bergman tekende er voor: 46. KNS kwam even terug. 56. Daarna hep Vlaar- bet voordeel: 12. dingen weg, regelmatig sco- rend. Manjfce Hemsius zorgde Jan Erkelens en Karel van der Linden gaven SSC Harga we ning op KV5 2 handhaafde in de reserve eerste klasse KNKV. om even later veel balverlies te laten zien. DKV was wel ge brand om te winnen en deed dit dan ook verdiend. Karei van cTTrVTC der Linden gaf SSC Harga van D ULvjLd achter de korf de leiding, maar binnen twee minuten was DKV Succes heeft het tegen Ter Gouw voor 57. Na de vakwisseling v/aren het John Kuit en Mar ja 'ergman die voor de ruime voorsprong van 5—9 zorgden. Het was tenslotte Marijke Hem- silis, die de eindstand op 5—10 bepaalde m een wedstrijd, waarin vele spelers te onbe suisd speelden. nog in degradatiegevaar, maar Na de hervatting verhoogde door deze zege eindigde het als Vlaardingen het tempo en had Een sterk verjongd SSC Harga heeft het tegen DKV met kun nen redden, Er was duidelijk te zien dat er mets meer op het spel stond Soms werden er leu ke staaltjes korfbal vertoond derom de leiding: 32. Toch ging DKV met 3—4 rusten. Na de pauze het zelfde spelbeeld, al was DKV gelukkiger met schieten. Via 3—5 bracht Karei van der Linden de Schiedam mers dichterbij tot 4—5. Hierna liep DKV naar een voorsprong van 48 voordat Karei van der Lmden zijn vierde en Harga's vijfde doelpunt liet noteren: 5—8. DKV antwoordde met twee doelpunten. Gien van Dijk bracht met een schitterende doorloop bal de eindstand op 6—10. Rest nog le vermelden dat het tweede team van SSC Harga zich door een overwin- niet kunnen redden. Het was qua veldspel niet veel de min dere, maar als ploeg klikte het niet zo best Er werd wél hard gewerkt, maar te individueel, waardoor resultaten uitbleven. Ter Gouw ving dit alles beter op en nam al gauw een 2—0 voorsprong. Koen van der Schalk bracht Succes door een strafworp dichterbij: 1—2. Dit werd tevens de ruststand. Na de pauze doelpuntte Ter Gouw het eerst: 1—3. Peter van der Zouwen had succes en scoorde 2—3. Het antwoord van Ter Gouw was niet mis, binnen een minuut was de stand 24. Hier na onthield scheidsrechter De Kok Succes zeker drie straf worpen. Ter Gouw bracht de eindstand nog op 2—5- De drie voorzitters hebben vertrouwen in de toekomst Schiedam Het gaat er nu toch echt naar uitzien, dat de drie Schiedamse christelijke gymnastiekver enigingen DOK, Animo en ODO, zeer binnenkort één vereniging zullen zijn onder de nieuwe naam „Allian tie". Ruim vier jaar is een samen- werkingscommissie bezig om dit plan te verwezenlij ken en vorige week hebben de drie verenigingen hun jaarvergadering gehouden Schiedam Met een ontmoeting tussen de Rennersclub Sparta (Den-Haag), de Kampioen (Schevemngen) en Harga (Schiedam), is voor de SWV Harga het wielerseizoen 1977 geopend. Bij de liefhebbers reed Bert Riet- UITSLAGEN veld een zeer goede wedstrijd en was steeds voorin te vinden De uitslagen: Amateurs 50 kilo als er ontsnappingen waren. Het was vooral Haagse Ben ten Thije, die steeds probeerde weg te komen, maar elke keer weer werd hij teruggehaald. Jammer voor het verloop van de wed strijd was het dan ook dat de Hagenaar na veertig kilometer lek reed en niet meer terug kon komen. Ook bij de junioren een hoog tempo dat wel veel renners naar de achterhoede deed ver dwijnen, maar die geen enkele renner de kans gaf weg te ko men. Voor Ton Steens (Harga) was het jammer dat hij met nog drie ronden te gaan kramp kreeg, waardoor hij rich niet kon mengen in de eindspurt, die werd gewonnen door Wim jnenweHneen van Rijswijk (Sparta). Steens *ieuwelmKen werd toch vierde. De eerste overwinning voor een Harga-renner was voor nieuwe ling Fred Dolman, die in een hele lange spurt, rijn tegenstan ders stil liet staan. Jammer voor Ron Meeldijk (Harga) die ook al drie ronden voor het meter 1.12,11 uur 1. Ben Jouve- naars (Sparta), 2 Henk Bakker (Sparta), 3. Henk Verburg (Sparta), 4. Koos Trompert (Sparta), 5. Bernd Skogli (Spar ta). Junioren 50 kilometer 1.13,24 uur 1. Wim van Rijswijk (Sparta), 2. Leo Groen (Kam pioen), 3. Berend Bije (Kam pioen), 4. Ton Steens (Harga). Veteranen/Liefhebbers 48 kilo meter 1,10,58 uur 1. Gerrit van Noord (Sparta), 2. Jan Schout en (Sparta), 3. Leo Voges (Kam pioen), 4. Martin van de Kool wijk (Kampioen), 5. Hans Schoutema (Sparta), 6. Leo Kai ser (Sparta), 7. Bert Rietveld (Harga), 11. Aad van der Zalm (Harga), 14. Herman Steens (Harga). 45 kilometer 1.08,43 uur 1. Fred Dolman (Harga), 2. Rob Rolvink (Kam pioen), 3. Rene Langeveld (Sparta), 4. Henk Keunen (Kam pioen), 5. Bennie Heeze (Harga), 6. Jan van Dalen (Sparta), 7. Frits Dadema (Kampioen), 8. Rudie de Bruin (Harga), 9. Cees Seule (Kampioen), eind een lekke band kreeg en o ^a'w Van gelijk was uitgeschakeld, Ben nie Heeze vijfde en Rudie de Bruin achtste kwamen goed uit de eerste wedstrijd. Ook de jeugdrenners waren mee gegaan naar Den-Haag en re den een onderlinge strijd uit met de Haagse jeugd. De trai ning, welke de Hargajeugd nu krijgen van de heren Steens, Huisman en Van der Zalm blijkt zijn vruchten af te gaan werpen, want allen kwamen re delijk fit over de streep. Dalen (Sparta), 2. Ruü Abrams (Sparta), 3. Claudio Callegari (Harga), 4. Ellen de Ruiter (Har ga), 5. Bennie van Rijswijk (Sparta). Jeugd 11-12-13-14 jaar I. Fred de Graaf (Sparta), 2. Leo van Rossum (Sparta), 3. Martin Muilwijk (Sparta), 4. Henk van der Aar (Sparta), 5. Menne Bes (Sparta), 6. Rob "Wiener (Sparta), 7. Rob Huis man (Harga), 8. Bert Franken (Sparta), 9. Johnnie Heeze (Har ga), 10. Roelof Hepper (Sparta), II. Herman de Bruin (Harga).. en de nieuwe statuten aan hun leden voorgelegd, Bij ODO en Animo werden de ze door de ledenvergade ring, na enige vragen en opmerkingen, volledig goedgekeurd. Bij DOK kwam men er over één arti kel niet helemaal uit en dat betrof het stemrecht op een vergadering. DOK voorzit ter Piet van Wamelen stel de echter duidelijk, dat dit punt niet doorslaggevend mag zijn voor verbreking van de samnwerking. Dat de commissie alles tot in de puntjes geregeld wil rien is be grijpelijk. Immers, de afschei dingen die de afgelopen jaren hebben plaatsgevonden, mogen nu niet meer voorkomen. Door Oefening Kracht is opge richt in 1913. Negentien jaar later is uit deze vereniging Ont wikkeling Door Oefening ont staan. Uit ODO is toen Juliana voortgekomen. In 1958 is Ani mo opgericht, ook weer door een afscheiding van DOK. In alle drie de ledenvergaderingen is toch duidelijk naar voren gekomen dat men is gebaat bij één christelijke gymnastiekver eniging. Dit zal dan betekenen dat de vereniging Alliantie op een totaal zal komen van ruim veertienhonderd leden. Ook met het samenstellen van de agenda's is men er van uitge gaan dat de fusie een feit zal worden. Bij de drie verenigin gen stonden er geen verkiezin gen op de agenda. Dit is bewust gedaan en de thans rittende bestuursleden blijven aan tot de oprichtingsvergadering. De waarnemend voorzitter van DOK, Plet van Wamelen, ga» als commentaar: „Ik 22e het als een hink-stap-sprong. De aan loop is vier jaar terug gedaan De hink is gemaakt. De stap gaan we maken en de sprong komt zeer zeker aan het einde van 'dit jaar." Wim de Gids, voorzitter Animo, ziet het ook al helemaal zitten: „Als de aan dacht nu met meer verslapt, zijn we er zo", is zijn visie op de samenwerking. En Koos Kapteijn, de praeses van ODO zegt resoluut: „Ik heb vertrou wen in de toekomst" En nu maar afwachten wanneer de oprichtingsvergadering er komt en de grootste gymnastiekver eniging van Schiedam onder de naam .Alliantie" het levenslicht zal rien.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4