^«1 Ui ■Bh- 'KEEBOOM EN ZIJN WETHOUDERS LIEGEN' Begei* ei ding ki iidercentra deugt niet Maaslands tennispark kan groeien ■jö|L Eén miljoen voor acht noodlokalen Kt wc Deens bezoek Wethouder is tegen anti reclame Spoelings- bakken langs haven? Bewoners Holy-Noord blijven boos Stichting Welzijn: Gifwagen verwijderd RAAD AKKOORD Slagaderlijke bloeding na steekpartij Richter weg Gewond bij botsing Nieuwe opbouw werker voor Schiedam- Noord Burgemeester: Verkeersproblemen verleggen SCHIEDAMSCHE COURANT Eroersvest 3 telefoon administratie 263091 - redactie 262566 kiachtendiensl H4144 (Pocosaag 2 maart 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102de jaargang no. 25780 .4 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL De Deense ambassadeur in ons land, Tyge Dahlgaard, beeft gistermiddag een werkbezoek gebracht aan de Indostriëie Bouwmaat schappij Element urn bv aan de Industrieweg. Hij werd hierbij vergezeld door onder anderen burgemeester Theo van Dijke. Bij aankomst werd de ambas sadeur verwelkomd door ir. F. Brouwer, algemeen-direc teur van Elementum. Het Maassiuise bouwbedrijf, dochter van de beleggings maatschappij Nationaal Grondbezitis B en ei ux-ver- tegenwoordigs ter van enke le van de bouwsystemen van hei Deense bouwcon cern Larsen en Nielsen. VI aardingen De bewoners van Ho- 3y-Noord blijven zich met hand en tand verzetten tegen de plannen van de gemeente om een complex woningen neer te zetten op het ÏJsselhoeveterrein. „We pikken het beleid van het college van B en W gewoonweg niet," hebben de ver schillende vertegenwoordigers van de verenigingen van huiseigenaren gistermiddag nogmaals verkondigd op een speciale bijeenkomst in wijkcentrum De Heipaal. „Burgemeester Kieboom en zijn wethou ders Van der Velden, Goudnaan en Bo venberg vertellen leugens", luidt hun me ning, „eerst maken ze een kapitale blun der dooi de IJsselhoeve te laten verwaar lozen. Een ideale overgang van Holy- Noord naar Midden Delfland had dit kunnen zijn. Maar nu komt het college met plannen voor woningbouw. Dat is je reinste paniekvoetbal". De gemeente heeft de bewoners van Holy- Noord 2oals bekend twee schets- plannen voor woningcomplexen voorge schoteld. De bewoners konden deze plan nen bezichtigen in het Praathuis in Holy Aan het bezoek van de bewoners koppel de de gemeente een enquête, waann de gemeente vroeg naar de mening van de bewoners De vraagstelling van deze enquête is bij de actie voerende verenigingen van huis eigenaren in het verkeerde keelgat ge schoten. „In In een van de eerste vragen stelt de gemeente dat de bestemming van het terrein van de IJsselhoeve veranderd is," zo luidt de kritiek, „dat is helemaal niet waar," Het ÏJsselhoeveterrein heeft de bestem ming bijzondere doeleinden. Dit houdt m dat er bijvoorbeeld een school of kerk gebouwd zou kunnen worden. Wethou der Goudnaan heeft al gezegd dat het weinig uitmaakt of er nu een school komt of een aantal woningen. Goud paan: „In beide gevallen belemmert be bouwing het uitzicht van de omwonen den over Midden Delfland." De boze bewoners zeggen hierover; „Die bestemming bijzondere doeleinden hield in dat vijfentwintig procent van het ter rein bebouwd zou worden. Als er wonin gen worden neergezet dan wordt dat bebouwingspercentage vijf maal over schreden." Volgens de vertegenwoordi gers van betrokken verenigingen staan drieduizend mensen achter de actie voor „de verdediging van de collectieve voor zieningen." De enigszins verbitterde actievoerders ver- klaren- „Als de raad het bestemmings plan wijzigt, zullen we een bezwaar schrift zenden naai' Gedeputeerde Sta ten. want dit leugenachtige beleid van het college slikken we met." Schiedam Een vrachtwa gen met de giftige en licht ontvlambare stof methyla- crelaat is deze week uit Schiedam verwijderd. De chauffeur kreeg eetr paar proces-verbalen. De wagen, van een bedrijf uit Rozenburg, stond nabij het viaduct aan de Overschiese- straat geparkeerd. Door een zogeheten zwetende afslui ting kwam daar een scher pe stank vrij. Sea brandweerexpert en ie mand van de keurings dienst voor waren werden daarop door de politie ge waarschuwd. Deze deskun digen vonden het gewenst dat de afsluiter werd afge dekt en de wagen terug naar Rozenburg werd gere den. De in Schiedam wo nende chauffeur werd daar zijn bed voor uit gehaald. Vlaardingen De Stich ting WelzijnVlaardingen vindt dat de begeleiding van de gemeente voor de kindercentra tot op he den onvoldoende is. Dit schrijft de stichting aan de Vlaardingse raad waarin zij kritiek spuit op de vier jaar geleden ingestelde verordening op de kindercentra. De raad besloot daar toe zon der van te voren overleg te hebben gepleegd met de lei ding van de speelzalen. Zij uitte later kritiek op een verordening, die een verde re flexibele ontwikkeling in de verschillende vormen van kinderopvang zal wor den belemmerd. Een subsidieregeling waarbij voorwaarden naast garanties voor het lichamelijke welzijn van kinderen en garanties voor de kwaliteit van de pedagogi sche leiding noemt men veel doelmatiger. Met de regeling, zoals de gemeente die getroffen heeft, is met te werken, zo vindt de werkgroep Kindercentra. Dit kom. zo schrijft de Stichting Welzijn, omdat bij een dergelijk complexe materie met met een ambtelijk schrijven kan worden volstaan, zeker met daar men hier te maken heeft met vrijwil ligers wier eerste zorg het is de kinderen een behoorlijk cen trum te bieden. Met de verordening zit het niet goed, zo schrijft de stichting verder en wijst op een artikel. dat vermeldt dat de leiding van het kindercentrum wordt bege leid door een door B en W benoemde deskundige. Tot op heden is die deskundige nog steeds niet aangewezen. Door dat de werkgroep pas na lange tijd aan de voorwaarden in de verordening kon voldoen vraagt de stichting pas nu om subsidie over de jaren 1973-1974 en 1975, Maassluis De gemeente raad van Maassluis heeft zich gisteravond akkoord verklaard een bedrag van ruim één miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de bouw van acht noodlo- kalen voor de scholenge meenschap Koningin Wil helm Lna. Het bouwen van deze nieuwe lokalen staat in verband met de vorming van het vijfde leerjaar van de Havo—afdeling van de scholengemeenschap aan het KastanjedaJ. Met ingang van het komende schooljaar gaat deze vijfde klas van de Maassluise Havo draaien. Tevens is m het kre diet opgenomen de kosten van de herinrichting van de boven verdieping van de Koningin Wilhekmnascholengemeen- schap. De fracues van de PvdA, WD en WM'80 stemden vóór het voor stel van het Maassluise college van B en W. Alleen van de zijde minder urgente zaak om al m '85 toestemming te geven voor een permanent gebouw. Die acht noodlokalen moeten zeker gedurende vijftien jaar ge bruikt kunnen worden", van het CDA werd tegen het Het CDA diende daarom een mo- „De permanente bouw van de scholengemeenschap wordt ge pland in 1985. Maar, als we nu acht noodlokalen gaan neerzet ten, dan vindt het ministerie Enig goochelwerk van wethouder! van onderwijs het allicht een voor onderwijszaken Koos Smitl del ijk onderdak voor de leer lingen van de scholengemeen schap. voorstel gestemd. Het CDA was bang dat Maassluis minder kans zou maken op een permanente huisvesting van de scholengemeenschap als acht noodlokalen werden neergezet. Raadslid Wil van Dinter sprak haar bezorgdheid hierover uit: tie in. Deze hield in dat voorlo pig slechts vier noodlokalen zouden moeten worden ge bouwd. Volgens de confessio nelen zouden de vier be staande noodlokalen aan het Populierendal nog wel ge bruikt kunnen worden als tij- (PvdA) mislukte vervolgens. Hiji drong er bij de raadsleden opj aan het voorstel van het college; aan te nemen. Tegen Wil van1 Dinter zei hij: „Als het voorstel is aangenomen kunnen we in de commissievergadering voor onderwijs gaan praten wanneer we die acht noodlokalen gaan bouwen". Het CDA wantrouw de deze procedure en het voor stel werd tenslotte in stemming gebracht. Het voorstel werd' met dertien stemmen vóór vijf tegen aangenomen. Vliirdingen Henk Richler, de Vlaardingse consulent stads vernieuwing, vertrekt naar Rotterdam. Per 1 april wordt hij verkeersplanoloog in dienst van de gemeente Rotterdam. r?en .van rijn vertrek geeft denk Richter ondermeer op, dat de werksfeer in Vlaardin- hem niet is bevallen. ïn «otterdam hoopt hij een pretti ger werkkring te vinden. november was Henk «ichter als gedetacheerde van Stichting Welzijn werkzaam 5 Consulent stadsvernieuwing van Vlaardingen. Schiedam "Ik geloof dat energiebesparing pas een echte kans maakt als het aansmeermecha- nisme van reclame met wortel en tak is uitge roeid. Een miljoen enin dustrie waar aan onder anderen psycho logen, medici en sociologen voor goed geld hun ziel en zaligheid hebben verkocht, is voortdurend bezig ons allen in een voortdurende staat van ontevredenheid te houden door alsmaar te vertellen dat wij meer, be ter of groter nodig heb ben". Overwogen woorden van ir. Chris Zijdeveld, in Schie dam wethouder voor stads ontwikkeling en milieuza ken. Hij opende gistermid dag de tentoonstelling Energie Educatief in het Stedelijk Museum in de Hoogstraat, dat dit jaar op merkelijk actief is begon nen. De wethouder sprak namens zijn collega van fi nanciën en economische za ken drs. Reinier Scheeres, die ook verantwoordelijk is voor de technische bedrij ven waaraan Schiedam zijn energie heeft de danken. Scheeres is overigens de man, die eens een grapje maakte in een raadsverga dering over lichtreclame bovenop het stadskantoor. Schiedam Twee Turken zijn deze week bij een steekpartij in café Safer aan de Hoog- j straat gewond. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. Men is er nog niet achter wie het eerst heeft gestoken. Tevens is het nog een raadsel wat de aanleiding is geweest voor de ruzie tussen de 26-jarige auto monteur SA. en de 20-jarige fabrieksarbeider G.Gbeiden wonend in Schiedam. Door een steek met een mes hep S.A. een slagaderlijke bloeding op aan zijn linkerpols. Broeders van de GG en GD hebben hem ter plaatse een snel verb and om gedaan. In het Gemeentezieken huis kreeg de monteur nog een bloedtransfusie, aangezien hij reeds teveel bloed had verloren. Na behandeling m het zieken huis voor een steekwond aan zijn Imkerheup is de fabriek sarbeider aan de Lange Nieuw- straat ingesloten De expositie in het museum duurt maar enkele dagen en handelt over (kern) ener gie en bijbehorende proble men. Schiedam De werkgroep die zich bezighoudt met de aanpak van de Lange Haven stelt voor om voor de groenvoorzieningen langs de haven spoelingsbak- ken te gebruiken. Dat mate riaal uit distilleerderijen vindt men sfeervoller dan de bielzen die de plantsoenendienst ge woonlijk voor dat doel ge bruikt. Dit voorstel zal vanavond worden besproken tijdens de bestuurs vergadering van de bewoners- vererugmg Schiedam-Cenlrum. Binnenkort zal het worden voorgesteld aan wethouder Chris Zijdeveld, gelijk me? de reeds eerder gepubliceerde plannen om de haven aan de rijde van de Hoogstraat te ver anderen in een woonerf. De werkgroep van buurtbewo ners heeft de plannen inmid dels weer enigszins aangepast, toen onlangs uit een enquete bleek dat omwonenden van sportschool De Haan ook een woonerf voor de deur wilden. Ook de suggestie om de Vis markt autovrij te maken en daar vrijdags weer vis te laten verkopen viel bij de werkgroep in goede aarde. Schiedam Na een botsing op de Nieuwe Danalaan is de 45-ja- rige J.CJVf. v. G. gistermorgen met een hersenschudding en een netisfracteur in het Ge meenteziekenhuis opgenomen- De Schiedammer had nabij de Hargalaan met zijn auto geen voorrang gekregen van de 26 jarige automobilist C.B.J uit Spijkenisse. Vervolgens was hij in een skp geraakt en tegen een lichtmaast tot stilstand geko men. Mast en reciamepaal bra ken af. Dat gebeurde gistermor gen ook met een stoplicht op de hoek van de Nieuwe Damlaan en de Burgemeester Van Haa- renlaan. De paai op de midden berm werd geveld toen de 21-ja- rige chauffeur J.M. uit Hotter- dam met zijn vrachtwagen de bocht omging. De lading, twee bomen met een lengte van ruim zeventien meter, bleek net iets te lang. Schiedam De nieuwe opbouw werker van Gr oen oord en Woudhoek wordt Schiedammer Jos van der Lugt. Het bestuur van de Stichting Samenle vingsopbouw Schiedam-Noord (SSSN) is er deze week mee akkoord gegaan dat hij per I april Gera Bot opvolgt, die in december in het oosten van het land ander werk heeft gevon den. Alleen het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappebjk werk moei nu nog goedkeuring verlenen. Dat is echter volgens een woordvoerdster van de SSSN slechts een formele zaak. De 25-jarige sociaal-cultureel wer ker is momenteel nog werk zaam in een Haags clubhuis. Zo'n vier jaar geleden was hij in Schiedam ondermeer mede werker van de Stichting Raad voor Jeugd en Jongerenwerk (SRJJ) en het Jongeren OntwUc- kelings Project (JOP). Maasland Eensgezind stond de MaasJandse gemeenteraad gisteravond achter het voor stel om het tennispark aan de Molenweide uit te breiden. De Tennisvereniging Maas land wil daar van drie naar vijf banen uitbreiden, waar toe het bestemmingsplan Dorp-West gewijzigd moest worden. De daartegen inge diende bezwaarschriften wer den door de raad verworpen. Een der belangrijkste bezwaren werd voor een groot deel trou wens al weggenomen. Het col lege deed de toezegging dat er voor de Molenweide verkeers maatregelen getroffen zullen woiden De gedachten gaan daarbij uit naar afsluiten van autoverkeer. ..Niemand heeft zich echter af gevraagd, waar het parkeer probleem dan heen moet", al dus W van Geest (CHU). Van Geest, die overigens niet tegen het voorstel was, had zijn twijfels over hel thuis laten staan van de auto De tennis vereniging heeft dit toege zegd. wat ook schriftelijk be vestigd is. Van Geest „De verkeersintensi teit neemt toe. zeker als er toernooien zijn". Burgemees ter J van Bnnk zei dat hel college die problematiek had onderstreept „Bij de een haal je het weg, bij de ander breng jl dan die auto's" Wethouder J, Kwakkelstein lARP) wees m dat verband op de Huis te Vcldelaan. „Daar zijn dertig parkeerplaatsen udar de bezoekers gemakke lijk kunnen parkeren. De af stand van een paar honderd meter lopen, bjkt mij geen bezwaar." WD-fractievoorzitter N. M. Gautier stelde, dat zijn fractie vooral om financiële redenen achter het voorstel stond. Het aanleggen van een tennispark m het sport- en recreatiepark, zoals dat enkele jaren geleden werd gelanceerd, zou immers aanmeikebjk duurder zijn. Voor het talnjke tenmspubliek op de tribune vroeg Van Geest zich wel af, of er nu snel een baan aangelegd zou kunnen worden. „De bezwa ren gaan mogelijk nog naar GS of de Kroon". Een in december gehouden gesprek tussen het bestuur van de ten- msveremgmg en de reclaman ten. had geen resultaat opge leverd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1