Slobodan Dutina.9 volgend seizoei - wer ;e 1 aan afscheid Spirit-Te Werve interessante topper Ursus wc rdt ongeduldig Succes weinig last van ODI: 8—2 Ger Robbemond blijft bij RKWÏK Schiedam moet zich mij herinneren als een goeie voetballer99 Zwaluwen in de finale VRIJDAG 4 MAART 1977 Juvenilis na rust onderuit Korfballers uit de afdeling weer op liet veld XJVG in voorronde Hockeyclubs weer in de wei Peet Campen: ..We worden bedrogen" VD/SC/WW 4 Schiedam Het micro korfbal team van Succes heeft een royale overwinning behaald (8—-2) op stadgenoot ODI. De winst had stellig nog foter gekund, als de Schiedammers in de Margriethal niet zo slor- dig met hun kansen waren om gesprongen. Overigens miste ODI, dat al gedegradeerd was, Vlaardlngen Ger Robbe mond, de oud semi-prof van FC Yïaardin- gen. blijft ook volgend seizoen verbonden aan vierdeklasser RKWIK. De trainers van de ffikkers, die het in de vierde klas uitstekend doen, gaat dan zijn tweede sei zoen in. Deze week maakte hij zijn besluit bekend aan de selectie. Ger Robbe mond ....tweede drie strafworpen, maar ook Succes kwam er tweemaal niet helemaal uit. Succes kwam al gauw op een 1—0 voorsprong door Peter van de Zouwen, na een actie met Koos van Leeuwen. Edith Verbrugge schoot van achter de korf de stand naar 2—0 en verder had Chris Nieho" tweemaal succes met zijn schoten. Koos van Leeuwen zorgde tenslotte nog voor 50 Hierna kwam ODI pas in het geweer Joke van der Waal red de voor de Schiedammers de eer en toen vlak daarna EUy van der Lely ook nog eens een doelpunt liet aantekenen, leek het er op dat Succes het nog moeilijk zou gaan krijgen. Chris Niehot dacht daar kenne lijk anders over en scoorde toen 6—2. Na rust, toen Diek Bedeaux was ingevallen voor Koen van der Schalk en Coby Jansen voor Edith Verbrugge, liep Succes door Leme Alblas uit naar 7—2 en vlak voor tijd maakte dezelf de speelster definitief aan alle onzekerheid een einde: 8—2. v. Slobodan Dutina ..afscheidsjaar op Harga? Schiedam Het basketbal damesteam van Juventus, toch al gedegradeerd, had ook tegen Kinzo weinig in de melk te brokke len. Hoewel bij de rust de Schiedammers nog een 2&—25 voor sprong hadden. Maar daarna ging het bergafwaarts. Bij de Schiedammers was het Jenny Visser die in dat tweede deel voor de punten zorgde. Eindstand 65—48 voor de dames uit Amstel veen. j Schiedam SVV zal het volgende sei zoen van start gaan met een hele nieuwe trainersstaf. Immers, twee weken geleden werd bekend gemaakt dat het contract met Leo Halkes niet verlengd zal worden. Naar een opvol ger wordt nog gezocht. Kort daarna kwam ook het bericht door dat trai ner van het C-elftal, Slobodan Dutina, het volgend seizoen niet meer in func tie zal zijn. Jan van der Velden wordt de nieuwe man. VI aardingen Het zaalvoetbal- team van Zwaluwen heeft zich geplaatst voor de finale van het zaalvoetbalkampioenschap van Zuid-Holland. De Vlaardmgers, die voor Zwart Wit'23 ingeval len zijn voor dit kampioen schap, hebben de wedstrijd te gen Noordwijk, die Zwart Wit met 9—1 verloren had, alsnog overgespeeld. In de sporthal aan de Gaslaan in Den Haag hebben zowel Zwaluwen als Noordwijk er een aantrekkelij ke wedstrijd van gemaakt. Bei de doel verdedigers verkeerden m prima vorm wat de einduit slag 00 wel doet blijken Aangeaen Zwaluwen één doel-j punt minder tegen heeft beslist het reglement dat de Vlaardm gers, die daardoor als eerste eindigden in poule A, finalist zijn geworden Op dinsdag 10 maart komen zij na Ahoy' uit tegen de winnaar, van poule B, DKS-Intiem uit| Leiden. Noordwijk en Gouda spelen om de derde en vierde plaats. Vlaardingen De afdelingsclubs bijten het komende weekeinde het spits af in de tweede helft van de veldcompetitïe korfbal. Het Schiedamsc ODO, dat ook in die sector onderaan staat, zal zeker voor een verrassing moeten zorgen om de punten thuis te houden. Tegenstander is De Kapellen. Succes ontvangt zondagmiddag Velox en ook dat duel moeten de Schiedammers winnen om uit de gevarenzone te blijven. Dïck Bedeaux is na zijn menis cusoperatie weer van de partij. Het Vlaardingse Spint en Vrien denschaar ontlopen elkaar niet veel. De spelers uit Bodegraven degradeerden in de micro-com petitie, zodat Spirit daar een klein voordeel uit kan halen. De rest van de Waterwegclubs oefent De Jong Verzekeringe- n'CXC Maassluis tegen Ramos, Vlaardingen zondag tegen De Raven en Spirit oefende al eer der tegen Sperwers 4. De eind stand was hier 103 voor de Sperwers Frans van der Krans, Leo Vermeij en Connie Vermaal scoorden de Vlaar-; dingse doelpunten. Schiedam Het eerste dames senioren team van UVG neemt deel aan de voorronden om het kampioenschap van Nederland De sporthal in Goes is aange wezen als plaats van handeling op komende zondag. UVG maakt de reis per bus waar door de mogelijkheid bestaat de uitwedstrijd mee te maken. Slobodan Dutina heeft aan het eind van dit seizoen één jaar als trainer van de SVV-jeugd ge werkt. Een korte periode die vraagtekens opwekt wanner be kend wordt dat hij er een punt achter zet. Pas later wordt het allemaal volkomen duidelijk. Dutina nam teveel hooi op zijn vork trainer van het C-elftal van SW. contractspeler en ook nog hard studerend voor het B-diploma „In het begin van het jaar ben ik erg enthousiast bezig ge weest," zegt de sympathieke Joegoslaaf, „maar later werd de trainerscursus erg zwaar. Toen merkte ik eigenlijk pas dat het me allemaal teveel werd. Temeer omdat ik zeven keer per week bezig was met voetbal. Alle avonden in de week trainde ik of was ik met de cursus bezig, zaterdags met het C-elftal mee en zondag bij de A-selectie." Zwaar Slobodan schrok echter pas goed toen hij geconfronteerd werd met zijn goede vriend Cmc, vroeger spelend voor SW. maar later vertrokken naar FC Den Bosch. „Hij deed eigenlijk ook meer dan goed was", zegt Dutina. „En dat heeft parten gespeeld wat betreft zijn ge- *o--^heid. Hij mag nu niet meer voetballen co moet heel kalm aan doen. Oma»! hij last kreeg van evenwichtsstoornissen. Toen ben ik me gaan realiseren dat ik zelf ook op moest pas sen Er moest een keuze gemaakt wor den De cursus zal zeer waar schijnlijk geen punt zijn. Al in april hoopt Slobodan geslaagd te zijn. Dus moest hij kiezen; trainer blijven of toch nog een jaar zelf spelen. „Dat moest wel omdat ik met op twee paarden tegelijk wil gokken. Als ik iets goed wil doen wil ik me er ook voor honderd procent op con centreren. Anders ga je toch onwillekeurig iets verwaarlo zen." Keuze De keuze viel op nog een jaartje 2elf spelen. Dutina; „Gezien mijn conditie, maar ook mijn postuur ben ik er van overtuigd dat ik nog zeker een jaar mee kan als speler. Voetbal op zich verleer je nooit. Kijk, in de tijd dat ik nu in Nederland ben, heb ik toch een bepaalde band ge kregen met SVV en vooral het door Martijn Verwaaïjen publiek. Ik wil dan ook dat de mensen zich blijven herinneren dat Dutina een goede voetballer is. Vandaar dat ik het komende seizoen als een afscheidsjaar zte.*r Al is het nog lang met zeker dat hij bij SVV zal blijven. De on derhandelingen over een nieuw contract moeten nog komen. Maar Dutina is zakelijk genoeg om te 2eggen: „Ik ben en blijf een echte SW-er maar zeker met voor een laag contract. Dan ga ik liever gratis bij een andere club spelen en maar twee keer trainen, dan voor weinig geld bij SVV vier keer per week. Maar nogmaals, pri mair staat SW op dit moment. Eerst ga ik met het bestuur praten en horen wat het wil met mij." Primair Als speler maakt Slobodan een moeilijk jaar door. Leo Halkes neemt hem constant mee als wisselspeler, maar na de wed strijd tegen FC Vlaardingen kwam hij er niet meer aan. „Ik heb wel eens aan Halkes ge vraagd waarom ik er niet meer bij hoor," zegt hij. „Vooral om dat ik meerdere keren lovende woorden in de kranten heb ge lezen over mij. Halkes zei toen dat er een jongen was die met zo best speelde, maar dat hij die met teleur wilde stellen. Waarop ik op mijn beurt vroeg of hij dan wei vijf andere spe lers teleur moest stellen. Ik snap dat niet Ik heb er ook nooit een redelijk antwoord op gekregen." Het blijkt dat de samenwerking tussen Dutina en Halkes dan ook verre van ideaal is. Dutina: „Ik ben verschrikkelijk teleur gesteld in hem. En dat mag je er gerust bij zetten. En met alleen als speler, maar ook als collega-trainer. Ik wilde als be ginneling wat leren van hem. Maar eerlijk, ik heb alleen ge leerd hoe ik het niet moet doen. En dat is jammer." Rancuneus is DuUna overigens totaal met. Hij heeft er ook geen reden toe. Want wanneer' het C-elftal ter sprake komt, is hij erg enthousiast. Zegt dan ook: „Ik heb hartstikke fijn ge werkt met die jongens. En ik ben er vrijwel zeker van dat Jan van der Velden het voigend seizoen meer resultaten zal ha len dan ik. Maar dat is dan ook mijn werk geweest." Slobodan gaat zich na dit seizoen weer helemaal toeleggen op het zelf spelen. Hij wil alsnog be wijzen dat zelfs een 32-jarige speler nog best terug kan ko men. Ambitieus als hij is zal het best wel lukken. Of dat bij SW 2al zijn? Diep in zijn hart hoopt hij van wel. Want met opgehe ven hoofd Harga verlaten, dat wil hij toch nog eens meema ken.. De succesvolle formatie van Pol lux, die kampioen werd, wacht op promotie-wedstrij den. Schiedam Ursus heeft er genoeg van- Nu is gebleken dat de bouw en aanleg van het nieuwe sportcomplex aan de Parallelweg in Schiedam nog wel even zal duren, overweegt de club ander maatregelen te nemen. „We voelen ons bedrogen, „aldus bestuur slid Peet Campen. „Nog niets wat beloofd is, is uitgekomen. Zo langzamerhand worden we er wanhopig van". In december vong jaar kreeg Ur sus van sport-wethouder Her man Posthoorn de bevestiging Schiedam Het komende weekeinde beginnen de hockeyverenigin- gen uit het Waterweggebied aan het vervolg van hun veldcompetï- tie. In de vastgestelde ontmoetingen mag die tussen de dames van Spirit en Te Werve beslist een „topper" genoemd worden. Ook de heren van Pollux weten zich verzekerd van de belangstel ling (vooral uit Schiedam) in de uitwedstrijd tegen koploper Delftse Studenten. Asvion wacht de confrontatie tegen het thuis erg sterk voor de dag komende Dordrecht. Interessant zijn verder nog de heren ontmoetingen Spirit—Hoekse Waard en Evergreen tegen Ommoord. dat gebouwd zou kunnen wor den. Zelfs een subsidie van 120.000 gulden werd toegezegd. Alleen, de toezegging was mon deling. „We hebben later ge beld, maar toen hoorden we van de secretaresse van de wet houder dat daar nog niets van bekend was. Met andere woor den: we worden van het kastje naar de muur gestuurd." Ten overstaan van de hele Ersus- familie kwam ook Arie Verlin de op de nieuwjaarsreceptie nog eens bevestigen dat de bouw zeer binnenkort van start kon gaan, „Er werd zelfs gezegd dat in de eerstvolgende vergadering van de sportraad dit onderwerp slechts een ha merstuk zou zijn. Nou, we heb ben er niet veel van gemerkt," zegt Peet Campen. Inmiddels schaamt Ursus zich voor het huidige complex. Met vijftien elftallen moet op één veld gespeeld worden. Peet Campen: „Daarbij komt dat wij onze tegenstanden, totaal geen comfort kunnen bieden. Het is toch een schande dat de scheidsrechter we; over een ei gen douche kan beschikken Maar wat moeten wij? We kun nen toch moeilijk gaan bouwen aan de huidige accommodatie, terwijl ons beloofd wordt dat we zeer binnenkort aan een r'. Het nieuwe complex langs de Parallelweg nieuw complex kunnen gaan werken?" Crossen Is de huidige accommodatie ver re van goed, ook het nieuwe terrein wordt nu al min of meer gesloopt. Aan de Parallel weg blijkt de jeugd bet „veld" van Ursus te gebruiken als speelweide, waarbij motorcros sers zich lekker kunnen uitle ven. „Het hek, wat er omheen is gezet, is volledig gesloopt, zodat iedereen daar naar toe kan," zegt Peet Campen. Arie Vertinde spreekt vrijwel') al les tegen. Zegt; „Het is begrij pelijk dat een vereniging wil op schieten met bouwen. Maar wij weten wel 'dat het wat langer kan duren voor alles rond is. Wat Ursus betreft, kort geleden heeft voorzitter Wijnstekers ge- proken met sportwethouder Posthoorn. Daar is volgens mij bekend gemaakt dat zeer bin nenkort een definitieve beslis sing zal vallen. Ursus moet dus nog een klein beetje geduld op brengen Inmiddels schijnt, ook bet hek bij het nieuwe terrein gerepa reerd te zijn. Waaruit blijkt dat nu eindelijk eens gewerkt wordt aan het nieuwe Ursus- onderkomen. Hoe lang het alle maal nog gaat duren is nog een open vraag. Peet Campen is In ieder geval nog lang niet ge rustgesteld: „Ik moet eerst zien dat het allemaal gaat gebeu ren. We wachten nu al zo lang dat ik niet meer op louter toe zeggingen af wens te gaan." De dames van Asvion zuilen het op bezoek komende Aeolus erg moeilijk maken. Dit in tegen stelling tot die van Evergreen, die nu van alle spanning ver lost naar de Waele vertrekken. De vorige week zo fraai kam pioen geworden dames van Pollux zijn vrij. Voor Pollux hgt er na de 2—2 afgesloten semi-derby tegen As vion nu weer een zware klus om op te knappen. Het weet dat m Delft de studenten staan te trappelen van ongeduld om de fraaie koppositie tegen de Vlaardmgers te verdedigen. De eerste ontmoeting eindigde w 0-0. Het moest gebaat bij puntenver- lies van de studenten is het Schiedamse Asvion dat nu op drie punten achterstand staal. Willen de geelhemden alle I"*""1 sen op de bovenste plaat' - eigen hand houden, dan n - eerst de wedstrijd tegen n*.t thuis erg sterk spelende Dord recht gewonnen worden. Op „Thurlede" liet Asvion zich bijna verrassen, getuige dc 2—1 overwinning. Met de juiste in stelling mag op een overwin ning gerekend worden. Spint, dat zich met veel succes door de voorronde om de Tres- Imgbeker heeft geworsteld, ont moet op „Harga" het altijd las tige elftal van Hoekse Waard Coach de Bruin zal wel revan che willen nemen voor het in de eerste wedstrijd geleden ver lies. De verwachting is dat een geladen Spirit de punten in huis zal houden- Aanvang 14 39 uur. Voor de heren van Evergreen hgt nog steeds het recht op promo tie gevende tweede plaats bin nen bereik Op hun weg daar heen mogen e heren van Om moord geen al te groot struikel blok zijn. De verwachting is dat Pieter van Noord c.s zich hier van terdege bewust is Motivatie Bij de dames van Spirit korat het alleen aan kop gaande Te Wcr- Ve op bezoek. Deze trotse lijst aanvoerder uit Rijswijk, vorig jaar nog spelend in de vierde klasse, lijkt van plan om ineens door te stoten naar de tweede klasse, dit zal Spirit- coach Jan Vollebregt net iets te ver gaan. De verwachting is dat hij zijn dames zodanig weet op te peppen, dat na een ongetwijfeld erg spannende wedstrijd Spirit aan het lang ste eind zal trekkeu. Op „Thurlede" zijn de dames van Asvion er op gebrand om voor eigen publiek de ontmoeUng te gen het Rotterdamse Aeolus met winst af te sluiten Met Marina Mansoer en Yvonne Bu te r in goede vorm moet dit beslist kunnen lukken. Deze wedstrijd begint om 12.00 uur De dames van Evergreen zullen aan het Ridderkerkse de Waele laten zien dat zij de enige zijn die het kampioen Pollux erg moeilijk wisten te maken De Ridderkerkse dames zullen te zwak zijn om dit geweld te kunnen keren

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4