.Excelsior M: eindelijk eens gelul Zwaluwen jaagt op kampioen schap mm? Bonomx PPSC pas na rust wakker Ursn§ slaat na rust toe T8B raakt achterop DVO '32 gokt verkeerd FVO buigt na rust Match- winner Ton Vonk in laatste seconden OEFENEN Leen Pijpers uitblinker tegen Noord wijk CION mist aansluiting Veteranen toernooi Peter van der Burg weg bij Excelsior Katwijk al na vijf minuten op 20 MAANDAG 7 MAART 1977 VD/SC/WW 5 Rein Homan .tweede goal Vlaardingen Om het wedstrij dritme te behouden, speelde HVO op de vrije zaterdag te gen Barendrecht. Op eigen veld werd dat een aantrekkelij ke wedstrijd, waarin OVO de koploper van de tweede klas goed bijhield. Met de rust was de stand nog altijd 0—0, waarna Pim van Reij pech had met een schot op de lat. HVO kwam nog tot di verse andere mogelijkheden, maar gescoord werd er met. Twee misverstanden m de Vlaardïngse defensie bezorgden Barendrecht de winst (0—2), i maar maakten de partij voor.' HVO niet minder zinvol. Vlaardmgen TSB speelt dit seizoen te wisselvallig om een serieuze gooi naar het kam pioenschap te doen. Althans zo hjkt het na het teleurstellende gelijke spel tegen GOZ, terwijl vorige week zo royaal van NBSW werd gewonnen. Tegen het eveneens laag geklasseerde GOZ kwamen de mannen van trainer Jen van den Berg niet verder dan 1—1. De achterstand op stadgenoot Sunlight, dat geen fout maakte, bedraagt nu al drie punten. Te gen GOZ heeft TSB ook niet kunnen waarmaken dat het nog kampioensaspiraties heeft was in de eerste helft de betere ploeg, combineerde beter en creeerde ook de beste kansen TSB stelde daar aanvallend niet veel tegenover. GOZ profiteer de er echter niet van, omdat doelman Gerrit van der Velden het op te knappen werk naar behoren verrichtte. Met de rust was het daarom nog altijd 00, maar daar zou snel verandering in komen. De thuisclub begreep dat er een goed resultaat moest komen om de aansluiting te behouden. De rollen waren nu omgedraaid, want TSB nam het initiatief. In de tiende minuut leidde dat tot resultaat, want uit een corner kopte Henk van der Kraan zui ver in1 10. TSB kon het werk echter niet afmaken, want vijf minuten la ter kwam GOZ weer langszij. Een misverstand tussen Wim Maurits en Gerrit van der Vel den werd door Van der Burg afgestraft. 1—1. TSB zag in het laatste half uur geen kans meer om alsnog de volle winst te pakken. Excelsior juicht om de ge lijkmaker van Henk van der Burg. s> Het Maassluise been stuit de Katwijkse opmars. Schiedam Eersteklasser DHS oefent woensdagavond tegen de zaterdag afdelingsclub CION. Om half acht in sport park Kethel. FC Vlaardingen gaat morgenavond met zijn se lectie naar hoofdklasser RBC om te oefenen. Vlaardingen CION miste de aansluiting met de top omdat het verzuimde tegen Rhoon niet verder te komen dan een 1—1 gelijkspel. Voorrust profi teerden de gasten niet van bet wind voordeel en na de thee was dat het geval met de Vlaardingers. Hoewel de kan sen daartoe legio waren. De rust ging In'met een 0—0 stand. Daarna scoorde CION via Leen van der Lee, maar omdat het daarna kansen liet liggen, werd het een beetje onrustig. Daarvan profiteerde Rhoon, hoewel de scheidsrechter een gemaakte overtreding verkeerd beoordeelde: 1—1, Vlaardingen DVO '32 gokte na rust verkeerd. Het balanceerde bij de rust op een 3—0 voor sprong tegen Goudswaardse Boys en dacht met een zeer behoudend concept de zaken achter dicht te houden. Het pakte echter heel anders uit. De gasten profiteerden van foutjes en kwamen daarom aan de fors uitgevallen 4—1 winst. Voor rust hadden de zwartwit- ten een groot overwicht, maar verzilverden dat slechts in een doelpunt van Ravenstein. Twee minuten na rust kwam GB al op gelijke hoogte en toen was er geen houden aan. Vlaardingen Zwaluwen houdt zaterdag 14 mei zijn jaarlijkse veteranentoemooi op het com plex aan de Zwaluwenlaan. Deelnemende clubs zijn: HVO, »VO *22, HBSS, VFC, Sun light, RKWIK, Groen Wit '58, Zwart Wit *28, Zwaluwen A en B. 0p Hemelvaartsdag volgt het al even traditionele Harry van den Bergtoemooi. Hiervoor zijn de deelnemers: Argonaut, DHL, Die Haghe, HFC, Zwaluwen, Alexandria, DVO '32, HDVS, Overmaas en SHO. Voor het eerste en tweede elftal staat in augustus v/eer een nederlaagse rie op stapel tegen VUC, CW, Papendrecht en-Xerxes. Het is vrijwel zeker dat Zwaluwen van de zomer thuis tegen Feye- noord gaat oefenen. Noordwljk Leen Pijpers kwam, zag en over won. Tot die conclusie kwam Noordwijk al vlak voor rust, toen het de dokter subliem uit een vrije trap zag scoren. Die ontgoocheling kwam Noordwijk, dat technisch zeer bekwaam, speel de, niet meer te boven. Ook na rust kleefden constant twee Noordwijkers aan de Vlaardin- ger, die op de topscorersiijst tot dertien goals kwam. De langzamerhand toch al onvermijdelijke vraag bleef na afloop van de topper met uit: blijft Leen Pijpers voor Zwaluwen behouden? Met name Sparta ontgaat het niet dat de Vlaardinger in de richting van zijn produktie van vorig seizoen komt. Regelmatig wordt hij door scouts van die club onder de loupe genomen. Frans de Kruis, de trainer van Zwaluwen, die een zeer groot aandeel heeft in de succesvolle com petitie: „Ik geloof er niet in dat Leen bij ons zal weggaan. Hij heeft het uitstekend naar zijn zin. We hebben hem voor de wedstrijd opge haald, omdat hij als arts in het Rotterdamse Zuiderziekenhuis dienst had, en na afloop weer afgeleverd". En verder: „Ik dacht zo dat wij een uitstekende revanche hadden genomen op Noordwljk (thuis met 3—0 verloren, red.), Wij gebruikten maar elf spelers en Noordwijk zelfs dertien. Wel een bewijs", aldus De Kruis, „dat wij over een goede conditie beschikken". De instelling van de Vlaardïngse ploeg was er ook niet naar om met een deling genoegen te nemen. AUeen rees de vraag: Hoe stelt Noordwijk zich door Bas van den Berg op. Het werd uiteindelijk, althans voor rust, een duel met ais inzet het middenveld. Of anders gezegd: techniek tegen inzet. Want één ding was duidelijk, Noordwijk speelde voor rust bij vla gen klasse-voetbal. Alleen niet effectief genoeg. Het was onbegrijpe lijk te zien hoe slordig de Noordwijkers met de kansen omgingen. Pas twee minuten voor tijd redde tenslotte Sutdorp de eer, maar toen was het al veel te laat. Zwaluwen speelde snel en direct voetbal. Zonder franje, maar aange zien Noordwijk vanaf het begin de aanval koos, moest het bij herhaling terug. De eerste scher mutselingen deden zich voor tussen Hugo Slui mer en verdediger Westgeest, maar alle felle charges liepen met een sisser af. Anders gezegd: scheidsrechter Van Straaten had best mogen ingrijpen. Gelukkig voor hem - gevolg van een matige start - bleef de schade verder beperkt. Cees Broos, wissel voor gebles seerde John Schoenmakers, had de ondankbare taak om linksbenige Jan Willem Bogert aan banden te leggen en deed dat vooral na rust zeer correct. Noordwijk beheerste lange tijd het spel met veel gegroepeerd voetbal en uit die overmacht'creeer- de het éénmaal een sublieme kans. Middenvelder Albert Spaanderman zou het werk daarvoor moeten afmaken via een harde kogel, maar de jonge Vlaardingse doelman Ab Nijgh redde fraai. Maar verder verslikte de thuisclub zich in eindeloze combinaties. Zwaluwen kon daaruit - omdat het zeer geconcen treerd speelde - steeds weer moed putten en het spel verplaatsen. Bij al die acties draaide de aanval rond Leen Pijpers. Hij deelde met veel plezier passes uit over links en rechts en ver zuimde zelf ook niet uit te halen, waarvoor hij regelmatig de kans kreeg. Na een klein halfuur verzuimde Noordwijk een voorsprong te nemen, toen Sutdorp Henk Nentjes de verkeerde kant opstuurde, de bal goed voorplaatste, maar mid denvelder Van Dijk alleen voor de Vlaardingse doelman, over schoot. In de 42-ste minuut maakte Albert Spaanderman een overtreding, scheidsrechter Van Straaten bestrafte dat met een directe vrije trap in het zestienme ter-gebied en hoewel de wind de bal moeilijk stil kon houden, kanjerde de bal on houdbaar voor doelman Van der Niet in: 0—1. Verdiend, omdat Zwaluwen zich niet in de defen sie had laten drukken. Die goal kwam overigens wel op het psychologisch uitstekende moment, want daarna bracht Noordwijk er weinig van terecht. Trouwens, ook Zwaluwen met meer, V/at ook na rust nog steeds voor een topper moest doorgaan, eindigde, hoewel het wel erg spannend bleef, op een laag pitje. Zwaluwen had vanaf het begin van de tweede helft last van een verwacht offensief van Noord wijk en daarom deelde het zichtbaar nerveus grif hoekschoppen uit. Maar Noordwijk kwam niet massaal. Bij één van de Vlaardingse vlucht pogingen was Noordwijk met accuraat genoeg en uit een onoverzichtelijke situatie knalde Rein Homan de bal via de onderkant lat hard in: 02. De strijd leek toen al beslist. Maar Noordwijk kwam toch nog. Trainer John Eelman ververste zijn ploeg met twee nieuwe spelers, maar de thuisclub bleef eindeloos combineren. Van een dieptepass was geen sprake. Nadat Noordwijk een slordige zes kansen simpel om zeep had geholpen, maar ook uitblinkende doelman Nijgh op zijn weg had gevonden, scoorde Sutdorp toch nog: 1—2. Maar het was wel te laat om Zwalu wen van zijn verdiende eerste plaats in 1 A af te halen. Maassluis Ger Perdijk, trainer van Quick Boys, kon het verlies van zijn ploeg (2—1) tegen Excel sior M) maar moeilijk verwerken. De naar Jo- dan Boys vertrekkende trainer liet duidelijk doorschemeren dat hij de leiding van scheids rechter Van Asselt niet al te best vond. En meende ock dat Excel sior niets meer is dan een ploeg die met kei hard voetbal de zege probeert te bereiken. Het waren de gebruike lijke opmerkingen van een trainer die een ne derlaag niet gemakke lijk kan incasseren. Want gelijk had hij ze ker niet. Want Excelsior won om de dood eenvoudige rede dat de ploeg befèid was te knokken tot de laatste seconde. Invaller Henk van der Burg was verantwoor delijk voor de eerste treffer, Tonny Vonk was in de aller laatste seconde succesvol. De gradatie-kandidaat Excelsior demonstreerde eindelijk hoe de punten binnengehaald moeten worden. Doorgaan tot het laat ste fluitsignaal maar vooral geen angst hebben. Geluk "We hebben erg opgezien tegen deze tegenstander", zou Leen Admiraal later zeggen. "Eigen lijk vergeleek ik deze ploeg een beetje met Huizen. Nou, vorige week verloren we door behoor lijk veel pech van Huizen en gelukkig hebben we dit beer wat meer geluk gehad. We heb ben duidelijk bewezen dat we met een goede instelling zeker hoger kunnen eindigen". Toch leek het er vooral in de eerste helft op dat de Maasslui- zenaren andermaal pechvol de boot in zouden gaan. Want er waren nog maar nauwelijks tien minuten verstreken toen de eerste treffer viel. Bart Zand bergen werd vlak bij de doellijn maar wel in het strafschopge bied neergelegd door Mart van der Pol. Van Asselt kende toen al geen twijfel: strafschop. Die' door Jaap Heerikhuizen werd verzilverd. "Een terechte beslis sing", meende Ger Perdijk, "Het is één van de negen regels die staan voor een strafschop". En Leen Admiraal: "In eerste mstanUe ben je het er als trai ner natuurlijk nooit mee eens Later, toen ik er nog eens over heb nagedacht was ik het er toch wel mee eens. Het is ge woon het verschil tussen Excel sior en Quick Boys. Wij zijn minder geraffineerd in onze overtredingen dan zij". Eigenlijk zag het er pas na rust duidelijk naar uit dat de thuis club zich niet zonder meer ner- legde bij een nederlaag. Toen ook waren de drie spitsen Ton Vonk, Peter van der Burg en Erik Scheffers veel gevaarlij ker en bleek doelman Floor Schaap van de Katwijkers erg onzeker. Maar vooral doordat de Maassluise aanvoer vanaf het middenveld niet bijster goed geregeld was leek het ge vaar uit te blijven. Dat veranderde pas toen Admi raal een middenvelder (Gerard Bos) verwisselde voor een extra aanvaller (Henk van der Burg) Erik Scheffers viel terug naar het middenveld waar hij duide- lijk beter voor de dag kwam. Temeer omdat hierdoor met na paar seconden voor het einde werd dat de ploeg fataal. Toen plaatste de uitstekend spelende Ferry Groeneweg een vrije trap op het hoofd van Peter van der Burg die op zijn beurt doorkopte naar Ton Vonk. De spits bedacht zich geen mo ment en knalde de bal over Schaap heen in de uiterste hoek: 2-1. Vonk: "Het was puur geluk dat die bal er inging. Maar mag het eens. Negen wedstrijden achter elkaar heb ben we juist dat gemist". Maassluis Peter van der Burg, spits van eerste kias- ser Excelsior Maassluis, gaat aan het eind van dit seizoen weg b;j de ploeg van Leen Admiraal De besnorde spdsspeler gaat zeer waarschijnlijk spelen voor VDL (zondag). Geruch ten als 2ou de spits van SVV, Jan van Altena, over gaan naar Excelsior blijken met juist te zijn Van Aitena zelf: „Allemaal onzm. Ik blijf gewoon bij SW. Ik zou wel eens willen dat die ge ruchten de wereld uit wor den geholpen. Want daar hebben we niets aan". Ook wordt gezegd dat Ton Vonk na een jaar Excelsior op zoek is naar een andere ver eniging Maar zoals altijd blijkt ook dit gerucht ruet waar te zijn. door Martijn Verwaaijen me de hard werkende Peter van der Burg meer aanvallende mogelijkheden kreeg. Na 25 minuten had het succes. Toen lanceerde de ver doorge drongen Mart van der Pol Pe ter van der Burg op maat die daardoor alleen voor doelman Schaap verscheen. De Excel sior-spits schoot echter via de keeper tegen de paal maar de attent meegekomen lïetik van der Burg gaf uiteindelijk het beslissende tikje: 1-1. "Tenmin ste, ik geloof dat ik het laatste zetje gaf", aldus de invaller. "Maar als ik het niet had ge-" daan zou die bal er denk ik ook we! zijn ingegaan. En ach, het is niet belangrijk wie er scoort als het maar gebeurt". Excelsior kreeg opeens vleugels Vooral toen de matig spelende Jilhs van Dam gewisseld werd voor Wim Klein. Die zijn entree al direct kenbaar maakte door een schot ai te vuren dat maar met moeite door Schaap tot corner verwerkt kon worden. De invaller: "Inderdaad een leuke binnenkomer. Te meer daar het niet eenvoudig is zo laat nog in een wedstrijd te komen". Quick Boys was gewaarschuwd maar bleef hautain spelen. Een ADVERTENTIE Bel een heer in't verkeer de korrekte'Rit'-meesters Rotterdam Het was pas in de tweede helft van de wedstrijd DEH—-Ursus dat de Schiedammers hun slag konden slaan: 0— 2. DEH was namelijk heel goed van start gegaan en kon Ursus zijn wil op leggen. Er bleek in de voorhoede echter geen afmaker te schuilen en daaraan had ürsus geluk. Een beetje geluk kwam er ook wel bij, toen doelman Hakker al was gepasseerd, maar net op de lijn Henk Verwey de bal kon weg trappen. De kansen die Ursus schiep waren gering en dat kwam omdat Nieuwstraten goed op zijn huid werd gezeten Na de rust bleek al htc! cr-1 rut de thuisclub zijn kruit ha-I \n- schoten. De betere conditio en ook de techniek van Ursus ging toen een woordje meespreken en de doorslag geven. Het was al na vijf minuten spelen dat Nieuwstraten na een voorzet van Henny Verschoor doelman Dient kon verschalken: 0—1. Nadat nog een goed schot van Huigen meesterlijk was gestopt, werd het toch 0—2 Uit een vrije trap van Hans Campen kreeg Wil Scheepbouwer de bal voor de voeten en na zijn uit haal kwam de bal pas tegen het net tot stilstand. Schakel en Riny van Kampen, ingevallen voor respectievelijk Verschoor en Nagelhout, kregen nog enke le goede kansen, maar die wer den met benut De cijfers 0—2 waren echter voldoende voor Ursus. Hans Kostense ....één punt haalbaar,... Schiedam Twee doelpunten binnen vijf minuten zijn PPSC fataal geworden. Tegenstander Katwijk legde hiermee al in bet begin van het duel de basis voor de uiteindelijke 3—0 zege op de mannen van Hans Kostense. En toch zei de oefenmeester na afloop: „We hadden zeker één punt moeten pakken. Vooral omdat we na rust het spel duidelijk hebben gedicteerd". PPSC begon erg matig Waarvan Katwijk al na één minuut spe len profiteerde. Toen kon PPSC in eerste instantie een foute terugspeelbal tot corner verwerken maar uit die hoek- schop werd John Rost gepas seerd Henk Tettelaar kon toen mets anders doen dan de bal uit het doel slaan. De straf schop die daarop volgde werd door John Rost echter schitte rend gestopt maar m tweede instantie ingeschoten: 1—0. Vier minuten later was het ander maal raak. Henk Tettelaar speelde andermaal nonchalant terug op zijn doelman waarvan Katwijk voor de tweede maal attent profiteerde. Pas daarna was PPSC wakker geschud. Kwam de ploeg ook meer aan aanvallen toe maar miste in die eerste helft vooral de precisie. Na rust startte de Schiedamse tweede klasser met een fel of fensief. De verklaring van Hans Kostense; „We hebben in de rust een pittig woordje gespro ken. Vooral omdat we wel dege lijk kansen hadden deze ploeg te verslaan. „Het leek te lukken. Want alleen doordat de doel man van Katwijk onpasseer- baar bleek te zijn kon PPSC niet tot scoren komen. Wel waren üoen Scheffer, Coen Winkelman, Ton van der Lin den en Piet van Veen erg dicht bij een doelpunt maar zij zagen hun schoten gekeerd door de paal of de lat. De beste kansen kwamen toen ook nog voor Ton van der Linden die tot twee keer toe alleen voor de Kat- wijkse doelman verscheen maar beide keren miste.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5