Monsterzege voor Evergreen-dames Goed begin Gerrie Mak Van komt SZC verstevigt positie Fortima goed weg HBSS koploper ie spelregel- wedstrijd ÜBO handhaaft zich royaal Juventus blijft verliezen Jan Kooiman weg bij COAL Spirit maakt het zichzelf moeilijk Wolter Bos tekent bij De Hoek (zat.) wint Ook Jan Breur start sterk Flor blinkt uit j V oorlichtings-a vond bij MTC Schiedam MAANDAG 7 MAART 1977 VD/SC/WW g Vlaardmgen Vlaardingse trainer Jan Kooiman gaat eer steklasser Coal aan het einde van het seizoen verlaten. Na drie jaar succesvol te zijn ge weest, met als grootste succes promotie van de tweede naar de eerste klasse, stapt Kooi man op Afgelopen zaterdag kwamen het Coal-bestuur en Kooiman m goede harmonie tot deze beslissing, nadat van beide zijden de wensen op ta fel waren gekomen. Het be stuur van Coal had een andere zienswijze over de aanpak voor het komende seizoen en daarop besloot Jan Kooiman op prettige wijze afscheid te nemen De selectie van De Rotterdamse club wilde nog wel een jaar doorgaan met de huidige oefen meester Jan Kooiman is in het bezit van het B-diplom? Kooiman gaat nu op zoek naar een club in de omgeving van zijn woon plaats. o Balbezit voor Pollux tegen DSHC Schiedam In de wedstrijdenreeks van de voor de hockeycompetitie gespeelde wedstrijden van dit weekeinde waren geen verrassingen te noteren. Van Pollux was hekend dat het bij de Delftse Studenten erg moeilijk zou krijgen. Getuige de 1-0 nederlaag heeft Pollux het de studenten erg moeilijk gemaakt, j Asvion blijft goed volgen, want tegen Dordrecht I werd met 1-0 alle punten mee naar huis genomen. Spirit behaalde, mede door een „hattrick" van Jan Ter Braak, een benauwde 3-2 overwinning op Hoek se Waard. Ook Evergreen wist de winst tot zich te trekken door Ommoord met 3-0 te verslaan. De dames van Asvion waren op „Thurlede" té sterk voor het Rotterdamse Aeolus. De t-0 overwinning kwam geen moment in gevaar. De winst met de grootste cijers komt voor rekening van de dames van Evergreen die De Waele met 6-0 een formidabele afstraffing bezorgden. De ontmoeting van de Delftse De dames van Evergreen waren, Studenten en Pollux werd ei genlijk in de tweede minuut al beslist toen de Studenten uit een strafcorner door Nico Beets op 1-0 konden komen Hoe hard de Vlaardingers ook werkten, de verdediging van Delft wist niet van wijken, al waren de mannen van Pollux dicht bij zoals verwacht, té sterk voor De Waele Op het zeer hobbeli ge veld bleef dc wedstrijd bene den peil Met doelpunten van Ellen Smith 2x, Liesbetn Snoeck 2\, Angela Gulliger en Nelleke Reimgert, kwam het overwicht het best tot uiting Eindstand derhalve 6-0 een treffer toen een strafcorner in een plezierige wedstrijd bleken Schiedam De spelregel wedstrijden die de Schiedamse Scheids-1 i rechters Vereniging 1 A8Vlon houdt, is ook op de der de avond een enorm suc ces geweest. Het club huis van de voetbalver eniging Martinit, waar de SSV gastvrijheid ge niet, was bomvol met jeugdige voetballers van veertien verenigingen, leiders en belangstellen den. Joop van Rest, se cretaris SSV, had ook deze keer alles weer tot in de puntjes geregeld. van Jan Wattez tegen de paal belandde. „Een gelijkspel was meer de verhouding", was de mening van Pollux-eoach Silia- kis Na de B- en C-jumoren waren nu de pupillen aan de beurt Leen Schotting, voorzitter SSV, Stel de de vragen en de jury be staande uit, Theo Bezemer, Ge rard van Deurzen, Jan de Kos ter, Harry Lakwijk en Jan Roetman, waardeerden de ant woorden. Voor de persoonlijke prijs eindigden met het maxi mum van zestig punten, Peter Cornells (Hermes DVS), Ton Feelders (SW), Wout Griep (HBSS) en Wim Meijer (DHS) Via een moeilijke barragevraag werd tenslotte Wout Griep met zeven punten persoonlijk win naar. De laatste avond wordt gehouden op donderdag 17 maart m het clubgebouw van Hermes DVS, waar tevens de officiële prijs uitreiking zal plaatsvinden. De uitslag van de derde avond was. 1 SW 159 punten, 2 HBSS 147 punten, 3 Excelsior'20 141 punten, 4 DHS 122 punten, 5 Martinit 117 punten, 6 Schie dam 115 punten, 7 Hermes DVS 105 punten, 8 DRZ 100 punten, 9 Wilton 99 punten, 10 SVDPW 95 punten, il PPSC 79 punten, 12 Ursus 76 punten, 13 WK 59 punten en 14 SFC 57 punten. De totaaiuitslag na drie avonden is. 1 HBSS 453 punten, 2 SW 433 punten, 3 Excelsior'20 411 punten, 4 DHS 365 punten, 5 Martinit 356 punten, 6 Schie dam 355 punten, 7 WK 323 punten, 8 Wilton 310 punten. 9 PPSC 295 punten. 10 Ursus272 punten, 11 SFC 252 punten, 12 DRZ 240 punten, 13 Hermes DVS 226 punten en 14 SVDPW 215 punten. Winnaar HBSS zal Schiedam op 25 maart verte- j genwoordigen m de halve fina- les voor de distri ciskampioen schappen. Vlaardingen Trainer Wolter Bos van VFC blijft nog een jaar bij de geelzwarten. De af- j gelopen week kwam de oefen- meester met het VFC-bestuur i snel rond en verlengde zijn j verbintenis. Wolter Bos wees I andere aanbiedingen van de j hand toen bleek dat zowel be- stuur als de selectie positief t tegenover blijven van de trai-1 ner stond. Na een onderbreking van drie jaar, gaat Bos nu 21 jn tweede jaar bij de „kwekkers" in. Waarschijnlijk gaat hij ook de A-jeugd onder zijn hoede nemen. Hoek van Holland Het zater dagteam van Hoek van Holland domineerde tegen GDA volop en won dan ook met 3-0. Lou:s Vroonland opende al gauw de score en twee minuten later stelde Hans Jonas de zege al veilig. Aad Öuwenóijk nam na rust de derde goal voor zijn rekening. De wedstrijd tussen Dordrecht en Asvion werd die van de gemiste kansen De nu met veel inzet strijdende Schiedammers, met in hun voorhoede de snelle Rob Strik alsmede de van vakantie terug gekeerde Aad Schudde- beurs, bleken toch meer inhoud te hebben dan hun tegenstan-f ders Uit één van de vele straf- corners, aangeslagen door Ed ward de Wit, wist Ronald Ja cobs zijn ploeg op 1-0 te slaan Dordrecht had geen kracht om het de zeer goed spelende Mare Jacobs erg moeilijk te maken Zodat r.a een zeer groot over wicht de 1-0 overwinning wat karig uitviel. Spint wist dat de mannen van Hoekse Waard voor de punten, die het zo hard nodig heeft, zouden vechten. Bleek de eerste fase van de strijd voor Spint te zijn, met als hoogtepunt de eerste treffer van Jan Ter Breek, wat de oranjehemden daarna lieten zien was van min dere kwaliteit Vooral zich veel vuldig mengen m de leiding had een averechtse uitwerking Nadat Spirit hierdoor uit het spel was gehaald, putte Hoekse Waard moed uit de desorgani satie in de Spirit-gelederen De gelijkmaker kwam op rekening van Peter van Ewijk, die een foutje van de Spint-achterhoe de naar behoren afrondde. Tien minuten voor rust kwamen de mannen uit de Hoekse Waard zelfs op een voorsprong „Good-old" Jan Hordijk wist toen één van de vele straf cor ners snoeihard achter Peter 't Hart te slaan- 1-2. Na rust een geheel ander Spirit Het joeg op elke bal waarbij vooral de inzet van aanvoerder Paul van Vugt, als mede het goede spelverde- len van Frans Hengst opviel Doelpunten konden met uitblij ven Jan Ter Braak rondde eerst een goed opgezette aanval via Paul van Vugt doeltreffend af 2-2 Vlak voor tija was hij weer present toen een schot van Gé Hengst van de lat af stuitte en door hem al vallend achter de Hoekse Waard doel man werd gewerkt. Coach Cor de Brum toonde zich na afloop over de uitslag erg tevreden „De jongens moeten alleen nog leren om zich met met de lei ding te bemoeien", was zijn eni ge kritiek. Het bij de dames van Asvion op bezoek zijnde jonge team van Aeolus wist met wat het over kwam toen inplaats van een zwakke ploeg, een fel spelend Asvion tegenover zich vond. Met gevarierd aanvalsspel werd de Aeolus-defensie onder druk gezet. Bleek in eerste instantie de Aeolus-speelster Inge van do Werf een te groot struikelblok, Annemoon Pels Rijcke dacht daar anders over. Voor rust zette zij Asvion op 1-0 met een hard schot vanaf de cirkeirand Na rust had Asvion het beste van het spel, dat resulteerde in doelpunten van nogmaals An nemoon Pels Rjjcke en twee maal van Jaqueline Breimer, wat de eindstand op 4-0 bracht. Opvallend in deze wedstrijd was het goede doelverdedigen van Yvonne Buter. de heren van Evergreen, met m doel Pieter van Noord m groot se vorm, geen moeite te hebben met Ommoord. De van Asvion afkomstige Han van Duiken drukte duidelijk 2ijn stempel op deze wedstrijd door tweemaal te scoren Voordat de correct leidende scheidsrechters voor het einde floten, had Aarth de With uit een strafcorner de stand op 3-0 gebracht Door dit resultaat blijft Evergreen mee doen m de race om de tweede promotie plaats 1 Maasland ODO heeft in de laatste korfbal microwedstrijd de eer volledig aan zich zelf gehouden. Dnor in een doel puntrijke wedstrijd met 14—10 van Avanti te winnen, werd de theoretische kans om op een gedeelde voorlaatste plaats te eindigen weggenomen. Zelfs eindigde ODO nu nog op een plaats in de middengroep. ODO sloot het seizoen af met een gemiddelde van precies één punt, want de veertien gespeel de wedstrijden brachten even veel punten op Dat het tot het laatst van de competitie duurde eer de beslissingen waren ge vallen, wijst er op dat de ver schillen met al te groot waren Overigens 2ag het er voor ODO tegen Avanti aanvankelijk niet gunstig uit. De Maaslanders stonden al snel met 14 achter, waarbij Anja Noord am had te gen gescoord. ODO haalde toen echter snel op, en door Martin Bosehnia en Kees van der Vaart (2x) was de stand weer gelijk- 4—4. De rust ging voor ODO al met een 6—5 voorsprong tn, waarbij Martin Boschma en Arie van de Lmgen hadden gescoord In de tweede helft werd het doelpun- tenfeest voortgezet, waarbij ODO met 9—7 voorkwam door doelpunten van Kees van der Vaart, Cees van der Kooy en Arie van de Lingen. Kees van der Vaart bracht ver volgens met twee doelpunten zijn produktie op vier, op welke score ook Cees van der Kooy kwam, ODO leidde toen met 1310, terwijl Hetty Zegwaard de aanwezigheid van de dames in het laatste doelpunt tot uit drukking bracht: 14—10. ODO 2 werd kampioen, nog voor dat het zelf de laatste wedstrijd speelde. Avanti 2 verloor name lijk, wat ODO de titel bracht De Maaslanders, die nu naar de reserve eerste klas promoveren, wonnen zelf de laatste wed strijd met 7—6 van streekge noot Valto 2 Hoek van Holland Het zonda gelftal van Hoek van Holland heeft in Oegstgeest met 1-2 ge wonnen van A SC- Do or deze zege heeft de ploeg van trainer Nol Olsthoom kans op een der de of anders een vierde plaats De doelpunten voor Hoek van Holland kwamen op naam van. Arie Weltevree en Georg Flóhr. Pas daarna kon de thuisclub tegenscoren. Schiedam Voor de Schiedamse amateur- wielrenner Gerrie Mak is het wielerseizoen uit- r* stekend begonnen. Za terdag startte hij in de klassieke openingswed- t" stïjd De Omloop van het Volk in België, waar hij als eerste eindigde. De dag daarna reed hij in Gent-Staden waar hij eveneens voorin te vin den was. Over de Omloop van het Volk zegt Mak „Na een half uur sprongen we weg met een man netje of dertig. Toen F rits Pi- rard een gat van 500 meter sloeg ben ik er achteraan ge gaan en pas op het parcours van aankomst ben ik alleen weggegaan. Ik voelde me zo sterk, dat ik al halverwege mijn sprint merkte dat ik met meer te kloppen was. Een geweldige overwinning dat zeker Vooral omdat het nog zo vroeg m het seizoen is". Ir. de wedstrijd Gent-Staden liep het minder goed bij Gerrie Mak De Schiedammer „Ik had ook deze wedstrijd kunnen win nen Maar Van de Bunder was alleen weg en omdat ik niet wilde dat hij door een paar rappe Belgen terug zou worden gehaald heb ik ze opgehouden. Ik wilde de sprint afwachten maar da arm werd ik toch maar Gerrie Mak ....uitstekend begin.... vierde". Toine van de Bunder werd winnaar. Ook de profs van de RC Schiedam zijn het seizoen begonnen In de Om loop van het Volk voor profes sionals eindigde Jan Breur tus sen de veertig en vijftig, terwijl dezelfde renner in de Omloop van het Belgische Limburg ge lijk eindigde met de winnaar. Laurens. Jan Brinkman werd achttiende. Schiedam Het afgelopen weekeinde hebben de (waterpolo) heren van SZC hun middenmootpositie weten te verstevigen door met 1—6 het Nijmeegse Zeus terug te wijzen. Door deze overwinning kwa men de Schiedammers op 14 punten uit 16 wedstrij den. ïn een gelijk opgaande strijd benutte SZC de kansen beter, wat in de eerste periode een 2—0 voorsprong opleverde via treffers van Jos Nieuwen- dijk en Willem Jan Looman. In de tweede periode, toen de De enige tegentreffer was voor Nijmegenaren met een nume- de uitstekend keepende Leen rieke meerderheid speelden, van Noortwijk onhoudbaar, was het toch SZC, dat scoorde Dc dames van SZC hebben hun en wel via een strafworp geno- leidinggevende positie weten te zakelijk door de slechte leiding van scheidsrechter Okkersen, kwamen de RET-dames tot 3—2 terug. De overwinning kwam echter met m gevaar, doordat SZC knap op balbezit bleef spe len Coach Piet Goederand vond de kleine overwinning wel verdiend. men door Ruud Kramer Fre- her, In dezelfde periode bracht Willem Jan Looman vanaf twee meter de stand op 4—0. In de voorlaatste periode werd het door Paul Gast, die een prach tig opgezette aanval afrondde, 50. Voordat in de laatste pe riode Zeus nog wat terug kon doen, maakte SZC er nog 60 van door een simpel doorükbal- letje van Willem Jan Looman. handhaven door met 3—2 te winnen van de dames van RET. In een wedstrijd, die geken merkt werd door slecht plaat sen, namen de SZC-dames door Tieneke Tieman een 3—0 voor sprong Mede door het goed keepen van Wilma Sabel bleef het Schiedamse doel de eerste drie periodes schoon. In de laatste periode, die een zeer rommelig karakter had, hoofd- VI aardingen Fortuna overheerste tegen Flak kee, maar door falen in de afwerking kwamen de roodgelen niet verder dan een 2—2 gelijkspel. Op bezoek bij de eiland bewoners was Fortuna op alle onderdelen de betere ploeg. Spits Aad Biesheuvel scoorde we liswaar tweemaal, maar verprutste vele andere riante mogelijkheden. ;i Flakkee op de laatste |j plaats van de ranglijst ji speelde echter zo zwak, dat de bezoekers I alle kans kregen zich naar een hoge score te spelen. De mogelijkhe den bleven echter onge bruikt. Zelfs kreeg For tuna tegen het einde van de partij, bij een 2—2 stand, nog een straf schop (waarbij Fortuna vele vraagtekens zette) tegen. Deze werd niet verzilverd en de eind stand werd 2—2, Fortuna moest laatste man Gernt Drtuna moest laatste man Gerrit \\<r Zevenbergen (werkzaamheden) missen. Hadde van der Meijden nam zijn plaats in en Kees van der Lugt completeerde de ploeg. De bezoekers kwamen op het effectvolle veld al na drie minuten in de eerste speel- duur achter te staan: 1—0. Aad Biesheuvel en aanvoerder Dick Verburgh kregen uitstekende uitzichten op treffers, maar zij kwamen niet tot scoren. Toch was het Aad Biesheuvel die kort voor de pauze het net vond en Fortuna op gelijke hoogte bracht: 1—1. Na de thee hetzelfde spel beeld. Na twintig minuten bouwde Biesheuvel de stand uit naar 1—2 in het voordeel van de gasten. Vier minuten later stond de muur in de Fortuna- defensie, bij het nemen van een vrije trap door Flakkee, met goed opgesteld *en Flakkee scoorde 2—2. Schiedam De Motor Tour Club Schiedam organiseert morgenavond een voorlich tingsavond in samenwerking met Continental. Twee des kundigen op het gebied van banden geven op die avond een uiteenzetting van de be langrijkste facetten van de band. Film- en dia-beelden zullen de onderwerpen bege leiden. Daar dc banden een belangrijke functie vervullen wat betreft de verkeersveilig heid is de avond toegankelijk voor iedereen. Het begint om 19,15 uur in „Het Paviljoen", Admiraal de Ruyterstraat 6 in Schiedam, toegang voor niet-leden bedraagt een rijks daalder. o Springen onder de korf. ODO (wit shirt} reikte ten slotte het hoogst. Schiedam Zaterdag avond speelde het eerste damesteam van basket- balverenigmg Juventus een thuiswedstrijd tegen het Amsterdamse DEB. Ook ditmaal zag de Schiedamse ploeg geen kans een overwinning te behalen. (47-63). Trainer/coach Ton van Velzen werd deze keer vervangen door Jan van der Heyden. komen. Bij het rustsignaal van de scheidsrechters was het ver schil nog maar vijf punten in het voordeel van DED: 2631 Juventus ging goed van start en In de tweede helft was het DED zag kans om in de eerste vijf minuten een kleine voorsprong te nemen. Een time-out aan Amsterdamse zijde bracht voor DED uitkomst Langzaam maar zeker zag Juventus de tegen» stander dichterbij komen. In de twaalfde minuut kwam DED dat goed van start ging. Aan vallend maakte Juventus er maar weinig van. Ook was er weinig geloof in eigen kunnen DED piofiteerde verdedigend goed en kon daardoor vrij mak kelijk naar een grote overwin ning lopen. Eind stand: 4763. voor het eerst op winst te staan Topscorers1 Sylvie Franzen 144. (16—17). Ingrid Kant 2—8 De ploeg uit Amsterdam ging Het tweede herenteam zag kans goed door en even zag het er de streekderby met Van den naar uit dat DED al in de eer-te Bosch Eagles 2 te winnen met helft een beslissende voor- 7466. Hierdoor kon Juventus sprong zou gaan nemen. Zo ver aan dreigende degradatie ont liet Juventus het echter niet komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 8