SCHIEDAMSCHE COURANT Bouw korvetten niet in gevaar tweede plaats „Gedrag van. Geiidriaan wekt achterdocht op!)" PPM „schrijffouten r/ College wil geen disco Woningen langs Beltadijk lopen gevaar Schiedam krijgt er een zusje bij j Oude stadsdeel moet sfeervol worden PvdA verwijt Be tienduizendste Kinderen willen meer circussen Indonesische opdracht van levensbelang INSPRAAK-AMBTENAAR ZEGT: Bevolking neemt af AANVRAAG GEWEIGERD Vrijdag 11 maart 1977_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD „102de jaargang no, 25787„8PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Kermissen en circussen worden in Schiedam erg gemist. Veel kinderen willen dat dergelijk amusement va ker in de stad komt. Die wens blijkt uit de en€jue- te die de gemeente heeft gehouden naar de vakan tiebesteding van basis schoolleerlingen. Officiële cijfers zijn nog niet bekend, want school hoofden kanden tot giste ren de ingevulde endüete- formulieren naar het stadskantoor terugsturen. Volgende week zullen de stukken pas worden ge teld. Een vluchtige blik in de duizenden formulieren leert echter dat bij de vraag „Ik wou dat er in Schiedamwas „een be hoorlijk aantal malen kermis of circus in inge vuld. Verder hebben de kinderen de meest uiteen lopende dingen ingevuld: van een slagenenbe- zweerder tot een bos. Vlaardingen Schiedam De meerderheid van de werknemers van Wilton Fijenoord heeft geen enkel bezwaar te gen de bouw van de drie korvetten vor de Indonesische marine. Het werk gaat voor, principes komen op de tweede plaats. Zo luidt de stelling. Het perso neel tilt er niet zwaar aan, dat de drie oor logsvaartuigen mis schien worden ingezet door de Indonesische regering in de strijd op Oost-Timor. ,Het is een louter politieke en geen personele heid", zegt ondernemings- raadslid B. Blommers. „Men vindt het misschien weï jam mer dat het hier om een op dracht voor oorlogstuig ten behoeve van Indonesië gaat, dat er werk wordt verschaft heeft bij de meerderheid van het personeel de prioriteit". De PSP afdeling Vlaardingen keert zich fel tegen dit pro- jekt. De korvetten zullen wor- den ingezet in de strijd op Oost Timor en door de lever ing van de schepen is Neder land medeplichtig aan de daar gevoerde strijd, zo meent de politieke groepering. Dat de bouw ervan aan honder den werk biedt, vinden de PSP-ers geen argument: „Het gaat om 't principe". GELD IN DE KNIP Blommers constateert daar ver schil van opvatting over tus sen oudere en jongeren werk nemers. „Ouderen kennen de tijd, dat zij voor principes en idealen hebben moeten knok ken. Dat Iaat hen niet gauw los. Voor de jongeren geldt voornamelijk: er moet geld in de knip". Blommers, die zich zelf tot de „principiélen" rekent, vraagt zich aan de andere kant toch wel af of het geen vechten tegen de bierkaai is: „Wat ge beurde er met de orders voor onderzeeboten en een kern centrale voor Zuid-Afrika? Nederland zei: daar bedanken we voor. Toen nam Frankrijk de klus over voor wat de on derzeeërs betreft. Duitsland levert straks de kerncentrale. We zijn er niets mee opge schoten en kunnen dan wel zeggen onze handen er niet vuil aan te maken maar het reusltaat is: geen werk voor Nederland terwijl Zuid-Afrika toch zijn zin krijgt. Volgens de bedrijfsleiding van Wilton Fijenoord is de Indo nesische opdracht van wezen lijk belang voor het voortbe staan van het bedrijf. Behalve dat hier werk wordt geboden aan honderden mensen tij dens de piek zo'n zevenhon derdvijftig man loopt het bestaansrecht van Wilton Fij enoord in Schiedam gevaar als de opdracht niet wordt uitgevoerd, aldus de bedrijf sleiding. „De scheepsbouw in de hele wereld is sterk teruggelopen waar wij ook onder lijden", laat de afdeling publiciteit van Wilton weten. „Naast het werk van de korvetten heb ben we allang een opdracht van de levering van twee fre gatten voor de Nederlandse marine. En dat is te weinig. Een oude dame, een jonge sport, in Schie dam althans. De ver rijzing van een bow lingcentrum aan de Nieuwe haven zette enkele bejaardenso ciëteiten in Schiedam- Noord aan het denken en in samenwerking met dienstencentrum de Woudhoek trokken gistermiddag ruim tachtig bejaarden met de bus naar de nieu we bowlingbaan. „Wij hopen dat zij het leuk vinden", sprak Riia Donders van het dienstencentrum gis ter, „en dat zij ook eens met een kleiner groepje erop uittrek ken om een baan te huren. Deze sport kennen zij nog niet zo goed, maar je krijgt de indruk dat zij het erg plezierig ervaren. Het is een goeie sport voor bejaarden". Gerard Boender, partijvoorzit ter van de PvdA, vertelt: „De PPR heeft het verslag gepu bliceerd zonder ons daann te kennen. Wij zouden zeker aanmerkingen gemaakt heb ben als het artikel ons vóór de publicatie was voorge- legd". Volgens de PvdA wordt een ver keerd verslag van de bewuste Vlaardingen „Al lang voordat de bewoners naar hun mening werd gevraagd, heeft Bas Goudriaan te kennen gegeven dat de Groningse architect Oving de ontwerpen zou maken voor het nieuwbouwproject in de Vettenoord- sepolder. Daardoor zijn de bewoners steeds achterdochti ger geworden". Dit zegt inspraak-ambtenaar Maarten van der Plas naar aanleiding van het verloop van de gisteravond gehouden vergadering van bewoners uit de VOP en de betrokken pro jectgroep stadsvernieuwing. Deze vergadering vond plaats in de informatiekeet aan de Zomerstraat. Besproken werd welke architect de nieuwe wo ningen in de VOP zou moeten ontwerpen. Het merendeel van de bewoners sprak zich uit voor architect Andriessen, die de Haarlemse wijk Rozen- prieel heeft ontworpen. De projectgroep zal nu het colle ge van burgemeester en wet houders adviseren om An driessen voor het karwei aan te wijzen. De bewoners maakten hierbij de aantekening, dat zij direct zouden protesteren als het ge meentebestuur aan hun ad vies voorbij zou gaan. Maarten van der Plas schetste vervolgens het verloop van de hele procedure, die zal resul teren in de bebouwing van het Lamoenterrein, Hij vertelde: „In april moet een begin ge maakt worden met het maken van de plannen. De bewoners en de architect moeten dan om de tafel gaan zitten. In juni wordt dan hopelijk een definitief ontwerpplan inge diend. Dit plan wordt daarna voorgelegd aan de betrokken mensen in Den Haag. De aan besteding zal - zo is gepland - in oktober plaatsvinden. De eerste paal moet in januari '78 worden geslagen en de ople vering van het laatste huis dient in juni '78 te geschie den". Vlaardingen Volgens een geheim rapport van TNO zullen vermoedelijk een groot aantal woningen langs de De'.tadijk moeten worden gesloopt. Het gaat hier ora huizen, die binnen een afstand van ongeveer 100 meter staan vanwaar de dijk zal worden aangelegd ten behoeve van een spoorwegtracé. TNO heeft in opdracht van het waterschap Delfland een on derzoek ingesteld naar de vraag of de funderingen van Schiedam Wethouder Herman Posthoorn gaat zaterdag 19 maart met een ploeg van de Schiedamse Gemeenschap naar het Belgi sche stadje Wilrijk, dat ongetwijfeld een rueuwe partnerstad van Schiedam wordt. Met zijn collega ir. Chris Zijdeveld gaat Post hoorn bovendien van 5 tot 12 jurti naar Zweden en Finland voor een werkbezoek, om te kijken naar accommodaties voor sport, recreatie en lichamelijke oefening. Söchtingsdirecteur Ruud Pil- en raak{e tijdens een bezoek aan het Schiedamse korps he lemaal verrukt van deze stad. lard, voorzitter Warner Mei- nen van de SG-raad en Joop Daalmeijer van de SG-afde- Jmg internationale uitwisse ling gaan met Posthoorn mee naar Wilrijk, een plaatsje met zo'n 45000 inwoners. De reis tijd daamaartoe is een goed uur volgens Pillard, en zo doende zou Schiedam dus een eenvoudig bereikbare zuster stad krijgen. De andere part- ners liggen erg ver weg om even snel een uitwisseling van muziekgezelschappen en zangkoren en dergelijke mee organiseren, Bovendien 20U dat te duur worden, aldus Pil lard. Vertegenwoordigers van de cul turele raad van Wilrijk kwa- v®e" in september al naar Schiedam, tijdens het drum bandfestival, en waren toen erS enthousiast over de stad. Geen wonder. Overigens is het contact tussen beide plaat- sen ontstaan door toedoen van de secretaris van de cul turele raad van de Belgische gemeente. Die is politieagent de nabij de Deltadijk gelegen woningen niet ernstig in ge vaar komen. De uitslag van het rapport, vermoedelijk al een jaar geleden, is nooit in de openbaarheid gebracht. Ook de gemeente Vlaardingen weet van niets. „Het Water schap heeft er niets over los gelaten" zegt wethouder Goudriaan. Gezien de ervarin gen van de aanleg van een dergelijke dijk in andere ge meenten is te stellen dat door grondspanningen nabij gele gen woningen in gevaar ko men. De heer Goudriaan advi seert daarom de eigenaren van betrokken woningen zo weinig mogelijk in hun huis te investeren totdat meer over deze zaak wordt bekendge maakt. Maastrichtse Stokstraat in Maassluis Maassluis De gemeente is van plan om van het rehabiiitatiegebied voor de Maassluise binnenstad een sfeervol centrumpje te maken, waarin geveltjes, oude lantarenpa len en doorkijkjes een belangrijke rol zullen spelem. Boven alles zal het gebied, dat omsloten wordt door de Stadhuiskade, Hoogstraat, Veerstraat, Markt en Wip leefbaar moeten zijn. Architect J. H. Steenkist van het bureau Steenkist en Vedder maakte dit gister avond bekend op de druk bezochte infor matieavond voor de bewoners uit het rehabiiitatiegebied, die was belegd door het gemeentebestuur. Moeilijkheid bij het renovatie-project vormen volgens ar chitect Steenkist de zogenaamde ruimten benedendijks, waar weinig zonlicht is. Het is daar minder aantrekkelijk om te wonen Reden waarom hij in dergelijke gevallen denkt aan winkeltjes, die passen in de sfeer van het oude stadsdeel. Voor het overgrote deel gaat het echter om te restaureren en/of te renoveren wonin gen. In dit verband werd zelfs gesproken Vlaardingen De PvdA vindt dat een artikel in PPR-nieuws het orgaan van de Vlaardingse PPR niet klopt. Het gaat hier om een verslag van de gezamenlijke bestuursvergadering van de PvdA en PPR. Deze vergadering werd gehouden op woensdag 9 februari. vergadering gegeven door de PPR In het PPR-artikel staat: „Het uitgangspunt van de Pv dA voor de resterende ander half jaar programcotlege is en blijft Samen Links". Als be weegredenen daartoe wordt in het artikel aangegeven: „De PvdA wil met sleutelen aan Samen Links, omdat zij ver anderingen tegenover de kie zer niet gerechtvaardigd acht. En de PvdA heeft al werk groepen geformeerd, die het nieuwe programma voor de volgende verkiezingen - m '78 - gaan opstellen". Volgens de PPR houdt de frac tie van de PvdA cr een ander standpunt in dere kwestie op na. Partijvoorzitter Gerard Boender verkondigt „Dat is onjuist. Onze fractie huldigt hetzelfde principe als de rest van de partij. De PPR trekt conclusies, die zij voor eigen rekening dient te nemen". „Het is trouwens geen groot probleem, hoor", merkt Boen der op, „de PPR had alleen niet boven het artikel moeten zetten, dat het een verslag was. Er had boven moeten staan dat het conclusies wa ren, die door de PPR zelf zijn getrokken". Vlaardingen De be volking van Vlaar dingen is in februari afgenomen. Dit blijkt uit de voorlo pige cijfers van de bevolkingsstatistiek. Het inwonertal nam af met twintig per sonen. In totaal telt Vlaardingen nu 78.988 inwoners. In de afgelopen maand vestigden zich 32 ge zinnen, in &,totaal 197 mensen. Daarte genover staat dat 50 gezinnen, 255 perso nen de stad verlie ten." Er werden 81 Vlaardicgertjes ge boren. Het aantal stergevailen bedroeg 43. De ambtenaar van de burgelijke stand voltrok 24 hu welijken, tien echt paren lieten zich scheiden. oer de Stokstraat m Maastricht. De Stok straat is een schitterend stukje oud-Maa- stnebt met gevehjes en antieke lantaren palen. Voor serieuze gegadigden kon een aantrek kelijke subsidieregeling in het vooruit zicht worden gesteld Deze kan oplopen tot 63 procent, wanneer het gaat om wonngen die met op de monumentenlijst staan, maar die wel „gezichtsbepalend" zijn. Tenslotte is er een werkgroep ge vormd, bestaande uit zes bewoners, amb tenaren en de architect Deze werkgroep gaat zich bezig houden met de verdere uitwerking van het rehabihtaüeplan tte Stichting Tuberova hóéft dit tag aj haar tienduizendste góRfc&hkt- Ö&t gebeurde deze week tijdens het Örijfsoödeizoek Wlito» FéS|e*W<J*4 a* Schiedam. De JtiblItrtUB-deèhïeeihSte^ WAS dé jarige Efë Wöstcrt, ponstypiste bïi de «omputeraf- deling van de scheepswerf Ysn Tube pp va- teamleider W. du van der &g*ij kreeg deae Yiaardingss eea zo genaamde horrent, met ondermeer oen opener m kurke- trekker. Schiedam Het college van b en w voelt niets voor een discotheek aan de Boter- straat. Deze week heeft men besloten voor het initiatief van de Schiedammers J. Kooij en J. M. Koogje geen vergunning af te geven. De raadscommissie voor ruimte lijke ordening zal dat op de eerstkomende vergadering worden meegedeeld. Burgemeester en wethouders zeggen er weinig voor te voe len om een vergunning te ver lenen in strijd met de voor schriften. De vestiging van een dergelijke horeca voorzie ning zou volgens hen in strijd zijn rnet het bestemmings plan. De dienst gemeentewer ken had daar vorige maand reeds op gewezen De meeste leden van de raads commissie voor ruimtelijke ordening verklaarden toen echter toch met het verlenen van de vergunning geen moei te te hebben. Door het besluit van het college hebben Kooij en Koogje een fikse strop. De discotheek is namelijk al hele maal ingericht. Het is nog niet bekend of zij tegen het besluit m hoger beroep gaan. Zij wa ren gistermiddag niet voor commentaar bereikbaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1