en Veenda hetzelfde doel Budokai levert zeven kandidaten af "P weg naar actie Dirk Hoogenboom: „We zijn het zalmnie van de vierde klas*" nationale titel(s) 5VV: geen haast met opvolger voor Leo Halkes Den Bosch uit moet gelijkspel opleveren Hr mL a.I n Hermes DVS niet bang meer voor AFC i SZC zonder J Van der Kuil Interessante duels voor ieugd van SW en Vlaardingen VRIJDAG 11 MAART 1977 vrasc/ww 7 van zestien man. Knapen die bereid zijn voor de punten te knokken We hebben meer kwa liteit dan ooit, maar dan moet het niet zo zijn dat enkele spe lers dat gaan vergokken, wat allemaal de sfeer in het elftal met ten goede komt" „Spelers", gaat Laseroms verder, „kunnen nog zoveel techniek in zich hebben, wanneer men met in dienst van het elftal speelt, heb je cr weinig aan" Gister avond kreeg de selectie te ho ren met wie Laseroms m princi pe dit seizoen door wil gaan. Laseroms „Hel wil echter ook met zeggen dat genoemde spe lers zijn afgevallen, maar als basis voor de rest van de wed strijden begin ik met een 16 man tellende selectie". Die selectie ziet er als volgt uit: Peter Eikclenboom, Toon Eg- gers. Joop van Dop, Cees Do- meme, Ted Hesslmg, Krsto Mi- trovic, Cees Zwambom, Bep de Ruiter, Cees Bouman, Wim Berckenkamp. Dick Beek, Wim Tijl, Paul Vork, Rob van Leeu wen, Frans Stans en Joop Quellhorst. pen zondag tegen Fortu- na SC, van een aantal spelers de boot ingaan". Het gevolg is dat Predag Drapic, Hugo Lochten- bergh, Frans Fiers, Pe ter Groen en doelman Diek van der Meer (voor lopig) uit de boot zijn gevallen. Laseroms „Ik werk in principe de laatste dertien wedstrijden met een deels nieuwe selectie Vlaardingen Theo Lase roms heeft het mes gezet in zijn selectie. Twee duels (tegen Volendam en FSC) gaven de Vlaar- dingse trainer de zeker heid dat er iets moest gebeuren. „Te veel", zegt Laseroms, „komt het voor dat wij een voor sprong niet kunnen vast houden en door gebrek aan inzet, zoals afgelo- Schiedam Wanneer scheidsrechter Peter Gans zondag het begin- signaal voor de wed strijd VeendamSW geeft, kan hij rekenen op een pittig partijtje. Niet omdat beide ploegen al leen door keihard voet bal een positief resultaat kunnen behalen. Maar gewoon omdat zowel SW als Veendam zich willen rehabiliteren. Veendam omdat de ploeg van trainer Joop Oldejacs op een schlemielige manier te gen Excelsior de boot in ging. Pas toen scheidsrech ter Jonker een overtreding contra Sjaak Roggeveen ho noreerde met een straf schop, kwanie, de Rotter dammers op J. Niet te recht, gezien het vertoonde spel, en dus wil Veendam bewijzen dat de ploeg méér had moeten hebben. SW zou daar het slachtoffer van kunnen worden. Maar ook SW heeft, wat dat be treft, wat goed te maken. Im mers, m een schitterend ge speelde wedstrijd nam tegen stander Cambuur onverwacht de leiding, waardoor alleen maar een gelijkspel kon wor den binnen gehaald. En dat ter wijl ook SVV dusdanig speelde dat een overwinning dik ver diend geweest zou zijn. En toch kijkt Leo Halkes plezie rig terug op de confrontatie met Cambuur. „Ik ben er lek ker voor gaan zitten en heb j echt genoten'van ons spel", zegt hij. „Mag ik ook eens? Neem nou een Bart Kreft Hem heb ik in de anderhalf jaar dat ik hier ben nog nooit zo sterk zien spelen. Trouwens, allemaal hebben ze best gespeeld. Alleen die afmaker hè!" SW komt, zoals de laatste weken aldoor het geval is, met een volledige selectie aan de start. Als dat ook bij Veendam het geval is, komt de ploeg zeer waarschijnlijk met de volgende spelers binnen de lijnen: De Vries, Westerhof, Boilen, Lub berman, Spmdelaar, Oldenbur- ger, Vbetstra, Wierenga, Aras, Brouwer en Brinkman. over hij zegt: „Ik vind het heer lijk om te horen dat ze extra gemotiveerd aan de start zullen komen Want het kan nooit er ger zijn dan Cambuur het afge lopen weekeinde was. Daarbij komt dat ik Oldejans wel ken. Die redeneert zo dat er weer een laaggeplaatst clubje uit het westen op bezoek komt. Nou, hij zal het merken ook". Leo Halkes met naast hem Bart Kreft, „Ik heb hem zelden zo goed zien spelen", zegt Halkes. BLESSURES Voor morgenavond tegen FC Den Bosch uit is daarvoor afgeval len Rob van der Bol omdat hij zeer waarschijnlijk geschorst zal worden naar aanleiding van de trappende beweging die hij tegen FSC'er Joop Titulay maakte. Scheidsrechter Manuel honoreerde dat met een gele kaart voor beide spelers. Ook is morgenavond liet meespelen van Cees Zwambom onzeker, omdat hij deze week door zijn knie is gezakt. Laseroms ver wacht dat de (nieuwe) formatie zó gemotiveerd zal zijn, dat éen punt zeker tot de mogelijkhe den behoort. Laseroms „Het zou een grote steun voor ons zijn, omdat we daarna SC Amersfoort en Wa- gerungen thuis knjgen. Zeker gezien tegen de achtergrond van de plannen die FC Vlaar dingen voor volgend seizoen heeft, moet de rest van de com petitie als een voorbereiding daarop gaan dienen". Piet Klepke ..afwachten.. Piet van der Burg nog steeds liesblessure Schiedam Hermes DVS haalt wat vrijer adem. Trainer Pim Visser ziet zelfs het thuisduel tegen AFC niet als een groot probleem. „We spelen de laatste tijd wat rustiger en dat blijkt het juiste concept te zijn. VUC uit was daarvan al een uit vloeisel (1—1). Trou wens", gaat trainer Pim Visser verder, „wij haal den uit de laatste drie wedstrijden vier punten. Dat zegt genoeg". Nochthans wacht de Sehïedamse hoofdklasser in spanning af of Piet Klepke nu wél of gêen schorsing staat te wachten. Te gen Elinkwijk mocht hij tussen tijds vertrekken, „maar de wij- 28 waarop die overtreding tot stand kwam", aldus trainer Vis ser, „was zelfs voor mij als trainer van Hermes DVS aan leiding om naar de strafcom- missie van de KNVB een brief te sturen en aan te dringen op een mondeling onderzoek". Visser: „Maar tot op heden heb ben wij nog niets gehoord. Meestal krijgt de club vdör de volgende wedstrijd een tele gram met een voorlopige schor sing, maar Piet Klepke heeft normaal tegen VUC mee ge speeld. Overigens", zegt trainer Visser nog, „is het niet noodza kelijk dat de strafcommissie op een verzoek van de club op een mondelinge behandeling in be hoeft te gaan". OPVOLGER Een tweede „zorgenkind" is Piet van der Burg, de laatste man van Hennes DVS, die ook al tegen VUC ontbrak. De oudste speler van Hermes DVS is van zijn vakantie teruggekeerd met een liesblessure en daarvoor wordt hij driemaal per week behandeld. Trainer Visser weet niet of Van der Burg zondag op „Harga" weer van de partij is. Wél is er al een opvolger voor zondag, wederom Dick Schaap, „die het vorige week bij VUC", aldus trainer Visser, „voortreffelijk deed. Hij maak te één schoonheidsfoutje en dat was gelijk een goal. Maar dat reken ik hem niet aan". Ook Frits de Nijs verblijft nog. steeds aan de kant. Visser: „Volgende week gaat de schroef int zijn knie en dan zal het waarschijnlijk enkele we ken duren voordat hij weer kan spelen. Op het ogenblik, „aldus Visser, „doet hij al de ioopoefe- mngen mee. AFC uit ging eer der met 2—1 verloren, maar ondanks dat speelden wij daar onze beste wedstrijd. We heb ben gewoon veel kansen gemist die er zondag wel uit moeten komen" Intussen heeft trainer Pim Visser, die aan het einde van dit sei zoen bij Hermes DVS vertrekt, nog geen contact met andere clubs. „Ik wacht maar af." Vlaardingen Budokai Kijnmond levert het komende weekeinde zeven kandidaten af voor de nationale judotitel(s). „Of zij er werkelijk voor in aanmerking komen", zegt voorzitter Henk van Oosten, „is altijd een gok. In ieder geval is er tweemaal per week in de sportschool van Chris de Korte hard naar toe gewerkt". De kans is daarom groot dat jeugdjudoka's als Ton Wi tjes, Hans Hoogendijk en Wil Poot potentiële kandi daten zijn voor het goud. Van Maassluise zijde is dat ongetwijfeld Iman Kars bij bet zwaargewicht. Budokai Rijnmond, dat zes jaar Budokai Rijnmond kan het beste bestaat, bezit daarmee een worden gezien als een overkoe- jeugdteam dat al eens tweede pelend orgaan van regionale van ons land is geworden. De sportscholen, dat de mogelijk- selectie voor de Nationale, jon- gens die eerder hoge ogen gooi- aoor Bas van dsn Berg den bij de Zuidhollandse judo- wedstrijden, zijn* Leo van Oos- heid heeft om m de dojo van ten, junior nuddengewicht, Ton Chris de Korte met een zg Witjes, aspirant half midden: selectieteam te werken. Henk Fred de Geus, aspirant hchtge- van Oosten, tevens vice-voomt- wicht Hans Hoogendijk, junior ter van de Nederlandse Budo lichtgewicht: Rob Hoogendijk, Bond: „Wat in het weekeinde junior lichtgewicht, Wil Poot, op Papendal gebeurt met de junior half midden en William nationale selectie, doen wij - als Kommmgs (junior midden). Budokai Rijnmond - regionaal. Tot dusver zijn vijf sportscho- MAASSLUIZERS len aangesloten bij de Budokai en dat zijn: Westwijk, Hoogen- Van Maassluise zijde zijn dat: dijk, De Korte, 's-Gravenzande Rajf Backelandt, Zuidhollands kampioen bij de aspiranten in het lichtgewicht en Coen Bac kelandt, tweede bij' de Zuidhol landse strijd bij de junioren in het üehtgewicht, De kans moet groot worden geacht dat Iman Kars bij de zwaargewichten de titel gaat pakken. Budokai Rijnmond, dat nu zes jaar bestaat, rekent m elk gevat l op succes in de sporthal van Zevenbergen „Dat talent is er m ieder geval", zegt Henk van1 Oosten, die binnenkort gaat af treden als voorzitter van Budo kai „Ik ben ook al sinds vorig jaar vice-voorzitter van de NBB j en dan is dat met te combine- j ren" f I Schiedam Morgenavond om 8 uur spelen de heren van SZC .1 in het Rotterdamse zwembad I West tegen het Tilburgse TRB. ij De verwachting is, dat de SZ- I) C'ers op zware tegenstand zul- len stuiten, daar TRB nog in I degradatiegevaar verkeert. Het waterpolo-team van SZC zal het zonder René van der Kuil moeten doen. Hij vertegenwoor digt zijn club namelijk op de w mterkamp menschappen zwemmen. Om beide punten in GLZDRZ, DemosSFC, Schiedam te houden zal het - Zwart Wit—-WF, FCN '66—Sagu team de tegenstander zeker met Boys, Schiedamsche Boys— moeten onderschatten. Pantser Boys, MSV '71—FC De Sehïedamse dames zullen hun Santiago, Hermes DVS—AFC, leidinggevende positie moeten DHS—Neptunus, RKDEO—Hol- verdedigen tegen de dames van landiaan, Fortuna—Oud Beijer- SCOM in het sportfondsenbad land, VFC—Delfia, Marünit— te Hülegersberg Ook hier zijn Leerdam Sport, EDS—SVDPW, de verwachtingen hoog gespan- RKWIK—VDL en Ursus-DHZ. nen. DOELPUNTEN Het maken van doelpunten. Hal kes lijkt alles al geprobeerd te hebben. Eerst Jan van Altena die echter na de bekerwed strijd tegen Willem ÏI (hij mis te toen de beslissende straf schop) niet meer in vorm kon komen. Fred Meerhof, die ech ter op dit moment op zijn ge vaarlijkst is als hij een half uur voor het einde als „pineh- hitter" op kan draven. Cor Hui gen (in het begin tegen Cam buur) die echter als linkerspits veel gevaarlijker is. En Aad van der Vlist die het toch ook niet echt kan maken als cen trum-spits. Leo Halkes blijft zoeken naar een oplossing. Zo ook tegen Veen dam, Een tegenstander waar- Vlaardingen De jeugd van FC Twente maaJkt een uitstekende kans op promotie naar de eerste klas. Jarenlang hing dat team er zo'n beetje bi], omdat de formatie van Spitz Kohn veelal zijn talent van „vreemde" bodem plukte. Dit seizoen is daar echter verande ring in gekomen. Er kwam bij de Twentse eredivisieclub zelfs een budget voor de jeugd en zie daar: de jeugd van FC Twente staat bovenaan. Morgenmiddag botst die formatie op tegen FC Vlaardingen aan de Ma- rathonweg De Vlaardin- gers doen het nog steeds ruet slecht Zij nemen op de ranglijst in de tweede klas eon vijfde plaats in, maar hebben een te grote achterstand om indruk te maken Het is zo goed als zeker dat trainer Cor van Nieuwenhuizen van FC Vlaardingen aan zijn laatste seizoen bezig is. Hij wil graag bij een ster ke amateurclub gaan trainen en heeft daarvoor al contact met enkele clubs Ook de hulptrainer van SW, Slobodan Du Una stapt op Hoewel hier de mogelijkheid met is uit gesloten dat hij als speler aanblijft De Schiedam mers spelen morgenmid dag op „Harga" tegen SC Amersfoort, dat het bui ten verwachting uitste kend doet. Het bezet de derde plaats, maai- wel met acht punten achter stand op FC Twente. SW zelf heeft er twaalf en staat vierde van on derop. Stand FC Twente 16—29, Telstar 15-26, SC Amersfoort 15—21, Ex celsior 16—21, FC Vlaar- dmgc-n 1514, Heracles 13—13, Veendam 16—13, FC Groningen 1312, SW 17-12, PEC Zwolle 15—8, SC Cambuur, Hcerenveen 16—5. en Vroegh uit Schiedam. De kans is echter niet uitgesloten; dat Mahorokan, dat op zichzelf' ook al een regionale judoclub is (uit Maassluis) een vorm van samenwerking gaat zoeken met de Budokai". Crhis de Korte geeft les Schiedam SW blijft nog steeds op zoek naar een nieuwe trainer. Drie kan didaten maken echter een goede kans opvolger te worden van Leo Hal kes. Het zijn René van Eek, Arie Steehouwer en de belangrijkste Cor van der Gijp. Van der Gijp echter zou volgens de ge ruchten definitief „neen" hebben gezegd. SW- voorzitter Maarten Ei sing: „Ik heb nog mets van hem gehoord. Als het inderdaad zo is zou ik het wel jammer vinden. Hij is een dynamisch men die we best kunnen gebrui ken". De komende weken zal het bestuur ander maal met de drie kandi daten praten. Elsing: „We hebben echt geen haast. Er zijn tenslotte nog ge noeg trainers die vrij zijn". Wat Leo Halkes be treft, de oefenmeester heeft verklaard m con tact te zijn met een be taalde vereniging Welke club het is wilde hij met zeggen. „Maar toen be kend werd dat ik weg zou gaan, heb ik gezegd, dat ik nu een club wil hebben met meer mogelijkheden. In die richting ben ik nu ook bezig". DIRK HOOGENBOOM tweede plaats

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7