Politiek spel museumca met mm Broekpolderbos weer dichterbij De Put" wordt bebouwd ipllp ^1!ë mmm Poppenhuis voor De Krentenmik Gmijiers komt met nieuwe nota ïn stadskantoor hebben de nraren oren KRITIEK ANWB OP' NACHTELIJK RIJVERBOD Water van rijk huren Geen. geheim rapport over Delta-dijk j Ik neem tie proef 28810 ««Éi Slimme inbreker j Protest tegen Akzo 99 Bejaarden* raad wil inspraak I Baldadigheid op Van 't Hoffpïein i SCHIEDAMSCHE COURANT Jlaandag 14 maart 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no. 25788„8 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 0 Schiedam Of het nieuwe lid van de museumcommissie een pvdA'er moet zijn, wil de cultuurwethouder Herman Posthoorn niet zeggen. Wel spreekt hij van „eindelijke vernieuwing in de commissie", welke men in PvdA-kringen nogal elitair vindt. Zo komt de opvolging van (huisarts) August Poll over een week nog niet aan de orde, als de gemeenteraad weer vergadert Dat punt stond wel op de vorige agenda, maar onder druk van de socialistische fractie besloot het college van B. en W. het punt terug te trekken, volgens althans WD-fractieleider Gerard Verhulsdonk. De leden van de museumcom missie berusten erin, dat hun voordracht voor de lege plaats nog met kon worden besproken m de raad. Zij had den in plaats van Poll de heer H. A. D. Campman gezien, en anders voormalig WD-raad- slid Amta Dirkzwager. Die vielen echter bij de PvdA met m goede aarde, neemt de op positie aan. Kennelijk vreesde daarom het college, dat de Schiedam Een slimme inbreker is zaterdag avond een flink pak slaag en zijn arrestatie ontlopen. De man drong op de bewuste avond een chinees res taurant aan de Schie- damse Parkweg binnen. Hij maakte zich mees ter van een geldkistje. Kennelijk vond hij deze buit te gering. Hij zette het geldkistje even weg om zijn handen vrij te hebben om verder op speurtocht te gaan. Via de trap daalde hij af naar de kelder. Tot 2ijn stomme verbazing la gen daar twee personen (de zoon van de eige naar en een bediende naar later bleek) te sla pen. Zij werden echter wakker. De inbreker verzon een list. Hij vertelde het nog slaperige tweetal: „Ik kom jullie waar schuwen, want er wil iemand inbreken". De zoon en de bediende be toonden hem zijn dank baarheid door gedrieën nog een gezellig glas te drinken. Daarna ging deinbreker zijns weegs. De andere och tend ontdekte de eige naar aan de hand van een ruitje dat kapot was en aan de geldkist die een andere plaats had gekregen dat er bij hem was ingebroken. Hij heeft aangifte ge daan bij de politie. De laatste is het nog niet gelukt de man te ach terhalen. PvdA kritiek openlijk in de raadsvergadering zou moeten spuien, en daarom ging het punt met door, want dat zou pijnlijk zijn geweest voor Campman of Dtrkzwager. Voor de vacature-Poll Ioopl oud-cultuurwethouder Truus Verweij-de Graaff haar echt genoot Goos te promoten, maar binnen de PvdA zouden ook nog andere kandidaten zijn gevonden. Waarom die dan niet m de museumcom missie ter sprake sijn geweest, komt volgens socialisten juist door de huidige samenstelling van de museumcommissie, waarin naast twee kunste naars enkele notabelen zitten. De PvdA vindt dat geen af spiegeling van de burgerij, de museumcommissie ging er daarentegen steeds van uit, dat je als commissielid geïnte resseerd moet zijn en boven dien verstand van kunst moet hebben. Volgens Posthoorn was de com missie aanvankelijk enigszins verontwaardigd, dat de raad zich nog met had kunnen uit spreken over de voordracht, maar na de toezegging van de wethouder dat „de zaak in tern zai worden bekeken", zei commissielid Trees Moolhuy- sen-Coenders zaterdagavond: „Zulke dingen duren nou een maal altijd lang. Wij winden ons daarover allang met meer op". Volgens haar komt Post hoorn binnenkort met een verklaring van de gang van zaken. Met enige trots tonen Vlaardingse WAO-ers hier een fraai poppenhuis, dat zij eigenhandig gefabri ceerd hebben. In het wijkcentrum De Heipaal werd het werkstuk aangeboden aan mevrouw Sloof van het kinderdagverblijf De Krentenmik. Het poppen huis is het resultaat van de laatste cursus van de Stichting Ontspanningsgroep WAO. Al geruime tijd organiseert deze stichting creatieve ochtenden voor Vlaardingse WAO-ers. In De Hei paal kan men vanaf tien uur elke dag terecht om met elkaar te klaverjassen, schaken, dammen enzo voorts. Op 25 maart gaat er trouwens weer een nieuwe cursus tekenen van start. Belangstellenden kunnen zich hiervoor aanmelden bij De Heipaal, Reigerlaan 49, tel 34 20 69. Vlaardingen De kans dat de Broekpolder be- bosd zal worden, is weer een stuk groter geworden. De regering wil namelijk de gehele Randstad driemaal zo veel bebossen als eer der gepland was. Vóór 1990 moet er nu in de stedelijke gebieden van Zuid- en Noordholland zeven- tot twaalfdui zend hectare bos wor den aangelegd. I Dit staat in de vorige week Maassluis Het Maassluise ge meentebestuur gaat protest aantekenen tegen de voorge nomen uitbreiding van Akzo Zout Chemie Nederland B.V. te Rozenburg. Dit gebeurt op grond van de wet inzake de. luchtverontreiniging bij gede puteerde staten van Zuid-Hol land. Het bezwaar dat schriftelijk zal worden ingediend be treft de emissies vinylacetaat, die kunnen optreden bij het vullen van tanks en het laden van schepen. gepubliceerde Nota Lan delijke Gebieden, die is ge schreven door minister Gruijters van Ruimtelijke Ordening. De nota moet gezien worden als een ver volg op de onlangs ver schenen Verstedelijking- snota („Meer huizen in de Randstad")- Vóór het verschijnen van de Nota Landelijke Gebieden werd nog uitgegaan van vierduizend hectare bos in de Randstad. Zoals bekend ligt de ge meente Vlaardingen in de clinch met het openbaar lichaam Rijnmond over de Broekpolder. Rijnmond wil zesduizend woningen in de veel omstreden pol der neerzetten. Vlaardin gen wil de polder daaren tegen bebossen en daar voor geeft de gemeente sterke argumenten: Een Broekpolderbos heeft een regionale betekenis; De vestiging van een nieuw tankercleaningsbedrijf in de Geulhaven kan nare ge volgen met zich meebren-' gen voor mogelijk toekom stige bewoners van de Broekpolder; de Broekpol der is het enige gebied in heel Rijnmond waar de grondsamenstelling voor bebossing geschikt is. Het openbaar lichaam Rijn mond stelt daartegenover dat in het Streekplan staat dat de Broekpolder is aan gewezen als bouwlocatie voor zesduizend woningen. De kans op een Broekpol derbos lijkt toch na het verschijnen van de Nota Landelijke Gebieden groter geworden. Want het door de gemeente Vlaar dingen beoogde bos heeft „slechts" een omvang van zestig hectare. In vergelij king met de plannen van de regering vóór 1990 twaalfduizend hectare bos aanleggen stelt Vlaar dingen zich zelfs nog be scheiden op. De Nota Landelijke Gebie den zal echter eerst een uitvoerige inspraakproce dure ondergaan. Deze duurt tot 15 november, daarna kan de nota defini tief worden vastgesteld. Schiedam Met de komst van een tweede kantoor aan de VGravelandseweg in het vooruitzicht wil de gemeente alvast verande ringen aanbrengen in het bestaande stadskantoor. Enkele verdiepingen van het gebouw krijgen een andere indeling. Zo ko men in de toekomst de wethouders anders te zit ten en volgende week maandag beslist de ge meenteraad of oudere an dere etages, waar gemeen tewerken zit, mogen wor den veranderd. Het gaat om een krediet van 45.960 gulden. Ruim twintigdui zend gulden Is nodig voor de gemeentewerken-ver diepingen. In het voorstel aan de raad maken b en w duidelijk dat uiteraard de voorzie ningen, die worden getrof fen, voor en na de inge bruikname van het tweede gebouw op elkaar worden afgestemd. In het stads kantoor lopen de kosten van kleine wijzigingen no gal op: soms moeten tele foonaansluitingen worden aangebracht of verplaatst, en moeten deuren of wan den op een andere plek komen te staan. Dat geldt ook voor de wethouders etage, de zesde verdieping in het gebouw. Er wordt gefluisterd dat de dunne muren oren hebben, en dat zou de reden van her indeling zijn. S Maassluis Er zijn plannen in de maak om op het parkeer terrein aan de Haven te Maassluis weer te gaan bou wen. Wethouder Han Humme- «vVÏïiRsSsÉ,- len deed deze mededeling tij dens de presentatie van de renovatieplannen van de Hoogstraat en omgeving. Het parkeerterrein, bijgenaamd <4 »-& Vlaardingen De ANWB be treurt het dat als gevolg van het nachtelijk rijverbod voor vrachtverkeer ook een groot aantal bestel auto's, kam peerauto's en zelfs enkele combinatie-au to's (personen auto met cara van) uit de bin nenstad wor den geweerd. Dit als gevolg van een vol gens de ANWB verkeerde keu ze van de afme tingen. Volgens ir. G. R. de Regt, het hoofd van de verkeersafde- ling bij de ANWB, heeft de gemeente geen rekening gehouden met de afmetingen van bestaande voertuigen. De ANWB vindt bovendien dat deze overtuigen zo gering in aantal zijn dat ze praktisch geen invloed hebben op het woon- en leef milieu. De ANWB heeft voorts bezwa ren tegen de in Vlaardingen gebruikte ver keersborden die het vracht verkeer op het nachtelijk rij verbod attende ren. Volgens de wielrijders bond zou hier toe een uni form verkeers bord moeten worden ontwik keld. De Bond is er voorstan der van dat op landelijk ni veau een uni forme aandui ding komt. De huizen aan de Spoorsingei lopen gevaar Vlaardingen Volgens dijk graaf A.P. van den Brugge van het Hoogheemraadschap Delfland is er geen sprake van een geheim rapport, dat zou aangeven dat woningen nabij de aan te leggen Delta- dijk moeten worden afgebro ken. Volgens wethouder Bas Goud- riaan zou een dergelijk rap port door TNO zijn vervaar digd in opdracht van het Hoogheemraadschap. „En die brengt het niet in de open baarheid," aldus de wethou der vorige week tijdens de bijeenkomst voor bewoners van de Oostwijk. Door het hoogheemraadschap wordt dit echter ontkend, „Burge meester Kieboom van Vlaar dingen is zelf hoofd-ingeland. bij ons, dus er is openbaar heid genoeg," stelt de dijk graaf. Hiermee is echter geenszins ge- Uit onze krant van vrij dag 11 maart zegd, dat de woningen met name aan de Spoorsingei niet afgebroken zullen wor den. Volgens het hoogheem raadschap worden momenteel nog onderzoeken verricht, on der andere door de Stichting Grondmechanica, om de mo gelijkheden nader te bestude ren. De grond achter de Oost- wijk waar de Deltadijk langs zal worden neergezet is van bijzonder ongunstige kwali teit. Inmiddels aangevangen werkzaamheden tonen aan, dat zandstortingen, tot in een wijde omtrek grondverschui vingen teweeg brengen. De Vlaardingse raad zal zich bin nenkort ook nog uitspreken of langs de Deltadijk een door gaande autoweg wordt aange legd. Wethouder Bas Goud- riaan heeft al laten weten daar bepaald geen voorstan ds van te zijn. Vlaardingen De Bejaarden- raad Vlaardingen wil meer in spraak en proberen om bij de bejaarden te komen tot een mentaliteitsverandering. Zij kunnen nog een belangrijke inbreng hebben in de leef baarheid van de stad. Volgens de raad, die een belangrijke schakel wil zijn tussen de be jaarden en de organen die belast zijn met de uitvoering van het bejaardenbeleid in Vlaardingen, zijn er velen die vervroegd gepensioneerd zijn en nog uitstekend m staat zijn om te oordelen. Daarom wil de bejaardenraad dat jaar zichzelf uitbouwen tot een centraal overlegorgaan voor alle bejaarden in Vlaar dingen. Voorts wil de raad vertegenwoordigers in allerlei overlegorganen die zich bezig houden met het bejaardenbe leid. Schiedam Baldadige jongelui hebben het afgelopen week einde op het Van 't Hoffpïein in Schiedam vele omwonen den uit hun slaap gehouden, j Van vrijdagavond tot zater- l dagochtend was een groep 1 jongens in de leeftijd van ze- ven tot veertien jaar druk I bezig met het gooien van ste- nen naar auto's; de jongens waren zeer rumoerig en stichtten ook nog een brand- i je. De politie moest af en toe in actie komen om de jongelui uiteen te drijven. Niemand werd door de politie opge- pakU Schiedam Op iets andere voorwaarden huurt de ge meente Schiedam voortaan water van het rijk. Het gaat om een klein stukje van de Nieuwe Maas, bij het Hoofd. Daar huurde de gemeente al tijd een bepaald wateropper vlak ten behoeve van paal- en steigerwerk. Was de huur overeenkomst met ingang van dit jaar afgelopen, het rijk heeft een nieuwe aange boden waarin dan ook een regeling wordt opgenomen voor het stukje Nieuwe Maas, t dat de gemeente gebruikt als ligplaats voor schepen. De waterhuur is één van de punten op de zeer korte agen da van de gemeenteraad, die volgende week maandag avond in het stadskantoor vergadert. De Put, is ontstaan vlak voor de tweede wereldoorlog. Het gemeentebestuur had enkele jaren daarvoor het besluit ge nomen om daar het nieuwe stadhuis te bouwen. Ten be hoeve hiervan werden in dit gebied vele panden door de gemeente opgekocht en ge sloopt. Daarbij was ook het beroemde, nog uit de tijd van Marrux van St. Aldegonde stammende hotel „De Mo riaan". Vlak voor met de bouw zou worden begonnen brak de oorlog uit. Van uitstel is toen afstel gekomen. Wethouder nog geen kend van plannen, bied om bouwmg. nen hier betoogde ook met lijkt". Hummelen maakte verdere details be de thans ontworpen Wel vraagt het ge- een aangepaste be- „Platte daken hun- natuurlijk piet", zo hij, „terwijl beton het beste materiaal Ook zijn er onderhandelingen gaande met het Hoogheem raadschap Delfland om de in de dertiger jaren herbouwde Wateringersluis aan de Zuid- vliet te ontdoen van de ontsie rende betonconstructies te neinde de sluis weer in een meer bij het stadsgezicht pas sende staat terug te brengen. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd tn combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proet toe m combi natie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpi Tel Deze bon m open envelop zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 634. Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1