Nieuw Lekkeriand niet opgewassen tegen PPSC TOM? HVO komt achterstand snel te boven RKDEO en De Hollandiaan erg slecht terug en weer WK onderuit Hattrick van Fred van Hoorn MAANDAG 14 MAART 1977 Matig duel eindigt in gelijkspel GTB-offensief komt ie Iaat Paul Blokland schiet Nootdorpers naar gelukkige winst „Foutje..." TSB verliest aansluiting vd/sc/ww 4 Schiedam Jan Eavenschot, trainer van het zo sterk voor de dag komende Nieuw Lekkeriand, was niet te spre ken, Voortdurend haalde hij het har de spel van PPSC over de hekel. Hetgeen hij ook als voornaamste oor zaak zag wat betreft het doelpuntloze gelijke spel wat zijn ploeg behaalde. „In deze situatie en tegen een dergelijk harde tegenstander is 0—0 zeker niet slecht. Ver geet niet dat wij over een groot aantal jonge knapen beschikken terwij! PPSC een geroutineerde ploeg heelt. Vandaar dat ik het zo onbegrijpelijk vind dat zij zo hard speelden. Met dergelijke spelers is dat helemaal niet nodig. Laten ze toch gewoon voetballen". PPSC's aanval wordt afgebroken. Nieuw-Lek- kerland ruimt met het hoofd op. Met de handen on derschept de Nieuw- Lekkerl and-verdediger deze Schiedamse voor zet. Schiedam GTB is wederom niet tot winst kunnen bomen tegen BVCB. De Schiedammers verloren de thuiswedstrijd met 1—2. Toch was GTB zeker niet de mindere ploeg en een gelijk spel had de krachtsverhouding heter weerggegeven. Na dertig minuten was een uitval van de gasten noodlottig. De GTB-verdediging werd enigs zins verrast en dat bracht de score op 0—1. Vijf minuten la ter trok Koos Hoek de bal goed voor het BVCB-doel en Chris den Uijl kon schitterend inkop pen, 1—1. Den Uijl kwam ech ter ongelukkig ten val en moest geblesseerd vervangen worden door Bertus van der Velden. Vooral in de tweede helft werd het gemis van Den Uijl duide lijk zichtbaar. GTB kreeg hier door minder kansen. Toch hiel den de mannen van trainer Ton Vorstenbos goed stand. Een kwartier voor tijd mocht BVCB een vrije schop nemen, welke op de kruising van paal en lat terugketste. De terugkomende bal werd toen beheerst in het net geschoten en weer kwam GTB op achterstand te staan. Schiedam WK blijft In de onderste regionen van de ran glijst verkeren. Nu verloor de ploeg uit Kethel in de uitbeurt bij RSM met 2L Al in de eerste minuut kwam de ploeg van trainer Jan Post op een 10 achterstand via een penalty. Invaller scheidsrechter Wagenaar had geblazen voor een overtreding en toen Cas van Dnel-Vis daarna struikelde veranderde de scheidsrechter de vrije schop in een straf schop. BSM benutte deze gele genheid om op 10 te komen. Na een half uur wist Henk Bijl een fout in de verdediging af te straffen, 1—1. Nog voor rust kwam RSM op 2—1. De mid denvelder kon alleen doorgaan, zette drie WK-spelers op het verkeerde been en haalde toen hard uit. In de tweede helft kreeg WK nog meer tegenslag. Jan van der Meer en Peet van Mil moesten geblesseerd bet veld verlaten. Hun plaatsen werden door Frans Beun en Peet van der Meer ingenomen maar de stand bleef 2—1. Bel een heer in't verkeer i de korrekte 'Rit1 meesters j „Wat willen ze nou?" vroeg Hans Costense zich af, „het is hele maal niet hard geweest. Ja, natuurlijk was het wat pittig maar dat is toch heel wat an ders? Ra venschot moet niet denken dat in deze afdeling alleen maar mooi gespeeld wordt Als je de punten hard nodig hebt moet je wel eens wat harder spelen". In feite viel het harde spel best mee. En kon Nieuw Lekkeriand alleen maar de hand in eigen boezem steken. Want eens te meer werd aangetoond dat de debutant in de tweede klas uit geschakeld kan worden. PPSC deed dat bekwaam. Met Hans Vorstenbos op Arie van der door Martijn Verwaaijsn Ham en schutter Sjors den Boef opgevangen door Loek Kalden konden de gasten geen vuist maken. De beste kans voor rust kwam dan ook voor PPSC. De hard werkende Nico de Vries kon al vrij snel in het begin doorbre ken maar kreeg niet meer dan een hoekschop. De door Ton van der Linden genomen cor ner werd door Piet van Veen echter recht in de handen van de uitstekende doelman Kees den Besten gekopt. Tot aan de rust gebeurde er niet veel. Beide ploegen bleken vooral aanvallend machteloos. Waarbij ook nog kwam dat Kees den Besten zich diverse keren onderscheidde door scho ten van Nico de Vries, Piet van Veen en Coen Winkelman (de beste man van het veld) te stop pen. Toch had Jan Ravenschot een excuus voor het zwakke spel van vooral zijn frontlinie: „Dat kwam ook al weer door het spel van onze tegenstander. Doordat zij vrijwel constant met zes man voor het doel stonden was het moeilijk een opening te vinden". En Hans Costense weer: „Natuurlijk hebben wij een constante dek king toegepast. Doe je dat niet dan ga je tegen deze ploeg de boot in. Maar ook Nieuw Lek keriand blonk niet uit in aan vallend voetbal". Na rust eigenlijk hetzelfde beeld. Ook toen bij PPSC de gebles- seerde Coen Scheffer moest worden vervangen door Aad Alders. Het maakte allemaal niet veel uit. Want weer kwam de thuisclub als enige écht dicht bij een doelpunt. Dat was na een half uur spelen toen Ton van der linden een vrije schop van Piet van Veen inkopte. Zonder dat de grensrechter van Nieuw Lekkeriand echter vlag de besliste scheidsrechter Ta bor dat er sprake was van bui tenspel. Het bleef 0—0. Terecht ook want geen van de twee elftallen zou verdiend gewonnen hebben. Hans Costense: „Ik ben blij met het ene puntje. Zeker ge zien het spel. Nieuw Lekker iand heeft een erg goede ploeg en dan is het alleen maar ge lukkig als je daar gelijk tegen speelt". En Jan Ravenschot? Die was duidelijk niet tevre den. Zei tot slot: „Goed, ach teraf mogen we blij zijn dat het 0—0 is gebleven maar ik blijf dat ontevreden gevoel houden. Er had een leukere wedstrijd uit kunnen kome- n. Ouderkerk afd IJssel Met nog vier wedstrijden te spelen, kent de competitie voor HVO nauwelijks zorgen meer. Nog maar enkele weken terug voel den de oranjehemden de degra datie-adem in de nek, maar als linkerspits, José de Jongste als voorstopper, Gert de Goede als laatste man en Jan Alder- liesten nu op het versterkte middenveld, ontregelde de aan vallen van Spirit voordat die gevaarlijk werden. door de resultaten van de afge- Het ging echter zo goed met lopen weken is er flink op de ranglijst gestegen. Ook bij Spirit, een ploeg waar de Vlaardingers bijna altijd van verloren, zette de opgaande lijn 2ich voort. Ondanks het feit dat HVO nogal gewijzigd in het HVO, dat achter de inspiratie een moment ontbrak. Prompt maakte Spirit daar een kwar- tier voor de rust gebruik van- 10. Een tegenvaller, maar HVO bleek die op te kunnen vangen. veld kwam. Pim van Reij had Onder aanvoering van Gert de zich ziek gemeld, Paul van We zel was nog geschorst, terwijl Cees Schilder door familie-om standigheden evenmin kon spe len. HVO, met Maarten Dijkshoorn Nootdorp Het had weinig gescheeld of De Hollandiaan had tm- verriehterzake naar Vlaardingen terug bunnen keren. Oor zaak: scheidsrechter J.W. van den Berg (Noordwijk) was door de KNVB niet op de hoogte gesteld om als vervanger op te treden van verhinderde EJf. van der Beek. Driftige pogingen van RKDEO- j consul Leo van Ven- I rooy slaagden. Van j Venrooy: „Toevallig was mevrouw Van den Berg thuis en die ver- telde dat haar man bij voetbalvereniging SJC i was. Daar heb ik hem kunnen bereiken. Hij j was wel verrast maar beloofde zo snel moge lijk te komen". Waar door RKDEO—De Hol landiaan ruim een half uur later begon. door Elbert van den Berg |||i|§§ *47 Vlaardingen Hoewel Zwaluwen zelf niet voor de competi tie speelde, was het toch een goede dag. Noordwijk verloor met 3—4 de inhaalwedstrijd bij CSVD, zodat DOVQ en Zwaluwen nu de ranglijst blijven aanvoeren. Zwaluwen speelde zelf overigens op eigen veld vriendschap pelijk tegen Barendrecht, dat zelf hard op weg is naar de eerste klas. Zwaluwen haalde in dit duel niet het onderste int de kan, maar de motivatie in een oefenwedstrijd is ook niet te vergelijken met een competitieduel Zwaluwen won niettemin royaal met 3—1. In de eerste helft scoorden Jos Buitelaar en Emest Kegel na de thee tweemaal. Tussentijds kwam ook Barendrecht tot scoren. Na lange blessures kwamen Maarten Keizerwaard en Joop Brussé ook weer een poosje in aktie. Hoewel beiden weer wat moeten wennen, betekent hun terugkomst voor trainer Frans De Kruis weer een verbreding van de selectie. Nootdorp Veel toeschouwers hadden meer ocg voor de zweef- ineens zoveel tater. Natuurlijk vliegtmacr/ dan voor het „edele" voetbalspel. En dat was bij slecht voor de concentratie". RKDEO-De Hollandiaan helemaal niet ten onrechte. Want wat Ondanks zijn late komst was o Duel om de bal tussen RKDEO's Dirk van Schie en een De Holiandiaan-speler. beide ploegen er op sportpark 't Centrum van maakten, was niet best. De thuisclub was tenslotte de gelukkigste ploeg omdat het de enige goede comhinatie zag afgesloten met een doelpunt. Paul Blokland tilde de Nootdorpers derhalve naar een belangrijke I—0 winst. En gezien het wedstrijdbeeld kre- de collega Jan van den Oever, gen de gastheren wel degelijk Met als uiteindelijk resultaat een één punt te veeL Want met na- 1—0' zege. Tel daarbij de 0—0 scheidsrechter J. W. van den Berg één van de beste mensen van het veld. Hij liet beide equi pes voetballen, wanneer het mogelijk was en werd gedaan. De bezoekers deden dat in het begin wel en werden vooral ge- een doorbraak van Henk Boomsma, was het na twaalf minuten wel raak. Paul Blo kland schoot prima in na eeD overstapje van Rlnus van der Sande op een voorzet van Wim Hooymans: 1—0. me in de eerste helft zag RK DEO geen kans om zich aan de Hollandiaandruk te ontworste len, Daarom mopperde Vlaar- dingse trainer Hans Renirie na afloop: „Het ging in de eerste helft zeker met slecht. Maar daarom kreeg je wel de „bab bels" in de rust van: die lui pakken we straks even. En dat vorige week tegen Oud-Beijer- land en er kan worden gecon cludeerd dat de Nootdorpers op de goede weg zitten. Van de Hollandiaan had dat ook kun nen worden gezegd - bij winst - omdat de Vlaardingers een wedstrijd eerder knap met 10 hadden gewonnen van sub-top- Eerste kans per Spoorwijk. vaarkjk via Henk Boomsma en Bij De Hollandiaan werd gebles- Jacky Riedijk. De fout van de Hollandiaan was echter om de bal hoog voor het doel te plaat sen. waar RKDEO met keeper Theo Jansen en sterke voor stopper John van Schie heer en meester was. seerde Ron de Vette vervangen door Gerard van Berkel maar het initiatief bleef bij RKDEO dat met genoegen toezag hoe de Vlaardingers er steeds minder in gingen geloven en de score met wat meer intelligentie had kunnen worden opgevoerd. Toch moest Jansen nog één keer handelend optreden: bij een doorbraak van handige, Henk Boomsma. Goede trok HVO funeus ten aanval, en met succes. Want nog voor de rust werd de stand in evenwicht getrokken. Een hoekschop van Rinke Baaima werd door Maarten Bom inge kopt, nadat Jan Alderliesten de Spirit-defensie met een schijn beweging had verrast: 11. Spirit kwam voor de thee nog tot een schot op de paal, maar bleek naar gelang de strijd vor derde tevreden met één punt. Evenals trouwens HVO, dat tien minuten voor tijd onver wacht nog een goede scorings kans kreeg. Invaller Aad van Spronsen (voor de leeg gespeel de Dijkshoorn) kwam alleen voor de keeper, maar schoot net naast. Rotterdam TSB is de aanslui ting met de top kwijt geraakt. Voor het zoveelste jaar ziet het er naar uit dat de doorbraak naar de derde klas weer uitge steld moet worden. De Vlaar dingers verloren in en tegen Hillegersberg met 2—1. Hille- gersberg blijft daardoor mee doen, terwijl TSB, met nog acht wedstrijden te gaan, min of meer uitgeschakeld lijkt. TSB speelde tegen Hillegersberg overigens een goede wedstrijd Driekwart van de wedstrijd zijn de Vlaardingers in de aanval geweest. Uitgesproken scorings kansen deden zich echter nau welijks voor. Opnieuw was het scoren voor TSB één van de oorzaken van de nederlaag, al gaf de stevig spelende Hillegersberg-defensie niet veel kansen weg. Boven dien ontbrak het de jonge TSB- ploeg aan routine. Hiilegers- berg had dat wel in huis, wat uiteindelijk doorslaggevend was voor de eindzege. Hoewel TSB meteen in de aanval ging, was het Hillegersberg dat tot scoren kwam. Na een kwar tier keek TSB tegen een achter stand aan, waarin voor de rust geen verandering meer kwam. De Vlaardingers probeerden het wel, maar echt moeilijk konden zij het de Rotterdamse doelman niet maken. Ook in de tweede helft waren de mannen van Jan van den Berg het meest in de aanval, Opieuw echter was het Hillegersberg dat na een kwartier doelman Van der Velden het nakijken gaf: 2-0. Waarmee de wedstrijd wel beslist was, al bleef TSB voor een beter resultaat werken. Pas in de laatste minuut had TSB daarbij succes. Uit een straf schop bracht Wim Maurits de eindstand op 2—1. kan natuurlijk met. Er is geen Wellicht dat de overmoed beide Nadat Boomsma voor de Hol- enkele ploeg gemakkelijk in de ze afdeling". „Maar omdat het in de eerste helft zo slecht ging, was het juist voor mij een voordeel dat én de Hollandiaan er zo gemak kelijk over dacht én men zag in dat er toch wel iets moest gebeuren. Nee, ik weet het wel ook in de tweede helft was het slecht, maar er werd tensnunte wat gedaan: er werd bewogen. En dat werd voor de rust hele maal niet gedaan", bekjitiseer- teams parten speelde in het be gin van de wedstrijd. Er werd zelden een bal goed geplaatst, al was De Hollandiaan in die beginfase veruit de minst slecht voetballende formatie. Jan van den Oever: „Maar wat denk je van die late komst van de scheidsrechter. Nu moesten de jongens zich ineens een halfuur langer zien te vermaken. Iede reen stelt zich in op het aan- vangstijdstip, ook de tegenstan der, en dan begint de wedstrijd landiaan had overgeknald kreeg RKDEO pas na precies 37 minuten de eerste goed kans. Rinus van der Sande schoot echter naast na een combinatie met Leo Hooy mans. Na de pauze (Van der Oever had Arie Tetteroo ver vangen door Hans Olsthoom) werd er door RKDEO meer gewerkt en daar ontbrak het bij De Hollandiaan na de her vatting juist aan. Nadat Jan Veldhoven goed had gered bij Maassluis Op het nieuwe sportcomplex in de Sanho.jo nad veel „body" in de ploeg. De bezoe- Steendijkpolder heerste MSV71 over Santiago. Met een 3-0 winst zetten de makkers van trainer Arie Kap de bezoekers opzij. Het was de eerste wedstrijd op het nieuwe veld voor MSV71. Het was geen gemakkelijke opgave om tegen de hard spelende gasten met technisch voetbal tot diep in de Santiagogelederen te komen. Er ontstond angst voor de eigen benen bij de zwartwitten. Het harde spel leverde de thuisclub na de thee (ruststand 1-0) twee strafschoppen op. Deze werden benut. Leider MSV71 trok tégen Santiago in aantal aardig publiek. kers geonakten dat als wapen en kwamen daar soms ver mee. Tot driemaal toe in het eerste deel kwamen zij in goede scoringspositie. MSV71 kreeg er ook één en het was meteen raak. Bert Jager lanceerde Fred van Hoorn en 1-0 was een feit Dat was na een half uur. De strijd was in het tweede deel tien minuten oud toen Fred van Hoorn neergelegd werd. Hij ver zilverde de strafschop zelf; 2-0. Na een half uur gebeurde dat nog eens en Fred van Hoom scoorde zijn derde treffer 3-0.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4