Vo 1 1 ley!b alclubs domineren Hollandiaan maakt zicli waar Él51 Wilton-dames kampioen VDBE op rand van degradatie Ideale omstandig heden in het Staeldninsebos Alleen Shell lijdt verlies m EROS met 8™—4 teruggewezen Standen zaalvoetbal MAANDAG 14 MAART 1977 Unitas-dames eindigen met nederlaag DAMES Zaalvoetbal voor Maassluise ambtenaren w~> Bosloop trekt veel deelnemers WEDSTRIJD css vd/sc/ww 7 Vlaardingen Ook deze week bijna uitsluitend overwinningen voor de vol leybalteams uit het Water weggebied. Op het dames team van Shell na, dat bij Schippers in Berkel een verwachte nederlaag leed, geen puntenverlies voor de overige teams. MVC had met de jonge ploeg van Leski enige moeite en kwam slechts tot 3—1. Voor de dames van Passa ge, 0—3 tegen Spirit, en Volley, 3—0 tegen Libanon, geen problemen. Ook de he ren van Volley'68 wonnen. Tegenstander Spirit kwam slechts éénmaal tot setwin- st, zodat de uitslag ook hier 1—3 was. In Maassluis ontving MVC het jonge team van Leski uit Was senaar. Na de nederlaag tegen OVRA van vorige week had MVC enige moeite met de moti vatie. Leski draaide immers in de staart van de ranglijst. Toch bleek al gauw dat de gasten meer in de mars hadden dan de ranglijst doet vermoeden. In de eerste set ging het bij de Maassluise dames nog wel van een leien dakje, 15—9, maar in de tweede set wilde Leski wel even vlammen Het snelle aan» valsspel verraste de thuisclub volkomen en Leski won deze set met 9—15. Toen MVC inzag dat er voor de overwinning ge werkt moest worden, viel Leski door de mand. Met 15—5 en 1511 werd het tenslotte 3—1 voor MVC. In Vlaardingen speelde Volley te gen het reeds gedegradeerde Libanon. De Rotterdamse da mes waren geen partij voor de thuisclub. Binnen een hall uur had Volley de 3—0 winst bin nen. Libanon kwam niet verder dan 5, 2 en 1 punt tegen. Om toch de avond nog een nuttig effect te geven, oefenden de Vlaardingse dames daarna nog enkele sets tegen hun tweede team. Deze boden m het begin beter tegenstand dan Libanon. De eerste set werd 1614. De beide volgende sets won het eerste team vrij eenvoudig, met 15-2 en 15—1. Het damesteam van Passage had zaterdag met een op papier heel wat sterkere tegenstander af te rekenen. Het op de derde plaats staande Spirit. Toch hadden de Schiedamse dames ook met de ze opponent weinig moeite. Hans Soeters* „Het krachtsver schil tussen Passage en Volley aan de ene kant en de overige teams m de distriktsklasse is te groot, bijna moeiteloos komen de beide koplopers aan de pun ten". Toch bood Spirit aanvankelijk nog wel tegenstand. Het is ten slotte een eer om de koploper te laten struikelen. Toen de eer ste set door Passage met 11—15 werd gewonnen, verdween de motivatie al snel bij Spirit Met zes en tien tegenpunten maakte Passage snel een einde aan de wedstrijd. Greet van Morde, die met de benen in het gips met haar team was meegereist, kon tevreden konstateren dat Co van Gugten haar goed verving De heren van Volley'68 speelden zaterdag eveneens tegen Spint Nu er voor Volley niets meer op het spel staat, hebben de Vlaardingers er een ontspannen spelletje van gemaakt. Hoewel ook deze keer het zwakke punt het stoppen was, liep dit onder deel toch beter dan de laatste tijd het geval was. Met de set standen 14—16, 11—15, 15—13 en 12—15, bleef Volley aan de voordelige kant van de score. ponBiDAMSCH NIEUWSBLAD Schiedam De heren van de handbal-vereniging Hollandiaan hebben hun laatste kans om in de landelijke derde klasse F mee te blijven draaien, met beide handen aangegrepen ten koste van het Rotterdamse Actief II. In de eerste helft konden beide teams niet volledig ontvlammen, doordat hun spel te nerveus was, een gevolg van de belangen die er op het spel stonden. Hollandiaan kwam zeer snel op winst te staan, doordat Ludo van Mil zich uitste kend vrijspeelde en zijn schot onhoudbaar was voor de goalie van Actief. Actief had hierop echter snel ant woord, waarop het hals overkop terug moest in de verdediging om de felle aanvallen van Hollandiaan te stuiten. Twee schoten van Ben de Kok en een onverwachte knal van Joy van Moorsel waren hen ech ter te machtig en Holland iaan leidde met 4-1. Een aarzeling in de Hollandiaan- verdediging gaf Actief even ruimte, die het onmiddellijk benutte om 4-2 te laten note ren. Het was echter kort voor rust wederom Ben de Kok die Hollandiaan deed juichen en de ruststand op 5-2 bepaalde. Kort na rust kwam Joy van Moorsel in uitgelezen positie en bracht zijp ploeg met twee fraaie schoten op 7-2. Toen vond Actief het eindelijk nodig om iets constructiefs terug te gaan doen en drukte Holland iaan met de rug tegen de muur. Deze druk kon Hollandiaan niet ongeschonden doorstaan en zag haar voorsprong terug gebracht tot 7-5. Maar geleidelijk kon Hollandiaan zich van de Actief-greep ont doen en nam het initiatief volle dig in handen. Schoten van on der anderen Jan van Vliet en Rob Verlinden deden het ver weer van Actief steeds meer afbrokkelen, dat dan ook gela ten moest toezien hoe Holland iaan een verdiende 16-9 zege behaalde, daarmee Actief II de finitief terugwijzend naar de promotieklasse. De dames van Hollandiaan we ten op dit moment nog steeds niet of zij nu automatisch pro moveren naar de landelijke derde klasse F, of dat het een promotiewedstrijd zal moeten spelen met Jong Ade, de kam pioen van de afdeling Den Haag. De reden hiervan is dat de beslissingswedstrijd Blauw Wit uit Den Bosch en Verburch uit Poeldijk om een plaats in de landelijke tweede klasse in een 10-10 stand is geëindigd, zodat deze opnieuw moet wor den vastgesteld. Als Verburch promoveert, dan is er een auto matisch'1 promovatie voor zo wel Hollandlaan als Jong Ade. De dames van Unitas hebben hun laatste zaalwedstrijd niet in vol le winst kunnen omzetten. Te gen UVG n werd het een span nende, gelijkopgaande strijd, waarin beide teams lange tijd de leiding in handen hebben gehad. Het was uiteindelijk UVG n, dat met 11-9 zegevier de. Vlaardingen Morgenavond houdt de gemeente Maassluis een zaalvoetbaltoernooi voor zijn ambtenaren. De teams in de Olympiahal zijn in twee poules verdeeld. Poule A: ge meentewerken, brandweer, so ciale dienst, plantsoenendienst, gemeentesecretarie 2 en reser ve politie. Poule 2: gemeente bedrijven, bgsw, onderwijzers, politie, woningstichting en ge meentesecretarie I. De wed strijden beginnen om 17.45 uur en circa 23.30 zal mevrouw G. van Eck-Grootveld, wethouder van onder andere personeelsza ken, de prijzen uitreiken. Het damesteam van Wilton dat kampioen werd Schiedam Het dames- handbalteam van Wilton Fijenoord heeft het kam pioenschap van de eerste klas behaald door een 84 zege op EROS en promoveert automatisch naar de promotieklasse. Ook vorig seizoen is het team van trainer Willem Engelbracht kampioen geworden in dezelfde klasse maar moest toen een promotiewedstrijd spelen tegen HVK welke v - V.' VK - t Grote vreugde bij Wilton na het behaalde kampioenschap Ridderkerk Het he renbasketbalteam van Stomerij van den Bosch Eagles kan de degradatie bijna niet meer ont lopen. Winst in Rid derkerk op Smit Std. had de situatie nog wat rooskleuri ger kunnen maken. In de eerste helft echter verlamde het degradatiegevaar de Maassluise ploeg volledig, zodat de wedstrijd al voor de rust werd verloren, Het herstel in de tweede helft bete kende wel meer evenwicht, maar de achterstand werd niet meer ingelo- pen. VDBE, zonder coach Ray Stosik, begon chaotisch. Er werd veel te gehaast geschoten, want meteen weer balverlies beteken de. Bovendien startte Smit in een zo hoog tem po, dat de Maassluise de fensie compleet dolge draaid werd. In plaats van het tempo te druk ken om zodoende Smi- uit het ritme te halen, het VDBE zich onnodig op jutten. Smid Std. profiteerde gre tig van het balverlies. Hierbij opgesteld dat de Eagles nu met een playing-coach speelden (Hans van Hoorn), bleef het aan Maassluise zijde ongecontroleerd Met de thee leidde Smit al met 4324, en mochten de Eagles orde op zaken gaan stellen. Dat gebeurde ook wel, want de tweede helft gaf een heel ander beeld te zien Nu werd er wet goed verdedigd en hoe wel het aanvallend ruet overhield, slaagde VDBE er in de thuisclub bi] te houden. Voornamelijk kwam dat ook, omdat de Eagles vrijer konden spe len nu de wedstrijd al voor de thee was beslist De achterstand voor VDBE bleef om de twintig pun ten, waarbij Smit zich tot het controleren van de wedstrijd bepaalde. De voorsprang werd met groter, wat er toe leidde dat de wedstrijd met veel meer te bieden had. De eindafstand werd uiteind elijk 8566 voor Snut Std. Topscorers bij VDBE wa ren Roel Piepers met 15 en Maurits Verhagen met 13 punten. Beter deden de landelijk spelende Maassluise ju nioren het Zij speelden tegen het Utrechtse Can- geroes Na een schitteren de eerste helft van de Eagles, waarin basketbal werd gespeeld zoals het publiek dat graag ziet, werd hel na een in een lagere versnelling ge speelde tweede helft een 113—75 overwinning. In de hoge score hadden Peter van Baaien en Ton Thomassen het grootste aandeel Zij scoorden res pectievelijk 42 en 36 pun ten. toen door de Kethelse dames werd gewonnen. Voor Wilton en EROS was dit de laatste zaalwedstnjd en beide teams hadden hetzelfde aantal punten. De winnaar kon dus het kampioensfeest gaan vie ren. De Schiedamse dames heb ben er geen twijfel over laten bestaan en vooral in de tweede helft maakten zij de meeste aanspraak op de titel. Trainer Willem Engelbracht na afloop. „Ik had hier helemaal op gere kend. EROS heb ik verschillen de malen geobserveerd. De da mes hebben dit goed opgevolgd en kon succes met uitblijven. De inzet was meer dan honderd procent Ook verdedigend wa ren we erg sterk en achter is er geen foutje gemaakt. De voer tegentreffers waren met te voorkomen". De opening was voor Wilton en het was de zeer goed spelende Liesbeth Storm die 1—0 liet aantekenen. Hierna werd een break-out van EROS onregle mentair gestopt en de goed lei dende scheidsrechter Jan Ful pen kon met anders doen dan de bal op de stip deponeren Het schot van Marga van der Heijden werd echter door de Wilton-keepster Irma Krabben dam keurig gestopt. Toch kwam EROS aan de gelijkma ker door een fraai doelpunt van Bep de Koning. Nog voor rust was het wederom Liesbeth Storm die de ruststand op 2—1 bracht. In de tweede helft had Wilton de zenuwen wat onder controle en langzaam maar zeker ging het team beheerster spelen. Aan voerster Be a Teeuw kwam op 31 maar toen was het Wii van der Heijden die het verschil weer tot één doelpunt terug bracht Bea Teeuw zette 4—2 op het bord en weer kwam EROS terug door een treffer van Wil van der Heijden 43. Toen Liesbeth Stoirn haar derde en vierde doelpunt had gescoord kon Wilton niets meer gebeu ren Mede door het goede werk van koopster Irma Krabben dam kwamen de Schiedamse dames met meer in gevaar. Bea Teeuw scoorde haar derde en Liesbeth Storm haar vijfde doelpunt van de wedstrijd. Na afloop waren er de gebruike- bjke bloemen en het kam- pioensschild werd uitgereikt namens het afdelingsbestuur van het Nederlands Handbal Verbond door official Ger Er- kélens. Veel belangstelling ook langs het parkoers. Westland Het Staeiduinsebos stond zaterdagmiddag weer volop in de sportieve belangstelling. In het unieke stukje natuur aan de dreven van de Waterweg organiseerde de trimgroep „Staelduinklitters" voor de achtste maal een bosloop voor jong en oud. En zij waren weer allemaal gekomen, ruim zevenhon derd sportievelingen, om hun rondjes door het bos te maken. Waarbij het lekker in beweging zijn be langrijker was dan het wedstrijdelement De Staelduinklitters èn alle deel nemers konden op een prima geslaagd evenement terugzien Het kon ook bijna niet mooier, met het ideale voorjaarsweer Het stralende zonnetje zorgde, voor prima omstandigheden, zowel voor deelnemers als de talloze toeschouwers. Boven dien was er een aantrekkelijk parkoers, dat niettemin als vrij zwaar mocht gelden. Vooral als de route door het mulle zand heuvelopwaarts leidde. De bosloop was weer m drie af zonderlijke lopen verdeeld. Eén voor de jeugd tot en met 12 jaar, die een rondje van 3 km liepen. Hier verschenen 142 jon gens en meisjes aan de start. Aan bosloop twee kon door iede reen worden deelgenomen. Hier draafden 245 deelnemers door het bos, eveneens voor een rondje van 3 km. De grootste deelname was er toch voor de langste afstand, de 6 km. De 320 deelnemers die dit zware karwei ondernamen rondden het parkoers tweemaal. Wat voor veel deelnemers na de eer ste doorkomst betekende, dat er opgezien moest worden te gen de laatste ronde. Niettemin was de afstand voor niemand een beletsel om de ruime tijdsli miet van drie kwartier te over schrijden. Het wedstrijdelement werd toch i met helemaal opzij gezet. Daar voor verschenen er teveel atle ten aan de start, zowel bij de jeugd als bij de senioren Al bij de start gaven zij blijk van hun aanwezigheid, om in de voorste startlijn trappelend van onge duld op het startschot te wach ten fn hun kielzog zette de grote schare recreati elopers zich in beweging Voor alle dne boslopen waren er eerste en tweede prijzen voor de allersnelsten, zowel voor de meisjes als jongens Op de 3 km tot en met 12 jaar was Aiuta van der Berg fs-Gravenzande) de snelste m 13 25, vóór Suzy Michels ('s-Gravenzande) in 14.35. Karei van Turnhout (Slik- mJohan Kijne, die de zes kilometer als snelste zou afleggen. kerveer) was bij de jongens de snelste in 11.42. Tweede werd hier Arjen van Hemert (Bolnes) m 11.50. Op de 3 km voor iedereen kwam Daan Dijksma (Vlaardingen) bij de heren als eerste over de finish in 10.10 Hij werd ge volgd door Bertus Stigter (Vlaardingen) m 10 15. Bij de dames was het de 15-jarige An- jo van Kreuningen (Voorburg), die in 1215 finishte, gevolgd door de 13-jarige Ingnd Mi- chiels ('s-Gravenzande) in 12 50 Op de 6 km kwam Johan Kijne (Vlaardingen) als eerste binnen in 19 57, op grote afstand ge volgd door Gerard Zuiderwijk (Naaldwijk) in 20.05 De eerste dame op deze 2fstand was me vr A Valentijn (Rotterdam) in 29 30, gevolgd door de jeugdige Conna Kroon (Barendrecht) m 30 20 Ook nu was er weer een extra prijs voor de vereniging met de meeste deelnemers Voor de zesde achtereenvolgende maal ging de beker naar budosport- veremgmg Mahorokan uit Maassluis, die met 78 leden aan de bosloop deelnam. Schiedam Standen. Hermes DVS 17-29 Hoofdklasse DCMR 17-24 R'damse Stud. 17—27 WHR 15—22 Pechvogels 20-22 BFC 16—20 WOH 18—21 HBSS 17—16 Germinal 18-20 DRZ 17—15 R'damse Sportpers 17-19 SPSV 17—10 Zwaluwen 18—19 FC Vecom 16— 9 PSSC 19-19 Ursus 17- 9 GLZ 18—15 VSV 17— 9 ZW 18-15 EDS 17- 4 Phoenix 18-12 The Harvards 19-11 Derde klas D Eerste klas A Activitas 16-27 De Rozet 13-23 FCN '66 18-27 SCR 16-19 Excelsior M 1826 15-17 Europomt 16—25 VOB 14—16 FC Tybex 17—25 VDL 15—16 GGK 17-21 Groenoord 15-16 HVO 16-14 Hellevoetsluis 14—14 Schiedam 17—11 Voorwaarts 14-14 Demos 13—11 Zwart Wit 15— 6 WK 17—10 SC Botlek 13- 3 RKWIK 17— 9 Tweede klas B BKB 14— 6 SW 14—25 SVO 17- 6 Excelsior '20 16-23 Sparta 15-21 Dames afdeling 2 Steeds Hooger 1621 Bloemhof 15-28 Wilton F 14-16 Spartaan '20 15—27 RFC 16-15 DRZ 14—21 DVO '32 13-11 DCL 14—20 HWD 15- 9 ZW 2 15—14 MSV 71 15- 8 Zwart Wit 2 14-13 WICO 158 DEH 15— 8 OACN-Boys 15- 7 Zuiderster 15- 7 Derde klas C LMO 2 14- 5 Martini t 17-33 De Rozet 2 15- 3

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7