Makke huur- manifestatie Bouwplan al bekritiseerd Ouders willen kleuterschool in Drevenbuurt Bewoners willen af van kromme deuren. Sociale woningbouw Binnensingel m gevaar J Rosman omarmt woningtype niet II neemdeprocl V Inbrekers rijden in op bewaker Ylaardinger in Dubai verongelukt Twee kamerleden Meten "t afweten Jeugdige inbrekers gepakt Woningen voor vluchtelingen Oorzaak van bal- dadigfieden onbekend ___2_v..r Teveel gok automaten La SCHIIDAMSCHE COURANT Dinsdag 15 maart 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102 de jaargang no. 25789-4 pagina's Broers vest 3 - telefoon ad mi mst ra tie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Drie inbrekers hebben aan de Schiekade te Schiedam getracht de 19-jari- gc bewaker P. C. v.d. H. te overrijden. Met een grote snoeksprong kon de Schie dammer echter nog net op tijd zijn leven redden. De bewaker had de drie inbre kers ontdekt op de werf De Hoop. Bij een van de boten lagen al twee accu's en een paar koperen vleugelmoeren klaar om te worden meegeno men. Bij het zien van de Schiedammer namen de jon gens de benen en vluchtten in een gereedstaande auto. De inbrekers gaven vol gas toen de bewaker voor de wagen gmg staan om hen tot stoppen te dwingen. Kort tevoren waren op dezelfde werf ook al inbrekers op he terdaad betrapt. Twee jon gens waren toen bezig met een plastic slang benzine uit een geparkeerde auto over te hevelen in een jerrycan. Eén van de inbrekers werd door de bewaker in de kraag gevat. Vlaardingen De 26-jarigt Vlaardinger Dirk van Dorp is zaterdag tijdens het duiken in een baai, nabij de stad Dubai (Perzische Golf) verdronken. Hoe het ongeluk precies is gebeurd, is niet bekend. De heer Van Dorp was bootsman op de sleepboot Thames van Smit Internationale te Rotter dam. Volgens een woordvoerder van de sleepdienst ging het niet om een bedrijfsongeval: Van Dorp was in zijn vrije tijd aan het duiken met enkele vrien den/collega's. Op een gegeven moment werd de Vlaardinger vermist. Pas een dag later vonden kikvorsmannen het li chaam. Van Dorp werkte reeds elf jaar bij Smit Hij zou over circa een maand naar huis zijn ge komen voor verlof. In die tijd zou hij in het hwelijk treden. TOOT Ongeveer honderd bezoe kers waren gis teravond op de huurmanifesta- tie in Schie dam. e Ce maquette van een stukje Schiedam- Noord wordt morgenavond gepresenteerd. Op het bouw- jw(H9 Vlaardingen De bewoners van Holy-Noord willen iets gaan doen aan de - volgens hen - te weinig plaatsen op de kleuterscholen in hun wijk. Een delegatie van ou ders van kleuters gaat don derdag praten met de heer Bot, ambtenaar van de afde ling voor onderwijs. De ouders zullen dan hun pro blemen aan hem voorleggen. De klacht van de Holy-Noord- bewoners spitst zich vooral toe op het ontbreken van een kleuterschool in de „Dreven buurt". Bewoonster Simone Verhoog vertelt: „De kleuters uit de Drevenbuurt worden nu ondergebracht op De openbare kleuterscholen. Speelwerkhoeve aan de Ut- rechtlaan en 't Roodborstje aan de Lissabonweg', D« beide kleuterscholen zitten inderdaad helemaal vol en De Speelwerkhoeve kent zelfs een wachtlijst van vijftien kleuters. Bij navraag bleek dat ambte naar Bot nog niet op de hoog te was van het op stapel staande bezoek van de bewo nersdelegatie. „Dat wist ik nog niet", antwoordt hij ver baasd, „maar als ze langs wil len komen, dan zijn ze uite raard van harte welkom". De heer Bot vindt dat de situa tie in Holy-Noord best mee valt. Hij zegt: „In elke nieuwe wijk komen dit soort moeilijk heden voor. Daar kom je ge woonweg niet onderuit Want de planning is vaak gebaseerd op langere termijn". Een oplossing voor deze kwestie is volgens de heer Bot al in zicht: „In april hopen we te starten met een derde kleuter klas op De Speelwerkhoeve. Als wij daarvoor toestemming krijgen uit Den. Haag, dan is het probleem verholpen". „En aan de andere kant", vertelt Bot, „per autustus van dit jaar verlaten 84 kleuters de twee genoemde scholen. Dan is er in ieder geval ook weer plaats voor een behoorlijk aantal nieuwe kleuters". Spijkenisse De gemeentepoli tie in Spijkenisse heeft de hand gelegd op een stel jongens, die de afgelopen tijd inbraken en diefstallen hebben gepleegd. Aangehouden werden de 16-ja- rige R. G. en de 18-jarige R. T„ beiden uit Spijkenisse. Schiedam Van ver schillende kanten is al kritiek losgebarsten op het bouwplan, dat wet houder Lr. Chris Zijde veld morgenavond pre senteert in de vergade ring van de raadscom missie voor ruimtelijke ordening. Het gaat om een deel van de bestem ming voor Woudhoek- Noord. Gesproken .wordt over het opge spoten gebied tussen de Harreweg, de nieuwe verbindingsweg naar de Van Dalsumlaan en die laan zelf. Op die zandvlakte zouden wo ningen moeten komen, zoals de gemeente die in Hoorn heeft gezien. Desgevraagd deelde gisteravond commissielid Siem Rosman (CDA) mee helemaal niet hap py te zijn met wat daar in Noord-Holland is afgekeken. „Ik heb dat plan nooit omarmd", zei hij. Zijn PvdA- collega Nikolaj Dielemans wilde alvast meedelen dat hij „niet zo weg van het plan" is. Met name de betonnen loop bruggen, de ongelijkvloerse voetpaden die in het plan voorkomen, wekten bij hem in Hoorn een strakke, kille indruk. „Je zou het kunnen aanduiden met: de nieuwe za kelijkheid", aldus Dielemans. Ongetwijfeld komt de stede- bouwkundige morgen met een keihard vaktechnisch oordeel over het plan, dat hij wellicht nog functioneel zou vinden middenin een stad, maar met in een zqcht overgangsgebied naar Midden-Delfland. „Bij zo'n overgang heb je huizen met een vriendelijker karak ter nodig", zei hij. Ook Rosman vond dat: „Die hele aanblik van looptoestan den en glijbaantjes vmd ik niet geweldig. Om een terrem- tje van punt a naar b over te steken, moet je dan eerst een brug over klauteren. De mees te mensen kunnen al niet ge woon om een grasveldje heen lopen. Bovendien zullen dege nen, die aan een galenjtje wo nen, niet leuk vinden dat iede reen langsloopt. Ik voel meer voor ondergrondse kruisingen dan door de lucht. Maar dat is mogelijk duurder", Dielemans houdt aan de com missievergaderingen het ge voel over, dat niet wordt ge luisterd naar opmerkingen van raadsleden. „De kritiek was bekend, maar het lijkt alsof die plannen allemaal een beetje worden doorgedrukt". Vlaardingen De bewoners van de Elementumflat aan de Bemweg en de wijk Holy- Noord willen dat er zo snel mogelijk iets gedaan wordt aan hun kromgetrokken voor deuren. Onder 73 van de 91 bewoners, is vorige week een enquête gehouden. De uitslag hiervan toont aan dat alle geerójue- teerden zich unaniem uitspre- Maassluis De gemeente Maassluis zal drie woningen beschikbaar houden voor politieke vluchtelingen. De „Kommissie voor opvang en begeleiding van vluchtelingen uit Chili" heeft hierom ge ragd. Het gaat om ongeveer honderd vluchtelingen uit Uruguay 1 en honderd Chilenen. Enkelen van hen zullen nu in Maassluis gehuisvest kunnen worden. ken voor herstel van de deu ren. Door het kromtrekken van de deuren klagen de bewoners al geruime tijd over „een enor me tocht". Deze klacht kwam naar boven tijdens het wijk overleg tussen bewoners en gemeente. Deze bijeenkomst werd begin februari in wijk centrum De Heipaal gehou den. Bij de dienst van ge meentewerken is op het ogen blik een technisch rapport over de zaak in de maak. Bewoonster Corrie Bel zegt: „Sommige deuren zijn twee drie centimeter verbogen en daardoor fluit de wind al bij een zacht briesje door onze woning." Zij vervolgt: „De gemeente heeft beloofd dat er iets aan de deuren gedaan zou wor den, maar tot op heden is dat nog met gebeurd." Een ander punt waarover de bewoners van de flat aan de Bemweg geënquêteerd wer den, was het eventueel plaat sen van extra vuilnis contai ner bij de flat. Deze contai ner zou dan gebruikt moeten worden door de protestants- christelijke lagere school De Ark. Maar ze zetten nog veel vuilniszakken neer en de schooljeugd trapt deze zakken vaak open. Het wordt dan een grote rotzooi." Het verzoek voor een extra container werd door bijna alle geenqueteer- den onderstreept Ook kwam uit de enquête naar voren, dat de bewoners een groenstrookje voor hun flat willen hebben. Slechts tien mensen stemden tegen dit plan. Wel zijns werkers weten van niets Schiedam Voor de politie is het nog een raadsel waar om er eind vorige week rel letjes rond het Van 't Hoff- plein zijn geweest Ook de welzijnswerkers van de wijk Oost kunnen geen oorzaak aanwijzen voor het stenen gooien naar agenten, fikkie stoken en het opwerpen van blokkades. Politiehoofd inspecteur Dtck van der Veen heeft iets ge hoord over ontevredenheid van buurtjeugd. De jongens uit de omgeving zouden door de opknapbeurt van het plein met meer kunnen voet ballen, „Misschien hebben ze wel het voorjaar m hun hoofd. Hoe- wel...dan zou het vorige jaren ook gebeurd moeten zijn," aldus Van der Veen. Kracht dadig optreden tegen de jon gens noemt de politie een beetje problematisch, omdat vrijwel alle reltrappers jon ger zijn dan veertien jaar. Ria Krabbendam, belast met het jeugdwerk in wijkcen trum Oost, weet van mets. In het centrum heeft ze er niets over gehoord. Over de balda digheden las zij gisteravond pas in onze krant Ria: „Waarschijnlijk is het andere jeugd geweest dan hier komt Wij liggen nets iets te ver van het Van 't Hoffplein. Boven dien ligt hier de club voor jongeren van die leeftijd ook een beetje stil." Lex van den Heuvel, voorzit ter van de bewoners vereni ging Schiedam-Oost, weet ook van mets. Over de moge lijke oorzaak zegt hij: „Vori ge week is het plein wel wat meer door de politie in de gaten gehouden, omdat er nabij de Buys Ballotsingel nogal wat foutparkeerders waren. Bovendien probeer den jongens met fietsen en bromfietsen op de pas ge plaatste glijbanen te rijden. Misschien dat de aanwezig heid van die agenten de bal- dadigheden hebben uitge lokt. Het kan ook het voor jaar zijn. Ik geloof met dat 1 men in de buurt ontevreden is over de nieuwe situatie op het plein. Er wordt intensief gebruik van gemaakt. Gele genheid tot voetballen is er ook nog steeds." Schiedam Tegen alle ver wachtingen in is de huuma- nifestatie gisteravond een vrij makke vertoning gewor den. Behalve wat heen en weer gepraat tussen een tien tal bezoekers, kamerlid van de PvdA Hans Kombrink en CPN-secretaris Tom Potho ven heeft de bijeenkomst al leen geleid tot een verklaring aan de Tweede Kamer, de minister van volkshuisves ting, en het stadsbestuur. Het stedelijk huuroverleg eist daarin het optrekken van de huursubsidie, verlaging huur verhoging als de huurder op eigen kosten verbeteringen heeft aangebracht en een ver hoging van de zogeheten op- knap-subsidïe voor eigenaar bewoners. Tevens wordt nog gevraagd om een versnelde en zorgvuldige aanpak van de stadsvernieuwing en betaalba re nieuwbouw. De aangekondigde huurspecia- listen uit de kamerfracties van het CDA en de WD lie ten het ig steravond afweten. CDA'er Scholte door een communicatiestoring in zijn fractie en WD'er Pol de Beer door een soortgelijke storing tussen hem en de organisato ren van de bijeenkomst in zaal Irene. Voor sommigen was het ook een teleurstelling dat de CPN geen kamerlid stuurde. Wat wel meeviel was het aantal bezoekers; ongeveer honderd, en het optreden van Diskus De Rotterdamse toneelgroep voerde een stuk op over het weigeren van de huurverho gingen. In het décor van spandoeken met de opschriften Baas in eigen huurhuis, Grootscheese aanpak stadsvernieuwing hard nodig en Optrekken huursubsidie nu vertelde Kombrink dat er op het ge bied van subsidies de afgelo pen jaren reeds het nodige is verbeterd. Indien de verhogin gen gepaard gaan met goed onderhoud, zijn volgens de PvdA'er de verhogingen van zeven procent met te hoog. Pothoven, die ondermeer ha merde op verlaging van de BTW van 18 naar 4 procent, en zei dat dit kabinet weinig deed, betichtte hij van ruet reele stemmingmakerij. Woor den waar m de zaal met ap- plaus op werd gereageerd. Uit de verdere reacties uit de zaal werd ondermeer duide lijk dat de te volgen procedu re voor het weigeren van de verhogingen voor sommigen te m'oeihjk is en dat men twij felt aan het nut. Naar aanlei ding van een klacht over ge combineerde watermeters be loofde Hans Kombrink con tact op te nemen met het col lege van ben w omdat hij het „in pnncipe onjuist vindt dat meerdere gezinnen zijn aange sloten op een meter". De kerk aan de Binnensingel Vlaardingen Door een aannemer is een bod van driehonderddui zend gulden gedaan op de kerk aan de Binnensingel in Vlaardin gen. De gemeente daarentegen zou voor het pand zelfs het symbolische bedrag van één gulden niet neertellen. Dat deelde wethouder Bas Goudriaam mee tijdens de bijeenkomst van O ostwi jkbewo ners. Dit - door Goudriaan hoog ge noemde - bod maakt het de aannemer niet gemakkeljk op die plaats woningen neer te zetten in de sociale sektor. De kosten voor de sloop van de Dit nieuwsblad, waarin u ai het nieuws uil eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dil nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toa in combinatie mei: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Tel Deze öon m oper. envelop zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 834, ft otter dam, kerk schat Goudriaan toch wel mintens op een ton „Te zamen een dure zaak voor de aannemer", concludeerde buj. De raad stelde indertijd de voorwaarde dat de kerk tegen de vlakte mag gaan mits daar huizen voor terugkomen. Het liefst woningwet-woningen De aannemer is inmiddels be zig met een plan om er wonin gen te bouwen in de premie- sektor In hoeverre dat haal baar zal zijn moet nog worden afgewacht De gemeente zou daarvoor waarschijnlijk de grondprijs iets onder de feite lijke norm moeten vaststellen, waar Goudriaan in principe wel aan mee wil werken Dui delijke toezeggingen kon hij echter niet doen. Wat voor soort woningen er ko men weet nog niemand De enige voorwaarden, die de ge meente heeft gesteld zijn: de architectuur moet passen in de omgeving en de maximaal toegestane hoogbouw is vijf verdiepingen. Helle voetsluis Meer dan de helft van de in Hellevoetsluis gevestigde horeca-exploitanten heeft een procesverbaal gekre gen, omdat ze met hun gokauto maten de wet op de Kansspelen hadden overtreden. De meeste van hen hadden wel een vergunning, maar in hun bedrijven stonden meer gokau tomaten dan in de vergunning was aangegeven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1