Oudercomité eist nieuwe gymzaal I r-##' vü 1 1 Blokje rond Sprankelende komedie Maiie weet wat ze wil... Meer kerfstok PvdA bespreekt Broekpolder VVD- cursussen Fancy-fair voor Kameroen Voorzitter ontwerpt zelf bouwtekening: Te snel Geen rijbewijs, geen deel H geen verzekering Oud- illegaliteit weer bijeen Beroepen CDA houdt forumavond Zeshonderdste van Utile Dulci: Rechtswinkel 1 Hoekenaren voorzichtig met alcohol in 't verkeer WOENSDAG 16 MAART 1977 VD/SC/WW 3 Vlaardingen De problematiek rond de Broekpolder komt vol gende week maandagavond aan de orde op een PvdA-b ij een komst in zaal Triangel aan de Fransenstraat Als speciale gast zal J. Borgman, PvdA-Gedepu- teerde van Zuid-Holland, een inleiding houden. Hij gaat on der andere in op de kwestie van het wel of niet aanleggen van Rijksweg 19, de inspraak van de bevolking bij streekplannen, Midden-Delfland en de bevoeg- heden van de provincie krach tens de milieuwetgeving. De bijeenkomst is bedoeld voor alle PvdA-led en in district Delft (Rijswijk, Delft, Schiedam, Maassluis, Vlaar dingen). De aanvang is om acht uur. Vlaardingen De stichting Or ganisatie Vrouwen in de WD wil "het inzicht in, alsmede de kennis van diverse maatschap pelijke problemen, politieke en organisatorische zaken bij de vrouw vergroten. Hiertoe wordt een aantal cursussen gegeven. Het aantal deelnemers bedraagt circa 30. De onderwerpen die ter sprake zullen komen, zijn onder meer het beginselprogramma van de VVD, de liberale woningbouw-, landbouw-, en financiële poli tiek. In beginsel staan de cur sussen open voor alle leden van de WD, maar in dit geval ge nieten vrouwen de voorkeur. Voor informatie kan men zich wenden tot mevrouw K_ van Toor. Prins Bemhardlaan 11, Vlaar dingen, telefoon 010- 345206. o Comitésecretaresse De Koning en voorzitter Verhart met. de bouwtekening op de speelplaats waar ze eindelijk eens j een nieuwe gymzaal willen zien. j Schiedam Met de gymzaal aar» het Broersvest loopt het de spuigaten uit. Het oudercomité St. Jan cn Aloysiusschool pikt het dan ook niet langer. Aan het college van burgemeester en wethouders heeft men een brief geschreven met het drin gende verzoek zo spoedig mo gelijk een nieuwe accommoda tie te realiseren. De voorzitter van het comité heeft zelf al een bouwtekening vervaardigd voor een spiksplinternieuwe zaal op de plek van de speel plaats achter het scholencom plex in Oost. De Sint Willibrordusstichting, die de school beheert, en de rijksin specteur van het lager onder wijs hebben de tekening al be keken en zien het plan hele maal zitten. Ook op het stads kantoor is men over de bouwte kening ingelicht Wethouder Herman Posthoorn heeft al toe gezegd dat hij twee plaatsen, voor nieuwbouw zal laten on derzoeken. Niet alleen de voor gestelde binnenplaats, maar ook het grasveld aan de Marco nistraat, nabij het gemaal. Half april is antwoord beloofd. Als het oudercomité dan nog niets gehoord heeft, gaat ze het „ho ger op zoeken". Voorzitter C. Verhart: „Het comi té is al zon acht jaar bezig om iets gedaan te krijgen. Telkens hebben we het aangeslingerd bij de Sint Willibrordusstich ting. Die zal het op haar beurt wel weer bij de gemeente aan hangig hebben gemaakt. De stichting wil het echter geleide lijk aanpakken. Maar ja, we zijn nu al zo lang in de weer. Daarom hebben we nu zelf, bui ten het stichtingsbestuur om, een brief aan het college ge schreven. De stichting weet er echter wel van en is het er ook mee eens. Er moet immers wat gebeuren. In het hol aan de Broersvest, achter Al ja, is gy- men zo langzamerhand onmo gelijk." Door Wiiiem van der Post Over het zaaltje, waar elf klassen van de Sint Jan en Aloysius school, de LEAO en gedeelte lijk ook de Comeniussehoo! op zijn aangewezen, is een waslijst met klachten. Zo heeft de zaal een ongelijke en houten vloer, die niet splintervrij is. Tegen de muren zit schimmel. Bovendien is de verwarming ontoereikend. Een goede ventilatie ontbreekt helemaal. De kleedruimte is niet alleen te klein, maar is ook onhygiënisch en heeft geen ge scheiden kleedkamers en vol doende verlichting. De was ruimten en het toilet verdienen eigenlijk geen naam. De leer krachten die in de zaal moeten werken betitelen de aanwezige toestellen als sterk verouderd, in slechte staat en onbruikbaar. Voor eventuele ongevallen mis sen zij ook een telefoon om de geneeskundige dienst te bellen. En zo zou men nog wel uren do'.-i kunnen gaan. c, i HAAI. „Als de inspectie van volksge zondheid het allemaal zou zien zou de zaal onmiddellijk wor den afgekeurd en gesloten," al dus comitésecretaresse A. de Koning, „we lichten ze maar niet in, want anders is er hele maal niets meer waar de kin deren tereent kunnen. Beter iets dan niets. Wij zouden graag willen dat de gemeente wat betreft de gymzalen de prioriteiten verlegd van Groe- noord naar Schiedam-Oost In Groenoord zijn tenminste nog sportvelden waar men terecht kan. In Oost is helemaal niets." Op de ommuurde binnenplaats bij Laurens Costerstraat in Oost zou een nieuwe zaal van ruim 21 bij II meter kunnen komen. Voorzitter C. Verhart heeft dat al uitgerekend. De tekening die hij heeft vervaar digd is gebaseerd op maten van de onlangs gereedgekomen gymzaal van de scholengemeen schap Nieuwelant, waar hij concierge is. ,.Dat is gedaan om te voorkomen dat ze ons af- schepen met argumenten als zou het een en ander niet vol- doen aan de voorgeschreven maten." aldus Verhart. De inspecteur voor kleuteronder- wijs zou zelfs bereid zijn om voor de nieuwbouw een stukje van Het Koepeltje op te offe- ren. De enige moeilijkheid lijkt £5 de aanwezigheid van een kruip- kelder onder de speelplaats waar het comité de zaal wil hebben. „Toch is de speelplaats de beste plaats," aldus de voorzitter, „bij de Singel zouden we het niet zo gelukkig vinden." Daar is het druk en het ligt minder cen traal. Op het grasveld bij de Marconistraat zou het nog kun nen. Dat iigt wel centraal. Men zegt wel dat we zuinig moeten zijn op het weinige groen dat we nog hebben, maar dat moe ten we toch ook zijn op onze kinderen?" oude gymzaal Broers- Als de inspectie voor voiksgezond- wordt ingelicht, de zaal worden afge keurd en ge stolen. cercomite. VIaardingen Twee jeugdige in brekers. die eerder deze week door de Vlaardmgse politie zijn aangehouden bLjken meer op hun kerfstok te hebben dan de inbraak bij de Damco aan de Industrieweg. Daar werden zij op heterdaad betrapt. Tijdens het verhoor vertelden de 10-jange A. B. en 12-jarige M. B. die oven ge ns geen familie, van elkaar zijn. dat zij nog eens drie inbraken hebben gepleegd. Dat was steeds bij het gebouw van het Gemeenschappelijk Admini stratie Kantoor aan de Nijver heidsstraat. Het duo was daar uh op geld. Hun buit bedroeg enkele honderden guldens, ge reedschap en een verbandkist. Voor een slordige vijfhonderd gulden richtte het tweetal daar schade aan. Schiedam Op de Cnurchiilweg heeft de politie deze week zeven bekeuringen uitgedeeld voor snelheids-overtredingen. IDe automobilisten vielen door de j mand bij een twee uur duren rr.es ta-con trol c. De hoogste i snelheid die daarbij werdt ge meten bedraagt negentig kilo meter per uur. Vlaardingen Tegen de 39-jari- ge M.V.B. wordt een uitgebreid proces-verbaal opgemaakt. Als autobestuurder voldeed hij aan geen van de wettelijke eisen. Ten eerste bleek de Vlaar din ger met in het be2it te zijn van het rijbewijs, zijn wagen was niet verzekerd en het deel III ontbrak. Verder bleek de auto van dusdanige kwaliteit dat een technisch onderzoek wordt ver richt. De Vlaardiitger moest zijn auto bij het politiebureau laten staan. Vlaardingen De leerlingen van de christelijke scholengemeen schap Westland-Zuid houden vrijdag 18 en zaterdag 19 maart een fancy-fair. De baten ervan zullen ten goede komen aan een i middelbare school in de Afri- j kaanse staat Kameroen. De organisatoren verwachten erg veel belangstelling van ouders en buurtbewoners. Er zullen j „veilingen" worden gehouden, j er is een rad van avontuur, er i worden poffers en pannekoe- ken gebakken en ten slotte kan er ook een drankje worden ge nuttigd. De scholengemeen schap ligt aan de Ary Koplaan, nabij het station Vlaardingen- West Schiedam De gebundelde oud- iUegaliteit van Schiedam houdt op dinsdag 22 maart haar jaar lijkse algemene vergadering. Deze bijeenkomst van de Neder* iandye Vereniging van Ex-Poli- - tieke Gevangenen vindt plaats in het gebouw van Christelijk Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Op de agenda staat ondermeer verkiezing van een nieuw bestuur. De aanvang is 20.00 uur. Maasland De Gereformeerde Kerk van Maasland heeft een beroep uitgebracht op ds. J. Huizebosch (31) te Woubrugge. De predikant is beroepen in de vacature, die is ontstaan na het vertrek van ds. C. Padmos, De beroepen predikant hoopt vrij-, dag 25 maart naar Maasland te komen Voor een kennisma- kingsavond met de gemeentele den. Vlaardingen Het CDA, afde ling Vlaardingen, houdt op dinsdag 29 maart een speciale forumavond voor leerlingen van het voortgezet onderwijs. Deze wordt georganiseerd in hel kader van de schaduwver kiezingen en zal plaatsvinden in de aula van de Groen van Prin- stererscholengemeenschap aan de Rode Kruislaan. Voorzitter van het forum is het Vlaardingse raadslid Koos van der Linden. Voorts hebben zit ting in het forum: P. de Geus, de fractievoorzitter van het CDA in Maassluis, Rien Westra- te als vertegenwoordiger van de Rijnmondraad, mevrouw Mi Bellingwout uil ie gemeente raad van Vlaai dingen en ten slotte het Tweede Kamerlid P. J. A. Van der Sanden, aden van het CDA. Het ligt in de bedoeling dat de leerlingen vanaf de derde klas de bijeenkomst zu.'len bezoe ken. Karabas is nu niet een naam die je iedere dag tegen komt, alhoewel Karabas tot het meest bekende en meest alge mene ras van de bastaardjes behoort. Karabas is ondanks zijn jonge leeftijd al een stevig hondje. Hij zal ook wel een stukje groter worden, aan zijn bouw te zien. Karabas heeft echter het nadeel dat hij nog niet helemaal zindelijk is. Tevens kan hij nog niet zo goed tegen alleen zijn. Dit zijn natuurlijk allemaal dingen die je ook niet van een hondje van 3 maan den kan verwachten. Je moet een jonge hond uiteraard eerst alles bijbrengen. Ook moet Karabas nog wen nen aan autorijden. Men moet het autorijden voor de hond combineren met iets leuks in het vooruitzicht van de hond. Bijvoorbeeld een lange wande ling. De hond zal dan de vol gende keer graag met de auto SIGNALEMENT: naam: Karabas ras: bastaardje geslacht: mannelijk leeftijd: 3 maanden kleur: bruin zwart beharing: kort meewillen, omdat hij dan denkt aan de combinatie van autorijden en wandelen. Hopenlijk Iaat niet iedereen zich afschrikken door deze problemen want de goede kant van Karabas is dat hij erg lief en speels is en bovendien kan hij goed met kinderen opschie ten. De andere dieren die nog in het dierentehuis op een baas wachten zijn: Bastaard teckel, 2 1/2 jaar, reu, bastaard herder van 6 maanden, teef en een reu ook van 6 maanden, een bastaard Daimatiner/Duitse Staander 4 1/2 maand, reuker en twee bastaardjes resp. 6 maanden en 1 jaar, een reu en een teef. Op de kattenafdeling: 3 gec. katers van 1 1/2 jaar, 3 jaar en 4 jaar, een gest. poes van 3 jaar, een schildpad poes van 1 1/2 jaar en een poes van 3 jaar. Karabas, taardje van 3 maanden '.v, :,;enin HfEiiiiiHiuiiiiiiritiiimiiiiniEiiiiiiiiiiiiiiiimiMiiütiiiiiiiiiiiiiiituiimirtiijiitiiitriiiiniitiEfiiiiiiiiiitittEiMiiiiiiitdiiirimHttiiuiitiiimiiiiiuiiiinüumüiniiiB Naar aanleiding van het artikel in de krant van 9 maart met het;: opschrift „Niet alleen hulp op juridisch vlak", dat weergeeft:; een verslag van de rechtswinkel in De Kreek, merk ik het vol- gende op: 1. Al enige jaren functioneert, in overleg met het ministerie van justitie, het bureau voor rechts- hulp in De Teerstoof, Nieuw-li straat 12, in Schiedam op uitne- j mende wijze. Aan het jaarver-1 slag 1976 ontleen ik de volgende I cijfers: aantal bezoekers in 1976j 1601; 737 van, deze bezoekers!: kregen een toevoegingsbewijs voor verdere hulp door advo-1 caat of deurwaarder. Het bu- j reau houdt drie advies zittingen per week en wel op maandag-, dinsdag- en donderdagmiddag i j van twee tot vier uur. 2. Kan niet met een advies ter plekke of het schrijven van een brief worden volstaan, dan ver wijst het bureau naar een advo- caat of deurwaarder, omdat het bureau van mening is, dat de rechtshulp moet worden gege ven door de professionele rechtshulpverlener, derhalve ie mand die verstand van het vak heeft. 3. Een breed opgezet sociologisch onderzoek onder leiding van prof, C. J. M. Schuyt, mogelijk gemaakt door het ministerie van justitie, heeft aangetoond dat er geen sprake van is, dat minder vermogenden door ad vocaten minder goed zouden worden behandeld, 4. Waar nodig wordt door het bureau het maatschappelijk werk ingeschakeld; ook is er een goede samenwerking met de sociale dienst van de ge meente. 5, Zomer 1976 is de rechtswinkel in De Kreek op een steenworp afstand hetzelfde gaan doen als het bureau voor rechtshulp. Wie is daarbij gebaat? Zeker niet het publiek, dat in verwar ring wordt gebracht. 6. De rechtswinkel in De Kreek is een overbodigheid, alle goede bedoelingen van de deelnemers ten spijt. Het geld aan de rechtswinkel besteed kan beter ten goede komen aan andere doelen, bijvoorbeeld ontwikke lingssamenwerking of de actie voor de financiële adoptie van een kind in de onwikkelingslan- den. Mr. A. Caljé Charlotte de Bour- bonsr, 2, Schiedam Het laatste paneeltje van het Drieluik amateurtoneel ont hulde de Toneelgroep „Utile Dulci" in gebouw Irene in Schiedam wat tevens de zes honderdste voorstelling was van een toneelvereniging welke vorig jaar haar 65-ja- rig jubileum als zodanig heeft herdacht. Met de opvoering van de ko medie, „Ping zei de klok", van Peter Coke, omgedoopt tot „Bont-genoten" diende „Utile Dulci" zich wederom aan als een groep met veel toneelervaring die beschikt over amateurs met voor het brengen van ditmaal amu sant toneel hoog niveau. Een adellijke dame houdt pen siongasten en is, met haar even adellijke vriendin van mening aan haar stand ver plicht te zijn goede werken te verrichten ten opzichte van de misdeelde medemens en wie hiervan het rechte pad verlieten. Ook de verge vingsgezindheid van het tweetal gaat uit sociaal oog punt ver. Zo komt een ge dienstige in huis bij Lady Beatrice voor wie het waren huis een objekt is geweest zich spullen aan te schaffen die gebruikelijk aan de kas sa getoond behoren te wor den. Na net uitzitten van haar straf hoopt iedereen in het pension dat Lily niet weer in zonden zal verval len. Ze doet dit echter wel doch uit pure dankbaarheid tegenover haar bescherm ster. Uil een aangrenzende flat pikt ze een kostbare bontcape uit de hal en schenkt deze aan Lady Bea trice. Iedereen is het er over eens dat deze diefstal onge daan moet worden gemaakt. Onder leiding van een inwo nende kolonel buiten dienst, voor wie alles wat hij doet, volgens de klok moet verlo pen, wordt een actie onder nomen om de gestolen bont cape weer bij de eigenaresse terug te bezorgen. De actie slaagt en Lily is gered. Wel brengt het de actievoerder op het idee om langs de weg van de langvingerigheid aan geld te komen voor liefdadi ge doeleinden. Nemen van degenen die te veel hebben ten voordele van hen die weinig of niets bezitten kan nooit een zonde wezen, zo is de gedachtengang hierbij. Zo ontstaat een tot in de puntjes georganiseerde ben de die concertgebouwen, ca- fé's en restaurants afstroopt op jacht naar alles wat met bont te maken heeft. Even als in een echt misdadigers- syndicaat wordt de buit geïnventariseerd en geta xeerd. De opbrengst gaat naar liefdadige instellingen. De zaak loopt fout en het is het meisje Lily die nu op haar beurt zich over de bontdieven ontfermt en bui ten de gevangenis houdt. Re gisseur, Ad Hoeymans, be nutte alle middelen om van dit gegeven een sprankelen de comedie te maken. Een goede vondst was het laten spelen op de zaal die als venster diende en uitkijk post van de bendeleden. Niet minder geslaagd de roverij in garderobe en zaal waar van in het laatste bedrijf de buit op het toneel was terug te vinden. Bijzonder goed getroffen was ook de mime bij het veranderen van de huiskamer tot een kantoor van het dievensyndicaat wel ke geheel zwijgend gebeur de De typeringen waren stuk voor stuk goed getrof fen met, vooral door de da mes uitstekend toneelspel, vol fijne en komische trek je-s. Een succescolle voorstel ling van dit Utile Dulci na afloop beloond met gul ap plaus plus bloemen er. ge schenken. waaronder van de twee andere groepen van de ze toneeldrieluik. Vlaardingen Ria Beckers, de lijsttrekker van de PPR, komt op vrijdag I april naar Vlaar dingen. Alle vrouwen uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis worden uitgenodigd om aanwezig te zijn op de bij eenkomst Ln gebouw De Har monie aan de Schiedamseweg. De avond wordt gehouden onder het rnotto .Marie weet wat zij wil". Dit mag gezien worden als een vervolg op de in 1975 ver schenen nota „Marie wordt wij zer". Het is de bedoeling dat alle plaat selijke vrouwengroepen zich op de bijeenkomst in De Harmonie zullen presenteren. De aanvang van deze avond is om Vier dagen eerder - op maandag- acht uur. avond 28 maart - is de PPR I eveneens actief. Wim Riedijk, die als veertiende geplaatst j staat op de kandidatenlijst voor de Tweede Kamer, zal dan spreken op een buitengewone ledenvergadering in de Lijn draaier. Hij snijdt onderwerpen aan als kernenergie, de bewa peningswedloop, menselijke maat en „voor 't bestaan". Dit zijr. de vier belangrijkste the ma's waarmee de PPR de ver kiezingen zal ingaan. In eerste instantie is deze buiten gewone ledenvergadering be doeld voor PPR-leden, maar ook niet-leden zijn van harte welkom. Hoek van Holland De Hoekse politie mag tevreden zijn wat de uitslag betreft van de alco hol-controle, die afgelopen weekeind op de Prins Hendrik- weg en de Dirk van den Burg- weg werd gehouden. Van de 135 aangehouden automo- b li sten bleek er slechts één te zijn met meer dan een half promille alcohol in het bloed. Tegen hem werd een proces verbaal opgemaakt. In 21 geval len liet de politie een blaastest afleggen. Anders luidt de uitslag op de controle of men wel de nodige papieren bij zich had. Twintig automobilisten bleken hun rij bewijs en kentekenbewijs niet bij zich te hebben. Eén automo- büst had helemaal geen rijbe wijs. Zijn auto werd in beslag genomen. Eén auto had te glad- j de banden, bij een ander ueug- I de de verlichting niet. Tenslotte i was er nog een „zwart-rijder". 1 die zonder daar belasting voor j te betalen een gastank in de i wagen had ingebouwd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3