VS Holy nu al in training aoudijn: „we zien ©TIPS The Hookers twijfelt niet aan kampioenschap wel hoe ver we komen" Eerste Succesloop Koplopers komen niet in aanmerking DE STAND Topscorer Van Burg: „Geen arrogante houding1' Basketbalteam O 1HW7 van MVV'27 gevaarlijk redt het niet Cor van Rooy trainer WOENSDAG 16 MAART 1977 VD./SC/WW Schiedamsche Boys 5.0 VDL (zo) Ursus 40 HBSS VFC 40 HVO Satelliet 4.0 MW/27 Hoek van Holland (za) 3.0 GSS FCN'66 3.0 Schiedam Excelsior'20 3.0 SFC MSV71 2.5 SVDPW DHS 2.0 Vlaar dingen Martirat 2.0 DRZ Hock van Holland (zo) 20 PPSC Excelsior M 2.0 GTB Zwaluwen 20 Hoekse Boys Sunlight 20 DVO'32 CION 2.0 WK RKWIK 1.5 VDL (za) Demos 1.5 TSB Hermes DVS 10 Fortuna Hollandiaan 1.0 WF e De selectie van VS Holy Vïaardingen Ook al zal een blik op de kalender de gemiddelde liefhebber nu nog niet enthousiast maken voor het spel op de honken, de selectie van Vlaardin- gens enige honkbalclub de V,S. Holy denkt daar beslist anders over. Al vanaf december van het vorige jaar is de elite van Verhoeckx Snacks, zoals Holy zich de komende jaren door het verwerven van een sponsor gaat noemen, met overgave bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. In de sport zaal achter het politiebureau aan het Delftseveer wordt elke vrijdagavond met grote inzet gewerkt aan conditie en techniek. Vooral de gevarieerde oefenstof van coach Bob Soudijn inspi reert de groep zich ten volle in te zetten. Van acht tot negen is er een speciale training voor werpers en achtervangers, waarna de overige geselecteer den zich bij hen voegen en er tot half elf met de hele groep intensief wordt gewerkt. ïmst*u pelijk werk, inzake het leve ren van een bus, op een onprettige wijze is geernd- igd. „Wij waren", schrijft hij, „als bestuur niet van plan ons nog langer voor het karretje te laten spannen door bestuursleden van die stichting, die onze naam als handelsmerk gebruikten". O Bij De Hollandiaan is M. J. Dijkstra als bestuurslid afgetreden. Zijn drukke maatschappelijke functie en het volgen van cursussen is hiervan de reden. Half apnl maakt Schiedam een begin met de strijd om het schaakkampioenschap van Schiedam. In de hoofd klasse zjjn de prijzen 35, 25 en 15 gulden. De prijsuitrei king is bepaald op 13 juni. Men kan inschrijven bij C. Groeneweg, Vondellaan 58 b te Schiedam. O De voetballers van MSV71 trainen vanaf heden op het nieuwe complex in de Steendijkpolder. Omdat er nog geen licht is, is de trai ning vastgesteld op 18 uur. Maasland Cor van Rooy wordt de nieuwe trainer van MW27. Met ingang van het nieuwe sei zoen neemt hij die taak over van Bert van Veen, die drie jaar bij de Maaslanders werk zaam was. Van Rooy werd ge kozen uit zeven sollicitanten. Gisteravond is de selectie van zijn benoeming op de hoogte gesteld. Cor van Rooy (27) is in het bezit van het C-diploma. De in Maas sluis wonende oefenmeester krijgt voor het eerst alleen de leiding bij een vereniging. Drie jaar achtereen was Van Rooy onder Sandor Popovics hulp trainer bij achtereenvolgens CVV, Urn tas en dit jaar Xerxes. Daarvoor was hij keeper bij het Rotterdamse RFC. illllllllillllllülllllllimilltlllllliilllüllilllüülliil Schiedam De korfbalver eniging Succes bestaat veer tig jaar. Dit gebeuren wordt uitbundig gevierd in eigen kring. Maar ook andere sporters en zelfs niet spor ters van buiten de vereni ging worden in staat gesteld dit jubileum mee te maken door deel te nemen aan een prestatieloop. Deze eerste "SuccesJoop" zal gehouden worden op zaterdag 2 april in het Beatrixpark. Er kan gelopen worden in drie groepen. Groep één: jeugd tot en met veertien jaar over een afstand van drie kilometer. Groep twee: de zogenaamde trimmers, moeten zes kilometer afleggen. Groep drie zijn de wedstrijdlopers, deze gerouti neerde atleten komen uit op de tien kilometer. Het inschrijfgeld bedraagt groepsgewijs: drie gulden vijf tig, vier gulden vijftig en vijf gulden. Ais er echter vóór 20 maart wordt ingeschreven, wor den de kosten met één gulden verlaagd. Opgave kan geschieden bij Koen van der Schalk, Johan Strauss- plein 280, Schiedam tel. 704922, of door storting op giro 107821 met vermelding van Succes loop. Iedere loper ontvangt een herinnering. Bij groep drie zijn zelfs drie prijzen voor de eerst- binnenkomenden. De winnaar van groep drie krijgt tevens een wisselheker, die hij of zij dan volgend jaar weer moet verde digen. Bob Soudijn zegt over deze trai ning: „Hoewel er altijd iets te wensen overblijft, ben ik erg tevreden over de inzet van de jongens. Het is wel jammer dat wij ons met de accommodatie moeten behelpen. De zaal is feitelijk te klein. Ik kan niet doen wat ik wil en bovendien is het licht erg slecht Het is hier levensgevaarlijk om voluit te gooien". Verhoeckx Snacks heeft twee maal in de evenementenhal van het lijnbaancomplex kunnen trainen. Soudijn: „Er is in die zaai zoveel ruimte dat er een binnenveld uitgelegd kan wor den. Bovendien is daar meer hcht". Is Soudijn over de zaal niet zo tevreden, over het mate riaal is hij ronduit enthousiast. Vooral de nieuwe werpmachine die VSH dit jaar aanschafte is zijn trots. „Alles kan die machi ne" zegt hij. „Voor de slagtrai ning is hi] ideaal. Hij gooit alle soorten curvés, harde en zachte ballen net zoals de coach dat wil- Maar ook voor de training van de verre velders is hij goed te gebruiken. Bovendien kun nen enkeie spelers samen de slagtraining doornemen terwijl de coach met de overige groep de veldtraining doet Mijn emge wens is nu nog een slagkooi. Pas dan levert de werpmachine zijn volle rendement af. Ik heb er alle vertrouwen in dat ook die er snel zal komen". VERSTERKT De groep die Soudijn dit jaar beeft geselecteerd bestaat gro tendeels uit jonge knapen. Naast werper Bas van Hees is ook Ab Bruinekool weer bij Holy teruggekeerd, zodat de werpersstaf aanzienlijk is ver sterkt. Bas van Hees: „Ik ben blij dat Ab er bij is gekomen. Dit bete kent naast een gezonde compe titie tussen ons beiden om als eerste werper te mogen star ten, ook een belangrijke ver lichting van de mentale belas ting. Vorig jaar mocht ik niet falen omdat er geen gelijk waardige vervangers waren. Dit jaar lijkt dat probleem met Ab er bij opgelost". Bob Soudijn over Bas van Hees: „Sinds Bas op de baseball- school van de KNBSB zit is hij met sprongen vooruit gegaan. Elke zaterdag wordt daar de hele dag getramd onder de meest deskundige leiding die er in Nederland voor handen is. Ik verwacht dan ook dat hij het djt seizoen gaat maken". Imtia- tiefnemer van de2e baseball- school is oud-Spartacoach Cees Herkemy die ook de leiding van dit instituut heeft. Verder geven tal van deskundigen les zoals Neerland s enige profhonkballer Win Remmerswaal die zich spe ciaal met de werpers bezig houdt. AANWINST Naast de terugkeer van Ab Brui nekool is de tweede aanwinst van VSH dit jaar ouö-Storks- speler Jorme van Soelen, die met Piet van der Mark en Erm- le Demuynck voor de nodige routine in de jonge ploeg moet zorgen. Op twintig maart komt hoofdkla- ser Dorlas Quick op bezoek, waartegen 'een dubbel wordt gespeeld. Het oefenprogramma omvat verder wedstrijden tegen Sparta, SCR, Nutsspaarbank Gouda, R.M. Botlek en Sint Lo- dewijk. KANDIDAAT Een prognose voor het komende seizoen wil Bob Soudijn, voor zover het zijn eigen team be treft, niet geven, „Daar waag ik mij niet aan" zegt hij. „We zien wel hoe ver we komen" Kandidaten voor de titel noemt Soudijn wel: „Allereerst het pas gepromoveerde Celeri- tas, dat dit jaar werd versterkt met de werpers Bouke Vakkers en Fred Rietdijk, aie na enkele jaren in de hoofdklasse, dit jaar beiden naar Celerit&s te rugkeerden". Ook zijn oude ploeg Wassenaar ziet Soudijn als een mogelijke titelkandi daat. Wassenaar degradeerde het afgelopen seizoen uit de eerste klasse en 2a! er zeker alles aan willen doen om het verloren gegane terrein 20 snel mogelijk terug te winnen. Tenslotte noemt de Vlaardmgse coach Schiedam: „Schiedam blijft altijd een onberekenbare ploeg," zegt hij. „Mogelijk dat Ton Ebben in staat is het aan wezige Schiedamse talent zoda nig te vormen dat zij opnieuw een gooi naar de utel doen". Ook al noemt de Vlaardingse coach zijn eigen team niet bij Bob Soudijn doceert de kunstgrepen met de knuppel. de titelkandidaten, zijn zelfver trouwen en dat van de ploeg is groot. Vïaardingen zal ook dit jaar op goed honkbal mo gen rekenen, waarbij Ver hoeckx Snacks zeker tot de kandidaten voor de titel zal behoren. De voetbalvereniging Vïaardingen {niet de FC overigens) heert andermaal een voorbeeld in het club blad gezet wat betreft de naamsverwarring met de betaalde club. Deze keer werd aangetoond dat ook de KNVB moeite heeft met Vïaardingen als tiaam. Zo kreeg secretaris Eijken- broek een kaartje met de mededeling dat de KNVB zegt de eer te hebben de club mede tc delen dat niet N. Ph. Hertog, maar A. Jan sen de wedstrijd Jong-FC Vlaardlngen-Jong SVV zou leiden. Eijkenbroek deed overigens het enige juist, Hij stuurde het kaartje terug met de vraag het juist te adresse ren. Vïaardingen zal in ieder geval dolblij zijn als de plan nen van de FC doorgaan. Immers, dan wordt het FC VW'77. Tot zolang zal de zaterdag club er mee moeten leven. Drie jaar terug, toen FC Vlaardingen'74 in bet leven werd geroepen, waren er geen bezwaren. Dreigemen ten als kort geding passen niet bij sportclubs die ver draagzaamheid hoog in het vaandel hebben. Hoekse Boys heeft vervoer sproblemen. Zo waren er problemen toen het C-2 elf tal niet in zijn geheel in de gehuurde bus kon. Dus moest er een vader opge trommeld worden om mee te rijden. Het lukte niet Erger was het bij de welpen 3. Slechts één vader was be reid de jonge voetballers te vervoeren. Er moest alsnog een bus gehuurd woden. Vandaar dat die vereniging de knapen nu adviseert: Fietsen klaar, lucht in de banden en trappen maar. Voorzitter Cees Kroone van de invaliden sportvereniging De Ooievaars, spreekt er zijn teleurstelling over uit dat de samenwerking met de stichting bureau maatschap- Schledam voor het eerst in de geschiedenis van de actie Schoenen van de week kon niet tot uitreiking worden overgegaan. Verantwoordelijk hiervoor was Sagu Boys, dat het niet nodig vond naar Schiedam te komen om FCN'66 te bestrijden. Tot grote woede van Wim Pouius en verdriet van de organisatoren van de actie. Immers, de loting had FCN aangewezen. Hetgeen dus niet doorging. Hoek van Holland Het klinkt misschien wat arrogant, maar de rugbyclub The Hookers uit Hoek van Holland twijfelt geen moment aan bet feit dat zondag in de thuiswedstrijd tegen KMD 2 het kampioenschap van de tweede klas zal worden behaald. „Dat is geen arrogante houding", zegt topscorer Jan van Burg, de man van de conversies bij The Hookers, die tevens hoofdbestuurslid is van de Nederlandse Rugbybond. „Wij zijn gewoon te sterk voor deze afdeling. Dat was eigenlijk vorig seizoen al zo, maar toen verloren we de uitwedstrijd tegen Etten-Leur met 4—3, en omdat we te weinig aandacht hadden besteed aan ons doelsaldo, gingen toen de Brabanders over." Dat is een fout die m het bijna voorbije seizoen met gemaakt is. Die nederlaag van vorig sei zoen is trouwens de eruge com petitie-nederlaag gebleven in de tweejarige geschiedenis van The Hookers. Dit seizoen wer den alle ontmoetingen royaal gewonnen en ook de meest se rieuze concurrent, Delftse Stu denten 2, werd twee keer terug gewezen, Met nog twee partijen te spelen en vier punten voor sprong op de Delftenaren, zijn The Hookers officieus eigenlijk al kampioen. Met een doelsaldo van 994 voor en 21 tegen kan er nauwelijks nog iets gebeuren. De vraag is alleen of The Hookers zondag in de kampioenswedstrijd kans zal rien om de duizend punten netto te bereiken. Van KMD 2 zoü dan met 27 punten Verschil moeten worden gewonnen en dat lijkt geen onmogelijke op gaaf- De kampioenswedstrijd begint zondagmiddag al om één uur en anderhalf uur later zal The Hookers Place daveren van de feestvreugde. PLANNING De promotie naar de eerste klas past volkomen in de planning van The Hookers Volgend sei zoen hoopt het naast het tweede seruorenteam van 14 tot 16 jaar te kunnen inschrijven. Voor waarde is dat er dan nog enkele jeugdleden bijkomen. Onder de 65 verenigingen, met ruim zes duizend leden, neemt The Hoo kers op dit moment zeker geen slechte plaats in. Rugby neemt trouwens als geheel een behoor lijke vlucht m Nederland en met name jeugdrugby is sterk in opkomst Dat zal in de paasvakantie blij ken wanneer in Hilversum een ACCOMMODATIE groot internationaal toernooi wordt gehouden op Goede Vrij dag en met de finales op eerste paasdag. Hooker Kans Krom menhoek behoort tot de gese lecteerde jeugd van Nederland, Aan het toernooi nemen acht landen deel. Behalve Nederland zijn dat Duitsland, Itahé, Portu gal, Marokko, Spanje, Fran- o The Hookers (wit shirt) op rand van promotie. krijk en Roemenie. Rusland, waar rugby heel sterk groeit, neemt buiten mededinging deel. Op het terrein aan de Dirk van den Burgweg willen de rug byers zo snel mogelijk hun ac commodatie proberen te verbe teren De velden staan in de zomermaanden ten dienste van de kampeerders Jan van Burg; „De dienst van sport en recrea tie verleent ons fantastische medewerking De velden verke ren m uitstekende staat en we worden zoveel mogelijk gehol pen. Bij onze wensn behoren een wat grotere kantine en uit breiding van de kleedgelegen- heid en dat zal te zijner tijd, zeker gaan gebeuren Van Burg ziet de toekomst van het Nederlandse rugby zonnig in en ook voor The Hookers zal de groei zich nog wel voortzet ten Een kampioenschap past volkomen in het „reklame- beeld" van The Hookers. Zon- Bal van de maand Schiedam In de strijd om de bal van de maand, aangeboden door sporthuis Passage, heeft Schiedamse Boys de leiding overgenomen van Excelsior'20. De mannen van Cees Bruss- aard staan nu alleen op kop met een gemiddelde van 5.0. Ook Ursus is weer gestegen op de ranglijst. Als derde maken VFC en Satelliet een goede kans. Temeer daar beide lijstaan voerders Schiedamsche Boys en Ursus de bal al een keei gewonnen hebben en dus automatisch niet meer Ln aanmer king komen. De bal van de maand werd naast bovengenoem de clubs ook al in de wacht gesleept door WF, CION en MSV7L dagmiddag gaat dat kampioen schap een feit worden en dan nog wel m wat wel een streek- derby genoemd zou kunnen worden. Het Watermgse KMD 2 zal de tegenstander zijn, vol gend seizoen zal The Hookers wellicht bij de Waterings e hoofdmacht worden ingedeeld, waar het zeker beter op hun plaats is, want de verhoudingen in de tweede klas zijn zodanig, dat de fanatiek trainende „Hoo kers" nu met kop en schouders boven de rest uitsteekt. Schiedam Het basketbalteam! van de SIS De Ooievaars heeft de wedstrijd tegen het Delftse Redeoss met 45-51 verloren. De ruststand was 21-29 in het voor-I deel van de Delftenaren. Zon-j der Joop Simons liep De Ooie-| vaars al snel een achterstand; op, die, naar later bleek, niet meer kon worden ingehaald. Zo ook niet toen de Schiedamse ploeg overging op een fullpress. Het verschil tussen beide ploe gen werd vrijwel constant op zes punten gehouden, waardoor Redeoss de volle winst binnen wist te halen. Topscorers bij De Ooievaars waren Henk van "Vliet (25) en Jan Oudijn (14). 'iiiiiriiiiiiiiniiiiiiJJiiijfiiiuiiniiiFiiimiiimfiiiiijii

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4