SVV rond bisser Piet van Staalduinen wijst ODO de weg „Voor mij is liet zeker dat ik naar VDL ga" PapSP aterwegclubs laten het afweten René de Boer: sterke generale Excelsior-spits Peter van der Burg: SB Harga en Oranje Nassau gelijk DINSDAG 29 MAART 1977 SCHAAMDE P Heuvelman eindelijk kampioen SPIRIT MAASSLUIS Bevrijdings- ronde op nieuw parkoers? AFWACHTEN VD/SC/WW 4 Schiedam SW heeft zo goed als zeker een nieuwe trainer. Pim Visser, nu nog werkzaam bij Hermes DVS, heeft gisteravond in principe een accoord met de Schiedamse eerste divisie- club bereikt Waarschijnlijk zal voorzitter Maarten Eising nog vanavond bekend maken dat Visser de opvolger zal worden van Leo ïlalkes als trainer bij SW. Eising: „Er moeten nog een paar kleine punten afgehandeld worden maar neem maar aan dat Pim Visser inderdaad volgend seizoen SVV zal gaan trainen". Pim Visser zelf: „Het was het eerste gesprek wat ik met SVV heb gehad- En dat is prettig en vlot verlopen- Buiten de kleine zaakjes die nu nog besproken moeten worden is het de kans inderdaad groot dat ik naar SW ga". Waarna een einde komt aan de stroom van geruchten over de opvolger van Leo Halkes. Als kandida ten werden vooral Cor van der Gijp, Arie Stehouwer en René van Eek veelvuldig ge noemd terwijl ook het aanblijven van Halkes ter sprake was gekomen- Pim Visser zelf ver klaarde een aantal weken geleden vrij onver wacht aan het eind van dit seizoen op te zuilen stappen bij Hermes DVS. Pim Visser.. naar Noordwijk Het korfbal team van ODO leverde in Noordwijk een uitste kende prestatie door Fluks een gelijkspel af te dwingen. Na een wed strijd, waarin ODO voortdurend heeft ach ter gestaan, werd er te gen het eind alsnog een 1-8 gelijkspel uitge sleept. De Maaslanders danken dat voorname lijk aan Piet van Staal duinen, die liefst vijf doelpunten voor zijn re kening nam. Aan het spel was te zien. dat zowel ODO als Fluks na de microcompetitie nog niet op het veld hadden gespeeld. Fluks was twee keer vnj, terwijl ODO twee keer afge last werd. Niettemin werd er aardig gecombineerd, wat Fluks al binnen drie minu ten een 2-0 voorsprong ople verde. De ploeg schoot twee keer en die waren meteen raak. ODO, dat het bij Fluks toch altijd al moeilijk had, zal er echter met mee. Het bleef Fluks goed volgen, maar de twee doelpunten verschil bleven praktisch de gehele wedstrijd gehandhaafd. Door Piet van Staalduinen werd het 2-1. waarna Cees van der Vaart een 3-1 ach terstand verkleinde (3-2), en Martin Boschma de stand van 4-2 weer op 4-3 bracht. Het zou ook de laatste tref fer van Boschma voor ODO zijn, want m verband met studie m het buitenland speelde hij zijn laatste wed- strijd Bij de rust had Fluks toch weer twee doelpunten ver schil op het bord gebracht (5-3), maar Van Staalduinen bracht kort na de hervatting met een strafworp en een doorloopbal de stand weer gelijk 5-5. Opnieuw echter kwam ODO achter (7-5), maar ODO gaf zich nog steeds met gewon nen Cees van der Koop schoot van afstand 7-6 in, waarop Fluks al weer een antwoord op had: 8-6, ODO groeide echter nog steeds, en dat kwam ere tegen het einde ook uit Piet van Staal duinen bracht met twee tref fers de 8-8 eindstand op het bord, waarmee ODO tevre den uit Noordwijk vertrok. VI aar dm gen De laatste wedstrijd in de reeks voor- bereidmgsntten voor de wielercompetiüe is een ma tige vertoning geworden. Nu diende een kletsnatte Vergulde Hand polder niet bepaald als een ideaal de cor voor een pakkende wie lerkoers. De gestaag neer dalende regen had ook vele renners doen besluiten zich nog maar een keer om te draaien tn de behaaglijke sponde. Een handjevol ren ners was het trieste gevolg. Toch toog de beperkte Radio Molenaar-equtpe welge moed ten strijde. Uiteraard was er geen reden om eens fel int te halen, maar er werd toch hard genoeg ge koerst om een voortijdige schifting te bewerkstelligen. René de Boer, Nico Fille- kes, Harry Kaptein en Ri chard Meeldijk slaagden erin het handjevol mede strijders naar de achterhoe de te verwijzen. Enkele ronden voor het einde moest Harry Kaptein toch nog de vaan strijken zodat drie mar» ora de eindover winning kon gaan strijden. Het draaide uit op een eind sprint, die krachtpatser Re né de Boer voor zich wast op te eisen voor een el aan dringende Richard Meel dijk. Freek van der Gaag en Geml Moerman, die zich voor hel eerst dit seizoen in een wie lerwedstrijd manifesteer den, kunnen terugzien op een geslaagd eerste optre den. Freek van der Gaag slaagde er nog in zich in de laatste ronden langs Kap tein te werken en vierde te worden, terwijl Gerrit Moerman 2esde werd. Uitslag A-klasse: 1. R. de Boer (Coureur), 2. R. Meel dijk (C), 3. N. Füiekes (C), 4. F. v.d. Gaag (C), 5. H. Kaptem <C), 6. G. Moerman (C), 7. E. Wittekoek. Maassluis Hinkend komt hij de deur open doen. Peter van der Burg, spits van Excelsior Maassluis, houdt daarbij zijn linkervoet angstvallig: van de grond. De gescheurde enkel moet totale rust hebben nadat in de oefenwedstrijd tegen HBSS aan het seizoen van Peter een einde leek te komen. „Ik heb wel krukken", zegt hij lachend, „Maar dat loopt zo rot. Dus hink ik maar een beetje. Het is nou eenmaal een bekend feit dat ik erg eigenwijs kan zijn. Zoals nu dus". Peter van der Burg heeft een wat vreemd seizoen achter zich lig gen. Eerst kwam hij bij Leen Admiraal niet verder dan een plaats naast hem Op de bank. Uiteindelijk leek de 24-jarige spits door te breken, al liep het ook toen nog niet al te best. En de laatste weken kwam Pe ter pas volledig los. Scoorde gemakkelijk, stichtte verwar ring waar nodig en blaakte van zelfvertrouwen. Tot de oefen wedstrijd tegen HBSS waar hij na eerst drie keer te hebben gescoord per brancard af moest haken. Peter: „In eerste instantie dacht ik dat m'n enkel gebroken was. Dan ga je gelijk alles indenken. Maar toen ik later naar het ziekenhuis werd gebracht, waarbij ik me overigens wel schaamde dat die ziekenauto me op kwam halen, hoorde ik dat mijn banden gescheurd zijn. Kot eigenlijk want dat kan veel langer duren. Zes we ken ben ik zeker uitgescha keld". Natuurlijk is zun grootste teleur stelling dat dit seizoen voor hem wel als afgeschreven kan worden beschouwd Toch speelt er nog iets heel anders mee. Peter van der Burg: „Ik wilde de mensen laten zien dat ik wel degelijk kan voetballen. Te meer omdat het voor mij 2eker is dat ik naar VDL (zondag) vertrek. Ik zag dit seizoen als een afscheid. En dat moest ge- door Martijn Verwaaijen beuren met een paar goede wedstrijden Heiaas, het zit er nu met meer in". De overgang naar VDL Op z'n zachtst gezegd opvallend. „Dat is misschien wel waar", zegt hij, „Maar waarom zou het niet kunnen? Ik ben en blijf ama teur en wil nou wel eens met wat meer plezier gaan spelen. Niet meer met die bepaalde drang die ik al zo lang voel. Ik ben altijd een erg moeilijke jongen geweest, omdat ik alles zei wat ik dacht. Daar ben ik nu wel over heen maar er zijn nog teveel mensen die denken dat ik niet veranderd ben. Dan wil ik liever weggaan op een prettige manier dan dat er moeilijkheden van komen. Ten slotte heb ik al die jaren ont zettend fijn bij Excelsior ge speeld". „In feite is het wel erg vreemd", vervolgt Peter. „Ik heb nog nooit een goed lopend seizoen gehad. Eerst kon ik door studie, en later militaire dienst, met iedere week komen trainen. Dat heeft een paar jaar geduurd. Nu. dit seizoen, was dat alle- rnaal over Ik heb hard getraind en voelde me sterk. Maar pas na de uitwedstrijd tegen RWH, waar ik inviel en meteen een strafschop mee kreeg, stond ik m de basis. En nu zit ik weer. Voor de zoveel ste keer dus een jaar met pro blemen1'. Peter van der Burg dus zeer waarschijnlijk volgend jaar in de spits bij VDL Want zeker is het natuurlijk nog niet. Leen Admiraal zei indertijd name lijk: „Ik geloof dat het nog niet definitief is. Want als Peter een aantal wedstrijden goed speelt bij ons dan heeft hij weer zoveel zelfvertrouwen dat hij best zal blijven". Alleen zei de oeferuneester het wel toen nog niet bekend werd hoe lang zijn speler uitgeschakeld zal zijn. Het bijgeloof komt ter sprake. Peter heeft er, evenals 20vele voetballers, last van. „Ja, dat is gek eigenlijk. Voor een wed- Peter van der Burg: „Ik ben altijd eigenwijs geweest". strijd moet ik altijd twee keer naar de WC. Niet meer en mei minder. En ik moet altijd rug nummer 16 hebben Anders gaat het mis. Dat heb je gezien tegen HBSS waar we in onze reserveshirts speelden. Ik moest toen wel met nummer 11 lopen. Het resultaat is bekend. Echt, ik hecht daar erg veel waarde aan. Dat heb ik ook legen VDL gezegd. Die zullen in ieder geval een shirt met nummer 16 moeten heb ben Spanning in tweede klas toegenomen VLAARDINGEN - Wal er steeds m gezeten heeft, is werkelijk - "need geworden. Wi.n Heuvel- man is de nieuwe tiamkam- pioen van Vlaardingen en daar mee heeft hij de titel overgeno men van Dik van den Kerkhoff. die du seizoen met in vorm was en zelfs een bescheiden plaats bezet in de middenmoot van de ranglijst. In de achtste ronde had Heuvel man aan remise voldoende om kampioen te worden, en wllicht vandaar ook. dat hij geen enkel risico liep om in de fout te gaan Reeds bij de eerste zet bood hij remise aan en dat deed hij bij de twintigste zet nogmaals. Cor van Veelen wen ste daar ruet op m te gaan, maar toen hij bij de dertigste zet iets in het nadeel stond, bood hij remise aan en dat werd gewillig door de Vlaardin- ge ambtenaar geaccepteerd. Maar. reeds vóór dat aanbod was Heuvelman kampioen, want kort tevoren had Niestadt aan Van Splunter remise moeten toestaan en had Leen Tom te gen Dik van den Kerkhoff ook geen enkele kans meer op win st; deze partij eindigde later ook in remise. Dik Mast en Dik Tamboer had den een vreemde opening, het- Heuvelman (I) nu ook in Vlaardingen kampioen geen echter wel leidde tot een uitermate boetende partij waar in Tamboer het middenveld i,u?rk bezette Hij kon op twee manieren een damcombinatic uitvoeren, maar koos precies ae verkeerde om op winst te ko men Zelfs moest hij zich na enkele zetten gewonnen geven, w aardoor hij op de laatste plaats is terecht gekomen Wim Heuvelman, die dit jaar voor het eerst kampioen van Vlaar dmgen is geworden, was pre cies tien jaar geleden (in 1967) damkampioen van Schiedam. In de eerste klasse won Lens- velt van Vermeulen en eindigde de partij Bolderheij sr.—Van der Harst in remise. In de tweede klasse is de span ning onverwacht toegenomen. Het ongeslagen record van Hans Peels moest er aan gelo ven tegen Laurens Langeweg, die zijn laatste kans met beide handen aangreep en moeilijk beide punten veroverde. Dijk stra, die zelf ruet speelde, 1 left nu ook nog een kansje behou den om kampioen in deze klas se te worden. Nentjes verloor van Bredius waardoor hij me teen buiten de prijzen viel Goedknegt won van Boude- wijns en daardoor kon hij de rode lantaarn overdragen aan Ter Haar, die twee punten kwijt raakte aan Jan Lucassen. Standen Hoofdklasse: Heuvelman 8—1"*. Tom 9-12 Nies te fit 8—10. v Mrs'ngt 7—8, v Venten 8v Splunter 87, vd Kerkhotf b MUe»t 86, Ver burg 7—4. Tamboer 8—3 Tweede klasse: Peels 8—13. Langeweg 9—13. Dijkstra 812. Nentjes 10—11. Bredius 810. Geldof 7—9. Lucassen 97 Boudewjjns 8—6, Mostert 9—6. Gciedknegt 8—3. ter Haar 8—2 Eerste klasse: Bolder hei J jr 7—12, v Oudheuaden 8—11 Voerman 89. v Woerden 8—9 Lensvelt 7—8, Autar 8—8, Vermeulen 8—6. vd Harst 8—J Bolderheij sr 8—3 De uitslagen: Hoofdklasse: Mast—Tamboer 2—0, Tom-vd Kerkhoff 1—1, v Splunte- r—Nitsiadi 1—1. Heuvelman—v Vt-eien 1 1 Eerste klasse: Bolder hei; sr v d Harst 1—1. Vermeulen—Lensvelt Cl—2 Tweede klasse: Bnedius-Nentjes 2—0, Boudewjjns—Goedknegt 0—2, Peel- s—Langeweg 0—2, ter Haar—Lucas sen 0—2 Vlaardingen - Uitgezonderd Vlaardingen, Succes en ODI, kwam de rest van de korfbal Waterwegclubs wèl in het veld voor de competitie. Harga kwam een 4^4 gelijkspel overeen met het laag geklasseerde SVK. De eerste helft was duidelijk in het voordeel van SVK, maar in de tweede helft kwam SSC Harga goed terug SSC Harga kwam met twee invallers bin nen de lijnen voor Trudy Bach en Arie Jansen Zij werden ver vangen door Gerda Hols en Ab an Duyl Ben Karotel gaf SSC Harga na dne minuten de lei ding. toen hij een vnje bal doel treffend afrondde. Na 25 minu ten was de stand veranderd in een 2—1 voorsprong voor SVK. Vlak voor rust bracht Karei van der Linden 2—2 op het scorebord, hij schoot van ver raak Omdat het de hele wedstrijd re gende, werden m de rust droge kleren aangetrokken en na de thee speelde SSC Harga beter, maar het succes kwam aan de andere kant SVK liep naar een 4—2 voorsprong. Beide partijen hadden moeite met het plaat sen, waardoor er veel balverlies werd geleden Toch kreeg SSC Harga loon naar werken. Eerst was het Bert Kar stel die een strafworp benutte en daarna schoot jan Erkelens van ver de eindstand naar 44. Spirit heeft de wedstrijd tegen De Kapellen in winst omgezet en dat was eigenlijk het enige posi tieve wapenfeit in deze korfbal wedstrijd In de eerste helft opende F rans van der Krans de score, door een strafworp te benutten De Kapellen kwamen langszij 1—1 Via Martin Lok ker ging Spint met een 2—1 de rust in. Wat er na de rust allemaal ge beurde. had weinig met korf ballen te maken De Kapellen verloor twee spelers. Zij wer den het veld uitgestuurd we gens herhaalde kntiek op de leiding Ook Spint raakte een speler kwijt, Aad van der Krans moest er uit wegens ruw spet Toch werd er ook nog gescoord Martin Lokker en Cees Roelofs bepaalden de eindstand op 4—1. Het team van De Jong Verzeke ringen CKC Maassluis heeft het »n het belangrijk duel tegen RWR volledig af laten weten De Jong Verzekeringen/CKC Maassluis verloor op alle fron ten van een veel feller RWR Maassluis speelde lauw en mis te m zijn spel de nauwkeurig heid en de overtuiging- Het team liep zonder zelfvertrou wen in het veld en miste duide- bjk wedstrijdritme. RWR greep de kans om twee punten dich terbij te komen met beide han den aan RWR kwam fel uit de startblok ken en wist snel op een 0—1 stand te komen door een gefor ceerde strafworp Het werd zelfs 0—2 Deze snelle achter stand heeft de gehele wedstrijd nagedreund. Toch kwam men tn de tweede aanval tot redelijk spel, hetgeen twee treffers ople verde. Henny Nieman benutte de beide kansen, die hem gebo den werden. 2—2. Daarna stort te De Jong Verzekeringen/CKC Maassluis meen. De Rhoonse formatie liep uit naar een 2—5 stand Op slag van rust ver kleind door Rob Koevoet tot 3-5. Na rust probeerde CKC Maas sluis iets terug te doen. Maar het miste de overtuiging. RWR was niet meer kapot te krijgen en kon zo vrij gemakkelijk naar een grotere overwinning uitlo pen. Daar stelde De Jong Ver zekeringen/CKC Maassluis nog twee doelpunten van Henny Niemand en Rob Koevoet te genover De eindstand werd be paald op 58. Een teleurstellen de start van De Jong Verzeke ringen/CKC Maassluis. Oranje Nassau Oranje Nassau heeft in het eerste optreden na de win terpauze een gelijkspel behaald tegen het sterke Merwede. Tot een kwar tier voor tijd stond het met 53 voor, maar door een sterk sto- toffensief kwam Merwede juist op tijd nog op 5—5. f- «Offi BAIJE LOERIS .af wachten. Verkeerswethouder praat vandaag mei brandweer Vlaardmgen Het bestuur van de Vlaardingse rennersclub De Coureur verkeert m grote onze kerheid Hoewel de inschrijvin gen voor de zeventiende bevnj- duigs-wielerronde van Vlaar. dingen voor het grootste deel binnen zijn, weet men nog steeds met waar die ronde straks verreden 2a1 worden Voorzitter Baije Loerts: „Ik kan de inschrijvingen van de ren ners nog met terugsturen, want tk weet met welk parkoers ik erop moet zetten". Hoewel het gebruikelijke par koers rondom het Kolpabad door een verandering van het straatbeeld met meer gebruikt kon worden, leek er voor de Vlaardingse wielerclub geen vuiltje aan de lucht. Reeds eer der werd de Vlaardingse wie lerronde gehouden op het par- coers Marathon weg en hoewel dit parkoers minder centraal ligt dan het Kolapabadcircuit. bleek het vooral sportief gezien een selectieve ronde. De ge meente gaf snel haar accoord en de raambiljetten vermelden dan ook dat de start en finish op de Marathonweg haar be slag zal krijgen. Er is echter een flinke kink m de kabel gekomen. Tuindersbe- dnjf Verkade protesteerde hef tig na de ontvangst van een stencil, die De Coureur ver zond, waarin melding werd ge maakt van de plannen. Hij zag zijn omzet, een dag voor moe derdag. ernstig in gevaar ko men en dreigde de gemeente aansprakelijk te stellen voor het geleden verlies. De gemeente voelde ruet veel voor een extra uitgave en be sloot de wielerronde te ver plaatsen naar de Hofsingel, Ho- flaan Nu dreigt de brandweer echter in het geweer te komen Hoewel wethouder Goudnaan lakomek heeft opgemerkt dat er in geval van brand maar even gewacht moet worden, blijkt men nog steeds bezwaren te zien Een gesprek tussen wet houder en brandweer staat van middag op het programma- Voor Couieurs voorzitter zijn er geen problemen* „Kunnen ze voor die ene dag niet een paar wagens buiten de kazerne op stellen"' Ik hoop dat dit par koers nu definitief doorgaat en dat we het in de toekomst kun nen behouden". Voordat het gespiek tussen Bas Goudnaan en de brandweer ge houden werd, stapte vandaag Baije Loerts naar het stadhuis „Ze moeten niet te lang wach ten, die inschrijvingen moeten nu echt terug", aldus Coureurs voorzitter Ondertussen wach ten 110 liefhebbers. 80 nieuwe lingen, 50 veteranen en 80 ama teurs uit heel Nederland op het bericht of ze in Vlaardingen „aan de bak" kunnen. In Rot terdam slaagt men er zelfs in de CoolstngeL voor een wieler wedstrijd af te zetten. In Vlaar dingen schijnt het al een krachttoer te zijn een willekeu rig parkoers te vinden

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4