ICHIEDAMSCHE COURANT Opknapbeurt voor oude Sehienoko GS legt woningbouw aan banc en Schie dai 1 Geluidsisolatie voor woningen Floreslaan Walter de Ling spoedig vrij m iers winnen TV-kwis J Ik lijmde proef Schotel geeft de moed niet op BIJ BE TEjD Maximaal 250 woningen per jaar III ff Plannen van Historisch Genootschap Als proef nachtelijk rijverbod slaagt D'66 terug in Maassluis V oetgangerstunnei Total loss voor Respijt zigeuners Onzedelijke f voorstellen m treincoupé Woensdag 30 maart 1977 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102de jaargang no. 25800 —4 PACfNA'S Broersvest 3 telefoon administratie 268091 redactie 2G2566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Maasland Wanneer an dere steden en dorpen reeds enige tijd gewend zijn aan de zomertijd heeft Maasland nog steeds wintertijd. Het to renuurwerk van de Ne derlands Hervormde kerk zal 's morgens 4 april om half acht pas worden bijgesteld. Het geen toch duidelijk enke le uren later is. dan het officiële tijdstip waarop de zomertijd van kracht wordt. Schiedam Met het neerzetten van een beperkt aantal wo ningen wil de gemeente nog dit jaar een begin maken met de opknapbeurt voor Sehie noko. Dat is het verpauperde gebied tussen Schie, Noord- vestgraeht en Korte Haven, vlak ten noorden van de bin- Wethouder Zijdeveld - gaatjes vullen nenstad. „Eigenlijk gaat het alleen om gaatjes vullen," vertelde gis termiddag wethouder voor stadsontwikkeling ir. Chris Zijdeveld. „Wanneer bij de Oude Sluis het herstraten aanvangt, kunnen wij gelijk een aantal braakliggende stukjes gaan bebouwen Bij de afdeling stadsontwikkeling kijken de ambtenaren mo menteel naar de mogehjkhe- den." De najaarsschoonmaak ncht zich op het deel van Sehieno ko, dat het dichtst bij de Dam ligt „Denk echter niet aan bouw van tientallen wonin gen," aldus Zijdeveld „Fn het Stukje tussen Schie, Raam en 3reedstraat gaat het waar schijnlijk maar om tien te be bouwen terreintjes Maar dat betekent een eerste verbete ring." Volgens hem staat het oude Sehienoko los van de binnen stad, waar nog steeds met wordt gebouwd omdat Zijde veld wd wachten op de Kroon Die mijmert al jaren over het bezwaarschrift, dat twee Schiedamse stedebouw kundigen destijds schreven te gen het bestemmingsplan voor het stadshart „Omdat Sehienoko net niet onder de binnenstad valt kunnen wij daar wel de gaten gaan opvul len." zegt de wethouder De troosteloze situatie rond het Spmhuispad is volgens hem evenwel nog lang met te ver helpen „Dat ligt ook in Sehie noko, maar het heeft wel een duidelijke relatie tot het cen trum Winkels langs het Spin huispad zijn voor de hand liggend, want je versterkt dan de omloopgedachte Door een groot stuk Schiedam heer. zou een winkel kelen kunnen !o- Maassluis Burgemees ter en wethouders van Maassluis willen bij de Kroon beroep aanteke nen tegen het plan van Gedeputeerde Staten om de woningbouw in de stad aan banden te leggen. Reden daarvan is dat dit Maasluis veel geld gaat kosten. Het gaat hierbij met name om de Steendijkpolder II, waai* circa 800 wo ningen worden ge bouwd. GS willen namelijk dat er niet meer dan 259 woningen per jaar worden bijgebouwd. En dat is tegen het zere been van het Maassluise gemeentebe stuur. Zo rijst onder meer ook de vraag, of deze beper king slechts geldt voor de Steendijkpolder, of dat deze ook van toepassing is op an dere uitbreidingsplannen, zoals bijvoorbeeld de Lijn- straai en omgeving en Ko ningshoek- Bij een dergelijke „totale fasering" zouden deze uitbreidingen nog wel enige tijd op zich kunnen laten wachten. Hoe het ook zij, het voornemen van GS gaat de gemeente Maassluis bijzonder veel geld kosten, zoals renteverliezen. Volgens B en W. heett het college van Gedeputeerde Sta ten geen ickemng gehouden met de exploitatieberekenm- gen Op grond van de uitkom sten hiervan kan het gemeen tebestuur b-'zien in hoeverre nieuwe objecten kunnen wor den uitgevoerd. In het kort betekenen de plan nen van GS- minder wonin gen. dus rrunder inkomsten, onder meer minder grondop- bvengsien. De renteverliezen worden hierdoor hoog, zo hoog zelfs dat de gemeentebj- ke financiën in gevaar drei gen te komen. Hierbij laat het college van B. en W. de gevol gen voor andere objecten dan alleen de woningbouw nog buiten beschouwing. De ge meente is steeds van plan ge weest het uitbreidingsplan Steendijkpolder 11 m één keer uit te voeren. Behalve dat dit sneller gaat, zodat de nieuwe wijk vlugger bewoond is en daardoor minder woning nood, is dit ook veel goedko per. Zwaar verkeer op de Marathonweg veroorzaakt veel geluidsoverlast. Schiedam Het Historisch Ge nootschap Schiedam houdt vanavond haar jaarvergade ring. Tijdens deze bijeenkomst in de aula van het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat zul len ondermeer de plannen voor de komende periode worden bekend gemaakt. Ver der zal bijvoorbeeld verslag worden gedaan van de in ven- tan sa tie van historisch pan den m de binnenstad De aanvang is 20.00 uur Schiedam Leo Troost en Ina van der Landen hebben gis teravond genoten. Temidden van famibeleden hebben deze twee Schiedammers vanuit een luie stoel gekeken hoe zij bij de Wie-kent-kwis als eer- sten eindigden en daarbij een massa pnjzen in de wacht sleepten Hei AVRO-televisse-programma met presentator Fred Oster was vrijdagmiddag reeds op genomen. Onder aanmoedi ging van achtenveertig fami lieleden. kennissen en colle ga's won het aanstaand echt paar m de Hilversumse stu dio een boormachine, espres so-apparaat, tosti-ijzer, teken tal el, naaimachine, ïjsvries- kast. haarknüset, olielamp, gloeilampen. wasknijpers, twee polshorloges en een jaa rabonnement op de AVHO- bode. Vlak voor het eind van de kwis hadden zij nog extra geluk, toen een cavia met de naam Andre van Duin voor hen nog eens duizend gulden aan con tanten won. Mooi meegeno men voor de 24-jarige Leo en de 20-jange Ina die vrijdag middag om drie uur met el kaar trouwen Een gedeelte van de prij2en is reeds over- gebracht naar hun toekomsti ge woning m Tholen. Leo Troost en Ina van der Lande uit Schiedam ge noten gister avond van de Wie-kent-kwis op de televisie, waarbij zij als eersten eindig den. „Bij de kwis zaten we toch wel in de zenuwen", zo vertelt de bahe-employe bij de Rotter damse Kamer van Koophan del thuis aan de J.C van Mar- kens tra at ,,'s-Morgens had den we bij de repetitie ook wel gewonnen, maar toen hadden we eigenlijk te weuug woorden Zekerheid hadden we dus met. Ik vond het mooi dat we waren uitgekozen bij de drieduizend aanmeldingen en de vijfendertig aanstaande paartjes die voor de voorse lectie waren opgeroepen" i Maassluis Na de verkiezingen op 25 mei zal bekeken worden of de afdeling Maassluis/Maasland van D'66 heropgericht gaat worden. Tot het najaar van 1974 heeft zo'n afdeling bestaan. I In de Maassluise gemeenteraad is D'66 in de periode '70-'74 vertegenwoordigd geweest De partij vormde destijds een geza menlijke lijst met de PPR. In de Maaslandse gemeentelijke politiek is D'66 nog met naar voren getreden. Na 25 mei zullen de definitieve standpunten met betrekking tot de gemeenteraadsverkiezingen in 1978 bepaald worden Vlaardmgen Wethouder Bas Goudnaan van stadsontwik keling wil dat de woningen aan de Floreslaan en de Ma rathonweg worden geïsoleerd als uit metingen blijkt dat de geluidsoverlast van vooral het zware verkeer te groot wordt Deze metingen worden echter pas verricht als de proef met het nachtelijk rijverbod voor zwaar verkeer m de binnen stad (onder meer op de Bur gemeester Pruissingel) slaagt. De wethouder deelde dit gister avond aan het eind van de vergadering van het drie maandelijkse wijkenoverleg mee aan enkele bewoners. De meeste bezoekers van deze vergadering waren toen reeds vanwege het late tijdstip ver trokken. De woordvoerder van de bewoners V3n de Flo reslaan, de heer J. Heijblom, vertelde aan het gehalveerde college Burgemeester Kie- boom en de wethouders Van der Velden en Kioots ontbra ken) dat het verkeerslawaai sinds het begin van de proef met het nachtelijk rijverbod enorm is toege. omen „Ik vind net helemaal ruet erg dat de mensen van de Pruis- smgel wat meer rust hebben gekregen tijdens de nachtelij ke uren", zo zei de heer Heij blom. „maar wij ondervinden er extra overlast van. de een heeft ruets en de ander heeft alles "- Eerder op de avond had Goud naan reeds gezegd, zij het m een ander verband, dat de drukte in de Westwijk aan zienlijk is toegenomen Zo is het parkeerpiaaisje achter het Texa co-benzinestaüon in de vroege ochtenduren veran derd in een soort van over slagcentrum pje van goederen, zoals kranten De zware vrachtwagens leveren daar hun goederen af aan het „klei ne" verkeer Om aan le lonen hoeveel last de bewoner* langs deze drukke verkeersader wel van het ver keerslawaai hebben, is een ge slaagde handtekeningenactie gehouden Hoewel de wethou der de redelijkheid van de verlangens van de bewoners best inziet, herinnerde hij hen er overigens wel aan dat de Marathonweg indertijd is aan gelegd, speciaal om het zware verkeer van de Burgemeester Pruissmgel weg te krijgen Maassluis Het voetganger- stunneltje onder de spoorlijn bij Maassluis ter hoogte van de KwartelUau gaat ruim 1,2 miljoen gulden kosten. De tunnel wordt aangelegd in verband met de ontsluiting van de recreatiestrook langs de Nieuwe Waterweg Al eer der voteerde de raad van Maassluis ten behoeve van de voorbereidende werkzaamhe den vijfentwintigduizend gul den Schiedam Bij ecu botsing op de Hargaslaan zijn twee au to's gistermorgen total loss geraakt. Eén van de bestuur ders, de 24-jarige A. van V., is met hoofdwonden en een hersenschudding opgenomen in het Holy-ziekenhuis. De Vlaardmger was, verblind door het zonlicht, bovenop de stilstaande wagen gereden van de 25-jarige Schiedammer A. J. M. van H. Deze was gestopt omdat hij eveneens door het zonlicht was verblind en tevens zijn voorruit wilde schoonmaken VIaardingen Het ziet er naar uit dat de in een Poolse ge vangenis verblijvende Vlaar- dingse student Walter de Ling spoedig vrij zal zijn, Een exacte datum valt echter nog niet te noemen. Het geld dat de Rotterdamse buis- vrouw Greetje van Hoeven heeft ingezameld en dat is overgemaakt aan het ministe rie van huiteniandse zaken zal mede worden gebruikt voor de afkoopsom. Gistermorgen deelde mevrotjw Van Hoeven, die zich inmid dels heeft teruggetrokken, mee dat „iemand" haar had opgebeld met de mededeling dat Walter de Lang spoedig weer vrij man zou zijn. Wie haar zegsman of -vrouw is, wilde zij liever met kwijt. Een telefoontje naar de Poolse hoofdstad Warshaw heeft in elk geval meer klaarheid ge bracht Woordvoerder Maar ten van de Plas van de Neder landse ambassade aldaar wil de de geruchten wc-liswaar met bevestigen, ontkennen deed hij evenmin „Laat ik zeggen", zo zei hij, „dat de zaak er gunstig uitaet. Ik wei ger echter toezeggingen te doen Ik ben veel te bang dat er een kink m de kabel komt en dat zou wel eens heel ver velende consequenties kunnen hebben voor de man om wie het gaat" En waarschuwend laat hij u op volgen dat zou niet de eerste keer zijn. De ambassade is wel eens eer der optimistisch geweest" De heer Van de Plas was zelfs zo voorzichtig dat hij weigerde te zeggen of de vrij lating op kor te termijn zal plaats vulden. Volgens mevrouw Van Hoe ven zou Walter reeds begin volgende week vrijkomen De 5000 gulden, die mevrouw Van Hoeven in de afgelopen maanden bijeen heeft geza meld, zullen ovengens hard nodig zijn. Van de Plas weer- „Mevrouw Van Hoeven heeft met haar activiteiten goed werk verricht Het geld heb ben wij heel hard nodig .en nog wel meer ook". Walter de Ling zit reeds vanaf de vorige zomer in de staats gevangerus van de Poolse stad Katowice. Tijdens zijn vakan tie had Walter m de nabijheid van Katwice een ernstig ver keersongeluk veroorzaakt, waarbij een jonge vrouw der mate ernstig werd gewond, dat zij later in een ziekenhuis is overleden Toen de Vlaar dmger enige dagen later bij de politie enkele zaken wtldc afwikkelen werd hij vastge houden. Sindsdien is mets meer rechtstreeks van hem vernomen. pen Beginnend bij het Dr Wiboatplein in Nieuwland via de Mgr. Nolensla an en de Parkweg, en via het Spinhuis- pad naar het centrum, en dat is voor iedereen voordelig Maar aJs je winkels aan het Spinhuis pad wilt zetten, moet je wel eerst even weten wat in de binnenstad zelf op dat gebied nog gaat gebeuren En daarover hebben wij nou een maal geen zekerheid Dit nieuwsblad waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie mei Rotter damsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpi Tel Onze bon >n open en we/op zonder posfzege' sluier» uar Antwoordnummer 634, Rotterdam Vlaardingen De heer C. M. Schotel blijft van mening dat met de enquête, die in janua ri onder de bewoners van de 144 William Pont woningen is gehouden, gesjoemeld Is. ïn de enquête werd de bewoners gevraagd of zij vóór of tegen de renovatie en de daarmee samenhangende huurverho ging waren. De heer Schotel is zei F bewoner van een William Pontwoning m de Indische buurt in Vlaar dmgen. Hij staat bekend als een groot tegenstander van de renovatie, die inmiddels be gonnen is In een brief aan het college van B en W heeft Schotel al uitvoerig zijn be zwaren tegen de gang van za ken rond de enquête kenbaar gemaakt Zo verweet de ver ontruste bewoner wethouder Goudnaan „een bedrieglijke voorstelling van zaken" te hebben gegeven ln het antwoord op deze brief schreven B en W ,De door u genoemde percentages in de in september ('76} gehouden enquête zijn met juist". Voorts stellen B en W- „De enquête in januari gaf inder daad aan dat 35 procent tegen renovatie was Maar - ons in ziens - was dit hoge percenta ge een gevolg van de teleur stelling over het lang uitblij ven van de daadwerkelijke re novatie Tevens speelde de door het njk opgelegde extra huurverhoging van zeven gul den een rol daarbij" De heer Schotel is echter niet tevreden met het antwoord op zijn brief Over de enquête zegt hij „rk ga de zaak verder uitzoeken en met bewijzen staven" i Schiedam De zigeuners die onlangs in Schiedam hun kamp opsloegen mogen nog een paar dagen blijven Een paar woonwagenbewoners zijn reed-, van het braaklig gende terrein aan de Over- sehicsesiraat met onbekende bestemming verdwenen De paar wagens, die achterbleven hebben deze week echter res pijt gehad Bij een onderhoud op het hoofd bureau van politie tussen commissaris Cees van der Haagen en een vertegenwoor diger van de neergestreken 1 groep is uitgemaakt dat 2sj nog een paar dagen mogen blijven De politie kondigde wel maatregelen aan indic-n hr-t terrein achter hel NS-sta tion emd deze week niet is vrijgemaakt Schiedam De politie heeft gistermiddag in Schiedam 1 twee Haagse scholieren uit een stoptrein naar Den Haag gehaald. Op het hoofdbureau I hebben de 17-jarige R. B. O. en de 21-jarige R- I. M. een proces-verbaal gekregen voor mishandeling. De spoorwegrecherche heeft de zaak nog in verder onderzoek In de trein uit Dordrecht sloe gen de twee onzedelijke taal uit tegen de 25-jarige passa- giere J M. J L De jongens negeerden het verzoek van de Leidse om daarmee te stop pen en toen de vrouw hen daarop met een opgerolde krant een pak slaag wilde ge ven gaven zij haar een klap op haar pas geopereerde kaak De trein liep door dit incident een kleme vertraging op #1 .m

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1