Vlaardmgen is 't 1 el bekeken Gpedgeregdk! Gewestelijke biljarttitel voor F. Ebregt Ursiis onderschat Charlois Caroi PoSIe Kapitein Heb VrfWlY* 3_J° nederlaa« Uit de bocht tegen pomp Treintjes ontvreemd Binnen brandje in de Gorzen boogaard is ingeschakeld W 'C# vJL tegen Be Fair Lentefeest gaat varen Dood varkett sloot m Vrachtwagen in modder ï®TÖ$iptpP«: boGgaaidelekfncifeithu A MAANDAG 4 APRIL 1977 VD/SC/WW 2 :t'J HÖMf k hOUD DETAXi v£k DEK TÜ7AtOSös! PAKJ IK CA nW« BEEN6 JENAAÊhH HO Ta en twf omaf noö EENS 20-HIE2 FM DAfi£ WAT ZIE IKESÜIT WA?WlOET«A\ÖE6EW EEN5 WAT AANDOEN/ V~60Et> IDEE MAX, EIWDEWOS UNSE 5PASKETT! ROWEM 2746 Wanneer de helikopter klaar is, wordt de bagage van Rob en Jamne van het schip naar het vliegtuig gebracht en even la ter stappen beide passagiers m. Dat is dus het einde van dit avontuur, denkt Rob; hij gelooft wel, dat er toch iets met in de haak is met deze expeditie, maar nu ja. Jat gaal hem niet meer aan.. Hij neemt hartelijk afscheid van Castan, maar juist op het mo ment, waarop de piloot de motor wil starten, kihnken er in de verte geweerschoten: drie maat twee schoten snel achter elkaar, net of het een signaaLos.- Castan begint een gesprek met de piloot m het Arabisch, De man knikt enke le malen en Castan ratelt maar door. Hij is kennelijk erg opgewonden. Hij weet nog steeds met, dat Rob het ge sprek goed kan volgen. En nu Rob hoort, waar Casari het over heeft, spitst hij zijn oren. Aha. nu wordt hem het een en ander duidelijk!..,. Hierin stond ze al leen. zoals Zappe tegenover Lolle- chien alteen staat. Jammer, maar het lag nu eenmaal zo. Mensen zoals zij en Zappe zouden op bepaalde onbegrepen blijven en daarom zegt ze: „Tri er niet zwaar aan, een traan om een herinnering van vroeger, dat mag je geen hoofdbrekens kosten." „Arie-Oirk?" dnngt Take aan, nog steeds verbaasd en enigszins on rustig, want Boudien gaf zich al tijd half. nooit helemaal, en verzit tend op de emmers - drommels waarom geen stoel uit huis ge pakt, dat zit toch veel betar? - zegt hij waer: „Sta je stil bij Arie-Oirk?" Dan, terwijl zijn vingers Boudiens toegestoken hand stevig omklem men: „Laat jij je kop nou niet door Lollechien op hol brengen wat Bart Haak betreft, want Arie- Oirks is de kinderschoenen ont groeid en best in staat om op zichzelf te passen." Boudien knikt, glimlacht, en vanuit haar ooghoeken neemt zs Take waar; dan gaat ze op zijn „gerust stelling" in, praat met hem en bouwt mee aan zijn fantasie die hij om hun zoon heen weeft. Hun zoon. geen „werkman". Niet voor niets heeft Aria-Dirk de LTS door lopen en al mag-ie nu net als Bart Haak als timmerman werken bij Jan Barends, de aannemer hier in het dorp, dat wil nog met zeggen dat-ie werkman blijft. Want Arie- Dirk heeft een goed stel hersens en als hij wil kan hij het nog ver schoppen, Take gaat er eens breod-uit bij zit ten, hij bouwt verder aan zijn dierbare droom en zijn stem krijgt een tevreden klank. Boudien gaat erop in. maar diep in haar hart weet ze met een onfeilbaar moe derinstinct, dat Arie-Dirk niet zal worden wat zijn vader droomt, om de eenvoudige reden dat hun zoon daar de man niet naar is. Arie-Dirk is een jongen die gauw tevreden zal zijn met zijn bestaan, die met meer zal eisen dan het gewone dagelijkse en die nooit de drift in zich zal voelen opkomen om een ietsje meer te willen zijn dan hef „onpersoonlijke" dat nu al zijn stempel op hem drukt. Hij zou een rustig tevreden mens worden met zijn bestaan, zonder de wil naar „meer", maar ook iemand waarvan je wist wat ja aan hem had. Betrouwbaar, waar je op kon bouwen. En daar had Take met zijn sprankelende fantasie om het „meer willen zijn" voor ziin zoon, dat hij hem alleen in de geest toedacht, nog geen weet van. Waarom zou ze hem daarop wijzen? Laat Take in die waan, hij zou het nog moeilijk genoeg krij- I>E CAT&UttT .BNSTEM gen als hij er eenmaal achter komt dat je een mens niet meer kan toed romen dan dat die mens in zijn eigen wezen is. Als is het leven van jouw leven- Haar pijn verbijtend komt Boudien van het bankje overeind, „daarbij tikt ze Take speels op zijn stoppe lige wang en zegt voorzichtig, zoekend naar de juiste woorden om hem niet te kwetsen: „Nou vergeet je één ding vadertje, vol wassen mensen gaan hun eigen weg, waar die ook uitkomt, en onze wil of fantasie mag daarbij van geen enkele invloed zijn, dank daar eens over na, Take." Op heel andere toon alsof ze met dit antwoord de zaak heeft afge daan, vervolgt ze: „Zappe kan er maar niet genoeg van krijgen, hoor z'n klokken es tingelen," „Jij denkt ook," gaat Take er ge belgd op in - want verdraaid-nog- an-toe, Boudien kan hem in zijn mijmeringen toch zo'n halt toeroe pen - „die vent van mij loopt weer met zijn kop tn de wolken en fantassert Arie-Dirk alle pracht en praal aan". „Ik denk niks," antwoordt Boudien met een schouderophalen. „Ik weet alleen dat ik es naar binnen ga, er valt genoeg te doen, er liggen nog dne paar sokken die gestopt moeten worden en een manchester broek moet nog on der de naaimachine." „Nou nog?" verbaast Take zich, „in de avonduren?" maar meteen houdt hij zijn mond, schuifelt op zijn zitplaats heen en waar en kijkt naar zijn vrouw die met die slappe ingezonken wangen en dat grijze haar, zo vroeg oud is. een afge leefde vrouw, een schijnbeeld van wat ze eens was geweest. Stom van hem om dat te zeggen, hij weet van Lollechien dat Boudien vanmiddag een paar uur op bed heeft gelegen vanwege zware hoofdpijn. Uitgave- SiJTHQFF PERS BV Deze krant verschijnt m het gebied Nieuwe Waterweg-noord {van Schiedam tol Hoek van Holland) en is u ts'uitend verkrijg baar m combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad {in Maassluis eveneens tn combinatie met de Haagsche Courant of Het Binnenhof)' REDACTIE Chef: H. L, Lambregtse Redactie Schiedam K Kegel en W J van der Post Redactie Vlaardmgen- J Hazejager, K Jonker en C H van Bremen Sportreaactie- B, vd.Berg en M. Verwaasjen (Vlaardmgen). De redactie Schiedam is gevestigd aan de Broersvest 3a, tel. 262566 en 266046 postbus 137, Schiedam De redactie Vlaar dmgen is gevestigd aan de Brede Havenstraat 6. tel 343229 en 345209. postbus 110, Vlaardmgen. Berichten voor de redactie kunnen per telex worden doorgege ven. Telexnummer 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN Maasland: S P. van Zuilen. Diepenburchstraat 34. fel 01899- 16143 Hoek van Holland, L van .Qoijer., Mahustraal 135. tel 01747- 2804 ABONNEMENTEN Opqave van abonnementen kan geschieden op de volgende adressen Broersvest 3a. Schiedam, {tel 010-268091) en Brede Havenstraat 6, Vlaardmgen. (tel. 010-354525, b g g. 354587) Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men verder terecht bij het Rotterdamsch JVieuwsbtad. tel. 010-144144 KLACHT EN DIENST Dagelijks van 18 30 tot 20 00 uur en zaterdags van 17 00 tot 19 00 uur tel 010-144144 en 070-624562 Agentschap: Rotterdamsch Nieuwsblad. Maassluis. Bilderdijk- laan 8, tel. 01899-17174 NABESTELLEN FOTO'S Geplaatste foto's kunnen worden nabesteld bi| de fotoredactie van het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel 010-144144, toestel 152. ADVERTENTIES Advertentietarieven op aanvraag, tel. 010-144144 Waddinxveen Voor VIaardingen Is degradatie nog slechts een kwestie van tijd. Ondanks de 3—0 nederlaag tegen Be Fair viel er bij de Vlaardicgse spelers niet veel van teleurstelling te bespeuren- De theoretische mogelijkheden op behoud, werden nog eens successievelijk nagelopen. De discussie stokte echter plotse ling toen bekend werd dat DSO, de enige ploeg die voor V laar din gen niet helemaal buiten bereik is, het ongelooflijke had uitge haald door titelkandidaat Sportvereniging '35 te verslaan. Met nog drie wedstrijden te gaan fout, vervolgens miste Theo staat Vlaardingen nu vijf pun ten achter op Spirit Terecht dan ook dat rainer Wim Koppe laar opmerkte dat het nu wel bekeken was, dat alleen een wonder Vlaaidingen nog kan Vlaardingen moest nu wel ko- redden. Ook tegen Be Fair bleek weer eens overduidelijk, waarom de Vlaardingers 20 laag geklasseerd staan. Zo lang het 0—0 blijft kan de verdedi ging het aardig bijbenen, maar zodra de eerste tegentreffer valt, is het een willoos slachtof fer, dat - Koppelaar beaamde het - met een totaal machteloze voorhoede opereert En dat Vlaardingen ruim een uur stand kon houden tegen de thuisclub was in deze situatie mooi meegenomen. Want vooral in het eerste deel dicteerde Be Fair met overmacht het spel. Gesteund door een harde (windkracht 7) schuin over het veld staande wind, bewogen de wit-zwarten zich richting doel man Dick Bos. Onder leiding van een bijzonder Jansen de bal en kon toen niets anders meer doen dan Wim Bron onderuit trekken. En Van Rijn vonniste vanaf elf meter. door Donald Bax men, maar nadrukkelijker dan ooit werd de machteloosheid van de voorhoede bloot gelegd. En als dan ook de achterhoede (tot dan redelijk betrouwbaar), regelmatig in de fout gaat, ja, dan vraag je om meer tegen doelpunten. Het gebeurde ook. Yayah raakte eerst de paal, leg de de bal terug op de inlopende Jan van Rijn, die met een schot half in de grond 2—0 aanteken de, En onvrijwillig gesteund door een mistastende Dick Bos bepaalde (alweer) Van Rijn de ~r,- eindstand op 3—0. sterk spelende voorstopper Cor Koppelaar probeerde nog wel de van Triet en Piet Oskam ont- bakens te verzetten. Hij verving plooide Be Fair een groot over wicht, waaraan Vlaardingen zich niet kon ontworstelen. Koppelaar had 'klever' Jaap Westenberg op Wim Broon ge plaatst en liet die dekking na een kwartier overnemen door Joop de Heer, omdat Westen berg een paar maal angstig dicht bij een 'gele kaart' was geweest Het offensief van Be Fair ver dween na het geblesseerd uit vallen (lies) van Van Triet Klaas Angenent verving hem en de omzettingen in de Wad- dinxveense achterhoede, bleken niet erg soepel "te verlopen. Vlaardingen kreeg meer vat op het spel, zonder overigens zelf gevaarlijk te kunnen worden. Be Fair was dat tweemaal. Eerst raakte Hans Appel de paal roet een vlammend af standschot en vlak voor rust dwong Wim Bron Dick Bos tot een schitterende redding. Het breekpunt voor Vlaardingen was de strafschop na een kwar tier spelen in de tweede helft. Eerst ging Joop de Heer tn de (meteen nadat het 1—0 was ge worden) laatste man Theo Jan sen voor aanvaller Chris Bon- gers en bij de stand 2—0 haalde hij de geblesseerde Joop de Heer eruit ten gunste van Jan Huijer. Met als resultaat: een vrijwel complete vrije dag voor Be Fair-dcelman Cees Ver hoef! schledam De Stichting Lente feest gaat weer een boottocht maken. De club gaat varen van dinsdag 19 tot en met zaterdag 23 april. De reis voert via Alphen aan de Rijn, naar Amsterdam, Alk maar en Utrecht Voor nadere inlichtingen kan men zich wen den tot Rietje Koningg, tele foonnummer 705381. Schiedam Een maar matig spelend TJrsus (onderschatting?) heeft zich door het laag geklasseerde Charlois een loer laten draaien. Het kwam op eigen terrein niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Het kwam in de eerste helft wel voor te staan met 1-0, maar sloot die periode toch af met de stand 1-1. Die voorsprong kwam na een vrije schop van Hans Campen en via Henny Verschoor verdween de bal langs de missende Hazen- horst Kort daarop kwam Ursus goed weg, toen een pass in de breedte door de Rotter dammers werd opgepikt en de ingeschoten bal maar net door Hans Campen van de lijn getrapt kon worden. Na een half uur speelde Van Loenen de bal terug op doelman Hakkert Henk Verwey bemoeide zich er mee en trachtte de bal het veld in te trappen. Hij deed dat wél, maar zé slecht dat het leer via het lichaam van de al weglopende Van Putten in het doel caramboleerde: 1-1. De tweede helft liet een rommelige wedstrijd zien, zonder hoogtepunten, mede ook al omdat Ursus aangeslagen bleek. De ruil Nieuwstraten—Fiegel, weer hersteld van zijn blessure, deed het spel bij Ursus wel weer even opleven, maar doelpunten bleven uit Berkenwoude De vertegenwoordiger van het district Den Haag, F. Ebregt is in Berkenwoude de nieuwe gewestelijke blljartkam- pioen bij de eerste klassers (libre, klein biljart) geworden. En de laatste ronde maakte de Hagenaar tegen A van Beek (Veen en Rijnstreek) geen fout en maakte in de 16e beurt de partij met een serie van 35 caramboles uit. Daarmee werd hij onbereikbaar voor zijn naaste concurrenten W. Zijderveid (Krimpenerwaard) en J. Arnold (Rotterdam) die op de tweede tafel tegen elkaar uitkwamen. Op de tweede plaats legde nu A Hulst (Rotterdam) beslag die Zijderveid door een beter alge meen gemiddelde voor bleef. De tien deelnemers waren af hankelijk van het in de voor ronden behaalde moyenne inge deeld in twee groepen, waarvan de eerste drie in de finalegroep tegen elkaar uitkwamen. De overige vier speelden in een dubbelprogramma om de reste rende plaatsen. De einduitslag van het kampioen schap was als volgt: 1. F. Ebregt, 11 matchpunten, hoogste serie van 59 en een -moyenne van 7.63; 2. A. Hulst (Rotterdam) 10 - 124 - 9.47; 3. W. Zijderveid (Krimpener waard) 10 - 53 - 7.68; 4. J. Arnold (Rotterdam) 6 - 61 - 8,16; 5. A Heemskerk (Den Haag) 8 - 55 - 7.04 6. A. van Beek (Veen en Rijnstreek) 7 - 42 - 6.81; 7. J. Feijen (Delft) 8 - 65 - 8.43; 8. C. Stolk (Dordrecht) 4 - 48 - 6,11; 9. J. H. E. Goos (Schie dam) 2 - 41 - 5.09; 10. J. van Bemmel (Gouda) 0 - 41 - 4.92, Schiedam Voor brandge vaar hebben ambtenaren van de gemeentelijke tech nische bedrijven zaterdag korte tijd de electriciteit uitgeschakeld bij het To* tall-benzine station aan de Nieuwe Damlaan. Men achtte dat noodzakelijk na dat een wagen uit de bocht was gevlogen en tegen het benzines- tation tot stilstand was geko men. De bestuurder, de 19-jari- ge Schiedammer G.P.M., liep daarbij een lichte hersenschud ding op. Hij kon echter gewoon naar huis terugkeren. Wel moest hij twee maal de blaas- en een keer de bloedproef voor de politie afleggen. De auto bleef zwaar beschadigd achter. Meer moeilijkheden had de poli tie met de 36-jarige W.D. Dete Schiedammer werd kennelijk onder invloed in een stilstaande auto aangetroffen. De man die, aanvankelijk weigerde om zijn naam op te geven of rijn papie ren af te geven, kreeg een rij verbod opgelegd. Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons betekend heelt, delen wij u mede dat heden, toch nog onverwacht, is overleden mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa ALEX KREUGER op de leeftijd van 77 jaar. Schiedam: H. L M. Kreuger-Breve Algiers: J. H. Kreuger H. Kreuger-van Giezen Schaarsbergen: H. C. M. van Soest-Kreuger Ir. H. J. M.van Soest Wehl: A.J. Kreuger L, J. D. Kreuger-Teerink Schiedam: H.LA.Kreuger H. B, Kreuger-Güuka Schiedam: P. Kreuger W. M. Th. Kreuger-van Kuljeren en kleinkinderen Schiedam, 3 april 1977. Rotterdamsedijk 304. Dinsdagavond za! er om zeven uur een gebedsdienst gehouden worden In de kapel van het Noletziekenhuia, ingang Juliana van Stolbergslreat. Daarna is er ge legenheid tot condoleren. De gezongen H. Mis van Requiem zal worden opge dragen woensdag 6 april om 13.00 uur in de kerk van de H. Udulna en Rozenkrans, Singel 106, waarna om ca. 14.45 uurdecrematlBzal geschieden In hel crema torium „Eikeienburg" te Rijswijk Z.H. Schiedam Een heleboel elektrische treintjes en twee gitaarversterkers mist de 26-jarige installateur J.W.M. uit zijn kelder opi het Bachplein. Inbrekers' waren daar binnengekomen via een opening boven de kelderdeur. De waarde van het gestolen materiaal be draagt ruim vijftienhon derd gulden. Op het politiebureau heeft ook de 34-jarige apotheker- Schiedam Met een nevel- straal heeft de brandweer vrijdagmiddag in de Gor zen een binnenbrandje ge blust Aan de Zuidlandsestraat was bij de familie v.d. D. een vensterbank in brand ge raakt. Het vuur was ont staan door een verkeerd ge plaatste kachel. Na de brand is de vensterbank ge sloopt. sassistente L.V. aangifte van diefstal gedaan. Uit de auto van deze Sehiedamse werd een cassetterecorder en een brand blusapparaat gestolen. Haar wagen, die aan de Gr of baan stond ge parkeerd, werd bij de dief stal voor 150 gulden bescha digd. Bij Gusto aan de Maasdijk stalen onbekenden een elek trische schrijfmachine ter waarde van 2500 gulden, Om het kantoor van de werf binnen te komen heeft men aan de straatzijde een raam ingeslagen. Het gehele kantoor werd doorzocht, Tevens werd bij deze in braak een koffie-automaat vernield. De schade be draagt 200 gulden. Schiedam Ambtenaren van de reinigingsdienst en het slachthuis zijn dit week einde „uitgerukt" voor een dood varken dat voorbij gangers hadden zien liggen in een sloot langs de Pol derweg. Het beest is uit het water gedregd en afgevoerd. Schiedam Een takel wagen is er vrijdag middag aan te pas moeten komen om aan de Nieuwe Dam- laan een vrachtwagen uit de modder te trek ken. Het betrof de wagen van de 25-jarige Schie dammer v. M. De chauffeur zag zijn voertuig 's middags ingeklemd door ande re wagens en wilde over een grasstrook de parkeerstrook ver laten. De vrachtwagen was echter te zwaar voor de zachte grond en zakte tot aan de assen weg. NQOTEBOjOM Schledam/Keth«l - :*Tel.,700069-708976 bgg zaterdags -i geopend Geen kopzorg over aanlegen onderhoud van eiektrische installaties wanneer Boogaard (s ingeschakeld. Scherpe en vaste prijs: Boogaard koopt materiaal met grote hoeveel heden tegelijk. Dat maakt het voordeliger voor u. Daardoor ook géén onverwachte tussentijdse prijsverhogingen. Persoonlijke aandacht Boogaard heeft teams van ervaren vaklieden onder leiding van een projektleider. U kent de mensen en zij kennen het werk. Van begin teeneind. Zij houden zich aan de afspraken. Veelzijdige vakmanschap: Boogaard komt overaL In scholen, tehuizen, kantoren, werkplaatsen, winkels, woningen... Voor karweien van f 500.- en f 500.000.-, Voor de aanleg van centraal antennesystemen enonderhouds kontrakten; voor alles op het gebied van elektriciteit. Wie met Boogaard in zee gaat, vaart op een voorbeeldig bestek. Goed geregeldi luatoor - tekenkamer - werkplaats Exnmastnat 13 Vlaardingen tel. 010-348744 (5 lijnen)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 2