SW houdt FSC lang in bedwang Piet van der Burg wijst Hermes DVS de weg FC Vlaardingen veel te gretig TAXI? EUROTAX Pim Visser: „Alleen aanvallen ligt om niet99 agenda Blessure genezen Commissie onderzoekt problemen Programma Wim de Haan scoort uit strafschop MAANDAG 4 APRIL 1977 VD/SC/WW 3 Theo Juistinga (midden) springt hoog op om de CVV- defensie in moeilijk heden te brengen. Schiedam Hennes DVS wil de problemen, die er binnen de vereniging ge rezen zijn, zo snel moge lijk oplossen. Zoals be kend hebben de negen bestuursleden hun funk- tie opgezegd, waarvan drie reglementair. De oorzaak van het opstap pen zou zijn, dat het ver trouwen is weggenomen. „Er zijn negatieve elemen ten, die het onplezierig maakten om langer deel uit te maken van het bestuur van Hennes DVS", zo schetste voor zitter Ger Kieinjan het opzienbarende besluit als zijn persoonlijke me ning. Ook de nu naar SVV verhuizende trainer Pim Visser liet zich vo rige week al uit over „negatieve reakties van uit de vereniging". Tijdens de afgelopen vrij dag gehouden ledenver gadering, is een coramis- sie ingesteld die de moeilijkheden door gaat lichten. Deze week al worden de eerste ge sprekken gehouden, na dat alles nog eens op een rijtje is gezet. De commissie van goede diensten bestaat uit Aad Stouthandel, Diek Lu- heek, John van der Gaag, Manus van der Stok en Wim van der Sloot. Frans Bouman loopt vrij om de bal aangespeeld te krijgen. rust in de tweede helft royaal zou glad strijken. Voor de thee was er voor de vijfhonderd toeschouwers niet veel te beleven. Wel was CW de meest aanvallende ploeg, maar dat was eigenlijk maar schijn. Pim Visser; „Het ligt ons nou eenmaal niet om het spel te maken. Daarom lieten we CW komen om het dan op eigen helft op te vangen". Hetgeen Hermes voortreffelijk af ging, vooral ook omdat Ger Ru- seler de anders zo gevaarlijke COUNTER spits Maarten Polderman volle dig aan banden legde. Niet een maal kon Polderman, die bij Haarlem sterk in de belangstel ling staat, gevaarlijk worden. Trainer André Corveleyn wis selde hem halverwege de twee de helft zelfs uit. Voor rust kwam Hermes DVS pas na zestien minuten tot een gevaarlijke actie. Op een voor zet van Aad van der Voort ti mede CW-doelman Cees Cam- pen verkeerd, maar de kopbal van Juistinga verdween net over de lat. Visser: „Met de counter waren wij gevaarlijker dan CW". Een speeltrant die pas in de tweede helft volledig juist bleek. Hermes-doelman Harrie Sperm on had het voor de rust slechts tweemaal 'moeilijk. Het foutje van Piet van der Burg herstelde hij op tijd, terwijl hij een vrije trap van Arie van der Sluys net over de lat tikte. Toch nog onverwacht nam Her mes twaalf minuten na de thee de leiding. De pass van Piet van der Burg op Piet Klepke was zuiver en beheerst schoof de hardwerkende middenvelder de bal langs doelman Campen; 1—0. „Toen werden we uit onze slaap gesust", aldus CW-trainer An dré Corveleijn. Hetgeen aan het spel echter nog niet te merken was, want de Rotterdammers waren door de achterstand anig aangeslagen. SCHUIVER Zo zeer zelfs, dat een tweede Schiedam.se treffer niet eens onverwacht kwam. En opnieuw was captain Van der Burg de grondlegger, toen hij in de tweeëntwintigste minuut Teun Kornaat de ruimte in stuurde. Eenmaal op snelheid was Kor naat met meer te houden, even min als zijn harde schuiver in de hoek: 2—0. Meteen nadat Polderman zich drie minuten later het vervan gen door De Boer, kwam CW even terug. Met een harde vol ley gaf Jan Verhoeven doelman Spermon verrassend het nakij ken: 2—1. Voor trainer Visser overigens geen reden om het elftal te wijzigen. „De ploeg draaide immers goed, ik had er wel vertrouwen in". Waarin hij niet werd beschaamd, want CVV had nauwelijks nog een echt slotoffensief in petto. Het bleef slechts bij wat cor ners en enkele slecht gerichte schoten. Waarmee Hennes CW van de troon stootte, maar zelf toch niet klom. De Spartaan won namelijk ook en Rood Wit speelde gelijk. Pim Visser was niettemin tevre den zowel over de werklust als de taktiek. „Het alleen op de aanval spelen ligt Hermes niet. We zijn daardoor iedere keer de boot ingegaan. Wat heb je dan aan complimenten dat we toch zo goed hadden gespeeld". Vlaardingen Voetbalprogram ma zaterdag 9 april: SW—-Ex celsior, PEC ZwolleFC Vlaar dingen, KoudekerkVlaardin gen, TAW—Hoekse Boys, Hil legersberg—Sunlight, Slikker veerSchiedam, De Holland- iaanDelfia, FIOS—SVDPW, Bloemhof—RKWIK, DVO '32Puttershoek, Egelantier BoysGTB, Rhoon—CION. Maandag 11 april: Excelsio- r—SW, FC Vlaardingen—PEC Zwolle, JACHoekse Boys, Zwijndrecht—DHS, DelftFor- tuna, Vredenburch—VFC, Em ma—Marti nit, St. Lodewij- k—Excelsior '20, SVDPW—Eu reka, VDL—Menveboys, OS- S—Ursus, Alexandria—DRZ, SFCBolnes, WFZwart Wit, Groen Witten—FCN '66, SVO Schiedamsche Boys, MSV '71The Hurricanes. Helmond Trainer Ron Dellow had drie maanden lang Hel mond Sport in de hand. AI die tijd bleef de Brabantse equipe ongeslagen en voorkwam daar mee een financieel bankroet, Gisteren kwam de scheidende Engelsman al na een kwartier woedend uit de dug-out Oor zaak: FC Vlaardingen kwam, zag en overwon. En hoe! De gretige Vlaardingse formatie won verdiend met 3—2, maar het had zeker 5 a 6—2 moeten zijn. Zoveel kansen schiep de FC zich met aanvallend voet bal. Winst in de ouverture van de vierde en laatste periode opent misschien perspectieven. Lase- roms praat er niet eens over. Hij: „Ik ben al blij als wij. door Bas van den Berg volgens uitgangspunt, aan 35 punten uit 36 wedstrijden ko men. Een gemiddelde van één dus". FC Vlaardingen verraste Helmond Sport met aanvallend voetbal, verzorgd door drie spitsen, Dick Beek, Wim Tijl en Paul Vork, Maar het trio deed méér. Het stoorde meer dan het aanviel en daarom kon Hel mond Sport zelfs al in de twee de lijn langdurig worden tegen gehouden. Laseroms was con tent over de inzet. „Neem een Wim Tijl, die op een gegeven ogenblik naast Mitro- vic stond om de 3—2 voor sprong te verdedigen, of de 18- jange Paultje Vork, die één van de uitblinkers was". Ron Dellow was bij dit alles na afloop een verbitterd man. Zijn verklaring voor het falen: „We misten Van Melis, de organisa tor op het middenveld, door griep." Gelijk had-ie! Want FC Vlaardingen kon zich in dat Wim Tijl topscorer van Toon Eggers en dat had al een. waarschuwing moeten zijn. Regelmatig was die Brabander Bep de Ruiter te snel af. Ook aan de andere kant had Joop van Dop, die zich na rust her stelde, een lastige klant aan Vardic, De Joegoslaaf ging er na een half uur alleen van door, solode op doelman Eggers. Toch werd het gelijk via een geweldige solo van Van Berlo, waarop nie mand een antwoord had Beek mans scoorde uiteindelijk en al kwam Joop van Dop nog op tijd, om met zijn lichaam de bal er uil te houden, het schot was té hard: 1—1. Niettemin werd het zeven minuten later uit een vrije trap van Dick Beek, die de bal met een korte tik naar Wim Tijl speelde, 1—2. Wun Berckenkam- was bij een solo ten val gebracht deel goed uitleven. Met name Joop Quellhorst en Wun Berc- kenkamp vormde een goed duo. Overigens zat heel Helmond Sport al na een kwartier diep in de zorgen, toen voorstopper Aad de Wert, die het regelmatig aan de stok had met Diek Beek, in eigen doel trapte. Daarbij m het nauw gedreven door Beek en Tijl, Dat presentje had FC Vlaardin gen echter wél moeten uitbou wen. De mogelijkheden waren legio. Laseroms: „In feite had het duel bij de rust al beslist moeten zijn". Maar FC Vlaar dingen werd, inplaats daarvan, angstig. Behalve in de twintig ste minuut, toen Vork op rechts vrij kwam, terwijl heel Hel mond Sport voor buitenspel de zoveelste maal bleef staan. Zijn pass bereikte Dick Beek, maar óók doelman Ho- rungs, die een fractie van een seconde eerder bij de bal was. Vijf minuten later deponeerde Van Berlo de bal op de vuisten CONTROLE Na rust bleef FC Vlaardingen grotendeels de zaak onder con trole houden. Helmond Sport moest daarom steeds weer te rug. Na ruim een kwartier kon dan ook een derde goal niet uitblijven. Dankzij, na rust, uitblinker Wim Berckehkamp, die eerst enkele Brabanders omspeelde, incluis doelman Honings om daarna de bal in het lege doel te plaatsen: 3—1. Geen vuiltje meer aan de lucht voor FC Vlaardingen. Toch kwam Helmond Sport met de moed der wanhoop terug. Ger- ne de Goede zou tenslotte de spanning weer helemaal terug brengen, dankzij een schot dat van richting werd veranderd: 3—2. Maar in laatste instantie staken beide centrale verdedi gers, Krsto Mitrovic en Cees Bouman, boven de Helmondse aanvallers uit. Maandag: Kampioenschap van Schiedam, Margriethal, 19 uur School hand- en voetbaltoer nooi, Harga. Dinsdag: School volleybaltoer nooi, Westwijkhal, School hand- en voetbaltoernooi, Har- ga. Woensdag: Vergadering Groe- noord, cantine DRZ, 20 uur. Loting Westl andcup, Naald wijk, 20.30 uur. Schiedam Neptunus (softbaldames), 18.30 uur, Harga. Thunderbirds Schiedam (softbal h.). School hand- en voetbaltoernooi, Har ga. Basketbal toernooi, Olym- piahal te Maassluis. Donderdag: Eerste finale om RN- biljart, Café R'dam, 19.30 uur. Jaarvergadering Zwembond, café Engels, 20 uur. Neptunu- s—FC Vlaardingen, 18 uur, Rotterdam. School hand- en voetbaltoernooi, Harga, Öas- ketbaltoernooi, Olympiahal te Maassluis. ADVERTENTIE Bel een heer in't verkeer dekorrekie'Rit'-meesters Sittard De dijbeenblessure van Wim Mulder was zaterdag avond plotseling genezen. Eer der had hij er veel last van, maar na enkele trainingen was de ergste pijn verdwenen. De middenvelder was zaterdag avond in „De Baandert" nog één van de uitblinkers ook. Na afloop voelde hij nog wel wat irritatie, „maar dat is", aldus Mulder, „van tijdelijke aard". Schiedam Hermes DVS haalde gisteren een ge weldige stunt uit door lijstaanvoerder CVV te verrassen. Op het zware Schiedamse veld beet CVV met een 2—1 ne derlaag in de modder. Een overwinning die Hermes DVS volledig toe kwam, want vooral in de tweede helft werd er met een geweldige in zet gespeeld. Tevreden stak trainer Pim Visser de handen omhoog. „Met dit elftal had ik dat van de week niet ingecalcu leerd want door een reeks blessures zaten we danig in de problemen". Net op tijd waren Cees Malta, Paul Nijs en Arie Brouwer in staat te spelen. Frits de Nijs en Ties van Duppen konden dat echter nog niet, terwijl Ruud de Jager zijn studie moest laten prevale ren. Niettemin was er voor Visser toch een plezierig lichtpun tje. Op de linkerspitsplaats bleek Theo Juistinga name lijk een uiterst handige en beweeglijke speler, die de CW-defensie keer op keer voor problemen stelde. De fensief bleek Hennes weer te steunen op de betrouw bare Piet van der Burg, die een klein foutje voor de Sittard Leo Halkes was zaterdagavond geen eenzame, verslagen trainer. Alom steeg de verbazing over dit SW hoog boven de perfecte verlichting van stadion „De Baandert" uit De Schiedam se formatie slaagde er namelijk in om Fortuna SC grotendeels zijn wil op te leggen. Alleen verloor het in het eerste duel om de vierde periode met 3—L Maar dat was ook alles. Halkes uitte na afloop volle tevre denheid over zijn equipe tot het verzamelde persvolkje, waaron der de NOS^ Limburg en de re gionale ziekenomroep. .Hon derd procent beter dan een week eerder", riep hij uit". Mis schien dat scheidsrechter Bart Ram twee buitenspel goals over het hoofd zag", voegde hij er aan toe", maar SW was qua veldspel gelijk aan de Limbur gers." SW had zelfs mogelijkheden om vanaf de aftrap FSC onder druk te zetten. Onderschatting van de Limburgers, heette dat Scheidende trainer Cor van der Hart wilde daar echter niet zo veel waarde aan hechten. „Noem het maar vanaf het be gin een wat behoudende opstel ling". En verder: „Wij kwamen jammer genoeg pas in het laat ste kwartier tot een explosie". Tot groot genoegen van de 3000 kijkers, want in die fase werd SW weggespeeld. Waarom zo lang gewacht? Van der Hart had er geen antwoord op. „Mis schien", uitte hij zijn betoog", hadden luidde te veel moeite met het Schiedamse midden veld". Halkes was daarvan overtuigd. „Wij liepen juist in' dat deel (met makkers als Wim de Haan en Wim Mulder) goed te tikken. Ook Bart Kreft kwam voornamelijk voor rust als spel bepalende middenvelder goed uit de verf'. Na rust werd hij opmerkelijk traag, maar dat was voor Halkes geen aanlei ding hem geen lof toe te zwaaien. Minder content was Halkes over zijn twee (lichtgewicht) spitsen. Van Altena en Huigen. Toen de Schiedamse formatie rxa rust op 2—0 kwam, versterkte enigszins geblesseerde Rinus Steenber gen wél dat deel, evenals later wissel Fred Meerhof, maar FSC had toen de zaak ruim onder controle. Hoe anders was dat begin. Groot ste boosdoeners waren Jan Be nen en Frans Roentgens, an ders het ijzersterke centrale duo, die de zwakte snel aan de oppervlakte brachten met ver keerd uitverdedigen en te zacht terugspelen op doelman van door Bas van den Berg Sintfiet. SW kon daardoor de Limburgers onder schot hou den. Enkele schoten van Van Altena en Huigen waren er het gevolg van. Pas na een klein halfuur kon FSC de bakens verzetten. Maar wel mondjes maat GEEN ORGANISATOR Het begon «npmaal met een slim me pass van Hans Engbersen, de spits die vorig jaar bij SW werd af ge test op Joop Titaiey, die alleen voor Bas van Noort- wjjk kwam, maar met zijn ii- Wim de Haan eer chaam de bal goed afschermde. Toch was juist daardoor het licht op groen gekomen. Hoe wel SW geen afwachtende houding aannam, moest het tel kens toch terug. Voornamelijk omdat, ondanks goed gegroe peerd voetbal op bet midden veld, juist daar geen organisa tor was. Alleenaal „speelse" tikkertjes. FSC kon, dankzij een optimale gretigheid, steeds méér de SV- Vers op de huid zitten. In de 35ste minuut leek een straf schop de beloning te worden voor een klein overwicht van FSC, toen Johnnie Corver Lim burgse Engbersen aanviel, maar Bart Ram wuifde alle protesten weg. Maar twee mi nuten later ontging SW de kans op de gelijkmaker, toen Wim de Haan het foutje van Frans Roemgens te comgeren kreeg, maar op de doelman strandde. Vijf minuten voor rust kwam FSC enigszins gelukkig aan zijn opening via Jo Bus, die vanaf 25 meter keihard inknaJ- de. Terwijl SW het eerste kwartier na rust veel sterker was, versterkte FSC zich met Hueting (ten koste van Yer- straeten) op het middenveld. Vanaf dat moment was er in dat deel geen doorkomen meer aan. FSC sloeg nu zelf op de vlucht en dat betekende tal van chaotische taferelen voor het Schiedamse doel. Een kopbal van Hans Engbersen, uit een pass van Enk Merken, betekende 20 en vanaf dat moment dirigeerde trainer Hal kes zijn aanvoerder (Rinus Steenbergen) naar de frontlinie. De alternatieve spits:Jk moest het wel een beetje voorzichtig aan doen, om dat ik al weken last van mijn knie heb, verrekte banden, denk ik". Ook Aad van der Vlist maakte daarna nog zijn opwachting, ten koste van Jan van Altena (Halkes: „Hij mist nog te veel zelfvertrou wen") en juist die wisselingen Merrelaar laatste man ga ven SW veel moed. Johnnie Corver werd halverwege fel aangepakt door Hans Eng bersen, waar Bart Ram een strafschop in zag, Wim de Haan maakte vanaf elf meter geen fout: 2—1. Fred Meerhof moest gekjk daarna als stormram fun- geren ten koste van Jan Merre laar, maar juist toen kwam FSC pas goed los. Peter Prau- ser scoorde uit een onoverzich telijke situatie 3—1 en toen was de strijd beslist Op de valreep kreeg FSC nog tal van reele kansen, maar de makkers van Cor van der Hart vonden het genoeg

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3